طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۸ تیر, ۱۳۹۷ | کد خبر : 81023 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم سید مصطفی خادمی   بعد از انتشار مطلبی با عنوان «تحلیلی بر «تاجگردون» اصولگرای جدید» (اینجا) یکی از مخاطبان پاسخی به او داده که از در ذیل می خوانید   مدتی است مقالاتی رگباری از خشاب‌هایی با تیرهای مشقی و گلنگدن‌های ناقص در فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود که محوریت تمام مقالات فقط یک […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  به قلم سید مصطفی خادمی

   

  بعد از انتشار مطلبی با عنوان «تحلیلی بر «تاجگردون» اصولگرای جدید» (اینجا) یکی از مخاطبان پاسخی به او داده که از در ذیل می خوانید

   

  مدتی است مقالاتی رگباری از خشاب‌هایی با تیرهای مشقی و گلنگدن‌های ناقص در فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود که محوریت تمام مقالات فقط یک چیز است تاجگردون را بزن.
   

  تاج‌گردون در دیل حضور می‌یابد و جوانان دیلی اعتراض به حق می‌کنند و اتفاقاتی رخ می‌دهد که بعداً همان جوانان دیلی در بیانیه مرز منافع طلبان از اعتراض خود و معترضان واقعی را مشخص می‌کنند اما جناحین رقیب تاج‌گردون که این روزها محوریت رسانه‌ای خود را بر درویشیان و کانال منتسب به جعفری و سایتی مخالف همیشگی تاج‌گردون و اصلاح طلبان که هر چه تاریخچه آن چک شود یا به تاج‌گردون و آنان که در میدان تاج‌گردون قرار دارند حمله شده است یا اصلاح طلبان متمرکز کرده‌اند.

   


    افطار شب قدر دیل تمام می‌شود اما هنوز نوای الغوث الغوث تمام نشده است که حکم واره ای توسط درویشیان منتشر می‌شود که تاج‌گردون را به فرمانده بی ارتشی تشبیه می‌کند که شکست خورده است و آن هم از نوع فجیعش اما آنقدر نمی‌تواند به حق قلم زند که بداند تاج‌گردون برخلاف محبوبان وی گرچه مرد جنگ بوده است و جانباز جنگ است اما روحیه تهاجمی ندارد که اصلاً بخواهد به قول حضرتشان شکست فجیع دریافت کند که اگر چنین بود با تمام بغض نوشت های ایشان و دوستانشان که این روزها خوب در یک جرگه جمع شده‌اند مردم به تاج‌گردون بیش از پیش علاقه نشان نمی‌دانند.
   استیصال در قلم درویشیان چنان رخ نمایان می‌کند و لرز دارد که همان شب با گرفتن چند عکس البته بدون کیفیت و صدالبته هدف دار و یک متن سراسر کین و بغص در اینستاگرام وی منتشر نمی‌شد و بعد کانال‌های خبری گرچه معترض این کار از سوی کانال‌ها بود ولی تجربه کار در رسانه این را به نگارنده آموخته است که چنین مظلوم نمایی هایی نخ نما شده‌اند و متنی که بدون هیچ تفاوتی از اینستاگرام به کانال‌های خبری وارد می‌شود نمی‌تواند از دو راه خارج باشد یا خود منتشر کننده برای ادمین ها فرستاده است یا ادمین ها این قدر حوصله پیدا کرده‌اند که این متن را بدون هیچ کم و کاستی بنویسند که البته مورد دوم گرچه محال نیست ولی عملاً در وضع کنون غیرممکن به نظر می‌آید، نگارنده مدعی شکست فجیع تاج‌گردون بعد از آنکه نامه‌ای را می‌خواهد به تاجگردون برساند حال آنکه تاجگردون در حال سخنرانی است توسط همراه تاجگردون متوقف می‌شود و همگان هم می‌دانند نامه‌ها نهایتاً توسط همراه اصلی تاجگردون جمع آوری می‌شود و این بدعتی نبوده است که درویشیان شمشیر کین برکشد و تاجگردون را متهم به این کند که وی از خاله خرزوهایش خواسته که وی را دوره گرفته و اجازه ندهند مردم با وی دیدار کنند حال آنکه همیشه و حتی در حوزه کهگیلویه و بویراحمد هم مردم آن دیار بدون التفات به نمایندگانشان به تاجگردون مراجعت کرده‌اند پس مگر می‌شود تاجگردون این تبعیض را بین موکلان خود قرار دهد.

