طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ خرداد, ۱۳۹۷ | کد خبر : 79732 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص تبدیل وضعیت کارمندان و نیروهای اداری دانشگاه اظهار کرد: نیروهای رسمی آزمایشی به رسمی قطعی تبدیل وضعیت شدند، ۱۴ نفر از شرکتی به قراردادی ارتقاء یافتند و تعداد نیروی شرکتی که در سیستم اداری مشغول شده بودند چون خلاف قانون بوده ۱۰ نفر از این تعداد قرار داد بسته […]

  فانوس زاگرس؛

  رئیس دانشگاه یاسوج در خصوص تبدیل وضعیت کارمندان و نیروهای اداری دانشگاه اظهار کرد: نیروهای رسمی آزمایشی به رسمی قطعی تبدیل وضعیت شدند، ۱۴ نفر از شرکتی به قراردادی ارتقاء یافتند و تعداد نیروی شرکتی که در سیستم اداری مشغول شده بودند چون خلاف قانون بوده ۱۰ نفر از این تعداد قرار داد بسته نشده و از دانشگاه تعدیل شدند .

  به گزارش فانوس زاگرس، احمد عریان گفت: تعداد اعضای هیئت علمی دانشگاه نسبت به دانشجویان و رشته ها وضعیت خوبی است، برخی رشته ها نوپا هستند و ممکن است نیروها جوان باشند و کافی نباشد که به تدریج نیروها را استخدام می کینم. در برخی رشته ها از نظر عضو هیئت علمی تقریبا همتراز با سایر دانشگاهها هستیم و در بعضی ازرشته ها اعضای هیئت علمی بیشتر از سایر دانشگاههاست .

  وی افزود: در رشته دامپروری ۱۲ عضو هیئت علمی داریم در حالی که دانشگاه شیراز ۷ عضو هیئت علمی دارد و از این دست رشته ها زیاد داریم و حتی تعداد نیرو نسبت به دانشگاههای قدیمی و با سابقه بیشتر است .

  رئیس دانشگاه یاسوج تصریح کرد: دانشگاهها از نظر تجهیزات وضع خیلی خوبی ندارند که به تبع وضعیت تجهیزاتی دانشگاه یاسوج نیز در شان این دانشگاه نیست با کمبود شدید تجهیزات و دستگاههای به روز مواجهیم. درصورتی که برای هر آزمایشگاه مبلغ یک میلیارد تومان تجهیزات اولیه و حداقلی خریداری شود در مجموع اگر ۱۰۰ آزمایشگاه داشته باشیم برای تجهیز آنها ۱۰۰میلیارد تومان اعتبار نیاز است. اما تجهیزات آزمایشگاهی فعلی دانشگاه می تواند به توسعه استان کمک کند و موثر باشد .

  عریان خاطرنشان کرد: با استفاده از دستگاهها و تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه می تواند در سطح تشخیص و توسعه به حوزه صنعت، کشاورزی و علوم پایه و زیست شناسی استان استان کمک کند. برخی آزمایشگاههای دانشگاه می تواند بعنوان آزمایشگاه مرجع در استان عمل کنند نمی دانم چرا تاکنون بین دانشگاه یاسوج و اداره استاندارد این مساله انجام نشده است .

  وی در خصوص بودجه و سرانه فرهنگی دانشگاه بیان کرد: با این اعتبار دانشگاه یاسوج نمی توان نیازهای دانشگاه و دانشجویان را برطرف کرد ۹۱درصد مجموع اعتبارات دانشگاه یاسوج هزینه پرسنل از جمله حقوق، اضافه کار، حق التدریسی و نیروهای شرکتی می شود، از ۹ درصد مابقی ۶ درصد هزینه فعالیتهای پژوهشی می شود و اعتبار باقی مانده کم است و عملا آن میزانی که می ماند ناچیز است بنابراین وضعیت دانشگاه در زمینه بودجه فرهنگی، فضای سبز و رفاهی کارکنان چیزی نیست که به ان افتخار کنیم.

  وی در زمینه نیروی اداری و کارمند دانشگاه با بیان اینکه جذب نیرو در دانشگاه یاسوج عالمانه نبوده است، ادامه داد: بیش از حد نیاز نیروی اداری و کارمند در دانشگاه وجود دارد که متاسفانه بیشتر آنها متخصص نیستند و در زمینه کارهای تخصصی از جمله کارشناسان آزمایشگاه با کمبود مواجهیم. در آزمایشگاههای دانشگاه امکانات و تجهیزاتی وجود دارد که نیروی اداره کردن این تجهیزات را نداریم .

