طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۵ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 77787 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ روز گذشته مطلبی تحت عنوان “صریح و بی پرده با نماینده گچساران و باشت/نخبه پروری یا نوچه پروری”(اینجا) منتشر گردید که مطلب ارسالی ذیل جوابیه ای به این یادداشت است.   جناب حسینی نیک راه ما بسیار طولانی ست… بقلم فرید محمدی تبار   چند مقاله تحلیلی از جناب سید ابولحسن حسینی نیک […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  روز گذشته مطلبی تحت عنوان “صریح و بی پرده با نماینده گچساران و باشت/نخبه پروری یا نوچه پروری”(اینجا) منتشر گردید که مطلب ارسالی ذیل جوابیه ای به این یادداشت است.

   

  جناب حسینی نیک
  راه ما
  بسیار طولانی ست…

  بقلم فرید محمدی تبار

   

  چند مقاله تحلیلی از جناب سید ابولحسن حسینی نیک طی این سالها خواندم … برخی از مطالب ایشان بسیار پرمغز و چالش برانگیز بود.
  ایشان را تحسین می کنم چون دلسوزانه قلم فرسایی می کنند و دغدغه رشد و توسعه همه جانبه و بخصوص توسعه نیروی انسانی گچساران و باشت را دارند.
  اما گاهی اوقات برای تحلیل یک “معلول” و فریاد زدن بر یک معلول باید “علت ها” را ریشه یابی کرد و “علت ها” را تحلیل نمود و نه از تحلیل خود معلول، به نتایجی برسیم که حتی باعث سردرگمی خودمان ، نیز شود…‌
  جناب حسینی نیک عزیر !
  به قول دکتر شریعتی ؛ ” آنکه وظیفه اش ساختن است نباید ویران کردن را بیاموزد” …

  در مورد تحلیل تاریخ باوی ۱۱ سال پیش عزیزی از نزدیکان این حقیر و البته از دوستان خودت مقاله ای (نخبه کشی و غریب پروری ) نوشتند و امسال نیز جنابعالی مقاله ای با همان مظنون و البته رگه هایی از جوهره همان مطلب تقریر فرمودید. بخصوص در خصوص دلایل قتل اسد خان و ماجرای سرتیپ خان و ایلخانان و سلهشوران باوی ….

  جناب ابوالحسن
  تحلیل تاریخ باوی همانگونه که خودت نوشته ای و آن عزیز یک دهه پیش تقریر داشتند ، یک نکته مهم دارد و خواهد داشت.
  ” خاک باوی نخبه کش و غریب پرور ” است.
  نکته ای که در کتب و اسناد تاریخی گچساران و باشت بارها به استنباط هر انسانی خواهد رسید.

  بله برادر
  شهید بشارت ها، حاج بهرام تاجگردون ، نبی زاده ، سید قدرت حسینی ، سردار درخشان ، سردار خورشیدی آزاد ،حاج شهریار آل احمدی ، دکتر تقی پور ، خواجه زاده و ….. امروز نیز غلامرضا تاجگردون ….
  هر کدام از این بیماری تاریخی نه مصون ماندند و نه خواهند ماند. بیماری که درمان آن فقط در ذهن و در قلم من و تو و ماهاست و نه اینکه خود نیز ، از تحلیل تاریخ واکسن برای بیمه خویش بسازیم و در عمل تداومگر همان بیماریی باشیم که خود از عوارض و عواقبش مقاله تقریر کرده و می کنیم.

  روزی به دوستی منتقد عرض کردم با ” قراعتی فاشیستی” از فاشیسم ،نمی توان به جنگ فاشیسم رفت ‌.
  و با ” قراعتی غیره دمکراتیک” از دمکراسی و مردم سالاری نمی شود به مدینه فاضله و آرمانشهر و یا همان اتوپیای ذهنمان رسید.
  باید نگاهمان و قرائت مان از تاریخ و وقایع آن دمکراتیک باشد نه با قراعتی دور از نگاه مردم سالارانه برای توده های خوراک پوپولیسم تولید کنیم . آنهم خوراک و میوه ای تهیه کنیم که خود درخت این میوه را نقد و نفی میکنیم!؟؟
  وظیفه نخبگان جامعه تولید اندیشه است و اندیشیدن را آموختن نه تولید میوه ممنوعه پوپولیسم….!!
  نمی شود از کتب مارکس وبر و کتاب شهریار به اوج تنازعات همان میوه ممنوعه و اصلاحات بومی “پازن و قوچ و گله و … ” رسید…( تا دو تا آدم زیاده خواه و حریص به قدرت و ثروت که نه شما را قبول دارند و نه من را برایمان هورا بکشند….)