   هنوز اذان صبح طنین انداز نشده است که مطلب میثم‌ها و تاجگردون منتشر می‌شود تا دیگر کین نوشتی دیگر منتشر شده باشد تا نشان دهد خیلی هم اطلاعات کافی از فضای گچساران ندارند البته شکوه‌ای هم نیست حوزه جغرافیایی گچساران را نابلد هستند.

  میثم کمایی جوانی که باعث شد تا رسانه‌های مخالف با تقطیع فیلم از پیش برنامه ریزی شده وی و حضور وزیر نفت در گچساران دست به تحریف و دروغ ببرند گرچه با پاسخ تاج‌گردون این اتفاق منحوس پاک می‌شود تا جاییکه کمایی برای نگارنده در اینستاگرام پیام می‌فرستد و تهدید به افشاگری می‌کند اما تاجگردون از مسئله وی پرده بر می‌دارد که پیش از اینکه بخواهد بگوید ((آقای تاجگردون بهار تمام می‌شود)) از تاجگردون خواسته است تا برخلاف قوانین امتیاز پلیس +۱۰ برای وی اخذ کند اما با پاسخ متقن و مستدل تاجگردون مواجه می‌شود ولی نمی‌خواهد بپذیرد یا نمی‌گذراند که بپذیرد، گرچه همین کمایی اکنون پشیمان از کرده خود است.

   هنوز لینک مطلب میثم‌ها کاملاً لود نشده است که مطلب بعدی با محوریت تاج نیوز ها و تایمز نیوز ها و باج نیوز ها و در واقع حمله به رسانه‌های با گرایش غیراصولگرایانه و مد نظر ایشان منتشر می‌شود گرچه تمام همینه آن مطلب بلند بالا با پاسخ یک مخاطب فرو می‌ریزد اما دوباره و اخذ اجازه از مخاطب نگارنده آن جوابیه کوتاه معروض می‌دارم که نمی‌دانم وقتی که جناب درویشیان تایمز نیوز ها و باج و تاج نیوز ها را می‌نوشت چرا سعی نکرد کمی به هیستوری همین به قول حضرتشان باج نیوز سری بزند و ببیند که اگر همین رسانه‌ها نبودند در جنگ‌های رسانه‌ای وی و دوستانشان در حوزه سیاسی کهگیلویه پیروزی حاصل نمی‌شد و اگر همین باج نیوز ها نبود هیچ یک از کارهای انجام گرفته یا در حال انجام نماینده کهگیلویه بزرگ به سمع و نظر مردم نمی‌رسید البته به نظرم چون اینترنت نازمکان بسیار سرعت اندکی دارد و این هیستوری گرفتن بسیار سخت است اما بعد اگر رسانه‌های گچسارانی باج نیوز اند ولی همین رسانه‌ها هم مطلب درویشیان و مرادی و حسینی و جوزانی اصولگرا را پوشش داده است هم خواجوی و کفایی و خادمی اصلاح طلب را ولی جناب درویشیان همین سایت‌های که در سرعتی و با حرص زیادی کین نوشت های شما را پوشش می‌دهند تاکنون کدام یادداشت اصلاح طلبان را به‌صورت کامل منتشر کرده‌اند گرچه گاهی منتشر کرده‌اند ولی با سانسور شدید، پس چه می‌شود کسی که دم از حق می زند کین چنین حق روشن را ناحق می‌کند و رسانه‌هایی را که بر خط سیاسی وی نیستند مورد حمله قرار می‌دهند البته یک دلیل هم در کنار هزاران دلیل هم وجود دارد و آن مخاطب بیشتر رسانه‌های غیر همسو با خط فکری وی و ساپورت کنندگان رسانه‌ای ایشان است.

   کشور در قفل و گردنه سخت اقتصادی است و آمار بیکاری در پی سیاست‌های غلط دولت محبوب درویشیان که ایران را از اسارت تحریم‌های یکجانبه آمریکا به تحریم‌های جهانی تغییر داد رو به افزایش است و کسی منکر وجود بیکاری نمی‌شود و همین به نقطه حمله علیه دولت تبدیل شده است و در وسعت شهرستانی تاجگردون.

