طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۸ خرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 80513 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند   احسان دری/ طی روزهای اخیر اظهارات انتقادی سید رضا توفیقی خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد در محافل سیاسی استان بازتاب های گسترده ای به همره داشته است. من نیت خوانی بلد نیستم که رییس ستاد دکتر روحانی در استان انتقادات خود را […]

  فانوس زاگرس؛

  معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند

   

  احسان دری/ طی روزهای اخیر اظهارات انتقادی سید رضا توفیقی خطاب به استاندار کهگیلویه و بویراحمد در محافل سیاسی استان بازتاب های گسترده ای به همره داشته است.

  من نیت خوانی بلد نیستم که رییس ستاد دکتر روحانی در استان انتقادات خود را با چه هدفی مطرح کرده است اما بخشی از این انتقادات را وارد می دانم.

   

  بحث دخالت نمایندگان مجلس در امور اجرایی(دولت)در استان ما مسبوق به سابقه می باشد اما بعنوان فردی که به رییس دولت تدبیر و امید رأی داده این نقد را وارد می دانم که در دولت یازدهم و دوازدهم استقلال دستگاه های دولتی بیش از هر زمان دیگر مورد خدشه قرار گرفته و امروز از ذیل تا صدر مدیران دولت در کهگیلویه و بویراحمد از سوی نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی انتخاب می گردد که مسئله ساز است و باید از نفوذ نمایندگان در امور اجرایی (دولت) کاست.

   

  صحبت من با فرد و نماینده خاصی نیست بلکه با رویه ای غلط است که عملا انحصار ،تضعیف شایسته سالاری و از بین بردن استعدادها را به همراه آورده است.

   

  این مورد تنها مختص استان ما نیست.

   

  خب وقتی اکثر مدیران استانی و شهرستانی تنها با نظر و تشخیص یک حلقه کوچک انتخاب می گردند مشخص است که این حلقه صلاحیت ،تخصص و توانایی ورود به همه بخش های مهم را نخواهد داشت.

   

  ظاهرا دولت مردان تدبیر و امید می پندارد تنها حامیان آنان در بین نمایندگان مجلس برای پیروزی آنان تلاش کرده که اینگونه فضا در اختیار آنان قرار داده و دیگر حامیان خود (گردانندگان ستادهای انتخاباتی)را فراموش کرده و امروز شاهدیم استانداران دولت در استانها تنها گوش به حرف نمایندگان هستند

  .

  قطعا می بایست میان استاندار و نمایندگان مردم در مجلس تعامل لازم برقرار باشد اما نه اینکه در انتصاب ده ها مدیر ارشد و جز ،از دیگر صاحب نظران استان که از تجارب و شناخت خوبی نسبت به مشکلات و ظرفیت نیروی انسانی برخوردار بوده و برای پیروزی دولت همه اعتبار و انرژی خود را پای کار گذاشته اند توجه لازم را نشان ندهد.

   

  البته در برخی انتصاب ها اخیر،انتخاب های خوبی از سوی استاندار صورت گرفته اما باید دولت از ظرفیت همه صاحب نظران استانی استفاده کرده و سرنوشت خود و مردم را محدود به چند فکر نکند.

   

  این نکته هم باید مد نظر قرار بگیرد که برای اصلاح این رویه غلط،مردم نیز باید همراهی لازم را نشان دهند زیرا یکی از عوامل تحریک نمایندگان انتظارات مردمی و منطقه ای است که در بحث انتصابات مدیران از نمایندگان می خواهند که بیش از حریم قانونی موجود اعمال نفوذ و ورود کنند.

   

  نمایندگان محترم هم باید بپذیرند ورود به برخی موارد صلاح استان و خود آنان را در بر نخواهد داشت زیرا امروز ناتوانایی مدیران خواسته یا ناخواسته به پای آنان نوشته می شود پس بهتر است در این زمینه با احترام گذاشتن به حریم قانون از رقابت شکل گرفته میان خود در بحث چینش مدیران بکاهند.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  6 نظر برای ““معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند””
  1. نوو گفت:

   خوب این آرایی ازش دفاع می کنی چکاره

   0

   0
  2. رضا گفت:

   کاش شورای اصلاحات یک جلسه با دکتر تاجگردون ترتیب می داد

   0

   0
  3. سيد عبدالحسين گفت:

   مديريت فعلي را مي توان با مديريت زمان عثمان يكسان دانست .چون مديران بيشترين انرژي خود را صرف اقوام و خويشان و قبيله خود مي نمايد و سفارشات آنهاهم پاياني ندارد .
   بعنوان مثال ،وقتي مدير كل آموزش و پرورش جهت مدير شدن اقوام خود اصرار دارد و اين اقوام هم در طول بيش از ۲۰سال سابقه خدمت هيچ هنر مديريتي هم تا حالا نداشته اند و جالبتر اينكه يكي از اينها كه هم اكنون مدير مدارس شاهد هم مي باشد هيچ گونه سابقه ايثارگري ،عضويت در بسيج،خانواده شاهد ووابستگي به آنها،خانواده ايثارگر و سابقه جبهه و. . . را هم ندارد و در بحث توجه به ارزشهاي دفاع مقدس و آرمانهاي ارزشي و حراست و توجه به بيت المال هم خيلي ضعيف هستند و آن مدير سفارش شده هم با يك كاغذ جعلي مدت چند سالي تا تاريخ خرداد ۹۳ از حق ايثارگري در حكمش استفاده مي كرده و با استعلام از مرجع صادر شده و عدم تأييد آن ، اداره مربوطه فقط اقدام به قطع حق ايثارگري از حكم ايشان نموده و هيچ گونه اقدام ديگري :معرفي به هيأت تخلفات،عدم برگشت مبالغ غير شرعي كه ايشان دريافت نموده اند و عدم ابطال ابلاغ حكم ايشان كه عهد ه دار مدرسه بسيار مهمي (شاهد)مي باشد.و تخلف ايشان فقط به خاطر مدير كل مسكوت مانده است و تخلفات اداري و مالي و انضباطي هم مطرح مي باشد كه به دلايل فاميلي مدير بودن مسكوت است.
   و بهترين هنر اين مدير اين است كه از بازديد كنندگان و ناظرين و بازرسيني كه به آن اموزشگاه مراجعه مي كنند به بهترين نحو پذيرايي(صبحانه مفصل ،نهار مفصل در رستوران با بره كباب و در آخر هم كارت هديه )بعمل مي آورد ومديرآموزشگاه هم مي گويد من وابسته به مديركل هستم و بازرسين هم براي دلخوشي مديركل ، مديريت آن آموزشگاه را تشويق مي نمايند آيا بايد با اين گونه انتخاب مديريتها مي توانيم موفق باشيم.
   و يا اين كه در يكي از شهرستانهاي استان وقتي سوال با جواب امتحان هماهنگ نهايي يك روز قبل در اختيار بعضي دانش آموزان قرار مي گيرد(فروش سوالات امتحاني) و اداره مربوطه بجاي ريشه يابي مورد و پيدا كردن فرد خاطي (خودشان هم مي دانند خاطي كيست؟)و برخورد با ايشان ،اداره مربوطه طرفداري بيش از حد و انكار مورد مي كنند
   چنانچه شايسته سالاري در جامعه انجام گردد ،ديگر شاهد اختلاس،رشوه خواري،تقلب ،پارتي بازي،پاچه خواري،حيف و ميل بيت المال و . . . . .نخواهيم بود.

   2

   0
  4. موسی گفت:

   برادر بزرگوار، آن چند نفری که با پیگیری و سفارش همین رضاتوفیقی الان در استان مسئولیت گرفته اند چه گلی به سرمان زده اند؟؟؟؟؟؟؟؟؟ درست است . نباید سه نفر تصمیم بگیرند. ولی نباید برای اصلاحات و دولت هم طیف شکست خورده و بی طرفدار اصلاحات تصمیم گیر باشند

   1

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ماجرای عذرخواهی فرماندار گچساران از رییس دادگستری
 • ساعتها تلاش برای نجات کارگر جوان در ساختمانی در چهار راه معاد یاسوج+تصاویر
 • شیوع برخی سرطان ها در کهگیلویه وبویراحمد نگران کننده است
 • شب یلدا و جیب های پر از خالی مردم
 • تعطیلی شهر دوگنبدان در سایه اختلافات نماینده و شهردار
 • هدایتخواه و بزرگواری به اختلافات پایان دادند+عکس آشتی کنان
 • دیدار نماینده کهگیلویه با وزیر راه و شهرسازی/درخواست عدل هاشمی از وزیر و نگرانی از وضعیت راههای حوزه کهگیلویه بزرگ
 • دیدار بخشدار مرکزی چرام با دانش آموزان فعال مدرسه بنت الهدی صدر
 • بارش باران رگباری در کهگیلویه و بویراحمد +جزییات
 • واکنش جالب برخی خبرگزاری های رسمی کشور از انتصاب خداداد غریب پور/نظرات مردم
 • وضعیت نامناسب معابر شهر یاسوج/وجود چاله ها در معابر اصلی
 • رمزگشایی جعبه سیاه دردآلود ایده‌پردازان جوان از یاسوج تا گلاسکو/پارک علم و فناوری هم طایفه‌ای شد!؟
 • افتتاح بخش دیالیز در درمانگاه شهید رضایی شهرستان لنده + تصاویر
 • نشانه هایی از عدم پختگی سیاسی در رفتار سرهنگ بیعت اصل
 • از گوشت کیلویی ۶۴ هزار تومان تا قیمت جدید نان و ورود دستگاه قضایی برای جلوگیری از خروج دام زنده از استان
 • پیام تبریک دکتر شاهرخ رضایی فر به دکتر خداداد غریب پور
 • عیادت جمعی از پیشکسوتان ورزش گچساران از یک مدیر ورزش دوست+تصاویر
 • علیمراد جعفری:اجماع نهایی جبهه اصولگرایان صحت نداشته و دروغی محض است
 • مدیر کل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد/افشارنیا مدیر کل صداوسیمای چهار محال و بختیاری شد
 • يك كهگيلويه وبويراحمدی مديرعامل پتروشيمي اروند شد
 •