طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ خرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 79732 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص تبدیل وضعیت کارمندان و نیروهای اداری دانشگاه اظهار کرد: نیروهای رسمی آزمایشی به رسمی قطعی تبدیل وضعیت شدند، ۱۴ نفر از شرکتی به قراردادی ارتقاء یافتند و تعداد نیروی شرکتی که در سیستم اداری مشغول شده بودند چون خلاف قانون بوده ۱۰ نفر از این تعداد قرار داد بسته […]

  فانوس زاگرس؛

  رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص تبدیل وضعیت کارمندان و نیروهای اداری دانشگاه اظهار کرد: نیروهای رسمی آزمایشی به رسمی قطعی تبدیل وضعیت شدند، ۱۴ نفر از شرکتی به قراردادی ارتقاء یافتند و تعداد نیروی شرکتی که در سیستم اداری مشغول شده بودند چون خلاف قانون بوده ۱۰ نفر از این تعداد قرار داد بسته نشده و از دانشگاه تعدیل شدند .

  به گزارش فانوس زاگرس، احمد عریان گفت: تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه نسبت به دانشجویان و رشته ها وضعیت خوبی است، برخی رشته ها نوپا هستند و ممکن است نیروها جوان باشند و کافی نباشد که به تدریج نیروها را استخدام می کینم. در برخی رشته ها از نظر عضو هیئت علمی تقریبا همتراز با سایر دانشگاهها هستیم و در بعضی ازرشته ها اعضای هیئت علمی بیشتر از سایر دانشگاههاست .

  وی افزود: در رشته دامپروری ۱۲ عضو هیئت علمی داریم در حالی که دانشگاه شیراز ۷ عضو هیئت علمی دارد و از این دست رشته ها زیاد داریم و حتی تعداد نیرو نسبت به دانشگاههای قدیمی و با سابقه بیشتر است .

  رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: دانشگاهها از نظر تجهیزات وضع خیلی خوبی ندارند که به تبع وضعیت تجهیزاتی دانشگاه یاسوج نیز در شان این دانشگاه نیست با کمبود شدید تجهیزات و دستگاههای به روز مواجهیم. درصورتی که برای هر آزمایشگاه مبلغ یک میلیارد تومان تجهیزات اولیه و حداقلی خریداری شود در مجموع اگر ۱۰۰ آزمایشگاه داشته باشیم برای تجهیز آنها ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است. اما تجهیزات آزمایشگاهی فعلی دانشگاه می تواند به توسعه استان کمک کند و موثر باشد .

  عریان خاطرنشان کرد: با استفاده از دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه می تواند در سطح تشخیص و توسعه به حوزه صنعت، کشاورزی و علوم پایه و زیست شناسی استان استان کمک کند. برخی آزمایشگاههای دانشگاه می تواند بعنوان آزمایشگاه مرجع در استان عمل کنند نمی دانم چرا تاکنون بین دانشگاه یاسوج و اداره استاندارد این مساله انجام نشده است .

  وی در خصوص بودجه و سرانه فرهنگی دانشگاه بیان کرد: با این اعتبار دانشگاه یاسوج نمی توان نیازهای دانشگاه و دانشجویان را برطرف کرد ۹۱درصد مجموع اعتبارات دانشگاه یاسوج هزینه پرسنل از جمله حقوق، اضافه کار، حق التدریسی و نیروهای شرکتی می شود، از ۹ درصد مابقی ۶ درصد هزینه فعالیتهای پژوهشی می شود و اعتبار باقی مانده کم است و عملا آن میزانی که می ماند ناچیز است بنابراین وضعیت دانشگاه در زمینه بودجه فرهنگی، فضای سبز و رفاهی کارکنان چیزی نیست که به ان افتخار کنیم.

  وی در زمینه نیروی اداری و کارمند دانشگاه با بیان اینکه جذب نیرو در دانشگاه یاسوج عالمانه نبوده است، ادامه داد: بیش از حد نیاز نیروی اداری و کارمند در دانشگاه وجود دارد که متاسفانه بیشتر آنها متخصص نیستند و در زمینه کارهای تخصصی از جمله کارشناسان آزمایشگاه با کمبود مواجهیم. در آزمایشگاههای دانشگاه امکانات و تجهیزاتی وجود دارد که نیروی اداره کردن این تجهیزات را نداریم .

  رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: نیروهای رسمی قطعی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی و شرکتی داریم. تعداد نیروهای شرکتی دانشگاه زیاد هستند که بیشتر در امور جاری، خدماتی، فضای سبز، تاسیسات و سلف سرویس استفاده می شوند البته انحرافاتی نیز وجود داشته بطوریکه نیروهای شرکتی در سیستم اداری به عنوان منشی، تایپیست، رئیس دفتر و مسئول آزمایشگاه شاغل بوده اند که از سوی دستگاههای نظارتی مورد ایراد قرار گرفت .

  عریان تاکید کرد: از نظر قانونی باید به ازای اعضای هیئت علمی یا حداکثر یک دهم بیشتر کارمند داشته باشیم. در صورتی که یک و یک دهم درصد اعضای هیئت علمی نیرو بگیریم در مجموع باید حدود ۲۷۰ کارمند می داشتیم در حالی که این دانشگاه هم اکنون بیش از ۳۸۰ نفر کارمند دارد که بیش از حد نیاز است .

  وی بیان کرد: تعداد بیش از حد نیرو در طول تاریخ دانشگاه تبعاتی داشته و باید ماهانه هزینه های سنگین و اضافی بپردازیم اما در دوره های نزدیک تعداد بیش از حد افزایش پیدا کرد

   

  رئیس دانشگاه یاسوج ادامه داد: دانشکده نفت و گاز گچساران در حال رشد است، تعدادی دانشجو دارد، از نظر اعضای هیئت علمی وضعیت خوبی دارد و با توجه به استقبالی که از این دانشکده شده در حال ساخت و ساز هستیم و دلمان می خواهد به مرحله ای برسد که بتواند روی پای خودش بایستد یعنی نسبت استاد به دانشجو استاندارد شود و فضاهای ورزشی، رفاهی، آموزشی و پژوهشی به نقطه ای برسد که بتوان به ان دانشگاه گفت و ان را مستقل کرد .

  عریان عنوان کرد: در صورتی که مستقل شود می تواند بیشتر در استان و شهرستان موثر باشد و ما دنبال این هستیم که این دانشکده به مرحله ای برسد که از دانشگاه یاسوج مستقل شود .

  وی اضافه کرد: در زمینه دانشکده صنعت و معدن چرام نمی توانم یک نسخه ای بپیچم تنها می توانم بگویم که نسبت به وضعیت مطلوب فاصله دارد و نمی دانم درآینده چه خواهد شد. در حال بررسی سناریوهای مختلف هستم که برای این دانشکده می توانیم چکار کنیم .

  رئیس دانشگاه یاسوج گفت: اگر قرار است این دانشکده تبدیل به یک مرکز آموزش عالی شود، مسئولان اجرایی ، فرهنگی و معنوی شهرستانی و استانی باید همت ویژه ای داشته باشند. با توجه به شرایطی که دارد به نظر می رسد که کسی نمی خواست در این شهر دانشگاه وحود داشته باشد. در صورتی که این دانشگاه بماند نیاز به کمک و همکاری بیشتر از گذشته است و باید زمین مناسبی در اختیار دانشکده قرار گیرد.

  عریان یبان کرد: در صورتی که مسئولان همت و همکاری نکنند دانشکده صنعت و معدن چرام دچار رکود خواهد شد و نمی توان این دانشکده را بدون همت مسئولان سرپا نگه داشت .

  وی در خصوص وضعیت ایاب و ذهاب دانشجویان افزود: ما می خواهیم دانشجویان راحت تر تحصیل کنند و رفت و آمدشان در شان دانشجو و شهر باشد از ان طرف سازمان حمل و نقل شهرداری دنبال درآمد بیشتر است که این دو مساله با هم سازگاری ندارند .

  رئیس دانشگاه یاسوج اظهارکرد: اگر قرار است در یک شهر دانشگاه فاخری داشته باشیم همه باید کمک کنند و سایر دستگاهها تا جایی که می توانند به دانشگاه کمک کنند. سالی پنج تا هفت درصد کل اعتبارات این دانشگاه هزینه ایاب و ذهاب می شود و مبلغ قابل توجهی برای جمع آوری و دفن زباله هزینه می کنیم که در مجموع این موارد سه میلیارد تومان است. از آن طرف مرتب از ما عوارض و هزینه های نوسازی می خواهند در این زمینه ها بعنوان شهروند درجه یک محسوب می شویم اما در رابطه با هزینه ایاب و ذهاب حداکثر را باید بپردازیم .

