طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۴ اردیبهشت, ۱۳۹۷ | کد خبر : 77701 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   غلامرضا پاکدل مدیر عامل اسبق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران متنی خطاب به نماینده مردم شریف گچساران و باشت درمجلس شورا اسلامی منتشر کرد.   به گزارش فانوس زاگرس ، در این نامه که در پی چند نامه انتقادی  قبل منتشر شده  ، آمده است:   بسمه‌تعالی   امام علی(ع) […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  غلامرضا پاکدل مدیر عامل اسبق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران متنی خطاب به نماینده مردم شریف گچساران و باشت درمجلس شورا اسلامی منتشر کرد.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، در این نامه که در پی چند نامه انتقادی  قبل منتشر شده  ، آمده است:

   

  بسمه‌تعالی

   

  امام علی(ع) می فرماید: مَنْ ساتَرک عیبک فهوَ عدوّ‍‌‌ک.      کسی که عیب تورا بپوشاند (به تونگوید)، دشمن توست

   

  جناب آقای تاجگردن نماینده محترم مردم شریف گچساران و باشت درمجلس شورا اسلامی

   

  ناگفته و نقد دوم؛

   

  با سلام و احترام، پیرو مقدمه مورخ۲۲ / ۱۲ / ۹۶  (پاکدل: آقای تاجگردون نا گفته های زیادی هست/ سخنان به حق دیگران بشنوید و ناگفته و نقد اول مورخ ۹۶/۱۲/۲۳ که متأسفانه از سوی جنابعالی تا کنون بدون پاسخ باقی مانده است، ناگفته و نقد دوم را در خصوص موضوع انتصابات خدمتتان معروض میدارم.

   

   

   

  ۱. همانگونه که حتما” بیاد دارید ودر مقدمه فوق الاشاره نیز عرض شد، در ابتدای شروع فعالیت جنابعالی درمجلس شورای اسلامی ، از بنده مجدانه خواستید که نسبت به جایگزینی برخی مدیران و رؤسای صلاحیتدار وبا تجربه با نیروهای مورد نظر حضرتعالی که عموما” براساس رابطه فامیلی یا باندی بودند اقدام نمایم، که بنده مخالفت کردم، چون براین باور بوده و هستم که اصولا” شرکتهای مهم تخصصی نفتی که وظیفه ملی برعهده دارند بر اساس رابطه قابل اداره نیستند و اگر قرار است این اتفاق شوم وخلاف منافع ملی بعد ازحدود یک قرن آنهم درنظام جمهوری اسلامی در این شرکت رخ دهد، به هیچ وجه حاضر نیستم بانی آن باشم. به همین دلیل نیز تیم کاری دوره های گذشته و خصوصا” تیم کاری بنده از نگاه دوستان و منتقتدان، تیمی قوی ومنسجم بوده و از آنجاییکه تمام تلاشم بر رعایت عدالت بود سبب بالا رفتن انگیزه در کارکنان شده بود و این شیوه زبانزد عام و خاص بود. منتقدانی که سعی در پیدا کردن ضعفی از بنده و بزرگنمایی آن داشتند و دارند، این مقاومت را که بهترین تعابیر آن باج ندادن، ماشین امضاء نشدن، حفظ اقتدار نفت، اعمال شایسته سالاری، عدم جایگزینی رابطه با ضابطه، جلوگیری از تضییع حقوق دیگران، تعهد و قانون مداری هستند، “لجبازی” تعبیر می کنند که به دلایل پیش گفته شایسته نیست آن مقاومت به حق را لجبازی نامید، ولی هرچه آن را بنامند، بدون تردید برای هر انسان و هر مدیری ازجمله بنده، مایه افتخار، مردانگی و شرافتمندی است.

   

  ۲. مدیریت بنده با فعالیت رسانه‌ها خصوصا” سایتهای آن روز هم‌زمان گردید، که اتفاقا” برخی از سایتهای پربیننده جهت‌گیری خاص داشتند و متأسفانه منصفانه اطلاع رسانی و قضاوت نمی‌نمودند و در اقداماتی عجیب، جنابعالی برخی از آن گزارشات را به همراه کامنتهایی که افراد ناشناس می نوشتند، طی نامه، بر علیه بنده به وزارت نفت منتقل می کردید، که البته بنده پاسخ مستدل برای وزارت نفت و مبادی ذیربط ارسال می نمودم، ولی از آنجاییکه اخیرا” نیز دو مورد کاملا” نادرست یعنی “پاکسازی نفت از نیروهای قدیمی” و “اسیر سیاست شدن” مطرح شده اند، ناچارا” عرض می کنم:

   

  اولا” بنده یک نفر از افراد باسابقه یا کم سابقه را طرد نکردم، چون برای انسانها و جایگاه آنها احترام قائلم، فقط یکی از آقایان را پس از ایجاد سمت سازمانی مشاور بعنوان مشاور منصوب نمودم و یکی از همکاران غیربومی نیز به میل و تقاضای خودشان انتقال یافتند. سایر همکاران نیز براساس رتبه و شایستگی جابجا و همه ارتقاء پیدا نمودند. بنابر این اگر فرد با سابقه ای شرکت را ترک نموده است، طبق روال عادی به افتخار بازنشستگی نائل آمده است.

