طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۲ فروردین, ۱۳۹۷ | کد خبر : 77263 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:منابع و امکانات برای تکمیل همه پروژه‌های نیمه تمام چرام وجود ندارد. به گزارش فانوس زاگرس، عزیز فیلی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان چرام و با بیان اینکه قسمت عمده جغرافیایی شهرستان چرام به سمت شهر چرام است، اظهار کرد: مهمترین مشکلات شهرستان چرام، راه‌های […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد:منابع و امکانات برای تکمیل همه پروژه‌های نیمه تمام چرام وجود ندارد.

  به گزارش فانوس زاگرس، عزیز فیلی ظهر امروز در بازدید از پروژه‌های عمرانی شهرستان چرام و با بیان اینکه قسمت عمده جغرافیایی شهرستان چرام به سمت شهر چرام است، اظهار کرد: مهمترین مشکلات شهرستان چرام، راه‌های ارتباطی بوده که در سالهای قبل اقدامات خوبی انجام شده اما باید در سال ۹۷، گره‌ها و قطعات زخمی شده و نیمه کاره را به سرانجام برسانیم.

  معاون عمرانی استاندر کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر این مطلب که نباید قطعات جدیدی را تا زمان به سرانجام نرسیدن قطعات زخمی گذشته، شروع کنیم، عنوان داشت: کارهای نیمه تمام باید در اولویت قرار گیرند تا زود تمام شده و مردم بتوانند استفاده کنند.

  وی افزود: محور اصلی که از سمت گچساران به چرام خواهد آمد و در ادامه وصل خواهد شد به جاده دهدشت، می‌تواند چرام را از این حالت انزوا و بن‌بستی خارج کرده و به این شهرستان کمک کند.

  فیلی، ادامه داد: متاسفانه در شرایطی قرار گرفته‌ایم که منابع محدود است و کاش آن زمان که چنین تصمیماتی گرفته می‌شد، پروانه کار را به صورتی می‌گرفتند که قابلیت بهره‌برداری داشت.

  این مسئول، اضافه کرد: کارهای بزرگی را شروع کردند و به دلیل مشکلات اعتباری که در سالهای بعد به وجود آمده، کار نیمه تمام ماند و کارهای انجام شده هم عملا زیر خاک مانده است.

  وی با اظهار امیدواری از اینکه بتوان مشکلات چرام را در سال ۹۷ رفع کنیم، خاطرنشان کرد: این شهرستان مشکلات زیادی دارد و این ادعا را نداریم که همه مشکلات را رفع کنیم چرا که نه منابع و نه امکانش هست اما می‌توانیم با عزم و اراده، تعدادی از نقاط کلیدی را رفع کنیم.


  آب شهر قلعه رئیسی به دلیل تعمیر پمپ آب تا ۲۴ساعت آینده قطع است

  رئیس اداره آب و فاضلاب شهرستان کهگیلویه گفت: آب شهر قلعه رئیسی به دلیل تعمیر پمپ آب تا ۲۴ساعت آینده قطع است.

  به گزارش فانوس زاگرس، پس از قطعی آب که از دیشب در شهر قلعه رئیسی آغاز شد تلاش برای وصل و جریان آب آشامیدنی در این شهر ادامه دارد و مسئولان و کارکنان آب و فاضلاب شهرستان کهگیلویه و چاروسا به دنبال وصل مجدد آب به داخل شهر هستند.

  داریوش فقهی‌پور در این خصوص عنوان کرد: پمپ آب داخل چاه فاضلاب روستای الگن دچار مشکل و تعمیر شده که متاسفانه از دیروز به این مشکل دچار شده است که از عصر دیروز همکاران در اداره آبفای شهری کهگیلویه و قلعه رئیسی به دنبال رفع ایراد به وجود آمده بودند تا اینکه مشکل مشخص و از صبح امروز عملیات آن آغاز شد.

  رئیس آب و فاضلاب شهری شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: اکیپی از شهرستان کهگیلویه و همکاران در قلعه رئیسی و کمک گرفتن از شهرداری قلعه رئیسی جهت تامین نیرو سبب شد تا عملیات را با حضور یک دستگاه جرثقیل آغاز کنیم که بتوانیم هر چه سریع تر آب را به مخزن شهری سطح شهر برسانیم.

