طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ فروردین, ۱۳۹۷ | کد خبر : 76666 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ احسان دری/روز گذشته سومین یادداشت غلامرضا پاکدل مدیرعامل اسبق نفت گچساران در زمان نمایندگی سید قدرت الله حسینی منتشر گردید که گرچه کمتر از دو مطلب قبلی اما باز نیش و کنایه هایی را متوجه غلامرضا تاجگردون کرد.   ورود پاکدل به میدان جنگ با تاجگردون در حالی شکل گرفته است که فردا […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  احسان دری/روز گذشته سومین یادداشت غلامرضا پاکدل مدیرعامل اسبق نفت گچساران در زمان نمایندگی سید قدرت الله حسینی منتشر گردید که گرچه کمتر از دو مطلب قبلی اما باز نیش و کنایه هایی را متوجه غلامرضا تاجگردون کرد.

   

  ورود پاکدل به میدان جنگ با تاجگردون در حالی شکل گرفته است که فردا همایش بزرگی در منطقه لیشتر با حضور تاجگردون برگزار می گردد که می تواند پاسخ روشنی به پاکدل و دیگر رقبای وی از این حوزه باشد.در واقع تاجگردون تمایلی به برقراری دیالوگ و پاسخ گویی به رقبا و منتقدان خود ندارد و ترجیح می دهد پاسخ آنان را بیشتر در همایش های مردمی که در زادگاه مخالفان وی برگزار می شود داده یا هم در عرصه انتخابات به رویارویی بپردازد.

   

  این روزها منطقه لیشتر و بویراحمد گرمسیر محل اوج گرفتن معادلان سیاسی در گچساران و باشت است و به نظر می رسد تاجگردون قصد دارد زودتر از دوره دهم همایش های مردمی و منطقه ای خود را آغاز کند که می تواند یکی از علل آن جلوگیری از تاثیر و نفوذ رقبا بر مردم و حامیان خود تا اسفند ۹۸ باشد.

   

  شاید برخی اصولگرایان بر این باور باشند که انتخاب فولادی و دو قطبی شدن انتخابات دوره دهم خواست و برنامه تاجگردون بود و همه چیز باب میل وی پیش رفت و اکنون حضور همزمان سید قدرت حسینی،اردلان زینل زاده،یوسف باقری،پاکدل و …نیز خواست وی باشد اما می توان به جرات گفت در چشمان تاجگردون هیچ نشانه ای از ترس از اصولگرایان گچساران و باشت دیده نمی شود و وی یقین کامل دارد که در انتخابات دوقطبی یا چند قطبی با اصولگریان نتیجه اش به پیروزی وی ختم خواهد شد.

   

  البته این یقین به آن معنا نیست که تاجگردون عرصه را دستکم بگیرد و برای معادلات اصولگرایان نسخه مناسب تجویز نکند.کاری که در انتخابات دوره دهم انجام داد و با آنکه می دانست فولادی حریف آسانی است اما بیکار ننشست و علاوه بر تاثیرگذاری در اردوگاه ترک زبانان،در اردوگاه اصولگرایان نیز نفوذ و پازل را باب میل خود چید.

   

  طی دو روز اخیر در رسانه های شهرستان و حتی استان زیاد از محسن دلاویز مدیرعامل نفت خزر می شنویم و همه رسانه ها از وی بعنوان یک قهرمان در ماجرای قرارداد نفتی اخیر نام می برند.

   

  محسن دلاویز نشان داده است که می تواند مکمل یا جایگزین مناسبی برای غلامرضا تاجگردون باشد و شاید دلاویز و تحرکات وی آنقدری که ذهن تاجگردون را متوجه خود قرار دهد،تحرکات سید قدرت الله حسینی،زینل زاده،پاکدل و…این کار را نکند.