   

  ثانیا” بکار بردن واژه سیاسی شدن نفت یا ورود سیاست به نفت، شاید فرافکنی یا رد گم کنی باشد. زیرا بنده همانگونه که خدمت شما عرض کردم که نباید در مسائل اجرایی نفت خصوصا” انتصابات دخالت بفرمایید، خدمت نماینده قبلی نیز عرض کردم، منتها ایشان پذیرفت ولی جنابعالی به هردلیلی اصرار کردید. شاهد این مدعا این است که بستگان نزدیک نماینده قبلی ازجمله دو تن از دامادهای ایشان با مدارج علمی در مدیریتهای فنی ومنابع انسانی و بستگان بنده از جمله برادر خانم و پسرعمویم در مدیریت عملیات مشغول به کار بودند که با روش انتصابات دوران مدیران بعد از بنده، براحتی می توانستند در جایگاههای مدیران فنی، توسعه منابع انسانی و عملیات یا بالطبع رییس هراداره‌ای باشند، و همینطور سایر بستگان. ولی هیچکدام از این نسبتها هیچ امتیازی محسوب نمی شد تا جاییکه حتی خیلی از آشنایان و منسوبین را خیلی از همکاران نمی شناختند و انتصابات فقط براساس قوانین ومقررات و شایسته سالاری بود. جالب اینکه وقتی آقای( ع . ا )داماد نماینده وقت براساس ارشدیت برای یک سمت با پایه ۱۵ نفر اول بود برخی همکاران انتظار داشتند بدلیل نسبتی که با نماینده دارد بهتر است وی را از حق مسلمش محروم کنیم تا کسی فکر نکند بدلیل این نسبت به ایشان توجهی شده است! که البته بنده عرض کردم باید مانند سایرین دیده شود. خلاصه اینکه یک مورد از بستگان بنده یا نمایندگان وقت، بدلیل این نسبتها منصوب نشدند، یا حتی یک مورد مشورت با نمایندگان در خصوص انتصابات نداشتم. حتما به یاد دارید خودِ جنابعالی پیامک دادید و پرسیدید: انتصابی دارید؟ عرض کردم: بله. فرمودید: کی و برای کجا؟

   

  عرض کردم، ای مدیر خدمات فرمودید: خدا حافظ. عرض کردم: خداحافظ و به امید توفیق روز افزون. فرمودید: این خدا حافظی از آن خداحافظی ها بود. عرض کردم: وظیفه من درست جواب دادن است. وهر کاری کردید که ایشان را منصوب نکنم، منصوبشان کردم. بعد از آن تا کنون هم ملاحظه می فرمایید متأسفانه انتصابات ازمیان بستگان نسبی و سببی و باندی یعنی برادر، برادر خانم، باجناق، پسرخاله، و… فلان فامیل شما یا این و آن انجام می شود، مگر پیدا نشود که سراغ بقیه بروند. یا در بهترین حالت قومیت ملاک می شود، یعنی سهم ترک، سهم لر و سهم…  . حالا انصافا” زمان بنده نفت سیاسی بود یا بعد از بنده؟؟؟

   

  ۳. در زمان بنده، قبل از هر انتصاب وضعیت فردی که قبلا” روی سمت بود مشخص میگردید، بطوریکه یک نفر برای یک روز بلاسمت و علاف نبود، چون اولا” انسانها دارای کرامت انسانیند که باید کرامت خود و خانواده هایشان حفظ شود، ثانیا” افراد علاف وبیکار در سیستم باعث کاهش بازدهی و تأثیر منفی روی دیگران می شوند. ثالثا” این افراد از سیستم حقوق دریافت نموده و از امکانات استفاده   می کنند ولی عملا” کار مفیدی انجام نمی دهند، رابعا” سایرین با دیدن چنین برخوردهای غیر معقول و غیر اداری خصوصا” با افراد رده بالای سازمان سرخورده و بی انگیزه می شوند و فکر می کنند ممکن است همین اتفاق در آینده برای خودشان رخ دهد. ولی با کمال تعجب و تقریبا” به شکلی بی سابقه یا حداقل کم سابقه، در جهت تسویه حسابهای شخصی و باندی، بعد از بنده تعداد قابل توجهی از با سابقه ترین افراد متخصص که اکثرشان افرادی با بیشترین سابقه در جبهه و جنگ و با بالاترین درصد جانبازی و قطع عضو بودند، کنار گذاشته شدند، بدون اینکه تکلیف آنها مشخص شود و سالها علاف بودند که همین شرایط هنوز هم برای بعضی از آنها ادامه دارد. البته در برخی موارد حق و امکان شکایت و اعتراض هم داشتند که نجابتشان اجازه نداد. حداقل می توان گفت که در همین مورد، هم به افراد اجحاف شده و هم   بیت المال حیف و میل شده است. حال آیا پاکسازی و تسویه حساب سیاسی بزرگتر ازاین داریم؟ و آیا براستی بعنوان کسی که دم از علم اقتصاد می زنید، اگر شرکت نفت یک شرکت خصوصی بود که در آن سهام داشتید، حاضر بودید به صِرف تسویه حساب شخصی، حتی یک نفر را یک روز بدون فعالیت مفید حقوق و امکانات بدهید؟

