طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۵ اسفند, ۱۳۹۶ | کد خبر : 75378 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ احسان دری/روزهای اخیر جو سیاسی-رسانه ای شهرستان گچساران و باشت به سمت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دقیقا دو سال دیگر برگزار خواهد شد سوق خورد و دلیل آن هم سخنرانی غلامرضا تاجگردون در جلسه گزارش عملکرد سالانه خود بود.   وی در اظهارات خود به گزینه های احتمالی انتخابات یازدهم […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  احسان دری/روزهای اخیر جو سیاسی-رسانه ای شهرستان گچساران و باشت به سمت انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی که دقیقا دو سال دیگر برگزار خواهد شد سوق خورد و دلیل آن هم سخنرانی غلامرضا تاجگردون در جلسه گزارش عملکرد سالانه خود بود.

   

  وی در اظهارات خود به گزینه های احتمالی انتخابات یازدهم در حوزه گچساران و باشت پیشنهاد داد که اگر بتوانند شایستگی خود را به او اثبات کند،وی به نفع انان کناره گیری خواهد کرد.

   

  این اظهارات تاجگردون واکنش ادلان زینل زاده را بهمراه آورد و کمتر از ۱۲ ساعت از سخنرانی تاجگردون نگذشته بود که شهردار سابق دوگنبدان در نامه ای تاجگردون را به مناظره دعوت کرد.

   

  در سیاست ورزی تاجگردون همین بس که برخی  معتقدند انتخابات دوقطبی دوره دهم در گچساران و باشت طبق نظر تاجگردون پیاده و حتی گزینه اصولگرایان نیز طبق برنامه ریزی وی تحمیل و انتخاب شد  و اکنون آیا تاجگردون به دنبال انتخاب رقیبان خود برای انتخابات دوره یازدهم است؟

   

  طی روزهای اخیر تحلیل های مختلفی در خصوص انتخابات دوره یازدهم در حوزه گچساران و باشت منتشر گردید و از گزینه های احتمالی که حضورشان در این انتخابات تا حدودی قطعی به نظر می رسد نام برده شد.

  طبق شنیده ها تاکنون حضور غلامرضا تاجگردون،یوسف باقری،سید قدرت الله حسینی،اردلان زینل زاده،غلامرضا پاکدل،یعقوب زراعت کیش در انتخابات آتی مجلس محتمل به نظر می رسد.

   

  به فرض حضور قطعی گزینه هایی که نام برده شد شاید در یک نگاه انتخابات مجلس نهم که در اسفندماه سال ۱۳۹۰ برگزار گردید درذهن همگان تداعی شود.

   

  انتخاباتی که با حضور تاجگردون،سید قدرت الله حسینی،علیمراد جعفری،علی فولادی وندا،حسین اسماعیلی بعنوان پنج کاندیدای اصلی برگزار گردید که در نهایت تاجگردون با اختلاف زیاد نسبت به چهار رقیب خود پیروز انتخابات شد.

   

  ویژگی ظاهری انتخابات مجلس یازدهم با مجلس نهم در این است که بجز تاجگردون و سید قدرت حسینی که در آن انتخابات حضور داشتند فقط جای علیمرادجعفری،حسین اسماعیلی و فولادی وندا تغییر پیدا می کند که زینل زاده و پاکدل که هر دو از یک منطقه هستند جایگزین جعفری و اسماعیلی و یوسف یاقری نیز جایگزین فولادی وندا خواهد شد.

   

  می توان گفت در انتخابات دوره یازدهم یعقوب زراعت کیش جایگزین سید مصیب افتخاری در انتخابات مجلس دهم است که با حضور خود و طرح مباحث انتقادی در خصوص عملکرد غلامرضا تاجگردون به ایفای نقش بپردازد و سرانجام به نفع یکی از گزینه ها کنار رود پس می توان حضور زراعت کیش را چندان مهم ارزیابی نکرد.

   

  اما انتخابات مجلس یازدهم هر چقدر در ظاهر شبیه انتخابات مجلس نهم پیاده شود به این معنا نخواهد بود که خروجی و نتایج انتخابات مجلس نهم رقم خواهد خورد.

