طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 77705 | نویسنده : sajad |
 •   
 • (بازنشر یک یادداشت قدیمی)   متن و یادداشت زیر در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ و در زمانیکه تاجگردون در اوج قدرت خود در مجلس قرار داشت و رییس یکی از کلیدی ترین کمیسیون های مجلس یعنی کمیسیون برنامه و بودجه بود از سوی یکی از فعالان سیاسی گچساران و باشت خطاب به وی نوشته […]
 • فانوس زاگرس؛

  (بازنشر یک یادداشت قدیمی)

   

  متن و یادداشت زیر در تاریخ چهارم اردیبهشت ماه ۱۳۹۷ و در زمانیکه تاجگردون در اوج قدرت خود در مجلس قرار داشت و رییس یکی از کلیدی ترین کمیسیون های مجلس یعنی کمیسیون برنامه و بودجه بود از سوی یکی از فعالان سیاسی گچساران و باشت خطاب به وی نوشته شده است ، در این یادداشت مواردی از سوی نگارنده به وی گوشزد شده بود که در زمان حال که غلامرضا تاجگردون دیگر نماینده مجلس نیست و جایگاه قبلی خود را ندارد می تواند بعنوان یک یادآوری به وی و چراغ راهی برای دیگر نیروهای صاحب نفوذ استان کهگیلویه و بویراحمد و منطقه در جهت دست گیری و حمایت از ظرفیت ها و نیروهای انسانی مستعد استان در سطح کشور باشد.

   

  صریح و بی پرده با نماینده گچساران و باشت/جناب آقای تاجگردون:نخبه پروری یا نوچه پروری؟؟

   

  به قلم سید ابوالحسن حسینی نیک

   

  داشتن نیروی انسانی صاحب نفوذ در حوزه تصمیم سازی و تصمیم ­گیری کشور (قدرت مرکزی) قطعاً یکی از مهمترین عوامل توسعه هر منطقه ای  محسوب می­شود. شاید خیلی این موضوع را نپذیرند، اما بنابر واقعیت امر، امروز برای هر منطقه یا استانی خیلی حیاتی است.

  جناب آقای تاجگردون؛

  درست است که توسعه پایدار، مسیری دشوار و سختی خاص خود را دارد. اما این “حرف­های صد من یک غاز” در کتابها بیشتر کاربرد دارد و واقعیت امر چیز دیگریست. به قولی باید” مرد من قله داشتبی” (مرد در قلعه داشته باشی).

   

  معنی و مفهوم این ضرب­المثل این است که اگر ۱۰ درصد منابع آبی، ۸ درصد منابع جنگلی و حدود ۲۰ درصد منابع نفت و گاز این کشور اختصاص به این منطقه دارد، باید در وزارتخانه و سازمان­های مربوطه، نیروی انسانی صاحب نفوذ داشته باشد تا از حالت بالقوه به بالفعل تبدیل شود و الا با “حلوا حلوا گفتن دهان شیرین ” نخواهد شد.

   

   این را حجت­ الاسلام سید حسن خمینی در دیدار جمعی از سیاسیون استان در پاسخ به سخنان حاضرین مبنی بر اینکه این استان از فقر و محرومیت رنج می‌برد، و نیاز به اعتبارات و بودجه بیشتری دارد، به کنایه گفت: یک کهگیلویه و بویراحمدی درآمد کشور را جمع و دیگری هم توزیع می‌کند و همین دو نفر می‌توانند بودجه خوبی برای استان بفرستند. تفسیر کنایه نوه امام(ره) این است که اولاً؛ در سطح کلان برای هر منطقه­ ای نیروی انسانی متنفذ خیلی مهم است. دوماً؛ همه چیز دست خودتان است اگر کاری نشد از کم ­توجهی آنهاست.
  پس امروز نيروي انساني به عنوان یک شاخصه بسیار مهم و به مثابه يك اصل بديهي مطرح میباشد. با توجه به مطالعه ­ای كه توسط بانك جهاني در ۱۹۲ كشور انجام شد، ۶۴ درصد ثروت يك كشور را منابع انسانی تشكيل مي­دهد. از يك طرف جزو منابع لايزال تلقي مي­شود و از طرف ديگر بی توجهي به آن، تمامي منابع ديگر را تحت تاثير خود قرار خواهد داد. و نگارنده این مهم را در انتخابات دور گذشته، با نوشتن مقاله ­ای تحت عنوان “جناب آقای تاجگردون آیا شما می­توانید همانند زنده یاد بهمن­ بیگی تاریخ ساز و ماندگار شوید؟” مطرح کرد.

  جناب آقای تاجگردون؛در آن مقاله­، مقایسه ­ای بین هر دو بزرگوار صورت گرفت و به این مهم اشاره شد که زنده یاد محمد بهمن‌بیگی در حوزه تعلیم و تربیت و پرورش نیروی انسانی برای خود میراثی ماندگار به جا گذاشت. ده‌ها هزار معلم، دکتر و مهندس و …. از ثمره باغ فرهنگی و علمی که توسط آن” اَبَرمرد” عشایر ایران در دهه ­های سی، چهل و پنجاه به عنوان یک نهال کاشته شد، امروز هر یک مثل درختان تنومندی در تمامی حوزه­ ها وجود دارد که خود نماد یکی از آن نهال­ های دیروز و درختان تنومند امروز هستید. اما خیلی از خوانندگان آن مقاله بنده را به باد انتقاد گرفتند و بیان می­کردند، زنده­ یاد بهمن­ بیگی در باسواد­کردن هزاران طفل عشایری نقش یک پیغمبر را ایفا کرد و این یک قیاس مع ­الفارق است. بنده هم در جواب منتقدین اظهار می­داشتم که اگر آقای بهمن­ بیگی باتوجه به نفوذ خود در حاکمیت وقت، یک انقلاب فرهنگی در جامعه عشایری آن روز منطقه رقم زد، آقای تاجگردون امروز هم این ظرفیت و پتانسیل را برای تحول و یک انقلاب اقتصادی در استان دارد.