   

  ۴. انتصابات در زمان بنده صرفا” با مشورت و نظراداره تامین، تخصیص و برنامه ریزی نیروی انسانی و مطابق مقررات، براساس مدرک تحصیلی و ارشدیت نسبی و استعلام از سازمانهای مربوطه انجام می گرفت و در مواردی که برای سمت خاصی در سازمان، تخصص مورد نظر پیدا نمی شد، سراغ همکاران مناطق نفتخیزمستقر در گچساران         می رفتیم، یا دربین افراد، آنقدر روی فاکتورهای مختلف کار می کردیم تا بهترین فرد انتخاب شود.(بعنوان نمونه برای مدیر خدمات، انتخاب آقای مهندس باقری به این شکل بود که اتفاقا” آنقدر موفق بود که مدیران بعدی نیز با ایشان ادامه دادند و الان هم الحمدالله رو به رشد و حتی جزء گزینه های نامزدی مجلس هم هست). لذا افرادی که برای یک سمت انتخاب می شدند از نظر مدرک تحصیلی، سابقه کار، راهکار شغلی، اختلاف رتبه شخصی و رتبه سمت و صلاحیت لازم مورد تأیید بودند. بر همین اساس کمتر اداره یا مدیریتی با سرپرستی اداره می شد و شاید اصلا موردی نداشتیم و نکته مهم دیگر اینکه تخصصی ترین تیم مدیریتی و ریاستی تیم دوران بنده بود که هر رئیسی مدرک مرتبط با حوزه فعالیت خود را داشت، درست برعکس زمان بعد از اینجانب که نسبت سببی و نسبی و باندی با جنابعالی جای همه فاکتورهای فوق را گرفت و بعبارتی شایسته سالاری (حداقل در مورد سمتهای مدیریتی و ریاستی )، از آن روز به بعد از شرکت نفت و گاز گچساران رخت بربست. لذا تمامی کسانی که برداشته شدند بجایشان افراد فاقد شرایط بصورت سرپرست قرار داده شدند و لابی گری برای دور زدن مقررات و انتصاب ایشان آغاز می شد و بخش عظیمی از وقت مدیران عامل صرف مکاتبات برای توجیه این انتصابات گردید و برخی از آنها از سال ۹۲ تا کنون هنوز ادامه دارد، که در نوع خود یک رکورد منفی است. این کار علاوه بر تأثیر مستقیم ناشی از ضعیف بودن افراد برای انجام وظایف محوله (که یک نمونه آن کار را به رسانه ملی کشاند)، تأثیرات عدیده غیره مستقیمی دارد که یکی از آنها می تواند حادثه تلخی مانند فوت سه نفر در نرگسی واتفاقات تلخ بعدی باشد، که به موقع تشریح خواهد شد. به هر حال ملاحظه می فرمایید که بدون تردید، اگرمطابق مقررات، ملاکهای تخصصی و بطور خلاصه ارشدیت نسبی در نظر گرفته می شد، یک نفر از بستگان جنابعالی و دوستانتان که هم اکنون بناحق و با رانتِ مسلم روی سمتهای ریاستی و مدیریتی تکیه زده اند، استحقاق این جایگاهها را نمی یافتند. ( البته بنده از تک تک آن عزیزان پوزش می طلبم زیرا همه آنها را دوستان و همکاران خودم می‌دانم و در این نابسامانی یا اصلا تقصیر ندارند و یا کمترین تقصیر را دارند، بلکه ایراد و اشکال به جنابعالی است که بر این رویه و روش غلط متأسفانه اصرار ورزیدید و….).

   

