طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 79088 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   کمتر از دو سال دیگر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقیمانده است و تب انتخابات و تحرکات پنهان و  آشکار برخی کاندیدای احتمالی انتخابات آتی محسوس است.   یکی از سیاسیون کهنه کار  حوزه گچساران و باشت  که احتمال حضورش در انتخابات آینده وجود دارد سید قدرت حسینی ، نماینده اسبق […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  کمتر از دو سال دیگر یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی باقیمانده است و تب انتخابات و تحرکات پنهان و  آشکار برخی کاندیدای احتمالی انتخابات آتی محسوس است.

   

  یکی از سیاسیون کهنه کار  حوزه گچساران و باشت  که احتمال حضورش در انتخابات آینده وجود دارد سید قدرت حسینی ، نماینده اسبق مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی است.

   

  سید قدرت در دوره قبل انتخابات بنا به هر دلیلی ترجیح داد در انتخابات نامزد نشود و زمزمه هایی از حمایت پشت پرده وی از غلامرضا تاجگردون نماینده فعلی گچساران و باشت هم به گوش رسید که البته از طرف وی تأیید نشده است اما اکثر اصولگرایان گچساران و باشت از موضع گیری ابهام آمیز وی در انتخابات مجلس دهم ناراحت هستند.

   

  بعد از مدتها غایب بودن سید قدرت حسینی  در انظار عمومی و رسانه ها ،بهنام عکاشه   به پرسش و پاسخ  با وی پرداخته است.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ،شرح کامل گفتگوی سید قدرت را در ذیل می خوانیم:

   

   

  ** جناب آقای حسینی مدتها از صحنه اجتماعات دور بودید ولی قریب به ۴ ماه است که حضورتان در منطقه چشمگیر و در مجالس و محافل سخنرانی می‌نمایید آیا این کار مقدمه حضورتان در انتخابات بعدی مجلس نیست؟

   

  – با سلام و احترام به محضر جنابعالی و مردم شریف گچساران و باشت، جناب عکاشه عزیز، بعد از آن مصاحبه یکصد سؤالی و آن مقاله مطول و جنجالی پیرامون تحلیل ۹ دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویر احمد، تقریباً‌ و تعمداً‌ خود را از صفحه رادار رسانه‌ها دور نگه داشتم و بیشتر وقتم مصروف مطالعه و حضور در دانشگاه گردید. یکی از دلایلی که به این کار مبادرت ورزیدم، اولاً نیازی بود که برای کسب معلومات بیشتر در خود احساس می‌نمودم. ثانیاً انزجار و دوری از اکثر کامنت‌های بی محتوی، غیر معقول و مشمئز کننده‌‌ای بود که در سایت‌های مختلف استانی در پی درج هر مقاله یا مصاحبه‌ای روح هر انسانی را منزجر می‌نمود. این مقدمه بود، جوابتان را در پاسخ به سؤالات بعدی خواهم داد. 

   

  ** برای مردم گچساران و باشت اینطور جا افتاده که شما و آقای تاجگردون پشت پرده با هم هماهنگ هستید آیا صحت دارد؟

   

  – هیچکس نمی‌تواند جلوی تحلیل و تفسیر مردم را سد نماید. حقیر و آقای تاجگردون دو رقیب سیاسی هستیم ولی برای یکدیگر احترام قائلیم. صادقانه عرض می‌نمایم که این موضوع صحت ندارد. شاید چون اینجانب روحیه تندگویی و زیر سؤال بردن هر موضوعی را ندارم و در طول ۶ سال حضور ایشان در مجلس ایجاد تنش ننموده‌ام، این نکته را که شما به آن اشاره نمودید، در اذهان متبادر نماید. 

   

  ** برخی سیاسیون عقیده دارند آقای زینل زاده در بحث انتخابات به نوعی در زمین شما بازی می کند؟ آیا واقعا با ایشان رایزنی می کنید؟

   

  – در عالم سیاست هیچ چیز غیر ممکن نیست اما تا کنون مذاکره‌ای نداشته‌ایم. 

