طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۱۹ بهمن, ۱۳۹۶ | کد خبر : 73394 | نویسنده : sajad |
 •   

   فانوس زاگرس؛ صبح امروز بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت  به یاسوج مرکز استان  کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد و در این سفر غلام‌محمد زارعی، عدل هاشمی‌پور و غلام‌ رضا تاجگردون و استاندار این استان او را همراهی کردند.       در فرودگاه یاسوج نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از […]

   فانوس زاگرس؛

  صبح امروز بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت  به یاسوج مرکز استان  کهگیلویه و بویراحمد سفر کرد و در این سفر غلام‌محمد زارعی، عدل هاشمی‌پور و غلام‌ رضا تاجگردون و استاندار این استان او را همراهی کردند.

   

   

   

  در فرودگاه یاسوج نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران استانی به استقبال بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت رفتند.

   

   

   

  زنگنه بعد از فرودگاه یاسوج به گلزار مطهر شهدای این شهر رفته و به مقام والای شهیدان ادای احترام کردند.

  زنگنه بعد از ادای احترام به مقام شامخ شهدا و دیدار با آیت الله ملک حسینی نماینده ولی فقیه در استان در شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد شرکت کرد.

   

   

  بیژن نامدار زنگنه پس از دیدار با آیت الله ملک حسینی در جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد حضور یافتند.

  وزیر نفت در یاسوج گفت: با احساسات نمی‌توان کشور داری کرد و من هم بخشی از انتقادات از دولت را می‌پذیرم.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ، بیژن زنگنه  در جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد که با حضور نمایندگان مردم در مجلس و مدیران عضو شورای اداری برگزار شد، با بیان اینکه طرح‌های خوبی در حوزه پتروشیمی و تولید محصولات نفتی در استان کهگیلویه و بویراحمد در حال اجرا است، و اگر اینها به مرحله تولید برسند، این استان از محرومیت خارج می‌شود، اظهار کرد: محصولات پتروشیمی از مهمترین اقلام صادراتی کشور محسوب می‌شوند و با هدفگذاری برنامه ریزی شده و تحقق سرمایه گذاری، کهگیلویه و بویراحمد دارای شش پتروشیمی مادر خواهد شد.

   

   

  وی با اشاره به فعالیت نماینگان استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس، تصریح کرد: اگر چه به لحاظ تعداد، کم هستند، اما کیفیت نمایندگان شما در مجلس محسوس است و موثر و پای کار هستند.

  وزیر نفت با تاکید بر اینکه اگر طرح‌های گزارش شده در این جلسه عملیاتی شود، استان زیر و رو خواهد شد و توسعه خواهد یافت، گفت: کارهای بزرگی در استان در دست اجراست و پتروشیمی گچساران هدفگذاری مهمی محسوب می‌شود و تولید اتیلن این واحد باید با خط به جنوب متصل شود.

  زنگنه اظهار کرد: پروژه‌های دهدشت و گچساران حوزه نفت، زنجیره توسعه نفتی را تکمیل می‌کند و واحد پتروشیمی بویراحمد نیز با بهبود و قرار دادن صنایع پایین دست، خروجی مناسبی خواهد داشت و با تحقق این موضوع استان کاملاً صنعتی خواهد شد.

  وی تصریح کرد: سرمایه گذاری و دنبال کردن توسعه حوزه نفتی استان ضروری است، محیط زیست کهگیلویه و بویراحمد یک گنجینه است و همیشه می گویم سوختن گاز همراه نفت یعنی دلار سبز در حال سوختن است و باید صنایع جدا سازی این گاز از نفت ایجاد شود و علاوه بر آن در اجرای همه طرح‌های صنعتی باید به محیط زیست توجه شود. و تاکید ما بر توسعه فعالیت‌ها با تکیه بر حفظ محیط زیست است و محیط زیست با بهره برداری صحیح با صنعت منافات ندارد.

  وزیر نفت گفت: با تحقق پروژه‌های این استان چندین هزار اشتغال زایی عملیاتی خواهد شد.

