طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۹ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81050 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   نقدی بر هجمه های جوانه های ناخلف علیه ستون ستبر اصلاح و اخلاق (رضاتوفیقی)   به قلم سپهدار مجلسی نژاد       حجم، شکل ویژگی‌های شخصیتی و مسیری که در حال طی شدن از فرمانده هان توپخانه هجمه، علیه پیشکسوت و ستون ستبر میدان اصلاح وبیشتر اخلاق می‌بینیم شباهت کم نظیری […]

  فانوس زاگرس؛

   

  نقدی بر هجمه های جوانه های ناخلف علیه ستون ستبر اصلاح و اخلاق (رضاتوفیقی)

   

  به قلم سپهدار مجلسی نژاد

   

   

   

  حجم، شکل ویژگی‌های شخصیتی و مسیری که در حال طی شدن از فرمانده هان توپخانه هجمه، علیه پیشکسوت و ستون ستبر میدان اصلاح وبیشتر اخلاق می‌بینیم شباهت کم نظیری با دوران احمدی نژاد دارد علی الخصوص مشی و منش آن تازه به دوران رسیده علیه هاشمی‌ها و میرحسین‌ها.

  گفتم هاشمی و میرحسین تا قبل از دفاع تام و تمام از انها سابقه‌ی قابل نقدشان از یاد نرود.

  اگر چه جوانه‌های ناخلفی که از اصلاحات تنها نامان را با خود یدک می‌کشند مست قدرت و یکه تازی بر احزاب تک نفره و مرکب و مرکب‌های بی بازخواست، همه‌ی تلاش خود را معطوف به تختطئه ی سرمایه‌ی وزین اخلاق استان کرده‌اند و تنها راه کسب شهرت و طی طریق در جریان اصلاحات را همچون بدل اصولگریاشان (احمدی نژاد) در منکوب کردن سرمایه‌ها و مشخصاً منبع توفیق میدان اخلاق استان دیده اند اما بد نیست سرنوشت احمدی نژاد از یک سو و هاشمی و میرحسین از سوی دیگر بعد از آن ۸ سال تاریک درس عبرت اینان گردد.

  برای دفاع از کیان اصلاح طلبی که به زعم حقیر پیمانه‌ی اخلاقش بر وجب‌های روغن سیاستش می‌چربد لازم دیده‌ام قیاسی بین سابقه‌ی فرزندان سرکش امروز شعبه‌ی سیاست اصلاحات و سرمایه‌ی اخلاق اصلاحات استان بزنم.

  سید ضیاء را میراث خوار اصلاحات خوانده‌اند اینان که امروز مدعی اصلاحات اصیل‌اند و اما سابقه‌ی سیاسی اکثرشان به اقتضای سنشان به دوران روحانی و بعد از انتخابات ۹۲ می‌رسند

  از یاد نبرند درست چند روز قبل از تولد سیاسی‌شان در کوران انتخابات ۹۲ و بعد از انکه بذل و بخشش‌های ستاد روحانی انجام گرفته بود و میراث اصلاحات جز باز خواست و رفتن به تاریک خانه‌های کیهان مسلکان نبود کیهانیان سید ضیاء را نماد و سر دسته‌ی اصلاح طلبان می‌دانستند تا به زعم خودشان زلالی را از سرچشمه کور کنند.

  کمی قبل تر از ان هنگامی که مدیریت در دولت خط مقدم جریان اصلاحات در وهله‌ی اول در مقابل چشم تیز بین دانشجویان بود و بعد از ان بحران سازهای ۹ روزه‌ی دوران خاتمی، او مدیر دستگاه فرهنگ و هنر بود و اگر خرده انصاف برای امروزیان مانده دستکم سنجه‌ی سنجش او را نه سیاست که اخلاق فرهگ و هنر به نهند تا رو سیاه شود هر انکه بر او غش باشد،

  حتی اگر به متر خودشان سنجه ای برای میراث خواری او از اصلاحات بگذاریم برای خاطر عزیزشان به عرض می‌رسانم که او با پایان دوران خاتمی و با روی کار آمدن دولت هم منششان به استعفایی عطای ماندن در پست را به لقای همسویی با صفار هرندی‌ها داد (که برای او معنای مدیریت نه نشستن بر خوان نعمت بود بلکه باز کردن گرهی از کار فروبسته‌ی عرصه‌ی بی دفاع فرهنگ بود تا شاید مرکب‌های بی انصاف نزج نگیرد و هر چماق به دست و چماق نشانی هوس قلم گرفتن در دست نکند و میدان اصلاح را اینگونه از اخلاق تهی کند و چوب حراج نزند از برای چشم خراج نشانش)

  برای رضاتوفیقی اگر حضور در جریان اصلاحات به معنای بده و بستان بود که همچون شما تازه سر بر اوردگان، گوشه‌ی عزلت گزیدن در بزنگاه دفاع از حقوق مردم به زه رفتن در میدان و ماندن و شکستن استخوان دست بود، انگاه که تنها راه دفاع از کیان اصلاحات عرضه‌ی جان بود و استخوان.