  نتیجه اینکه بنده علی رغم بومی بودن، در مورد انتصابات نیز مانند سایر موارد ضوابط، مقررات و شایسته سالاری را نصب العین قرار داده و ضمن احترام برای نمایندگان محترم، از دخالت آنها کاملا” جلوگیری نموده بودم و اوضاع بعد ازمن هم که دیگر نیاز به توضیح ندارد. نمی توان گفت که تحلیلگران، قلم بدستان، کامنت گذاران و عزیزانی که گاها” بنده را به پاکسازی!، انتصابات فله ای!، تغییرات اتوبوسی!، سیاسی کاری!، و…متهم می کنند، اینها را نمی دانند و نیز با توجه به دوستی و همشهری بودنمان، نمی توان گفت حاضر به تهمت زدن یا دروغ گفتن پشت سر بنده اند، بلکه تنها چیزی که به ذهن متبادر می گردد اینست که یا می خواهند خوش خدمتی به جنابعالی کنند تا به نانی و نوایی برسند، لذا هرچه به ذهنشان آمد می نویسند (که متاسفانه بد جوری باب شده است ) و یا اینکه با فرا فکنی نگذارند که اذهان متمرکز شوند و به این نتیجه برسند که همه این ویژگیهای منفی و ایرادها را تیم بعد از بنده دارد. جناب آقای تاجگردون به اذعان همه، تا ۵ سال پیش شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران یکی از بهترین شرکتها از هر نظر منجمله فنی، تولید، مالی، خدماتی، اجتماعی، فرهنگی، عمرانی و ورزشی بود ولی دخالتهای بی حد و حصر جنابعالی کار را به جایی کشاند که چندسالی است  از حیث حواشی و بروز مشکلات خاص زبانزد است. بالاخره آنچه اتفاق افتاد و در جریان است و نوع حضور و نفوذ جنابعالی و اطرافیانتان به اذعان موافق و منتقد، بی سابقه است و بالاخره به چیزی که می خواستید رسیدید و ۵ سال آن را تجربه کردید، اکنون انتظارمیرود ضمن پاسخگویی به افکار عمومی در خصوص اینگونه عملکرد، اجازه دهید این شرکت مهم به مسیر اصلی خود برگردد. بد نیست بدانید یک سؤال بزرگ که برای همه نفتی ها مطرح است این است که اگر واقعا” در سایر ادارات، سازمانها و نهادهای حوزه انتخابیه نیز به همین شکل مداخله نموده و چنین وضعی حاکم باشد، باید پذیرفت که سونامی ویران کننده ای درسیستم مدیریتی حوزه انتخابیه بوجود آمده که نان و نوایش برای عده ای محدود و خاص و بدبختیها و مصائبش برای قاطبه مردم نجیب خواهد بود و چقدر زمان و هزینه باید صرف شود تا این سیستم فامیلی و خودکامه اصلاح گردد؟ درپایان خواهشم از همه همکارانم در شرکت بهره برداری نفت وگاز گچساران آن است که امیدوارانه و با عشق و علاقه تلاش کنند و درجهت حفظ نام و آوازه صنعت نفت همچون گذشته، بکوشند.

   

   

  به امید روز و روزگاری بهتر

  غلامرضا پاکدل

  ۳ اردیبهشت۱۳۹۷

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  40 نظر برای “نامه چالشی مدیر عامل اسبق نفت و گاز گچساران به تاجگردون”
  1. مخمد گفت:

   آقای پاکدل بنده کارمند نفت هستم برادر خانم شما و پسر عمویتان اگر لطف شما نبود الان حداکثر اپراتور بودند اگر میگویید نه از کارمندان اداره گاز و بهره برداری می شود سئوال کرد که چطوری دو سال پشت سر هم دست در شایستگی مدیران بردید و این آقایان را بالا کشیدید لطفا شما دم از عدالت نزنید

   6

   1
   • پیمانکار گفت:

    درسته پاکدل شرکت رو خراب کرد اما خدایی الان روسا و مدیرا رو نگاه کن خدایی یکیشون سرشون به تنشون نم ارزه بابا عباسی و رادمنش دلاویز خدایی ضعیفترین نیروهای ادارات اند که رییسشون ان

    3

    0
   • گچساران گفت:

    هه هه متملقین چه میکنند
    ببین چند ساله داره بهتون میگه من دکترا دارم این سایت اداره کل ارزشیابی مدارک دانشجویان خارج از کشور آخرش نوشته global business academy که میرشکار ادعاش رو داره اصلا اعتباری نداره این حرف من نیست حرف اداره کل زیر مجموعه وزارت علومه!!!
    اینم لینکشhttp://yon.ir/jGr38
    یعنی از سال ۸۶ تا الان داره ……….میگه!!! میرشکاااارر

    0

    0
  2. سلام گفت:

   نه که خودت بر اساس لیاقت مدیرعامل شدی

   3

   1
  3. هم ولایتی گفت:

   واقعا مطالب آقای پاکدل مستند و دقیق هستند کاش مردم بخوانند و بدور از احساسات وبر اساس منطق وجدان قضاوت کنند.

   2

   6
  4. کارمند گفت:

   راست میگه آقا تاجگردون و رحیمی نفت گچساران رو آتیش زدند
   مدیرمنابع انسانی: فرهاد جعفری برادر زن فرماندار (بدون یک ساعت کار درمنابع انسانی)
   رییس مهندسی ساختمان: رحیمی برادر فرماندار(بدون یک ساعت کار در مهندسی ساختمان)
   ترابری: عباسی باجناق برادر تاجگردون(حمید) بدون یک ساعت کار در ترابری
   ریس دفتر و رییس روابط: حبیبی برادر زن ساسان تاجگردون (بدون یک سات کار در روابط عمومی)
   امورحقوقی: رادمنش که ۵ ساله هنوز سرپرسته!! و ضعیفترن نیروی امورحقوقیه

   7

   4
   • کارگر گفت:

    دوست عزیز مرد باش و اشاره کن به کارمندان صفر کیلومتری که در زمان پاکدل یک شبه مدیر شدند.
    مدیر فنی – مدیر عملیات- رئیس مخابرات(بدون سابقه کاری در آن اداره)- رئیس روابط(بدون سابقه کاری در آن اداره)- رئیس بهره برداری(نفر سیزدهم در ارشدیت نسبی)…… اگر بخواهم بنویسم تا فردا باید تایپ کنم.

