طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ بهمن, ۱۳۹۶ | کد خبر : 74316 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   دومین روز جستجوی لاشه هواپیما با ۸۰ کوهنورد و تکنسین و چند بالگرد در کنار تیم‌های امدادی و مردم محلی ادامه دارد/بروز رسانی…     به گزارش فانوس زاگرس ، صبح روز گذشته هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج با بیش از ۶۰ سرنشین در منطقه سمیرم اصفهان سقوط کرد و به دلیل شرایط […]

  فانوس زاگرس؛

   

  دومین روز جستجوی لاشه هواپیما با ۸۰ کوهنورد و تکنسین و چند بالگرد در کنار تیم‌های امدادی و مردم محلی ادامه دارد/بروز رسانی…

   

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، صبح روز گذشته هواپیمای مسافربری تهران – یاسوج با بیش از ۶۰ سرنشین در منطقه سمیرم اصفهان سقوط کرد و به دلیل شرایط جوی منطقه، بارش شدید باران و برودت هوا، عملیات تجسس با مشکلاتی روبرو شد و تلاش‌ها برای یافتن لاشه این هواپیما طی شبانه روز گذشته نتیجه‌ای نداشت.

   

  امروز و در دومین روز این حادثه، تلاش نیروهای امدادی اورژانس و هلال احمر جهت جستجوی لاشه یا ردی از هواپیمای حادثه دیده ATR از ساعات اولیه صبح آغاز شد.

   

   

  📸 دومین روز جستجوی لاشه هواپیما با ۸۰ کوهنورد و تکنسین و چند بالگرد در کنار تیم‌های امدادی و مردم محلی ادامه دارد…

   

   

  ** تلاش‌های گسترده و بی وقفه برای یافتن لاشه هواپیمای تهران – یاسوج

   

  ** اعزام ۲ تیم کوهستان هلال احمر کهگیلویه و بویراحمد به سمیرم
  مدیرعامل هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد گفت: تیم ‌تخصصی نجات کوهستان هلال‌احمر استان با ۲ فروند بالگرد به محل سقوط هواپیما اعزام شدند.

   

  ** معاون عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد: جستجو برای لاشه هواپیمای تهران- یاسوج در محدوده مشخصی در حال انجام است

   

  عزیز فیلی  گفت: با هدف تسریع در پیدا کردن محل سقوط هواپیمای تهران به یاسوج محدوده ای به شکل مثلث تعیین و اکیپ ها و تیم های مختلف با تجهیزات و امکانات جدید کار تجسس را ادامه می دهند.

   

  به گفته وی، عملیات جستجو نیروهای تخصصی برای یافتن لاشه هواپیما به مساحت بیش از ۱۶ کیلومتر مربع در منطقه پادنا و در ارتفاعات نزدیک به چهار هزار متری و در دمای بسیار پایین و سرمای شدید در حال انجام است.

   

   

  ** ورود آخوندی به یاسوج
  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی برای امور امدادی و پیگیری سانحه سقوط هواپیمای شرکت آسمان وارد یاسوج شد

  وزیر راه و شهرسازی مسئول تشکیل ستاد بررسی سانحه سقوط هواپیمای تهران – یاسوج شرکت آسمان در راستای مدیریت، بررسی و امور امدادی این حادثه امروز به یاسوج سفر کرد.

  عباس آخوندی پس از حضور در جلسه ستاد بحران استان با استاندار کهگیلویه وبویراحمد به منطقه محل حادثه برای نظارت و مدیریت عملیات جستجو هواپیمای ساقط شده سفر کرد.

   

   

   

  ** آخوندی و احمدی وارد منطقه پادنا محل سقوط هواپیمای تهران-  یاسوج شدند
  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی و علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه وبویراحمد وارد منطقه پادنا محل سقوط هواپیمای تهران – یاسوج شدند.
  جلسه اضطراری برای یافتن هواپیمای ای تی ار تهران – یاسوج با حضور آخوندی وزیر راه و شهرسازی و احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و دیگر مسئولان برگزار شد.
  وزیر راه و شهرسازی بر ضرورت تجهیزات بیشتر و افزایش بالگردها برای جستجوی لاشه هواپیما تهران – یاسوج تاکید کرد.

   

  **تاکنون اثری از لاشه هواپیما در پنج نقطه اعلامی نبوده است
  رئیس مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کهگیلویه وبویراحمد گفت: در پی جستجو در پنج نقطه ای که اطلاعات آن از قبل داده شده است هیچ اثری از سقوط هواپیمای تهران – یاسوج نیست.

   

  جلال پوران با اشاره به اینکه، در صورت مساعد بودن هوا وجمع شدن مه عملیات جستجو به ارتفاعات بالاتر نیز ادامه پیدا می‌کند، افزود: به دلیل  وجود مه شدید و ابر در ارتفاعات کوه دنا عملیات جستجو تا ارتفاعات ۱۰ هزار پا امکان پذیر نیست.

