طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۳ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 78215 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ احسان دری این هفته ،هفته پرهمایشی در گچساران با حضور نماینده گچساران برگزار شد.مناسبت های مختلف از جمله روز کارگر،روز شورا و روز معلم بهانه های برگزاری این همایش ها بودند اما این همایش ها خواسته یا ناخواسته رنگ و بوی سیاسی و انتخاباتی خواهد داشت.   قشقایی های گچساران نیز با ترتیب […]

  فانوس زاگرس؛

  احسان دری

  این هفته ،هفته پرهمایشی در گچساران با حضور نماینده گچساران برگزار شد.مناسبت های مختلف از جمله روز کارگر،روز شورا و روز معلم بهانه های برگزاری این همایش ها بودند اما این همایش ها خواسته یا ناخواسته رنگ و بوی سیاسی و انتخاباتی خواهد داشت.

   

  قشقایی های گچساران نیز با ترتیب دادن یک جشن و دعوت از نماینده گچساران و باشت رسما همایش های قومی را استارت خواهند زد.

   


  آنگونه که مشخص است قشقایی ها نگاه ویژه ای به روند سیاسی شهرستان دوخته و قصد دارند در حاشیه نباشند و ضمن اثر گذاری به نتایج مطلوبی دست یابند.

   

  از سوی دیگر تاجگردون نیز نگاه ویژه ای به ظرفیت قشقایی های گچساران دارد و تلاش خواهد کرد بیشتر از دوره قبل از این ظرفیت به نفع خود بهره برداری کند.روند سیاسی شهر باشت برای تاجگردون راضی کننده به نظر نمی رسد بهمین جهت وی سعی خواهد کرد هر گونه ریزش آرای خود در باشت را از آرای قشقایی ها جبران کند.

   

  بنظر می رسد نسبت به دوره قبل چهره های جدید و بیشتری از به اصطلاح لیدر ترک زبان به سمت تاجگردون بیایند.البته آنان به دنبال گرفتن امتیاز و چک سفید امضا هم در زمان باقی مانده تا انتخابات و هم برای دوره بعد از تاجگردون خواهند بود و صرفا به وعده و قول قانع نخواهند شد.بنظر می رسد برخی چهره های قشقایی بتوانند با تاجگردون به توافق خوبی برسند.می توان گفت کاندیدای ترک زبان انتخابات دور بعد صرفا حضور نمایشی داشته باشد.

   

  روز گذشته تاجگردون در همایش تجلیل از فرهنگیان تلویحا پاسخ یادداشت های انتقادی غلامرضا پاکدل مدیر عامل اسبق نفت گچساران را داد.می توان گفت این پاسخ گویی تاجگردون بد موقع و لازم نبود و به نوعی در تله و بازی پاکدل وارد شد.

   

  در انتخابات مجلس دهم تاجگردون از حمایت خوبی از سوی کارکنان نفت گچساران برخوردار شد و گروه های مجازی تحت عنوان “نفتی های حامی تاجگردون”تشکیل و به فعالیت پرداختند.

   

  اشاره تاجگردون به کاهش پاداش نفتی ها در پاسخ به پاکدل در واقع تحریک کارکنان نفتی بود که حمایت کرم خلیلی از پاکدل نشان داد پاکدل تنها نفتی منتقد تاجگردون نیست.

   

  در ماجرای کاهش پاداش سنوات کارکنان نفت که در مجلس از سوی تاجگردون دنبال شد جو منفی و روانی شدیدی در صنعت نفت حاکم کرد که با توجه به حساسیت زیاد کارکنان رسمی نفت بر مزایا و حقوق خود به نوعی تاجگردون وارد حریم و خط قرمز آنان شد.

   

  پاکدل امروز محوریت نفتی های مخالف و منتقد تاجگردون را بر عهده دارد و انتقادات وی به نوعی در چارچوب پیاده سازی یک سناریو است.به نظر می رسد در انتخابات یازدهم جبهه مخالفان تاجگردون در نفت فعالیت بیشتری از خود نشان دهند.

   

  تا انتخابات دوره بعد،تاجگردون از چند جبهه مورد نقد و حمله قرار خواهد گرفت که باید منتظر ماند و دید معادلات به چه ترتیبی پیش خواهد رفت.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  21 نظر برای “از حضور تاجگردون در همایش قشقایی ها تا واکنش به انتقادات پاکدل”
  1. دوست گفت:

   تاجگردون اگر می خواست مواب پاکدل را بدهد باید با مطالعه ودقت بیشتری جواب میداد. جواب او احساسی،مبتدی واز روی عصبانیت بود. مثلا آنجاییکه گفت کاهش پاداش ربطی به عملیاتی ها ندارد یک دروغ بزرگ بود چون در کاهش پاداش کسی مستثنی نشده است. بنظر میرسد سوره های جدیدی دست پاکدل و حامیانش داد که اورا بیشتر بکوبند.

