طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۴ دی, ۱۳۹۶ | کد خبر : 71477 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ “جهاد کشاورزی و گزینه سازی تصنعی” به قلم سعید پوراحمدی   گر چه اینجانب هیچ علاقه شخصی و رابطه ای با دکتر جعفر گوهرگانی ندارم و بنوعی از رابطه داشتن با ایشان(صرفا به دلایل شخصی) بی میل ام، اما جعفر گوهرگانی یکی از مدیران برنامه محور ، بی باک ، کاردان و در […]

  فانوس زاگرس؛

  “جهاد کشاورزی و گزینه سازی تصنعی”

  به قلم سعید پوراحمدی

   

  گر چه اینجانب هیچ علاقه شخصی و رابطه ای با دکتر جعفر گوهرگانی ندارم و بنوعی از رابطه داشتن با ایشان(صرفا به دلایل شخصی) بی میل ام، اما جعفر گوهرگانی یکی از مدیران برنامه محور ، بی باک ، کاردان و در عین حال سالم و رک و راست دولت تدبیر و امید است که صرفا نه بر اساس حمایت غلامرضا تاجگردون بلکه به واسطه سوابق ، توانایی ها و تخصص خودش ، شایسته رشد و ارتقا بوده و هست.

  و من از آن دسته آدم هایی نیستم که اگر چیزی و کسی به نفعم نبود ، آنرا رد و باطل کنم.

   

  و اتفاقا دکتر غلامرضا تاجگردون الان و حاج بهرام تاجگردون از همان اوایل دهه شصت بایستی در کنار امثال تقوی نژاد ، افشانی ، خادمی و …. دیگران به نیروهای استراتژیک و توانمند خودشان مثل خواجویان ،گوهرگانی ، نوروزی ، محمدی تبار ، لدنی نژاد ، زارع پور ، دلاویز و … بال و پر بیشتری میدادند و آنها را در سطح استاندار و مدیر کل ستادی وزارتخانه ها و معاونین استاندار ، رشد و ارتقا می دادند. کاری که سید باقر موسوی در دهه هفتاد و محمد علی وکیلی و خداداد غریب پور در دهه هشتاد دنبال کردند.
  کاری که البته غلامرضا تاجگردون بعد از ۲۰ سال انزوای و حذف سیاسی جریان چپ و اصلاح طلب گچساران در اوایل دهه هشتاد شروع کرد و باید ادامه دهد.

   


  لذا انتصاب دکتر گوهرگانی به معاون استاندار بایستی حداقل دو سال پیش استارت زده می شد. گرچه اولین معاون اصلاح طلب استاندار گچسارانی به نام حسن نوروزی رقم زده شد اما در عین حال کار تاجگردون گرچه دیر هنگام بود اما خوب ، بجا و البته باید ادامه داشته باشد.

   

  چند ماهی است که بحث جانشینی دکتر گوهرگانی در سازمان جهاد کشاورزی موضوع افکار عمومی شده و برخی رسانه ها بعضا به گرفتن مزایای؟!؟ از افراد مختلف به نفع افراد خاصی تبلیغ می نمایند ….

   

  این موضوع در خصوص یکی از “گزینه های خودساخته” از حالت نرمال خارج شده و کمی قضیه را لوث نموده است.

   

  برخی رسانه ها با انتشار مطالب سفارشی و برخی جریانات قوم گرا و ضد توسعه نیز آتش بیار معرکه شده اند که ؛ ” باید حتما فلان فرد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بشود”” …. ” اگر تاجگردون بگذارد “” ؟؟؟؟ .‌..‌ اصلا می نویسند و می گویند … “حکم ریاست فلان فرد، برای سازمان جهاد کشاورزی استان نوشته شده ولی تاج گردون مانع می شود”” ؟؟؟؟!!!!! ….‌
  و “لایق ترین فرد و پاک ترین فرد فقط فلانی است”؟؟؟!!! ….

  مثلا امروز در یکی از سایتها فردی مقاله ای نوشته است که ؛ ( مثلا این سه گزینه را باید “مردم” انتخاب کنند نه سیاسیون و نمایندگان و دقیقا از ابتدا تا انتهای مطلبش صرفا از همان کاندیدای خود ساخته حمایت کرده است؟؟!! ….

