طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 78757 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   شورای شهر تهران و آزمون شایستگی   به قلم دکتر روح الله قابضی       سرانجام پس از کش و قوس های فراوان شورای شهر تهران به اتفاق اراء جناب اقای مهندس افشانی از فرزندان شریف استان کهگیلویه بویراحمد و قوم لر را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرد.   پس […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  شورای شهر تهران و آزمون شایستگی

   

  به قلم دکتر روح الله قابضی

   

   

   

  سرانجام پس از کش و قوس های فراوان شورای شهر تهران به اتفاق اراء جناب اقای مهندس افشانی از فرزندان شریف استان کهگیلویه بویراحمد و قوم لر را به عنوان شهردار تهران انتخاب کرد.

   

  پس از استعفای زود هنگام جناب اقای دکتر نجفی از شهرداری تهران ، تحلیل های متفاوتی در خصوص انتخاب شهردار تهران مطرح شده بود.متاسفانه شاهد بودیم برخی حامیان بیرونی شورا وبرخی سایت های خبری از حریم اعتدال و انصاف خارج شدند و کاندیدایهای راه یافته به مرحله نهایی را اماج حملات بی رحمانه خود قرار دارند.در خصوص اقای مهندس افشانی نیز علاوه بر زیر سوال بردن سوابق و صلاحیت حرفه ای و کاری ایشان به قوم شریف لر که ایشان به ان منتسب است نیز کم لطفی و بی مهری زیادی نشان دادند.

   

  به طور کلی در ظاهر و باطن از همه ابزارها و حربه ممکن استفاده کردند تا از شهردار شدن ایشان جلوگیری شود. برخی از شخصیتهای که احساس پدرخواندگی نسبت به جریان اصلاحات دارند ظاهرا بنا به دلسوزی برای شهروندان تهرانی در چند روز اخیر در سایت ها و نشریات مطالب زیادی با هدف تحت فشار قرار دادن شورای شهر تهران نوشتند و با درخواست از برخی شخصیتهای متنفذ سیاسی خواستار مداخله در روند انتخاب شهردار شدند.

   

  گو اینکه اتفاق ناگواری در حال رخ دادن است.اگر این گونه حساسیت ها در همه امور نزد حضرات وجود داشته باشد امر بسیار میمون و مبارکی است .اما متاسفانه چین نیست.

   

  البته معتقدم این قبیل دخالت ها توهین به شعور اعضای شورا و شهروندان و موکلان انهاست.چرا که این قیبل مداخلات و رفتارهای قیم مابانه به معنی این است که شما بالغ و رشید نبوده و قادر به تشخیص منافع و مصالح مردم تهران نیستید و باید از بیرون برای شما تعیین تکلیف گردد کما اینکه باید برای یک طفل صغیر قیم تعیین می شود.در اینکه که اعضای شورای شهر تهران متعلق به احزاب سیاسی هستند شکی نیست ومشورت با حامیان بیرونی یک موضوع عادی و طبیعی و روند متداول در هر کشور است که معمولا به صورت پشت صحنه انجام شده و جنبه مشورتی دارد .

   

   

  اما در قضیه شهرداری این قبیل رایزنیهای پشت پرده با حرص و ولع خاصی روی صحنه اورده شد و به سایت ها و روزنامه ها سرایت کرد که نشانه دهنده ضعف مدیریت جریان های سیاسی در ایجاد هماهنگی و لجام گسیختگی انهاست است.

   

  در اخرین اقدام جناب اقای نجفی شهردار مستعفی از روی تخت بیمارستان مرقومه ای همراه با چاشنی تهدید برای شورای شهر فرستادند و صراحتا از رقیب جناب اقای افشانی حمایت کردند.

   

  شرایط و فضای انتخاب شهردار به گونه ای پیش رفت که تا لحظات اخر گمانه زنی های مختلفی از جمله اینکه گفته شد بر خلاف توافق قبلی قرار است گزینه سومی به میان اید در محافل مختلف مطرح بود.ضمن احترامی که برای جناب اقای نجفی قائل هستیم باید به ایشان یاداور شد خود جناب عالی با پذیرش شهرداری و استعفای زود هنگام و برخی رفتارهای سینوسی سیاسی به اندازه کافی برای جریان اصلاحلات و شورای شهر تهران هزینه ایجاد نمودید لذا همانطور که خود نیز فرمودید فعلا صلاح است به درمان بپردازید .

