طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۴ فروردین, ۱۳۹۷ | کد خبر : 76812 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ تاجگردون ۱۴۰۰ ارسالی مخاطب مدتی است حامیان خصوصا هواداران دو آتیشه غلامرضا تاجگردون وی را کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ معرفی و رییس جمهور بعدی کشور می خوانند. خود تاجگردون نیز مثل دیگر سیاستمداران که همواره به دنبال کسب جایگاه های بالاتر و جدیدی هستند بدش نمی آید نیم نگاهی به […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  تاجگردون ۱۴۰۰

  ارسالی مخاطب

  مدتی است حامیان خصوصا هواداران دو آتیشه غلامرضا تاجگردون وی را کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ معرفی و رییس جمهور بعدی کشور می خوانند.

  خود تاجگردون نیز مثل دیگر سیاستمداران که همواره به دنبال کسب جایگاه های بالاتر و جدیدی هستند بدش نمی آید نیم نگاهی به جایگاه ریاست جمهوری سیزدهم داشته باشد.جایگاهی که خیلی از جریان ها و نیروهای سیاسی به دنبال فتح آن هستند از جمله علی لاریجانی که بعد از سه دوره ریاست مجلس در حال تدارک دیدن دور خیز بلندی برای سال ۱۴۰۰ است.

  نماینده گچساران و باشت هفته گذشته در همایشی در لیشتر با حضور وزیر ارتباطات گفت: “جوان پخته ای همچون آذری جهرمی که در این مدت کم نشان داد که پختگی لازم را دارند و ان شاءالله خداوند کمک کند که در همین مسیر خوب جلو بروند البته به شرطی که رقیب بنده در انتخابات ریاست جمهوری نشوند که جناب آذری جهرمی ان شاءالله رئیس جمهور چند دوره بعد خواهند بود.”

  این اظهارات تاجگردون در آن همایش جدی بود یا شوخی اما باید گفت تاجگردون بی علاقه به حضور در انتخابات ۱۴۰۰ نیست.

  پیگیری کسب کرسی ریاست جمهوری توسط تاجگردون در حالی خواهد بود که تاکنون بعد از چهل سال هیچ لر زبانی نتوانسته است وزیر کابینه شود چه برسد به رییس جمهور.

  تاجگردون در راه ورود به انتخابات ریاست جمهوری مشکلات و چالش های بزرگی بر سر راه خود دارد.

  اولین چالش تاجگردون سوال افکار عمومی از وی خواهد بود که انگیزه وی جهت ورود به این انتخابات چیست؟اگر اصلاح طلبان در ۱۴۰۰ بر روی گزینه جهانگیری که بسیار محتمل است به جمع بندی برسند حضور تاجگردون بعنوان یک اصلاح طلب با اجازه و دعوت شورای اصلاحات خواهد بود یا وی بصورت انفرادی حضور خواهد داشت و در صورت حضور بدون هماهنگی با جریان فکری خود،این تصمیم برای وی چه عواقبی خواهد داشت؟

  اما چالش اصلی و بزرگ تاجگردون جهت حضور در جمع کاندیداهای نهایی،شورای نگهبان خواهد بود.

  شورای نگهبان چند دوره اخیر انتخابات خصوصا بعد از انتخابات سال ۸۸ نشان داده است در تعریف رجل سیاسی و تایید گزینه های انتخابات ریاست جمهوری سختگیری زیادی دارد و از آنجا که انتخابات ریاست جمهوری که رییس جمهور در قدرت بعد از دو دوره نمی تواند در آن شرکت کند،شاهد حضور چهره های سیاسی بیشماری است رد صلاحیت تعداد زیادی را بهمراه خواهد داشت.

  شورای نگهبان کاملا غیر قابل پیش بینی است در یک دوره شاهد بودیم مثلا فردی چون سعیدی کیا که در چند دولت وزیر بوده و کارنامه سیاسی و اجرایی طویلی دارد را رد صلاحیت و افرادی چون سعید جلیلی و ابراهیم رییسی که کارنامه سیاسی و اجرایی شاخصی ندارند تایید می،شوند و به نظر می رسد حضور در چنین انتخاباتی که شورای نگهبان اینگونه تصمیم می گیرد برای تاجگردون ریسک باشد.