  وی افزود: امیدوار هستیم تا فردا پنج شنبه به مدت ۲۴ساعت کار عملیات تعمیر پمپ آب تکمیل شود و آب به سطح شهر برسد.

  فقهی‌پور با توصیه به مردم جهت داشتن مخزن آب اضافه در موارد خاص یادآور شد: صبح روز چهارشنبه آب را برای سطح شهر باز کردیم و بعد از آن عملیات کار را آغاز کردیم و مطمئناً این مشکلات به وجود می آیند و مردم باید حوصله به خرج دهند و باید مخزن آب اضافه داشته باشند تا در چنین مواردی آب اضافه داشته باشند.

  رئیس آبفای شهری کهگیلویه با تقدیر از همکاری ادارات و مسئولان شهر قلعه رئیسی برای حل مشکل اضافه کرد: جا دارد از همه مسئولانی که در امر این مشکل از ابتدا همکاری و تعامل داشتند صمیمانه تقدیر و تشکر کنم.

  همچنان مسئولان و کارکنان آبفای شهری شهرستان کهگیلویه و شهر قلعه رئیسی و مسئولان شهری با کمک و همکاری هم به دنبال برطرف شدن هر چه سریع تر مشکل هستند.


  قیمت گوشت قرمز در شهر قلعه رئیسی مشخص شد

  پس از کش و قوس‌های فراوان قیمت گوشت قرمز در شهر قلعه رئیسی مشخص شد.

  به گزارش فانوس زاگرس، پس از مشکلات به وجود آمده در موضوع گوشت قرمز و تغییر قیمت چند برابری که اخیرا در شهر قلعه رئیسی شاهد آن بودیم و مشکلات سبب نگرانی مردم شده بود و با نشستی که با حضور مسئولان با عنوان نشست شورای سلامت برگزار شد قول داده شد قیمت گوشت قرمز در اولین فرصت توسط امور صنفی مشخص و قیمت آن مصوب و به صنف قصابان ابلاغ شد.

  هادی شهبازی در این خصوص در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چاروسا یادآور شد: پس از قیمت‌های گوناگون و درج خبری که بر مبنای افزایش چند برابری گوشت قرمز داشتیم متاسفانه در ایام نوروز شاهد مشکلاتی از این قبیل بودیم که تلاش شد تا هر چه سریع‌تر مشکل برطرف شود.

  رئیس امور صنفی چاروسا یادآور شد: در نشست شورای سلامت و طبق قولی که به مردم داده بودیم که قیمت گوشت قرمز را سریع مصوب و اعلام می‌کنیم قیمت مشخص و به صنف قصابان ابلاغ و قیمت‌ها را در دید عموم قرار خواهیم داد.

  وی با بیان اینکه امیدواریم مردم همکاری و تلاش کنند تا اگر قیمتی بالاتر از قیمت اعلام شده فروخته یا توزیع شد سریعا به امور صنفی به صورت مکتوب ارائه دهند تا امور صنفی متخلفان را به تعزیرات حکومتی معرفی کنند.

  شهبازی با اعلام قیمت گوشت قرمز در سطح شهر قلعه رئیسی اضافه کرد: قیمت گوشت بزغاله و بره ۳۵هزار تومان، بز و گوسفند ۳۲ هزار تومان، گوساله ۳۰ هزار تومان و گوشت گاو ۲۷ هزار تومان مصوب شد که مشتریان  و مردم باید طبق قیمت مصوب شده خریداری کنند و اگر شاهد قیمتی بالاتر از این مبلغ از سوی فروشندگان باشیم با متخلفان به شدت برخورد می‌کنیم.

  رئیس امور صنفی چاروسا با انتقاد از اینکه شکایت کنندگان باید موارد شکایت خود را به صورت مکتوب ارائه دهند ادامه داد: امیدواریم خریداران محصول اگر شاهد تخلفی در سطح بازار هستند متخلف را به امور صنفی معرفی و شکایت خود را به صورت مکتوب ارائه دهد تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم و اگر مردم به صورت مکتوب و عینی شکایت خود را ارائه دهند بهتر می شود با متخلفان برخورد کنیم.

  وی با بیان اینکه اگر شاهد تخلف در سطح بازار بودید به امور صنفی اطلاع دهید اضافه کرد: اگر شاهد تخلف در سطح بازار بودند با تلفن ۰۷۴۳۲۲۹۳۵۱۵تماس بگیرند و شکایت خود را ارائه دهند.