    2

    3
    • کارمند گفت:

     آقای به اصطلاح کارگر اطمینان دارم اسمت توی لیستیه که بالا نوشتم و اینطوری زورت اومده !! لیستی که نوشتم گویای همه چیز درضمن من طرفدار پاکدل نیستم چون پاکدل ظلم بزرگی به من کرده ولی دارم میبینم مدیرا و روسای شرکت نفت چه وضعی دارن میدونم خودت رییس یا مدیری ولی انصافا فرهاد جعفری رهام عباسی رضا رادمنش و. ……. مگرنه ضعیفترین فرد توی اون حوزه ان ؟ انصاف داشته باش

     3

     0
   • بام نفتی گفت:

    آقای پاکدل رئیس خدمات مهندسی منصوب زمان شما چقدر سابقه در آن اداره داشت؟؟؟؟؟؟؟ و چه نسبتی با شما داشت و اهل کجابود؟؟
    انتصاب ایشان مایه تاسف تاریخ نفت بود.

    0

    2
  5. عزیزاله گفت:

   سلام ،بی مقدمه ، حاج پاکدل عزیز دوست نداشتم وارد این بازی سیاسی شوید(نظر شخصی).زمان مدیریت شماهم از این انتصابات کشکی بود ولی چون شما در گود حضور داشتید نمیدید،شایستگی های پایان سال که بدون درنظر گرفتن رییس مربوطه اداره زیر مجموعه شما برای فرزندانش خیلی بالاتر از حد انتظار میزد،اشاره به داماد نماینده قبلی کردید شاید آنچیزی که میخواستید نشد ولی خیلی جاهای دیگر بدون منطق کار کردید.ای کاش کسی پیدا میشد در زمان خودتان همین نامه را به شما ارسال میکرد برای همه مشخص شده ،پس لطفا کارنامه کاری خودتان را ببینید که عده ای که با شما بودند سمت و پست سازمانی میگرفتن و مابقی هیچ،سمت ۱۴که به نزدیکترین بستگانت دادی ولی همه حتی رییس آن اداره میدانست که حق کسی دیگر هست،بگذریم خیلی کارها کردید تمام شد رفت،پس حق بدید به این کارهایی که الان داره انجام میگیره ،من موافق نیستم با این کار ولی میخواستم بگم همتون مثل هم هستید پس لطفا به شعور کارمندان و مخاطبانتان احترام بگذارید.

   6

   0
  6. بزرگمرد گفت:

   درود بر بزرگمرد دیارم. مستند بنویس. انحصار رابشکن. بت سازی را نابود کن.

   2

   4
  7. بویر گفت:

   جناب مهندس پاکدل طی روزهای اخیر مرقومه های جنابعالی را در فضای مجازی خطاب به نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس خواندم و باید بگویم به عنوان یکی از همشهریان و نیروهای شاغل در نفت دلم به درد آمد وقتی مطالبی را که جنابعالی در زمان مدیرعاملیتان به عنوان بالاترین شخص در نفت گچساران به رشته تحریر درآورده اید و همه از روی اطلاعات و مستنداتی بوده که در دست دارید و بهتر از هر شخص عامی یا خادمان رسانه ای نماینده از آن مطلع هستید.

   علی رغم‌همه انتقادات و حملاتی که در زمان مدیرعاملی شما از سوی دوستان، نزدیکان، شخص نماینده و حامیان رسانه ایشان به شما شد و همه می دانستند که این حملات تنها به این دلیل بود که سیدقدرت شما را انتصاب کرده بود، باید بگویم در پاکدستی و نگاه شایسته سالاری شک و تردیدی وجود نداشت.
   بانقل خاطره ای از حضور سیدقدرت در مناطق خیرآباد و لیشتر به مرقومه خودادامه میدهم.
   یادم هست در دوران نمایندگی وی طی بازدیدی که از مجموعه روستاهای خیرآباد و لیشتر داشت در تمام سخنرانی هایش این جمله رو میگفت که اگر من کمی دیر به میان شما آمدم برای این بود که با دست پربیایم و امروز با کمک به انتصاب مهندس پاکدل فرزندی از مردمان این خاک به عنوان مدیرعامل شرکت نفت گچساران به میان شما آمدم.
   نکته جالب این خاطره این است که من هیچ وقت ندیدم شخصی از نزدیکان سیدقدرت حسینی یا حتی شخص جنابعالی در مناصب مهم شرکت به کار گرفته شود یا جایگزین شود و اتفاقا یکی از انتقادات شخص من این بود که چرا مهندس پاکدل این قدر ناسپاس استداما امروز میفهمم عدم استفاده از نزدیکان و هم خطان جوابش شایسته سالاری بوده است.
   مهندس پاکدل عزیز نماینده ما در مجلس شورای اسلامی از زمان ورودش به مجلس شورای اسلامی نه تنها شرکت نفت گچساران را آلوده به سیاسی بازی کرد بلکه تمامی ادارات گچساران و باشت را مستعمره خود کرده است.