  برخی گمانه زنی ها که البته احتمال آن ضعیف می باشد بر این است که تاجگردون به دعوت علی لاریجانی وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شود.حضور تاجگردون می تواند آرای حوزه زاگرس نشین را متوجه خود کند.

  قطعا جریان اصلاحات اگر جهانگیری را گزینه نهایی خود برای انتخابات ۱۴۰۰ معرفی کند باز در کنار جهانگیری گزینه های دیگری را روانه وزارت کشور جهت ثبتنام خواهد کرد که غلامرضا تاجگردون،مسعود پزشکیان و …می تواند جز این افراد باشد.

  تاجگردون اگر بتواند از پس شورای نگهبان برآید و تایید صلاحیت بگیرد حضور در جمع کاندیداهای ریاست جمهوری حتی اگر به انصراف وی به نفع یکی از کاندیداها در روز آخر ختم شود باز دست آورد بسیار بزرگی برای وی خواهد بود که دست به این ریسک بزند و در انتخابات سال ۱۴۰۰ نام نویسی کند.اما قبل از انتخابات ریاست جمهوری،وی باید خود را آماده رقابت های مجلس یازدهم کند.

   

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  19 نظر برای ““تاجگردون ۱۴۰۰””
  1. امیر گفت:

   انشاالله اونجا هم قبوال میشه چون نماینده مردمی هست

   3

   7
  2. باشت.گشین گفت:

   شک در این که لیاقتش را دارد، گناه است!

   3

   4
   • آنتی قلدر گفت:

    آدم خندش میگیره،تاجگردون رو تو یه جمع کوچولو اصلاح طلبی تو پایتخت راه نمیدن،حالا شما میگی رییس جمهور،،،خخخخخخخخخخخخخخ،آخه عزیزم مگه عقلتو از دست دادی لاریجانی بیاد و از تاجگردون بخواد وارد گود بشه،،،،،تاجگردون همین الان از رقبای انتخابی ترسیده و شب روز تو لیشتر و خیراباد هست،بعد شما میگی ریاست جمهوری؟؟؟؟؟ بزار کم بخندیمون

    2

    1
  3. نفتی گفت:

   آقای تاجگردون من از دور و نزدیک پیگیر احوالات شما هستم و معتقدم در طول تاریخ تنها چیزی که میتونه به انسان ضربه بزنه غروره
   آقای تاجگردون برادر عزیز اینایی که دور و ورت میپرن هر کاری میکنی اینا هزار برابرش میکنن برای تملق و چاپلوسی والله قسم اینا خیرخواهت نیستند اینا با جعفری حسینی هم همین رفتارو داشتند بخدا قسم میدونم تنها چیزی که زمین میزنه رقبا انتخاباتیت نیستن بلکه غروریه که توی…….افتادی
   ریاست جمهوری دوره سیزدهم!!!! برادر کوتاه بیا شما رییس کمیسیون توی مجلس هستید ! فکر کردی چه خبره؟! هاشمی طبا و میرسلیم ۸ سال وزیر بودن ۳۰۰ هزار رای آوردن حالا شما باد رفته تو پوستت فک کردی علی آبادم شهره!!!!

   8

   3
   • پاسخ گفت:

    دوست عزیز مشخص است جنابعالی از روی حسادت این مطلب را نوشته ای.اولا آقای تاجگردون خودش انسان عاقل و دانایی است و نیاز به دلسوزی مغرضانه شما و امثال شما ندارد.ثانیا بهترین ترازو جهت شایستگی یک نماینده بخصوص چهارسال دوم ایشان آرا مردم حوزه انتخابیه اش هست که حاج غلام در ایران (بجز اقلیت های دینی) نفر اول شد.

    ثالثا شما چرا ناراحت هستید .فوق اش قبول نشود زیاد خودت را ناراحت نکن خوب نیست.

    اینقدر که دوستان شما این روزها تاجگردون با عرضه را بی دلیل می کوبند ما حق نداریم حداقل زحمات اش را به تصویر باشیم.انصاف داشته باشید.

    1

    5
  4. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   بدون شک دکتر تاجگردون نه تنها چیزی از بقیه کم ندارد بلکه نشان داده است پتانسیل بسیار بالایی جهت کرسی ریاست جمهوری دارد.نظام جمهوری اسلامی روی امثال دکتر تاجگردون سرمایه گذاری کرده و ایشان هم به خوبی خادم بودن خودش را به کشورش نشان داده است.البته اگر چند سال دیگر صبر کند بهتر است.
   غلام تاجگردون فردی بسیار باهوش، پخته، سرد و گرم چشیده ،بدون نقطه ضعف ، دارای بیانی شیوا و قابل فهم و مهمتر از همه برنامه محور می باشد.

