طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۶ دی, ۱۳۹۶ | کد خبر : 71648 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ ۲ سال خدمت بالاتر از ۱۶سال حکومت به قلم یعقوب درویشیان   مطلبی از اینجانب یعقوب درویشیان با مطلع رقص روباه، مهندسی تخریب سردار(اینجا)، در پاسخ به سم پراکنی شکست خوردگان انتخابات هفت اسفند ۹۴منتشر شد که متعاقب آن زبان گشائی برده های فکری جریان واپسگرای کهگیلویه ی بزرگ را در پی داشت. […]

  فانوس زاگرس؛

  ۲ سال خدمت بالاتر از ۱۶سال حکومت

  به قلم یعقوب درویشیان

   

  مطلبی از اینجانب یعقوب درویشیان با مطلع رقص روباه، مهندسی تخریب سردار(اینجا)، در پاسخ به سم پراکنی شکست خوردگان انتخابات هفت اسفند ۹۴منتشر شد که متعاقب آن زبان گشائی برده های فکری جریان واپسگرای کهگیلویه ی بزرگ را در پی داشت.

   

  آن مرقومه که سراسر خیال پردازی های بی اساس وتوهین وبداخلاقی های ناشایست را در دل خویش به ارمغان داشت(اینجا) نگارنده را مصمم ساخت تا پاسخی شایسته نه به برده های فکری جریان فوق الذکر- که البته معرف حضور همگان هستند- بلکه برای تاکید بر ثبات قدم فرزندان بزرگوار کهگیلویه در راستای خدمت به این مردم شریف به رشته ی تحریر درآورم.

   


  اما بعد..
  من پرهیز می کنم از اینکه واژه ی برادر را برای خطاب قرار دادن شما بکار ببرم چرا که یقین دارم با کسانی در تقابلم که دشنام و افترا و فرافکنی را برای التیامِ زخم های عمیقِ شکستِ هفت اسفند و پس از آن؛ از اربابانشان به تجویز گرفته اند.

  تعجبم از این حجمِ تهمت ؛آن هم از برده های فکری که خویش را مخاطب مطالب بنده پنداشتند و جهت تسکین وجدانِ دردناکشان از گذشته ی تاریک و عملکرد نامیمونشان واژه گانی بی هویت را به رشته ی تحریر درآوردند.

   

  برای ایراد تهمت به بنده و دوست عزیزم ،همفکری گروهی داشتند ولی فارغ از آنکه همه ی خوانندگان عزیز و مردم شریف کهگیلویه فرزندانشان را نه با نام های تلگرافی -ی..د – – ر…خ -که با نام حقیقی و خدمت فکری صادقانه شان در راستای کمک به سردار خدمتگذارشان هاشمی پور می شناسند.

   

  توصیه می کنم در وقت شرفیابی خدمت اربابانتان عارض شوید که مردم کهگیلویه دیگر ازآن عصرِ رودر بایستی های قومیتی و طایفه ای که از اشخاصی ساده و بدونِ پشتوانه ی علمی وعمرانی، نماینده ای بسازد که سال های سال مدیریت یک شهرستان با این همه پتانسیل را در چنبره بگیرد فاصله گرفته اند. یقینا ضرب اولش را هفت اسفند به سختی دیدید و شنیدید و اگر افسار گسیختگی تان را ادامه دهید ضرب های محکم تری از مردم در آینده میبینید و می شنوید.

   

  بردگی فکری و آروغ زدن های روشنفکرِ سیاسی نمای تان، نوعی مدرن از بردگی است که در آن یک برده بجای جسم و تن ، فکر و قلم خویش را در اختیار اربابش می گذارد. کاری که در تفکر شماست و القاب اجاره ای تان را به دیگران نسبت میدهید. شما که حجمِ وسیعِ فعالیت های عمرانی سردار هاشمی پور آزارتان میدهد و قدرت پذیرشِ تغییرات عمرانی کهگیلویه را ندارید و در هنگام مواجهه با واقعیت سریعا پشت مقام روحانیت معزز پنهان میشوید و دَم ازتقدس گرایی میزنید.