   تاج گردون در زمان مدیرعاملی شما بااستفاده از دوستان و خبرنگاران مواجب بگیرش به شما حمله میکرد و با کامنت های ساختگی سعی در تخریب بیشتر شما داشت اما در شبی که با شما دیداری داشت و به یکی از دوستان رسانه ایش اعلام کرده بود امشب پاکدل شام آخر را می خورد نشان داد که چقد قدرت طلبانه و موزیانه اما مبتدیانه دنبال برکناری شماست و البته موفق نیز شد اما با صراحت می گویم نفت گچساران بعد از کوچ شما تا امروز رنگ آرامش به خود ندیده است درضمن مهندس باقری هم از توانمندترین نیروهای نفت بود که جناب نماینده و نزدیکان سبب کوچ وی از گچساران شدند

   1

   4
   • احمد گفت:

    خیلی مطالب ات خنده دار بود.
    عزل پاکدل خواست عموم مردم و کارکنان نفت از نماینده محترم بود.مثل اینکه یادتان رفته صدای بیعدالتی تا عرش رفته بود.آنچنان خود پاکدل در فشار و عدم توانایی و مدیریت بحران قرار گرفته بود که بعدها اعتراف کرد موقع عزلم انگار به بهشت رفته بودم.

    0

    0
  8. اقای پاکدل چقد از قوم و خویشات اوردی تو شرکت نفت.نه برادر بیکار داری نه برادر زن بیکار نه پسر و نه پسر خاله بیکار.همه رو اوردی تو خود اداره مرکزی اونوقت دم از عدالت مبرنی …..گذره.که همه از فامیلهای خودته اونوقت به اسم لیشتر تموم شده .

   7

   0
  9. ناشناس گفت:

   اقای باکدل این ۵سال خواب بودی خودت تابع محض سیدقدرت بودی حنایت رنکی نداری

   7

   0
  10. ناشناس گفت:

   ادم یادداستان بتلی می افته خودت رابصورت دیکری معروف کن

   4

   0
  11. میلاد گفت:

   احسنت.
   خدا بداد همه ماها برسه

   0

   3
  12. همشهری گفت:

   همشهریان عزیز,‌چه موافق باشید وچه مخالف به نظر من این کاری که آقای پاکدل داره انجام میده براش زحمت داره ولی یه کار حساب شده است و به همه ما داره احترام می ذاره که اینجوری مستند ومفصل توضیح میده وبا توجه به نقد اول ونقد دوم و….نقدهای بعدی را هم داره, برخلاف تاج که به مخاطب اهمیت نمیده و جوابهای مبهم و موهوم میده. بنابر این مطمئن باشید تاجگردون جوابی نداره بده. اصلا مگه غیر از اینه که برادر و برادر خانم و ….شدن مدیر؟ ولی خود ماها بیاییم منصفانه و در مورد همان نقد نظر بدیم. الان انتصابات هستش پس اگه نقدی هست, پیرامون انتصابات و مطالب این مرقومه باشه. با این برنامه ای که مهندس پاکدل شروع کرده فکر کنم به خودرو و جذب هم میرسه چون برا اونا هم برنامه داشت و مثل الان بی در و پیکر نبود.

   1

   5
  13. كارشناس نفت وگاز گفت:

   ۱- پوست اندازي مديريت شركت در زمان مهندس پاكدل كاري بسيار خوب و بجا بود.
   ۲- مهندس پاكدل عليرغم اينكه مديري بسيار شجاع و نترس بود ولي در چندين مورد منجمله يكي از موارد فوق اشتباه كرد و ناچار به اشتباه بود چون بايد تابع سياسيوني بود كه حامي او بودند.
   ۳- بزرگترين و فاحش ترين و بيعدالتي ترين انتصاب زمان مهندس پاكدل ، مديريت فني بود كه تاريخ نيز بر اين بيعدالتي گواهي خواهد داد .
   ۴- عملكرد غلامرضا تاجگردون نه تنها در سطح استان بلكه در كشور هم بي نظير است و جناب مهندس پاكدل نبايد بدون در نظر گرفتن شايستگي هاي ايشان قضاوت نمايد.
   ۵- كاش شرايطي فراهم مي شد كه هر دو غلام گچساران مكمل همديگر باشند چرا كه يكي در كار اجرايي و ديگري در كار سياسي و حمايتي در سطوح كشوري مناسب هستند و حرفهايي براي گفتن دارند.

   در پايان به مهندس پاكدل توصيه مي نمايم تحت تاثير ديگران قرار نگيرد و عليه سردار سازندگي و مير شكال گچساران موضع ناحق نگيرد.

   5

   2
  14. كارمند گفت:

   جناب مهندس پاكدل فكر نكنم نفر سيزدهم در ارشديت بايد منصوب مي شد.قبول كن اشتباه زياد داشتي.حرمت قديمي هاي شايسته آن اداره حفظ نشد.جنابعالي هم بعدا پشيمان شدي.

   در ضمن برخي از نيروهاي جنابعالي را هيچ جا نمي خواهند هر چند خودت مدير باسوادي بودي ولي اطرافيانت خيلي ضعيف بودند.

   5

   0
  15. نفتي عاقل گفت:

   غلام تاجگردون در تاريخ گچساران تكرار نخواهد شد.سياست ، درايت ، متانت و دانش حاج غلام جهاني است.