  به گزارش فارس امیدواریم همه مسئولان در بروز چنین مشکلاتی ورود کنند و نگذارند چنین مشکلاتی به وجود بیاید و اگر موضوعی رسانه‌ای می شود با هدف تخریب نیست بلکه یادآوری برای حل آن مشکل است و باید مسئولان انتقاد پذیر باشند.


  اثری از اجساد ۹ نفر جانباختگان حادثه هواپیمای ATR-72 تاکنون پیدا نشده است

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه تاکنون اثری از اجساد ۹ نفر دیگر در سقوط هواپیما وجود ندارد.

  به گزارش فانوس زاگرس، عزیز فیلی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به حادثه سقوط هواپیمای آسمان و با بیان اینکه ۵۰ روز از این حادثه می‌گذرد، اظهار کرد: بالغ بر ۲۰۵ بافت از اجساد افراد این حادثه هوایی جمع‌آوری شده است.

  معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، عنوان داشت: ما توانستیم ۱۹ جسد از ۶۶ نفر حاضر در این هواپیما را شناسایی و به خانواده هایشان تحویل دهیم.

  وی با اعلام اینکه بافت‌های اجساد مشخص شده مربوط به ۵۷ نفر است، ابراز کرد: متاسفانه تاکنون ۹ نفر دیگر هیچ اثری از آنها مشخص نشده است.

  فیلی تصریح کرد: اکنون در منطقه دنا عملیات تجسس توسط نیروهای استان و هلال احمر استان‌های اردبیل و زنجان ادامه دارد و یک تیم مردمی نیز در حال حاضر به ما کمک می‌کنند، از طرفی تیم‌های تجسس به صورت شبانه روزی کار خود را انجام می‌دهند.

  این مسئول خاطرنشان کرد: تلاش می شود که در سریع‌ترین زمان ممکن سایر اجساد شناسایی شود و عملیات این حادثه را به اتمام برسانیم.


  ۹۰ میلیارد تومان اعتبار به جاده “پاتاوه-دهدشت” اختصاص یافت

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد یکی از اولویت‌های رسیدن به توسعه را بهبود وضعیت حمل و نقل اعم از زمینی، ریلی و هوایی دانست و گفت: ۹۰ میلیارد تومان اعتبار به محور ملی ” پاتاوه – دهدشت” اختصاص یافت.

  یاسوج| 90 میلیارد تومان اعتبار به جاده "پاتاوه-دهدشت" اختصاص یافت

  به گزارش فانوس زاگرس،علی محمد احمدی اظهار داشت: حمایت از کالای ایرانی، رونق تولید، توجه به واحدهای تولیدی زودبازده، رفع موانع تولید و راه اندازی واحدهای تولیدی راکد یا نیمه تمام از مهم ترین اولویت‌های اقتصادی دولت در استان  است.

  وی عنوان کرد: در ۶ ماهه نخست سال ۹۶ حدود ۸۰۰ میلیارد ریال تسهیلات برای کمک به واحدهای تولیدی اختصاص یافت که این رقم در نیمه دوم سال ۹۶ به ۲۰۰۰ میلیارد  ریال افزایش یافت.

  احمدی از رفع مشکلات و معارضات واحدهای تولیدی با بانک‌های استان خبر داد و افزود: مشکل نقدینگی واحدها و ارائه تسهیلات به واحدهای تولیدی جزو برنامه‌های اصلی بانک‌ها برای برطرف کردن مشکلات اقتصادی آن‌ها است.

  نماینده عالی دولت در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به احیای مجدد پتروشیمی دهدشت، گفت: راه اندازی نیروگاه ۵۰۰ مگاواتی دهدشت از اوایل اردیبهشت ماه امسال نوید بخش آینده روشن برای مردم کهگیلویه است.

  احمدی به پیشرفت فیزیکی مطلوب پتروشیمی گچساران اشاره کرد و گفت: آبرسانی به ۴ شهر دهدشت، لنده، سوق و چرام از دیگر طرح‌های در دست اجرای استان است.

