طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 79115 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری     سید قدرت دو دل است؟؟ بحث آمدن یا نیامدن سید قدرت الله حسینی به انتخابات مجلس یازدهم در حوزه گچساران و باشت ماههاست نقل محافل خبری و سیاسی این حوزه است که تاکنون  پاسخ روشنی به آن داده نشده است.برخی ها دلایلی مطرح می کنند که وی […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

   

   

  سید قدرت دو دل است؟؟

  بحث آمدن یا نیامدن سید قدرت الله حسینی به انتخابات مجلس یازدهم در حوزه گچساران و باشت ماههاست نقل محافل خبری و سیاسی این حوزه است که تاکنون  پاسخ روشنی به آن داده نشده است.برخی ها دلایلی مطرح می کنند که وی بعید است به صحنه بیاید و عده ای دیگر معتقدند،وی در نهابت خواهد آمد.

   

  برخی وی را تنها شانس و گزینه ممکن اصولگرایان و مخالفان غیرسیاسی غلامرضا تاجگردون می دانند.آنها بر این عقیده هستند که چون تاجگردون یکبار طعم شکست از سید قدرت را چشیده پس وی این ظرفیت را داراست که این مهم را تکرار کند.

   

   

  اما اکنون شرایط دیگر مثل سابق نیست و سید قدرت که زمانی توانست با جسارت و تاتکتیک خود علیمراد جعفری بعنوان کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان در تهران و تاجگردون بعنوان کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان گچساران را شکست دهد،امروز سعی می کند محتاتانه تر رفتار و پیگیر مسائل سیاسی منطقه باشد.

   

  در واقع سید قدرت شبیه ستارهدایت خواه در انتخابات مجلس دهم رفتار خواهد کرد.در انتخابات قبل تا روز آخر مهلت نام نویسی کسی از آمدن یا نیامدن هدایت خواه به انتخابات خبر نداشت تا اینکه تحت فشار و شکل گیری یک اجماع از سوی اصولگرایان حوزه بویراحمد و دنا وی به محل فرمانداری بویراحمد رفت و ثبتنام کرد.

   

  میتوان قاطعانه گفت سید قدرت برای آمدن به گود رقابت با تاجگردون یک شرایط ایده آل را مد نظر دارد که اگر این شرایط مهیا شود قطعا خواهد آمد.

   

  اما این شرایط ایده آل چیست؟؟

  به نظر می رسد حسینی در گام اول منتظر است که این نگاه و واقعیت که وی تنها رقیب مناسب برای تاجگردون است در شاکله ریش سفیدان اصولگرایی گچساران و باشت پیاده شود و آنان رسما از وی بخواهند در جلساتی شروط حضور خود را مطرح کند.سید قدرت اگر زمانی علاقمند بود خود را بر اصولگرایان تحمیل کند و رقیبی چون علیمراد جعفری نمی گذاشت اکنون علاقمند است اصولگرایان به دنبال او باشند.

   

   

  یکی از نگرانی های سید قدرت همواره شخص علیمراد جعفری است.او نگران است چون ادوار گذشته در صورت ثبتنام باز شاهد ثبتنام جعفری باشد.رابطه جعفری و حسینی هیچگاه خوب نبوده و حسینی می داند حضور همزمان وی و جعفری نتیجه ای جز تکرار انتخابات مجلس نهم نخواهد بود.پس قطعا یکی از شروط اصلی وی به بزرگان اصولگرایی گچساران و باشت این خواهد بود که علیمراد جعفری را کنترل کنند.البته حسینی به نفوذ و تلاش جعفری در حوزه بویراحمد گرمسیر خصوصا دیل نیاز مبرم دارد که اینکه جعفری تا چه اندازه وی را در انتخابات آتی همراهی کند مشخص نیست و نیاز به تلاش اصولگرایان برای ایجاد وحدت، همدلی و رفع کدورت ها میان این دو چهره دارد.