   

  لذا جهت تنویر افکار عمومی و روشن شدن برخی مسایل مطالب ذیل جهت اطلاع مردم شریف استان و مسئولین محترم و نمایندگان بزرگوار ارایه می گردد:

  ۱- اولا اگر با خط کش و شاقول همان نویسنده محترم ، مثلا انتخاب را به مردم واگذار کنیم… دقیقا آن فرد ، حتی باید از مسئولیت فعلی نیز ۵ سال پیش عزل می شد نه تا الان مدیر دولتی بود که ذاتا مخالف آن دولت است و تمام تلاش خویش را در – دو دهه اخیر – برای پیروزی کاندیدای ویژه جبهه پایداری در مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد بکار بست و هر دو دور گذشته انتخابات مجلس ، نیز شکست خورد و الان صرفا به دلیل فروتنی و نجابت دکتر گوهرگانی و جناب حاج زارعی نماینده محترم بویراحمد در مجلس شورای اسلامی همچنان مدیر باقی مانده است.

   

  ۲ – دوم اینکه در همین ماه یکی از ادارات مهم استان ( تعاون ،رفاه ،کار و امور اجتماعی ) – که مدیریت آن در اختیار یکی از نیروهای توانمند دکتر تاجگردون بود- بی هیچ مخالفت و عنادی از سوی حامیان و نیروهای دکتر تاجگردون به یک بانوی بویراحمدی واگذار شد.

  در عین حالی که متخصص ترین نیروهای گچساران در آن اداره کل معاون بودند و شایسته احراز مدیرکلی – ولی به واسطه نگاه فرا ملی و ارزشمند دکتر تاجگردون به یک بانوی بویراحمد و البته با موافقت و حمایت ایشان واگذار شد و هیچ گچسارانی هم نگفت و ننوشت که اداره کار حق ماست…؟؟؟؟!!!!!

   

  ۳- سوم؛ اینجانب هیچ اعتقادی به سهم خواهی نمایندگان نداشته و ندارم و معتقد ام مدیریت ها باید بر اساس شایسته سالاری و توانمندی افراد همسو با دولت ، واگذار شود.

  اما واقعیت آن است وقتی نوبت به انتصاب بچه های توانمند و خوش فکر گچساران و باشت می رسد برخی افراد ، جریانات و رسانه ها آسمان و زمین را بهم می دوزند که تاجگردون باز هم از گچسارانیها حمایت کرد؟؟؟

   

  آخر مگر تاجگردون نماینده گچساران نیست ؟ و نباید از نیروهایش دفاع کند و مطالبات مردمش را پیگیر کند؟؟

  مگر تاجگردون ، مثل دکتر هاشمی و یا دکتر وکیلی یا دکتر غریب پور و یا دکتر تقوی نژاد و دکتر افشانی و سایر عزیزان که در تهران مسئولیت ملی و جریانی دارند – ( که دقیقا باید همه بچه های اقسا نقاط استان را ببینند و پوشش دهند و دقیقا در برابر همه اصلاح طلبان از بهمنی تا دنا، مسئول هستند ( باید باشند ) و باید همه استان را ببینند و نه فقط منطقه خودشان را ) – ؟؟؟

  تاجگردون نماینده گچساران و باشت است و باید جوابگوی مطالبات موکلین خویش از همه جریانات (اصلاح طلب و اصولگرا ) حوزه انتخابیه گچساران و باشت باشد .

   

  برعکس بجای آنکه از بقیه چهره های استانی که مسئولیت ملی ، آنهم به واسطه این دولت دارند ، و باید برای همه کار کنند ،،،،، برخی ها توقع دارند تاجگردون حتی بخشدار بوستان را به دهدشتی ها بدهد و بخشدار گچساران را به یاسوجی ها …..

  و در استان از اینهمه پست و مقام حتی حق ندارد از ۴ تا از موکلین و لیدر های خودش هم حمایت کند؟؟؟

  واقعا آدم تعجب می کند از این توقعات و بی انصافی ها …..

   

  در حال حاضر کمتر از ۹ درصد از مدیران کل و مسئولین استانی گچسارانی هستند ‌. و تازه اگر بعضا در اداره ای مدیر کل هستند، حدود ۹۰ درصد مسئولیت های آن اداره کل در اختیار عزیزان دیگر حوزه های بویراحمد و کهگیلویه است، آنهم بی هیچ اعتراضی از سوی گچسارانی ها…

   

  در پایان انتظار آن هست ، که ؛ رسانه های استان از تحلیل های “یک سویه” و “گزینه سازی های تصنعی” و “خود ساخته” ، پرهیز کنند و زمینه را برای توسعه بیش از پیش استان در سایه همدلی و وحدت رویه بر پای اخلاق ، دیانت و منافع کلی نظام و منافع عمومی مردم استان فراهم آورند.

