طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۹ خرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 80071 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   دسترسي به  نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت اصلا كار سختي نيست كافي بود تا فقط با موبايلش تماس بگيريم بر خلاف بسياري از سياست ورزان امروز گچساران اصلا هيچ ديوار و نايبي براي ملاقات ندارد وقتي با ايشان تماس گرفتيم بعد از چند بوق جواب داد. بسيار با صفا و […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  دسترسي به  نماینده دور هفتم مجلس شورای اسلامی در گچساران و باشت اصلا كار سختي نيست كافي بود تا فقط با موبايلش تماس بگيريم بر خلاف بسياري از سياست ورزان امروز گچساران اصلا هيچ ديوار و نايبي براي ملاقات ندارد وقتي با ايشان تماس گرفتيم بعد از چند بوق جواب داد. بسيار با صفا و صميمي صحبت مي كرد.زیاد اهل مصاحبه نیستند ولی با اصرار خبرنگار ما، حاج عليمراد جعفري قول و قرار يك مصاحبه حضوري در گچساران را داد.

   

   

   

  زماني كه براي مصاحبه راهي گچساران شديم در  مسير امار ايشان را از يكي همكاران سابقش در مجلس گرفتيم برجسته ترين خاطره اي كه ايشان از حاج عليمراد جعفري در ذهن داشت همان بيست و پنج دقيقه اي معروفي بود كه جعفري مجلس شورای اسلامی را بخاطر درگيري با يكي از سرشاخه ها واردات قاچاق در مملكت تعطيل كرد. شايد با قاطعیت تمام بتوان  گفت هيچ كسي در گچساران پيدا نشود كه به اندازه جعفري تاريخ زنده مبارزات سياسي و اجتماعي در اين شهر و استان  باشد. در اين گفتگو حاج عليمراد جعفري از روضه هاي محسني اژه اي قبل از انقلاب در روستاي مارين تا شروع مبارزاتش در دانشسرا گفت. ايشان از دستفروشي روزنامه جمهوري اسلامي تا خريد ملك براي دفتر حزب جمهوري اسلامي و دكه روزنامه فروشي اي كه ۹ شهيد تقديم جبهه ها كرد مي گويد که دونفر از این شهدا برادرانش هستند . در صحبت هايش ارادت عجيبي به مرحوم نبي زاده موج مي زند. جعفري فراز و فرود هاي زيادي در زندگي تجربه كرده است. برخلاف بسياري از سياسيون گذر زمان هنوز نتوانسته است رنگ پشيماني و ندامت بر تصميمات و فعاليت هاي گذشته او بنشاند ايشان با تمام وجود از گذشته اش و عملكرد انقلابي اش دفاع مي كند و هنوز انها را بهترين تصميمات ممكن مي داند. حاج عليمراد جعفري با ما از تاریخچه و جریانات حزب جمهوری اسلامی و رابطه نزدیکش با شهید بهشتی و دیدارهایش با آیت الله خامنه ای در آن دوران و نمره قبولي به عملكرد موحد در گچساران و ظلم هاي كه  به مرحوم حاج اقا متقي امام جمعه اسبق گچساران روا داشتند مي گويد.

   

  همه و همه اين موارد برگ هاي از تاريخ سياسي و اجتماعي گچساران بوده كه در اين گفتگو با حاج عليمراد جعفري از انها صحبت به ميان امده كه در زير بخش اول از اين گفتگو اورده مي شود:

  *** باتوجه به سوابق فراوان شما نیازی به معرفی نیست ابتدا از سوابق مبارزاتی خودتان در قبل از انقلاب بگویید؟

  سال ۱۳۵۰ در گچساران مبارزات خود را همراه با دیگر برادرانی از جمله مرحوم نبی زاده و بسیاری از عزیزان در یاسوج و قم شروع کردیم .