   

  شما آگاه باشید که ما عملکرد جناب سید محمد موحد و حجت الاسلام بزرگواری راتحلیل و نقد میکنیم نه شخصیت روحانی و معنوی این دو بزرگوار را. ما همانگونه که هاشمی پور را یک خدمتگذار میبینیم نه یک رزمنده ی دفاع مقدس، جناب سیدمحمدموحد را یک نماینده دیده ایم نه یک رُوحانی قدیس …

   

  قصد پرداختن و آنالیزِمطلب بی هویتتان که مانند خودِشما ازنام ونشان و شجاعت و صِدق بهره ای نبرده است را ندارم. بلکه در لفافه ی استراتژی رسانه ای مطالبی را خدمت جامعه ی آگاه و مخاطبین فهیم معروض میدارم:

   

  حمایت از هاشمی پور، براساس یک تعهد ایمانی است نه یک قرارداد نانی. حمله به ایمان انسانها استراتژی تخریب است؛ بنده عملکردها را نقد میکنم نه اعتقادات افراد را. ما نه ناممان مستعارهست و نه قلممان اجاره ای.

   

  ما نان حَمیّت مان را میخوریم نه خدمت مان را.
  ما دغدغه ی فقر رودسمه ی دیشموک و توگبری چرام را داریم نه حسرت املاک کیان پارس اهواز و گلستان شیراز را …

   

  ما نه قد خم میکنیم و نه قلم…

   

  طایفه گرایی و زیست بوم ها که شما هنوز درگیر آن هستید استراتژی نخ نمای جمع آوری سبدِ آرای جامعه بود و اکنون دیگر دوران ترویج نفاقِ جغرافیایی به زوال رسیده است. من از هر حوزه ی انسانی که باشم، بنابرتعهداخلاقی ام؛ هدفم اعتلای جامعه ایست که در آن زیست میکنم وبا مردمش همزیستی دارم.

   

  خشم ورنجش سرکوب شده ی شما از بنده ودوستانم به حدی رسیده است که سعی دارید بافرافکنی و تعمیمِ صفات ناروا وباهرگونه ابزارسَلبی و رابطه ای ، جوانانی شجاع و اندیشمند را ازسردارهاشمی پور منفک بسازید. ترس تان از آگاهی مردم و جامعه میباشد و استراتژی تان پنهان کاری ..

   

  حمایت ازهاشمی پور وبازتابِ فعالیت های عمرانی ایشان درفضای رسانه های استان، برگی از دفتر کارنامه ی درخشان این جانب و دوستانم درعرصه ی رسانه ایست.

   

  هنرمان تبلیغ برای مستضعفان است نه هیاهو برای سلطنت بر محرومان.
  بنده و دوستانم افتخارِ سرباز و در رکابِ سردارهاشمی پور بودن را داریم و این موضوع به اراده ی فردی و حق انتخاب خودمان رقم خورده است ؛ نه بر اساس منافع و مطامع دنیوی ..

   

  در خصوص مریدان و مرشدان بنده به بی انصافی سخن رانده اید که معروض میدارم:
  بنده فارغ از هر جغرافیایی ؛ تمام هموطنان و هم استانیهایمان را که برای اعتلای کهگیلویه قدمی برداشته و بردارند مرشد خویش میدانم وجهت استحضارتان بیان میکنم؛ بعدازانقلاب اسلامی درخصوصِ بازسازی جاده ی سوق هیچ اقدامی صورت نگرفت تا اینکه در زمان وکالت حجت الاسلام بزرگواری که شما به خشم ایشان را(عزیزِ دیگرِهمولایتی من) خطاب نمودید در حدِساخت پلهایی ناتمام اقداماتی صورت گرفت که پیمانکار مورد نظر جنابعالی مسولیت اجرا داشتند نه قدرتِ تصمیم گیری و تخصیص بودجه.

   

  شما باید تلویحا میفرمودید در زمان سناتور چه خدمتی در جهت بهبود آسفالت جاده ی سوق انجام پذیرفت؟ مگر نه به فرمایش جنابتان در آن زمان کمپین شما نیز فعالیت داشتند؟

   

  آیا جناب سناتور که پایگاه مقبولی در حوزه ی سوق دارابودند به زیرساختهای سوق و راک کمتر توجهی داشتند؟

  آیا سوق و راک اکنون در مبلمان شهری وضعیت مناسبی دارند؟

  چرا چشم ها و گوشهایتان را بسته اید و کبک گونه سر در برف تغافل فرو برده اید؟؟

  هیهات، هیهات، شما کی بیدار خواهید شد؟؟
  در خصوص ابهت پوشالی شما در خصوص رسانه ی کمپین جاده ی سوق فقط مصاحبه ی بدون استناد و بی ضابطه ی تان را با پیمانکار قطعه ی دوم – و م- یادآور میشوم تا شاید حُسن نیت یاسُوء نیتتان برهمگان محرز گردد.