   

  همچنین در آن مقاله اشاره شد، با علم به “قاعده بازی” سیاسی و آن طناب­ کشی قدرت در مجلس، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه یک فرصت است و از آن به خوبی برای خدماتی ماندگار استفاده کنید. زیرا بیش از پنجاه درصد مردم حوزه انتخابیه حضرتعالی مسئله اشتغال فرزندانشان برایشان در اولویت است و این موضوع را ازدحام همیشگی افراد در جلوی دفتر شما اثبات کرده و می­کند. و این یک واقعیت است کسی که چند لیسانس، فوق­ لیسانس و حتی دکترای بیکار در خانه دارد ، احساسات کلافه­ گونه فرزندانش را می­ بیند نه پروژه­ های عمرانی ؛ نه اینکه این پروژه ­ها را مهم یا قدر نمی­دانند؛ بلکه بیشتر متوجه سرنوشت فرزندان خود هستند. پس، ای که دستت می­رسد کاری بکن. شاید فردا از کف رفت.

  جناب آقای تاجگردون؛

  به راستی چرا آقای موحد در هر حوزه انتخابیه بعد از گذشت چندین سال هنوز هم می­ تواند عرض اندام کند ولو اگر یک شب قبل از روز انتخابات بیاید؟جمله معروف آقای موحد را حتماً به خاطر دارید که گفت: “اگر تهران را نتوانم بیاورم دهدشت تلاش می­کنم دهدشت را ببرم تهران.” (قوه قضایه، تعزیرات، ایران خودرو، مترو و…) به گونه­ ای که حتی در صورت شکست باز در قضاوت افکار عمومی، آن را برنده می­ بینند.

   

  افزایش چند برابری بودجه استان در چند سال اخیر نسبت به سال های قبل مگر نه به خاطر وجود موثر حضرتعالی در مجلس است؟ پس چه اشکالی دارد که این حوزه انتخابیه، چندین نفر مثل شما در سطح کلان داشته باشد؟حتماً می­دانید توسعه استانهای قم، کرمان و شهرستان کاشان مدیون نیروی انسانی آن می­باشد. یا اصلاً فکر کردید که چرا مهندس غریب ­پور در حوزه بویراحمد نسبت به قبل خیلی محبوب ­تر شده است؟ یا محبوبیت دکتر محسن دلاویز به خاطر چیست؟ چرا در زمان رسانه­ ای شدن فیش­ های نجومی، حضرتعالی قاطعانه به دفاع از دکتر سید صفدرحسینی برخواستید؟ یا اصلاً چرا آقا محسن دیروز و دکتر رضایی امروز با دو بار شرکت در انتخابات ریاست جمهوری حتی در قوم لر به خصوص زادگاهش (مسجد­سلیمان) نتوانست آن آرای قابل انتظار را کسب کند؟ جواب کاملاً مشخص است و در دو کلمه کادرسازی و عدم کادرسازی نیروی انسانی خلاصه می­ شود. مگر غیر از این است که دکتر سید صفدر حسینی یک پشتوانه و نیروی ملی متنفذ برای استان بود.

   

  جناب آقای تاجگردون؛

  نقطه قوت آقای موحد، (کادرسازی) نقطه ضعف شما و نقطه قوت شما (احداث پروژه­ های عمرانی) نقطه ضعف آقای موحد است. همچنین، راز موفقیت آقای عدل هاشمی در انتخابات گذشته به خاطر به کارگیری فرزندان کهگیلویه بزرگ در پروژه­ های قرار­گاه خاتم الانبیاء بود و اگر این مهم در این چند سال باقیمانده اتفاق نیفتد، احتمالاً” با مشکل مواجه خواهند شد. دکتر محسن رضایی به خاطر عدم آینده­ نگری و ناآگاهی در دهه اول انقلاب کادر سازی نکرد و نتیجه عملکرد خود را در دهه هشتاد درو کرد. اما خیلی­ ها معتقدند شما کاملاً آگاهانه مرتکب چنین اشتباهی می­ شوید.

   

  چون توقع مردم از عملکرد شما به عنوان یک فرد توانمند و رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس همانند آقای نوبخت در رابطه با توسعه نیروی انسانی زادگاهش در سطح کلان می­ باشد. آقای نوبخت تاکنون چند بعدی برای دیارش ظاهر شده است. از یک طرف به دنبال جذب اعتبارات مناسب و از طرف دیگر کادرسازی قابل توجهی در سازمان برنامه­ بودجه کشور برای زادگاهش داشته به گونه­ ای که حتی با نبود ایشان در دولت­ های نهم و دهم باز کادرسازی ایشان برای خطه گیلان موثر واقع ­شدند و در دولت­ های­ آینده هم بیشتر خواهند شد. پس اگر واقعاً نیم نگاهی به آینده سیاسی خود در سطح کلان دارید بد نیست که رفتارهای سیاسی و چینش نیروی انسانی آقایان لاریجانی (صدا وسیما و مجلس)، جهانگیری (دولت اصلاحات وفعلی)، مرعشی (دولت کارگزاران وفعلی)، پزشکیان (وزارت بهداشت)و… را الگوی خود قرار دهید و همان راهی را که آقا محسن دیروز رفت شما امروز نروید.

   

  همچنین در مقاله­ ای تحت عنوان “جنگ قدرت بین اسدخان و کریم­خان ” به خاطر بافت قومی و حساس بودن موضوع خیلی هوشمندانه کدهایی داده شد و با توجه به رندی و زیرکی شما قطعاً پیام آن مقاله را گرفتید. بحث اصلی آن نخبه ­کشی چه قبل و چه بعد از انقلاب که منجر به فقر نیروی انسانی حوزه گچساران و باشت نسبت به دو حوزه کهگیلویه بزرگ و بویراحمد شد. در آن مقاله اشاره به تک روی­ های اسدخان و روی برگرداندن طوایف از ایشان و ایجاد نفاق و کشته شدن بهترین نخبگان ایلی و به دنبال آن اتفاقات تاسف باری که برای ایل به خصوص طایفه مشترک مادری (دولیاری) بنده و شما افتاد. حب قدرت علاوه بر ایجاد نفاق و شکاف، ایل را خالی از مردان جنگی نمود.