  زنگنه با بیان اینکه ۷ هزار نفر در دوره‌ی اجرایی پارس جنوبی فعالیت می‌کنند، گفت: در این استان نیز برنامه ریزی‌های توسعه‌ای با هدف اشتغالزایی محقق می‌شود.

  زنگنه با اشاره به اینکه تا پایان سال ۸۰ درصد جمعیت روستایی کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز برخوردار می‌شوند، اظهار کرد: با نگاه محیط زیستی توسعه گازرسانی عملیاتی خواهد شد.

  وزیر نفت تصریح کرد: انقلاب اسلامی با تکیه بر مردم اقدامات زیادی انجام داده است و البته مشکلاتی وجود دارد و تلاش‌هایی در سطح کشورهای منطقه برای جلوگیری از پیشرفت ما وجود دارد.

  وی ابراز داشت: جریان اقتصادی کشور به سمت خوبی در حال حرکت است و آمارها نشان می‌دهد وضع اقتصادی ما در نیمه اول ۸۴ از بهترین دوره‌ها بود و در همان زمان نیز عده ای می گفتند پول نفت کجا رفت و این در حالی بود که با انسجام مدیریتی، سلامت اقتصادی و …توسعه کشور محقق شده بود.

  تولید پتروشیمی به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است

  وزیر نفت تولید پتروشیمی در ابتدای دولت اصلاحات را یک میلیارد دلار عنوان کرد و افزود: هم اکنون این میزان به ۲۰ میلیارد دلار رسیده است.

  وی  با تاکید بر اینکه کشور داری با شعار و احساسات امکان پذیر نیست، گفت: و نباید تنها در مرحله عاطفی ماند و این موضوع جلوی رشد ما را می‌گیرد.  ما مشکلات فراوانی داریم اما جریان اقتصادی‌مان به سمت مطلوب در حرکت بوده و هر روز شرایط بهتری داریم.

  وزیر نفت گفت: علیرغم مشکلات مسیری که در آن حرکت می‌کنیم درست است و تورم در حال کنترل است و باید سرمایه گذاری‌ها محقق شود.

  وی بر نوسازی تاسیسات نفتی در کشور تاکید کرد و بیان داشت: استفاده از ظرفیت‌های سرمایه گذاری در این بخش مورد تاکید است.

  وزیر نفت اظهار داشت: گرچه مشکلاتی در مسیر توسعه وجود دارد، اما باید برای مسیری که در حال حرکت هستیم، تلاش کنیم.

  مجتمع گردشگری نفت در پارک جنگلی یاسوج با در نظر گرفتن مسائل محیط زیستی عملیاتی می‌شود

  زنگنه از فعالیت شرکت نفت در حوزه ایجاد مجتمع گردشگری نفت در پارک جنگلی یاسوج خبر داد و گفت: این مهم با در نظر گرفتن مسائل محیط زیستی عملیاتی می‌شود.

  وی  خواستار پیگیری تسریع در روند اجرایی جی.تی.پی دنا شد و ابراز کرد: در صورت اجرایی شدن این طرح این استان به یک منطقه صنعتی تبدیل می‌شود.

  وزیر نفت از اعلام آمادگی تامین خوراک واحدهای صنعت نفت و صنایع پایین دست توسط وزارت نفت خبر داد و گفت: در زمینه تامین سوخت واحدهای تولیدی و صنعتی استان از هیچ تلاشی فروگذاری نمی‌شود.

  وی عنوان کرد: با وجود تمام مشکلاتی که دولت دارد و من بخشی را وارد می دانم ولی در زمینه کنترل تورم و جذب سرمایه‌گذاری کارهای خوبی در حال انجام است.

  قبل از وزیر نفت سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی هر کدام در وقت مشخص چند دقیقه ای در سخنانی به مشکلات حوزه انتخابیه  و درخواستهایی از وزیر نفت داشتند.

  سخنان زارعی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی

  به گزارش فانوس زاگرس ، غلام محمد زارعی در این جلسه اظهار داشت: وقتی در حوزه نفت و گاز با بحران هایی روبرو بودیم جناب آقای زنگنه، مرد بحران به میدان آمد و برای اولین بار بود یکی از انتظارات رهبر معظم انقلاب و مردم شریف ایران مبنی بر بهره برداری از ميادين مشترک نفتی عملیاتی شد و رای اولین بار برداشت ما در ميادين مشترک نفتی بیش از رقیبان شد.