  یادم هست که در دانشسرای مقدماتی گچساران بودیم که یک شب در زمین ورزشی دانشسرا بحثی را مطرح کردیم که رئیس  وقت دانشکده ما را فراخواند.

  سن و سالمان کم بود اما خدا را شکر در ارتباط با آن قضایا نه  توانست از ما حرف بکشد  و نه ما لو دادیم .

  ****در این مبارزات شاخص ترین افرادی که شما را همراهی کردند چه کسانی بودند؟

  مرحوم نبی زاده و حاج ذوالفقار صابری که الان در قم هستند ،حاج عبدالله صابری برادر ایشان مرحوم آیت الله ملک حسینی و عموی بنده مرحوم آیت الله جعفری که در همه احوالات با هم بودند در روستای ما دیل مرتب رفت و آمد داشتند.

  ***و شما هم مصمم تر شدید….؟

  سال ۵۴ که تازه فارغ التحصیل شدم بجهت اینکه روستای دیل بیشترین جمعیت دانش آموز روستایی استان را دشت علاقه زیادی داشتم در آنجا تدریس کنم اما بدلیل فعالیت های انقلابی که داشتم آقای بهیرایی رئیس وقت اداره آموزش و پرورش شهرستان گچسازان بمن گفت تا من هستم اجازه نخواهم داد که در روستایت دیل تدریس کنی همان سال من را به روستای اسپر که بعد  از روستای دیل بود فرستادند ،سال دوم من را به روستای نازمبراکان ،شامبراکان فرستاد ما هم از نظر تشکیلاتی تیم مامور بودیم که از سمت بهبهان با هزینه شخصی و یکدستگاه موتور سیکلت که داشتم نوارها و اطلاعیه ها را به گچساران بیاوریم در این راه شهید بلادیان هم من را همراهی می کردند .

  مردم روستای اسپر در جریان هستند که خانه ما را در روستای دیل ساواک تفتیش نمود.

  *** شهید بلادیان هم با شما بود اما اسمی نیاوردید ؟

  بله متاسفانه فراموش کردم شهید بلادیان بود “،آقای خواجویان  هم بودند .

  **** و … حاج بهرام تاجگردون هم بنظر میاید از قلم افتاده  باشد

  حاج بهرام تاجگردون در ارتباط با ریش و سربازی یک سری استقامت هایی داشت اما در ارتباط با مبارزات و تیم ما حضور نداشت ،شهید کرامت ایزدپناه به دیل می آمدند و همراه با مرحوم نبی زاده و من از طریق اطلاعیه هایی که شهید ایزپناه از اصفهان به یاسوج  و سپس به دیل می آوردند ما تشکیلاتی در روستاههای اطراف پخش می کردیم .

  *** موازی با تیم شما تیم های دیگری هم بودند ؟

  بله تیم احمد خورشیدی هم کار می کردند در این تیم اقای عبدالله صابری محوریت داشتند و شهید بشارت  نقش مهمی داشتند .

  ****قضیه اختلافات  شما و با جریان متصل به  احمد خورشیدی  چه بود ؟

  آن زمان اختلاف نبود منتها هم شناخت نداشتیم و هم تاکتیک بود می خواستیم تعداد تیم ها زیاد و افراد تیم ها کم باشند تیم ها بیشتر بود تا فعالیت ها بیشتر به چشم بیاید و اگر گروهی لو رفت بقیه گروهها باشند.

  **** روزی که در گچساران به مردم مستقیم تیراندازی  شد شما چه نقشی داشتید؟

  آن روز من نبودم و کلا خارج از گچساران حضور داشتم.

  **** از آیت الله متقی کاشانی  امام جمعه فقید گچساران بگویید

  مرحوم آیت الله متقی کاشانی  قبل و بعد انقلاب سعی می کرد مسائل اعتقادی  و سیاسی مردم را بالا ببرد یک وقت ساواک از وی خواسته بود که برای شاه دعا کند و در غیر اینصورت اجازه ماندن در شهر را به ایشان نمی داد که ایشان علیرغم بیماری و گرمای شدید در گچساران تن به خواسته آنان نداد .