   

   شرایط ایده آل از نظر سید قدرت الله حسینی این خواهد بود که در انتخابات یازدهم، او بعنوان تک کاندیدای اصولگرایان،غلامرضا تاجگردون و یک ترک زبان حضور داشته باشد.

  سید قدرت نگاه ویژه ای به تحرکات قشقایی ها دارد و می داند که عدم حضور کاندیدای ترک زبان کاملا به سود تاجگردون خواهد بود.

   

  در حال حاضر تاجگردون معادلات قشقایی ها را به سمتی می برد که هیچ ترک زبانی علاقمند به کاندیدا شدن ندارد .یوسف باقری نیز که نام وی بعنوان کاندیدای این قوم مطرح بوده بشدت دچار نوعی بلاتکلیفی و سردرگمی شده و منتظر چراغ سبز سران شاخص این قوم است که به نظر می رسد آنان نیز به نتیجه خاصی تاکنون نرسیده اند.

   

  اگر قشقایی ها به سمتی بروند که در انتخابات پیش روی کاندیدا معرفی نکنند،سید قدرت الله حسینی و اصولگرایان دست به دامان احمد خورشیدی آزاد بعنوان یکی از چهره های اصلی اصولگرایی گچساران خواهند برد تا بلکه وی فردی را تشویق به آمدن کند.حال این فرد خود او باشد،پسرش مهدی داماد احمدی نژاد یا فرد دیگری.

   

  نکته جالب در مثلث سیدقدرت حسینی،علیمراد جعفری و خورشیدی آزاد که می توانند در انتخابات آتی نقش ویژه ای ایفا و چون مثلث برمودا تاجگردون را را در خود حل نمایند این است که خیلی ها معتقدند که این مثلث در انتخابات قبلی در زمین تاجگردون بازی کرد.

   

  اینکه تن سید قدرت همواره باید از تبانی احتمالی به خود لرزش بگیرد دور از انتظار نخواهد بود.

   

  شرایط ایده ال سید قدرت جهت حضور پرقدرت در انتخابات اینگونه است که فرد دیگری از بدنه اصولگرایی جز او حضور نداشته باشد.مدتی است که اردلان زینل زاده تحرکات انتخاباتی خود را آغاز کرده است.البته زینل زاده فراموش نخواهد کرد که پله ترقی خود را مدیون سید قدرت است.زینل زاده در زمان او بعنوان مدیرکل به مرکز استان رفت.اکنون گرچه مشخص نیست که زینل زاده که اعلام داشته بدور از بازی چپ و راست قصد حضور در صحنه را دارد تا روز آخر خواهد ماند یا نه اما اگر نیت یا یکی از انگیزه های اصلی زینل زاده جهت کاندیداتوری در انتخابات زدن تاجگردون باشد بنظر می رسد وی با اصولگرایان و سید قدرت الله حسینی همکاری لازم را خواهد کرد.

   

  البته با توجه به دلخوری های بوجود آمده میان سید قدرت حسینی و برخی همفکران پرنفوذ سیاسی خود مثل امین یوسفی،یدالله مرادی،علی فولادی وندا و …وی باید در زمان باقی مانده به فکر ترمیم دیوار ترک خورده با دوستان سیاسی خودش باشد.

  سکوت سید قدرت در انتخابات دهم آنقدر به کام افراد نام برده و دیگرانی تلخ آمد که مشخص نیست سیدقدرت با چه مقدار شکری بتواند شیرینی لازم را به بار آورد.

   

  یکی از ویژگی های ممتاز سید قدرت در صورت کاندیدا شدن حمایت همه جانبه مدیران دوره نمایندگی وی در مجلس هشتم از او خواهد بود.