   

  * به راستی اگر شما یک مطالبه گر بودید و در ادوار گذشته نیز جهت تامین آسایش مردم، نمایندگانِ محترم تمامِ ادوار را به چالش می کشیدید ، اینک خشم تان از همسویی آرمان ما با جنابتان از چیست؟ چرا اینگونه برآشفته اید که از نقد جناب سیدمحمد موحد نعره میزنید؟ ما نیز مطالبه گر حقوق مردم هستیم ولی توهین نمیکنیم اما اجحاف در گذشته را برنمیتابیم و خوابتان را برای آینده ، نیز آشفته خواهیم ساخت.*

   

  بنده با افتخارازسردار مینویسم زیرا به تجربه ثابت شده است که پتانسیل عمرانی هاشمی پور میتواند بخشی از عقب ماندگی های تحمیلِ تفکرِ مادام العمر سناتور را جبران نماید، در هرعرصه ای که کوتوله های سیاسی و همپالگی هایتان قصد برباد دادن اعتلای کهگیلویه را داشته باشند به یاری خداوند قلم خواهیم زد تا رفتارهای منفعت طلبانه ی شما را برملاو هویدا بسازیم.

   

  چگونه شما به خویش اجازه میدهید از یک طلبه ی علوم دینی یک سناتورِ منجی بسازید اما با تحجر ازبنده و سایرجوانان کهگیلویه میخواهید تا در معرفی کارنامه ی درخشان عمرانی وپروژه های ملی هاشمی پور اغماض نمائیم؟؟

   

  در خصوص القاب ذهن های اجاره ای و قلم های اجاره ای که نشانگر کپی کار بودن شماست نیز به صراحت بیان میکنم ؛ ازآنجا که جنابتان را نمیشناسم ، ضمن رد تمام صفات ناشایست تان در حق اینجانب، اینگونه پاسختان را میدهم که:” از کوزه همان برون تراود که، در اوست”.

   

  از شما که تفکرتان دفاع از یک دوره ی تاریخی مشخص و در گذشته مانده و خط قرمزتان ۱۶ سال تاریکی است انتظار پذیرش شرایط موجود راندارم زیرا نمیتوانید فعالیت های عمرانی در دیشموک و چاسخار را در قیاس با کارهای شخصی در خیابان بهشتِ تهران همسان بدانید.

   

  قطعا شادیِ یک شهروندِ محروم در کهگیلویه با ذاتِ فئودالی شما کیان پارس نشینان اهوازو پایتخت نشینان منافات واضحی دارد.

   

  شماکه تخصصتان دفاع از ۱۶ سال تاریکی است بدانید که دوسال خدمت هاشمی پور بالاتراز ۱۶ سال اریکه نشینی مرشدتان بوده ودر عجیب ترین معادله ی قرن،مقبولیت ۲ سال خدمت بیشتراست از ۱۶سال حکومت..

   

  ای کاش در مطلب طولانی تان ذکر میکردید که عملکرد و حاصل اِعمال فشارکمپین و تفکرتان در سالهای گذشته چه بوده است؟ ماحَصَل رسانه ی ملی و ورزشگاه آزادی که بیان کردید برای بهبود کیفیت جاده ی سوق و تسهیل در تردد شهروندان محترم سوق و لنده و ایمنی بیشتر این مسیر خون آلوده چه بوده است؟

   

  آیا به جز سیطره ی رسانه ای و درسایه بردن این دردِ کهنه ، هنری داشتید؟ ازشماو همفکرانتان میپرسم: مگردردهه های گذشته، شهروندان محترم سوق و حومه در بحث تامین آب شرب بامشکل مواجه نبودند، پس چرا کمپین آب راه نیینداختید؟

   