   7

   4
  16. مظلوم گفت:

   آقای پاکدل ،
   شما خودتان بر اساس کدام ارشدیت مدیر عامل شدی؟؟؟؟؟؟؟

   شما نفر پنجاهم سازمان هم نبودید.

   لطفا دم از ارشدیت و شایسته سالاری نزنید.

   1

   0
  17. جعفری گوهرگان گفت:

   با سلام
   جناب پاکدل خودشان بهتر از هرکسی میداند درحد و اندازه ای نیست که پاسخی از سوی دکتر تاجگردون به اظهارات ایشان داده شود . چه خوب بود جناب پاکدل پاسخی برای سوالاتی که در خصوص عملکرد ایشان بر نفت گچساران مطرح میشود بیان می داشتند .
   جناب پاکدل لطف فرمائید در خصوص استخدام های رابطه ای در زمان خودتان در شرکت نفت گچساران هم توضیحاتی بیان فرمائید.
   اگر استخدام جوانان کاری ناشایست و خلاف و گناه میباشد شما چرا این کار بد را انجام دادید .
   چی شده دم انتخابات تازه یادتون افتاده که تاجگردون داره حق مردم را ضایع میکنه . فکر کنم شما تا حدودی در منطقه و ولایت خود شناخته و مطرح هستید که نیازی به این رفتارها نباشد . نکته دنبال پست و مقام و جایگاه بهتری هستید ولی باز شما بهتر میدانید که دکتر تاجگردون نیز کسی نیست که به کسی در هر جایگاهی هم که باشه باج بده . پس زیاد امیدی به این تخریب ها نیست . آرام باش.
   چون خودتون بهتر از هر کسی می دانید که در حد و اندازه کاندیداتوری و رقابت با تاجگردون نیستید . و ….

   0

   0
  18. ناشناس گفت:

   تاحالاخواب بوده دوباره بخواب کوجولو

   1

   0
  19. نفتون گفت:

   جناب مهندی عوادی!
   نمی‌دانم اگر کسی با اصل و نسب خودش مشکل نداشته باشد، چرا باید نام‌خانوادگی‌ش را که سینه به سینه و نسل به نسل به او منتقل شده، به عبارتی دیگر تغییر دهد؛ آن‌هم با عنوانی پاک… این بماند!
   جنابعالی دم از پاک‌دستی زدی! البته این فرافکنی‌ها و پنهان کردن …….کاری‌ها، فقط افراد خارج از نفت گچساران را می‌توانی ……بی، اما زهی خیال باطل! در زمان تصدی مدیریت عامل گچساران -که ردایی بسیار گشاد بر قامت کوتاهت بوده و هست- منصبی را اشغال کردی که با پشتیبانی نماینده‌ی وقت، غصب کردی! این انتصاب نامیمون به‌قدری سخت و ثقیل بود که بزرگان نفت، کمر بر کوچ و پراکندن از دستگاه مدیریتی ……..ه‌ بستند.
   بر انتصابات هم گریزی زدی که شایسته است به انتصاب غیر قانونی و خارج از ضوابط برادر همسرت در سمت رییس ایستگاه فشار ضعیف۴ گچساران، آن‌هم دقیقاً یک هفته قبل از عزلت از مدیریت، توضیحاتی برای اذهان عمومی بدهی! انتصاب اصغر پاکدل در مسئولیت گازرسانی با پایه‌ی شخصی ۱۱ و پایه‌ی سازمانی ۱۵ چه توجیهی داشت؟ آیا خانه‌ای در اسلام‌آباد لیشتر باقی ماند که ماشین و فرزندش در شرکت به کار گرفته نشد؟
   از ……….زمین‌های زراعی اسلام‌آباد لیشتر به شرکت نفت، تحت حمایت و نظرت و با اوامر پشت پرده به رییس وقت امورحقوقی که چک‌های ………به ……..ب خواص روانه کردند هم بگو! شاید بختر باشد بگویی ….ثث.ثمنابع طبیعین‌ لیشتر را تحت نظر و با هدایت چه کسی به شرکت نفت فروختند؟

   2

   0
   • لیشتر گفت:

    چرا داری چرت وپرت مینوبسی.اصغر پاکدل بنده خدا اصلا توشرکت نفت نیست.اقای پاکدل تنها مدیرعامل بومی شرکت نفت بوده وبراساس مستندات موفق ترین دوران نفت گچساران درزمان ایشان بوده.خدایی اگه انصافی باشه ویه بار به لیشتر اومده باشین وچاههای نفت وگاز منطقه رودیدین دیگه نمیگید از لیشترنفرات زیادی رفتن سرکار.ازهمه جای گچساران نفر رفت سرکار.لیشتربه فرزندپرافتخارخودجناب مهندس پاکدل مینازد.

