طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۷ بهمن, ۱۳۹۶ | کد خبر : 74134 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ شبه انقلاب مدیریتی در منطقه به قلم دکتر روح الله قابضی مدتها بود تصمیم داشتم درخصوص وضعیت مدیریتی استان و شهرستان گچساران مطالبی مطرح نمایم.هفته گذشته استاندار محترم استان در اولین مصاحبه عمومی با خبرنگاران در خصوص وضعیت مدیریتی استان مواردی را مطرح کرد .مناسب دیدم در این خصوص نکاتی را خدمت خوانندگان […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  شبه انقلاب مدیریتی در منطقه

  به قلم دکتر روح الله قابضی

  مدتها بود تصمیم داشتم درخصوص وضعیت مدیریتی استان و شهرستان گچساران مطالبی مطرح نمایم.هفته گذشته استاندار محترم استان در اولین مصاحبه عمومی با خبرنگاران در خصوص وضعیت مدیریتی استان مواردی را مطرح کرد .مناسب دیدم در این خصوص نکاتی را خدمت خوانندگان محترم تقدیم نمایم.

   

  موضوع مدیریت انقدر مهم است که امروزه صاحب نظران علم مدیریت علاوه بر زمین و ساختمان و پول و تجهیزات و منابع انسانی،عنصر مدیریت را بنا به اهمیت به عنوان یک منبع سازمانی جداگانه در نظر گرفته اند.این موضوع در سطوح مختلف جامعه نیز مطرح است.به طوری که خیلی از نارکارامدیها و مشکلات امروزی سازمانها به مدیریت آن مربوط است.در کشور ما به طور طبیعی پس از هر انتخابات و با تغییر دولتها انتظار می رود متناسب با شرایط سیاسی و اجتماعی جدید تغییری در ارایش مدیریتی کشور در استانها و شهر ستانها رخ دهد .

   

  البته این به معنای نفی جریان مقابل و حذف کامل رقیب نیست. اما به هر حال جریان پیروز در هر انتخاباتی معدل خواسته های عمومی مردم بوده و باید مورد توجه قرار گیرد.الحمدولله ساختار نظام جمهوری اسلامی به گونه ای است که امکان حذف یک جریان یا جناح یا سلیقه وجود ندارد .اما در قوه مجریه به لحاظ حساسیت بالا این موضوع بیشتر مورد توجه و انتظار و مطالبه عموم مردم است.

   

  از این منظر در این نوشتار تحولات مدیریتی استان و شهرستان گچساران مورد بررسی قرار گرفته است. در علم اقتصاد از اصطلاح کشش یا حساسیت استفاده می شود به این معنی که درﺻﺪ ﺗﻐﯿﯿﺮات دو ﻣﺘﻐﯿﺮ ﻧﺴﺒﺖ ﺑﻪ ﯾﮑﺪﯾﮕﺮ چگونه است.این اصطلاح در سایر علوم از جمله علوم اجتماعی نیز دارای کاربرد است. منظور از کشش مدیریتی این است که آیا مدیران فعلی این استان و شهرستان ظرفیت و توان لازم برای همراهی با قطار توسعه استان و تحولات ملی و منطقه ای را دارند یا نه.یا به عبارتی دیگر آیا ظرفیت پاسخ گویی به مطالبات مردم و تغییرات اجتماعی و سیاسی حاصله در این افراد وجود دارد یا خیر.

   

  در جلسات شورای اداری استان مدام شاهد بگو مگوی های زیادی بین استاندار محترم و مدیران هستیم .یا اینکه در جلسات شورای اداری شهرستان گچساران جناب اقای دکتر تاجگردون نماینده محترم مردم در مجلس بارها مدیران شهرستانی و استانی را مورد خطاب و عتاب و تشر قرار دادند که نسبت به وظایف خود کوتاهی کرده اند. اگر به ظاهر امر نگاه کنیم و سطحی بنگریم شاید موضوع طبیعی و یک بگو مگوی عادی باشد .

   

  اما اگر با دید کارشناسی به موضوع نگاه کنیم در ورای این مسایل واقعیت مهمتری نهفته است.واقعیت این است که ظرفیت و توان فکری و مدیریتی و اجرایی مدیران فعلی استانی و شهرستانی با چینش های موجود همین است و این موضوع با عتاب و خطاب و توپ و تشر قابل حل نیست.فکر دیگر بایدش.