  مگر شهدای گرانقدری همچون شهید طیب _رحمت الله علیه_ سالها در روستای محروم موگر به محاق فراموشی مسولان سپرده نشده بودند؟؟ چگونه پاسداشت شهدا نداشتید؟

   

  مگرسالهای طولانی روستاهای آب بید، بَرد کشکی، بَرم سبز،آب بَرم؛ موگر؛ بی بی زلیخایی؛ پاقلعه، لیر، چنگلوا ، بلوط بِنگان و دشت بزرگ سوق در حسرت آب به اراضی بایر مبدل نشدند؟ آیا سوق نمیتوانست به قطب کشاورزی کهگیلویه تبدیل شود؟ آیا توسعه ی کشاورزی نمیتوانست اشتغال پایدار برای شهرسوق به ارمغان بیاورد؟ چرا کمپین آب کشاورزی نداشتید؟؟

   

  از نیت شما فقط خداوند آگاه است و بس زیرا _ اللهُ علیم بذاتُ الصُدور_ اما از نوشتار و راه رفته ی شما تفکر خاصی در اذهان تداعی میشود؛

   

  تزریق ترس و هراس به مسولان و بالاتر از همه؛ توجیه ناکارآمدی تفکرتان ؛القای پیگیری مطالبات مردم و خدمت به جامعه ….

   

  در پایان بخشی از خدمات سردارهاشمی پور را در کمتراز دوسال تصدی مسولیتشان دربهارستان در شهرسوق جهت استحضارخوانندگان فهیم رسانه ها به استحضار میرسانم:

   

  خرید دستگاه رادیولوژی به مبلغ ۲۸۰ میلیون تومان ، که هم اکنون در درمانگاه سوق موجود میباشد.
  تهیه و تعویض خط لوله آب شرب داخلی سوق، به طول ۱۵۰۰ متر و ارزش ۷۰ میلیون تومان از سوی خیّرین..

  آغاز و ادامه ی عملیات اجرایی جاده ی سوق به طول ده کیلومتر که در آینده ی نزدیک به بهره برداری خواهد رسید.

  بهسازی و بازسازی بلوار وخروجی سوق – لنده..

  تغییر قدرت فنی پمپاژ آب آشامیدنی سوق از ۱۱۰ کیلووات به ۱۳۰کیلو وات با همکاری مدیر جهادی آبفای سوق که ماحصل این اقدام ، خروج شهرسوق از بحران جیره بندی آب بوده است.

  تامین آب شرب پایدار از سدکوثر برای شهروندان محترم شهرسوق با چشم انداز بلند مدت که در کمتراز یک سال اجرا، تاکنون نزدیک بیست درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

  پیگیری آبیاری دشتهای سوق و چنگلوا و حومه و انعقاد قرارداد این پروژه با شرکت اروندانِ موسسه ی خاتم الانبیا(ع)..

  پیگیری خط لوله ی گاز روستاهای بی بی زلیخایی و برم سبز.

  تامین نفت زمستانی روستاهای بی بی زلیخایی و برم سبز به صورت رایگان ..

  پیگیری و تهیه ی پل عابر پیاده ی روستای موگر _ مقبره ی شهید طیب_ توسط خیرین..

  تکمیل تجهیزات آزمایشگاهی درمانگاه سوق.
  راه اندازی درمانگاه تخصصی سوق..
  رایزنی و پیشنهاد سالن ورزشی و زمین چمن مصنوعی و خانه ی هنرمندان که ماحَصل را در آینده به اطلاع جامعه خواهیم رساند.

   

  از اینکه که مرا به اخلاق و انصاف توصیه نمودید قدردانی میکنم و قضاوت درباره ی ادبیات و هویت هر دو تفکرمان را به عهده ی جامعه میسپارم.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  8 نظر برای “” ۲سال خدمت بالاتر از ۱۶سال حکومت””
  1. شهروند گفت:

   عالی بود استاد…حقیقتا جوابی شایسته و کامل بود

   2

   3
  2. ناشناس گفت:

   پول کار خودش میکنه. قلم اجاره ای عجب اسمی برات گذاشتند واقعآ کلمه اجاره لایقت هست

   3

   3
  3. میربزرگ گفت:

   کدوم جواب خداوکیلی درویشی داری ………..آخه مردمومن اون زمانی که موحدنماینده بودتمامروستاهاراچه ازنظراب برق وبیشترکهگیلویه راگازوخانه بهداشت ومدرسه وهزاران کاردیگه انجام داد.مگه میشه روستایی روشنایی نداشته باشه بگیم موحدبه فکراینترنت باشه خوب اون موقع تنهاکاری که ازدست موحدبرمیومدمحیاکردن آب وبرق وگازومدرسه وبهداشت بود.ولی عدل چیکارکردکوشعارهی انتخاباتی چراازپتروشیمی حرف نمیزنی چراازنیترات حرف نمیزنی چراازفولادوفسفات واشتغال حرف نمیزنی یعنی انتظار داری بعدازدوسال چندکیلومترجاده نکشه که فکرنکنم عدل بعداز۴سال نمایندگیش کارخاصی انجام داده باشدغیب گونیستم ولی کوشعارهاعملابااستاندارومدیرکلان استان رابطه قطع شده وتاجگردون بودجه ای نذاشت براکهگیلو.این دست وپازدن هاراتمامش کنیدویه ذره به مریدتان بگوییدبه فکرمردم باش

   2

   2
  4. بهروز حاج پور گفت:

   جناب آقای یعقوب درویشیان،استادعزیز،قلم شیوایی دارید و عظمی راسخ،اینگونه ادب و ادبیات رابایدستود ولی کافی نیست،معذرت میخواهم،شماکه قلمتان خم نشد،افکارتان خم نشد،بفرمایید دغدغه ی مردم دارید برای رضای خدا یا برای خدای رضا؟؟؟ خودتان درپایان عرایضتان متلکی به کیانپارس اهواز زدیدوعقیده ی مخالف را نه تنهاجلب نکردیدبلکه دعوت به مبارزه کردیدواین کار با لحن گفتارتان مغایرت دارد.ازخدمات جناب هاشمی پورگفتید،ازخدمات گذشته هم بگفتید ولی اشاره بکردید که می شد بیشتر خدمت کنند بهتر بود
   اینکه عملکردسه نماینده را فقط باتوجه به مسیرجاده ی سوق به دهدشت قیاس کنید قیاسی مع الفارق است
   به وضوح خشم و کینه را میشود ازبیانتان فهمید
   نام حجت الاسلام بزرگواری را برده اید ولی فقط به ۱۶سال اشاره کرده اید و این یعنی فلاش بک زدن و فقط و فقط به تخریب یا بهتر بگویم به تضعیف جناب سیدمحمد موحد پرداختن
   درفلاش بکتان بمانید چراکه خود نبش قبر کرده اید و فقط خود را درآن می بینید،۱۶سال عقبگرد و بدبختی داشته ایم؟؟ درآن ۱۶سال جناب هاشمی پور کجابود؟؟ مگر برروی عرشه ی همین کشتی سوارنبود؟؟؟ دایه داران فقر و محرومیت زدایی این دوسال ،درآن۱۶سال بدبختی کجابودند برادرمن؟؟؟فقرداداند حال شعار شان زدودن است کیانپارس بودند حال یزد و تهران و دبی و…..
   آب شرب سوق بهترین آب منطقه و از چرامه قطع بشه و از پشت سد آب شرب به مردم سوق بدهند خدمت است یاتوهین؟؟
   یکی ازشعارهای انتخاباتی جناب هاشمی پور این بود:سد کوثرآماده باش باور داری ازآن روز تابه حال سدکوثر واقعأ درحالت آماده باش است و به جای آب گل و لای درخوددارد؟؟
   دفتر تهران جناب هاشمی پور کجاست؟؟ دفتر واردات وصادرات را نمی گویم دفتر رسیدگی به خواست مردمی که با قلم راست قامتت نوشتی محروم کجاست؟؟
   برادرمن،هم تو دانی و هم من،هیچ گربه ای برای رضای خدا موش نمی گیرد
   چند میگیری گریه کنی؟؟؟ این فیلم خیلی فیلم آموزنده ای هست و از روی برادری توصیه می کنمتان به تماشایش