  **** در این اواخر حجت الاسلام  متقی کاشانی از طرف برخی افراد مورد ظلم قرار گرفت شما در جریان هستید؟

  من و آقای نبی زاده منحصر بفردترین دوستان مرحوم متقی بودیم و به نوعی محرم اصرار هم بحساب می آمدیم ، ما با تمام وجود از ایشان حمایت می کردیم یادم می آید سال ۶۵ فرماندار وقت  کلاس تفسیر قران مرحوم متقی را تعطیل کردند ، آقای متقی قهر کردند و به قم رفتند  شهر فضای بسیار ملتهبی را تجربه کرد .

  *****و اقدام شما…..؟

  من آقای نبی زاده ۲ اتوبوس تهیه کردیم که همراه با مردم به قم سفر کنیم و در دیدار با علما بخواهیم که مرحوم متقی به گچساران برگردد اتوبوس اول پر شد در حین سوار شدن دومین اتوبوس متوجه شدیم که برای مردم در اتوبوس اول وحشتی بوجود آوردند که مردم از ترس اتوبوس را خالی کردند و نهایتا ما با یک اتوبوس رفتیم که اتفاقا موفق شدیم آقای متقی را دوباره به گچساران بیاوریم.

  ***شما چه کمکی به مرحوم متقی کاشانی کردید ؟

  ما نقش حیاتی داشتیم عده ای رفته بود نزد مرحوم آیت الله ملک حسینی که ایشان توان کار کردن ندارد و حتی یک سری تهمت های زشت در رابطه با بیماری ایشان زدند .

  مرحوم آیت الله ملک حسینی در تهران به منزل ما تشریف آوردند ما یک مقدار گلایه آقای متقی را نزد ایشان کردم گفتم آقای متقی کاشانی از اولین کسانی بود که برای شما تبلیغ می کرد و سابقه قبل از انقلاب و فعلی برای همه روشن است

  آیت الله فرمود یک سری حرفهایی زدند ما باید چکار کنیم من گفتم شما نامه ای بنویسید برای سید رضا تقوی دبیر مرکزی  امامان جمعه سراسر کشور البته قبل از آن ما با آقای سید رضا تقوی بخاطر آقای متقی درگیر شدم ، گفتم اگر می خواهید امام جمعه را عزل کنید محترمانه عزل کنید.

  خب به آقای تقوی هم خیلی حرف زده بودند  که بعد از ۶ ماه آقای تقوی گفتند همه حرفهای شما درست بود.

  در گچساران شاهد یک حرکت خام و نا پخته که بنفع مردم و نظام نبود بودیم آقای متقی ۳۰ سال به این مردم خدمت کرد بعد هم نتوانستند جایگاه و موقعیت آقای متقی را  حفظ کنند.

   

  *** چه کسانی بدنبال تخریب مرحوم متقی کاشانی بودند و هدف چه بود ؟

  نمی خواهم  نام ببرم اما معلوم بود که در چه زمانی این اتفاقات رخ داد آن افراد مشخص بودند و مشخص هستند ، و هدف هم   مهندسی جاده صاف کنی برای انتخابات برنامه ریزی کرده بودند ،احساس می کردند وجود آقای متقی برای مردم انقلابی سنگر مهمی است.

  *** شاید چون احساس می کردند که آقای متقی از شما حمایت می کند

  اتفاقا آقای متقی اینقدر انسان مخلصی بود که همیشه مسایل شرعی را رعایت می کند بله می دانستند که من و آقای نبی زاده نزدیک ترین  فرد به ایشان بودیم و با تمام وجود در خدمت ایشان بودیم ،اما متاسفانه با این حرکت   شهرستان ضربه بزرگی متحمل شد.

  **** انقلاب پیروز شد چه اتفاقی افتاد که همه نیروها در حزب جمهوری گرد هم بیایند؟

  سیاست کشوری به اینگونه بود که به تبع آن در گچساران نیز به این شکل شد.