   

  جناب آقای تاجگردون؛

  فرض را بر این بگیر که خدای نکرده شما در پرواز ۳۷۰۴ هواپیمای آسمان تهران به یاسوج بودید، آیا واقعاً تا به حال به این مهم فکر کردید با توجه به شرایط سیاسی، قومی و به طور کلی حب و بغض فعلی حاکم بر استان چه اتفاقاتی برای حوزه انتخابیه شما می­ افتاد؟ مردم از شما همانگونه که در روز استیضاح با نطق آتشین و تاریخی خود در مجلس دلسوزانه و بدون از اینکه تحت تاثیر مسائل جناحی و اقتصادی قرار بگیرد و تا آخر استقامت کردید، در حمایت از نیروی انسانی منطقه در سطح کلان هم بدین­گونه انتظار دارند.

  چون در مثل مناقشه نیست و بزرگانمان از قدیم هم فرمودند، هرگله­ ای برای استمرار حیات و زاد و ولد خود اولاً؛ علاوه بر قوچ بزرگ گله نیاز به چند بره قوچی(کاوه) دارد. چون قوچ بزرگ گله­ هر چه هم خوب باشد (چه بخواهد وچه نخواهد) روزی پیر و زیر تیغ تیز قصاب خواهد رفت. دوماً؛ صاحب گله به خاطر جلوگیری از امراض ژنتیکی، بهتر است برای زاد و ولد سالم، دائماً از گله خود بره قوچی برندارد. و سوماً؛ قوچ بزرگ گله یکی نباید بره قوچ ­ها را بترساند و دیگری از این گله به آن گله بچرخد، در غیر اینصورت به­ اصطلاح محلی به درد داشت (صاحب) نمی­خورد و نهایتا ًبا ادامه این کار، حیات هر گله ­ای را به خطر می­ اندازد.

  جناب آقای تاجگردون؛

  درست است ماکیاولی در کتاب شهریار خود نوشته که شهریار نباید آشکارا قول و عهد خود را بشکند. لازم هم نیست نسبت به مردم علاقه‌مندی زیادی نشان دهد؛ چون معتقد است شهریارانی که کارهای مهم انجام داده‌اند، کسانی بوده‌اند که راست‌کرداری را کنار نهاده‌اند.

   

  همچنین معتقد است شهریار باید از روباه و شیر هر دو تقلید کند. زیرا شیر از دام ایمن نیست و روباه از گرگ. ازاین ‌رو شهریار باید روباه باشد تا دام را بشناسد و شیر باشد تا گرگ را بترساند. اما همین ماکیاولی با توجه به “قانون هوشمندی عالم” فکرش را نکرده بود که با تکنولوژی ساخته شده دست همین مردم یعنی رسانه، روزی فرا خواهد رسید که خیلی سریع تمامی این نیرنگ ها را برای مردم بر ملا می ­سازد. چون رسانه دقیقاً مثل یک تیغ دولبه عمل می­کند. یعنی به همان اندازه­ ای که حاکمان امروز با ابزار رسانه مردم را برای رسیدن به هدف خود “هپنوتیزم سیاسی” می­کنند به همان اندازه هم از خواب بیدار می­کنند. اما وای به آن روزی که مردم از خواب غفلت بیدار شوند. براساس همین قانون است که اسدخان طعمه نیرنگ خود، آقای بهرام تاجگردون از موحد و متقابلاً آقای موحد از سردار هاشمی، سید قدرت از شما و …. شکست خورد و به اصطلاح فلسفه حیات تا الان این”دور” ثابت شده و در آینده خواهند شد.

   

  جناب آقای تاجگردون؛

  بدون از هیچ­گونه غرضی عرض می داریم که از مخالفین تا موافقین، شما را محکوم به این مهم میکنند که حضرتعالی به ترس از اینکه روزی کسی به عنوان یک رقیب پیدا شود، نخبگان زادگاهت را در سطح کلان حمایت نمی­ کنید. باورش برای نگارنده سخت است. اما اگر واقعاً این­گونه باشد، درست نیست. چون از قدیم گفتند آدم از هر چیزی ترسید حتماً به آن خواهد رسید. “یا هر پازنی و هر کوهی گوشت گرو و هم او کوه ایریزش.” یعنی هر چه هم میر­شکار باشی، روزی شکار خواهی شد. و به قول محلی­ های خودمان این را هم برای همیشه بدان که “هیچ وقت بره نر وکِلَه نیخوسه”.

   

  چرا به جای همایش “قلم، اقوام و آرامش”؛ همایش “نخبگان و شهروند” یا “کارآفرینی و توسعه” برگزار نمی­ کنید؟ مردم می­ گویند دستاورد این همایش­ ها تا الان چه بوده و چه مشکلاتی از نخبگان این طوایف حل کرده است؟ آیا می ­دانید که آرامش واقعی این اقوام و طوایف و به طور کلی شهروندان گچساران و باشت در حمایت واقعی از اهل قلم و نخبگان آنها می­باشد؟

   

  مردم می­ گویند به جای نخبه ­پروری، نوچه­ پروری ­می­ کنید و هیچ­گونه اعتقاد قلبی به نخبگان ندارید؟ آیا واقعا نخبگان “لق لقه” زبان و نوچه­ گان “ملعبه” دستتان قرار گرفته است؟ آیا تاکنون با نخبگان واقعی (به خصوص بعد از انتخابات) نشستی داشته ­اید که فقط حرفشان را بشنوید؟ حرف نخبگان این است که “سینه­ اش را ما می­زنیم حلواش را آسید آقا می­خورد.”