  یک نکته را از بزرگان آموخته ام؛ که هر نکته و اتفاق را باید در ظرف زمانی و مکانی خود تحلیل کرد‌.
  من به همان زبان و ادبیات و با همان ابزار های خودتان عرض می کنم که نخبه کشی و توسعه نیافتگی را باید در تار و پود ساختارهای سیاسی و اجتماعی و روح تاریخ و فرهنگ این دیار بیشتر در پی اش بود و نه در رفتار بزرگان و نخبگان و بعضا نمایندگانی که عصاره خود ما مردم هستند.
  آیا غلامرضای تاجگردون خود نیز یکی از قربانیان همین فرهنگ غلط “نخبه کشی و غریب پروری ” خودمان نیست؟؟
  آیا تاکنون دیده ای در سایتی و کانالی و حتی در محفلی حتی یک بویراحمدی علیه فلان مدیر بویراحمد که از آن مدل میسازیم ، حتی انتقادی مطرح کنند؟؟
  آیا آن مدیران مدنظر ، جز اینکه چند نفر از اقوام و دوستان سیاسی خودشان را به شرکتها و هلدینگ های اقتصادی اشتغال داده اند( که گرچه همه آن افراد از یک شهرستان اند ) آیا اقدام خاصی در جهت توسعه و پیشرفت این استان انجام داده اند؟؟؟
  (که البته در فرصتی دیگر نقد این قسم مدیران را نیز تقریر خواهم‌نمود.)
  آیا غلامرضای تاجگردون باید روی انتصاب افراد و اشخاص در هلدینگ ها، انرژی و وقت بگذارند یا در جهت اختصاص اعتبار برای جاده های مرگ استان و تخصیص حق آبه به کویر گرد و خاک خورده گچساران و باشت ، قدم بردادند؟
  آیا تاجگردون باید جاده بی بی حکیمه، تونل دیل، جاده چرام و بنادر و پاتاوه را رها کند و روی ارتقای افراد وقت بگذارد ؟
  البته هر دو لازم است و هر دو باید باشد، اما اولویت اول باید کارهای زیربنایی و عمومی و اولویت دوم تقویت و ارتقای نیروی انسانی ….

  جناب ابوالحسن
  از هر چیز که بگذریم یک نکته را همیشه بیاد داشته باشیم که “ما” “چگونه ما شدیم” و “از کجا” “به کجا” رسیدم؟؟؟
  از مجلس چهارم تا مجلس نهم ما عملا بی سر و صحاب بودیم.
  یعنی دقیقا ۲۰ سال

  بیست یک عمر است برادر …
  دو دوره (۸سال)جناب موحد نماینده مشترک گچساران و کهگیلویه بودند. که نقد آنرا به بعد خواهم سپرد . یک نیم دوره کلیدی و حیاتی پس از دوم خرداد ۱۳۷۶ را در بهار ۷۹ نیز با ابطال انتخابات مجلس در حوزه تازه استقلال یافته گچساران عملا به یک خلا تاریخی رسیدم و از قطار توسعه و رشد نیروی انسانی عملا بازماندیم.
  یک نیم دوره دیگر نیز نماینده محترمان مرحوم نبی زاده به لقا الله پیوستند و یک نیم دوره نیز جناب حاج جعفری نماینده ای بود که از درون خود شهرستان با رقیب قدر هم حزبی اش که داشتند ، عملا منفعل شدند. یک دوره هم سید قدرت الله حسینی نماینده اصولگرای محترم گچساران نیز که با همه توان و تلاش شان نتوانستند بر چالشهای درون شهرستان استان فائق آیند .