  *** هسته مرکزی حزب جمهوری اسلامی گچساران در ابتدای شکل گیری چه کسانی بودند؟

  هسته اولیه مرحوم شهید بشارت ،مرحوم نبی  زاده ، آقای صابری و من بودیم که بعد مرحوم نبی زاده دبیر حزب و من قائم مقام حزب شدم ، یادم میاید ما یک کانکس کنار مسجد صاحب الزمان داشتیم که همه دارایی کانکسی یک  پنکه بود در آن هوای گرم بخاطر عشق و علاقه ای که داشتیم فعالیت می کردیم

  من دوخاطره از مقام معظم رهبری و شهید بهشتی برایتان بگویم.

  **** بفرمایید….

  یک وقت ۱۰ روز قبل از شهادت آقای بهشتی ما یک وقتی از شورای مرکزی حزب گرفتیم  که هدف اصلی دیدار با شهید بهشتی بود علاقه خاصی به ایشان داشتم کنار ایشان نشستم  بمن گفت که ۵ دقیقه برای بیان نظرات وقت دارید همه بزرگان نظام بجز امام راحل و احمد آقا  حضور داشتند ،بعد از ۴ دقیقه صحبت کردن که یک گزارش تشکیلاتی از منطقه  استان و جنوب ارائه دادیم ، که مرحوم بهشتی سوالی در رابطه ساواک و منافقین سوالی پرسید و فرمود سند دارید که گفتم بله گفتند جایی مطرح نکردید  گفتم نه به دلایل جبهه و عدم سواستفاده منافقین بود منافقین در منطقه دنبال سو استفاده بودند .

  *** میشه اسامی آنها را ذکر کنید .

  -خیر

  *** افراد سرشناس شهرستان در این لیست بودند؟

  بله

  *** خاطره تان را ادامه دهید

  شهید بهشتی خیلی خوشحال شدند گفتند ده دقیقه دیگر وقت دارید یادم میاید در اولین فرصت وقت ۱۰  دقیقه ای از ایشان تقاضا کردم که مردم شهر  گچساران مشتاق حضور شما در شهرشان هستند که ایشان فرمودند چشم چشم چشم ، که متاسفانه تقدیر ننشد و منافقین ما را از حضور ایشان محروم کردند.

  من و مرحوم  نبی زاده مسئول توزیع روزنامه جمهوری اسلامی که در آن زمان ارگان حزب بود بودیم بخاطر اینکه دست ما نرسد و اگر هم برسد دیر موقع برسد تقریبا اکثر مواقع روزنامه ها خیس می کردند و به ما تحویل می دادند .

  *** چه کسانی اینکار را انجام می دادند

  کسانی که مریض بودند – ما روزنامه را بخانه می بردیم و با پنکه روزنامه را دونه به دونه خشک می کردیم و فردای آن روز روزنامه ها را به دکه ای که در اختیار داشتیم و مدارس برای فروش می بردیم که بعد از مدتی ۱۰۰ هزار تومان در آن زمان از فروش روزنامه درامد کسب کردیم، این پول را در بانک گذاشتیم می توانستیم بهترین خانه و گچساران را در آن زمان با این پول برای خودمان خریداری کنیم ، اما آن پول را برای خدمت به مردم صرف ساختن تشکیلات حزب جهت خرید یک ساختمان در فلکه قدس کردیم .

  بعدها آن ساختمان به دانشگاه آزاد و کلینیک پزشکی تبدیل شد این ساختمان به لحاظ تشکیلاتی در جنوب کشور منحصر بفرد بود که بعد ها وقف دانشگاه آزاد کردیم .

  حزب چندین مغازه در خیابان هلال احمر جلوی ساختمان دانشگاه آزاد داشت که الان هم هست که اگر من و مرحوم نبی زاده می خواستیم یکی از آنها را برداریم بلحاظ مالی تاثیرات زیادی در زندگی برای ما داشت که همه آنها به دانشگاه آزاد واگذار شد.

