طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 78357 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم سید جواد فدایی   امروز میخواهم راسخ تر از همیشه از جدید ترین ورژن آقای دوربینی در شهرمان بنویسم. آقای غلامرضا تاجگردون ؛ مردی که چند ماهیست از گچساران بیرون نمیرود و اگر هم موضوع مهمی باشد مابین همایشها و جشنها و رقص و طرب ها شاید ساعاتی به تهران برود […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم سید جواد فدایی

   

  امروز میخواهم راسخ تر از همیشه از جدید ترین ورژن آقای دوربینی در شهرمان بنویسم.
  آقای غلامرضا تاجگردون ؛
  مردی که چند ماهیست از گچساران بیرون نمیرود و اگر هم موضوع مهمی باشد مابین همایشها و جشنها و رقص و طرب ها شاید ساعاتی به تهران برود و برگردد.
  تاجگردون از آن روز که احساس کرد دیواره های قدرت در حال ترک خوردن است در منطقه ایستاد تا امروز که فرو ریختن آنچه بتن میپنداشت را نظاره کند.
  درست از لحظه ای که سایه بلندی بر قد رعنایش احساس کرد.
  سایه ای بلند نه از هیکل چهارشانه رقبا که از عملکرد و وعده ها و شعار های فراموش شده و قول های بر باد رفته.
  از آن روزی که فهمید دیگر با وعده نمیتواند مردم را فریب دهد و وقت است چاره ای دیگر کند.
  حضور مداوم در منطقه و راه انداختن کارناوال های جشن به هر بهانه و هر قیمت.
  جشنواره ها یا به عبارت بهتر دستورواره هایی از جنس ساز و دهل و رقص و طرب.
  روزی جشنواره غذا روزی ۱۳ رجب روزی مبعث روز دیگر نیمه شعبان و روزهای دیگر همایش های روز کارگر و ایامی به جشنواره های موسیقی قشقایی و احتمالا پس آن افطارهای رنگارنگ اجباری و تکلیفی.
  حضور در همه مراسمات به عنوان سخنران و حضور در تمام بنرهای بزرگ در سطح شهر.
  حضورهای سرزده با حضور عکاسان و خبرنگاران جوکیست بس خندیدنی و مردمی که دیگر دست های کارگردان برایشان رو شده.
  توپ و تشرهای بی پایان به مدیران که چه عرض کنم به چاکرهای انتصابی و البته تغییری که هیچگاه رخ نخواهد داد و مردمی که همچنان از نبود مدیران واقعی رنج خواهند کشید.
  این احساس ترس آنقدر سخت و سنگین بود که دو سال مانده به انتخابات شهر رنگ انتخاباتی گرفت.
  جلسات بوی کثیف معامله داد و همایشها و جشنواره ها سفارشی شد.
  اما در این ایام و در این جشنواره های دستوری و همایشهای اجباری کسی نبود بپرسد همین کارگری که برایش جشن گرفته ای و اکنون سر چهار راه ها و میدانها زانوی غم بغل گرفته و از خرید نان هم عاجز است را چه چاره ای اندیشیده ای؟
  برای اشتغال چه کرده ای و کدام کارخانه و کدام شرکت و کدام هولدینگ بزرگ را به گچساران آورده ای؟
  البته میرشکالی که با تیرهای مشقی به جنگ میرود فرجامی جز دست خالی ندارد اما امان از چشم های منتظری که امید گوشت کبک دارند.
  البته بسیار دیده شده است آهوان بریان بر سفره اربابان زر و زور و تزویر اما سهم مردم شهرم شاید فقط بوی کباب است و حسرت نان.
  در میانه این شوآف ها کسی نبود بپرسد چرا کسی در مجلس شورای امید پیگیر قانونهای اجرا نشده دولت وعده ها نیست و چرا این کوتاهی ها باید بر گرده قشر ضعیف شلاق بزند و مردم تاوان معاملات لابی گران بهارستان نشین را بدهند؟
  آقای تاجگردون امروز مردم باشت و گچساران از کشت برنج منع شده اند و تو در میدان آرژانتین بر سر بی طرف بدبخت معامله ای کردی که ناگاه آدم را یاد دریبل های دو طرفه مسی انداخت.
  در استیضاح ها چنان زیبا نقش بازی کردید که من هم شک کردم که شاید واقعا آدم لاریجانی نباشید یا اصلا داشتم باور میکردم شما وکیل الدوله نیستید.
  اکنون که هوا را پس دیده اید و وضعیت را قرمز یافته اید به سوی عارف بی زبان دست التماس دراز کرده و خواهان بازگشت به لیست امید شده اید.
  جالب است کسی که خاک پای سران فتنه و فتنه گران را سرمه چشمان خود میکرد در این وانفسای قحطی هوادار دم از سپاه و رزمندگان و رهبری میزند.
  شتر سواری دولا دولا مگر میشود؟ استغفرالله
  مگر همین سبزپوشان سپاه و رزمندگان بیشترین فحش و تهمت را از همین دوستان فتنه گر شما نمیخورند؟
  ببخشید حواسم نبود امروز شما محتاج رای همه هستید ، از بالا به نیم نگاه خاتمی و عارف و در پایین به رای پاسدار و دهاتی و قشقایی و کارگر و معلم.
  در مسائل کلان کشور که کاره ای نیستید و به حسابتان نمی آورند در منطقه هم که اگر بدون فریب و تزویر و وعده نباشد کارتان پیش نمیرود خود بگویید دنبال چه هستید؟
  راستی بعد از قریب به دوسال از کارخانه لاستیک سبزتان چه خبر؟ طبق قرارداد امروز باید پیشرفت پروژه به نیمه رسیده باشد و وعده اشتغال هزار نفری به سرانجام .
  نگویید که هنوز کلنگ را از زمین بیرون نکشیده پروژه خوابیده است که ناراحت میشویم.
  آقای تاجگردون بوی نفاق و تفرقه و اختلاف منطقه را پر کرده لطفا به لابی خانه بهارستان برگردید.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  40 نظر برای ““آقای دوربینی لطفا به لابی خانه بهارستان برگردید””
  1. شهروند... گفت:

   عالی و بجا نوشته اید ممنون

   5

   11
   • گچساران گفت:

    حالا هر ننه قمری برای ما نویسنده شده، شعور نوشتن هم ندارن، پفکی و مثل زنها احساساتی و چنان نوشته،که انگار مخاطبش بچه دبستانی هست

    5

    0
   • دیل گفت:

    لطفی این فدایی و چند نفر دیگر به تاجگردون میکنند ، لیدر های تاحگردون از عهده ان بر نمی اید .
    نیش و کنایه های ادم های منفوری مثل حضرات پایداری چی ها باعث محبوبیت تاجگردون میشود .

    0

    0
  2. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   خیلی حرف های مفتی نوشته ای دوست عزیز.

   خودت هم اگر وقت کردی آنها را بخوان.بجز توهم و خیال پردازی چیزی ننوشته ای.

   تاج گردون مرد تکرار ناشدنی است.فرزند زاگرس بیدی نیست که از این بادها بلرزد.

   9

   7
   • ناشناس گفت:

    حرف مفت روتومیزنی که انگارپول گرفتی تمام سایتهابگردی زیرپست تاجگردون مجیزگویی کنی.نفتی های واقعی بیکارنیستندکه ۲۴ساعته الاف سایتهابشن ومثل ربات کامنت بذارند.

    1

    4
  3. ناشناس گفت:

   واقعا نویسنده بی پرده ‌بدون لکنت نوشته ‌بیان داشته است

   6

   9
  4. سعید گفت:

   حرف هایت بخش اولش ک گفتی مردم دیگر فریب نمی‌خورند خوب بود ..در بخش دوم اشارت بو تهمت ک زدی ب مسولان زیاد جالب نبود .هیچ موقع مردم نمی‌پذیرند کسی فتنه گر باشید .. انتخابات آزاد برترند ببینم …….. بالای ۳۰میلیون رای میاره ..ولی شما حرف هایت بوی تعصب بی جا می‌دهد در واقع ی نوع خود شیفتگی در وجودت موج میزند.