   

  سیاست در ایران نشان داده است که واژه رفاقت در این عرصه معنا و مفهومی ندارد و گرچه در ظاهر دلاویز در صورت حضور تاجگردون، در انتخابات حوزه گچساران و باشد ورود نکند اما از سوی دیگر اصلاح طلبان گچساران شاید ریسک انتخابات دهم را انجام ندهند و با توجه به عملکرد شورای نگهبان در انتخابات قبلی حضور تاجگردون در انتخابات آتی بعنوان تنها گزینه موجود برای جریان مخالف اصولگرایی نوعی ریسک بزرگ محسوب شود و گزینه ای چون محسن دلاویز،عبدالکریم عبدی پور و … نیز در فرمانداری گچساران حضور و ثبتنام کنند هر چند که هیچگونه شواهد دال بر اینکه تاجگردون رد صلاحیت شود وجود ندارد زیرا تاجگردون به جزء رابطه خوب با علی لاریجانی در بحث بودجه به مراکز پرنفوذی توجه لازم را داشته است که این مراکز می توانند در تایید صلاحیت وی به کمک بیایند.

   

  از سوی دیگر در بدنه جریان اصلاح طلبی در استان هستند کسانی که بدشان نیاید تنش و تقابل پررنگی میان اصلاحات گچساران و تاجگردون رخ دهد زیرا همانطور که پیشتر در تحلیلی ذکر کرده ایم تنها کسانی که قادر به تضعیف و شکست تاجگردون هستند شورای اصلاحات شهرستان گچساران است که علی خواجوی مردم تیزبین سیاسی این حوزه با درک درستی از این موضوع که عده ای تقابل وی با تاجگردون را لحظه شماری می کنند از ورود به این بازی خودداری می کند اما از سوی دیگر تاجگردون نیز باید به ترمیم رابطه خود با سران اصلاح طبان در گچساران همت گمارد و اینگونه فکر نکند که شورای اصلاحات در گچساران در حاشیه یا تاثیری بر پیروزی و شکست وی در انتخابات ندارد.

   

  فضای سیاسی گچساران و باشت زودتر از پیش بینی ها داغ شده است و شاهد اتفاقات زیادی حواهیم بود.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  23 نظر برای “تاجگردون از اصولگرایان گچساران نمی ترسد!!؟؟”
  1. ناشناس گفت:

   فقط اونجا که زینل زاده و پاکدل وسیدقدرت گفتی سه تاش اندازه دلاویز فکرتاجگردونه مشغول نمیکنه عالی بود

   1

   1
  2. ناشناس گفت:

   هیج کدام رقیب نیستنددرضمن اصلاحات کجساران رااصلاحرفشونزن

   1

   2
  3. میبینیم گفت:

   موج بویراحمدوترکان قشقایی وباویان انقلابی دراینده باوحدت کلی اصول گریان هرصخره ای راخواهدشکست طیف اصول گریان وافکارسیاسی اصول گرایی لازمه تجمیع تفکرات اصول گریانی است که درتمامی مناطق بویراحمدوباوی وترک زبانان درروستاهای تابعه گچساران وباشت ودرجامعه گسترده تردوشهرستان گچساران وباشت تراوش خواهدکردماحصل ان وحدت برروی یه نفرکه انهم اولامقبولیت مردمی وروزمه مدیریتی خوبی راداراباشدوازپشتوانه مالی خوبی برخوردارتابتواندبااین دوشاخص قدرت جذب ورای اوری خوبی راداشته باشدجامعه اصول گریان چندسالیست که مردان خوبی راکه شاهکله اصول گریان درگچساران وباشت بوده ازدست داده مرحومان خوانپایه ۰خواجه زاده۰علیزاده۰مرادیان۰شفیعی۰که این به معنای تضعیف جبهه اصول گرایی نبوده چراکه امروزافرادی که به نوعی اصول گریان نومحسوب میشوندبه جبهه اصول گرایی سنتی پیوسته که میزان وقدرت رای بالایی درنزدعامه مردم دارندوحل معادلات امروزی زیادسخت نبوده وفقط نیازبه ذکاوت وهوش وقدرت تجزیه وتحلیل وعکس العمل به موقع ازخودنشان داد۱درابتداجبهه اصول گرایی به این واقعیت بایدبرسدکه وحدت کلمه وسرلوحه قراردادن ارمانهای نظام وولایت ورهبری ازهمه مسایل مامهمتروبه عنوان یه اصل بایددرسراسراستان پذیرفته شود۲وحدت وبین همه اصول گریان درجهت مقبولیت فردی درجامعه اصول گرایی درهرشهرستان حائظ اکثریت ارادربین مردم وتمکین به این امروتلاش درجهت پیروزی ان۳پرهیزازخودنمایی زیاده خواهی بلندپروازی منم منم زدن ایرادازهم گرفتن وکنارگذاشتن اختلافات سیاسی۴درهرشهرستان ازتمامی اصول گریان شهروروستالیدرهانظرخواهی انجام گیرد۵پشتوانه مالی فردی وجمعی جامعه اصول گرایی ازفردموردنظر۶شناخت رقیب وپیداکردن راههای نفوذدربین جریان وابسته به رقیب ۷اوردن مهره خطرناک وبانفوذوقدرتمندهمانندموحددرشهرستان گچساران جهت شکست قطعی جریان مقابل البته باکنارگذاشتن غرورکاذب کاندیدای اصول گرایی ودرپایان حذف رقیب واین مواردمنتج به پیروزی اصول گریان گچساران میباشد

   1

   2
   • نفتی هوادار تاجگردون گفت:

    ضمن عرض تسلیت بخاطر از دست دادن مردان بزرگ دیارمان آقایان شفیعی، خواجه زاده، مرادیان، حاج علیزاده و خان پایه ،امیدوارم خداوند آنها را مورد مغفرت و رحمت خویش قرار دهد.
    بعید است تحلیل تان در دنیای واقعیت و سیاسی گچساران عملی شود چرا که ۹۵ درصد مردم حزب و جناحی نیستند و خدمت بی منت را در انتخابات ملاک قرار می دهند.

    آیا گزینه ای توانا تر از غلام تاجگردون در همه طیف های سیاسی هست؟؟؟

    2

    1
  4. باوی گفت:

   جوجه رو آخر پائیز میشمرند ‌‌‌‌…. کم ظلم نکرده آقای تاجگردون ‌‌گرچه جهت ارتقای خودش در سطح ملی جهت حوزه اش کامم برداشته ولی عملکرد بیشتر مدیرانش بسیار ضعیف بوده و ایشان متاسفانه به صداقت و حقانیت کافی عمل نمیکنند

   3

   2
  5. ناجي گفت:

   سلام اقاي دري و دوستان البته كه تاج گردون حريف قدري نشان داده ولي نه براي هميشه شما دور قبلو با اين دور مقايسه نكنيد خود اقايه تاج گردون واقف هستند كه شرايط و جو منطقه كاملا متفاوت شده و اومدن سيد قدرت به صحنه بازي رو كاملا تغيير ميده در ضمن اقاي تاج در طول اين چند سال ريزش ارا بسياري داشته و خواهد داشت

   2

   2
   • نفتی هوادار تاجگردون گفت:

    ناجی عزیز سلام.
    نمیدانم چه نقطه مثبتی از سید قدرت دیده ای که این صحبت را کرده ای.مردم بخاطر ضعف عملکرد نمایندگان قبل از حاج غلام با رای بالا از میر شکال حمایت کردند،حالا شما این طور تحلیل می کنید جای سوال دارد.مردم دیگر به گذشته برنمی گردند.