  شرممان باد.

  تا عیار عهدش در عمل سنجیده شود نه علم‌های طبل طلیعه از کجا امده ایم و به کجا می‌رویم دست توفیقی شکست تا دولت روحانی به بار بنشیند و دست شما امروز و در دوران ازادی نسبی بی عنان و افسار بر مرکب تختئه اش روان گردد؟

  رضاتوفیق به کنار، مرکبی که بران نشسته‌اید را فقط هزینه یکه تازی نکنید و معنای واژگان را در تخفیف‌ها و تحقیرها و بی انصافی‌ها خلاصه نکنید که دوران احمدی نژاد نیز به سر امد انگونه که تب شما نیز به عرق خواهد نشست. رفتار و کردار خود را متر و معیار اصلاحات نهاده‌اید که او که روزی استخوانش را وقف اصلاحات کرد و کانون گرم خانواده را برای پای مردی بر مسیر اندیشه ترک کرد و پشت میله‌های زندان نشست، امروز در قامت متنقد روند دولت روحانی وارد شده اما در حق او ظلم کردید و انتقادش را به رفتن یکی و امدن دیگری تخفیف داده‌اید به چشم کافر بینتان بر خط و ربط معامله کیشتان پیاله حرام بر پیاله‌ی پاکی‌ها می‌زنید ای کافران هم کیش پندار.

  اگر چه از یاد نبرده‌ایم که شما در ابتدای دولت روحانی (همچون زمان استانداری احمدی نژاد در دوران هاشمی و انتصاب لقب سردار سازندگی برای هاشمی) در جلساتی با حضور رضاتوفیق چه تملق‌ها که نریخته‌اید اما دستکم برگردید و مسیر حرکت خود را بار دیگر بنگرید تا بدانند که رنگتان رنگ سراب نیست وحرمت نگه دارید تا ایندگان نیز با شما چنین کنند.

  بر کسی پوشیده نیست خطاها و اشتباهات افراد اما اگر ملاک حسن نیت باشد که ما دست شکسته‌ی رضاتوفیق و روزهای گوشه نشینی اجباری و زندان را پیش می‌کشیم و اما شما چه؟ تا جای بخشش خطا بماند که انسان جایز الخطاست.

  باید در دوران احمدی نژاد می‌بود تا می‌دیدیم که ایا چون امروز بی ملاحظه قلم می راندید و دهان می‌گشودید یا اندکی معانی کلمات را قبل از عرضه به دنیای پیرامون ذر ذهن و دهان خود مز مزه می‌کردید که از توفیق جان و جهانان توفیقی بود که امروز شما اینگونه میراث ناپاک به گم به گم را به ارث برده‌اید.

  اگر چه او به اصرار دلسوزان عرصه‌ی اصلاح ریاست ستاد روحانی را تقبل کرد و بگذریم از اینکه که در همان دوران چترش انقدر گسترده بود که همه شماها را سایه دهد اما اگر قرار شما از بوده در مسیر به زغم خودتان اصلاحات فتح الفتوحات میدان‌های استانداری را از برای استان خواریتان می بینیذ و با همان چشم دیگران را انگشت می‌کشید اما او اکنون و پس از بد عهدی دولت داران خود را در برابر اعتماد مردمی که به اعتبار او روحانی‌ها گزیدند و رنگارنگ شدند می‌بیند تا موضعش در سینه‌ی پاک تاریخ بماند و میراثش مسیری که امده را برای نسل‌های که تاریخ را به تیغ نقد خواهند کشید تمام و کمال و انگونه که بود واگذارد، ان هم به خاطر رفتن دولت زیر یوغ کمیسیون نشینانی که بلاد را به بلدی معامله وا نهادند.

  باشد که از یک توفیقی و این همه توفیق طرفی بربندید انگونه که بود نه انگونه که می‌خواهید.