   

  ** اگر آقای زینل زاده و طیف اصول گرا از شما حمایت کنند آیا امکان پیروزی‌تان را در انتخابات پیش‌بینی می‌کنید؟

   

  – ببینید جناب عکاشه رقابت با نماینده محترم فعلی، ‌رقابت با یک فرد نیست بلکه رقابت با کل دولت فعلی از صدر تا ذیل است. 

   

  ** یعنی چه؟

   

  – یعنی اینکه فعلاً از دهیاران، بخشداران، فرمانداران، مدیران شهرستانی و استانی، استانداری و وزرا و معاونین رئیس جمهور و خود رئیس جمهور حامی ایشان هستند بنابراین من و هر کس که قصد شرکت در انتخابات آینده را داشته باشیم باید عِدّه و عُدّه‌ای را پیش‌بینی کنیم که بتواند با این مجموعه‌ای که نام بردم زورآزمایی کند و اگر همه هماهنگ شویم احتمال موفقیت بسیار قوی است. 

   

  ** آقای فولادی قریب به این مضمون فرموده اند به هیچ وجه نمی‌گذارم ترکها به آقای حسینی بحرینی رأی بدهند نظرتان چیست؟

   

  – اگر این گفته صحت داشته باشد مثل این است که حقیر بگویم اجازه نمی‌دهم که سادات منطقه یا لرها به فلان کس رأی بدهند. آیا کسی به این حرف حقیر بهایی می‌دهد؟ در ضمن برادران قشقایی بزرگانی دارند که در تصمیم گیری ها ذی نقش و ذی نفوذاند. اگر مشارالیه این تأثیر مهم را بر آراء و افکار قشقایی‌ها دارند چرا در دوره گذشته از این پتانسیل و زور بازو، برای خودشان استفاده نکردند. 

   

   

   

  ** به عملکرد آقای تاجگردون چه نمره ای می‌دهید؟ 

   

  – مستحضرید که عملکرد و خدمات مسئولین دستگاه‌های حکومتی قابل تبدیل شدن به کمیت نیست. لذا نمره دادن نمی‌تواند یک تاییدیة علمی را داشته باشد و طبیعی است که هر یک از نمایندگان نقاط قوت و ضعف دارند. حقیر اصولاً ‌در وادی نمره دادن نیستم. آقای تاجگردون زیر ذره بین مردم هست و بر اساس خروجی عملکردشان مردم تحلیل و تفسیر می‌کنند

   

  بهترین نمره دهندگان مردم هستند که اگر فضا برای قضاوت مشوش و مشوب نباشد اعلام نظراتشان قریب به صحت خواهد بود. البته آقای تاجگردون از نمایندگان مطرح مجلس و کشور می‌باشند و می‌توانستند و می توانند بهتر از این عمل کنند اگر اطرافیان نسبی و سببی و طرفداران، این اجازه را به ایشان بدهند. در ضمن هیچ نمایند‌ه‌ای هر چند قوی و ذی نفوذ باشد نمی‌تواند در همه مسائل و موضوعات فعال‌ مایشاء باشد. 

   

  ** یعنی شما معتقد هستید که بستگان و طرفداران ایشان اجازه تغییر رویه به وی نمی‌دهند؟

   

  – تأثیر زیادی دارند البته اصل تصمیمات توسط خود ایشان گرفته می‌شود. تأکید می‌کنم اگر فشارهای مرتبطین با جناب نماینده بر مردم صحت داشته باشد. این تحکمات و یک سویه نگری‌ها، تبرهای ستبری هستند که بنیاد حاکمیت ایشان را شکننده می‌نماید. 