   

  این شعبان ­بی­ مخ­ های زمان را که شما ملاحظه می­ کنید، حداقل در این چهار دوره انتخابات ثابت کردند که نمی­توان نه پشت سر و نه جلوی آنها راه رفت. این چماق به دستان، زمانی به حمایت از آقای جعفری در مقابل سید قدرت، زمانی دیگر به حمایت از سید قدرت در مقابل شما و بالعکس و فردا خدا می­داند به حمایت از چه کسی چماق به دست نقطه مقابل حضرتعالی قرار بگیرند. و بدا به حال آن جامعه­ ای که شعبان بی­ مخ ­ها در متن و نخبگانش در حاشیه آن قرار گرفته­ اند. پس چاره­ ای بیاندیش یا اگر نمی­ توانید؛ بگذار تا اندیشیده شود. مگر شما با شرح داستان “خارپشت­ها” از “پائولوکوئلیو” نویسنده معروف برزیلی نفرمودید که ای کاش خارپشت‌ها می‌توانستند وقتی کنار هم قرار می‌گرفتند خارهایشان را در بیاورند. همچنین فرمودید هوا سرد است و بسیاری از هم‌نسل‌هایمان از سرما مردند؛ و ما هم داریم می‌میریم. باید با درد پشت‌ هم باشیم و ناگزیریم درد خار یکدیگر را تحمل‌کنیم. آیا این حرف شما هنوز به قوت خود باقیست؟

   

  جناب آقای تاجگردون؛

  عصرِ یخبندان جناحی، قومی و طایفه­ ای است و هوای سیاسی هم بس ناجوانمردانه سرد. سیاستمدار شناخته شده­ ای مثل شما هیچ­گونه نیازی ندارد این همه در کانون توجهات قرار بگیرد. به اصطلاح محلی آنجایی که صدِ شما می­زند هزارِ دیگران نخواهند زد؟ آیا می­ دانید آن “زبان سرخ، نترس، کاریزماتیک و اما …” سال­های نه چندان دور، چه هزینه سنگینی اوّل برای خود و دوّم هم برای مردم حوزه انتخابیه شما داشت؟ آیا می­دانید سیاست “کل­ ظفری” و قیافه “ملا نظری”[۱] و همچنین تحصیل در رشته اقتصاد دانشگاه شهید بهشتی، از شما یک چهره زیرک، کاریزما و صاحب نفوذ ساخته است؟ رفتار سیاسی شما در منطقه، همانند رفتار اجرایی آقای سیف رئیس بانک مرکزی می ­باشد. با کوچکترین صحبت و مصاحبه نابجا می­ تواند بر افزایش وکاهش ارز موثر و بازار را ملتهب کند. پس به هوش باش، چون دیوار موش دارد و موش هم گوش.

   

  ماشین سیاسی شما در گردنه خطرناک جناحی، قومی و طایفه­ ای فرمان َنبُرد. زیرا اطراف و پایین این گردنه خطرناک، گسل و دره­ های عمیق سیاسی زیادی (حجمی از واگرایی) وجود دارد. از یک­طرف فرصت­ طلبان و فسیلان­ سیاسی برای زمین خوردن شما در کمین و از طرفی دیگر، فقر نیروی انسانی متنفذِ در سطح کلانِ این حوزه، هم کار را به جایی رسانده است که کوتوله­ های (نوظهوران) سیاسی عرض­ اندام و قورباغه­ ها هم هفت­ تیر می­کشند. پس، از تند­روی بر حذر باش هم به خود آسیب می­زنی هم به ما. “دشمن گفت: می­خواستم بهت بگم دوست گفت: من بهت گفتم. ” زیرا تاریخ تکرار خواهد شد.

   

  جناب آقای تاجگردون؛

  خود بهتر از هر کسی می­دانید، لُب کلام در همان ضرب­ المثل «ماهی نده، ماهیگیری یاد بده» خلاصه می­شود. زیرا برای حوزه انتخابیه حضرتعالی، پروژه­ های عمرانی و توسعه نیروی انسانی (در سطح کلان) حکم “دو بال” یک پرنده را دارد. و ریشه تمامی مشکلات “توسعه نامتوازن” منطقه در همان واژه ­های “توازن” و “متوازنی” نهفته است که مجوز نشریه گرفته ­اید و فراکسیون در مجلس نامگذاری کرده ­اید. بر این اساس، امروز سرمایه­ گذاری در حوزه نیروی انسانی صاحب نفوذ در وزارتخانه­ ها شاه‌بیت توسعه این منطقه و استان می­باشد. و به نظر می­رسد این مهم تاکنون محقق نشده و به عنوان یک “مطالبه عمومی” در چارچوب گفتمان “جریان سوم” در انتخابات آینده این منطقه مطرح خواهند شد.

   

  شش سال رفت و دو سال دیگر هم خیلی سریع خواهند گذشت. پس سعی کن این مهم را در دو سال باقیمانده، در حد توان عملی­ کنید. چون ۱٫ قریب به اتفاق مردم موافقند که شما در حوزه پروژه­ های عمرانی سنگ تمام گذاشتید، اما همانگونه که اشاره شد، این یک بال است. بال دیگر، کادرسازی در سطح کلان و همچنین اشتغال­زایی است. (یعنی به همان اندازه­ ای که می­توانید مفید واقع شوید اگر این مهم را به جد پیگیری نکنید، می­تواند در آینده به یک “تهدید جدی” تبدیل شود). ۲٫ هنوز هم نه از منظر یک مخالف بلکه به عنوان یک طرفدار دلسوز اما نه متملق، اعتقاد دارم که حضرتعالی یکی از متنفذترین افراد نه فقط در استان بلکه قوم لر در کشور می­باشید. اگر این مهم محقق شد، خود را همانند زنده ­یاد بهمن­ بیگی برای همیشه ماندگار می­کنید و اگر نشد، نه اینکه نتوانستید بلکه آگاهانه نخواستید. به گونه ­ای که در انتخابات دور آینده مجلس دو شهرستان گچساران و باشت، “چشم اسفندیار” شما خواهند بود.