  تنها یک دوره نماینده داشتیم (به تعبیر جناب آقای سید قدرت الله حسینی) که فرمودند: ” غلامرضا تاجگردون توانست غرور و افتخار را در روح موکلین خویش بدمند”.

  آیا در دوره آقای خاتمی و در دوره آقای هاشمی و در دوره آقای احمدی نژاد، مجموع مدیرانی که تولید کردیم و کادرسازی نمودیم از تعداد انگشتان دست تجاوز می کرد؟؟؟
  آیا در هر دوره ای جز پاکسازی مدیران جزئی هنری داشتیم؟؟
  آیا سقف ذهن و خواسته های مردم ما فراتر از بخشداری باشت و آموزش و پرورش باشت و فرمانداری گچساران فراتر رفت ؟؟؟
  و همیشه سقف خواسته های ماها همین ادارات شهرستانی بود و نتوانستیم به هر دلیلی کادر سازی و مدیر سازی کنیم،

  و اما غلامرضا تاجگردون
  می دانید که از نقطه صفر شروع کرد….
  مثلا یک نمونه ؛ یک زینل زاده که به واسطه تلاش سید قدرت مدیر کل کار و امور اجتماعی شده بود. که در دولت جدید آقای روحانی به خاطر تعلق خاص شان به دولت احمدی نژاد، باید طبق قاعده حذف می شد، اما تاجگردون مانع شد و آنرا به شهرداری گچساران ارتقا دادند تا اولین کسی باشد که تیغ پاکسازی را کنار می گذارند و بچه های حوزه انتخابیه اش را نگه دارد .
  اما دیدید که یک روز از صندلی شهرداری جدا نشده مجدد شمشیر عداوت بدست گرفتند ….
  بله برادر این فرهنگ ماست و از ماست که برماست. …

  چتر حمایت تاجگردون در ابقا و انتصاب فرزندان گچساران و باشت اینقدر فراگیر و بی منت بود که ۷۵ درصد آرای کل مردم حوزه انتخابیه را بخود اختصاص دادند.
  در دوره تاجگردون صدها مدیر شهرستانی و استانی تولید کردیم . اما آیا اگر امروز می بینیم برخی از مدیران ناکارآمد ‌ ضعیف و قوم گرا هستند آیا تقصیر تاجگردون است یا جبر تاریخی جامعه و فرهنگ خودمان ؟؟
  آیا میدانید در دوره های آقایان هاشمی ، خاتمی و احمدی نژاد چندین مدیر و فرماندار و بخشدار در بویراحمد تولید و کادرسازی شد؟
  آیا میدانید در تنها دوره اول رئیس جمهوری حسن روحانی در حوزه گچساران و باشت به اندازه کل تاریخ ۳۵ سال گذشته مدیر و مسئول آنهم به واسطه دکتر غلامرضا تاجگردون، کادر سازی شد.
  البته قبول دارم که برخی ها ضعیف و ناکارآمد اند و باید تاجگردون تیغ جراحی را خیلی زود بردارند .

  جناب ابوالحسن
  آیا خود شما از برخی روئساهای فعلی دانشگاهها چیزی کم دارید ؟
  جناب ابوالحسن چرا امثال شما و دکتر لعبت ها ، محمد پور فتح ها ، اسلام ذولقدر ها ، دکتر هاشمی عنا ها ، دکتر حسینی پور ده بزرگ ها و هزاران فارغ التحصیلان دانشگاهی ما الان در جایگاهی که باید باشند نیستند؟؟
  می دانید چرا

  از صد ها عضو هیات علمی دانشگاهها مادر استان فقط دو نفر هیات علمی داریم آنها هم خدا می داند چگونه هیات علمی شدند؟
  آیا می دانید بزرگترین چالش نماینده محترم فعلی گچساران راه اندازی و استقلال مجتمع آموزش عالی در گچساران بوده و هست و دارد مراحل پایانی خود را از چنگال شئونیسم های ضد توسعه می گذراند؟

  آیا می دانید از ۹ معاون و دهها مدیر دانشگاه دولتی حتی یک معاون دانشگاه طی این ۲۵ سال هم نداشتیم و البته که باید داشته باشیم.