   

  ** آقای حسینی خیلی دوست دارم جواب این سؤال را واضح بدهید چون می‌دانم خیلی از مردم گچساران و باشت منتظر جواب این سؤال هستند، آیا سید قدرت حسینی قصد شرکت در انتخابات مجلس سال ۹۸ را دارد؟

   

  – دوستان زیادی در حوزه انتخابیه گچساران و باشت و مرکز استان و تهران اصرار بر حضورم در انتخابات آتی را دارند. اما آنچه به عنوان یک علامت سؤال بزرگ ذهنم را مشغول نموده، این است که شرکت در انتخابات برای چه و به چه منظوری؟ اگر هدف خود مطرح نمودن باشد که مطرح هستم. اگر نیت ایجاد بستر برای بهره‌مندی بستگانم از امکانات استانی و کشوری باشد که در دوره نمایندگی ثابت نمودم که چنین روحیه و سیاستی ندارم. 

   

  – اگر نیت بر رفع معضلات مردم به ویژه حل مشکل بیکاری، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی باشد چنانچه تشخیص بدهم می‌توانم کاری برای مردم انجام بدهم عقلاً و شرعاً باید حضور پیدا کنم در غیر اینصورت حضورم در انتخابات بعدی محلی از اعراب نخواهد داشت. 

   

  ** برخی آقای تاجگردون را ملقب به معمار اقتصاد ایران می کنند. نظر شما چیست؟

   

  – اساتید ایشان در دانشگاه که همه مقاطع دکترا و بالاتر در رشته اقتصاد را پشت سر گذاشته‌اند چنین ادعایی ندارند و تکرار این موضوع کاملاً به ضرر ایشان است. چون آگاهان می‌پرسند این چه معماری است که این ساختمان این همه کج و معوج است.

   

  ** یعنی چه کج و معوج؟

   

  – یعنی پائین آمدن شدید ارزش پول ملی و ارز در مرز هفت هزار تومانی در بازار و جیب خالی اکثر مردم و پایین بودن قدرت خرید دهک‌های یک تا هفت جامعه در این مقطع زمانی.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  39 نظر برای “گفتگو با سید قدرت حسینی و پاسخ وی به سوالات و ابهامات /سید قدرت:هماهنگی ام با تاجگردون صحت ندارد”
  1. محمد گفت:

   واقعا مردی ؛ عدالت رو برقرار کردی

   13

   4
  2. باشتی گفت:

   دمت گرم سید جان. خوش آمدی

   10

   2
  3. دوست گفت:

   فضا برا ورود سید قدرت آماده هست …..

   2

   1
  4. دوست گفت:

   فضا برا ورود سید در انتخابات مجلس آینده فراهم هست

   8

   2
  5. باشت گفت:

   انصافادوران نماینگی سیدقدرت ازدرخشانترین دورانهابوددرودخدابرسیدمردم داروخوش اخلاق وخوشتیپ

   3

   1
  6. ایام گفت:

   مردم گچساران دیگر به عقب باز نخواهند گشت.
   گچساران الان نماینده ای دارد که سرآمد بهارستان است،تاجگردون گچساران را پنجاه سال جلو انداخت،بروید دنبال کار خودتان.

   تمام رقیبان جمع شوید ۱۵هزار رای هم نمی آورید.

   درود بر فرزند زاگرس و مرد سیاست و درایت غلام تاجگردون.

   6

   10
  7. شیرازسومین حرم اهل بیت گفت:

   من این سیدبزرگوارراقریب به ۱۵ساله درشیرازمیشناسم انسان شایسته وبایسته خوش رو کاردان وسیاستمداری قهارولی صادق میدانم وسالهاباایشان کارکردم اهل دروغ وجمع کردن ثروت برای خودوبستگانش نمی باشدادم دست به خیرمنصف وواقع گرامیباشدهمیشه ازرقیبان خودبه نیکی واحترام یادمیکرددرمجموع شخصیتی کاریزماودوست داشتنی دارندهمه درشیرازومحافل وعالم سیاست به سیدقدرت سیاستمداری کهنه کارومیهمان نوازی بی بی بدیل وبی نظیرمیشناسندش برایشان ارزوی موفقیت وسلامتی دارم ازاین سایت ومدیرانش نیزتشکردارم

   6

   4
  8. بويراحمد گفت:

   فقط حواست باشه اينورا پيدات نشه. ديگه گذشت ان دوره كه با…..و……راي گرفتي. مردم فقط تاج را ميخوان

   2

   3
  9. ........ گفت:

   خخخخخخ ای شکر

   2

   2
  10. باوی گفت:

   جدا از عملکرد مثبت و منفی دوران شما، باید بگم که الحق و الانصاف خیلی باهوش و زیرک و غیرقابل پیش بینی هستین. این را از ادبیات و نوع جواب های شما میتوان پی برد.