  خیلی از جوانهای دانشجو شهرستان و دیگر شهرستان های اطراف در این ساختمان مشغول تحصیل شدند  اما هیچ وقت نگفتم که ما وقف کردیم.

  با مرحوم نبی زاده تصمیم گرفتیم از مقام معظم رهبری که آن زمان دبیر حزب بودند برای ساختمانی که با آن ۱۰۰ هزار تومان شروع کرده بودیم  اذن بگیریم ، دقیقا روزی که بنی صدر مرحوم صیادشیرازی را عزل کرد خدمت مقام معظم رهبری رسیدیم گفتیم می خواهیم تشکیلاتی در جنوب کشور ایجاد کنیم ، رهبری فرمودند از نظر مالی در مضیقه هستیم و ما نمی توانیم کمکی به شما کنیم ،  گفتیم نیازی به کمک مالی نداریم با کمک مردم تشکیلات را بنا می کنیم آن زمان ۵ هزار تومان می دادند ما حتی آن ۵ هزار تومان را هم نگرفتیم .

  گفتیم که ما آمدیم از شما اذن بگیریم حضرت آقا خیلی خوشحال شدند و گفتند ما از این تشکیلات بسیار خرسند خواهیم شد.

  *** بعد از اینکه فضای انقلاب فروکش کرد اختلافات و جنگ قدرت در حزب جمهوری اسلامی شروع شد تحلیل شما چیست؟

  ببینید دست های پیدا و پنهان در همان حزب مرکزی وجود داشت مقام معظم رهبری فرمودند اختلافات را نزد مردم و دولت نبرید

  که  متاسفانه برخی از دوستان گوش نکردند اختلافات را نزد دولت و مردم بردند که مردم ضرر کردند .

  در گچساران اختلافات وجود داشت اما بشدت دیگر شهرهای کشور نبود .

  ***کسانی که در گچساران از حزب جمهوری اسلامی مسئولینت گرفتند چه کسانی بودند ؟

  معمولا در آن زمان بحث این وجود نداشت که هر کسی در حزب است باید مسئولیت داشته باشد ما سعی می کردیم شایسته سالاری ولو از دیگر شهر ها ایجاد شود یک فرماندار حزبی منصوب نکردیم شاخص انتخاب ما حزب نبود

  بگذارید در ارتباط با جنگ هم برای شما بگویم ، ما  یک دکه روزنامه  فروشی در گچساران داشتیم که ۹ شهید از آن دکه تقدیم انقلاب شد ۲شهید به نام های شهید محمد شفیع جعفری و شهید مرتضی جعفری برادران من بودند شهید صالح اشکو ، شهید فرود پناهی ، شهید شرافتی هم از این دکه جان خودشان را تقدیم انقلاب کردند .

  در این بین حاج زواره کاییدی که الان جانباز هستند برای این دکه خیلی زحمت کشید و نقش کلید داشت.

  *** به کارنامه خودتان در حزب و جنگ چه نمره ای می دهید ؟

  واقعا خدا می داند که آنچه  که در توان داشتیم در دفاع مقدس کوتاهی نکردیم اکثر عملیات ها حضور داشتم کربلای ۴ شیمیایی شدم ، عملیات رمضان زخمی شدم .

  ***آقای تاجگردون چندی پیش عکسی از سردار علی فضلی در کنار خود و در فضای مجازی منتشر کرد آیا ایشان در جبهه حضور داشتند ؟

  بله حضور داشتند یکبار در حین سرکشی با آقای متقی کاشانی در جبهه های جنگ  ایشان در در والفجر مقدماتی دیدم .

  اخوی ایشان که شهید شهید احمد رضا  تاجگردون بودند با ما رفاقت داشت و به حزب رفت و آمد داشتند.