  جناب حسینی نیک
  اگر امروز قرار شد شما و یا من را به ریاست مثلا دانشگاه پیام نور باشت انتصاب کنند، خدا میداند چه تخریب ها و خود زنی ها از درون همان طایفه خودمان ، به اوج آسمان خواهد رسید ؟
  اما آیا شنیده ای تاکنون چنین خود زنی ها و تخریب هایی در مرکز استان علیه فرزندان خودشان ، داشته باشیم؟

  جناب حسینی نیک
  مشکلات از جنس خودمان است نه از نماینده
  اما راه ما طولانی ست….

  به امید حق
  فرید محمدی تبار

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  47 نظر برای “حتی تاجگردون هم قربانی “نخبه کشی” و “غریب پروری”/باید علت ها را تحلیل کرد نه معلول ها را”
  1. هفته معلم گفت:

   درود بر جناب ابوالحسن حسینی نیک و درود بر شرف وشجاعتش

   2

   0
  2. عابدزاده گفت:

   احسنت واقعا زیبا و روان همه چیز را توضیح دادید

   0

   1
  3. دولیاری گفت:

   اقای محمدی تبار خودتم نمیدونی چه میخای بگی چرا همش از این شاخه به اون شاخه میپری من بعنوان کسی که خیلی بیشتر از شماها برای دکتر تاجگردون تلاش کردم ولی اصلا با حرفهات موافق نیستم اتفاقا تو مقالیه شما هم دقیقا دارید همون رویه نخبه کشی رو که اقای حسینی عنوان کردند رو با حرفات تایید میکنی کی گفته ما دو سه تا عضو هیات علمی داریم کی گفته که اقای تاجگردون تعیین میکنه که شهردار کی باشه دقیقا داری تایید میکنی حرفهای اقای حسینی رو. اقای تاجگردون تا مطمين نشه کسی خطری نداره براش نمیزاره ذره ای رشد کنه که همون مصداق دقیق نوچه پروریه پس خواهشا با این بقول خودتون مقالات سعی نکنید مانع از برداشت درست از مقالات مفیدی بشید که صلاح بقیه و شخص اقای تاجگردون رو در بر داره خواهشا….

   4

   0
  4. ناشناس گفت:

   این کجا و ان کجا

   1

   0
  5. امین گفت:

   بسیار معقول و متین پاسخ دادند. دست آقای محمدی تبار درد نکنه

   0

   1
  6. موسوی گفت:

   فرید کیه؟ قلم خوبی داره و مودبانه و بدون توهین و عقده گشایی نوشت. مطالبش هم خوب بود ولی یه کم طولانی نوشت که سعی کنه خلاصه تر بنویسه بهتر خونده میشه مطلبش

   1

   1
  7. باشت گفت:

   در اینکه از نخبگان شهرستان استفاده نمیشه شکی نیست، امثال دکتر هاشمی باید در پست های کلیدی کشور بکار گرفته شود اینم از امثال تاجگردون برمیاد

   1

   1
  8. آیت گفت:

   اخه ایمان محمدپورم نخبه است

   3

   1
  9. مرغ سحر گفت:

   شجاعت داشته باشید هر کاری را میکنید پشتش بایستد فرید سواد یک خط از این ……. را ندارد درود بر دکتر حسینی نیک که حرف دل مردم را عنوان کرد

   1

   0
  10. دانشگاه گفت:

   این مقاله صدرصد غیر واقعی ومغرضانه نوشته شده صدها مدیری که آینده دار وتاج گردون معرفی کرده را لطفا ۴موردش را بیان کنید همین آقای تاج گردون بیشترین رشد سیاسی اش در دوران نمایندگی مرحوم نبی زاده بود وبی انصافی نکنید.در زمان آقای جعفری دو نفر از خانواده آقای تاج گردون مدیر شهرستان بودند هلال احمر وهواشناسی وآقای غلام تاج گردون هم در اوج مدیریت خود وافرادی همچون مصلح امور آب زاهدی راه الله کرم پور آموزش وپرورش رضاپور فرمانداری ایوبی بخشداری رجبی جهاد کشاورزی عباس نژاد کشاورزی زینل زاده شهرداری جانی پور دانشگاه آزاد کرمی مخابرات آریایی ثبت احوال خوانپایه بخشداری موسوی سپاه حسن پور نیروی انتظامی خادمی برق مرتضوی دانشگاه باشت وبسیاری دیگر نیروی خوب در گچساران وباشت معرفی کردند ودهها کار عمرانی خوب . فرودگاه دانشگاه بیمارستان و….همه مکتوب وجود داردولی شما تاریخ سازی می کنید ومی خواهید به عمد آقای جعفری را در تاریخ ازش یک چهره منفعل وبد بسازید دراین دنیا مردم را فریب می دهید ودر قیامت جوابش را خواهید گرفت البته در این دنیا هم روزی پرده ها کنار خواهد رفت ومردم همه چیز را خواهند دید .کاش یکی از تاریخ سازان شما علت ترس از حاج جعفری را توضیح می داد.ممنون از سایت بی طرف فانوس زاگرس.

   2

   0
  11. اصلاح طلب گفت:

   انصافا محمدپور بیش از سوادش به جایگاه رسیده
   قابل توجه نویسنده محترم

   0

   0
  12. ر گفت:

   لطفآ اسمی از سبزی فروشان و فلفل فروشان نیاورید

   0

   0
  13. ناشناس گفت:

   جناب آقای محمدی تبار
   چرا با وجود نخبه های فراوان و با سواد که در دانشگاههای معتبر درس خوانده اند اسمی از افرادی چون محمدپور و … می آورید که نه سواد علمی و نه سواد سیاسی دارند و فقط در فضای حاکم بز گچساران و باشت که نوچه پروری است رشد کاذب یافته اند؟

   3

   0
  14. ناشناس گفت:

   حتما شما هم نخبه اید آقای محمدی تبار

   1

   0
  15. شهرم گچساران گفت:

   در این دور انشالا جناب دکتر سید یعقوب زراعت کیش از طرف نخبگان معرفی خواهد شد تا نخبه وجایگاهش مشخص شود .فردی با تحصیلات خوب جایگاه کشوری خوب وتجربه وتخصص اقتصادی عالی جوانی شایسته از گچساران وباشت سابقه ریاست دانشگاه گچساران ریاست دانشگاه یاسوج وهم اینک ریاست بسیج دانشگاه آزاد تهران ومدیر کل دفتر ریاست دانشگاه آزاد علوم وتحقیقات تهران هستند .

   0

   0
  16. شهرم گچساران گفت:

   حتما شما هم نخبه اید آقای محمدی تبار

   1

   0
  17. نجیب گفت:

   ابوالحسن حسینی شیر مادرت نه یک بار تا اخر عمرت حلالت حرف همه را تو زدی اما قشنگ هم زدی باور کن تا الان چهار بار خواندمش نخبه به این میگن

   0

   0
  18. ملا بهمن گفت:

   آقای عابدزاده فعلا یکی زیر سه کنج دروازه زده فقط احتیاط کن لایه نخوری

   1

   0
  19. الم قشقایی گفت:

   برای کوبیدن یک حقیقت ، خوب به آن حمله مکن ، بد از آن دفاع کن . علی شریعتی

   1

   0
  20. دوست گفت:

   عجب نگارنده ……….. و جهت داری، جالبه که اون همه مدیر ومسئول از اول انقلاب تا کنون را ندید.و آنهمه مدیران خوبی که تاجگردون فقط به دلیل هم خط نبودن با خودش استان را از خدماتشون محروم کرد مثلا مصلح،زراعت کیش، پاکدل و…..را ندیدید. عزیز من ممکنه تاجگردون سیاستمدار خوبی باشه ولی ایشون خانوادتا” تخصصشون نخبه کشی و نوچه پروریه.