   

  لازم نیز برای دیگران تعیین تکلیف کنید.شما با کمترین تهدید سنگر را خالی کردی حالا برای خود جانشین هم تعیین می کنید.به جرات عرض میکنم شورای شهر تهران در انتخاب شهردار در ازمون سختی قرار گرفته بود .وضعیعیت و سوابق کاندیداهای راه یافته یه فینال کاملا روشن بود .

   

  ضمن احترامی که برای جناب اقای حسینی مکارم قائل هستیم اما از نظر سوابق و شایستگی حرفه ای مرتبط قابل مقایسه با مهندس افشانی نبود.افرادی با برخی اظهار نظرهای نسنجیده عملا شورای شهر تهران را در دوراهی سختی قرار دادند.

   

  انتخاب باید بین منافع افراد و گروههای سیاسی و صلاحدید برخی پدر خواندگان سیاسی از یک طرف و از طرف دیگر صلاحیت و شایستگی و منافع عمومی مردم تهران و کسانی که با امید حل مشکلات کلان شهر تهران به این شورای اعتماد کرده ورای داده بودند. خوشبختانه شورای شهر تهران با انتخاب قاطع جناب اقای مهندس افشانی نشان داد که راه دوم را انتخاب کرده است و در این ازمون سخت و نفسگیر سربلند بیرون امد.در اینجا جا دارد از این اقدام شورای شهر تهران تشکر نمائیم .شورای شهر تهران نشان داد که به وعده های انتخاباتی خود پایبند بوده و انها را فراموش نکرده است.

   

  شورای شهر تهران با این اقدام نشان داد که تحت تاثیر برخی پدر خوانده سیاسی نیست و مستقلا تصمیم میگیرد و از این جهت برای موکلان امیدوار کننده نشان داد.شورای شهر نشان داد که منافع مردم قابل معامله با هیچ موضوعی نیست و در این راه کوتاه نمی اید.شورای شهر تهران نشان داد که شهردار کلان شهر تهران به هیچ عنوان وجه المصالحه جریان های سیاسی نیست.

   

  شورای شهر تهران نشان داد که اولویت اول این شورا منافع شهروندان تهرانی و رفع مشکلات کلان شهر تهران است نه موجبات خوشایند افراد و گروه ها شرای شهر تهران نشان داد که در موضوعات تخصصی و عمران شهری و توسعه زیرساختها و فراهم اوردن شرایط زندگی مطلوب در کلان شهر تهران با هیچ فرد و گروهی تعارف ندارد.

   

  شورای شهر تهران نشان داد که شورایی کاری است نه سیاسی یا به عبارت بهتر شورای سیاسی کاری است نه سیاسی کار.در این ماجرا متاسفانه خیلی از افرادی که ژست اصلاح طلبی گرفته و صرفا ادای دموکراسی را در می اروند در ازمون اخلاق سیاسی و صداقت مردود شدند.

   

  این قبیل افراد نشان دادند که اصلاحات و اصلاح طلبی و دموکراسی و رای مردم را تا جائی قبول دارند که پای مافع انها در میان باشد.جالب اینکه کسانی امروز برای شورای شهر در مقام ارشاد و توصیه برامده اند که سابقه درگیری و تنش و در نهایت انحلال شورای اول شهر تهران را در کارنامه خود دارند .

   

  خاطره ان دوران و هزینه های که به شهروندان تهرانی و تفکر اصلاح طلبی و دموکراسی تحمیل کردید در اذهان مردم هنوز زنده است.با کدام سابقه مشعشع به خود اجازه می دهید برای منتخبان مردم در شورای شهر تعیین تکلیف و ارشاد کنید. ایا ضربه ای که امثال شماها در شورای اول شهر تهران به نهال نوپای شورا ها زدید کافی نبود.به این دوستان عرض میکنیم .

   

  ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان .اما در پایان سخنی با مهندس افشانی .جناب اقای مهندس افشانی شما بعد از ابلاغ نهایی حکم از یک طرف شهردار تهران و منتخب شورای شهر هستید و از طرف دیگر منتسب به قوم لر نیز هستید که این روزها مورد هجمه زیادی قرار گرفته اند.بنابراین در این زمینه با انتظارات مضاعف روبرو هستید . مسیر پر سنگلاخی پیش روی شماست و قطعا خود شما بیشتر از همه به این موضوع واقفید. اما در مقابل عظم و اراده فرزندان زاگرس این موانع سر تعظیم فرود خواهند اورد.