   5

   0
  2. ناشناس گفت:

   تاجگردون که جواب نداد اینا که گفت مثل بقیه حرفاش ………بود

   0

   0
  3. باطولی گفت:

   اصلا دیگه رو تاجگردون حساب نمیکنم جوابهای بیربطی که مهندس پاکدل داد نشانگر شکستش توی پاسخگویی بود همه هم اینومیدونن

   1

   5
  4. گچساران گفت:

   جواب نبود تاجگردون برا نامه های مستند پاکدل جوابی ندارد

   2

   2
  5. حسن گفت:

   تا الان منت طر جواب محکمی از تاجگردون بودم ولی با این نحوه جواب دادن مطمئن شدم که تمامی انتقادات پاکدل درست و منطقی است

   0

   0
  6. رصا گفت:

   درود بر مهندس پاکدل مدیر شجاع و با تدبیر

   2

   0
  7. گچسارانی گفت:

   با سلام،تاجگردون نه در مجموعه نفت و نه در دانشگاه اصلا وضعیت خوبی ندارد و این یعنی فاصله گرفتن از نخبگان و دادن عنان کار به افراد حاشیه ساز و غیر مسؤل و ناکارآمد

   4

   0
  8. حسن گفت:

   انتقادات پاکدل به حدی مستند هستند و با ادبیاتی فاخر که تاجگردون از جواب دادن عاجز شده و اتفاقا جواب ندادن بهترین روش بود ولی نتوانست خویشتن داری کند تا افزون بر زیر پا گذاشتن شعار تبلیغاتی زنده باد مخالف من ناتوانی خود را در جواب دادن به نمایش گذاشت.

   2

   1
  9. باوی گفت:

   اصلا تاجگردون نتونسته یه جواب واقعا منطقی به مهندس پاکدل بده.بعدش پاکدل خودش اگه وارد صحنه انتخابات بشه تاجگردون خیلی از ارای خود را هم از دست میده .همانطور که الان هم اینجور شده.اکثر مردم منتظر واکنش مهندس پاکدل هستن.واقعا پاکدل یه اسطوره است

   1

   0
  10. نفتی گفت:

   ما نمیدونیم تاجگردون وکیل مدافع ما هست یادشمن ما.اقای تاجگردون شما خانوادتن بی درد هستید وتا حالا درد را از نزدیک نچشیده اید.پس اینقدر کل کل نکن.شما مثل اینکه خیلی بهتون فشار اومده.پاکدل واقعا مرد عمل هست و واقعیت را گفته ومیگه حتی اگه به ضررش باشه.پاکدل در زمان مدیریتش از فامیل خود در راس استفاده نکرد ولی اقای نماینده از کوچکترین وجزیی ترین مدیریت دخالت میکنه تا بزرگترین پست.بخدا اقای تاجگردون شما سخت در اشتباهید.

   1

   0
  11. نفتی گفت:

   ما نمیدونیم تاجگردون وکیل مدافع ما هست یادشمن ما.اقای تاجگردون شما خانوادتن بی درد هستید وتا حالا درد را از نزدیک نچشیده اید.پس اینقدر کل کل نکن.شما مثل اینکه خیلی بهتون فشار اومده.پاکدل واقعا مرد عمل هست و واقعیت را گفته ومیگه حتی اگه به ضررش باشه.پاکدل در زمان مدیریتش از فامیل خود در راس استفاده نکرد ولی اقای نماینده از کوچکترین وجزیی ترین مدیریت دخالت میکنه تا بزرگترین پست.بخدا اقای تاجگردون شما سخت در اشتباهید.زنده باد پاکدل

   2

   0
  12. الله گفت:

   واقعا اگه تاجگردون دلش به حال این شهر میسوزه بره و از پاکدل عذرخواهی کنه واز ایشون بخواد که باهاش مشورت کنه وبهش کمک کنه.اقای تاجگردون اینقدر مغرور نباش.پاکدل مرد با سخاوتی هست

   3

   0
  13. عابدزاده گفت:

   والا اگه ما نفتی هستیم چیزی که میبینیم تقریبا همه طرفدار تاجگردون هستن.ما نفتی ها خوب میدونیم پاداش چندتا مدیر گردن کلفت کم شده و هیچ ربطی به کارمندهای عادی نداره چراکه پاداش بازنشستگی کارمندهای معمولی اصلا به ۱۵۰میلیون نمیرسه که بخوایم نگرانش باشیم.فقط مدیرهایی که حقوقشون نجومی هست باید نگران باشن