  رئیس دانشگاه یاسوج عنوان کرد: نیروهای رسمی قطعی، رسمی آزمایشی، پیمانی، قراردادی و شرکتی داریم. تعداد نیروهای شرکتی دانشگاه زیاد هستند که بیشتر در امور جاری، خدماتی، فضای سبز، تاسیسات و سلف سرویس استفاده می شوند البته انحرافاتی نیز وجود داشته بطوریکه نیروهای شرکتی در سیستم اداری به عنوان منشی، تایپیست، رئیس دفتر و مسئول آزمایشگاه شاغل بوده اند که از سوی دستگاههای نظارتی مورد ایراد قرار گرفت .

  عریان تاکید کرد: از نظر قانونی باید به ازای اعضای هیئت علمی یا حداکثر یک دهم بیشتر کارمند داشته باشیم. در صورتی که یک و یک دهم درصد اعضای هیئت علمی نیرو بگیریم در مجموع باید حدود ۲۷۰ کارمند می داشتیم در حالی که این دانشگاه هم اکنون بیش از ۳۸۰ نفر کارمند دارد که بیش از حد نیاز است .

  وی بیان کرد: تعداد بیش از حد نیرو در طول تاریخ دانشگاه تبعاتی داشته و باید ماهانه هزینه های سنگین و اضافی بپردازیم اما در دوره های نزدیک تعداد بیش از حد افزایش پیدا کرد

   

  رئیس دانشگاه یاسوج ادامه داد: دانشکده نفت و گاز گچساران در حال رشد است، تعدادی دانشجو دارد، از نظر اعضای هیئت علمی وضعیت خوبی دارد و با توجه به استقبالی که از این دانشکده شده در حال ساخت و ساز هستیم و دلمان می خواهد به مرحله ای برسد که بتواند روی پای خودش بایستد یعنی نسبت استاد به دانشجو استاندارد شود و فضاهای ورزشی، رفاهی، آموزشی و پژوهشی به نقطه ای برسد که بتوان به ان دانشگاه گفت و ان را مستقل کرد .

  عریان عنوان کرد: در صورتی که مستقل شود می تواند بیشتر در استان و شهرستان موثر باشد و ما دنبال این هستیم که این دانشکده به مرحله ای برسد که از دانشگاه یاسوج مستقل شود .

  وی اضافه کرد: در زمینه دانشکده صنعت و معدن چرام نمی توانم یک نسخه ای بپیچم تنها می توانم بگویم که نسبت به وضعیت مطلوب فاصله دارد و نمی دانم درآینده چه خواهد شد. در حال بررسی سناریوهای مختلف هستم که برای این دانشکده می توانیم چکار کنیم .

  رئیس دانشگاه یاسوج گفت: اگر قرار است این دانشکده تبدیل به یک مرکز آموزش عالی شود، مسئولان اجرایی ، فرهنگی و معنوی شهرستانی و استانی باید همت ویژه ای داشته باشند. با توجه به شرایطی که دارد به نظر می رسد که کسی نمی خواست در این شهر دانشگاه وحود داشته باشد. در صورتی که این دانشگاه بماند نیاز به کمک و همکاری بیشتر از گذشته است و باید زمین مناسبی در اختیار دانشکده قرار گیرد.

  عریان یبان کرد: در صورتی که مسئولان همت و همکاری نکنند دانشکده صنعت و معدن چرام دچار رکود خواهد شد و نمی توان این دانشکده را بدون همت مسئولان سرپا نگه داشت .

  وی در خصوص وضعیت ایاب و ذهاب دانشجویان افزود: ما می خواهیم دانشجویان راحت تر تحصیل کنند و رفت و آمدشان در شان دانشجو و شهر باشد از ان طرف سازمان حمل و نقل شهرداری دنبال درآمد بیشتر است که این دو مساله با هم سازگاری ندارند .