  درویشیان بازی با کلمات را خوب بلد است اما ذکر حقایق را خوب انجام نمی‌دهد و این پاشنه آشیل وی است از بیکاری گفت و نوشت که حق است اما القای حق و حقیقت را نتوانست بدون نگاه مغرضانه انجام دهد و نخواست اقدامات عمومی تاجگردون را ببیند و با فرافکنی‌ای بزرگ به سمت روشن شدن خاکسترهای اعتراض جوانان سوق مطلب داد تا این چنین القا کند که گچساران در حال انفجار است اما مگر می‌شود همه بروند و حراست شرکت نفت یا کارگر ساده پتروشیمی و قس علی هذا شوند ولی نخواهند به خود این اجازه را بدهند که به شغل‌های نوین با سرمایه اندک که تاجگردون همیشه بیان داشته که جوانان هر تسهیلات اشتغالی بخواهند برای آن‌ها فراهم می‌کنیم، این ارتش بیکاران که با تحرکات رسانه‌ای شما و دوستانتان به یکباره کاری انجام می‌دهند که ترور شخصیت استان را به دنبال دارد چرا اجازه می‌دهند تا بیش از ۲۰ میلیارد تسهیلات اشتغال پایدار از این شهرستان برگشت بخورد اما جوانان ما اندر خم کوچه حراست شرکت نفت و پتروشیمی باشند مگر این مجموعه‌ها چقدر ظرفیت چاقی دارند که بخواهند نیرو جذب کنند.
  دلیل پیشرفت کشورهای دیگر کار بوده است اما آیا تماماً کار دولتی؟

  ژاپن بعد از جنگ همه چیزش را از دست می‌دهد اما اکنون قدرت اقتصادی دنیا است چرا؟ من پاسخ می‌دهم چون مردمش و جوانانش روزانه کار کردند و هر کدام یک سو از توسعه را قبول مسئولیت کردند تا توانستند ژاپن را تصمیم ساز و تصمیم گیر بزرگ دنیا قرار دهند.

  در جنگ و بعد از جنگ کشور ساخته شد چرا که جوانان کار غیردولتی را عار ندانستند اما اکنون چه؟

  اکنون جوانان گچسارانی اکثراً مدرک لیسانس به بالا دارند اما چگونه گرفته‌اند مگر با افتضاحی نبود که دولت هاله نور بر آموزش این کشور زد؟

   قلم حرمت دارد واقعیات را به مخاطب خود منتقل کنید نه تراوشات اذهان کسانی را که وقتی مسئولیت داشتند و وقت می فروختند و به دنبال منافع خود بودند و التفاتی به گچساران نداشتند مثال بارز آن همین زیرگذر گچساران که هیچ توجیه ترافیکی و اقتصادی برای این شهر نداشت جز حدود ۱۶ میلیارد تومان ضرر به تولید و اشتغال این شهرستان که اگر آن پول خرج مشاغل غیر دولتی می‌شد حال تعداد بیکاران خیلی اندک بود.

   اما در جدیدترین مطلب به شخصیت تاجگردون حمله کرده و وی را اصولگرا خطاب می‌کند گرچه سعی دارد تا تاجگردون و اصلاح طلبان را مطابق سیاست همیشگی اصولگرایان وابسته به غرب و خودباخته بخواند و در بخش دیگری از مطلب تاجگردون را ترور شخصیت سیاسی کند تا بلکه کمی از نیروهای اصلاح طلب که به هر دلیلی با تاجگردون زاویه داشته باشند را به سمت خود جذب کند کما اینکه این ره به ترکستان می‌رود.

   درویشیان در مطلب آخری تاجگردون را نقطه اتصال اصلاح طلبان و اصولگرایان می‌داند کما اینکه اشتباه برداشت کرده و شاید در لحظه تحریر به سیاست جذب مخالف تاجگردون التفاتی نداشته است و البته که تاجگردون نماینده است و همیشه نشان داده است برای توسعه حوزه انتخابیه حاضر است با اصولگرا هم کار کند و همگان می‌دانند که تقسیم بندی سیاسی در افکار سیاسی وی باعث نشده است تا از منافع مردم دست بکشد گرچه توجه به این موارد حسی نه از سر کین و بغص بلکه زدن عینک واقع بینی نیاز دارد.