  وی با بیان اینکه پروژه سدمخزنی تنگ سرخ در ۴ ماهه اخیر رشد ۱۲ درصدی داشته است، بیان کرد: ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار به محور ملی پاتاوه – دهدشت اختصاص یافت.

  استاندار کهگیلویه وبویراحمد سرعت بخشی به اجرای محور یاسوج – شیراز را از دیگر اقدامات و تلاش های مسئولان استان برای ساماندهی طرح‌های مهم استان برشمرد.

  احمدی با بیان اینکه استان در نیمه دوم سال ۹۶ جزو دو استان امن کشور معرفی شد، تصریح کرد: در زمینه مبارزه با مواد مخدر رتبه نخست کشوررا کسب کردیم و در خصوص جذب اعتبارات جزو ۴ استان برتر کشور بودیم که از لحاظ جذب ۳۰ میلیارد تومان  نسبت به دوره‌های گذشته افزایش اعتبار داشتیم.


  یک‌سال از بلاتکلیفی پروژه آبرسانی به شهر مادوان گذشت

  یک سال از ممانعت مردم از اجرای پروژه آبرسانی به شهر مادوان بویراحمد از تنگ کبوتری مهریان گذشت و هنوز این پروژه اندر خم یک کوچه مانده است.

   

  به گزارش فانوس زاگرس، عصر امروز  با حضور فرماندار بویراحمد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب، سرپرست جهاد کشاورزی  و برخی از مسئولان  شرکت آب منطقه‌ای کهگیلویه و بویراحمد نشست مشترکی با برخی از متعمدان و  اهالی روستای مهریان به منظور رفع معارضات  پروژه انتقال آب  تنگه کبوتری به مهریان انجام شد.

  مدیرعامل شرکت  آبفای کهگیلویه و بویراحمد در ابتدای این نشست با اشاره به اینکه  پروژه انتقال آب تنگه کبوتری  بر اساس مطالعات فنی و کارشناسی شرکت آب منطقه‌ای و آب و فاضلاب  صورت گرفته است، گفت:  تنش آبی موجود در شهر یاسوج و روستاهای  اقماری آن از یک سو و نیاز  مبرم  منطقه مهریان به آب شرب  سبب شد که  این طرح  به عنوان یکی از سه طرح پیشنهادی  آبفای در  سفر رئیس جمهور به استان مورد تصویب قرار گیرد.

  سیدعلی لدنی نژاد با بیان اینکه  در  سفر رئیس جمهور  ۵ میلیارد تومان اعتبار برای اجرای این پروژه در نظر گرفته شد، عنوان کرد:  معارضات محلی بوجود آمده سبب شده به رغم اینکه این پروژه  بیش از  یک سال به پیمانکار واگذار شده ولی همچنان راکد بماند.

  وی با بیان اینکه  از ۱۲۰۰ لیتر با ثانیه  دبی آب تنگه کبوتری  تنها ۱۰۰ لیتر بر ثانیه برای  مصرف شرب  آن هم برای  اهالی  مهریان انتقال داده می‌شود، بیان کرد:  پس از آنکه مطالعات  حفر چاه به نتیجه نرسید بهترین و کارشناسی‌ترین محل برای انتقال آب به مهریان  تنگه کبوتری بوده است.

  لدنی‌نژاد با اشاره به سرانه جمعیت مهریان و  مهاجرپذیری   این منطقه افزود: تامین آب ساکنان مهریان از وظایف شرکت آب و فاضلاب بوده و جا دارد که اهالی فهیم این منطقه با دوراندیشی  همکاری لازم را  در اجرا  و تکمیل این پروژه داشته باشند.

  وی برداشت آب  از تنگه کبوتری  را کوتاه مدت دانست و گفت: با تکمیل  و بهره‌برداری از سد تنگ سرخ آب شرب اهالی مهریان همانند سایر مناطق  شهرستان‌های بویراحمد و دنا از طریق این سد تامین خواهد شد و هم اکنون راهی جز برداشت آب از  تنگه کبوتری نداریم.

  لدنی‌نژاد با اشاره به تنش آبی بوجود آمده در برخی از  شهرهای استان از جمله یاسوج و روستاهای اقماری آن عنوان کرد: خروج از تنش آبی و تامین آب شرب  شهروندان نیازمند همکاری همه مردم است.