   2

   0
  21. گچ گفت:

   هر وقت خوت دست و …….. و …… برداشتی اوسو بیو مقاله بیه، اگر راس ایگی سیچه و جی ای همه آدم خوب و کار بلد یه مدیر ودرد بخر وکار نگرفته غیره …

   0

   0
  22. همشهری گفت:

   متاسفم این کجا و آن مقاله حسینی نیک کجا ؟ درود بر آقای حسینی نیک ،آقای محمدی تبار مردم همه چیز را خوب می دانند خودت به زحمت نینداز مواظب رفتار واعمال خودت باش ،

   0

   0
  23. قربانی گفت:

   اتفاقا مقاله آقای محمدی تبار بسیار متین و معقول نوشته اند . نه عقده گشایی کرده و نه به کسی اهانت کرده
   مستدل و تحلیلی پاسخ آقای حسینی نیک را دادند.
   ولی متاسفانه برخی آدم کوتوله و بی سواد با عقده گشایی دارند کامنت می بارند.

   0

   0
   • طرفدار گفت:

    این بیشتر خودنمایی و پاچه خواری به حساب می یاد تا جوابیه.
    مقاله آقای حسینی نیک تلنگری بود تا شاید نماینده محترم به خودشون بیان و بدونن آن ۷۰ درصدی که به ایشان رأی دادند تنها این چندنفری نیستند که به دور ایشانند و مردم امروز با دیروز فرق دارند تا چه برسد به دو سال پیش پس به فکر رأی گیری آینده باشد و بداند که دوستی که احساس کند بازیچه شده بسیار خطرناک تر از دشمن است. پس این دیوار را بشکن و از این نترس که فلان مدیر فردا رقیب تو خواهد شد ( انتخاب بر اساس لیاقت و شایستگی). بدان که هر چه چراغ بیشتری در اطراف تو روشن شود تو را بهتر خواهند دید. مردم نیازی به پاسخ آقای تاجگردون ندارندفقط باید در عمل نشان دهد.

    0

    0
  24. خلف آباد بویراحمد گفت:

   درود خدا بر محمدی تبار عزیز که مغز کلامش رسا و گویا ست
   درود خدا بر دکتر تاجگردون میرشکال استان

   0

   1
  25. اصلاح طلب گفت:

   نخبه یعنی بستگان متاسفانه ….

   1

   0
  26. ناصر گفت:

   انصافاً هر دو قشنگ نوشتید و ایجور نویسنده ها حتماً باید تشویق بشن
   اما اگر کمی ملاحظه داشتی از نویسندگان بجای ایمان که بازم عزیزه باید از بهنام عکاشه حرف میزدی که الان به حمایت نیاز داره و با ای گفتنت نشون دادی که تو خون خودت هم نخبه کشی هست و از ماست که بر ماست و گریز ناپذیریم

   0

   0
  27. باشت گفت:

   سلام اقای محمدی تبار. خودشما یکی از همون………ها.. هستین که …….مردم …… از دستتون

   0

   0
  28. سعيد گفت:

   ايشون اول برن إملاي صحيح”قراعت” رو ياد بگيرن

   0

   0
  29. ناشناس گفت:

   فرید کیه؟؟/ وحید نوشتشته بعدش از کی وحید نخبه وابیه ههههههه محمدپور نخبه ههههههههه
   عقده گشایی نکن جناب وحیدمحمدی تبار آقای حسینی نیک عالی نوشتن و همش عین حقیقت هست

   1

   0
  30. بنگرو گفت:

   اولا کار وحید هست این مقاله که سقف ارزوهاش اینه که فقط بره …..و……،اینهایی که گفتی و ……..کردی خودت را به اونها نچسپون ،لیاقتت همینه خیلی وقته ما ازت نا امید شدیم وحید جان ،

   1

   0
  31. سیاست بچه بازی گفت:

   بعدش با ابوالحسن ابوالحسن گفتن مردان بررگ کوچک نمی شوند ،فرید جان کمی بزرگی بیاموز گرچه سخته

   0

   0
  32. من هم نخبه ام گفت:

   طنز روزگار ما ایمان محمدپور رو نخبه محسوب کرده تعریف از نخبه چیه جوونک ،این اسامی که نام بردی بغیر از………. کدامشون نخبه و چهره ای ماندگار یا خدماتی به مردم ومنطقه کردند