   

  یادم هست چند سال پیش خدمت یکی از نمایندگان محترم استان در مجلس بودیم بحث عملکرد یکی از مدیران کل بود. خدمتشون گفتم شما حمایت کنید تا ایشون هم خوب کار کند.نماینده محترم به زبان لری مطلبی گفت مبنی بر اینکه مدیر باید توان مدیریتی داشته باشد و والا هل دادن بی فایده است.(چو زیر کمش(شکم) کردن فایده نداره).پس از استقرار دولت تدبیر و امید و با اینکه تجربه خوبی از استاندار بومی نداشتیم با تلاش نمایندگان محترم استاندار بومی برای این استان انتخاب شد .گرچه عادت داریم هر مدیری می آید قبلی را نفی و نقد می کنیم .اما واقعیت این است که ایشان آدم متواضع و متینی بود اما تسلطی بر امور استان نداشت. تمام هم و غم ایشان به کارگیری اقوام و بستگان و هم طایفه ای های خود در مناصب مدیریتی استان بود و آنچه مهم نبود شایستگی و لیاقت بود .

   

  حتی بنا به اطلاع پست های اداری معمول استانداری که به لحاظ حقوق و مزایا در مرتبه بالاتری بودند نیز به هم طایفه ای و هم شهری های ایشان تعلق می گرفت. خیلی از مدیران استان حتی هیچ گونه حرف شنوی از ایشان نداشتند.با این وصف تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.در کمال تعجب ایشان ظاهرا ارتقا هم پیدا کردند و به استان بزرگتری رفتند.

   

  از استاندار محترم جدید وتازه نفس انتظار می رفت نسبت به تغییر فضای مدیریتی حاکم براستان به فوریت اقدام کنند. اما ایشان پس از چند ماه حضور دراستان صرفا برخی جابجایی های محدود در مدیریت ها انجام داده اند .با مختصر اطلاعات و تجربه و شناختی که از فضای استان دارم باید خدمت ایشان عرض کنیم وضعیت فعلی این استان نتیجه عملکرد مدیران موجود است و قطار توسعه استان با جابجایی مدیران فعلی سرعت نخواهد گرفت. چون این افراد قبلا هم در مدیریت بوده اند و هر هنر و ابتکار مدیریتی داشته اند به کار گرفته اند.استان نیازمند تزریق خون جدید و یا به عبارتی هوای تازه است.

   

  اخیرا رئیس جمهور محترم نیز فرمودند اگر افرادی واقعا دارای انگیزه ونشاط و توان لازم نیستند باید پست ها را رها کنند.اما باید گفت پست و مقام شیرین و دلچسب است و کسی رهایش نمیکند بلکه باید آنها را رهانید.از نماینده عالی دولت و نمایندگان مردم انتظار می رود در چینش مدیریتی استان از افراد صاحب نظر و نحبگان و چهره های جدید و غیر تکراری و غیر موروثی استفاده کنند .امروز رودربایستی و قرار گرفتن در حصار طایفه گری و منطقه گرائی و قوم گرائی در انتخاب مدیران ظلم نابخشودنی است و تاریخ شما را نخواهد بخشید.

   

  تداوم روند مدیریتی قبلی این استان را به جایی نمی رساند.در سایت ها دیدم استاندار محترم فرموده اند برخی مدیران استان بی خیال هستند.واقعا جای تاسف است چرا باید چنین باشد.چه مصلحتی است که امکانات این استان و مردم محروم ان در اختیار مدیران بی خیال باشد.استاندار محترم اگر به چنین نتیجه ای رسیده اند باید قبل از رسانه ای شدن بلادرنگ نسبت به عزل این افراد هزینه ساز و ناکار امد اقدام کند.باید برای مردم به طور شفاف این افراد و مهمتر از ان حامیان انها را معرفی کنند.

   

  استان در واقع نیازمند انقلاب و تحول و رفرم جدی مدیریتی است. اما استاندار محترم انقلاب مدیریتی را دارای هزینه می دانند . باید گفت هزینه وجود برخی از مدیران به مراتب از عدم وجود آنها بیشتر است. به همین خاطر و به احترام ایشان ما از اصطلاح شبه انقلاب مدیریتی استفاده کردیم.در غیر این صورت انتظار سرعت گرفتن قطار توسعه استان انتظار عبث و بیهوده ای است و در پس از پایان دولت دوازدهم در همین ایستگاه فعلی پیاده خواهیم شد.