    5

    1
  6. باوی گفت:

   سلام غرور برادر مرگه بی توجهی تاجگردون به چند طایفه اثر گذار و عملکرد ضعیف مدیران انتصابی ایشان خود را نشان خواهد داد ولی هنوز زوده مردم باوی سابقه بت شکستن دارند یادو نام ملک منصور خان باشتی گرامی باد

   3

   3
   • نفتی هوادار تاجگردون گفت:

    برادر باوی ام؛
    پیروزی های حاج غلام در راه شکست مشکلات منطقه غرور آمیز هم هست.من که با داشتن چنین نماینده ای احساس غرور می کنم و باید افتخار کنیم.

    خیلی خوب است که انسان به مردم اش خدمت کند و احساس غرور هم بکند.

    0

    3
  7. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   دوستان و تحلیل گران ؛انگار هنوز نمی دانید این همه رای و حمایت مردمی از غلامرضا تاجگردون بخاطر چیست.الان فهمیدم که مردم از شما تحلیل گران جلو تر هستند.دوستان عزیز مردم وقتی فهم دارند و این همه عمران و توسعه در محیط اطراف شان را می بینند دیگر کاری به اصول گرا و اصلاح طلب ندارند.مردم عملکرد نماینده را می بینند و در انتخابات قضاوت می کنند.همان طور که در انتخابات قبلی هم درعمل ثابت کردند خادم واقعی شان کیست.

   خادم واقعی غلام تاجگردون است که ۵۰سال گچساران و باشت را از نظر عمران و آبادی پیش انداخت.

   2

   3
  8. ناشناس گفت:

   جناب آقای دری دکترتاج گردون ریزش آرای زیادی داره طرفداران تاج پشیمان شده اند که دوره قبلی چرا رای داند به آقای تاج گردون…درضمن قدرت وصلابتی که دکتراردلان زینل زاده دارد درشهرستان واستان بی نظیراست

   3

   3
  9. جعفری گوهرگان گفت:

   بنام خدا
   سلام دوستان و رقیبان احتمالی
   شما خود قبل از هرزمان و بیش از هر کسی میدانید که نه سید قدرت و ونه هیچ شخص دیگری یارای مقابله با دکتر تاجگردون را نداره و قد شما کوچکتر از آن است که بتوانید رقیب مناسبی برای ایشان باشید. تا زمان انتخابات هم مدت زمان زیادی باقی مانده و به ثمر رسیدن طرحهای نیمه تمام خود اثرات بسیار ویرانگری بر شما و ارای شما خواهد داشت. چرا که مردم بعد ۴۰ سال شما را خوب شناخته اند. چه نمایندگان و چه روسای جمهورتان را.
   جناب تاجگردون نیز با برطرف کردن ضعفهای موجود خصوصا مدیران ضعیف که اکثرا _به قول شهردار محترم باشت فکر حقوق و مواجب خود هستند نه خدمت و بعضی ها قابل خرید و فروش _ باید زمینه قد علم کردن کوتوله های سیاسی که با یک پست مدیریتی و یا معاونت فلان اداره توهم مدیریت کشوری دارند را از بین ببرند. نمونه ای از ضعف مدیریت که از همه بیشتر نمایان میباشد مدیران باشت خصوصا فرماندار و عوامل آن و بخشداری شهرستان باشت میباشد که در انتخابات ریاست جمهوری ضف و ناتوانی خود را نشان داد ولی با این وجود دکتر تاجگردون اصرار بر اشتباه خود داشته و تغییری در ترکیب آنها ایجاد نکرده است. امیدواریم مردم ما که که خود بهترین شاقول و تراز جهت اصلاح اشتباهات مسیولین هستند این بار هم تو دهنی محکمی به این فصول گرایان اصول نما بزنند.