   9

   2
  11. غریب اندر غریب گفت:

   با عرض سلام و ادب خدمت دوستان.
   سید خاص
   چهره خاص
   پاسخ های خاص و قابل تأمل
   تا ببینیم برداشت مردم چه خواهد؟!

   5

   3
  12. ناشناس گفت:

   خیلی عشقی سید جان هرجاباشی دوستت داریم..عالی جواب دادی

   4

   1
  13. ناشناس گفت:

   والله اکر۱۰درصدامیدداشت باسزمیومداتفاقاهمه اش دنبال قوم وخویشات بودی

   1

   5
  14. باشت وباوی گفت:

   الحق که جوابها دورازانتظارنبود هم زیرک هم باتجربه …به هیچ کس جوابهابرنخوردوخیلی عاقلانه تاحدودی

   5

   1
  15. بویراحمد گفت:

   سیدماخوش آمدی مابویراحمدی هابه خواهرزاده سیاستمدارودوست داشتنیمان افتخارمیکنیم

   4

   1
  16. باشت گفت:

   درموردسیدقدرت اکرفقط یک کارش یعنی شهرستان شدن باشت رادرنظربگیریم به اندازه ۴۰سال بعدازانقلاب اهمیت داشت ودرتاریخ ماندگارشد

   3

   1
  17. ناصر گفت:

   اونی که با نام باوی کامنت گذاشتی الحق جانا سخن از دل ما گفتی

   2

   1
  18. ناصر گفت:

   اونی که با نام باوی کامنت مشگذاشتی الحق جانا سخن از دل ما گفتی

   3

   1
  19. ناصر گفت:

   کسایی که خکدشون رو اصول گرا مینامند هر چند هیچ اصولی ازشون ندیدم مشکلشون آینه که هیچ کدوم حاضر به هزینه کردن نیستن و هر کسی سنگ خودشو به سینه میزنه

   1

   1
  20. لیشتر گفت:

   سی قدرت که هنوز ……..اشو نداده

   1

   3
  21. مظاهری نارگ موسی گفت:

   باعرض سلام
   ضمن احترامی و ارادتی که به دکترتاجگردون داریم اما باید عرض کنم برخی اطرافیان دکترتاجگردون گردون در این مدت دوساله مسیر خدمت را گل آلود کردند و در مباحث اشتغال به شدت تبعیض قائل می شوند و در مباحث پیمانکاران هم تبعیض بیداد می کند فقر و بیکاری در جامعه ی پایین دست و تنگدست بشدت بیداد می کند ما انتظار داشتیم صدای مظلومان باشید ونه حامی قشر مرفع که این روزها خون مردم را می مکند.جناب دکتر تاج گردون آنگونه که بایستی نتوانستید مدیران جوان و کارا را در شهرستان به کار بگیرید و قومیت گرایی را رواج داده اید.
   ماعهدی با سید قدرت الله حسینی می بندیم که این همه تبعیض و حق خوری در حق مظلومان شهرم را بکاهد که دیگر ترک زبانی گله از تبعیض و بویراحمدی و باوی گله از ظلم نکند.
   سید بزرگوار ما با تو عهد می بندیم.

