طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۳ اسفند, ۱۳۹۶ | کد خبر : 75224 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛     حمیده هدایتخواه در پاسخ به سخنان اخیر تاجگردون در  یادداشتی نوشت:     صحبت‌های اخیر نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مطرح کردن بحث کاندیداتوری از حوزه بویراحمد و دنا پتانسیل این را داشت و دارد که طی چند روز پیاپی به تیتر اول رسانه‌های استان بدل شود! […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

   

  حمیده هدایتخواه در پاسخ به سخنان اخیر تاجگردون در  یادداشتی نوشت:

   

   

  صحبت‌های اخیر نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی و مطرح کردن بحث کاندیداتوری از حوزه بویراحمد و دنا پتانسیل این را داشت و دارد که طی چند روز پیاپی به تیتر اول رسانه‌های استان بدل شود! آیا این نکته از چشم میرشکار مغفول مانده است؟! بدون شک خیر! بی شک تاجگردون با علم به قدرت نفوذ این جمله در میان لایه‌های مختلف جامعه آن را مطرح کرد. جمله‌ای تاثیرگذار که قدرتی شگرف در شکل گیری جبهه بندی‌های مختلف فکری در سطح رسانه‌ها، در میان بحث‌های عمومی جامعه و در فضای مجازی خواهد داشت. اما چرا میرشکار این جمله را در این مقطع به کار برد؟! بیایید نتایج جمله میرشکار را بررسی کنیم:

   

   

   

  تحقیر بویراحمد و دنا و نماینده این منطقه

   

   

  جمله تاجگردون یادآور تمام روزهایی است که دولتمردان پیش و بیش از حضور در مرکز استان با همراهیِ میرشکار، به گچساران می‌رفتند تا برش پائین و ضعف قدرت چانه زنیِ نماینده بویراحمد و دنا بیشتر به چشم مردم بیاید. در اینکه نماینده فعلی بویراحمد در تمام سالهای گذشته در خور و درشان مردم شریف منطقه عمل نکرده و خود را نشان نداده است شکی نیست.

   

   

   

   

  این موضوع حتی در مسئله استیضاح وزیر راه (فارغ از نمایشی یا غیرنمایشی بودن نامه امضا شده توسط تاجگردون و..) و نبود امضای نماینده محترم بویراحمد و دنا پای آن نامه نیز خود را نشان داد، چه اینکه در شرایطی که دلهای مردم منطقه در پی هواپیمای سقوط کرده در نوک قله بود، جناب زارع از استیضاح قریب الوقوع وزیر علوم سخن می‌گفت و چه کسی می‌تواند از نسبت میان تمایل به این استیضاح و عزل هم طایفه‌ای حاج زارع از ریاست دانشگاه یاسوج چشم پوشی کند؟

   

  عزل رحیمی به معنای از دست رفتن مهم‌ترین پایگاه جولان طایفه‌ای حاج زارع بوده و هست و این یعنی در اوج بحرانِ مردم استان، حاج زارع به دو سال دیگر و انتخابات مجلس می‌اندیشد! اف بر مسندی که مردم را به فراموشی می‌سپارد.

   

  کوتاه سخن آنکه، نه تنها به این دلایل ذکر شده بلکه به دلایلی که تمام جامعه همواره در کوی و برزن از آنها سخن می‌گوید و کم مانده که به لالایی کودکان هم بدل شود، زارعی نماینده‌ای در خور برای بویراحمد و دنا نبوده است، اما آیا این دلیلی کافی برای تحقیر بویراحمد از سوی میرشکار است؟! این منطقه با عملکرد نماینده‌اش به کجا رسیده است که بازیچه میرشکار در ادوار مختلف و با اعمال متفاوتی باشد؟ گاه با کلمه و نیش و کنایه و گاه با مدیریت آمد و شد مسئولین کشوری! بی شک ضعف نماینده بویراحمد و دنا به میرشکار این حق را نمی‌دهد که هرگاه بخواهد با روش‌های مختلف دست به تحقیر این منطقه و مردم شریف آن بزند. مگر آنکه بگوییم دلیلی پشت این کار و سخن بوده است که احتمالاً بتوان آن دلیل را اینگونه مطرح کرد:

   

  یادآوری و پررنگ کردن دو قطبیِ بویراحمد-گچساران

   

  این اتفاق مهم‌ترین نتیجه سخن میرشکار است. جمله مودبانه و در ظاهر با محبت تاجگردون دارای روحی تیره است که قادر است بر ایجاد دوقطبیِ تیره میان دو بخش مهم، شریف و مهربان و سلحشور استان یعنی گچساران و بویراحمد موثر باشد.