  ** پرواز بالگردها بر فراز دنا ادامه دارد
  مدیرعامل جمعیت هلال احمر کهگیلویه وبویراحمد: پرواز بالگردها که از صبح امروز دوشنبه بر فراز رشته کوه های دنا  برای یافتن لاشه هواپیمای ساقط شده تهران – یاسوج  آغاز شده است، همچنان ادامه دارد.

  **زارعی در منطقه پیگیر امور سانحه است
  غلام محمد زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی که از روز گذشته در منطقه پادنای سمیرم حضور دارد دقایقی پیش وارد منطقه کنگزلی از توابع بخش پادنا شد و گفت: امیدوارم هر چه زودتر با کمک نیروهای امدادی بتوانیم برای تسلای بازماندگان خبری جدید داشته باشیم.

  ** جستجوی لاشه هواپیمای آسمان با پهپاد های نظامی
  معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: سازمان هواپیمایی با بخش‌های عملیاتی مرتبط جهت استفاده از پهپادهای نظامی نیز هماهنگی‌های لازم را انجام داده که به محض صدور مجوز از آن‌ها استفاده خواهیم کرد.

  ** مردم از عزیمت به محل سقوط هواپیما خودداری کنند
  فرمانده انتظامی کهگیلویه وبویراحمد با تقدیر از احساسات انسان دوستانه مردم از شهروندان خواست از عزیمت به محل احتمالی سقوط هواپیمای پرواز تهران به یاسوج خودداری کنند.

  ** همدردی «ای تی آر» با بازماندگان حادثه
  شرکت هواپیماسازی ایتالیایی – فرانسوی «ای تی آر» روز دوشنبه با انتشار بیانیه ای با بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای شرکت هواپیمایی آسمان ابراز همدردی کرد.

  ** شناسایی محدوده جدید جستجو توسط پهپاد
  گوهرگانی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کهگیلویه وبویراحمد گفت: یکی از پهپادها، محدوده جدید احتمالی از سقوط هواپیمای تهران یاسوج را در روستای نقل در منطقه پازن پیر از توابع سمیرم شناسایی کرد.

  **آخوندی:  ۷۰ درصد مناطق احتمالی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج جستجو شد
  وزیر راه و شهر سازی گفت: ۷۰ درصد مناطق احتمالی سقوط هواپیمای تهران – یاسوج با بالگرد، پهپاد و نیروهای امدادی جست و جو شده است.

  عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی با حضور احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و زارعی نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در نشست شورای مدیریت بحران در روستای دنگیزلو در حوالی منطقه سقوط هواپیما، افزود: با بی نتیجه بودن جست و جو در مناطق پیش بینی شده قبلی، هم اکنون جست‌وجوها به سمت سی سخت در شهرستان دنا در استان کهگیلویه و بویراحمد متمرکز خواهد شد.

   

   

  ** معاون عملیات امداد نجات سازمان هلال احمر گفت: پهبادها ۵۰۰ عکس گرفتند وهنوز خبری از لاشه هواپیما نیست.

  **اعزام ۲ گروه تشخیص هویت برای شناسایی جانباختگان سانحه هواپیمای تهران – یاسوج
  رئیس کل دادگستری کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۲ گروه تشخیص هویت برای شناسایی جانبختگان احتمالی سانحه هواپیمای مسافربری تهران یاسوج به محل حادثه در منطقه پادنای سمیرم در اصفهان اعزام شد.

  حجت الاسلام غلامرضا مزارعی افزود: امور قضایی و پزشکی قانونی جانباختگان این سانحه هوایی با هماهنگی رئیس کل دادگستری استان اصفهان و نیابت قضائی در کهگیلویه وبویراحمد انجام می‌شود.

  مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: خانواده‌های مسافران هواپیمای تهران – یاسوج می‌توانند برای آغاز اقدامات تشخیص هویتی به اداره پزشک قانونی استان مراجعه کنند.

  ** نمونه گیری از خانواده‌های مسافران
  با تشکیل کمیته مدیریت بحران اداره کل پزشکی  قانونی استان کهگیلویه وبویراحمد از امروز نمونه گیری از خانواده های مسافران سانحه هوایی مسیر تهران – یاسوج با همکاری تیم اعزامی از پرشکی قانونی استان فارس آغاز شد.

   

   

  📸 دیدار دکتر آخوندی وزیر راه و شهرسازی، دکتر احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و نماینده شهرستانهای بویراحمد و دنا با خانواده دانشی از حادثه دیده گان هواپیمای تهران یاسوج

   

   

   

   

  ◾️ سخنان وزیر راه در شورای مدیریت بحران کهگیلویه و بویراحمد

  ⚫️ وزیر راه و شهرسازی: شرایط جغرافیایی سبب کندی عملیات جست و جوی هواپیمای سانحه دیده شد

  ⚫️تمام امکانات مورد نیاز از جمله ۶ پهپاد، چندین فروند بالگرد، ۴۰ گروه امدادگر هلال احمر و کوهنوردان وزارت ورزش و جوانان با تمام تجهیزات مورد نیاز برای عملیات جست و جو در حال فعالیت هستند.