   تاجگردون همیشه اصلاح طلب بود و اصلاح طلبی چیزی جز تحمل مخالف و میدان دادن به نقد نبوده است، تاجگردون هیچگاه خود را مبرا از نقد ندانسته و از منتقد گریزان نبوده است که اگر چنین بود قطعاً نمی‌توانست موفق باشد.

   تعجیل در انتشار مطالب باعث شده است تا دیگر خواندن مطالب درویشیان به روتینی تبدیل شود و حلاوتی حتی برای اصولگرایان نداشته باشد که برای جنابشان صبر در قلم و دیدن حقایق را آرزومندم.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  15 نظر برای “جوابیه ای به یادداشت “تاجگردون،اصولگرای جدید””
  1. ناشناس گفت:

   احسنت

   2

   3
  2. شهرونو گفت:

   سلام یعنی بنظر شما آقای تاجگردون آدم تبعیض گرایی نیست؟!؟

   2

   1
  3. گچساران گفت:

   هر کلمه و واژه ای را که یاد گرفته اید بدون در نظر گرفتن متن و جمله بندی بکار برده ای متن از لحاظ ادبی خیلی خنده دار است
   اول حرف زدن یاد بگیر بعد پاچه خواری کن

   2

   1
  4. رضا گفت:

   اگر تو مدافع تاجگردون هستی
   آخ سی تاجگردون کارش تمومه

   2

   1
  5. دبیرستان علامه طبا طبا یی گفت:

   خیلی خندیدم

   3

   1
  6. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   تاج گردون همچنان مقتدر و باصلابت تر از همیشه به مردم خدمت می کند.

   مخالفان بدانند،
   تخریب شخصیت کاری این مدیر اقتصاد دان انجام شدنی نیست.

   1

   3
  7. گچساران گفت:

   تاجگردون چ قولی بهت داده اقای خادمی نکنه شمارو هم میخاد بزاره تو پتروشیمی

   2

   1
  8. ناشناس گفت:

   شر و ور نوشته اید برادر. راستی حراست و پتروشیمی برای شما و فامیلهای تاجه و وامهای بدبختی برای مردم؟ خیلی پر رو تشریف دارید. کدام عمران و آبادانی؟ بزودی پاسختان داده می شود. تا جگردون کدام مخالف را تحمل کرده و کدام نقد را پذیرفته؟

   3

   1
  9. دیل گفت:

   مرحبا ، لذت بردم از این مطلب بسیار زیبا
   شیر مادر حلالت .

   1

   2
  10. شهروند... گفت:

   اگر تاجگردون رو تحمل مخالف میدونی پس این همه مطالب چیه که نوشتی کسی که کمترین سواد سیاسی یا رسانه ایی داشته باشه متوجه میشه که اولا تمام مطالب شما شامل کلمه درویشیان و تاجگردون میباشد و بخوبی کینه شما نسبت به شخص و جایگاه درویشیان رو مشخص میکنه حالا از چاپلوسی خود جناب عالی بگذریم و اینکه چرا خود رو اصلاح طلب میدونی اصلاح طلب پاچه خوار نیست فرافکن نیست حرمت و حریم رو خوب میدونه حقایق رو مخفی نمکنه کدوم مطلب اصلاح طلب دچار سانسور شدید شده اون هم با این همه رسانه ازاد حامی اصلاح طلبان و اینکه چرا غافل میشی از کم کاری دولت و نماینده خودت برو از بزرگان اقتصادی اصلاح طلبان جستجو کن ببین چند نفرشان پیشنهاد استئفای دولت روحانی رو دادن و اینکه جناب عالی در حد خودت فعالیت کن و از چیزی که سررشته نداری سخن نگو مثلا یه جا شدی اقتصاد دان و مردم و دعوت میکنی به مشاغلی که اقای تاجگردون میتونه بودجه بیاره تا حالا رفتی شهرک صنعتی شهر خودت ببین چقدر کارگاه خوابیده و خوش بحال دولت محترمت که یه شخصی مثل احمدی نژاد پیدا کرده که بتونه پشتش قایم بشه خلاصه حرف از بی سوادی و چاپلوسی و حسادتت نسبت به شخص درویشیان زیاد هست ولی سعی کن حرمت افراد رو نگه داری تو یه متن زپرتیت هزار مدتبه اسم یکی رو نیاری و ترا بخدا ماهم طرفدار و دلبسته اصلاح طلبان هستیم ولی بیا و مثل اقای روحانی تیشه به ریشه اونا نزن حداقل این یکی رو برامون نگه دار….