   

  در اینجا بد نیست خاطره ای از دکتر نجفی شهردار فعلی تهران نقل کنم.ایشان وقتی پس از سالها از وزارت اموزش و پرورش کنار رفت در جلسه تودیع از همه مدیران کشوری و استانی اموزش و پرورش خواست داوطلبانه استعفا دهند. با این استدلال که در طول این سالها ما هر چه در توان داشتیم انجام دادیم و طرح و ایده جدیدی نداریم.باید اجازه داد فکر جدید و افراد جدید به سیستم وارد شوند.

   

  در شهرستان گچساران موضوع به قرار دیگری است .جناب آقای دکتر تاجگردون از نمایندگان شاخص و با نفوذ و رئیس کمسیون برنامه و بودجه مجلس هستند .با توجه به اینکه در انتخابات مجلس رائ بالایی نیز اوردند طبیعتا انتظارات مردم در شهرستان گچساران و باشت از ایشان نیز به همین نسبت افزایش یافته است.بر این اساس در اولین دیدار عمومی ایشان بعد از انتخابات به مدیران هشدار دادند که کمربندها را محکم ببندند و آماده خدمت به این مردم باشند. با توجه به اعتبارات و امکاناتی که برای گچساران فراهم می کنند طبعا انتظار دارند مدیران منطقه نیز بتوانند هم پای ایشان در مسیر توسعه شهرستان حرکت کنند.

   

  امروز معدل انتظارات مردم در این منطقه بالاست .قطعا کسانی باید در مدیریت شهرستان به کار گرفته شوند که بتوانند به این انتظارات بالا پاسخ دهند.متاسفانه در نتیجه برخی ملاحظات برخی مدیران های مهم این شهرستان به گونه ای انتخاب شده اند که نمی توانند این انتظارات را برآورده نمایند و ناتوان نشان داده اند. نشانه های این موضوع در جلسات شورای اداری گچساران مشهود است .حتی چندی پیش جناب اقای تاجگردون اشاره داشتند که مدیران ضعیف پشت سر طوایفشان قائم شده اند.

   

  اخیرا نیز در خصوص اعتبارات شهرداری گچساران و نحوه هزینه کرد آن نامه ای به شهردار گچساران نوشته اند.مطابق این نامه واقعا جای تاسف است که با اعتباراتی که با هزاران مشکل و مشقت و زخم و زبان به این شهر آورده می شود در مرحله اجرا و عمل در جای مناسب خود هزینه نشود.البته بخشی از این موضوع طبیعی است. اینکه انتظار داشته باشیم همه مدیران هم سطح و هم پای نماینده پیش بروند منطقی نیست چون چنین توان و ظرفیتی واقعا ندارند اما در هر حال باید قابل دفاع و در مسیر خدمت باشند. می گویند مرحوم علامه جعفری در مجلسی صحبت می کرد .حضار چون متوجه نمی شدند گفتند حاج اقا سطح درس را بیار پایین که ما هم بفهمیم.ایشان جواب داد به جای این کار شما باید سطحتون را بیارید بالا.حکایت مدیران و اقای تاجگردون در گچساران الان چنین حالتی است.البته نباید از دایره انصاف هم خارج شد اقلیتی از مدیران این شهر فوق العاده قوی ظاهر شده اند.به عنوان نمونه در اموزش و پرورش گچساران مدیریت جناب اقای حاج پورالحسینی به گونه ای بوده است که می توان گفت اموزش و پرورش گچساران در نقطه ای قابل اتکا و در طلائی ترین دوران مدیریتی خود قرار دارد و تراز آموزش و پرورش گچساران در استان و حتی کشور ارتقائ یافته است.این موضوع مورد قبول و اعتراف منتقدین و مخالفین جریان حاکم نیز قرار دارد.