   1

   0
  5. سعید گفت:

   حرف هایت بخش اولش ک گفتی مردم دیگر فریب نمی‌خورند خوب بود ..در بخش دوم اشارت بو تهمت ک زدی ب مسولان زیاد جالب نبود .هیچ موقع مردم نمی‌پذیرند کسی فتنه گر باشید .. انتخابات آزاد برترند ببینم موسوی بالای ۳۰میلیون رای میاره ..ولی شما حرف هایت بوی تعصب بی جا می‌دهد در واقع ی نوع خود شیفتگی در وجودت موج میزند.ففط اصلاحات..

   2

   5
  6. ناشناس گفت:

   درود بر وجدانت که واقعا عالی گفتی ، ای کاش جوانان اصلاح طلب هم دل به دریا میزدن و با وجدان حرف میزدند و ترس از دست دادن صندلی مجلس رو به جان میخریدند تا تکلیف ادمهایی هم چون تاجگردون مشخص میشد

   4

   3
  7. تاجي گفت:

   برادر عزيز اين حرفها فايده نداره تاج در قلب همه است. سياستمدار بعني همين باز هم همه قبولش داريم

   5

   5
  8. شرمت الله گفت:

   مگر قرار است کسی به خاطر حرف مفت بعضی افراد معلوم الحال تره خورد کند

   فدایی به فکر نان باش که خربزه است و افرادی همچون تو نمی توانید با حمله کور به تاج گردون بزرگ شوید

   0

   0
  9. قاسمی فتح گفت:

   احسنت مرحبا دست مریضاد سید بزرگوار

   7

   5
  10. باشت.گشین گفت:

   اصلا خوب ننوشته اید.
   هدفی جز تخریب نیست.
   لطفا بس کنید.

   4

   2
  11. دانشگاهی گفت:

   در این نوشته نهایت حقارت ،درماندگی و عقده های درونی کاملا پیداست ،البته بجاست که همه اینها را زودتر از شکستی دیگر بیرون بریزید جناب فدایی تا در آن روز کمتر غصه بخورید

   4

   1
  12. بی‌سوادی تا گفت:

   چه جبهه پایداری هستی که ریش‌پرفسوری میزاری؟با شاید این ریش فکر میکنی پرفسور شدی بی سواد

   4

   0
  13. گچساران گفت:

   شما چه مشکلی با شادی مردم داری مگر مردم خوشحال باشن اشکالی هست میخاین مردم زانوی غم بغل بگیرن اتفاقا ما بهترین نماینده را در طول این چهل سال داریم چشم بینا میخاد ببیند که نیست شما هم خواهشا با کینه وغرض مطلب ننویس مردم خودشان خوب میفهمند

   1

   0
  14. باشتی گفت:

   مردم این دیار قدرنشناس هستند.

   1

   0
  15. عابدزاده گفت:

   خداوکیلی این مطلب را بده به خانمت بخونه ولی نگو کی نوشتش اگه نگفت هر کی اینو نوشته داره از دق میترکه.بابا چقد حسادت اخه خودت میدونی چی نوشتی

   1

   1
  16. عابدزاده گفت:

   یه ذره چشمت را باز کن و رقص فواره های اب در چهار طرف گچساران و باشت را ببین خانه های شیک بافت فرسوده را ببین جاده های در حال ساخت چهار طرف شهرت را ببین سهمیه الایندگی نفت که شهر داری را بی نیاز کرده ببین اخه تاجگردون باید چکار کنه که شما (اکثرا از یک منطقه خاص هستید که چشم پیشرفت مردم منطقه … را ندارید) ساکت بشید.بابا وجدان هم خوب چیزیه

   1

   0
  17. ناشناس گفت:

   امید :دوست عزیز اینقدر اسبت را نتازان چون از این دوستانت احمدی نژاد هم زد ولی درعمل مملکت را نابود کرد ،تاجگردون کارهای بزرگی برای شهرستانمان انجام داده ومیدهد ولی اشکالاتی هم مانند سایر مسئولین دارد که بخشی از حرفهای شما را بجا میدانم ،مانند بیکاری وتبعیض و توجه نکردن به بعضی مناطق مانند باوی بالا که همیشه پشتیبانش بودن وبیشتر مخالفین مورد توجه اش هستند وبه اصلاح طلبان و فرهیختگان وصاحب نظران بی توجه است

   1

   0
  18. ناشناس گفت:

   اخ که باعقده وحسادت نوشتی اربابانت تحریکت میکننداماخودشان مانده انداتفاقامتنهای امثال شماخیلی بنفع تاجکردونه اودرقلب مردمه جون مردم تشخیص میدهندکی کارمیکنه کی دزده کی۰۰۰۰۰

   1

   0
  19. ناشناس گفت:

   همیشه می نویسی بدلت مانده که روزی جوابت رابدهنداماشدی بتلی۰۰۰۰۰۰

   1

   0
  20. ظ گفت:

   احسنت به شما. حقیقت رو گفتی

   0

   0
  21. باوی گفت:

   زور الکی نزن شادی حق مردمه. میشه بگی نماینده های شما چه گلی به سر مردم خصوصا شما زدن؟ مردم فریب حرفهای پوچ شمارو نمیخورن. برو فکر نان باش که خربزه اب است

   2

   0
  22. ناشناس گفت:

   انشالله اصولگرایان واقعی ونه معامله گر،این سری اشتباهات گذشته روتکرارنمی کنندوتاج روبادارودسته ش می فرستندناکجاآباد

   3

   0
  23. ۲۰ گفت:

   جهت اطلاع دوستان .اخیرا جناب نماینده پیشنهادی به یکی از سران اصولگرا در شهرستان گچساران و باشت دا ده .مبنی بر اینکه اگه دوست داری تا سکان استانداری فارس را در اختیارت بگیری .به نظر شما هدف از طراحی این نقشه چیه .چه اهدافی در پس این ترفند و پیشنهاد پنهان شده .

   0

   0
  24. سیاوش گفت:

   چند وقتی است به برکت این فضای مجازی چندتا جوجه سر از تخم بیرون آوردن و بجای چینه کردن و آب و دون خوردنشان دارند عرض اندام میکنند ؛اگه مشکلی بیکاری رنج میبری تا سفارشات لازم را انجام بدم بری سرکار ؛البته عرضه اینو هم نداری چون کسی که گماشته این و اون باشه هرجا برود همانند (خاله ری واپس )میباشد ؛انتخابات آتی هم که نتیجشو همه میدانند جوجه فکلی عزیز بفکر نون و زندگیت باش تازه نوچه

   0

   0
  25. جوان گفت:

   واقعا حرف دل همه مردم گچساران را زدی عالی بود اما شما اصولگراها آدم های منفعت طلبی هستید نه به انقلاب و نه به ارزشها و نه به هیچ اعتقادندارید چون تاجگردون رگ بزرگان شما را در شهرستان و کشور را شناخته و مورد بازیچه قرار داده . دور قبل اکثر بزرگان اصولگراها دور تاج را حلقه زده بودند و فکر میکردن ناجی کشور می باشد ولی حالا فهمیدند که دیگر فایده ای ندارد شما ببینید تاجگردون جواب نیروهایی که ۴۰ سال پشت سرشون بودند را خالی کرد چه رسد به شماها . پس هوشیار باشید

   0

   0
  26. رو راست گفت:

   نه اینکه قبل از تاجگردون اینجا گل بود و بوستان و کارخانه و ….. واقعا’ نمک نشناس هستید ، تو و امثال تو دارید نفاق و تفرقه افکنی می کنید ، غیر از اینه که دارید جمهوری اسلامی رو زیر سوال می برید والا به خدا رو دست ترامپ زدید ، حکومت زو زید سوال می برید ، مردم رو منحرف می کنید ، گروه انحرافی

   0

   0
  27. رو راست گفت:

   نه اینکه قبل از تاجگردون اینجا گل بود و بوستان و کارخانه و ….. واقعا’ نمک نشناس هستید ، تو و امثال تو دارید نفاق و تفرقه افکنی می کنید ، غیر از اینه که دارید جمهوری اسلامی رو زیر سوال می برید والا به خدا رو دست ترامپ زدید ، حکومت زو زید سوال می برید ، مردم رو منحرف می کنید ، گروه انحرافی ، درود بر تاجگردون

   0

   0
  28. باوی گفت:

   درودهاااااااااااااااااااااآبرجناب فدایی سیدبزرگوار که بابیان صریح وکلام شیوایشان مثل همیشه موجی ازعصانیت وخشم وتعصب کورکورانه عده ای بیسوادکه اصلا شعورسیاسی ندارندواظهارنظرتوخالی میکنندرابه دنبال خودکشانده…سیدبزرگواروجودشما برای مایه مباهات است …راهتان همواره هموارباد….زنده وپایدارباشید مردبزرگ…مردشجاع ودلیررر

   0

   1
  29. چقد بی ادب وگستاخ.این مردک با این تهمت ها را باید شکایت و پیگیری کرد

   0

   0
  30. ناشناس گفت:

   سلام خسته نباشی این به زور تودانشگاه نمره میدادند التماس میکرد تا بهش کمک میکردند خودش هم می داند

   0

   0
  31. مسلم گفت:

   شهر ما زمانی به نابودی کشیده که هر تازه به دوران رسیده ای برای ما دلسوز شهر شد و قلم بدست شروع به چرت و پرت نوشتن کرد. فدایی خواهشا کمتر ……… کن و بشین سرجات بزار این شهر یه نفسی بکشه..
   تاجگردون نمیاد میگن شهرو ول کرده.. میاد میگن دوربینی ست.. برید یه کنج بشینید و طلب بخشش کنید.
   خواهشا برای بازدید سایتتون هر چرت و پرتی را نشر ندین.. حداقل اگر مخاف هستید مردونه مخالف باشید

   1

   0
  32. نفتون گفت:

   طوطیان در شکرستان کامرانی می‌کنند / وز تحسر، دست بر سر می‌زند مسکین مگس
   وا اسفا بر مردمان فهیم، زحمتکش و دردکشیده این شهر که افرادی این چنین در مبال را برگیرند و هر آن چه لایق خودشان است، بپراکنند. اگر جسارت به ساحت روشندلان عزیز نباشد، بایستی به افرادی این چنین گفت: مگر کورید که ۷۳% رای مردمان فهیم شهرمان را به دکتر تاجگردون ندیده اید؟

   0

   0

  
  امروز شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • ریزش کوه ناشی از برخورد صاعقه علت مرگ زن باشتی
 • صاعقه زن جوان باشتی را به کام مرگ فرستاد+تصاویر
 • فرازبام خائیز دهدشت ،ذوب آهن قدرتمند را با شکست بدرقه کرد
 • سید باقر موسوی پیروز انتخابات یا برگ برنده انتخابات؟!
 • سالگرد ارتحال آیت الله ملک حسینی برگزار شد+تصاویر
 • تابوی برخورد با مدیران متخلف در کهگیلویه و بویراحمد شکسته شد
 • رکورد سال گذشته بارش باران در گچساران شکسته شد
 • آسیب شناسی اجتماعی زنان در استان کهگیلویه وبویراحمد
 • پیام تسلیت رئیس تامین اجتماعی گچساران بمناسبت درگذشت ریاست سازمان تامین اجتماعی کشور
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:بزرگ، فقیر و پاپتی استان تفاوتی ندارد/دست سرمایه‌گذار را می‌بوسیم/ مدیر باید کارش شفاف باشد/سراغ بانک ها خواهیم رفت
 • خداحافظی با تنش های قومیتی ، سردسیری و گرمسیری در کهگیلویه و بویراحمد
 • نگاهی به شجره‌ شجریان به بهانه اجرای مژگان شجریان در سوئد
 • یک رخداد مهم ورزشی بانوان کشور در یاسوج برگزار می شود
 • آیا وقت خداحافظی نیکبخت از تیم فوتبال نفت فرا رسیده؟!
 • بیستمین مانور سراسری زلزله و ایمنی در مدارس استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود
 • غیبت تاجگردون و وضعیت سیاست در حوزه گچساران و باشت
 • همه نهادها و دستگاههای اداری کهگیلویه و بویراحمد ملزم به رعایت و اجرای قانون منع به کارگیری بازنشستگان هستند
 • کسبه جمعه بازار یاسوج به نشانه اعتراض سفره خالی مقابل استانداری کهگیلویه و بویراحمد پهن کردند+تصاویر
 • گفتمان جریان سوم و ضرورت “ عبور” از چرخه معیوب مدیریتیِ پدرسالارانه استان
 • استخدام در شرکت سهامی آب منطقه ای کهگیلویه و بویراحمد +جزییات
 •