   

  *** آقای تاجگردون با حزب و صف مبارزات قبل از انقلاب حضور داشتند؟

  خیر سن ایشان اقتضا نمی کرد.

  ***در بخش بعدی مصاحبه صحبت های علیمراد جعفری در خصوص انتخابات عملکرد نمایندگان گچساران و چگونگی فعالیت حزب در انتخابات گچساران و برخی دیگر از اختلافات را خواهید خواند .

  از جمله :

  اکثر نیروهای انقلابی در دور اول از آقای بهرام تاجگردون حمایت کردند اما وقتی به مجلس رسید اختلافات شروع شد.

  • از بهرام تاجگردون درخواست کردیم که برای حل اختلافات نشست داشته باشیم در جواب گفت هر کسی با من کار دارد به مسجد بیاید.

  • به دستور تاجگردون دو برادر شهید من بازداشت شدند .

  • عملکرد موحد در زمان نمایندگی گچساران خیلی خوب بود.

  • دلیل ابطال انتخابات دور ششم مجلس تقلب و تخلفات مکرر بود.

  • روز تشییع جنازه مرحوم نبی زاده من و آقای  باهنر در رابطه با انتخابات صحبت نکردیم .

  • مرحوم نبی زاده را بایکوت کردند.

  • مسعود حسینی پیشنهاد من و دو نماینده دیگر استان برای سکان استانداری بود.

  • تعامل من با آقای هدایت خواه تداوم پیدا نکرد.

  • در زمان نمایندگی و انجام آن همه فعالیت یک اشتباه بزرگ داشتم

  • خیلی از کارهایی که الان تبلیغ می شود را من نهایی یا به مرز اتمام  نزدیک کرده بودم.

  • برای شهرستان شدن باشت سنگ تمام گذاشتم.

  • در صورتی با دوستان روی یک میز می نشینم که نیت همدلی صادقانه باشد.

  • کسانی که در غائله دیل شرکت داشتند همان هایی بودند که به خود  تاجگردون رای دادند .

  • حضور من در جلسه بیدکی ها در شیراز با تاجگردون برای حمایت از ایشان نبود

  گفتگو؛صادق الهی نژاد ، فصلی نو

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  21 نظر برای “دو ساعت گفتگو با علیمراد جعفری ؛ جعفری از سردار خورشیدی ، مرحوم نبی زاده ،بهرام و غلامرضا تاجگردون، شهید بهشتی و متقی کاشانی و سایرین واختلافات گذشته می گوید/حضورم در جلسه بیدکی های شیراز با تاجگردون برای حمایت از وی نبود”
  1. ناشناس گفت:

   انقلابیون اصلی که ساواک آنها را دستگیر کرد و عده ای از آنها را به زندان کارون اهواز بردن عبارتنداز: حاج شریعتی_ حاج بهرام تاجگردون_ باغ سرداری_ زید بهبهانی_ مختار باطولی_ حاج عباس مختاری_ علی خواجوی و چند نفر دیگر کخ حضور ذهن ندارم. البته حاج بهرام و خواجوی در زندان دیگری بودن. حالا جناب جعفری شده انقلابی و بقیه اصلا نقشی در پیروزی انقلاب نداشتن.

   2

   0
   • ناشناس گفت:

    این خیالات خام رو از ذهنتون بیرون کنید که بخواید با این حرفها تاجگردون رو رد صلاحیت کیند چون دست شما نیست. نظام به خوبی اونو میشناسه هم خودشو هم کارایی که کرده و به همین خاطر الان سالها رئیس برنامه و بودجه و مورد تایید اصولگرا و اصلاح طلب قرار گرفته. گذشت اون زمان که خودتون رو به شورای نگهبان می چسپوندین تا رد صلاحیت رقیب و تایید صلاحیت خودتون رو بگیرین

    0

    0
  2. ناشناس گفت:

   تاجگردون ها همین الان هم زورشون به هرکسی برسه رحم نمیکنن . خدا عزتت بده اقای جعفری که نه به مال دنیا و نه به دروغ و تهمت آلوده نشدی

   0

   1
  3. روح همشون شاد
   موفق باشید

   0

   0
  4. فرزاد گفت:

   خداوکیلی تا حالا هر جا رفتی ……….. کردی

   0

   0
  5. ع دیل گفت:

   حرکتی کاملا دمکراتیک از جناب حاج جعفری

   0

   0
  6. دیل گفت:

   …….. رو بردی ، رفتی پیش بهشتی پنج دقیقه ……..گچسارانی ها را ….. .
   ……..

   0

   0
  7. گچ گفت:

   میگفتند د……. ها ……… هستند باورم نمیشد .
   خودش اعتراف میکنه . بیش از این دیلی ها را ……. نکنید

   1

   0
  8. ناشناس گفت:

   بیش ازحدازخودت تعریف وغلوکردی ۱-به متقی کاشانی تکیه داشتیدکه درانتخابات ازتون حمایت کنه وزیراب حاج بهرام رابزنید۲-همه مردم کجساران مردانقلابی این شهررابنام حاج بهرام می شناسندوتوهم مثل بقیه جوانان توخیابانهامی دویدی درسته که جوانان امروزی نمیداننداماافرابالای ۵۵سال همه میدانندافرادی مثل شهیدبشارت حاج بهرام تاجکردون زیدبهبهانی مردم رارهبری میکردند

   1

   0
  9. ناشناس گفت:

   ضمن احترام به به دوشهید بزرگوار ای کاش اقای جعفری مبارزات حاج بهرام نادیده نمی گرفت خدمات ایشان قبل وبعد از انقلاب حاج اقا متقی همان هم خطی حودشان مورد بی احترامی قرار دادند ومردم گچساران خود در رابطه با مصاحبه قضاوت خواهد کرد ودر زمان نمایندگی چه خدمات برای گچساران نمودی

   1

   0
  10. ناشناس گفت:

   فرزندان گچساران وطیف طرفداران تاج گردون بعد از معرفی حضرتعالی در مجلس اعلمای بیدک در شیراز چه در مکان تبلیغاتی وکمک مالی خدمت بزرگ و سنگ تمام گذاشتند چون اقای تاج گردون در شیراز معرف شما بود

   1

   0
  11. ناشناس گفت:

   اقای جعفری عزیزبانصاف حرف بزن جوری صحبت میکنی مثل اینکه اول انقلاب شماونبی زاده بودیدکه مردم رارهبری میکردیدمردم خیلی جیزهایادشون عوام ……..ث نکنیدبااین حرفهامیخوای دل خورشیدی رابدست بیاری همه میداننددرراس انقلابیون بهرام تاحکردون شهیدبشارت بوده شماهم مثل خیلی ازجوانان به خیابان می امدیدیادت باشه ۲۰سالت بوده و۰۰۰۰۰h

   1

   0
  12. سيد عبدالحسين گفت:

   *** آقای تاجگردون با حزب و صف مبارزات قبل از انقلاب حضور داشتند؟
   خیر سن ایشان اقتضا نمی کرد.

   با توجه به پاسخ داده شده به سوال بالا يعني آقاي جعفري چند سال از آقاي تاجگردون بزرگتر هستند وآيا آقاي تاجگردون متولد تقريبا۱۳۵۰ مي باشد كه آقاي جعفري گفتند: خیر سن ایشان اقتضا نمی کرد.