   1

   4
  14. وای من گفت:

   اقای اجگردون جان خودت زیادبه این پاکدل بهانده به خداحیف یه چهره ملی به این ادمایی که تومنطقه خودش جایگاهی نداره به جزچندتاخونه ازروستای اسلام ابادکه اونم بستگانش هستن وبچه هاشونوگذاشته سرکاراهمیت بدی ایشون وداغ نارناردنگ ایکوزه همش سی پستش بی که وش گرفتینش باباوقت گرانبهاتون روالکی صرف دوتاجمله مغرضانه ایشون نکنید

   3

   2
  15. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   حدود۹۰ درصد کارکنان نفت طرفدار تاج گردون بوده و هستند.
   شک نکنید دور بعدی انتخابات درصد آرای دکتر تاج گردون به جای۷۵ درصد به ۸۰ درصد رشد خواهد کرد.

   غلام تاج گردون به اعتراف دوستان و حتی منتقدین اش در تاریخ گچساران و استان شخصیتی بی نظیر است و تاریخ دیگر چنین فرد ارزشمندی را به خود نخواهد دید.

   لطفا اون چند نفر معلوم الحال بی خودی کامنت علیه سردار توسعه و سازندگی نگذارید و وقت خود را صرف نکنید.

   3

   4
  16. عابدزاده گفت:

   غیراز خدا کج کرده و مردم گچساران که قدر تاجگردون را نونن

   0

   2
  17. ناشناس گفت:

   باکدل خودش میدونه تاجکردون جه جوابی بهش داده جون من باداشش کم شده ناله میکنهh

   0

   1
  18. ناشناس گفت:

   بخدا اگر گسنی بمیرم بجز تاجگردون رای به کسی نمیدم

   0

   1
  19. رو راست گفت:

   باید چاره ای برای سنوات بازنشستگی پرسنل شرکت نفت کرد وگرنه با این وضعیت اکثرا از وضعیت موجود ناراضی هستند و میگن حق مون خورده شده ، زحمات چند ساله مون بر باد رفته ، اینم عین واقعیت دیگه

   1

   1
  20. رشید گفت:

   تاجگردون کارش ……. شده وتفریح تو کشورها.خوش گذرانی.درد ندارد ونمیداند مردم چه میکشند.مطمینباشید تاجگردون این سری از سد شورای نگهبان عبور نخواهد کرد.بعدش با ریزش شدید ارا مواجه شده است.تاجگردون واقعا اگه به فکر شهر هست باید وباز هم میگم باید با مدیران رابطه خوب داشته باشه.

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • واکنش رئیس دانشگاه آزاد یاسوج به حذف اساتید غیر‌همفکر در این دانشگاه
 • آیین گرامیداشت شهدای حادثه تروریستی زاهدان در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • تحلیلی بر رویداد شایع بی مهری  لُرتباران به زبان و فرهنگ مادری 
 • واکنش آبفای شهری دوگنبدان به خبر فانوس زاگرس
 • عامل تیراندازی به مجتمع مسکونی دادگستری گچساران دستگیر شد
 • آخرین وضعیت طرح  کارخانه لاستیک‌سازی سبز ،  ۷۲۵ روز بعد از کلنگ زنی
 • پاسخ مدیر درمان تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد به نتایج شائبه برانگیز استخدام های این اداره کل
 • دستورات راهبردی غریب پور برای افق های جدید در مراسم افتتاحیه سمپوزیوم فولاد
 • اداره ای دولتی در گچساران که آب در آن پیدا نمی شود؟!+تصاویر
 • نقدی بر نماینده گچساران و باشت ؛ چماقدارانی در قالب رسانه
 • انتصابی که در بویراحمد جنجال به پا کرد کرده است
 • توهم ریزش در اردوگاه رقیب و خویشتن داری سردار هاشمی پور
 • استخدام راننده خانم و آقا با شرايط ويژه در تاكسي بين المللي ماكسيم گچساران +جزييات
 • کم لطفی به همسر شریعتی، نادیده گرفتن خدمات شریعتی به انقلاب و اسلام است
 • جنگ تامرادی ۱۳۰۹ و تبعید خوانین کهگیلویه و ممسنی به تهران به روایت اسناد (بخش اول)
 • جوابیه ای به یادداشت: “سریال آبکی نماینده کهگیلویه در مجلس”
 • تقدیر سازمان مدیریت بحران کشور از مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد
 • تصاویری از سد چم شیر گچساران ؛ بلندترین سد بتن غلتکی خاورمیانه
 • جزییات تیراندازی به مجتمع مسکونی دادگستری گچساران از زبان دادستان شهرستان
 • سریال نماینده کهگیلویه در مجلس: قسمت اول
 •