   

   

   

   

   

  نماینده بویراحمد و دنا گفت: بعد از شعارهایی که گفتند نفت را بر سر سفره مردم می آوریم و نیاوردند اینجا گاز به مردم رسید، توسعه مناطق محروم شهرستان های بویراحمد و دنا مورد توجه وزارت نفت قرار گرفت و متفاوت از همیشه به اینجا خدمات رسانی شد.

   

  زارعی با اشاره به قابلیت های نفت و گاز شهرستان بویراحمد گفت: در مجاور یاسوج منطقه گازی مختار را داریم که میتواند زمینه اشتغالزايي و توسعه منطقه و استان را به همراه داشته باشد.

   

  وی ادامه داد: میدان رشد هم میدان نفتی با مرکزیت بویراحمد است که بلاتکلیف مانده، از قابلیت خوب و ویژه ای برای بهره‌برداری نفت برخوردار است.

   

  رئیس مجمع نمایندگان استان خطاب به زنگنه، بیان کرد: در خصوص پتروشیمی بویراحمد مساعدت لازم را داشتید، مجوزها صادر شد و الزامات راه اندازی این پروژه بزرگ فراهم شده است، که امیدواریم در ادامه نیز با مساعدت های جنابعالی بتوانیم از این طرح بزرگ اقتصادی برای توسعه و اشتغالزایی در استان بهره ببریم.

   

  زارعی افزود: مناطق بویراحمد و دنا محروم و سردسیر هستند، یکی از مهم ترین خواسته های مردم به ویژه در روستاها توسعه گازرسانی است.

   

  وی خاطر نشان کرد: منطقه زيلايي زیرساخت های بهداشتي، راه و مدرسه و موارد اینچنینی را دارد اما این مجموعه روستاهای ۱۸ هزار نفری علاقه مند هستند از نعمت گاز برخوردار شوند، مطالعات اولیه با دستور شما انجام شده اگر بتوان زمینه گازرسانی از خط لوله مسیر چهارمحال و بختیاری عملیاتی شود مشکل مردم حل میشود.

   

  زارعی در پایان خاطرنشان نشان کرد: هدیه شما توسعه و تکمیل روند گازرسانی و در نهایت گرم شدن کانون خانواده هایی است که هنوز از نعمت گاز بهره مند نيستند.

   

  نماینده دوم استان که در این جلسه برای چند دقیقه سخنانی بیان داشت ، عدل هاشمی پورنماینده کهگیلیویه بزرگ در مجلس شورای اسلامی بود.

   

  سخنان عدل هاشمی پور نماینده شهرستان های کهگیلویه بهمئی، چرام و لنده

   

  نماینده شهرستان های کهگیلویه بهمئی، چرام و لنده در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر نفت برگزار شد به فیش های نجومی برق در مناطق محروم استان اشاره کرد و گفت، پرداخت یارانه برق را برای مردم مناطق محروم ضروری است

   

   

  ایجاد اشتغال 150نفر با راه اندازی دکل نفتی در بهمئی

   

  به گزارش فانوس زاگرس ،نماینده شهرستان‌های کهگیلویه بهمئی، چرام و لنده در جلسه شورای اداری استان که با حضور وزیر نفت برگزار شد به فیش‌های نجومی برق در مناطق محروم استان اشاره کرد و گفت: پرداخت یارانه برق را برای مردم مناطق محروم ضروری است.

   

  عدل هاشمی پور به موضوع تعریض پل‌ها در جاده تنگ پیرزال شهرستان چرام و تصادفات بیش از اندازه در جاده سرفاریاب اشاره کرد افزود: بر اصلاح و بهسازی این جاده‌ها همت و توجه ویژه مسئولان کشوری چاره ساز است.

   

  غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی سومین نماینده ای بود که در جلسه شورای اداری استان با حضور وزیر نفت به ایراد سخنانی درباره حوزه انتخابیه خود پرداخت.