   

  امروزه در حوزه های مختلف در این شهرستان نیروهای توانمندی وجود دارد که می توان از ظرفیت و پتانسیل انها استفاده کرد و الگوی مدیریتی حاکم بر اموزش و پرروش را به سایر حوزه ها نیز تسری داد.در این خصوص حتی با وجود ساختار قبیله ای موجود هیچ منعی وجود ندارد و پتانسیل انسانی خوبی در منطقه وجود دارد. فقط باید به آنها اجازه حضور داده شود مطمئنا با انتخاب افراد شایسته پایگاه ههای منطقه ای و طایفه ای بیشتر تقویت خواهند شد. بر این اساس از جناب اقای تاجگردون انتظار می رود رودر بایستی را در این موضوع کنار بگذارند و در دولت دوازدهم مدیران شهرستان را به گونه ای چینش کنند که انتظارات خود و مردم را برآورده نمایند.ظاهرا ضعف مدیریتی موجود با ایما و اشاره قبال تفهیم نیست.بلکه نیازمند اقدام عملی است.در شهرستان گچساران نیز هم چون استان نیازمند شبه انقلاب مدیریتی هستیم.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  25 نظر برای ““شبه انقلاب مدیریتی در منطقه””
  1. ناشناس گفت:

   مطلب پربار و بسیار دقیقی بود..درود بر شما

   2

   0
  2. ناشناس گفت:

   به نظر من نقش نمایندگان استان در بوجود امدن این شرایط ملموس و تعیین کننده..تا میزان نفوذ و قدرت نمایندگان در چینش مدیران دولتی کم نشه وضعیت همینه

   1

   0
  3. حمید گفت:

   تو رو خدا شورا هرچه زودتر تکلیف شهرداری را مشخص کند

   1

   0
   • احمد گفت:

    متاسفانه شورای شهر در اقدامی نسنجیده و صرفا با هدف برداشتن زینل زاده نسبت به انتخاب شهردار اقدام کرد الان هم شده تف سربالا.ضعف شهردار مشهود است از طرفی با توجه به جبهه بندی ایجاد شده در شورا با ساز و کار قانونی استیضاح ممکن نیست.مگر اینکه اقای تاجگردون با لطایف ال…….ی بتونه با ترغیب برخی اعضا زمینه عزل شهردارد و انتخاب شهرداری با تجربه و کاری را فراهم کند.شهر گچساارن نیازمند شهرداری قوی است که همپای تاجگردون بدود.متاسفانه اشتباه بزرگی ژیش امده که باد منتظر اصلاح ان بود

    0

    0
  4. مرادی گفت:

   واقعآ وانصافآ تنها نگارنده ای در این چند سال جالب با جرات وعین حقیقت استان وحتی این شهرستان را به زبان گویا وشیرین توصیف کرد شما بودیید …مدیرانی ضعیف که حتی یکروز کار مدیریتی نداشته نشانه بارز شهردار جدید گچساران.
   که اوضاع نابسامان اداری وشهری به وجود آورده..وشهزداری واین همه بودجه خون دل به دست آمده بیت المال را که هرکسی قادر به تامین ده دزصد آن هم نخواهد شد.به جز میرشکاری در عرصه کشوری هم چون تاج گردون را چطور …….وندانم کاری خود واطرافان ندید بدید خود کرده است.شهری که بعد ۶ماه هنوز در جا وگماشته های در داخل بدنه باخیالی راحت وباقیافه ای آرام شیک پوش تجار وار جنتلمنی به تارج میبرند وآب از آب تکان نمیخورد .ودر بوق وکرنا وتبلیغات که چه بنرها ی خود ساخته وبه قول مجری های ورزشی به کنایه خود جوش .به زور میخواهند به مردم بقبولانند که دارند شب روز وبی وفقه شهر را میسازند.غافل ا ز اینکه مردم خودشان همه کارشناس وتحلیلگرند.کجای کارید مدیران تازه به دوران رسیده.شما حتی به شانس واقبال خودتان رحم نکردیید وای به حال مردم…تخریب کنید وبدهید دوستان پیمانکازتان تا به نان نوای برسند…واقعآ برای خودم ومردم زجر کشیده شهرم متآسفم.حیف آن خواب صبح گاهی که پای صندوق رای شورای شهر رفتم.ورفتیم ..به امید امروز نقد وفردا نسیه نشسته ایم هنوززززززز
   چرا؟؟؟؟؟؟؟؟
   ۶۶هزار رای شهر را فدای چند نفر نفرما دکتر کاردان نماینده محترم.
   بدون اجازه شما آب از آب تکان نمیخورد همه میدانیم
   به امید آن روز که که نسیه ونقد برداشته شوندنه جابجا شوند…
   آمییییییییییییییییین

   0

   0
  5. دوگنبدان گفت:

   جناب تاجگردون ترس از طوایف مدیران ضعیف دارد والی کلیه روسای ادارات گچساران همه را روی هم گذاشت یک مدیر قوی نمی شوند

   0

   1
  6. فرهنگی گفت:

   دکتر همه مسایل را قاطی کردی هر کدام از این موارد شرحی طولانی دارد
   مثلا در مورد آموزش و پرورش خیلی ظاهر بینانه قضاوت نمودید
   آموزش و پرورش حاضر دچار یک نوع خاصی از مدیریت دچار شده که حتی موافقین هم دادشان درآمده و آن هم نهادینه شدن فرهنگ تملق در آن است
   هیچ زمانی این طور نبوده آقای پور الحسینی اصلا انتقاد پذیر نیست بلکه منتقدین را لطمه هم می زند ونکته دیگر آنکه می خواهد همه را راضی کند همه افراد متنفذ همه افراد سیاسی همه افراد مطرح الته متاسفانه به بهای حراج اعتبار آموزش و پرورش
   تملق بگو جولان بده در آموزش و پرورش

   0

   3
   • باز نشسته فرهنگی گفت:

    در مورد اظهار نظر شما باید این نکته را عرض نمود که انتقاد پذیر ترین ریس دولت تدبیر و امید در گچساران مدیریت اموزش و پرورش هستن . ایشون همانگونه که پیداست و بر همگان اشکار است منافع اموزش پرورش رو بر هر جناح و حزب و طایفه ای ترجیح میدهند . از گفته های شما میتوان این را برداشت کرد که شما در صحبت هایتان ویژگی های یک مدیر مقتدر را بیان‌نمودید .

    1

    1
   • كارمند گفت:

    از نظر دادن شما كاملا مشخص هست كه از روي حسادت و عدم آگاهي هست. اين سيد بزرگوار آموزش و پرورش را متحول كرده اند. اي كاش همچون مديري در تهران كنار ما بود. موفق و پيروز باشي جناب پورالحسيني. فرهنگي همشهري از تهران

    1

    0
  7. ۵۰۰ گفت:

   پس چرا نمیگذاری کامنت ها را
   خیلی باحل هستید
   پس چرا متن وارد سایت میکنید
   شما که دوست دارید نظرات مخالف نگارنده
   ثبت شود
   نه نظر موافقن به آن

   0

   0
  8. محمود گفت:

   شبه انقلاب خیلی دیر هم شده اقای دکتر.باید فکری به حال این شهر بشود گرچه با سیستم فعلی امیدی به اقای تاجگردون هم نیست اما به هر حال نباید نا امید بود.شان مدیریت در استان و گچساران زیر سئوال رفته است با این افراد.مثلا اقای گ………… را با پارتی بازی علنی نابود کرد که صدای همه درامد.حالا اوردنش ……… را خراب کنه.اخه این چه انتصابیه

   0

   0
  9. کارشناس گفت:

   #بر این اساس از جناب اقای تاجگردون انتظار می رود رودر بایستی را در این موضوع کنار بگذارند و در دولت دوازدهم مدیران شهرستان را به گونه ای چینش کنند که انتظارات خود و مردم را برآورده نمایند#
   برادر عزیز شما از نماینده مجلس انتظار دارید مدیران را چینش کند؟؟؟
   شما مثلا دکتری هستید ی سری به قانون اساسی بزنید
   لطفا بدعت غلط را ترویج و حمایت نکنید

   0

   0
   • علی گفت:

    یا خوابی یا خودتو به خواب زدی.کجای این کشور طبق قانون اساسی اداره میشه.شما خودت هم میدونی فرماندار و استاندار دکور هستند و تصمیمات را تاجگردون می گیرد.اون که شما میفرمائی درسته اما فقط روی کاغذ نه در عمل

    0

    0
    • کارشناس گفت:

     وقتی دکتری مملکت ما این طرز تفکر را دارد وای به حال بقیه…..
     کاش مینوشتید که ساختار بیمار چینش کردن مدیران چه درمانی دارد؟
     کاش از مولفه های اصلی میگفتید
     کلی گویی که کار عامه مردم است
     شما از ساختارهای اشتباه و بیمار بگویید که چرا مدیر قوی انتخاب نمیشود و مدیران قوی باید منزوی شوند؟
     من بیدارم و خودم را هیچگاه به خواب نخواهم زد

     نگران نباشید

     0

     0
  10. استاددانشگاه گفت:

   خیلی تحلیل ضعیفی بود ازتعریف وتمجیدزیادی آقای پورالحسینی تاضعیف انگاشتن شهرداردوگنبدان واستاندارسابق خوبه که شما رابزارندمسئول عزل ونصبهای کشوری

   1

   1
  11. ناشناس گفت:

   ما قبل از اینکه تحول در بودجه رو بخوایم، تحول در مدیریتهای شهر رو می خوایم

   0

   0
  12. باوی گفت:

   مرد اخلاق نترس یک رو شجاع پاک دست خاکی ومردمی فقط موسوی شهردارباشت

   0

   0
  13. فرهادی گفت:

   احسنت بر شما دکتر قابضی. الحق که اموزش و پرورش در این مدت دچار تحولات بسیاری شده است .

   1

   0
  14. فرهنگي منصف گفت:

   درود بر جناب دكتر قابضي از سرمايه هاي استان ، و جوزه ي نفت كه انشالا بتوانيم از وجود ارزشمندتان در سطوح مديريتي منطقه بهره مند شويم.
   بسيار مطلب وزيني منتشر كرديد. خدا را شكر كه يك الگوي مدير موفق بومي انهم در سازماني به گستره ي آموزش وًپرورش وجود دارد بر اين دسته از مديران كه پايه گزار سبك خاصي از مديريت هستند و همينطور مجموعه ي همكار و همراه انها بايستي دست مريزاد گفت.

   1

   0
  15. نفتی گفت:

   جناب دکتر قابضی با تشکر.
   با توجه به اینکه جنابعالی یک نفتی هستید،لطفا در آینده به مسائل مدیریتی در نفت گچساران هم بپردازید.

   1

   0
  16. مطلع فرهنگی گفت:

   جناب قابضی معلومه که بر اساس شنیده ها حرف زدید نه واقعیت ها. مثلا در آموزش و پرورش ……..خودرایی و استبداد مدیر حرف اول رو میزنه و از طرفی هرکی پولدارتر مقربتر.
   در آموزش و پرورش گچساران تنها چیزی که وجود ندارد آموزش است. به ظاهر قضیه که ساختمان اداری آموزش و پرورش با پول شهریه دانش اموزان رنگی می شود توجه نکنید.
   از مدیر آموزش و پرورش بپرسید آمار موفقیت های علمی را
   بپرسید سیر نزولی کسب رتبه های برتر در کنکور را
   بپرسید تکریم معلم و همکار را
   اگر ایشان در منظر شما شخص فعالی است نه به واسطه مدیریت اداری بوده بلکه به واسطه مدیریت فضای مجازی و رسانه هاست.
   البته جناب دکتر قابضی در مجموع اینکه مدیریت استان نیاز به تزریق خون دارد کاملا بجا و منطقی است اما کاش مثالهای بهتری می زدید.

   0

   0
  17. فرهنگی گفت:

   به عنوان یک فرهنگی و به قول اقای جناب اقای د کتر قابضی منتقد وضع موجود چند نکته را مطرح میکنم
   ۱-از اقای دکتر قابضی باید تشکر کرد که بدون وابستگی و با شجاعت نکات ارزشمندی را مطرح کردند.ایشان با اینکه نه اموزش و پرروشی هستند و در منطقه ساکن هستند با این وجود اشراف کاملی بر اوضاع منطقه به خصوص اموزش و پرورش دارند.چون ایشان خانوادتا ادم چاپلوس نیستند چون اصولا نیازی به چاپلوسی ندارند.لذا مطالب ایشان جای تامل دارد.
   ۲-با توجه به اینکه در این متن اشاره ای به اموزش و پرروش شده است لازم است عرض کنم من به لحاظ فکری با نویسنده هم اهنگ نیستم اما با صداقت باید عرض کنم انچه در مورد وضعیت اموزش و پرروش گفته شده عین واقعیت است .امروز در بین مدیران منصوب جناب اقای تاجگردون شاید تنها مدیری که بشود نام مدیر بر ان اطلاق کرد جناب اقای پورالحسینی است .نمیدونم چطور این هم از دست اقایان در رفته.
   ۳-تجربه سالها حضور حقیر در اموزش و پرورش نشان میدهد که در طول سالیان متمادی از دوره اقای ایزدیان به یاد دارم این نهاد فرهنگی عرصه تاخت و تاز باند های سیاسی و حیاط خلوت انان بوده است .از در و دیوار این اداره باند بازی می بارید.حتی در انتخاب راننده و سرایدار مدارس هم خطی برخورد میشد.واقعا حال ادم به هم میخورد وقتی وارد این اداره می شد.تنها چیزی که اصلا مطرح نبود تعلیم و تربیت بود.
   ۴-امروز چیزی به نام باند بازی در اموزش و پرروش مشاهده نمی شود .انچه مشهود است کارهای اساسی و زیر بنایی برای و خدمت گذاری اثرگذار است.محیط پویا و با نشاط است.چه در حوزه عمرانی چه اموزشی و رفاهی و …..جامعه فرهنگی خود قضاوت کند در این خصوص
   ۵-نکته مهمی در پایان مطلب نویسنده وجود دارد که چرا این الگو به سایر ادارات تسری داده نمی شود .مانع کار کجاست.ایا ادم نداریم یا اراده ای برای این کار نیست.من با دومی موافقم.