   حقایق محرومیت ما این است،مردم اشکی برای گریه ندارند و اونی که چون شما تیتر وار برایشان گریه میکند به نوعی فیلم رابرایشان بازپخش کرده است
   وگرنه همین جناب هاشمی پورسالها پیش محافظ شخصی آمیراحمدتقوی بودند و جناب آمیراحمد تقوی کلید موفقیت جناب سیدمحمد موحد درآن ۱۶سالی که فرمودید بودند و چرخ روزگار چرخید و چرخید ،کما با آن همه چرخشی که داشت تا ۷اسفندی که فرمودید،هرسه عزیز در یک رکاب بودند،توجه کرده اید؟؟؟در یک رکاب
   پس زیر سوال بردن ۱۶سال زیر سوال بردن خودتان است هم از نظر معلومات سیاسی و هم از نظر قدرت تحلیل// کمی تفکر کنیم

   8

   0
  5. ناشناس گفت:

   حرف حق جواب ندارد.درود برجناب درویشیان وهمچنین شما .آقای موحد درزمان خودشان هم منشاخدماتی بودند ولی امروز نمیتوانند کارساز باشند.دوستانی که ازایشان حمایت میکنند موجبات هتک حرمتشان رابیش ازپیش فراهم ننمایند.

   0

   1
  6. میرحسین گفت:

   همین متن نشون میده که واقعا جیره خوار عدلی.

   2

   0
  7. ناشناس گفت:

   تو هم حتما یه چیزی از هاشمی وپیمانکاریهایش بهت رسبده وگرنه از عدل هاشمیدپوردحمایت نمی کردی

   1

   0
  8. ناشناس گفت:

   به تو چه ربطی داره کهگیلویه،تو چکاره حاجی عدل و بقیه هستی

   1

   0

  
  امروز سه شنبه ۲ بهمن ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی رسمأ مدیر عامل پایانه های نفتی می شود
 • رحیمی فرماندار بروجرد میشود/خوانپایه به گچساران می آید
 • یادداشتی در فراق دکتر عطا صالحی پور
 • نمایشگاه کتاب یاسوج و جیب خالی هنرمندان!
 • گفت و گوی مفصل و متفاوت با غلامرضا تاجگردون/حمایت قاطع از حوزه های علمیه/کارت حقوقم دست همسرم است!/تورم در دولت دارد رکورد می زند/نماینده گچساران پاسخ ادعاهای دولتی ها را داد/تاجگردون:به عملکرد سازمان برنامه و بودجه نقد دارم
 • وقتی فقیر باشی؛ ” زر و زور” چرندیاتش حرف حساب می شود
 • گزارشی از عملکرد فرماندهی انتظامی گچساران/ سرهنگ موسوی : عملکرد مقتدرانه مهمترین مولفه پلیس در ارائه خدمات شایسته به مردم است
 • فرماندار دنا:دردهه فجر همه دستگاه هاعملکرد چهل ساله خودرا برای مردم به تصویر در آورند
 • تحلیلی بر انتخابات آتی در حوزه گچساران و باشت
 • صادق زیبا کلام :با وجود نهادهای مچ‌گیری ، فساد در ایران چند برابر کشورهای دیگر است/ به طور جدی با سرمنشاء فساد مبارزه نکرده‌ایم
 • ماه گرفتگی اول بهمن ۹۷ در کهگیلویه و بویراحمد دیده می‌شود؟
 • کارخانه ماشین‌سازی پارس گچساران در آستانه تعطیلی
 • پیست اسکی کاکان یاسوج جاذبه ای زیبا اما بدون امکانات
 • مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی: افزایش ۲ برابری تشکل‌های کارگری و کارفرمایی در کهگیلویه و بویراحمد/جذب ۱۰۷ میلیارد تومان تسهیلات روستایی- عشایری
 • واکنش وزارت کشور به خبر تعیین برخی شهرها ( از جمله یاسوج و گچساران) بعنوان تبعیدگاه
 • جزئیات اجرای قانون بازنشستگی از زبان محمد علی وکیلی
 • مصادره عملکرد رئیس سابق توسط رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج/ بنویسیم «چمن» بخوانیم «ایلامی» !
 • قهرمان کشتی فرنگی نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد+تصاویر
 • گردهمایی دهیاران و اعضای شورای اسلامی بخش مرکزی شهرستان دنا برگزار شد
 • بجای تخریب بهتر است نقد کنیم
 •