   1

   0
  33. ای دنیا گفت:

   هر کسی دنبال منافع خودشه اقای ………. هم داره کاراشو پیش میبره ولی اقای حسینی نیک درست گفته حالا مردم قضاوت می کنند انشاءالله انتخابات آینده

   1

   0
  34. رسولی گفت:

   جناب محمدی تبارباوجودی که بابخشی ازحرفات موافقم ولی یااطلاعاتتان ناقص هست یابی انصافی کردیدبرویدتحقیق وسوال بفرماییدمن بااسم وسندعرض می کنم باب استفاده ازمدیران گچساران وباشت درزمان سیدقدرت حسینی دراستان گذاشته شدمن کاری به گچساران وباشت درزمان هیچ کسی ندارم اگرمدیران گچساران وباشت بومی نباشندکه بایدوامصیبتا گفت وخون گریه کرد درسطح استان برای اولین بارمدیران کل جهادکشاورزی گرجی پور فنی حرفه ای اقایی میراث فرهنگی یدالله مرادی محیط زیست پورشیرزادقشقایی مدیرکل بحران شبرنگ قشقایی منابع انسانی استانداری احمدیان تعاون وکارجشن سازسه اداره کلی که درهم ادغام شدبه زینل زاده رسیدومعاون استاندارحاج محمودموسوی و…ازگچساران وباشت بوده اندتازه ازمعاونین مدیرکل ودههاموردمثل شیخ مموصنعت ومعدن وتجارت زاهدی راه وترابری دکترمرادیان علوم پزشکی رمضانی عنااموزش وپرورش ووومیگذرم ولی معلومه که جنابغالی قصدحمایت ودفاع ازجناب دکترتاجگردون داشتیدکه من هم مخالف ان نیستم ولی خدمات دیگران رانادیده گرفتیدان هم بنیانگذارانتصاب این همه مدیرکل که درتاریخ گچساران وباشت سابقه نداشته ومهمترازهمه اینهاراستی شهرستان شدن باشت که همه میدانندکل جمعیت ان .ان موقع کمترازبیست هزارتابوددرزمان چه کسی بودوزیرکشوروقت درجشن شهرستانی باشت چه گفت من ازاول هم گفتم مدیران شهرستانی مگه نبایدبچه همون شهرباشنداین که هنرنیست تمام فرمانداران وبخشداران وروسای ادارات درزمان سیدقدرت حسینی اهل گچساران وباشت بودندغیرازدوجاتامن یاددارم همیشه درگچساران غیربومی بوددانشگاه ازادکه یکی ازدوستان دکترجانی پوررابه اشتباه جزکارنامه اقای جعفری اوردکه اشتباه بودایشان بویراحمدی واهل یاسوجندوشرکت نفت گچساران که سیدقدرت دکترزراعت کیش ومهندس پاکدل رااوردنددردانشگاه ونفت و…ضمن اینکه بنده ازکارنامه دکترتاجگردون هم فلبادفاع میکنم امانکته اخرجناب اقای محمدی تبارعزیزشهرداران درهمه این دوره هاانتصابی نبودندوخارج ازدست نمایندگان مختلف بلکه شوراانتخاب کرده ومیکندوارتقاهم برای جناب مهندس زینل زاده نبودکه ازسه اداره کلی که ادغام وایشان درراس ان قرارگرفته بودبه شهرداری گچساران برسداون هم ازطرف شوراومردم هم بهترین قاضی وارزیاب درعملکردها ونوشته های من وشماست موفق باشید

   0

   0
   • فرید گفت:

    بنام خدا
    نون والقلم ومایسترون

    فرید محمدی تبار

    چند روز گذشته مقاله ای پیرامون تحلیل تاریخی رشد نیروی انسانی به بهانه انتشار مقاله برادر عزیزم جناب آقای حسینی نگاشتم.
    این تحلیل پیامدها و تعبیر هایی متفاوت و گاها توهین آمیز در قالب کامنت هایی متعدد در پی داشت ….
    لذا اینجانب که خود را فردی پاسخگو دانسته و به شفاف سازی ها معتقد هستم چند نکته ای را پیرامون این واکنشها تقریر می دارم.

