طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۳ دی, ۱۳۹۶ | کد خبر : 71432 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری   آهنگ تغییر مدیران در کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده و این روزها خبرهایی در این خصوص منتشر می گردد.   هر چند در رویه و نحوه انتخاب مدیران،انتقاداتی بر استاندار و نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد وارد است اما خب نفس تغییر همیشه نوعی امید به همراه دارد […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

   

  آهنگ تغییر مدیران در کهگیلویه و بویراحمد به صدا درآمده و این روزها خبرهایی در این خصوص منتشر می گردد.

   

  هر چند در رویه و نحوه انتخاب مدیران،انتقاداتی بر استاندار و نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد وارد است اما خب نفس تغییر همیشه نوعی امید به همراه دارد که شاید در پی این تغییرات ،اتفاقات و گام های خوبی در جهت توسعه استان کهگیلویه و بویراحمد برداشته شود.

  همواره در دولت های جدید،استانداری ها مبدا تغییرات مدیریتی بوده که طی روزهای اخیر استانداری کهگیلویه و بویراحمد شاهد چند مراسم تودیع و معارفه بوده و سکانداری برخی سمت ها مثل معاونت سیاسی،عمرانی و … به افراد   جدید سپرده شده است.

   

  دولت های مختلفی از بعد از انقلاب اسلامی بر سرکار آمده اند که هم از جریان اصلاح طلبی بوده و هم اصولگرا که متناسب با جریان های سیاسی حاکم شاهد انتخاب مدیران ارشد بوده ایم و در هر دولت چهره های نزدیک به آن جریان در سمت های مهم کشوری و استانی گماشته می شود که با بر سرکار آمدن دولت تدبیر و امید که با کمک و سبد رای جریان اصلاح طلبی پنجمین سال فعالیت خود را می گذارند این انتظار از استانداران خصوصا استانداران کهگیلویه و بویراحمد بود که نحوه چینش مدیران بگونه ای باشد که گزینه های منتخب با جریان سیاسی دولت فعلی همدلی و همخوانی داشته باشد زیرا مدیرانی که نگاه سیاسی آنان با جریان حاکم همخوانی نداشته باشد بیم آن است که انگیزه لازم جهت پیگیری آرمان و برنامه های دولت حاکم را نداشته باشند که در دولت دکتر روحانی این بحث مطرح گردید که استاندار و مدیرانی در بدنه دولت ورود پیدا کرده اند که اساسا هیچ سنخیت فکری با تفکر حاکم بر دولت نداشته و به باور برخی تحلیل گران عدم موفقیت دولت در برخی امور به وجود همین مدیرانی بر می گردد که در دولت نهم و دهم بوده و اکنون در دولت یازدهم و دوازدهم همچنان در سمت های مهم هستند.

   

  اکنون شاید برای مخاطبان جالب باشد که بدانند در استانداری کهگیلویه و بویراحمد همچنان مدیرکل هایی هستند که در دولت احمدی نژاد مدیرکل بوده و اکنون در دولت فعلی نیز همچنان در سمت های مدیرکلی هستند که با توجه به وجود نخبه گانی از تفکر اصلاح طلبی و جریان دولت در استان،قابل درک نیست که چرا بعد از بیش از یک دهه این مدیران تغییر نیافته اند؟

   

   

  آیا خروجی عملکرد این مدیران برای سید موسی خادمی و احیانا علی محمد احمدی آنقدر روشن و پربار بوده که دست به تغییر آنان نزنند؟

   

  مدیرکل فنی استانداری،مدیرکل دفتر اقتصادی،مدیرکل مدیریت بحران استانداری،…از جمله سمت هایی است که در دولت محمود احمدی نژاد در اختیار اصولگرایان بوده و متاسفانه با تغییر دولت و استقرار سیاست های جدید این مدیران تغییر جهت داده اند و در مسئولیت های خود ابقا شدند .