   

  همواره فضای سیاسی ایران دستخوش تغییرات است و گاه تغییرات به گونه ای است که بارها غافلگیری تحلیل گران و فعالان سیاسی را بهمراه آورده است و می توان گفت در انتخابات در ایران گزینه هایی می توانند موفق ظاهر شوند که بتوانند یک موج مردمی و امید ایجاد کنند.

   

  در انتخابات مجلس نهم و دهم غلامرضا تاجگردون به خوبی توانست با ایجاد موج امید و نهادینه کردن این موضوع که اوست که می تواند گچساران و باشت را در مدت کوتاهی به قله پیشرفت،توسعه،اشتغال و … برساند پیروز هر دو انتخابات شد.

   

  یوسف باقری-از یوسف باقری بعنوان یکی از گزینه های اصلی قشقایی ها در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در حوزه گچساران و باشت نام برده می شود.هر چند که وی اعلام داشته است هنوز به جمع بندی نهایی در خصوص ورود یا عدم حضور در انتخابات آتی نرسیده است اما به نظر می رسد وی بی میل به حضور در ماراتن انتخابات نباشد.

  باقری یا هر گزینه دیگر قشقایی در صورتی قصد ورود به انتخابات مجلس یازدهم را داشته باشد در حالی خواهد آمد که با چالش بزرگی روبرو خواهد بود.سخنرانی افراسیاب پرویزی و حضور چند چهره موثر ترک زبان گچساران در جلسه گزارش عملکرد غلامرضا تاجگردون به نوعی اعلام بیعت و حمایت مجدد از تاجگردون بود و این پیام را داد که این چهره های موثر قشقایی در انتخابات دوره یازدهم مانند انتخابات دهم رای قابل توجهی از قشقایی ها را به سبد تاجگردون خواهند ریخت که با این روند از هم اکنون برای یوسف باقری یا هر گزینه ترک زبان قشقایی هیچ شانسی نمی توان قائل شد.

   

  غامرضاپاکدل-از پاکدل مدیرعامل اسبق شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بعنوان یکی دیگر از گزینه های محتمل در انتخابات آتی نام برده می شود.
  حضور همزمان پاکدل و اردلان زینل زاده که هر دو از یک منطقه هستند به ضرر هر دو خواهد بود.

  اما به نظر نمی رسد که غلامرضا پاکدل محبوبیت زینل زاده را برخوردا باشد و بتواند کاری از پیش ببرد.یکی از نقطه ضعف های پاکدل کارنامه وی در دوران مدیرعاملی نفت گچساران است که برخی تحلیل گران معتقد بودند وی به شدت نگاه قومیتی داشته و بهمین دلیل به نظر نمی رسد بتواند رای و اقبال قابل توجهی را به سمت خود  معطوف دارد.

   

  اردلان زینل زاده- زینل زاده که این روزها از وی زیاد می شنویم و شجاعانه رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس دهم را به مناظره دعوت کرده است میتواند پدیده انتخابات مجلس یازدهم باشد.

  می توان گفت در میان گزینه های موجود تنها اردلان زینل زاده است که می تواند یک موج سیاسی-مردمی شکل داده و در انتخابات آتی حرفهایی برای گفتن داشته باشد.

  شهردار سابق دوگنبدان ازچند فاکتور جهت یک حضور قدرتمندانه در انتخابات برخوردار است.پاکدستی،باج ندادن،جدیت در کار،پشتوانه قومیتی،خوشنامی از جمله این فاکتورهاست.

  اما زینل زاده در این مسیر چالش هایی پیش روی دارد.اولین چالش می تواند این باشد که وی در چه قالبی قصد حضور در انتخابات را دارد.وی قصد دارد مستقل حضور یابد یا بعنوان یک اصولگرا وارد انتخابات شود؟توصیه برخی تحلیل گران به زینل زاده این است که وی مستقل در انتخابات ظاهر شود و رمز موفقیت او برای ایجاد یک موج مردمی همین است و وی نباید در قالب یک اصولگرا حضور یابد.زینل زاده باید اطراف خود را از مگسانی که بوی شیرینی حس می کنند پاک کند و با افراد فرصت طلب و معامله گرا دم خور نشود.