   6

   0
  11. رضا گفت:

   درسته تازه کاری یک کم حرمت نگه دار با ادب باش با توهین به دیگران بزرگ نمی شی
   یادته یک ماه پیش به چند تا همشهری توهین کردی زود پاکش کردی و ناشیانه پاکش کردی بدون معذرت خواهی
   البته اونها بزرگوار بودند

   2

   0
  12. ناشناس گفت:

   جون خوت هفته اي يه بار و اي گپل بنويس تا سير بخنديم

   1

   0
  13. گشین گفت:

   ای …….خوار

   0

   0
  14. سید جواد فدائی گفت:

   تملقنامه یا هجونامه یا هر نام شکیلی که واقعیت درونی این سیاهه را روشن کند میشود نام گذاشت اما از پشتکار و تلاش شما برای چاپلوسی و دروغ و پنهان کردن واقعیت را نمیشود ندید. همانطور که عدم سواد سیاسی و رسانه ای و بی تقوایی در این مرقومه قابل چشم پوشی نیست. وقتی که برای نوشتن این یادداشت صرف کرده اید اگر صرف خواندن تحلیل ها و مطالعه متون سیاسی و تحلیلی میشد بی شک کمتر مورد مضحکه اهالی سیاست و رسانه میشدید دوست من.
   موفق و منصور باشید

   2

   1

  
  امروز سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • سیل اولین قربانی خود را در کهگیلویه وبویراحمد گرفت+جزئیات
 • نیمه های شب و فرماندار لنده در میان مردم +تصاویر
 • پیشنهاد انسان دوستانه جانباز گچسارانی جهت کمک به مردم مناطق سیل زده
 • محور گچساران – باباکلان، گچساران- بی بی حکیمه مسدود می‌شود
 • جان باختن مصدوم کهگیلویه و بویراحمدی حادثه انفجار خط لوله گاز اهواز
 • مدیریت بحران جهان سومی
 • انتقاد رئیس سابق بنیاد شهید کهگیلویه از عدل هاشمی و ستایش تاجگردون
 • اعلام آماده‌باش کامل به ۵ استان غربی/ استانداران از اطلاع‌رسانی کامل به مردم یقین حاصل کنند
 • وزیر بحران ساز
 • عدل هاشمی پور : سه نماینده استان مشترکأ ۹هزار تن قیر از آقای زنگنه گرفتیم ؛ حوزه هر نماینده ۳هزار تن
 • جلسات پی در پی هاشمی پور با مسئولان کشوری برای توسعه ی حوزه انتخابیه
 • دستگیری دو سارق و اعتراف به ۱۱ فقره سرقت در گچساران
 • دیدار نوروزی بخشدار مارگون با خانواده شهداء و مردم+تصاویر
 • جشن حاشیه ساز گچساران و نفی دو قطبی تهوع آور مخالفان و موافقان شادی
 • مدیران خانوادگی ، مدیران چند نبش، مدیران همه دولت ها
 • عملکرد شیخ جابرزاده نمادی از اسلام واقعی
 • در اقدامی زیبا ؛ پاکسازی منطقه گردشگری موگرمون شهرستان لنده+تصاویر
 • کهگیلویه و بویراحمد بارانی میشود/ اطلاعیه و هشدار اداره کل مدیریت بحران استان کهگیلویه و بویراحمد
 • ماجرای جشن حاشیه ساز گچساران؛ از واکنش نماینده و امام جمعه تا ادعای یک پایگاه خبری مبنی بر هدفمند بودن این جشن/امام جمعه گچساران خطاب به فرماندار:اگر نمی توانید پس کنار بروید +عکس و سند
 • پیام تسلیت شهردار باشت به مناسبت درگذشت سید رحیم محمدی
 •