طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۳ اسفند, ۱۳۹۶ | کد خبر : 74445 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ تکذیب انتقال ۷ پیکر به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد انتقال ۷ پیکر به پزشکی قانونی استان را تکذیب کرد. به گزارش فانوس زاگرس، کامروز امینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تکذیب انتقال ۷ پیکر به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخشی از اجساد روز […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  تکذیب انتقال ۷ پیکر به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد
  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد انتقال ۷ پیکر به پزشکی قانونی استان را تکذیب کرد.

  به گزارش فانوس زاگرس، کامروز امینی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با تکذیب انتقال ۷ پیکر به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بخشی از اجساد روز گذشته به پزشکی قانونی منتقل شد و کار نمونه‌برداری و بررسی آنها انجام شد.

  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: پزشکی قانونی این آمادگی را دارد که هر تعداد پیکری که انتقال داده شود را مورد نمونه‌برداری و آزمایشات قرار داده و در اختیار خانواده‌ها قرار می‌دهیم.

  وی عنوان کرد: از همه خانواده‌ها نمونه DNA صورت گرفته است.


  فعلا امکان حضور هیچ تیمی درمحل حادثه نیست

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت:فعلا امکان حضور هیچ تیمی درمحل حادثه نیست

  به گزارش فانوس زاگرس، شاهین فتحی صبح در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در لحظات اولیه حادثه تیم‌های عملیاتی هلال‌احمر فعال شد و سعی کردیم توسط بالگردها نیروهای زبده را به منطقه اعزام کنیم.

  رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر افزود: دیروز نیروهای امدادی توانستند در  ارتفاع بالای چهار هزار متر بخشی از بقایی را به شهر یاسوج منتقل کنند.

  وی گفت: در تماس با نیروهای ارتفاع بالای یک متر برف را گزارش کردند  و به دلیل شرایط جوی امکان حرکت به جلو برایشان امکان پذیر نبود.

  وی افزود: تیم اول و تیم دوم به سمت کمپ اصلی برگشتند و منتظر هستیم در صورت بهبود شرایط جوی مجددا تیم‌ها را از دو سمت شمالی و جنوی به منطقه کنیم.

  فتحی گفت: هواشناسی روز دوشنبه را برفی پیش‌بینی کرده و بارش برف را خواهیم داشت و منطقه دنا بارش خیلی زیادی را خواهد داشت برای سلامت نجات‌گرها اقدام آنها به منطقه مقدور نیست تیم‌های مختلفی از فدراسیون کوهنوردی و همچنین ارتش جمهوری اسلامی هستند و فعلا امکان حضور هیچ تیمی در منطقه عملیاتی در آن ارتفاع  نیست و با احترامی که برای خانواده‌های دغدادر داریم باید نگران سلامتی نیروهای عملیاتی هم باشیم.


  برنامه‌ریزی برای دست‌یابی به جعبه سیاه هواپیما

  نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی گفت: با مسببان سانحه هوایی یاسوج برخورد می‌شود.

  به گزارش فانوس زاگرس، غلام‌محمد زارعی با اشاره به شرایط نامساعد جوی و سخت گذر بودن منطقه برای اعزام گروها گفت: با توجه به شدت بارش برف و باران در کوه‌گل سی سخت  کار امداد به سختی در حال انجام شدن است.

  وی با اشاره به فراهم نبودن زمینه پرواز بالگردها گفت: تیم‌ها تجهیز شدند و در صورتی که امکان اعزام فراهم شود اعزام خواهند شد، ضمن اینکه دو تیم امدادی حضور داشتند که به دلیل شدت بارش برف با پایین فراخوانده شدند اما به محض اینکه امکان حرکت فراهم شود اعزام خواهند شد.

   نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: بارش برف و باران موجب کاهش دید در منطقه عملیات امداد و نجات شده است.

  وی تصریح کرد: از نظر امکانات هوایی و نیروی انسانی همه امکانات فراهم است اما آنچه مانع کار شده شرایط جوی، برف و باران است که امیدواریم هر چه سریع‌تر شرایط فراهم شود.

  زارعی در خصوص مطالبات مردم و پیگیری این حادثه گفت: ما به موازت کارهایی امدادی کارهای بررسی علت حادثه را انجام می‌دهیم و افرادی مشخص شدند برای بررسی علت حادثه که اگر گزارش ها در اختیار قرار گیرد با مسببان آن برخورد می‌شود.

  وی تصریح کرد: جعبه سیاه هواپیما نقطه‌زنی و مشخص شده است و در حال برنامه‌ریزی برای دست‌یابی برای رسیدن به جعبه سیاه هواپیما هستیم.

  زارعی با اشاره به اینکه نمی‌شود قصاص قبل از جنایت کرد گفت: باید دقیق دلائل و علت حادثه را پیدا کند و موضوع طرح شده پایه حقوقی، قانونی و شرعی داشته باشد


  درخواست خانواده‌های دغدار از نیروهای امدادی

  فرمانده سپاه فتح کهگیلویه و بویراحمد گفت: خانواده‌های دغدار از نیروهای امدادی خواستند در شرایط بد جوی سلامت خود را به خطر نیندازند.