  زینل زاده می تواند در منطقه بویراحمدگرمسیر و دیگر طوایف آراء قابل توجهی را متوجه خود کند و جوانانی که امروز از بی عدالتی و بیکاری دلزده و منتقد نماینده خود شده اند را جذب کند.

   

  سید قدرت الله حسینی-حضور سیدقدرت در انتخابات یازدهم به این معناست که او یک قطب انتخابات است.یک ویژگی انتخابات مجلس یازدهم این خواهد بود که ریزش آرای تاجگردون به سمت کدام گزینه ها خواهد رفت و ظاهرا رقبای تاجگردون هر کدام در تلاش برای به دست گرفتن این آراء خواهد بود.

   

  سید قدرت الله حسینی از پشتوانه رای خوبی در شهرستان باشت برخوردار است اما مشکل اصلی سید قدرت در شهرستان گچساران و حومه خواهد بود.جایی که اکثر اصولگرایان این حوزه متعلق به بویراحمد گرمسیر است که این حوزه خود گزینه های خود راخواهند داشت.برخی تحلیلگران تعدد کاندیداها را به ضرر سید قدرت می دانند.

   

  یکی دیگر از چالش های سید قدرت همکاری یا عدم همکاری چهره های پرنفوذ اصولگرایان گچساران از قبیل یدالله مرادی،احمد خورشیدی،علیمراد جعفری،حسین اسماعیلی و …خواهد بود و باید دید آیا این افراد جهت حمایت همه جانبه از حسینی پای کار خواهند امد یا اختلافات قدیمی سرباز خواهد زد.

   

  اگر هدف اصلی همه کاندیداهای حاضر در انتخابات مجلس یازدهم تنها شکست تاجگردون باشد و بخواهند هماهنگ وارد عرصه شوند در آن صورت سید قدرت می تواند امیدوار باشد.

   

  غلامرضا تاجگردون-تاجگردون چهره کاریزمایی دارد که همواره به کمک وی آمده است.قدرت بیان بالا،شناخت و آگاهی وی از مسائل سیاسی و فضای قومیتی منطقه،جایگاه کشوری،لیدرهای قدرتمند و بانفوذ و…از جمله عوامل موفقیت تاجگردون بوده است.در ایتدای تحلیل ذکر گردید که انتخابات مجلس یازدهم هر چقدر شبیه انتخابات مجلس نهم باشد خروجی این انتخابات شبیه هم نخواهد بود و تاجگردون به آسانی پیروز انتخابات نخواهد بود زیرا هر کدام از رای دهندگان به غلامرضا تاجگردون در ذهن خود تصویری از گچساران بعد از پیروزی تاجگردون را متصور کرده بودند،گچسارانی خالی از بیکار،بسیار توسعه یافته و …اما امروز یکی از نقدهایی که متوجه تاجگردون است همخوانی نداشتن وضعیت فعلی شهرستان گچساران و باشت نسبت به توانایی تاجگردون است.

  نمی توان موج ناامیدی،بدبینی،خستگی،عدالت خواهی و رفع تبعیض که در گچساران و باشت به وجود آمده است را نادیده گرفت.موجی که اگر تاجگردون نتواند کنترل و راضی کند کم کم به ساحل دیگری خواهد رسید.

  به گواه اکثر تحلیلگران تاجگردون در انتخابات آتی کار سختی در پیش خواهد داشت.

   

  نقش تعیین کننده شورای اصلاحات گچساران در انتخابات_در پایان باید گفت شکست تاجگردون راحت نیست اما ناشدنی هم نیست و تصمیم شورای اصلاحات شهرستان گچساران در پیروزی یا عدم پیروزی تاجگردون مقابل گزینه هایی که ذکر گردید پررنگ و حیاتی خواهد بود و باید دید اصلاح طلبان گچساران قصد ورود کاندیدا به این انتخابات خواهد داشت یا همچنان از تاجگردون حمایت خواهند کرد.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  34 نظر برای “استقبال زود هنگام از انتخابات مجلس یازدهم در گچساران”
  1. گچساران گفت:

   تاجگردون با نفوذی که داره هیچ کاری واسه گچساران نکرد
   فقط یه سفره پهن شد واسه چپاول افرادی خاص و واسه عده ای خاص و فرصت طلب خوب شد

   5

   6
  2. ناشناس گفت:

   برای شکست عجله دارن، بهتره بجای خرج بی خودی پولشون رو به امور خیریه اختصاص بدن و ارامش روانی مردم رو بیش از اینی که هست برهم نزنن

   5

   3
  3. احمدی گفت:

   هر چه تعداد کاندیداها بیشتر باشد فقط بر ضرر تاجگردون است
   انتخابات دور قبل این موضوع را ثابت کرد
   دو قطبی ایده آل تاجگردون است

   2

   2
  4. ناشناس گفت:

   اگر تاجگردون جایی دیگری کاندید شود یا ردصلاحیت شود چه پیش میاد؟؟؟؟

   1

   1
  5. اصلاح طلب گفت:

   شورای اصلاحات کیلو چنده اولا همه در مشت تاجگردون هستند
   دوما انتخابات قومیتی است
   به نظر بنده تاجگردون زود شروع کرد و این برای او هزینه دارد
   تحول مدیریتی در گچساران تنها راه تاجگردون است

   2

   2
  6. گچساران گفت:

   از وقتی …….. شده پارتی بازی و بی عدالتی بیشتر شده. مدیران بی لیاقت بیشتر شدن. از در و دیوار نیرو جذب شرکت کردن.تمام اینها از برکات حضور این آقاست. میگن اب یه جا بمونه گندیده میشه

   1

   1
  7. واقع بین گفت:

   تاج گردون به قول خودش هر جا کاندید بشه قبوله .ولی بنظر میرسه ایشان خیلی قدرشناس نیستن بیشترین لطف رو مردم گچساران و باشت بهش کزدن و ۶۵ هزار رای بهش دادن معلوم نیست دلیل نارضایتی ایشان از مردم شریف گچساران و باشت چیست و چرا این همه منت میذار د بر سر مردم……. ایشان به واسطه همین مردم فعلا ریس کمیسیون بودجه هستن و اینقدر منم منم میکند…….

   3

   3
  8. ناشناس گفت:

   تاجگردون صددرصدقبوله چون تمام این افرادامتحان پس داده اندبالاخص زینل زاده که فقط ارااودرمنطقه دشت موره ودرموردخصوصیاتش هم اشتباه کردی سری به …… بزنید…… اومشخ میشود

   1

   3
  9. ناشناس گفت:

   هیجکدام ازاین افراددراندازه مجلس نیستندولیاقت تاجگردون خیلی بالاترازاین حرفهاست

   1

   4
  10. در جواب منتقدین زینل زاده بزرگ گفت:

   ۱-پیمانکار خیابان بلادیان چ کسی است؟؟
   ۲_سمت محسن تاجگردون در پتروشیمی چیست و چ نسبتی با نماینده محترم شهرستان گچساران دارد؟؟؟
   ۳_معرف صد درصدی نیروهای کار فرمای پتروشیمی را چه کسی انجام میدهد؟؟
   ۴_پیمانکار جاده گچساران به بهبهان چ کسی است واسه نسبتی با نماینده دارد؟
   ۵_هزینه ساخت تفریگاه بنوشکه از کجا آمد و تفریگاه متعلق به چ کسی است؟
   ۶_پیمانکار خطوط آب و گاز پتروشیمی چطور و در کدام مناقصه کار اجرای خط لوله به آنها واگذار شد؟؟؟؟؟
   ۷_……
   ۸….
   .
   .
   .
   .