   3

   1
  10. رضایی گفت:

   امید وارم هم جمعی از اصلاح طلبان و هم دکتر تاجگردون این مطلب را بخوانند

   بنده بعد از چند سال دوری از دوستان گچسارانی برای تعطیلات که چند تا از دوستان اصلاح طلب را دیدم فهمیدم علت جدایی دوستان علاقه مفرط آنها به تاجگردون باعث این جدایی شده شاید آنها می خواهند رابطه ای مازاد بر بقیه با ایشان داشته باشند
   خوب است جناب دکتر این موضوع را مد نظر قرار دهند

   1

   1
  11. شهروند گفت:

   تاجگردون دو دوره قبل هم در لیشتر کمتر از رقیباش رای اورد .در لیشتر فقط عده ای کوتاه فکر که هنوز ایده شان چپ و راست هست بهش رای میدن وگرنه تاجگردون هیچ کار مثبتی برای منطقه بزرگ لیشتر و خیراباد انجام نداده

   3

   2
  12. گچساران گفت:

   شما هم از اون قماش چاپلوس و شخص پرست هستید..البته از یک نفتی درک مشکلات و بیکاری مردم نیست.سعی کن واقع بین باشد تا چاپلوس

   1

   1
   • نفتی هوادار تاجگردون گفت:

    اگر عقل شما گفتن حقایق و خدمت به مردم را چاپلوسی بداند بله.ولی این را بدان هیچ نفتی نیاز به تملق و چاپلوسی ندارد.هرکسی نماینده باشد همان موقعیت سازمانی را دارد.ولی به وجدان خود مراجعه کنید ببینید کدام نماینده اینقدر به مردم گچساران و باشد خدمت کرده است.

    بگذارید این شهر پیشرفت کند.ول کنید مسائل سیاسی و جناحی را.عده ای قلیل دنبال منافع شخصی خودشان هستند و می خواهد چوب لای چرخ میر شکال کنند.فردای قیامت همه باید پاسخگو باشیم.

    2

    0
  13. غضنفریان گفت:

   اتفاقا تاجگردون بخاط انتصاب قشرهای خاص و سفارشی ریزش آرای زیادی دارند همین قشقائی ها که این همه دم از حمایت تاجگردون میزنند از همین حالا تحرکات خود را بر علیه ایشان شروع کرده اند بقول دوستمان جوجه را آخر پاییز می شمارند .

   3

   1
  14. شرمت الله گفت:

   تاج گردون ز هیچکس جزء خداوند منان ترسی ندارد

   0

   0
  15. همشهری گفت:

   مردم بی توقع این منطقه میدونن که تاجگردون به اندازه تمام و حتی بیشتر از نمایندگان قبلی کار کرده و به جز کینه دار ها و زخم خورده ها و مردود شده ها,عموم مردم بهش اعتماد دارن و قطعا این دوره هم برنده انتخابات میشه …
   حالا سید قدرت و فولادی و سید ناصر حسینی جلسه میگیرن که چی بشه,سید ناصر هنوز تو شورا نزاشته که یک مصوبه ثبت بشه و فقط میخواد شهردار تو دستش باشه که شهر ……کنن اونوقت میشه مشاور و سردمدار راست ها.
   وای و صد وای به حال این مردم اگه اینا قبول بشن

   0

   0
  16. رو راست گفت:

   فقط تاجگردون ، زینل زاده وپاکدل و……. .. …… نیستند

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 • چهارشنبه سوری ، چهارشنبه سوزی نشود…
 • مرگ دردناک جوان دهدشتی پس از عمل آپاندیس
 • زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج افتتاح شد+عکس
 • پیام تسلیت شهردار باشت به همکاران و خانواده آتش نشان گچسارانی
 • دانشگاه پیام نور در چرام ماندگار شد
 • بزرگترین رویداد فرهنگی، ورزشی کهگیلویه و خاموشی برخی رسانه های معدود مخاطب
 • مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری ثلاث لنده انتخاب شد+تصاویر
 • تاج گردون به احمدي نژاد در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام چه گفت؟!
 • فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد:سارقین سرقت مسلحانه طلافروشی شهر لنده شناسایی شده اند
 •