  به گزارش فانوس زاگرس، یدالله بوعلی در جمع خبرنگاران از درخواست خانواده‌های داغدار خبر داد و  اظهار کرد: در دیدارهایی که با خانواده‌های داغدار داشتیم  آن‌ها  از امدادگران خواستند که در چنین شرایط بد جوی به ارتفاعات صعود نکنند چرا که راضی نیستیم برای امدادگران در ارتفاعات مشکلی پیش بیاید صبر کنید تا شرایط جوی مساعد شود و بعد اقدام شود.

  وی افزود: این درخواست خانواده‌های داغدار قابل تقدیر است و خانواده‌ای که عزیر خود را از دست داده‌اند راضی نیستند برای نیروهای امدادی مشکلی ایجاد شود.

  بوعلی از حضور سپاه استان در ساعات اولیه خبر داد و تصریح کرد:  منتظر شرایط جوی هستیم هم اکنون به جزء نیروهای تیپ، گروه‌های را ساماندهی کرده‌ایم و به صورت آماده باش داریم که انشاا‌لله با هماهنگی با ستاد بحران و استاندار استان  برای انتقال اجساد به ارتفاعات صعود کنند.


  عملیات امداد به قرارگاه ارتش استان فارس واگذار شد

  مدیرکل مدیرت بحران استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: به دلیل پیچیدگی و مشکلات زیاد صعود به کوه و از طرفی نبود نیروی تخصصی در استان این کار به قرارگاه ارتش استان فارس واگذار شده است.

  یاسوج| عملیات امداد به قرارگاه ارتش استان فارس واگذار شد

  به گزارش فانوس زاگرس،سید علی وفایی مقدم، اظهار داشت: به دلیل بارش برف و وزش شدید باد در حال حاضر هیچ ارتباطی با بالای کوه دنا نداریم.

  مدیرکل مدیرت بحران استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: به دلیل پیچیدگی و مشکلات زیاد صعود به کوه و از طرفی نبود نیروی تخصصی در استان این کار به قرارگاه ارتش استان فارس واگذار شده است.

  وی گفت: در حال حاضر در معیت فرمانده قرارگاه ارتش استان فارس برای بررسی وضعیت منطقه هستیم که پس از بررسی های اولیه نحوه اجرای عملیات مشخص می شود.

  وفایی مقدم با بیان اینکه مه، بارش برف، کولاک، دمای ۳۰ درجه زیر صفر، دره های عمیق، شیب زیاد قله ها و ریزش بهمن کار را برای نیروهای امدادی سخت و پیچیده کرده است، افزود: نخستین گروهای امدادی که به ارتفاعات رفته بودند فقط توانستند مقداری از دم هواپیما و چند تکه اعضای اجساد را پیدا کنند و هنوز اطلاع دقیقی از مکان حادثه، شرایط تصادم و نحوه سقوط نداریم.

  مدیرکل مدیرت بحران استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: اخبار پیدا شدن جسدها را تایید نمی‌کند و تصاویر ارسال شده در فضای مجازی مربوط به حادثه سقوط هواپیما در کوه سفید است.

  وی با بیان اینکه در چند روز گذشته یک متر بارف باریده و بارش همچنان ادامه دارد، افزود: اوضاع به حدی پیچیده است که شاید برای پیدا کردن جسدها و لاشه هواپیما زمان زیادی نیاز باشد.


  نتایج نمونه برداری پیکر جانباختگان سانحه هوایی چند روز آینده اعلام می شود

  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: نتایج نمونه برداری بقایای پیکر جانباختگان سانحه هوایی در چند روز آینده و پس از بررسی‌های کارشناسی اعلام می‌شود.

  به گزارش فانوس زاگرس،کامروز امینی اظهار داشت: مراحل کدگذاری، عکس‌برداری و نمونه برداری برای آزمایش‌های ژنتیک از نخستین محموله بقایای پیکر جانباختگان سانحه هواپیمای «ای. تی. آر» یاسوج پایان یافت و به آزمایشگاه مرکزی در استان فارس ارسال شده است.
  وی بیان کرد: مشخص نیست بقایایی که به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در روز گذشته ارسال شده متعلق به چند نفر است.
  وی تصریح کرد: ۴۰ کارشناس ماهر پزشکی قانونی این استان کار احراز هویت پیکر جانباختگان سقوط هواپیمای مسیر تهران – یاسوج را انجام می‌دهند.
  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مرحله نخست نمونه گیری ژنتیک ۱۵ خانواده در استان کهگیلویه و بویراحمد، ۲۹ خانواده از تهران، پنج خانواده از مازندران، یک خانواده از کرمانشاه، یک خانواده از لرستان، یک خانواده از اصفهان و یک خانواده از کرمان صورت گرفته است.
  بقایای تعدادی از پیکرهای جان باختگان سانحه هوایی تهران یاسوج عصر روز گذشته از سوی تکاوران هوانیروز ارتش به پزشکی قانونی تحویل داده شد.
  هم اکنون جستجو و انتقال اجساد قربانیان به دلیل شرایط نامساعد جوی متوقف شده است.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 •