   7

   0
  22. محمدی .ر گفت:

   من به جناب آسیدقدرت الله رأی ندادم، و به آقای غلامرضا تاجگردون رأی دادم، لاکن در اینکه جناب تاجگردون جایگاه و مرتبه بالایی در مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس دو کمیسیون برنامه و بودجه و کمیسیون تلفیق دارند، شکی نیست… اما آیا نباید به این سئوال پاسخ داد که آنهایی که چنین جایگاه فوق العاده ای در مجلس دارند، می توانستند مؤثرتر برای حوزه انتخابیه خود واقع شوند. بیشتر در موضع اشتغال ، شایسته سالاری مسئولین و زدون فقر از چهره شهرستان

   6

   0
  23. از باوي گفت:

   الحق كه كليد حركت رو به پيشرفت گچساران و باشت را خودت زدي در زماني كه استاندار هم ياسوجي بود براي اولين بار ١٤مديركل و معاون مديركل را راهي استان كرديد كه تاجگردون هم به عنوان نماينده دولت در استان پا جاي پاي شما گذاشت مديركل جهاد گچساراني بود تاجگردون تكرار كرد كه البته باز از دست رفت مديركل كار همينطور كه باز از دست رفت مديركل اب منطقه اي مديركل فني و حرفه اي معاون استاندار مديركل بحران مديركل امور اداري مديركل ميراث فرهنگي معاونين مديران كل و از همه مهمتر براي اولين بار رياست شركت نفت و دانشگاه ازاد و……..

   7

   0
  24. سلام گفت:

   بنده اهل دهدشتم تاحال هم آقای سید قدرت اله حسینی را از نزدیک ندیدم ولی با احترام خاصی که برای آقای تاجگردون قائلم وباتوجه به صحبت هایی که از این سید بزرگوار شنیده ام ویا درباره ی عملکردش تحقیق نمودم ایشان نیز از نمایندگان موفق استان بوده اند . وخوشا به حال گچساران که همچون نیروهای بالفعلی درعرصه ی تعاملات کشور دارد .

   6

   1
  25. گچساران وباشت گفت:

   پیروز انتخابات دکتر تاج گردون به یاری لطف خداوند وحمایت همه جانبه مردم شریف گچساران وباشت .دکتر تاج گردون رقیب ندارد آینده نزدیک هست می بینیم .

   0

   6
  26. پژمان گفت:

   تاجگردون بی رقیبه الکی خودتو خسته نکن

   0

   6
  27. خیرآباو گفت:

   باسلام سیدی پاک دست وخوش اخلاق ومردی که اصلا دنبال دلالی وجمع آوری مادیات نیست

   7

   0
  28. بیراحمدعشق من گفت:

   سلام برسیدقدرت خواهرزاده بویراحمدمردتکارناشدنی بورعطوف

   6

   1
   • ناشناس گفت:

    شیرمادرت قوم گرایش نکن ؟ هر چه ای استان ضربه خه وهمی گپل غیرتی وتعصبی بی یا چماق لری وغیرت بیراحمدی و…… نیابو از کسی دفاع کنی امروز روز فن آوری ومنظق وفرهنگه

    0

    0
  29. عنا گفت:

   سیدقدرت باقدرت وپرقدرت دوستت داریم

   2

   1
  30. بویراحمد گفت:

   خدایی سید قدرت عدالت را بین باوی و بویراحمد و ترک برقرار کرد

   4

   2
  31. فرهنگی گفت:

   سید بیا .لحطه شماری میکنیم برای اومدنت

   4

   2
  32. باوی گفت:

   تاجگردون نماینده لایق وشایسته ای میباشد فقط افراد دوربرش و بعضی از مدیرانش واقعا لیاقت این پستها را ندارند بعضی از تصمیمها هم توسط خواهرش وبرادش پ و ح گرفته میشه که بزرگترین ضربه را بهش زدن مخصوصا امروز علوم پزشکی استان که ترک زبانها خیلی نگران شدند

   2

   0
  33. سعید گفت:

   مردم از هر دو جناح چپ و راست خسته شدند..فقط اشتغال.. ازدواج

   1

   0
  34. عنایت اله محسن پور گفت:

   بنام الله،جناب آقای حسینی وآقای تاجگردون هرکدام نقاط ضعفی دارند،که این نقاط ضعف باتوجه به شرایط این جغرافیاقابل حل نیست،نظرحقیراینست که ی نیروی جوان ومسلط براوضاع حضورپیداکنه،اگه نتونست مشکل حل کنه میشه الان آقایان حسینی وتاجگردون،اگرم حل کرد که خداروشکر،تازه قدرت دردست ی عده خاص نخواهدبود