   

  این دو قطبی که در انتخابات و روزهای پس از آن نمود داشت، با طرح این جمله از سوی تاجگردون پررنگ‌تر می‌شود. باید گفت تاجگردون در دو سال اخیر نشان داد تمایل زیادی به ماندن این دوقطبی دارد و با حرف و حدیث‌هایی که وی را متهم به یکه تازی در خصوص بودجه‌ها و آمد و شد مسئولین به استان و… می‌کند مشکل چندانی ندارد.

   

  اما چرا میرشکار دوست دارد در این مقطع در این دو قطبی بدمد؟ این احتمال چندان بیراه نیست؟

   

  حاشیه سازی برای مغفول ماندن برخی اقدامات پیش رو که در شرف انجامند!

   

  خاطرتان هست که در حادثه انفجار یکی از مخازن شرکت نفت گچساران، جناب میرشکار با انتشار نامه‌ای دست به تهدید وزیر نفت به استیضاح زد؟ اما آیا استیضاح صورت گرفت؟! خیر نگرفت، آن نامه صرفاً در اوج احساسات مردم منتشر شد برای ایجاد ژست دلسوزیِ میرشکار. دفاع تمام قد جناب تاجگردون از وزیر راه پس از حادثه قطار در زمستان ۹۵ به واسطه عذرخواهیِ وزیر از مردم و استعفای یک معاون وزیر در آن حادثه را هم باید به خاطر داشته باشید! (یک قطار واژگون شده، جمعی از مردم داغدار شده‌اند و جناب تاجگردون یک عذرخواهیِ ساده را نشانه حسن عملکرد وزیر می‌دانند و دلیلی برای ابقا و مخالفت خود با استیضاح! باور کنیم همه چیز همینقدر شوخی است جناب تاجگردون؟!) حال در شرایط فعلی و ماجرای هواپیما نامه‌ای منتشر می‌شود برای استیضاح، مردم در اوج احساسات خوشحال و مغرور می‌شوند، مدتی می‌گذرد، احساسات فروکش می‌کند، از کجا معلوم استیضاح به قوت خودش باقی بماند؟! آن هم استیضاح کسی که از نزدیکان میرشکار است. این فضا به یک موج پوششی نیاز دارد، به یک مظلوم نمایی و آن چیزی نیست مگر دمیدن در آن دوقطبیِ معروف.

   

  از سوی دیگر نارضایتی از میرشکار در حوزه انتخابیه‌اش اوج می‌گیرد، به تعبیر خودش جلسات شبانه و.. برای نبودن او، انتخابات هم که همیشه بغل گوش سیاسیون است، پس باید هرچه زودتر بازی شروع شود، تراشیدن یک دشمن بیرونی بی شک می‌تواند در ایجاد اتحاد داخلی در حوزه انتخابیه موثر باشد، گفتن جملات تحقیرآمیزی از این دست می‌تواند بویراحمدی‌ها را برای تاختن به میرشکار تهییج کند، آنوقت حوزه انتخابیه جناب نماینده سیاس نگاه خود را از درون به بیرون منتقل می‌کند! آنوقت دوقطبی بویراحمد- گچساران می‌تواند بر موج اعتراضات درونی و صدای بلند منتقدان و مخالفان تاجگردون در گچساران و باشت سایه بیفکند.

   

  پس دوستان و رفقا بهتر است حرف‌های میرشکار را جدی نگیریم! هرگونه تاختن بر او و حرفهایش حاشیه امنی است که با گفتن آن حرفها در پی‌اش بود، بهتر است سکوت کنیم تا گرد و غباری بلند نشود تا او بتواند پشت گرد و غبار به نتایج مطلوبش برسد.

   

  او دنبال موج سواری برای اهداف خود است.

   

  همین

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  14 نظر برای “پاسخ هدایتخواه به تاجگردون ؛ او دنبال موج سواری برای اهداف خود است”
  1. ناشناس گفت:

   نترس ایشان بعنوان نماینده مجلس مردم شریف بویراحمدنمیاید وحضرتعالی وپدرت دیگر نماینده بویراحمد نخواهید شد امتحانتان پس داده اید

   0

   0
  2. baran گفت:

   باتوجه به یکه مو ی شخصی بیم و زارع رای ندام. اطرافیان دکتره هم خیییلی خوب شناختیم که چقد توهین بار همه کردن لازمه یاد اوری کنم خدمتتون که دکتر هم هیچ کاری سی بیرلحمد نکه. هرچند بنده یکی و طرفدارلشم. هرکسی ب نفع خوش کار که که تا صد نسل بعدش سیر وابو. الان هیچ کس ضرر نکه جز ما جوونل که بهترین دانشگاه تهران درس خوندیم واللن بیکاریم. ولی شما فقط کلفیه اسم پدرتونه ببریت خیلی سریع کارتو ردیفه.موفق باشید

   0

   0
  3. بویراحمد گفت:

   چندی قبل از افاصات ستار هدایت خواه مبنی بر رهنمودهای………..مبنی بر اینکه وظیفه زنان در جامعه اسلامی فقط و تنها فقط خانه داری و فرزند اوری ست .
   و ایضا اینکه………. در سال ۹۲ شعار فرزند کمتر زندگی بهتر را سیاستی اشتباه ارزیابی کردند . و در همین راستا
   دکتر هدایت خوا ضمن افاضاتی در دانشگاه یاسوج زنان بویراحمدی را به این امر خطیر و بزرگ در جهت رفع دغدغه های……. فراخوانند ،
   حال سوالی ذهن حقیر را درگیر خود کرده که در پی پاسخ ان هستم !!
   شما دختر عزیز دکتر هدایت خواه در جهت رفع نگرانی های جمعیتی…….. چه کرده اید ؟؟؟؟؟؟؟

   0

   0
  4. ناشناس گفت:

   بدبختی ماراببین هرکسی نظرمیده

   0

   0
  5. رو راست گفت:

   مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید، تاجگردون چون تو کل ایران محبوبیت داره همه هم این رو میدوند ، معلوم که شما باید احساس خطر بکنید ، چون واقعا دارن خدمت میکنن بعضی ها توان دیدنش رو ندارن ، از خودتون مایه بذارید نمی خواد از طرف آقای زارعی نظر بدین بهتره به خودتون باشید

   ی زا

   0

   0
  6. رو راست گفت:

   چون متوجه شدی جناب تاجگردون تو کشور محبوبیت داره برا مردم و مردم هم دوستش دارن ، برا خانواده ت احساس خطر کردی وگرنه با آقای زارعی مشکلی نیست ، از خودتون بگین ، ما مردم گچساران قدرش رو بهتر میدانیم ، برو به فکر خودت باش ،

   0

   0
  7. رو راست گفت:

   چیه احساس خطر میکنی تاجگردون نه اینکه توی یاسوج اگه کاندید بشه هر جای این کشور کاندید بشه مطمئن باش رای میاره متاسفانه
   یکی مثل شما و امثال شما واقعیتها رد نمی بینید فقط منافع خودتون براتون مهمه نه منافع کشور یا شهرتون شما گرد وخاک نکن

   0

   0
  8. حمید گفت:

   اقای تاج گردون از افتخارات قوم لر و مردم جنوب و یکی از شخصیتهای تاثیر گذار استان طی این ۴۰ سال انقلاب هستند و به خاطر اینکه به کسی باج نمی دهد از ایشون می ترسند و به این در و آن در می زنند تا شاید بتوانند مردم را نسبت به ایشون بدبین کنند ولی اقای دکتر تاج گردون بیدی نیست که با این بادها بلرزد
   اگر گچساران از یاسوج جدا بشه انوقت مشخص میشه که شما یاسوجی ها چی در چنته دارید و به چه چیز خودتون می نازید؟؟؟؟؟؟؟؟

   0

   0
  9. رو راست گفت:

   از کی تا حالا نظریه پرداز شدی

   0

   0
  10. رو راست گفت:

   بخاطر بابات ترسیدی ،

   0

   0
  11. رو راست گفت:

   بخاطر بابات ترسیدی ، بمیرم الهی

   0

   0
  12. فضیلت گفت:

   مرحبا؛ ۲۶ سال ایشون در مجلس و یا سازمان برنامه و بودجه سکاندار بوده اند لیکن هیچ خدمتی به این استان نکرده اند جز ساختن دوقطبی های موهوم نظیر گچ و یویراحمد یا گرمسیری و سردسیری….

   0

   0
  13. ناشناس گفت:

   برو خانوم،……….. در حدي نيستيد كه در مقابل تاجگردون باايستيد، غدر شما دندان پوسيده بويراحمد نيست بلكه كرم دندان بويراحمد است

   0

   0
  14. رو راست گفت:

   چرا ترس برت داشته، تو رو چی به شخصیتی مثل تاجگردون

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۱ فروردین ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • آئین تجلیل از قهر مانان المپیاد استعدادهای برتر ورزش هاکی دختران کشور در گچساران برگزار شد+تصاویر
 • عفو و آزادی سرمایه دار مطرح بویراحمدی از زندان/ هشدار مدیرکل دادگستری به برخی رسانه ها
 • پیش‌بینی وضعیت جوی کشور تا ۱۳ فروردین ۹۸ 
 • بوسه عضو شورای شهر لنده بر دستان پاکبانان/ اقدام قابل تقدیر انجمن جوانان+تصاویر
 • چه شد که مجری محبوب نود اخراج شد؟/ سیر تا پیاز ماجرای “عادل فردوسی‌پور” و “مدیر شبکه ۳”
 • اخلال درساخت و ساز محوطه دانشکده صنعت ومعدن چرام
 • رئیس مخابرات شهرستان گچساران منصوب شد+حکم 
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 •