  رئیس دانشگاه یاسوج اظهارکرد: اگر قرار است در یک شهر دانشگاه فاخری داشته باشیم همه باید کمک کنند و سایر دستگاهها تا جایی که می توانند به دانشگاه کمک کنند. سالی پنج تا هفت درصد کل اعتبارات این دانشگاه هزینه ایاب و ذهاب می شود و مبلغ قابل توجهی برای جمع آوری و دفن زباله هزینه می کنیم که در مجموع این موارد سه میلیارد تومان است. از آن طرف مرتب از ما عوارض و هزینه های نوسازی می خواهند در این زمینه ها بعنوان شهروند درجه یک محسوب می شویم اما در رابطه با هزینه ایاب و ذهاب حداکثر را باید بپردازیم .

  عریان خاطرنشان کرد: اگر این تفکر وجود داشته باشد دانشگاه نمی تواند رشد کند و فاخر باشد. برداشت بنده اینست که برخی مسئولان شهر یاسوج دانشگاه نمی خواهند چون اگر می خواستند باید در داشتن این تفکر نسبت به دانشگاه تجدید نظر کنند .

  وی ادامه داد: اگر قرار است این دانشگاه رشد پیدا کند همه مسئولان باید کمک و همکاری کنند، دانشگاههایی در شهرهای کوچکتر وجود دارد که چند سال بعد از دانشگاه یاسوج تاسیس شده اند اما جزو دانشگاههای تراز اول کشور هستند و این مساله بعلت همکاری مسئولان شهرشان بوده است.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  2 نظر برای “رییس دانشگاه یاسوج:تعدیل ۱۰ نیرو در دانشگاه/جذب نیرو در دانشگاه یاسوج عالمانه نبوده است/دنبال مستقل شدن دانشکده نفت و گاز گچساران هستیم”
  1. دانشجو گفت:

   فقط نیروهای وابسته به رحیمی اخراج شدن.کسانی هم پست میگیرن که مخالف رحیمی باشن و لاغیر.رئیس در اصل رمضانیه نه عریان.

   7

   0
  2. کارمند گفت:

   خدا میداند تمام این حرفها دروغه.عده ای دنبال تسویه حساب با رحیمی هستن.اینها همش عقده های رمضانی و تقی زاده و کرمی و کشکولی و عوض پور و گودرزی هست.عده ای عقده ای و بیسواد.که مقبولیت هم ندارن

   5

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲ آبان ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • وقتی مخالفان تاجگردون ناخواسته مبلغ شایستگی های وی می شوند
 • “پورالحسینی” سنمار آموزش و پرورش
 • ایل قشقایی و مجلس شورای ملی(بخش اول)
 • بازهم اعتراض کارگران سد چمشیر گچساران/۱۰ ماه حقوق معوقه
 • انتقاد شدید کارآفرین معروف کهگیلویه و بویراحمدی به رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد /واکنش مزارعی به اظهارات باقری
 • المپیاد ورزشی مدارس  در چرام برگزار شد+تصاویر
 • چهارمین سوگواره مشک تشنه در چرام برگزار می شود
 • بیسوادی که شاخ ودم ندارد
 • ویژه برنامه هفته جهانی فضا در دانشکده صنعت و معدن چرام برگزار شد+تصاویر
 • واکنش دهبانی پور به خبر تغییرش از مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی
 • گزارشی از جلسه ستاد بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد/محمدی‌تبار خواستار تشکیل کمیته علمی و پژوهشی مدیریت بحران شد
 • عملکرد مسعود ظفری در شهرداری دوگنبدان ضعیف است؟؟
 • نامه به استاندار کهگیلویه و بویراحمد در خصوص گزینه مدیرکلی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان
 • آرامش بر منابع انسانی نفت گچساران حاکم است/تغییرات فقط براساس بخشنامه وزارت نفت اجرا خواهد شد
 • کناری:مردم شهرستان بویراحمد از نبود ادارات رنج می‌برد
 • فرماندار کهگیلویه به میان عشایر رفت/نیکبخت:«اجتهادی» پای کار است/اجتهادی از عشایر حمایت میکند؛قدردان تلاش های اجتهادی هستیم
 • مرگ‌ دلخراش کودک ۳ساله در گچساران+جزییات
 • مرگ دلخراش عروس مشهدی در سانحه رانندگی گچساران+تصاویر
 • بی اطلاعی فرماندار و رئیس دفتر نماینده از تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران
 • تشکیل شورای پیشگیری از جرائم با حضور معاون قضایی استان در شهرستان چرام+تصاویر
 •