طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲ اسفند, ۱۳۹۶ | کد خبر : 74416 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به دلیل شرایط نامساعد جوی عملیات انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی یاسوج متوقف شده است. به گزارش فانوس زاگرس، براساس گزارشات رسیده بارش شدید برف و طوفان در ارتفاعات دنا و در محل سقوط هواپیما امکان پرواز بالگردها را منتفی کرده است.   شرایط جوی نامناسب کوهنوردان و امدادگران پیاده را که در […]

  فانوس زاگرس؛

  به دلیل شرایط نامساعد جوی عملیات انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی یاسوج متوقف شده است.

  به گزارش فانوس زاگرس، براساس گزارشات رسیده بارش شدید برف و طوفان در ارتفاعات دنا و در محل سقوط هواپیما امکان پرواز بالگردها را منتفی کرده است.

   

  شرایط جوی نامناسب کوهنوردان و امدادگران پیاده را که در حال انتقال پیکر جانباختگان بوده زمین‌گیر کرده و حتی خطر پرت شدن امدادگران را هم در پی داشته است.

   

  گفته شده تلاش امدادگران انتقال اجساد یا به صورت دو نفره و به وسیله برنکارد یا از طریق کوله پشتی بوده که با توجه به شیب زیاد و بالای ۷۰ درجه منطقه و شرایط جوی نامناسب امکان ادامه عملیات وجود ندارد و امدادگران از منطقه پادنا و سی سخت در حال برگشت هستند.

   


  انتقال اجساد از قله دنا تا شهر سی‌سخت چیزی حدود ۸ ساعت طول می‌کشد

  معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: انتقال اجساد از قله دنا تا شهر سی‌سخت چیزی حدود ۸ ساعت طول می‌کشد.

  به گزارش فانوس زاگرس محمد‌کاظم نظری، با اشاره به آمادگی همه دستگاه‌های کهگیلویه و بویراحمد به خصوص حوزه استانداری  برای انتقال اجساد به شهر سی‌سخت اظهار کرد: کار انتقال اجساد از قله دنا تا شهر سی‌سخت با وجود برودت هوا و شرایط جوی هم‌اکنون در حال انجام است.

   

  معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ خبرنگار فارس چه زمان طول می‌کشد که اجساد از قله دنا تا شهر سی‌سخت انتقال داده شوند.

   

  وی تصریح کرد: امدادگران همه تلاش خود را انجام می‌دهند  و ممکن است این کار  ۷ تا ۸ ساعت طول بکشد.

   

  نظری خاطرنشان کرد: تا ساعت ۷ عصر اجساد به محل مورد نظر انتقال داده می‌شوند.


  ارتباط تلفنی در دنا قطع شد

  مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از قطعی ارتباط تلفنی در دنا خبر داد و گفت: مخابرات در تلاش است تا این ارتباط را برقرار کند.

  یاسوج|ارتباط تلفنی در دنا قطع شد

  به گزارش فانوس زاگرس،علی وفایی‌مقدم اظهار داشت: متاسفانه وضعیت جوی حاکم بر قله پازن‌پیر دنا تا کوه گل برگشتن ۵۱ تیم امداد را با مشکل مواجه کرده است.

   

  وی عنوان کرد: یک دستگاه یخچال سیار برای نگهداری پیکر جانباختگان سانحه هوایی از استان چهار محال و بختیاری در منطقه کوه گل سی‌سخت مستقر شده تا پیکرهایی که امشب و فردا کشف شوند تا زمان رسیدن به پزشکی قانونی در آن نگهداری شوند.


  جعبه سیاه هواپیمای ATR۷۲ هنوز پیدا نشده است

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: جعبه سیاه هواپیمای ATR۷۲ “تهران-یاسوج” هنوز پیدا نشده است.

  یاسوج|جعبه سیاه هواپیمای ATR72 هنوز پیدا نشده است

  به گزارش فانوس زاگرس,عزیز فیلی اظهار داشت: در روز اول سقوط هواپیمای “تهران-یاسوج” اکیپی از طرف سازمان هواپیمایی برای پیدا کردن جعبه سیاه هواپیما عازم منطقه شدند.

   

  وی با بیان اینکه به دلیل شرایط جوی نامناسب امکان جست‌وجو در این شرایط وجود ندارد، افزود: هم اکنون اکیپ جست‌وجوگر جعبه سیاه هواپیمای ATR72 در روستای نغل در نزدیکی قله پازن پیر مستقر است.

   

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: اولویت اول ما جمع‌آوری و انتقال پیکرهای جانباختگان سانحه سقوط هواپیما است.


  اجساد جانباختگان سانحه هوایی به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد انتقال داده نشده است

  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون هیچ جسدی مربوط به جانباختگان سانحه سقوط هواپیمای تهران-یاسوج به پزشکی قانونی استان در یاسوج انتقال داده نشده است.