   

  سپهدار مجلسی نژاد

  فعال سیاسی اصلاح طلب و دبیر حزب ندای ایرانیان کهگیلویه و بویراحمد

   

   

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  15 نظر برای “نقدی بر هجمه های جوانه های ناخلف علیه ستون ستبر اصلاح و اخلاق (رضاتوفیقی)”
  1. بویراحمد گفت:

   جنابعالی مجلسی شما چه وقت حالا اصلاح طلب شدی و حالا مطلب نویس

   0

   0
  2. کهگیلویه گفت:

   برادرجان لطفا بیشتر از این بنده خدا این توفیقی خراب نکنید بس دیگه نمیخواد دفاع کنی

   0

   0
  3. اصلاح طلب بویراحمد گفت:

   به اصرار ریاست ستاد دکتر روحانی را قبول کرد؟؟؟؟؟؟!!!!!!!! چه کسانی به ایشان اصرار کردن؟؟؟ آقای رضاتوفیقی خود را به آب و آتیش میزد و دست به دامن بزرگان اصلاح طلب پایتخت نشین و بزرگان استان و نمایندگان استان و استاندار و پ………ر و واویلا شد تا ریاست ستاد را بدست آورد. والله هیچکس به ایشان التماس نکرد. خودش آماده یه اشاره بود. تا الان که یکسال از انتخابات ریاست جمهوری گذشته، هنوز خودش را رئیس ستاد می داند و ول کن نیست. ستادی که فقط مختص زمان محدود انتخابات است ولی ایشان فکر میکنن مادام العمر است. بابا ستاد تمام شد بچسب به همان شورای هماهنگی اصلاح طلبان. البته ایشان اعتقاد به نظر جمع و کار گروهی ندارد و میخواهد همیشه خودش رئیس باشد و حرف اول و آخر را خودش بزند و خودش را مافوق همه بداند. شورایی که ریاستش دوره ای باشد بدردش نمی خورد.

   0

   0
  4. جوان دلسوز گفت:

   با سلام.اول ازهرچیزی بگم من نه اصلاح طلبم نه اصولگرا و هرگز هم اعتقادی به این چنین چیزا نداشتم چون این چیزا دکانی هست برای سودجویی و سهم خواهی..
   چقدر …….
   تو که خودت اینهمه ………توفیق رو میکنی گذشته همین توفیق رو ببین که چه برسر فرهنگ این مرز و بوم آورد.فرهنگ اسلامی که نبود فرهنگ ولنگاری بود.اصلاحات چیزی جز نابودی ارزش و فرهنگ نداشت حالا اگه خود توفیق رویی داشت برای …..خواهی شک نکن کوتاهی نمیکرد.تاریخ رو باید اونطوری که بوده و هست بازگو کرد بخصوص تاریخ معاصر رو که هنوز همه یادشون هست.برادر گرامی سیاست معنیش همینه؛سهم خواهی..
   تو خودتم که این مسوولیت رو داری قطعا دنبال منافع شخصی خودتم هستی پس تو حزب و حزب بازی کسی برای رضای خدا کاری نمیکنه و مسوولیتی نمیگیره……جان این پست رو بذار برای رضای خدا

   0

   0
  5. همکار گفت:

   برادر عزیز جناب اقای سپهدار خان خوب نگارش و قواعد نگارشی را رعایت نفرمودی خودت میدانی چی نوشتی باور کن من متوجه نشدم اصلا خوب فکر کنم زدی جاده خاکی فکر هایی توی سرت ولی راهش این نیست

   0

   0
  6. کهگیلویه گفت:

   جناب مجلسی نژاد والا طرف متولد ۷۶ ایگو مو اصلاح طلبم نه توفیقی و عسکری
   درود بر مجلسی نژاد راست قامت و اصلاح طلب به تمام معنا و تنها مدیر حمایت کننده لیست امید در سال۹۴

   ۰

   0

   0
  7. ستاد گفت:

   این همه تعریف تمجید برای چه هست جناب مجلسی میگن یکی را توی ده را نمیدن میره سراغ کدخدا را میگیره برادر من رضا توفیق خودش …….شما اینقدر بزرگش میکنی خیلی انسانهای بزرگتری هستند که بنیه اصلاح طلبی دارند نه منفعت طلبی

   0

   0
  8. دانشجو گفت:

   اتفاقا فقط دنبال …… خودش می باشه کار به جریان نداره رضا توفیق اصلا کاری به اصلاحات نداره

   0

   0
  9. دانشگاه گفت:

   رضا توفیق=م……+جاه طلب +م…… طلب +ت……اصلاخ طلبان جهت پیشبرد اهداف خودش

   0

   0
  10. شما گفت:

   رضا توفیق زمان فرمانداری در کهگیلویه و هم در زمان مدیرکلی ارشاد از اصولگراها استفاده می کرد جهت …….. خودش

   0

   0
  11. ممنون از مطالب بسیار خوبتون

   0

   0
  12. دوگنبدان گفت:

   لطفا این مطلب را بردارید بیشتر از این جناب توفیقی را تحقیر نفرمایید ایشان با این مطالب بزرگ نمی شود ایشان یک اشتباهی کرد ریس ستاد شد دیگه بزارین راحت به زندگیش برسه بابا نخواست دیگه تو سیاست باشه