   

  این روزها ایده و نظر می‌تواند یک خار باشد، پس تحملش کنید.(غلامرضا تاجگردون)

  [۱] . کل ظفر، پدر و ملانظرکرمی، دایی آقای تاجگردون می­باشند. پدر انسانی زیرک و با سیاست و دایی ایشان هم چهره نافذ و کاریزماتیکی داشت.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  62 نظر برای “صریح و بی پرده با نماینده گچساران و باشت/جناب آقای تاجگردون:نخبه پروری یا نوچه پروری؟؟”
  1. باشت گفت:

   تاجگردون نوچه پروری را قبول داره

  2. گچساران گفت:

   اسی ننه قمر بهتره نوچه

  3. بویراحمد گفت:

   تاجگردون ……… همه مردم گچساران را …….. داد در این ۸ سال

  4. دانشگاهی گفت:

   درود و دستمريزاد بر سید عزیز و قلم توانمندتان،الحق و انصاف که درد دل طبقه دانشگاهی و فرهیختگان،منطقه را به زیبایی هر چه تمام تر،انعکاس دادی،سوالی که همیشه در بین این اهالی بوده و هست،اینکه چرا نماینده محترم تمامی نشست های خود را با ،،،،،،،،،،هماهنگ میکند،ولی یک بار بعد از انتخابات با فرهیختگان و تحصیلکرده ها ی شهر نشستی نداشته،به هر حال تا این دو سال مونده به انتخابات ،این خود نماینده محترم است که انتخاب کند ،که اینوری باشد یا اون وری و در آینده نزدیک هم نتیجه آن را بی شک بدست خواهد اورد

  5. دانشجو گفت:

   درود بر جناب حسینی نیک،با نگاهی اجمالی به اطرافیان دکتر تاجگردون،خصوصا تیم دفتری ایشون و نبود چند چهره دانشگاهی و کاريزماتيک در بدنه اون و همینطور ابتر ماندن توسعه نیروی انسانی،افراد نخبه و تحصیلکرده و شایسته این شهر دارن به حاشیه رانده میشوند و شعبان بی مخ ها در حال جولان دادن هستند،چی فکر میکردیم،چی شد

  6. اهالی قلم گفت:

   یکی از مشکلات و نقطه ضعف های اساسی دکتر تاجگردون را بیان نمودی،دوری از وفاصله گرفتن از قشر تاثیر گذار و موجه تحصیلکرده،و نزدیکی با افرادي خاص و لزوما چماق به دست و،،،، که بعضا همیشه مورد اعتراض جامعه کنونی گچساران بوده،بدون شک تا کنون قشر تحصیلکرده منطقه نتوانستند جواب در خور و شایسته ای نسبت این این عمل کرده ها به جامعه هدف که مردم باشند داشته باشند،و این آسیب در آینده میتواند صدمات زیادی به شخص نماینده بزند

  7. بیدار گفت:

   ضمن تشکر از آقای حسینی نیک که وضعیت سیاسی و اجتماعی گچساران را توصیف نموده اند.
   نوچه پروری و از سوی دیگر نخبه کشی را می توان یکی از اصول بازی سیاسی و قدرت در افکار آقای تاجگردون دانست که طی چند سال اخیر نیز اجرا شده است.
   نارضایتی شدید شهروندان گچساران و باشت از تاجگردون را می توان یکی از پیامدهای همین سیاست نوچه پروری و نخبه کشی ایشان دانست.

  8. چاه تلخ گفت:

   چنین دستی که چنین قلم بی نظیری دارد باید بوسید

  9. عالیشاهی گفت:

   ابتدا لازم است از نویسنده محترم جناب اقای حسینی تشکر و قدردانی نمایم .حقیقتا ایشان در حوزه های اجتماعی و تاریخی مطالب ارزشمندی در این سایت منتشر میکنند و به نوعی دردهای مزمن مردم و رفتارهای سیاسیون منطقه را در قالب مثل های محلی و لری به خوی به تصویر می کشند.بله انچه در این متن به تصویر کشیده شده زبان گویای منطقه ماست که از گذشته تا حال به شیوه های مختلف و در قالب های مختلف با ان روبرو هستیم.در اینکه منابع انسانی محور توسعه شکی وجود ندارد.اما متن اقای حسینی را به این صورت تکمیل کنم که اصولا می گویند برای اینکه بفهمی فلان نفر از چه ساحت فکری و اجتماعی برخوردار است به اطرافیانش نگاه کن.یا به زبان لری ببین کیا باشن.متاسفانه جناب اقای تاجگردون علی رغم توانمندی الا که در ان تردیدی نیست از این نقیصه مهم و اساسی برخوردار است.عدم توجه به نیروهای کار امد و به عبارتی نخبگان چشم اسفندیار یا به عبارتی نقطه ضعف بزرگ ایشان است.نگاهی به ترکیب دفتر ایشان و افراد همیشگی همراه ایشان خود گواه همه چیز است.توسعه منطقه با چند پروژه عمرانی و چند نفر شاغل روز مزد شکل نمیگیرد .توسعه با کاشتن ادمها در مناصب مختلف انجام می شود.منطقه گچساران و باشت سرشار از افراد توانمند و نخبه در حوزه های کاری خود است اما در دنیای زد وبند و معامله گری جایگاهی ندارند یا به عبارتی صاحب ندارند .در حالی افرادی که به لاحاظ موقعیت کاری و اداری در سطح فرزندان منطقه ما نیستند به خاطر حمایت نمایندگان و هم شهریان با نفوذ مناصب بالای حکومتی را اشغال کرده اند و قطعا از قبل این مناصب به منطقه خود هم توجه خاص داشته و خواهند داشت.بینی و بین الله در کل استان و شهرستان گچساران و باشت چند نفر مدیر وجود دارد که شایسته نام مدیر باشند.ایا مدیران فعلی کاری جز پاچه خواری بلد هستنند.البته تعداد انگشت شماری از دست اقایان در رفته که حساب انها جداشت.امید وارم این قبیل مقلات تلنگری باشد برای ایشان که به خود ایند قبل از اینکه کار از کار گذشته باشد
   میگویند حکیمان ابتدا پند دهند انگه بند نهند

   پند حکیم محض صواب است و عین خیر

   فرخنده آن کسی که به سمع رضا شنید

   روزگار هم چنین است ابتدا پند می دهد انگه بند می نهد

  10. حسین محمدی یاسوج گفت:

   سلام دکتر . دکتر عزیز الان موقعش دکتر محسن معاون منابع انسانی وزرات تا همه دغدغه های نیروی انسانی کم کنه دکتر محسن میتونه محبوبیتی که دکتر محسن تو نفت داره کسی کارمند نفتی ندارش

   • علی گفت:

    واقعا با چه شناهتی حرف می زتید .شما از کجا خبر دارید ایشون تا همین جا هم چطور اومده.از کدوم لیاقت حرف می زنید.خواهش میکنم ندانسته حرف نزنید ایشون هیچ لیاقت و شایستگی نداره فقط با ………بالا اومده.بعد هم مشکلات عدیده داره که به زور برا همین پست فعلی تایید شده.ندانسته حرف نرن عزیز مسدولیت شرعی داره