  به امید حق

   

   

  دانشجوی ارشد شهرسازی

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای ““جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد و گزینه سازی تصنعی””
  1. محسنی گفت:

   برادر عزیز از یک طرف میگی شایسته سالاری و یک طرف میکی تاجگردون باید لیدرهاش را حمایت کند خود شما هم میدانید که دکتر آذرفرد رزومه بهتری نسبت به لیدر تاجگردون علیرضا نژاد داره پس چرا اگه شایستگی مدنظرتون هست چرا نیروها را سیاسی میکنید و همه مردم بر همین حرف پافشاری میکنند که بزاربد نیروهای شایسته جایگزین بشه نه نیروهای سیاسی توی یادداشت خود خودت را محکوم کردی پس طرفداری منطقه ای نکن

   0

   0
  2. بهاد عباسپور گفت:

   نویسنده این مقاله سعی برآن داشته که از قوم و طایفه گرایی بپرهیزد ولی آخرش وصلش به قوم گرایی و طایفه گرایی میکند…متاسفانه سیاست های غلط سبب شده که فرهنگمان اینگونه ترویج شود و وارد فکر ذاتی مان شده است …نویسنده مقاله بهتر بود از هیچ شخص و شهری اسم نیارند و شایسته سالاری

   0

   0
  3. بهاد عباسپور گفت:

   را توصیف میکردند و به نظر من اگر نمایندگان چینش نیرو ها را انجام می دهند پس وزارت ها فقط اسم دارند و دکور تشریف دارند که متاسفانه چنین افکار غلطی گریبانگیر استان شده است و بخاطر همین هم هیخواهد کرد…سعی کنیم در هر پستی از متخصص خودش استفاده کنیم…مثل اینکه ما به کسی که یک کشاورز است بگیم برو کار غواصی انجام بده …قطعا غرق خواهد شد …تا زمانی که تخصصی سازی صورت نگیرد از شایسته سالاری خبری نخواهد شد .

   0

   0
  4. ناشناس گفت:

   هر مدیری که تا الان تاجگردون معرفی کرده روی هم رفته عملکرد مثبتی داشته اند.ایشون با توجه به افکار ملی که دارند ضعیف گرا نیستند.گوهر گانی هم با همه حواشی که براش درست کردند بطور کلی عملکر مثبتی داشت. بخصوص در بخش آبیاری و توسعه باغات.بهتره برای پیشرفت کشاورزی استان و جذب اعتبارات بیشتر کسی مدیر بشه که با تاجگردون هماهنگ تره و دنبال درست کردن حاشیه نباشه.

   1

   0

  
  امروز جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • گزارش تصویری مراسم عزاداری عاشورای حسینی کهگیلویه و بویراحمدی های مقیم تهران
 • مراسم روز عاشورا در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به روایت تصویر
 • گزارش تصویری مراسم روز عاشورا در گچساران
 • نماینده بویراحمد و دنا:از افتخارات من این است کسی دیگر نمی گوید در بهزیستی و کمیته امداد پشت نوبت هستم
 • گلایه برخی خبرنگاران چرامی از مدیر آموزش و پرورش این شهرستان
 • آیت الله ملک حسینی در گچساران:رقابت های زشت و نکبت بار باوی بویراحمدی دراستان!/ امروز خیلی ها به جان هم افتاده اند!؟/ بی تدبیری ها بیداد کرده است
 • حاشیه سازی برای تیم فوتبال نفت و گاز گچساران/نیکبخت می ماند
 • گزارش تصویری از موکب حضرت زینب (س) در شلالدون باشت
 • بازدید آیت الله ملک حسینی از تأسیسات نفتی گچساران+تصاویر
 • نشست صمیمی مدیرآموزش و پرورش چرام با اصحاب رسانه+تصاویر
 • مشمولان قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در کهگیلویه و بویراحمد خداحافظی میکنند!
 • اصولگرایان گچساران/در به در به دنبال “اتحاد”
 • سفر مدیر کل مدیریت بحران استان به شهرستانهای کهگیلویه، چرام و باشت /محمدی تبار:صفر تا صد اعتبارات را نظارت می کنم+تصاویر
 • گناهان واقدامات نابخشودنی غلامرضا تاجگردون
 • گعده اصلاح طلبان و دور باطل!
 • امام جمعه باشت مطرح کرد:دفتر نماینده و لیدرها بر مسؤولان باشت اشراف دارند
 • نظر نماینده گچساران و باشت در خصوص وضعیت شهردار تهران
 • دوئل کامرانی ؛ منطقیان، گُسل در تفکر اصلاح طلبان
 • شکست نفت گچساران از استقلال رامشیر
 • انشقاق اصلاح طلبان کهگیلویه تمامی ندارد/اصولگرایان پیروز آینده انتخابات کهگیلویه بزرگ
 •