   من علائم ریاست جمهوری را در ایشان می بینم.

   3

   7
  5. ناشناس گفت:

   مغرضان چرا اینقدر تنگ نظریت؟

   0

   5
  6. آسمان آبی گفت:

   سلام ان شاءالله اونجا هم قبول میشه

   0

   5
  7. ناجي گفت:

   اقايون تاج گردون همين حالا هم تاييد شدنش با شك و ترديد مواجهه همين حالا هم حسابي مشكل داره فانوس عزيز شما هم زيادي داري بزرگ نمايي ميكني جالب اينه كه داري از همه رسانه ها هم انتقاد ميكني تملق گويي خودت از همه پيشي گرفته بزرگ نمايي نكن لطفا

   4

   1
   • نفتی هوادار تاجگردون گفت:

    مگر از دیوار کسی بالا رفته که تایید نشود؟
    مگر خدمت بی منت به مردم ستم است که تایید نشود ؟
    مگر بازسازی و توسعه و عمران جرم است که تایید نشود ؟
    مگر داشتن دانش و مدیریت و هزینه کردن آن برای مردم محروم منطقه اش خلاف است که تایید نشود ؟

    شما تایید نمی شوید که مخالف پیشرفت مردم و حل مشکلات مردم هستید.

    تاجگردون خاری است در چشم تنگ نظران. خدا پشت و پناهش باد.

    1

    2
  8. ایل بویراحمد گفت:

   تاجگردون این دور در انتخابات مجلس از حوزه باشت هم رای نمیاره چه برسه به ریاست جمهوری!
   این گوی این هم میدون!

   5

   0
  9. فرهنگی گفت:

   تاجگردون خروجی فضای سیاسی و اجتماعی حاکم بر شهرستان گچساران است .موقعیت قرار گرفته شده در آن یک موقعیتی انجصاری بود که در گچساران قرار داشت ومتاسفانه سیاسیون گچساران حضور نخبه ای جدیددر میان خود را نمی پذیرند د زیرا از حضورچهره های جدید می ترسند اگر فضا بیمارگونه نبود موقعیت برای ایشان فراهم نمی شد که هوس ریاست جمهوری کند و در عوض این همه تحصیلکرده و صاب نظر در کشور ما خانه نشین باشد

   2

   0
  10. یاسر گفت:

   اونجا مو را از ماست میکشن: پیشینه خانوادگی ف…….، ……. های گسترده، …… بی سابقه، تهدید ……ه، اصالت مدرک دکتری و خیلی موارد دیگه پاشنه آشیل تاجگردون هست. زیاد شانس بیاره برای این دور مجلس، تایید بشه!

   3

   0
  11. ناشناس گفت:

   اگر مشکل بیکاری جوانان این شهر کوچک را حل کرد بعد ساز ریاست جمهوری گند.

   5

   0
  12. ناشناس گفت:

   ميگه طرف را تو ده راه نميدادن سراغ خونه كدخدا را مي گرفت! تاجگردون دوره هم بر اساس غفلت اشتباه استراتژيك اصولگرايان راي آورد، اين دوره قطعا” راي بالقوه ايشان خيلي كمتر شده و انتخاب گزينه مناسب از سوي اصولگرايان نتيجه انتخابات را به راحتي به نفع آنها رقم ميزند.

   0

   0
  13. رو راست گفت:

   چرا زورتون میاد ، لیاقتش داره ، بعدهم چرا تائید نشه مگه ، دزدی کرده ، خودش و خانواده اش ، روهمه میشناسن ، خانواده شهید ، مردمی و با اصالت ، تا کور بشه دشمنانش

   0

   0
  14. همشهری گفت:

   من از سادگی بعضیا واقعاتعجب می کنم .تاجگردون به عنوان نماینده برخلاف ظاهرقضیه موفق نبوده اونوقت شماصحبت از ریاست جمهوری ایشون می کنید.اینقدر ساده لوح نباشید وزود جوگیر نشید بقیه هموطنا بهمون می خندن.

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 •