  11. پامیشخی گفت:

   درود و سپاس دکتر حسینی نیک آنچه عیان است چه حاجت به بیان است واقعا حرف دل مردم گچساران و باشت را بیان کردید اگر به خودش نیاد مطمئن باشید شکار خواهد شد

  12. محله بنگرو گفت:

   حرف دل همه را زدی سید باز گل کاشتید انصافا و هرکس گفتید در آینده رای میدیم

  13. ناامید گفت:

   احسنت به این مقاله سید جان،یادش به خیر ،دوسال پیش اولین همایش انتخاباتی در سالن شریعتی مربوط به دانشگاهیان و تحصیلکرده ها بود،،شوق امید در صورت اکثر نفرات نشسته بود،اما ناگهان نوچه ها ورود کردند،نخبه ها خانه نشین شدند،نماینده و اطرافیان اجازه ورود به نخبه ها را ندادند،به قول سید ،ماها شدیم سینه زن و اوناحلوا خور شدن،فعلا،. تا بعد،،،،،،

  14. دولیاری گفت:

   درود بر خواهر زاده عزیزمان ،واقعا شایسته سالاری و احترام به نخبگان و توسعه منابع انسانی حلقه مفقود شده در شهرستانهای گچساران و باشت هستش،تا الان هم دیر شده،خیل دانشگاهیان و افراد تحصیل کرده و صاحب ایده و سبک از این مسئله بسیار نگران و دلگیر هستن،که این خود بر میگردد به نداشتن ارتباط نماینده با این قشر و ضعف شدید در حوزه مدیریتی ایشون خصوصا دفتر نماینده ،ممنون از سید عزیز بابت واقعیت ها

  15. گچسارانی گفت:

   فعلا که به هیچ نخبه ای بها داده نشده،همش نوچه و چماق به دست هستن،اطرافیان نماینده همیشه تو عکس ها نمایان هستن

  16. ایلم قشقایی گفت:

   این شعبان ­بی­ مخ­ های زمان را که شما ملاحظه می­ کنید، حداقل در این چهار دوره انتخابات ثابت کردند که نمی­توان نه پشت سر و نه جلوی آنها راه رفت. این چماق به دستان، زمانی به حمایت از آقای جعفری در مقابل سید قدرت، زمانی دیگر به حمایت از سید قدرت در مقابل شما و بالعکس و فردا خدا می­داند به حمایت از چه کسی چماق به دست نقطه مقابل حضرتعالی قرار بگیرند. و بدا به حال آن جامعه­ ای که شعبان بی­ مخ ­ها در متن و نخبگانش در حاشیه آن قرار گرفته­ اند. پس چاره­ ای بیاندیش یا اگر نمی­ توانید؛ بگذار تا اندیشیده شود.

  17. تبار دیار گفت:

   هر چه ما گفتیم گوش نکردید همش می گفتید چشم و ما هم چشمی ندیدیم همه ما را بدبخت می کنید

  18. وحید قیطاسی گفت:

   احسنت بر سید عزیز و سلام بر قلم شیوایش قلمی که حرمت قلم را حفظ کرده و خیلی شیرین ودلسوزانه و بدون از تملق گویی حرف دل خیلیها رو زده امیدوارم اقای تاجگردون از این مقاله نهایت برداشت درست و منطقی رو داشته باشه و صد البته نهایت استفاده رو ببره….

  19. عدل گفت:

   با سلام ….من این نویسنده را شناخت ندارم ولی خوب قلم زده و درد مردم استان را بازگو کرده…امید دارم تاجگردون از سوپردانایی و خودشیفتگی به در اید و به حرف دل نخبگان توجه کند که خوشبختی زمانی است که دست دیگران از بالا بگیری و بالا ببری و خود بالا روی بدین تفکر شود که تا بدانجا رسی دانش من که بدانم که همی نادانم و یا دل اگرچه در این بادیه بسیار شتافت……یک موی ندانست بسی موی شکافت…..و گرچه زدلم هزاران خورشید بتافت…..آخر به کمال ذره ای راه نیافت…و قران گوید که : صم بکم عمی فهم لا یرجعون (کر و کور و لال هستند و ایشان بر نمیگردند) با مدعی نگویید,اسرار عشق و مستی ..تا بی خبر بمیرد از درد خود پرستی و یا به مستوران مگو اسرار هستی ….حدیث جان مگو با نقش دیوار و در پایان باید گفت…..که حیف است که پیش کر زنی تنبوری….یا یوسفی همخانه کنی با کوری ….اما درود بر این قلم که واقعیت ها را خوب گفت….ولی کو گوش شنوا

  20. گچساران گفت:

   صحبتهاي نویسنده که به قول خودش حامی نماینده میباشد بیشتر به کام مخالفین میباشد

   • باشت گفت:

    از قدیم گفتنه وکی و گریوت ای یاره دوست خواهته و وکی وخندت ای یاره دشمنته. حرف حق تلخه، درود بر سید عزیز که حرف دل دست کم ۹۰ درصد کسانی که وتاجگردون رای دادنه زد.

  21. پامیشخی گفت:

   اقای تاجگردون دوستت دارم امادور دکتر ظفری کلا کلا مکن خط قرمز حونه بامیشخی ککاشون

  22. ناشناس گفت:

   آشنا:بسیار عالی حرف دل دلسوزان و روشنفکران را گفتی اگر مورد توجه قرار گیرد

  23. دوست گفت:

   احسنت به این قلم شیوا. روی موضوع مهمی دست گذاشتید. البته قبلا به طرق مختلف گفته شده است ولی متاسفانه نوچه پروری در ذات این خانواده است و هرچه بیشتر بهشون احترام گذاشته بشه بیشتر مغرور میشن. اتفاقا نه تنها حاضر نیستند کسی را رشد بدن که بهشون نزدیک بشه بلکه اگر احساس کردند کسی داره رشد میکنه سرکوبش میکنن. نمونه بارزش برخوردشون بافرزند کسی بود که سالها لیدرشون بود. خلاصه گرگ زاده گرگ شود.