   

  با شناختی که از تجربه و توانمندی جناب عالی داریم رجاء واثق داریم بر این مشکلات غلبه خواهید کرد.ظرفیت عظیم زاگرس نشینان نیز در خدمت شماست .امیدواریم با مدیریت و عملکرد توام با تدبیر و خلاقیت و مردم داری در این اوردگاه نیز همچون گذشته سربلند بیرون امده و الگوئی از مدیریت کارامد را در پایتخت ایران به نمایش بگذارید.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “شورای شهر تهران و آزمون شایستگی”
  1. استان گفت:

   ازمون سختی برای قوم لر خواهد بود. خدا کنه موفق شوند والا ضربه سختی خواهیم خورد و تبعات ناگواری خواهد داشت اگر ایشون موفق عمل نکنند.یک شمشیر دو لبه است به نظرم .ارزوی موفقیت داریم.کلان شهر تهران قابل مقایسه با هیچ شهری نیست.انشا اله جلو روی مخالفان روسفید گردند

   0

   0
  2. نارک گفت:

   روح اله جان مادرت ول کن آخه چیش به تو به نظر شما دهدشتی ها چطور به مناسک بالا می رسند ولی گچسارانی ها نمی رسند ببینید چند استاندار یا فرماندار و مدیرکل دارند آنوقت با این همه کبکه و دب دبه نماینده گچساران هیچکس هیچی نشده شما هم که کامل علاف هستی

   1

   0
   • مهدی گفت:

    تا کوته فکرانی مثل جناب عالی در گچساران این طور فکر کنند به جایی نمیرسیم.موضوعدملی است چه ربطی به گچساران و نمایندش داره.حتما میخایی بگید اینم کار تاجگردونه.خوابی عزیز.

    1

    0
  3. ناشناس گفت:

   قابضي جان اين و دوستانه ميگم خدمتت، يكم بيشتر فكر كن و كمتر حرف بزن، به عمل كار برآيد به ……. بابا خسته هم نميشي؟ چرا در همه امور دخالت ميكني؟ الان به تو چه ربطي داره؟

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بخشدار پاتاوه منصوب شد
 • کلیساها اروپا و روسیه در تورهای اروپا و روسیه
 • گردشگری در منطقه اوبود در تور بالی
 • کمبودهای تنها بیمارستان باشت
 • شهردار باشت به سیم آخر زد / انتقاد شدید از مسولین دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد و برخی پزشکان /موسوی: نگذارید بیش از این حقوق مردم باشت ضایع شود/شهردار باشت: آه و نفرین مردم گریبان مسولین بی کفایت را میگیرد
 • تسهیل‌گر بنیاد برکت ، طی ۳ماه در روستاهای محروم کهگیلویه ۳۰۰ طرح اشتغال‌زایی ایجاد کرد
 • پالس‌های تنهایی روحانی
 • صیغه یابی اینترنتی در کهگیلویه و بویراحمد!متهم دستگیر شد+جزئیات
 • اولین جلسه شورای حفاظت منابع آب شهرستان بهمئی در سال ۹۸ برگزار شد
 • مسابقات فوتسال دسته جات آزاد جام رمضان در سطح شهرستان گچساران آغاز شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی معاون سیاسی، امنیتی استانداری قزوین شد
 • رییس شورای شهر باشت ، ریاست کمیته امداد این شهرستان را نپذیرفت+جزییات
 • انتقاد یک دانشجو از وضعیت آموزشی دانشگاه علمی کاربردی گچساران
 • نامه جنجالی مدیر کل سابق تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد به مدیرکل امور بانوان
 • سرزمینی رویایی در کهگیلویه و بویراحمد/ دامنه های زیبای کوه خامی+تصاویر
 • کرم جانی پور:امیدوارم مهدی روشنفکر به نتیجه نهایی شورای مرکزی اصولگرایان تمکین کند
 • حریق در جنگل ها ؛ پیشنهادات و راهکارها
 • تاخیر در پرداخت کارانه پزشکان و پرستاران کهگیلویه به ۲۲ ماه رسید
 • کشته شدن دو نفر در حادثه رانندگی جاده یاسوج به اصفهان+عکس
 • نقدی بر اظهارات نسنجیده و نابخردانه شهردار چرام درباره نماینده کهگیلویه بزرگ
 •