  عریان خاطرنشان کرد: اگر این تفکر وجود داشته باشد دانشگاه نمی تواند رشد کند و فاخر باشد. برداشت بنده اینست که برخی مسئولان شهر یاسوج دانشگاه نمی خواهند چون اگر می خواستند باید در داشتن این تفکر نسبت به دانشگاه تجدید نظر کنند .

  وی ادامه داد: اگر قرار است این دانشگاه رشد پیدا کند همه مسئولان باید کمک و همکاری کنند، دانشگاههایی در شهرهای کوچکتر وجود دارد که چند سال بعد از دانشگاه یاسوج تاسیس شده اند اما جزو دانشگاههای تراز اول کشور هستند و این مساله بعلت همکاری مسئولان شهرشان بوده است.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  2 نظر برای “رییس دانشگاه یاسوج:تعدیل ۱۰ نیرو در دانشگاه/جذب نیرو در دانشگاه یاسوج عالمانه نبوده است/دنبال مستقل شدن دانشکده نفت و گاز گچساران هستیم”
  1. دانشجو گفت:

   فقط نیروهای وابسته به رحیمی اخراج شدن.کسانی هم پست میگیرن که مخالف رحیمی باشن و لاغیر.رئیس در اصل رمضانیه نه عریان.

   7

   0
  2. کارمند گفت:

   خدا میداند تمام این حرفها دروغه.عده ای دنبال تسویه حساب با رحیمی هستن.اینها همش عقده های رمضانی و تقی زاده و کرمی و کشکولی و عوض پور و گودرزی هست.عده ای عقده ای و بیسواد.که مقبولیت هم ندارن

   5

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • نشست پشتیبانی برگزاری یادواره کشوری سرداران و شهدای بهمئی برگزار شد +تصاویر
 • انتظار ۱۳ ساله پایتخت طبیعت ایران برای ساماندهی زباله‌ها
 • مسدود شدن راه ارتباطی ۱۰۰ روستا در کهگیلویه و بویراحمد
 • ورودی های خاموش دهدشت و مخاطراتی که برای مردم دارد
 • آغاز بکار فست فود بین المللی ایرانویچ در گچساران +تصاویر
 • خروج ۲شهر کهگیلویه و بویراحمد از خشکسالی/ابلاغ مجوز ارتقای ۲۲۲دهیاری در استان
 • آماده‌باش دستگاه‌های عضو شورای بحران استان کهگیلویه و بویراحمد برای بارش‌های شدید در روز پنجشنبه
 • همایش منطقه ای معضلات و مشکلات ترافیکی با موضوعات فرهنگ رانندگی در گچساران برگزار شد+ حاشیه ها و تصاویر
 • عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام : طرح استانی‌شدن انتخابات در مجمع تشخیص رد شده است
 • ۷۳درصد تلفات در کهگیلویه و بویراحمد مربوط به عابرین پیاده است/ بیشترین تلفات درون شهری مربوط به عابران پیاده در گچساران است
 • تغییر یکی از معاونان استاندار کهگیلویه و بویراحمد
 • سیستم نوبت دهی کلینیک شهید مفتح یاسوج آفلاین است/وضعیت نامناسب نوبت دهی در کلینیک های یاسوج+تصاویر
 • روایت مدیر کل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از سفر به یکی از محروم ترین مناطق استان و شرح ۳۰ساعت مشقتی که بر آنان گذشت+تصاویر
 • جوابیه مدیریت آب و فاضلاب روستایی شهرستان باشت به خبر ” نارضایتی اهالی خان احمد از نداشتن آب”
 • ماجرای تعطیلی کلینیک خیر ساز تاجگردون در باشت /مدیر بهداشت و درمان باشت:تذکر رئیس دانشگاه علوم پزشکی علت تعطیلی این کلینیک است
 • قیمت جدید محصولات ایران خودرو برای فروش‌های فوری اعلام شد (+جدول)
 • سارقان طلافروشی یاسوج اعدام شدند
 • پایان تلخ جستجو برای مرد گم شده یاسوجی+جزئیات
 • نقدي بر بودجه ساليانه؛دولت و مجلس محترم، دستتان را از جيب ملت بیرون آوريد
 • فرار به جلوی رییس دانشگاه علوم پزشکی استان در خصوص برخورد با استخدامهای فله ای!!!
 •