  24. گچساران گفت:

   قلم شما ستودنی است همه مطالب عالی و واقعیت هست فقط یک نکته را نمیپسندم آن هم اینکه تاجگردون در پروژه های عمرانی خوب کار کرده. اصلا چنین نیست. کدام پروژه ؟کدام طرح عمرانی؟

  25. پارسا گفت:

   خسته نباشید دکتر عزیز انشاءالله همیشه سلامت شاد وموفق وزبان گویای مردم باشید الحق و الانصاف حرف دل مردم را بیان کردید امیدوارم جناب دکتر تاجگردون در عملکردشان تجدید نظر فرمایند

  26. رضا گفت:

   دایی عزیز دوست دارم اینم راه حاج بهرام را ادامه میدهد آین بت شکسته خواهد شد

  27. علی گفت:

   درود بر نویسنده محترم که ضمن بیان برجستگیهای نماینده محترم ایرادات ایشان را نیز به زیبایی بیان نمودند
   دکتر تاجگردون یکی از ایراداتش این هست که نه در تهران از نیروهای استان کادر سازی می کنه و نه در مرکز استان که به واسطه ضعف شدید نمایندگان اسبق گچساران وباشت تقریبا نیرویی در ادارات استان از این منطقه وجود نداشت و قاعدتا بودجه واعتبارات در سالهای گذشته توسط ادارات کل تقسیم می شد که همین نبود نیرو هم باعث ظلم به منطقه گچساران شد حق مردم گچساران هست که حداقل ۲۰ درصد از نیروهای ادارات کل از این منطقه باشد چون ادارات کل متعلق به همه استان می باشند البته آقای تاجگردون با گذاشتن چند مدیرکل مقداری از حق حوزه انتخابیه رو گرفت ولی کار ریشه ای انجام نگرفته و مدیرانش کادر سازی نکرده و فقط خودشون رو حفظ می کنن

  28. باوي گفت:

   درود خوب نوشتين آقاي حسيني واما آقاي تاجگردون انسانها هميشه دنبال نداشته ها و………… دروني خود هستند كه شما خوب نشان دادين كه بسيار ضعف وكمبود داشتين كه اين چنين موقعت طلايى كه براى رفع محروميت از ديار وحتي استان ودر سطح وسيع تر حوزه زاگرس داشتين به باد فنا دادين وفقط دنبال ………ه گشاایی و…….. ومعامله بودين شك نكنيد انسانهاي كه از جنس خود شما بودن ودور ور خودتون جمع كردين اولين كساني خواهند بود كه به مخالفين شما ميپيوندند جناب تاجگردون انسانهاى توانمند وصاحب نفوذ زيادي در تاريخ وجود داشتن كه نيك نامان و مردم داران در تاريخ ماندن ولي توانمندانى از جنس شما هم بسيار بودن كه در دل تاريخ هضم وناپديد شدن

  29. علی گفت:

   سلام .. واقعا بنده متوجه نمی شوم دلیل بت سازی و بزرگ کردن افرادی مثل آقای دلاویز چیست ؟؟ آیا به جز اینه که ایشون از رانت آقای تاجگردون استفاده میکنه ؟؟!! این یادداشت صریحا داره دعوت میکنه ب رانت و پارتی .. قطعا مهمترین دلیل عقب افتادگی استان همینه ک همیشه ما مردمی سیاست زده و ساده بوده ایم چه مردم عادی و چه نخبگان و چه قلم ب دست هایمان … همه درگیر بازی های کثیف سیاسی این و آن ..

  30. بختیاررضوانی گفت:

   بادرود و سپاس بیکران خدمت جناب حسینی نیک ،نویسنده و اندیشمند جوان وشایسته ای که چه در این مقال و چه در مقالات قبل بسیار زیبا و توانمند قلم زده اند و شایستگی خویش را به اثبات رسانده است ؛قومی مرده است و نشانی از ان درتاریخ وجود ندارد که صاحب قلم ندارد ،بله جناب تاجگردون با همه ی شایستگی هایش ،نقطه ضعف اساسی یا چشم اسفندیارش ،این است که فرموده ای و این یک نوع سیاست و زیرکی نیست ،بها دادن به نوچه ها و کاسه لیسان و مگسان گرد شیرینی ،یک پرسش اساسی در بین افکار عمومی این است که چرا ایشان کادرسازی نمی کند الان بعداز خودش چه کسی را ساخته و چرا به خانواده های اصآلت دار وریشه دارباوی رشد نمی دهند ایا ترس این است که فرداها رقیبش شوند باید به افکارعمومی جامعه ی نخبه و دانشگاهی پاسخ دهند درود بیکران خدمت شما دایی بزرگوار

  31. بختیاررضوانی گفت:

   زنده باد استاد قلم و چه زیبا و سپاس بیکران

  32. کدخدای بامیشیخی گفت:

   زنده باد استاد قلم و چه زیبا و سپاس بیکران،از نخبه ای همچون مهندس ظفری شهردار گچساران و جناب حسینی نیک بهره ببر ضرر نخواهی کرد

  33. باشتی گفت:

   این مطالب و کامنت ها همه عالی هستن انشا الله برای رای دادن هم احساسی نشین و فریب نخورید

  34. همشهری گفت:

   درود بر شما آقای حسینی نیک، امیدواریم که آقای دکتر تاجگردون خیلی بیشتر از این که هست به نخبگان اهمیت داده و حمایت نماید بویژه به نخبه جوان و متخصص و فعال وپاک دست شهرمان شهردار محترم دکتر ظفری، وبه حرف های خاله زنگی منفعت طلبانه فردی گوش ندهید ،موفق و پیروز باشید ،

  35. محمد گفت:

   دروود بر دکتر حسینی. خیلی قشنگ بیان نمودی

  36. گچساران گفت:

   خدا پدر و مادرت بیامرزه؛ درسه هر کوری پیش پی خشه بهتر ایبینه ولی و یکی که حرف دل مردمی نه که رای و تاجگردون داینه زی دست درد نکنه، تا بیونن که اگر دس وی ای کارلشو ورندارن و فقط یه عده خاصینه بوینن سال ده تیه اش مجلسه بعنوان نماینده گچساران نیبینه.