  یاسوج| اجساد جانباختگان سانحه هوایی به پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد انتقال داده نشده است

  به گزارش فانوس زاگرس،کامروز امینی با بیان اینکه هنوز هیچ جسدی مربوط به سانحه هوایی تهران‌-یاسوج به ما تحویل نداده‌اند، اظهار داشت: این موضوع که تعدادی از اجساد انتقال داده شده و همکاران ما تحویل گرفته باشند را در حال حاضر تأیید نمی‌کنم.

  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد در پاسخ به این سؤال که آیا اجساد به همکاران شما در پادنا تحویل داده شده است؟، گفت: یک سری هماهنگی‌ها در حال انجام است که پیکرهای جانباختگان را به همکاران مستقر ما در منطقه تحویل دهند.

  امینی در مورد اظهارنظر استاندار اصفهان مبنی بر تحویل پیکرها به پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: یک تیم از پزشکی قانونی اصفهان نیز در منطقه حاضر هستند و استنباط ما این است که پیکرها به این تیم تحویل داده شده باشد و آنها هم در حال هماهنگی هستند تا اجساد را تحویل همکاران مستقر ما در منطقه داده و آنها نیز اجساد را به یاسوج انتقال دهند.

  وی با بیان اینکه هنوز نمی‌توان در مورد تعداد اجساد اظهارنظر کرد، گفت: پیکرهایی که تاکنون به پایین کوه انتقال داده شده بقایای اجساد بوده و یک سری نیز وسایل اجساد است که در بحث احزار هویت و تطابل با خانواده‌ها و یا تحویل وسایل به آنها کمک می‌شود.


  بالگردها امکان نزدیک‌شدن به دنا را ندارند

  فرمانده هوانیروز ارتش گفت: به‌دلیل بدی آب و هوا و وجود ابر، مه‌غلیظ و بارش برف و بوران بالگردها امکان نزدیک‌شدن به دنا را ندارند.

  یاسوج| فرمانده هوانیروز ارتش: بالگردها امکان نزدیک‌شدن به دنا را ندارند

  به گزارش فانوس زاگرس، امیر یوسف قربانی دقایقی پیش اظهار داشت: از همان ابتدا سانحه بنا به دستور فرمانده کل ارتش و فرمانده نیروی زمینی ارتش در منطقه با ۳ فروند بالگرد مستقر شدیم و در روزهای اخیر تیم‌های ما نشست‌های عملیاتی خوب انجام دادند.

  فرمانده هوانیروز ارتش با اشاره به حضور فرماندهان ارشد ارتش در یاسوج و محل حادثه افزود: تیم‌های ارتش در کنار سایر تیم‌ها از هیچ تلاشی برای جست‌وجو و انتقال اجساد دریغ نمی‌کند.

  امیر قربانی شرایط پرواز در دنا را با وجود وضعیت آب‌وهوای فعلی نامناسب دانست و گفت: امروز ساعت ۷ صبح رفتیم ولی امکان فرود در ارتفاعات را نداشتیم و در دنا شاهد تراکم ابر، مه، بارش شدید برف و بوران و وزش باد شدید هستیم.

  وی با تاکید براینکه پایگاه اصفهان پشتیبان مردم است، عنوان کرد: یک بالگرد در اطراف دنا و یک فروند نیز در فرودگاه یاسوج مستقر بوده و به محض شرایط مطلوب آب و هوایی وارد عملیات می‌شوند.


  بارش باران و برف در محل سقوط هواپیما شروع شد

  کارشناس اداره کل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش باران و برف، بامداد امروز در محل سقوط هواپیمای مسافربری در سی سخت و ارتفاعات کوه دنا شروع شد.

  به گزارش فانوس زاگرس،ولی بهره‌مند اظهار داشت: وزش باد با سرعت چهار متر بر ثانیه و کاهش دید افقی بر اثر مه گرفتگی از دیگر پدیده‌های هواشناسی در محل سقوط هواپیمای مسافربری است.
  وی بیان کرد: دمای هوا شب گذشته در ارتفاعات چهار هزار متری کوه دنا به ۱۸ درجه زیر صفر هم رسید.
  ۲۴ نفر از امدادگران شب گذشته را برای سرعت بخشیدن به انتقال پیکر جان باختگان در ارتفاعات چهار هزار متری دنا سپری کردند.
  ۲۴ گروه تخصصی با ۳۰ برانکارد بامداد امروز به‌صورت پیاده کار صعود به ارتفاعات دنا برای کمک به انتقال پیکر قربانیان سانحه هوایی پرواز تهران یاسوج را آغاز کرده‌اند.
  نیروهای یگان کوهنوردی استان‌های فارس، خوزستان، کهگیلویه و بویراحمد، مرکزی و نیروهای مجرب هلال احمر از استان‌های مختلف و نیروهای نظامی در عملیات امروز حضور دارند.