   

  افرادی چون غلامرضا پاکدل به نوعی از هم اکنون آستین همت خود را بالا زده اند که ظاهرا این روزها شکست دادن تاجگردون انگیزه ،وحدت و اسم رمز شب خوبی را برای مخالفان وی محیا کرده است که با نزدیک شدن به زمان انتخابات و اعلام کاندیداتوری سید قدرت افراد دیگری هم جهت حضور در کارزار مقابله با تاجگردون اعلام حضور رسمی کنند.

   

  ویژگی ممتاز دیگر سید قدرت،استفاده خوب از ظرفیت قومی منطقه است.وی دارای نفوذ بالایی در اقوام و طوایف مختلف حوزه گچساران و باشت است که می تواند از آن بهره برداری لازم را ببرد.

   

  اما باید گفت همانطور که سید قدرت حریف آسانی برای تاجگردون نیست باز در صورت رقم خوردن شرایط کاملا ایده ال مدنظر سید قدرت،وی به خوبی می داند که تاجگردون حریف آسانی برای او نخواهد بود.تاجگردون ظرفیت های بالقوه ای دارد که بعدا به آن اشاراتی خواهیم کرد.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  26 نظر برای ““سید قدرت الله حسینی” و برزخی میان آمدن یا نیامدن”
  1. ناشناس گفت:

   من این سیدبزرگوارراقریب به ۱۵ساله درشیرازمیشناسم انسان شایسته وبایسته خوش رو کاردان وسیاستمداری قهارولی صادق میدانم وسالهاباایشان کارکردم اهل دروغ وجمع کردن ثروت برای خودوبستگانش نمی باشدادم دست به خیرمنصف وواقع گرامیباشدهمیشه ازرقیبان خودبه نیکی واحترام یادمیکرددرمجموع شخصیتی کاریزماودوست داشتنی دارندهمه درشیرازومحافل وعالم سیاست به سیدقدرت سیاستمداری کهنه کارومیهمان نوازی بی بی بدیل وبی نظیرمیشناسندش برایشان ارزوی موفقیت وسلامتی دارم ازاین سایت ومدیرانش نیزتشکردارم

   4

   1
   • گچسارانی گفت:

    آب نصف گچساران قطع است شما فکر انتخابات ۲ سال بعد هستید.
    خودتون را خسته نکنید.
    انتخابات بین تاجر دون و زراعت کیش خواهد بود.بقیه مهره سوخته و بازنشسته هستند.
    فکر آب باشید که مردم ناراضی هستند از قطع بی خبر آب
    گفتن ۱۲ ساعت قطع میشه الان ۲۴ ساعته آب نصف گچساران قطع است و هیچ سایت و خبر استانی نه قبل و بعد قطعی آب اطلاع رسانی نکرده.
    پیگیری کنید.
    ممنون

    0

    0
  2. ناشناس گفت:

   درود بر تاجگردون

   0

   7
  3. رضا گفت:

   خدا وکیل توکه این مطلب رونوشتی .ی سوال دارم ازت خدایی ۴سال نماینده ی گچساران بودفقط سالی دو کار نام ببر که برای گچساران انجام داده..به خدا اگه یک هزارم تاج گردون کار کرده باشه وجدانا بهش رای میدم

   1

   3
   • ناشناس گفت:

    وجدانت بزنه منه سرت باشت شهرستان کرد سی تا پست مدبرکلی تو استان بنا کرد شرکت نفت بچه بومی گچساران گداشت بعداز چهل سال …بازم بگم کور بشی الهی که اینطوری مینویسی…تاج تو جه کرده…البته به قول تاج سید قدرت جاده رو براش هموار کرد…

    2

    0
  4. ناشناس گفت:

   تاج هیجوقت ازسیدشکست نخورداماسیدقدرت جعفری اسماعیلی واقاحیات همه باهم امدندوازتاج شکست خوردند

   0

   2
  5. سید حسینی گفت:

   شهرستان شدن باشت.استارت زدن مدیر کلی بچه های منطقه در استان. زیر گذر گچساران .سد چم شیر .بومی کردن شرکت نفت..سپاه و نیرو ی انتظامی .چهار خطه کردن جاده گچساران وباشت تا منطقه ماهور باشت و….. از زحمات سید قدرت بود .لطف کنید انصاف داشته باشید

   5

   1
  6. قشقایی گفت:

   درود بر دکتر تاج گردون در جای جای شهرستان گچساران وباشت خدمات دکتر تاج گردون را می بینیم .خدا قوت مرد خستگی ناپذیر. دکتر تاج گردون به یاری ولطف خدا و حمایت قاطعانه مردم شهرستان گچساران وباشت دکتر تاج گردون رقیب ندارد . دکتر تاج گردون محبوب قلبها

   0

   3
  7. عابدزاده گفت:

   اقا ماهم قبول داریم سیدقدرت ادم خوب باشخصیت و سیاست مدار است ولی بنظر شما ایا الان ما تاجگردون را از رییس کمیسیون تلفیقی در بیاریم و سید قدرت را بگیم برو مجلس عضو کمیسیون فرهنگی شو؟اخه یه کم انصاف هم خوب چیزیه

   1

   2
  8. از باوي گفت:

   براي اولين بار در زمان سيد قدرت در تاريخ شهرستان گچساران هر ٥عضو شوراي تأمين گچساراني بود شركت نفت و دانشگاه ازاد هم بومي بود خدا وكيلي اگر جاي تاجگردون كه تنها نماينده همسو در استان و منطقه جنوب با دولت بود الان شرايط مديران استان چگونه بود بابا مديركلي كار و رفاه اجتماعي و مديركلي جهاد و معاون امور عشاير و معاون مدير كلي تربيت بدني رو از تاجگردون گرفتند اون هم با اين همه ادعا همچنين معاونت دانشگاه علوم پزشكي و مدير كلي تحول اداري اينها مواردي كه من اطلاع دارم

   3

   0
  9. گچسارانی گفت:

   سید قدرت همونی دوره ای هم رفت مجلس با …..و……رفت همه میدونن همون دوره هم تاجگردون رای آورد ،دوره قبلی هم هرچه اصولگرا تو استان و شهرستان بودن دست به یکی کردن از فولادی حمایت کردن ولی لازم شکست سنگینی از تاحگردون خوردن،برا انتخابات باید شخصیت کاریزماتیک قوی داشته باشی که درحال حاضر هیچکدوم از کاندیدای طیف اصولگرا برا رقابت با تاجگردون ندارن،این آقای پاکدل هم که فعلا داره هارت هورت میکنه فقط طبل تو خالیه ،کاندیداتوری نه سروصدای الکی میخواد ،نه دست به دامن ااین قوم شدنها میخواد،فقط و فقط شخصیت کاریزمایی میخواد،

   0

   3
  10. سید گفت:

   دروود خدا به حاج جعفری عزیز سید قدرت تو چهار سال به اندازه شیش ماه حاج جعفری نتونست کار بکنه قطعا جامعه احتیاج به جعفری داره نه سید قدرت تند رو

   0

   2
  11. قشقایی گفت:

   یوسف باقری جایگاهی در بین ترکها نداره

   1

   1
  12. جوان گفت:

   انصافا سید هم خیلی زحمت کشد خیلی هم کار کردبی انصافیه بگین کار نکرد

   2

   0
  13. بویراحمد گفت:

   من ازمقالتون وتاثیرگذاری جعفری تعجب کردم نفوذکلام سیاستمداری کاردانی وزیرکی سیدقدرت دراستان ماوحتی شیرازراهمه میدانندسیدقدرت وتاجگردون درست این جعفری دیگه کیه بذاریدش مدیردبستان دیل

   3

   0
  14. محمد گفت:

   سید قدرت پاک خدمت کرد مثل اقای ………..میلیاردی از پیمانکاران باج نگرفت

   4

   0
  15. عاشق سیدقدرت گفت:

   سیدقدرت عزیزبویراحمد وباوی شیرمیدانهای سخت درودبرعکاشه دوست عزیزخودم

   4

   0
  16. دهبزرگ گفت:

   نمیدونم سید قدرت در طایفه خود دهبزرگ و بحرین جمع بندی انجام داده یا نه …ایشان در دهبزرگ و بحرین ده درصد آرای ندارد چطور و با چه پشتوانه داره این همه هزینه برا مراسمات و تبلیغات زود هنگام و بی وفاییده انجام میده …بنظرم ایشان نباید وزن خودش را در سیاست سبکتر نماید و برا همیشه فکر و خیال کاندیداتوری در این حوزه را از سرش بیرون نماید … مخالف تاجگردون

   1

   4
  17. محمدزاده گفت:

   سیدقدرت حسینی دارای ذکاوت هوش بالا تدبیرودوراندیشی خاصی است که درهرکسی نیست مردکهنه کارسیاست چهره نام اشنای استان موردقبول نه فقط اصولگرایان بلکه مخالفین خود دورازپول وثروت حاتم طایی زمانه ما خوش اخلاق وخوش رو وخوش چهره حاضردرشیون وشادی مردم باوی وبویراحمدارتباط قوی وعلاقه مندبه عزیزان قشقایی موقعیت شناس ودشمن شناس دارای کارنامه درخشان در۴۰سال کارسیاسی وفرهنگی چه درانتخابات بیایدچه نیایدسیدقدرت عزیزودوست داشتنی مابوده وخواهدبود ازسایت پرمخاطب فانوس زاگرس نیزسپاس گذارم

   2

   0
  18. گشین گفت:

   سلام برسیدقدرت درودبرتاجگردون

   2

   0
  19. احمدوند بروجرد گفت:

   کاش منطقه شماقدرمردانی مثل سیدقدرت حسینی رامیدانستندهمین بس که درمجلس وبین سیاسیون تواستان شما ودرتهران به سیدقدرت مشهورومعروف است وجه تمایزشان بادیگران است ازهمین جاسلام من به سیدقدرت مهربان

   2

   0
  20. بویراحمد گفت:

   سید جان تو پاک خدمت کردی؛ دلالی نکردی در عرصه خدمت

   1

   0
  21. سید گفت:

   سید فدرت غیزاز ریش قشنگی دارد بس

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “فراتر از بحران”
 • تجلیل از دهیاران نمونه شهرستان چرام+تصاویر
 • کهگیلویه بزرگ ؛ سیاست مدارِ  سیاست زدهِ
 • جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • خودکشی چرا؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه ورزش اجرایی شود
 • مراکز خرید مهم استانبول در تور استانبول
 • آشنایی با گرجستان در تور گرجستان
 • در آنتالیا و تور آنتالیا از کجا خرید کنیم؟
 • نامه جمعی از فعالان اجتماعی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با خودکشی های اخیر در سطح استان
 • “تاجگردون استارت زد”
 • شبهای خوش فوتبالی برای ورزش گچساران در ماه رمضان+تصاویر
 • نشست کارگروه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد/بی‌اطلاعی مدیران از میزان صادرات محصولات
 • رئیس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان منصوب شدند
 • گزارشی از مبارزه با آفت ملخ در ۴۰ هزار هکتار ازمراتع گچساران+تصویر
 • مدیرکل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نگرفته ام
 • خطاب به اصلاح طلبان گچساران و باشت؛ این “حوزه” نیاز به هوای تازه دارد
 • واکنش رئیس اداره برق لنده به خبر قطعی مکرر برق در شهرستان
 • رؤیای پیدا کردن گنج در کهگیلویه و بویراحمد سرابی بیش نیست
 • مطلبی پیرامون اظهارات مشاور رییس دولت اصلاحات درباره احسان دلاویز
 •