   0

   0
  13. جفا گفت:

   جناب رضاتوفیق بخاطراین حکمهایی که داد بود دست مردم در زمان انتخابات آمد اعتراضی به استاندار کرد دیگه بیشتر از این اذیتش نکنید اشتباهی کرد شما ببخشید

   0

   0
  14. والا گفت:

   بنده خدا آتوفیقی فکر میکرد علی ۀباد هم شهری میباشه ولی بقولی میگه من کار سیاسی کردم ولی کاملا اشتباه میکنه فکر کنم اصلا چیزی از سیاسیت در نمیاره والا کی بود که ندونه دور دوم روحانی اصلا محلی به کسی نمیزاره فقط بخاطر این بودیم که ریسی رای نیاره

   0

   0
  15. اشنا گفت:

   باسلام ، نگارشتان اینقدر ضعیف بود که جایی برای دفاع کردن باقی نگذاشته است . رضا توفیقی از ضعیف ترین نیروهای اجرایی دراین استان بود زیرا درزمان ریاستش در اداره کل استان وفرمانداری دهدشت فقط به فکر امیال سیاسی خود بود ونارضایتی زیادی رادر بین همکاران ومردم شهرستان به یاد گار گذاشت .در جلب افکار عمومی به اصلاحات نیز بسیار ضعیف بود وچون پایگاه مردمی نداشت حرفش خریداری نداشت . به نظر من عامل اصلی شکست اصلاح طلبان درطول انتخابات مجلس درشهرستان کهگیلویه بزرگ عملکرد آقای رضا توفیقی وآقای منطقیان است یکی …..ودیگری …….ت متعصب . بااین شرایط حتی دراوج اقتدار اصلاحات هرگز نماینده اصلاحات در این شهرستان موفق نخواهد بود . پس باید اصلاحات را دراین استان به اهلش بسپارید. خواهش من این است که همچون نیروهایی باید کنج ازلت گزینند ودم بالا نیاورند تاشاید فرجی حاصل گردد واصلاحات از لفافه ی کلام بیرون آید ودرخشندگی عملی آن بارقه ی امید رادردل هواداران روشن سازد .

   1

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “رای ناجوانمردانه” و “دفاع ناجوانمردانه”
 • واکنش و انتقاد وکیلی از اظهارات تاجگردون؛ برچسب سیاسی به مخالفین، شیوه جوانمردانه‌ای برای دفاع نیست
 • واکنش مسئول دفتر نماینده کهگیلویه بزرگ به خبر منتشر شده در فانوس زاگرس
 • پیام تبریک مدیر بهداشت و درمان لنده به سیدکامل تقوی نژاد
 • لکنت زبان جامعه برای بیان دیدگاه‌هایش باید از بین برود/ مسئولان به جای پاسخگویی به توجیه بسنده می‌کنند/ می‌خواهیم در چارچوب نظام قدم برداریم
 • سد شاه قاسم در یاسوج جان دوباره گرفت+تصاویر
 • تجلیل از معلم دیشموکی که روزی ۸ بار دانش‌آموزان را از رودخانه خروشان عبور می‌دهد
 • شنیده ها ؛ ایجاد شکاف در تشکیلات نماینده کهگیلویه بزرگ
 • کشف ۱۲۷کیلوگرم مواد مخدر در گچساران
 • قاچاق دام زنده و بازار رها شده گوشت در کهگیلویه و بویراحمد ؛ قیمت گوشت ۸۵هزارتومان
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی  معاون توسعه وزارت بهداشت شد+جزییات
 • گشایش خانه مهر در کلینیک مددکاری اجتماعی بهزیستی گچساران+تصاویر
 • بوی تفرقه در گچساران و باشت می آید!!
 • کشف احشام قاچاق در گچساران
 • مراسم بزرگداشت جان‌باختگان حادثه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج برگزار می‌شود
 • گشت و گذار “تاجگردون” در دیار علیمراد جعفری /اگر نگویند این طرح ها را ماقبلا پیشنهاد داده بودیم؟!+تصاویر
 • شکست تیم صدر نشین هندبال کشور مقابل تیم هندبال فراز بام خائیز دهدشت
 • بازارچه موقت عرضه و فروش صنایع دستی در کهگیلویه و بویراحمد راه‌اندازی می‌شود
 • احتمال حضور سید باقر موسوی در انتخابات آینده مجلس
 • پزشک کهگیلویه و بویراحمدی بعنوان نامزد نهایی رئیس کلی نظام پزشکی کشور انتخاب شد+جزییات
 •