  امدادگران در حال بازگشت از محل سقوط هواپیمای ای تی آر هستند

  رئیس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: ۱۵۰ امدادگر و کوهنورد مستقر در محل سقوط هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج در ارتفاع چهار هزار متری کوه‌های اطراف روستای نقل در حال بازگشت به پایین کوه دنا هستند.

  به گزارش فانوس زاگرس،اسماعیل نجار اظهار داشت: دلیل این بازگشت شرایط نامساعد جوی، مه آلود بودن، بارش برف و سردی هواست.
  وی افزود: این نیروها در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد که در پایین کوه دنا وجود دارد مستقر می‌شوند.
  نجار بیان کرد: پس از مساعد شدن شرایط جوی در روزهای آینده این نیروها دوباره به محل سقوط هواپیما برای شناسایی و انتقال پیکر جانباختگان به پایین کوه دنا اعزام خواهند شد.
  پیش از این مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد گفته بود: با توجه به بارش برف شدید در محل وقوع سانحه هوایی تهران یاسوج در ارتفاعات دنا منطقه پازن پیر واقع در روستای نقل دید افقی به کمتر از ۲متر رسیده است.
  سید علی وفایی مقدم اظهار داشت: برف و کولاک شدید در دامنه کوه‌های دنا سبب دید بسیار کم جستجوگران پیکرهای جانباختگان سانحه هوایی تهران یاسوج شده است.
  وی ساعتی بعد گفت: عملیات جست و جو و انتقال پیکرهای جانباختگان در بخش شهرستان سمیرم متوقف شد و در بخش شهرستان دنا به کندی پیش می رود.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟

  نظرات برای این مطلب بسته شده است.


  Sorry, the comment form is closed at this time.

  
  امروز سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • تغییر رئیس میراث فرهنگی گچساران
 • پایان ۱۱ سال انتظار ؛ پذیرش نخستین بیمار بستری در بیمارستان بزرگ یاسوج
 • مدیرکل جدید بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • مدیر کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:تکلیف و رسالت بنده اقتضا می‌کند جلوی هر مفسده‌ای  ایستاده و برخورد کنم/ مفاسد را مطرح کنید آنجا که باید برخورد قضایی شود ورود پیدا می‌کنیم
 • واکنش مجمع هماهنگی تشکل های اسلامی دانشجویان استان ( مَهتاد ) به نامه نماینده کهگیلویه بزرگ به استاندار و حواشی پیرامون آن
 • واکنش مدیرکل بازرسی و امور حقوقی استانداری به نامه نماینده کهگیلویه بزرگ؛اگر افرادی مثل پرواز از دولت دفاع نکنند چه کسی باید دفاع کند؟
 • بیرون آمدن دست استاندار از آستین مدیر کل سیاسی تا استمرار فرافکنی های پرواز
 • جکهای پرواز تمامی ندارد!!
 • حضور نماینده کهگیلویه در میان دانشجویان و حواشی مراسم روز دانشجو در شهرستان لنده+تصاویر
 • وضعیت ادامه آسفالت وزیرسازی جاده ارتباطی طسوج باحضورمدیرکل بنیادمسکن وبخشدارمرکزی چرام مورد بررسی قرار گرفت+تصاویر
 • جوابیه دبیر انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره)علوم پزشکی یاسوج به هدایتخواه
 • میزهای بی خدمت در ادارات کهگیلویه/وقتی تکریم ارباب رجوع به تمسخر گرفته می‌شود
 • پاسخ اصلاح طلبان کهگیلویه به عدل هاشمی؛ سید علی پرواز تنها نیست
 • برادر جعفری ما را به خیر تو امیدی نیست شر مرسان
 • عدل هاشمی پور خطاب به استاندار:اظهارات مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری نسنجیده، شتابزده،  احساسی ، خارج از وظیفه و روال اداری و جانبدارانه است
 • نامه یکی از سادات امامزاده علی (ع) به بزرگواری
 • هدایتخواه حضورش را در جلسات انتخاباتی تکذیب کرد
 • حواشی جلسه معارفه رئیس جدید دانشگاه آزادگچساران/ از غیبت رییس اسبق دانشگاه تا گلایه فرماندار از ملک زاده/رحیمی :ملک زاده سوسول بازی درآورده است/می‌توانم پشت تریبون از بالا تا پایین را بشورم
 • خواب پاییزی مسولان/افزایش خودسرانه قیمت گوشت در کهگیلویه و بویراحمد
 • اظهار نظر عجیب رئیس اتاق بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد
 •