    ۱ – اولا هر انسانی خود دارای اندیشه و تفکر است و برای کوبیدن و بی اثر کردن مطلب و تحلیل یک فرد نباید آنرا به دیگران منتسب دانست.
    اینجانب فرید محمدی تبار متولد ۱۳۷۱ به اندازه یک جوان در حد متوسط هستم که نیاز به تشابه اسمی و یا خدای نکرده استفاده از اسم بستگان خویش نباشم.
    پس من فرید هستم نه برادر یا عمو یا هر کس دیگر ….ضمن احترام به برادر خود که خویش نیز از مجموعه افرادی ست که در اوج قدرت دوستانش و دولت تدبیر همچنان کنج عزلت گزیده است.

    ۲ – خیلی از منتقدین اذعان داشته اند که جناب آقای سید قدرت حسینی دهبزرگ (که از اقوام خوب و نجیب ماست) شروع کننده انتصاب مدیران در مرکز استان بوده اند و اینجانب در یاداشت خویش به مدح و ثنای دکتر تاجگردون پرداخته ایم برای ارتقا و سو استفاده و ….
    الف – هیچ تردیدی نیست که ارتقای نیروی انسانی بومی در دو دهه اخیر توسط جناب سید قدرت حسینی زده شد و ایشان اقدام بزرگ و ماندگاری در ارتقای بخش باشت به شهرستان نمودند.
    اما ذکر دو نکته خالی از لطف نیست
    یکی کمیت نیروها و کادرسازی ها و دیگری کیفیت آنها
    که به هیچ وجه قصد و نیتی بر مقایسه شخصیت و توانایی افراد و مدیران هر دو دوره نیست.
    در دولت احمدی نژاد با درآمدهایی سرسام‌آور فروش نفت میشد گچساران و باشت را گلستان کرد که به هر دلیلی نشد.
    اکثر نیروهایی که از باشت و گچساران به مناصب استانی رسیدند قبل از آنکه نیروی گچساران و باشت و دوستان سید قدرت باشند نیروهای تشکیلاتی و دوستان دکتر ستار هدایتخواه بودند .از جمله برادران ارجمند مان جناب آقایان دکتر گرجی پور ، حاج محمود موسوی (که خود از مدیران خوب بودند)
    و دقیقا دکتر هدایتخواه از بین نیروهای گچساران آنها که بهش نزدیک تر بودند را ارتقا میداد.
    هیچ وقت فراموش نمی شود ” مدیر کل یک روزه ” راه و ترابری استان جناب مهندس جعفر زاهدی از قشقایی های توانمند که در جو حاکم بر مرکز استان حتی وزارت راه و ترابری فرصت قراعتی ابلاغ مدیرکلی اش را نیافت…..
    بر خلاف دولت اول روحانی که اکثریت مطلق مدیران کل و استانداران و معاونین با توجه به نزدیکی به نظر تاجگردون انتخاب می شدند حتی برخی اوقات برخی ها اینقدر خود را نزدیک سببی و نسبی به گچسارانی و باوی معرفی می کنند که گویی مرکز ثقل قدرت گچساران بود ! که بود.

    لذا واقعیت این است حتی مدیران کهگیلویه ای و بویراحمدی با حسن نیت تاجگردون انتصاب شده اند .
    و اکثریت مدیران به نوعی مدیون تاجگردون اند.

    0

    0
  35. ناشناس گفت:

   بهترین قضاوت را مردم می کنند

   1

   0
  36. باوی گفت:

   بزرگش نخوانند اهل خرد که نام بزرگان به زشتی برد دکتر ابوالحسن حسینی نیاز به تعریف وتمجید نداره همه وحید را می شناسند ابوالحسن را هم.می شناسند مردم خودشان نظاره گرند

   0

   0
  37. علی برکت الله گفت:

   آقا……….. دعای راه تملق رو جند سالی پیداه کرده علی برکت الله

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آئین تجلیل از قهر مانان المپیاد استعدادهای برتر ورزش هاکی دختران کشور در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 •