  عواقب کم آبی در انتظار اهالی مهریان 

  فرماندار بویراحمد نیز در نشست رفع معارضات محلی پروژه انتقال آب تنگه کبوتری با اشاره به اهمیت اجرای این پروژه گفت: مهاجرپذیری  منطقه مهریان و وجود پدیده  حاشیه نشینی در آن ایجاب می‌کند که  زیرساخت لازم در این منطقه هرچه بیشتر توسعه یابد.

  شاهرخ کناری با بیان اینکه برداشت آب از  دبی موجود آب تنگه کبوتری برای مصرف شرب آنچنان محسوس نیست، تصریح کرد: تنش آبی بوجود آمده در مهریان از  یک سو و جمعیت  ۲۰ هزار  نفری موجود در این منطقه  احداث این پروژه را ضروری کرده است.

  وی اعتبار تخصیص داده شده به اجرای این پروژه را فرصتی مناسب برای اهالی مهریان  برای تامین آب شرب مورد نیازشان دانست و گفت:  البته همه باید بدانند  که این خط انتقال موقت بوده و تنها در چهار سال مورد نیاز است و پس از آن آب  شرب  مهریان از سد تنگ سرخ تامین می‌شود.

  فرماند بویراحمد با بیان اینکه برداشت آب  از تنگه کبوتری محدود و مقطعی  و تنها برای مصرف  شرب  اهالی مهریان است، تاکید کرد: اگر تماهی اهالی و معتمدان  و نمایندگان اهالی طی صورتجلسه‌ای موافقت کنند که در صورت تشدید تنش آبی هیچگونه اعتراضی نداشته باشند و عواقب کم آبی  این منطقه را بر عهده بگیرند  اجرای این پروژه نیز متوقف می‌شود.

  وی از  معتمدان و کشاورزان مهریان خواست تا به‌دور از مسائل حاشیه‌ای و احساسی در نشست‌های تخصصی تر نسبت به اتخاذ تصمیم منطقی اقدام کنند.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “اخبار استان؛چرام پروژه‌های زخمی و نیمه‌تمام زیادی دارد/آب شهر قلعه رئیسی تا ۲۴ساعت آینده قطع است/قیمت گوشت قرمز در شهر قلعه رئیسی مشخص شد/اثری از اجساد ۹ نفر جانباختگان حادثه هواپیما تاکنون پیدا نشده است/۹۰ میلیارد تومان اعتبار به جاده “پاتاوه-دهدشت” اختصاص یافت/”
  1. کهگلویه بزرگ گفت:

   باسلام .اول ازهمه جاده پاتاوه دهدشت وجذب اعتباربرای شهرواستان بسیاربسیارمهمه که بایدبعضیا که دوس دارن این اتفاق نیفته هرچه زودترباامیدخداکارجاده به پایان برسه ودماآب کشاورزی میتونه درمرحله دوم کهگلویه بزرگو توی کشورنماداستان ک .ب رو صدچندان کنه توی کشاورزی وبحث سوم میمونه گردشگری که بیشترین توان رو داریم توکشور ولی ناشناخته وبدون هیچ تلاشی بخاطر اینکه بعضیا توی کشور دوسندارن اینجا گردشگروجهانگردبیادواسه اینکه تاریخ ایران عوض میشه وکهگلویه وبویراحمدسرزمین جنگ آوران اسطوره ای بویراحمدوآریوبرزنها ویوتابها هست وپادشاهانی همچون کورس وداریوش و…ازاین استان بودن ولی متاسفانه بخاطر اینکه نبایداینجا معروف شه وتاریخ عوض بشه نمیزارن…?

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 • چهارشنبه سوری ، چهارشنبه سوزی نشود…
 • مرگ دردناک جوان دهدشتی پس از عمل آپاندیس
 • زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج افتتاح شد+عکس
 • پیام تسلیت شهردار باشت به همکاران و خانواده آتش نشان گچسارانی
 • دانشگاه پیام نور در چرام ماندگار شد
 • بزرگترین رویداد فرهنگی، ورزشی کهگیلویه و خاموشی برخی رسانه های معدود مخاطب
 • مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری ثلاث لنده انتخاب شد+تصاویر
 • تاج گردون به احمدي نژاد در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام چه گفت؟!
 • فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد:سارقین سرقت مسلحانه طلافروشی شهر لنده شناسایی شده اند
 •