   0

   0
  18. حیدری گفت:

   از بین روسای ادارات فقط حاج پورالحسینی

   0

   0
  19. سپهدار گفت:

   با وجود اینکه خط فکری من با اقایان در اموزش و پرورش و ریس اداره اموزش و پرورش یکی نیست و شدیدا مخالف جناح مدیریت اموزش و پرورش هستم اما از انصاف خارج نیست که اقایان در اموزش پرورش همین یک مدیر را دارند و باید به از نماینده گچساران پرسید اگر پدرالحسینی به دادت نمیرسید چه برگ برنده ای در گچساران داشتی ؟؟ بزرگترین اشتباهت اقای تاجگردون به نظر من بهترین اشتباهت بوده که پورالحسینی را در گچساران منصوب کردی . شخصیت کاریزماتیک ایشان باعث بیمه کردن نمایندگی شماست .

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • دلنوشته دخترانه برای پدر سفر کرده…
 • در آستانه سال نو؛ پاکسازی معابر شهر باشت با مشارکت پلیس راهنمایی و رانندگی و شهردار باشت+تصاویر
 • الزام تغییر رویکردی در طلیعه دهه پنجم از پیروزی انقلاب اسلامی ایران
 • با هدف کمک به دانش آموزان محروم ؛ جشن عیدانه در مدرسه راهنمایی دخترانه ابن سینا گچساران برگزار شد+تصاویر
 • یک کهگیلویه وبویراحمدی معاون استانداری لرستان شد 
 • گزارش تصویری آخرین جلسه شورای اداری شهرستان گچساران در سال ۱۳۹۷
 • سفره خالی کارگران سد چم شیر گچساران در آستانه شب عید+تصاویر
 • فراخوان طراحی پوستر ؛ شب بلادشاپور+جزییات
 • حداقل دستمزد سال ۹۸ کارگران تعیین شد+جزئیات
 • اختتامیه لیگ فوتبال شهرستان گچساران برگزار شد/قهرمان لیگ فوتبال شهرستان گچساران مشخص شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کارکنان شهرداری چرام به عدم پرداخت مطالبات+عکس
 • رئیس جدید دانشگاه سما گچساران منصوب شد+حکم
 • پادرمیانی برای بخشش فرهنگی محکوم به اعدام در دهدشت
 • ضرورت خانه تکانی در گام دوم انقلاب
 • پیام فرماندار لنده به مناسبت ولادت باسعادت حضرت علی(ع) ، روز پدر و گرامیداشت یاد و خاطره پدران آسمانی دیار لنده
 • روند اجرایی پروژهای عمرانی بخش چاروسا از زبان بخشدار
 • مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران:وامدار هیچ‌کسی نیستم /برای تاجگردون حرمت قائلم چه نماینده باشد چه نباشد/روز انتخابات مشخص می‌شود هرکسی چقدر ارزش دارد+تصاویر
 • بزرگترين محموله قير جهت آسفالت پروژه هاي دوگنبدان تأمين شد/ ٦٠٠٠تن قير به گچساران ارسال خواهد شد+نامه نگاری ها
 • تقدیر استاندار کهگیلویه و بویراحمد از شهردار باشت+لوح تقدیر
 • مدیرکل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:قاطعانه با استخدام‌های بدون ضابطه در کهگیلویه و بویراحمد برخورد می‌کنیم
 •