   0

   0
  35. محسن پور گفت:

   بنام الله،جناب آقای حسینی وآقای تاجگردون هرکدام نقاط ضعفی دارند،که این نقاط ضعف باتوجه به شرایط این جغرافیاقابل حل نیست،نظرحقیراینست که ی نیروی جوان ومسلط براوضاع حضورپیداکنه،اگه نتونست مشکل حل کنه میشه الان آقایان حسینی وتاجگردون،اگرم حل کرد که خداروشکر،تازه قدرت دردست ی عده خاص نخواهدبود

   1

   0
  36. جعفری دیزگانی گفت:

   سلام. درود خدا بر محمد و آل محمد
   سید قدرت حسینی واقعا به معنای کامل فردی کامل و لایق است. و با اطلاعات دقیقی که داریم برادران هم زبانم در همه طوائف و تیره ها آن شاء الله حامی سید عزیز خواهند بود.
   آقا سید منتظرتیم.

   1

   0
  37. عقيل گفت:

   سلام
   من ازهم وطنان اهل سنت شما شاخه حنفي هستم بدون هيچ نيتي عرض ميكنم خانواده اين آقاسيدقدرت حسيني جزء مفاخركشورند خودش فردي باويژگيهاي فراوان درمشي وي مال اندوزي جايي ندارد تمام سعي وتلاشش درجهت گسترش عدالت بوده وهست خوشابه حال مردمي كه چنين نمايندگاني دارند🙏🙏🙏

   0

   0

  
  امروز جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دردنامه ای از وجود محرومیت شدید در روستاهای بهمئی
 • جلسه ساماندهی قهوه خانه ها و کافی شاپ های گچساران برگزار شد/فک پلمپ ۳۵ واحد غیرمجاز/نکاتی که مدیران قهوه خانه ها باید رعایت کنند
 • فرصت سازی از ایران بدون نفت
 • نرخنامه جدید ناوگان حمل و نقل مسافر تاکسی آژانس و تاکسی بیسیم در شهر دوگنبدان و شهرستان گچساران اعلام شد+جداول نرخنامه
 • گزارشی از پیگیری پروژه های کهگیلویه بزرگ توسط عدل هاشمی پور در دیدار با مدیران استانی
 • سیلی بشار ؛ در بیداد بیکاری استان ،ولِ اجتماعی نباشیم تا منحرف نشویم
 • در آستانه سوم خرداد و آزادسازی خرمشهر ؛ خاطرات یک رزمنده از عملیات الی بیت المقدس+تصاویر
 • مدیرکلی که ارزش و اهمیت میراث کهن را نمی داند/ وقتی جلسه معارفه را با جلسه دفاع از پایان نامه اشتباه گرفته اند!!
 • نظر هنرمندان کهگیلویه و بویراحمدی در تعیین مدیریت متولی فرهنگ و هنر استان جدی گرفته شود/کج رفتاری وبدسلیقگی نسب به هنر وهنرمندان
 • سید قدرت الله حسینی:اینکه عده ای می گویند فلانی چه تعداد رأی دارد درست نیست
 • چاقوکشی و درگیری در آب وفاضلاب روستایی کهگیلویه /سمغان را به خاطر صندوق رای انتخاباتی نخواهید بلکه کرامت انسانی و حقوق شهروندانش را نیز رعایت کنید
 • کاش تاجگردون نباشد !!
 • جشن گلریزان آزادی زندانیان در گچساران برگزار شد/از حضور دو رقیب سیاسی تاجگردون تا غیبت برخی رؤسای ادارات+تصاویر
 • ملخ ها عزیزترند یا کشاورزان و باغداران منطقه لیشتر؟!
 • دل پر هواداران ستار هدایت خواه از معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد
 • واکنش رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به خبر ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی
 • واکنش شهرداری دوگنبدان به خبر جلوگیری از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • با حضور معاونین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ، پروژه انتقال نفت گوره به پایانه های نفتی بندر جاسک کلید خورد+تصاویر
 • ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • ۲۹ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
 •