   4

   1
  11. اقای نویسنده یعنی کل فاکتورهایی که تاج گردون برای قبول شدن داره اینهایی بود که گفتی.از عملکرد موفق و بودجه های کلانی که برای این شهرستان سرازیر کرده چیزی نگفتی.از نوشته هات معلومه که اومدی به بقیه راهکار بدی برای شکست تاج گردون.ولی زهی خیال باطل

   2

   3
  12. جوان گفت:

   در جواب اصلاحات، شورای اصلاحات کیلویی نیست منافع طلب هم نیست مثل امثال شماها دنبال منافع نیست ودر طول همه انتخاباتها نشان داده که گچساران با نام اصلاحات پیوند خورده ولی اصلاح طلبان و شورای هماهنگی اصلاحات شهرستان که درکشور سرآمد می باشند اهل معامله و تفرقه منافع نیستن اهل فکر منافع شهر می باشند اهل دورویی نیستن جهت اطلاع دوست عزیز

   1

   1
  13. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   بدون شک هیچکدام از این اسامی در حد حاج غلام تاجگردون نمی باشند.

   تاجگردون پدیده سیاسی چند دهه اخیر استان بوده و رقیب ندارد.

   1

   4
  14. علی گفت:

   جناب تاجگردون فردی پر مدعا و فقط برای طوایف خاص کار میکنه روشنایی تا باشت ع…. ا….. ؛خیابان بلادیان گ……؛جاده ی بهبهان گ… ؛بنوشکه ع…..ا…… ؛منابع انسانی نفت ج….. گ…..؛پتروشیمی م…. ول…. وشاطلانها؛تحصیلکرده ها صفر؛سه نماینده گچساران داره غلام ؛ح……خ… پ…. چه شهری شده این گچسااران بقول یکی از اصولگریان که ما گوش ندادیم اینا ال صعود هستن

   1

   0
  15. مردم گفت:

   تمام نماینده هایی که تا فعلا اومدن واسه جیب خودشون و عده ای خاص بودن. هیچ کدوم واسه مردم کاری نکرد

   2

   1
  16. ناشناس گفت:

   دررجواب منتقدبزرگ زینل۰بگوکوچک ۰عزیزمن په انارجاده بهبهان وخیابان بلادیان بزرگ مردی بنام گوهرگانی که فعلاازجیبش هزینه میکنه نسبتی هم باتاج نداره محسن تاجگردون حدود۱۴ساله که درپتروشیمیه چه ربطی به تاج داره حالاهم داشته باشه مگه قراره هیچکدام ازخ انواده تاجگردون پست نداشته باشندادم بی عرضه اینطورمشخص میشه

   1

   4
  17. ناشناس گفت:

   دنیا فقط جناب دکترتاجگردون.به امیدخدا دور بعد هم خودش نماینده خواهد بود.ان شاءالله.

   1

   3
  18. همه افراد دارای آرای زیادی میباشند ولی نه درزمانی که دکترتاج باشه منتظررقیب قدرهستیم ولی در بین این اسامی آنها جمعا ۲۵درصداز اره را دارن ۷۵درصددیگه مال تاج است

   1

   3
  19. اصلاح طلب گفت:

   عباسی تو چقدر خوش خیالی برادر من

   1

   1
  20. باشت گفت:

   ولی صحبت های پرویزی درحمایت از تاج تا پایان دوره نمایندگی تاج بود وگفت اگه مطالبات مورد توجه وبرآورده شد از تاج حمایت میکنه ویقینا نشه پرویزی بزرگ مهندس باقری حمایت خواهد کرد اونموقع باقری دردسر بزرگی خواهد شد

   0

   0
  21. نادر قر قانی گفت:

   مهندس یوسف باقری چهره ی محبوبی در بین قشقایی ها و حتی غیر قشقایی هاست… نسبت به علی فولادی و ندا معتدل تر و از شم سیاسی و اقبال بالاتری برخوردار هست…. میتونه منشا تغییر و تحولات باشه و نتایج غیر قابل پیش بینی را در انتخابات گچ رقم بزنه…. تا حالا هم زیر پوستی کارهای زیادی را انجام داده و تیم خوبی را در حال سازمان دهی هست…. باید منتظر بود…. امیدواریم در یک فضای رقابتی سالم و منطقی توانمندیها به نمایش در بیایید و …. به امید پیروزی جناب مهندس باقری عزیز

   0

   0
  22. حسام الدین پرویزی گفت:

   مهندس باقری انصافا نواندیش و از دل قشر ضعیف بیرون آمده اند،پس مناسبترین هستند

   0

   0
  23. پژمان گفت:

   به امید خدا بار دیگر دکتر تاجگردون با ارای بالا روانه مجلس خواهد بود

   0

   0
  24. آرش گفت:

   ‎باقری شایسته هست انشالله مردم فرصت بدن یقینا منشا خیر وبرکت خواهد شد

   0

   0
  25. نادر قر قانی گفت:

   حضور افرادی چون مهندس یوسف باقری میتوانید در انتخابات تحول و تغییر شگرفی را منجر شود…. ایشان با پایگاه اجتماعی گسترده ای که دارند میتوانند بعنوان پدیده ای ظهور کنند…

   0

   0
  26. دانشگاه گچساران گفت:

   اینبار مردم فهیم گچساران وباشت یک فرد علمی ودانشگاهی را برا مجلس انتخاب می کنند آقای تاج گردون هم خیلی زحمت کشیدند ونهایت وقت وتوانش را برا شهرستان گذاشت بقیه نمایندگان دور قبل هم تلاش کردند بالاخره هرانسانی یک توانایی دارد وباید اجازه دا نیروی جوان ودانشگاهی با فکر نو وارد شود انشالا مشکل اشتغال وکار جوانان پسر ودختر این منطقه زر خیز حل شود .البته نمایندگان دوره های قبل نیز نباید تخریب شوند واز تجربیاتشان استفاده کرد حتی کاندیداهای قبلی را .

   1

   0
  27. استاد گفت:

   دکتر زراعت کیش از افتخارات استان در دانشگاه آزاد کشور هستند وجناب دری نمی بایستی اینگونه تحلیلش کنید احتمالا شما دانشگاه درس نخوانده ای تا حرمت استاد وشاگردی را رعایت کنی .

   1

   0
  28. منصف گفت:

   دکتر تاج گردون می بایستی به وزارت بروند واینجا شاید دیگه ظرفیتش تمام شده .همینطور سی قدرت وجعفری هم باید تمام شده انگاشته شود

   1

   0
  29. استاد گفت:

   چرا کامنت های مخالف را نزدی

   0

   0
  30. منصفانه گفت:

   عمراکسی به زراعت کیش وپاکدل رای بده اینادرحدنمایندگی نیستن

   0

   1
  31. تیز گفت:

   جان خودت به جزعکس سیدقدرت وتاج وزینل کدومش درحدنماینده هستن اینکارونکن خودشون باورمیکن اگه تومنطقشون وروستاشون بهشون رای دادن اینابه واسطه ادمهای مخلصی که رای جمع کردن وصاحب نظربودن درمنطقه به اینجارسیدن وپست گرفتن ببینیم

   0

   1
  32. رو راست گفت:

   پوک دل توی شرکت نفت کم حق مردم رو خوردی و حق کشی کردی، در ضمن در جواب اون کامنتی که ردیف کرده و اسم برده ، ی سوال مگه خانواده تاجگردون ندار یا بیسواد بودن یا فکر میکنی حالا به این جایگاه رسیدن ، اونا از خانواده های اصیل این شهرستان بودن چرا از سر عقده حرف میزنی ، بخدا تاجگردون هیچ کاری هم برام نکرده ولی بهش افتخار می کنم

   0

   1

  
  امروز دوشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 • چهارشنبه سوری ، چهارشنبه سوزی نشود…
 • مرگ دردناک جوان دهدشتی پس از عمل آپاندیس
 • زایشگاه جدید بیمارستان امام سجاد(ع) یاسوج افتتاح شد+عکس
 • پیام تسلیت شهردار باشت به همکاران و خانواده آتش نشان گچسارانی
 • دانشگاه پیام نور در چرام ماندگار شد
 • بزرگترین رویداد فرهنگی، ورزشی کهگیلویه و خاموشی برخی رسانه های معدود مخاطب
 • مدیرعامل شرکت تعاونی عشایری ثلاث لنده انتخاب شد+تصاویر
 • تاج گردون به احمدي نژاد در جلسه مجمع تشخيص مصلحت نظام چه گفت؟!
 • فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد:سارقین سرقت مسلحانه طلافروشی شهر لنده شناسایی شده اند
 •