   

  تاجگردون از کاری که وزیر نفت برای حل مشکل نیروهای حراست نفت انجام داده بود قدردانی کرد.

   

  البته وی سخنان مهم خود راجع به حوزه انتخابیه اش را به جلسه شورای اداری در گچساران ارجاع داد.

   

   

   

  جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر نفت حاشیه هایی هم داشت که در ذیل به آن اشاره میکنیم

   

  نقل وزیر نفت از ابو سعید ابوالخیر

   

  زارعی: ما سه نماینده آنقدر با هم خوب هستیم و در کنار هم هستیم که کسی نمی تواند ما را به قهر بکشاند.

   

  عدل هاشمی پور:پس از تمجید زارعی از وزیر نفت نماینده کهگیلویه گفت:نیاز به تعریف نیست.

   

  عدل هاشمی- نمیدانم چرا من هميشه در کنج قرار دارم، وقتی جهانگیری آمد هم در کنج بودم.
  آقای وزیر بدان در استان هم در کنج هستیم.

   

  وقتی گوهرگاني، دبیر شورای اداري زنگنه را دکتر خطاب کرد، وزیر نفت با قطع سخنان دبیر گفت ” بنده دکتر نیستم”

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “گزارش کامل جلسه شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور وزیر نفت/حاشیه ها+تصاویر”
  1. شرمت الله گفت:

   صیدالی کوچک نظم

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • گفتگو با اولین فرماندار زن در کهکیلویه و بویراحمد/ سياست‌هاي دولت تدبير و اميد را در شهرستان دنا پيگيري و عملي مي‌كنم
 • افزایش خودسرانه ۲۵تا۵۰درصدی کرایه تاکسی در دوگنبدان صحت دارد؟؟
 • نفتی ها باید کار را در گچساران تمام می کردند/حسرت صعود در تهران تمدید شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کامیون داران یاسوجی جلوی اداره کل حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد+تصویر
 • خروج آمریکا از برجام؛ بازنده کیست؟!
 • افزایش بی‌‌حساب و کتاب قیمت گوشت قرمز در بازار گچساران
 • فرماندار دنا تغییر می کند/برای اولین بار در استان یک زن فرماندار خواهد شد
 • چرا کهگیلویه و بویراحمد مکانیک ماهر و نانوای خوب ندارد؟
 • پرونده غارت‌گران زمین‌های «کلاغ‌نشین» گچساران تشکیل شد
 • ورود به مناطق حفاظت شده گچساران ممنوع است
 • مراسم یادبود مرحوم محمد تاجگردون در مسجد نور تهران برگزار شد+تصاویر
 • روز سخت و نفسگیر مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مقابل استاندار/احمدی:تا ۳۰۰ سال دیگر هم سراغ واحدهای راکد نمی‌رفتید
 • ماجرای تیراندازی به یک منزل مسکونی در گچساران
 • یادداشت غلامرضا پاکدل پیش از دیدار حساس برگشت پلی اف فوتبال/بی صبرانه منتظر حضور سبزتان هستیم
 • نگاهی به ویژگی ها و موقعیت سید قدرت الله حسینی و غلامرضا تاجگردون بعنوان دو رقیب احتمالی
 • عملکرد فرهنگی شهرداری دهدشت صفر است
 • اعتماد به نفس بهمن فرازمند رمز صعود تیم فوتبال نفت گچساران به لیگ دسته یک
 • در گفتگوی محمود منطقیان با فانوس زاگرس مطرح شد:از عملکرد عدل هاشمی و تاجگردون تا دلایل محرومیت و سهم مدیران کهگیلویه در استان و آینده اطلاح طلبی در کهگیلویه/ منطقیان:دخالتی درانتخابات دوره قبل کهگیلویه نکردم ، موحد کار شخصی می کرد نه عام المنفعه /بخش دوم
 • آیا درمان ارجح است بر پیشگیری ؟!!
 • سه انتصاب جدید در دانشگاه علوم پزشکی استان/برکناری استوار و انتصاب امین اله بابویی در معاونت توسعه مدیریت و منابع+جزییات