   5

   0
  13. ناشناس گفت:

   حالا هرکس انجام داده خداخیرش بده ولی حضرتعالی ویا حسینی باشت شهرستان کرده

   2

   0
  14. ناشناس گفت:

   خدایی بیشترازاین خودتوخراب نکن حرفهایت بیشتربوی جوک میده انقلابی خخخخخخ

   3

   1
  15. مندنی گفت:

   به حق این روز و شب های عزیز
   آقای جعفر ی صادقانه بگویند در ده سال اخیر در کجا و به چه کاری مشغول بوده و هستند

   2

   0
  16. گچساران گفت:

   برادر عزیز
   چند سال از تاریخ مصرف شما گذشته است

   2

   0
  17. باشت وبابوی گفت:

   جالبه من درشهرستان شدن باشت تقش داشتم لطفاسندبیارببینم چه نقشی داشتی …راستی سیدقدرت هم جزاون افرادی بوده که دوسال درزندان ساواک بودحالاشماجندماه بودیدبگیدلطفا تازه انقلابی ترازحاج بهرام اول انقلاب ماکه نشنیدیم شماچطور

   0

   0
  18. ناشناس گفت:

   بچه های گچساران و باوی مقیم شیراز وهمه جناح ها بااتحاد وبه خاطر نمایندگی شما تلاشها کردند

   1

   0
  19. آرو گفت:

   جناب جعفری یه ذره انصاف داشته باش. حداقل از هم ولایتی خودت آقای گختار باطولی اسم میبردی که در راه اندازی اعتصاب کارکنان شرکت نفت نقش فعال داشت و در راه مبارزه علیه رژیم شاه توسط ساواک دستگیر و به زندان کارون اهواز انتقال داده شد. امشب رجوع به وجدان خودت بکن و فردا در همین سایت از اینکه نام انقلابیون اصلی را نبردی اظهار ندامت کن. چرا میخواهی همه چیز را بنام دیلی ها مصادره کنی. فکر کردی همه هم سن و سالان شما فوت کرده اند و یا آلزایمر گرفته اند؟

   2

   0
  20. سعید هوشیاری گشین گفت:

   جناب آقای جعفری این سخن را قبول داری که میگه حقیقت را بگو بگذار تلخ باشه .
   ولی امیدوارم حقیقت را گفته باشی!

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بخشدار پاتاوه منصوب شد
 • کلیساها اروپا و روسیه در تورهای اروپا و روسیه
 • گردشگری در منطقه اوبود در تور بالی
 • کمبودهای تنها بیمارستان باشت
 • شهردار باشت به سیم آخر زد / انتقاد شدید از مسولین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و برخی پزشکان /موسوی: نگذارید بیش از این حقوق مردم باشت ضایع شود/شهردار باشت: آه و نفرین مردم گریبان مسولین بی کفایت را میگیرد
 • تسهیل‌گر بنیاد برکت ، طی ۳ماه در روستاهای محروم کهگیلویه ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی ایجاد کرد
 • پالس‌های تنهایی روحانی
 • صیغه یابی اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد!متهم دستگیر شد+جزئیات
 • اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان بهمئی در سال ۹۸ برگزار شد
 • مسابقات فوتسال دسته جات آزاد جام رمضان در سطح شهرستان گچساران آغاز شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی معاون سیاسی، امنیتی استانداری قزوین شد
 • رییس شورای شهر باشت ، ریاست کمیته امداد این شهرستان را نپذیرفت+جزییات
 • انتقاد یک دانشجو از وضعیت آموزشی دانشگاه علمی کاربردی گچساران
 • نامه جنجالی مدیر کل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد به مدیرکل امور بانوان
 • سرزمینی رویایی در کهگیلویه و بویراحمد/ دامنه های زیبای کوه خامی+تصاویر
 • کرم جانی پور:امیدوارم مهدی روشنفکر به نتیجه نهایی شورای مرکزی اصولگرایان تمکین کند
 • حریق در جنگل ها ؛ پیشنهادات و راهکارها
 • تاخیر در پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران کهگیلویه به ۲۲ ماه رسید
 • کشته شدن دو نفر در حادثه رانندگی جاده یاسوج به اصفهان+عکس
 • نقدی بر اظهارات نسنجیده و نابخردانه شهردار چرام درباره نماینده کهگیلویه بزرگ
 •