  ⚫️آخوندی از استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواست تا با تشکیل کارگروهی از تمام خانواده‌های آسیب دیده سرکشی و از نزدیک برای رفع ابهامات آنان و دلجویی برنامه ریزی شود.

  ⚫️۳۰۰ میلیارد ریال برای توسعه فرودگاه یاسوج مانند پرواز در شب و توسعه باند فرودگاه و دیگر نیازهای آن هزینه شده و این طرح در آستانه بهره برداری

   

  🔘 استاندار در نشست ستاد مدیریت بحران استان: پهنه ای به وسعت ۱۵ کیلومتر در حال جستجو است گستردگی منطقه و شرایط جوی، جستجو را سخت کرده است .

   

   

  سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: تیم فرانسوی شامل سه نفر از سازمان هواپیمایی فرانسه و ۴ نفر از شرکت ای تی آر، امشب وارد تهران می شود.

  رضا جعفرزاده در خصوص اعزام این گروه به ایران گفت: این هفت نفر متخصص فرانسوی شامل سه نفر اعضای کمیسیون سوانح سازمان هواپیمایی فرانسه و چهار نفر از کارخانه سازنده هواپیما هستند که امشب وارد تهران خواهند شد.

  وی در پاسخ به این پرسش که آیا توانایی بررسی سانحه در کارشناسان ایرانی وجود ندارد که از فرانسوی ها استفاده می شود، گفت: طبق مقررات بین المللی هر سانحه هوایی در هر کشوری اتفاق بیفتد، از سازمان هواپیمایی کشور سازنده و نیز کارشناسان کارخانه سازنده هواپیما در کشور محل سانحه حضور می یابند.

  این مقام مسئول در سازمان هواپیمایی افزود: تیم فرانسوی در جلسات بررسی سانحه هوایی پرواز تهران- یاسوج شرکت خواهند کرد و این هیات به همراه تیم بررسی سانحه به سرپرستی مدیرکل بررسی سوانح سازمان هواپیمایی کشوری، جعبه سیاه هواپیما را پس از یافتن بررسی خواهند کرد.
  جعفرزاده تصریح کرد: امکان بازخوانی جعبه سیاه در ایران وجود دارد، ولی اگر کارشناسان شرکت سازنده هواپیما درخواست انتقال جعبه سیاه به فرانسه را داشته باشند، جعبه سیاه هواپیما به این کشور منتقل خواهد شد.

  وی تاکید کرد: محدوده سقوط هواپیمای ای تی آر شرکت هواپیمایی آسمان مشخص شده، ولی سایت سانحه دقیقا تعیین نشده است که پس از تعیین محل سقوط، بلافاصله تیم های امدادی اعزام خواهند شد.

   

   

  این خبر بروز رسانی میشود….

   

   

   

  تصاویر مرتبط را در ذیل مشاهده کنید:

   

  .

  انتهای پیام

  امداد رسانی

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • قشقایی به تاجگردون نیازمند است یا او به قشقایی ها
 • پیام عدل هاشمی پور در پی مهار آتش سوزی جنگل های شهرستانهای لنده و بهمئی
 • توضیحی درباره خبر  “سرقت از حرم بی بی حکیمه خاتون(س) “+عکس
 • در لنده و بهمئی کهگیلویه و بویراحمد عزای عمومی اعلام شود
 • فرهاد جعفری:سرمربی تیم فوتبال نفت و گاز گچساران به زودی معرفی می شود/قضاوت های عجولانه و غیرکارشناسی سم مهلک است
 • نامه مدیرکل اسبق تحول اداری استانداری کهگیلویه و بویراحمد به استاندار و هشدار درباره آتش سوزی جنگلهای بهمئی و طیبی
 • واکنش معاون سیاسی و امنیتی استاندار به خبر مرگ یک بیمار در بیمارستان شهید بهشتی یاسوج
 • گزارشی از نشست خبری مدیرکل دادگستری استان/مزارعی:سرقت خط قرمز ماست
 • مسئولیت جدید برای عضو شورای شهر دوگنبدان
 • سرقت از حرم بی بی حکیمه(س) تکذیب شد
 • روزهای گرم گچساران/دمای هوای امام زاده جعفر به ۴۵ درجه رسید
 • توضیحات رئیس دامپزشکی درباره حمل غیر بهداشتی لاشه گوشت در دهدشت+تصویر
 • آیین تودیع و معارفه مدیران آموزش وپرورش کهگیلویه برگزار شد+تصاویر
 • بازدید معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی دانشگاه علوم‌پزشکی استان از پروژه های حوزه سلامت بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت + تصاویر
 • رئیس دانشگاه یاسوج رسمأ انتخاب شد + جزئیات
 • “استاندار فقط خوب حرف می زند”
 • گزارشی از نشست شورای برنامه‌ریزی استان؛بررسی طرح الحاق روستاهای اطراف مرکز استان به شهریاسوج
 • حمله خرس به چوپان در منطقه طسوج چرام+عکس
 • اعضای بدن بیمار مرگ مغزی در گچساران اهدا شد
 • تدبیرهایی برای عبور از خشکسالی در بام نفتی ایران
 •