    0

    0
  20. عابدزاده گفت:

   مهندس پاکدل مگه یادت رفته پرویز پاکدل را با وجود داشتن دو شایستگی D در پرونده کشوندی بالا و رییس یکی از کارخونه های بهره برداری کردی. این کار در تاریخ نفت بی نظیر بود شما دم از عدالت نزن

   1

   0
  21. ناشناس گفت:

   خدایاببینیدجه کسی به تاجکردون نامه می نویسه کسیکه اوج بی عدالتی هاراترویج داد

   1

   0
  22. باوی اصیل گفت:

   متاسفانه این ضعف که برخواسته از یک ژن خانوادگی است در خونشون هست و سعی میکنند جلوی پیشرفت بقیه را بگیرند
   بهترین گواه تاریخ است

   1

   0
  23. حراستی قراردادی گفت:

   آقای پاکدل ع……….ن ………. در زمان شما کم پارتی بازی کرد .در آزمون حراست که عده ای رسمی شدند همگی از اطرافیان ق…….ح…….و برادر وفامیلهایش بودند .انشاالله که خداوند ازشون نگذرد ودر روز جزا باید پاسخگو باشد .

   1

   0
  24. هفت چشمه گفت:

   جوانان لیشتر و خیراباد یاد بگیرن که از ورود تاجگردون به دشت لیشتر جلوگیری شود در همین استخدامی که ۱۴۰ جذب اداره حراست شد کدوم یک از بچه های لیشتر جذب شده با این وجود که بیش‌ترین منابع نفت و گازو دراختیار داره درود بر مهندس پاکدل دوس داشتنی که غیرتشو برای مردم لیشتر نشون داد اما هیچ کدام قدرشناس نبود..فقط التماس کردن دور تاجگردون بادن……

   0

   0
  25. ناشناس گفت:

   خدایا هرکسی که عدالت را رعایت نمی کند و در انتصاب ها و هر کار دیگری قانون را زیر پا می گذارد دستان مقتدرانه ظالمانه آنها را بر سر این ملت کوتاه کن !!!!!!

   0

   0
  26. ناشناس گفت:

   همتون از یه قماشیت دیگ به دیگ میگه روت سیاه

   0

   0
  27. قشقایی گفت:

   با سلام.بخدای احد و واحد تمام حرفهای پاکدل روی حق هست وعین صداقت.نه تنها شرکت نفت بلکه گچساران همه شده از فامیل ونزدیکان تاجگردون.یعنی دیگه کسی تو شرکت نفت نیست جز اقوام تاجگردون که باید مدیر باشن.بخدا خجالت آور هست.نمیدانم چطور نماینده محترم از خدای خود ومردم شهر شرمنده نیست. اقای تاجگردون برو استغفار کن که آه مردم دامن گیرت میشه

   0

   0
  28. نفتي گفت:

   خداوند به داد و فرياد اين مردم و ان كساني كه غير از خدا هيچ كس را ندارند البته سابقه و تخصص دارند ولي چون كسي را ندارند كساني بدون تخصص با سابقه كم از اداره ديگر به اداره ديگر براحتي و بدون دغدغه

   0

   0
  29. دانشجو گفت:

   با سلام و عرض ادب… همه دم از عدالت وانسانی می‌زند ولی بویی از آن نبرده اند… دوست عزیز قصد طرف داری از هیچ کسی رو ندارم ولی باید عرض کنم در زمان مدیر عاملی مهندس پاکدل تنها از لیشتر وارده شرکت نفت نشدند بلکه از تمام قوایل و اقشار وارد شرکت شدندجناب مهندس پاکدل فقط به لیشتر نگاه نمی‌کرد بله به همه جا نگاه می‌کرد ولی جناب دکتر تاجگردون در تمام مسائل اعم از اشتغال. ادارات. کار. و… برنامه ها فقط و فقط به به خويشاوندان خود نگاه میکنن… چند طرح عمرانی در برخی از مناطق انجام دادن ممنون ولی اینا همش از برکت نظام جمهوری اسلامی میباشد… در چند وقت اخیر که وارد دیل شدند فرماندار محترمشان حاظر به شنیدن حرف جوانان نشدند…تا زمانی که ما معنی انسانیت رو نفهمیده ایم هیچی قابل درست شدن نیست…

   0

   0
  30. دانشجو گفت:

   با سلام و عرض ادب… همه دم از عدالت وانسانی می‌زند ولی بویی از آن نبرده اند… دوست عزیز قصد طرف داری از هیچ کسی رو ندارم ولی باید عرض کنم در زمان مدیر عاملی مهندس پاکدل تنها از لیشتر وارده شرکت نفت نشدند بلکه از تمام قوایل و اقشار وارد شرکت شدندجناب مهندس پاکدل فقط به لیشتر نگاه نمی‌کرد بله به همه جا نگاه می‌کرد ولی جناب دکتر تاجگردون در تمام مسائل اعم از اشتغال. ادارات. کار. و… برنامه ها فقط و فقط به به خويشاوندان خود نگاه میکنن… چند طرح عمرانی در برخی از مناطق انجام دادن ممنون ولی اینا همش از برکت نظام جمهوری اسلامی میباشد… در چند وقت اخیر که وارد دیل شدند فرماندار محترمشان حاظر به شنیدن حرف جوانان نشدند…تا زمانی که ما معنی انسانیت رو نفهمیده ایم هیچی قابل درست شدن نیست…

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 •