  37. ناشناس گفت:

   تیپش همخوبه

  38. ناشناس گفت:

   جناب حسینی نیک واقعا عالی نوشتی حرف دل مردم هست

  39. آرویی گفت:

   حس خودبرتر بینی و نگاه تحقیر امیز به دیگران کار درستی نیست

  40. محمدپور گفت:

   درود بر سید و قلمت و درود بر فانوس زاگرس نقدی کاملا منصفانه و بدور از احساس بود

  41. ر.ن گفت:

   احسنت و مرحبا به این نوشتار
   دقیقا همه موارد ذکر شده عین واقعیت است

  42. ناشناس گفت:

   احتمالا بخاطر اینه که تو ستاد تاج گردون جایی نداره

  43. رستم گفت:

   خدا دونه باید کلمه به کلمه اش را از اب طلا گرفت

  44. ناشناس گفت:

   این اقا با زیریکی خاصی اقای تاجگردون رو خیلی بزرگ کردی خودتی برادر تو دوبار در زیرکی رو دست اون زدی

  45. دیل گفت:

   زندگی صحنه یکتای هنرمندی ماست/هرکسی نغمه خود خواند و رود/صحنه پیوسته بجاست/خرم ان نغمه که مردم بسپارند به یاد.
   حاج محمد موحد در دل همه مردم جاداره دهدشتی وگچسارانه وبهبهانی وغیره ولی از تاج گردون هیچوقت به نیکی یاد نمیشه

  46. استاد گفت:

   تبریک میگم به این قلم .قلمی که مثل خونی تازه در شریان سیاسی این شهر به جریان افتاده است.

  47. پرند گفت:

   تذکراتتان کاملا بجا بود..مخصوصا عدم کادرسازی رجال سیاسی لر.‌‌‌..جناب تاجگردون شخصیتی ……… و نا اگاه مثل جناب موحد دارند تا به زمین نخورند متوجه اشتباهات خود نخواهند شد….ضمنا پیشرفت ایشان خالی از رانت و باند نبوده.‌‌‌‌‌‌…..برا جایگاهشون متاسفانه دست به هر اقدامی میزنند…

  48. هم خوابگاهی گفت:

   خودم میدونم چه ادم نترسی هستید هیچ موقع یادم نمیره وقتی گروه فشار میخواستند بیان داخل دانشگاه تربیت معلم اکثرا ترسیده بودند اما مثل شیر به بچه ها روحیه دادی و چند تا ازگروههای فشار رو با سنگ نقش بر زمین کردی و گاز اشکاور زدند بچه ها همه فرار کردند و عده ای هم گاز اشکاور چشماشون رو سوزوند و نمیدیدند و سریع اتیش روشن کردند یاد اون شب بخیر بچه های هم استانی تا مدت ها از شجاعت شما صحبت میکردند

  49. پرانرژی گفت:

   زنده باد آقای حسینی، حرف حق را زدید.

  50. غضنفر گفت:

   ای بنازمت که مردی غیر از خوت نیم

  51. طرفدار پر پروپاقرص تاجگردون گفت:

   حرف منطقی گردن شرع را هم میشکند. تاجگردون اگر بخواهد دفتر عمر سیاسیش بسته نشود این موضوع را واقعا حدی بگیرند و اوضاع نسبت به انتخابات گذشته زمین تا آسمان فرق کرده است. غروریت ش که هیچ رفتار اطرافیانش به خصوص نزدیکانش واقعا مردم را عصبانی کردند. کاملا تمامیت خواه شدند

  52. کوچه 17 کارکنان گفت:

   خدا دونه هم با عرضه ای و هم با جربزه

  53. سراب ننیز گفت:

   آقای حسینی نیک یک کانال تلگرامی را بنداز تا بیشتر با هات در ارتباط باشیم

  54. هم کلام گفت:

   اخ تاروز قیومت چ قلمی اخ که تا الان کسی مثه سید قلم به دست نبودو نیست حرفای کلفت و هیتلری جونم من دست قلمت گیووو شیرم سید جون

  55. […] ای تحت عنوان “صریح و بی پرده با آقای تاجگردون” ( اینجا بخوانید ) با توجه به بضاعت علمی خود، تأیید نمود. در آن مقاله […]

  56. […] ای تحت عنوان “صریح و بی پرده” با آقای تاجگردون (اینجا بخوانید ) به این مهم اشاره کرد، ای که دستت می رسد کاری بکن، شاید […]

  57. محمد گفت:

   خدا دونه استاد قلم و بیان هستی جناب دکتر حسینی ،


  
  امروز چهارشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۹
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بازهم خودکشی ۳ جوان این بار در نیشابور
 • ۲کشته و ۴ زخمی در نزاع مسلحانه بهمئی / دستگیری ۳ نفر از عوامل نزاع
 • پیام تبریک ریحان محمدپور ده بزرگ به مناسبت هفته نیروی انتظامی
 • آمار واقعی کرونا ۵ تا ۱۰ برابر بیشتر از آمار رسمی است
 • ۶۶مورد جدید ابتلا به کرونا درشاهرودشناسایی شد
 • کریس رونالدو همه را غافلگیر کرد/عکس
 • چرا عراق ۲۰۰ کامیون گوجه ایران را برگشت داد؟
 • هزینه بستری بیماران کرونایی اعلام شد
 • ۴ هزار قطعه فلامینگو مهمان تالاب‌های نقده
 • وارونگی هوا در آلوده‌ترین شهر خوزستان
 • آمریکا: در دوران رقابت قدرتهای بزرگ هستیم
 • عزیز فیلی از استانداری کهگیلویه و بویراحمد می رود
 • سنگ‌های ساختمانی خوب چه ویژگی‌های دارند؟
 • مرگ ۲۵ نظامی افغانستان در کمین طالبان
 • شهردار دهدشت رسمأ منصوب شد
 • مشکل کنعانی زادگان با پرسپولیس حل شد
 • مهرداد اسکویی تصویر ۵ چهره ادبی را هدیه داد
 • کارشناس رسمی دادگستری به چه کسی پاسخگو است ؟
 • آغاز اکران سراسری «یلدا» در سینماهای سوییس
 • قوام فروزان،گزینه ای صالح برای اصلاح طلبان گچساران و باشت
 •