  که البته ضعفها و ناکارآمد ی این حوزه ها در کنترل وضعیت اقتصادی و همچنین نظارت بر پروژه های عمرانی کاملا مشهود است.

  در حوزه منابع انسانی آزمون ها مساله ساز و تخلفات استخدام های فله ای همچنان مورد توجه رسانه ها و اصلاح طلبان قرار داشته و حتی صدای اعتراض امامان جمعه را به همراه آورده ولی مدیر و مسئول مستقیم این حوزه علیرغم ضعیف ها و نا کارآمدی به دلیل هم طایفه ای بودن با استاندار سابق نه تنها عزل نشد بلکه به پست مدیریت بحران ارتقا یافت. آتش سوزی های بی سابقه در حوزه منابع طبیعی و بحران های عظیم خشک سالی از جمله نگرانی هایی است که کنترل و برنامه ریزی آنها از عهده مدیر فعلی برنمی آید. طی روزهای آینده انتظار جدی است شاهد تغییرات جدید در سمت های ذکر گردیده باشیم.

   

  در خصوص انتقادات شکل گرفته در خصوص عدم عدالت در انتخاب مدیران استانی از حوزه کهگیلویه بزرگ نیز باید گفت در حال حاضر نزدیک به هفتاد درصد مدیریت ها و معاونت های استانداری در اختیار کهگیلویه ای ها بوده که به واسطه ۴ سال اعمال قدرت سید موسی خادمی اولین استاندار دولت تدبیر و امید ارتقا یافته و یا از ادارات و دستگاهها ی دیگر به استانداری مامور شده و مدیر کل شدند . باید گفت انتقادات اخیر عادلانه نیست.

  در حال حاضر ( ادارات کل ؛ بازرسی و رسیدگی به شکایات و ارزشیابی . اداره کل مدیریت بحران ، اداره کل دفتر شهری و شوراها معاونینش ،اداره کل جذب سرمایه گذاری و معاونین ش ، اداره کل تحول اداری و نوسازی و معاونین ش . اداره کل مالی و امور اداری . مشاورین اصلی استانداری در امور ایثارگران و امور اجرایی . اداره کل سیاسی و انتخابات . در اختیار نیروهای های حوزه انتخابیه عدل هاشمی پور هست. از مجموع نیروهای انتقال یافته با استانداری در طول ۴ سال اخیر بالای ۹۰ درصد از حوزه کهگیلویه بزرگ است.

  لذا انتقادات نماینده کهگیلویه و برخی تحلیل گران این حوزه چندان منصفانه به نظر نمی رسد.

   

  امید است متولیان چینش مدیران جدید استان در نحوه انتخاب مدیران رعایت اصول شایسته سالاری، کارآمدی و سیاسی را داشته باشند

   

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  8 نظر برای “لزوم ایجاد تغییر در برخی مدیریت های استانداری کهگیلویه و بویراحمد”
  1. گنجی گفت:

   بنده سرمایه گزارکوچکی دراین استان هستم به سه نفر دراستانداری بارها مراجعه کرده ام وبااستقبال گرم آنها روبرو شده ام مهندس کاظمی .مهندس سهمگین .مهندس صمیمی به نظرمن جزء هرگروهی که باشند درکارکردشان تاثیری ندارد …بااحترام به نظر نگارنده

   2

   0
  2. سعید پور گفت:

   سهمگین مدیرکل اقتصادی توانا مردمی پیگیر و….میباشد دولت هم دولت اعتدال است شعار اعتدال برای سخنرانی نیست باباجان

   1

   0
  3. درشناس گفت:

   دری جان گل گفتی ولی نگفتی اعتدال یعنی چی

   1

   0
  4. علی گفت:

   نگارنده عزیز کارکردن به چپ و راست بودن و اصلاح طلب و اصولگرا بودن نیست -شایسته سالاری چی میشه -مدیریت و توانایی چه میشه من بارها خدمت جناب سهمگین رسیدم و همیشه پیگیری و جدیت رو در ایشون دیدم واقعا دنبال کار خلق اله هستن ……

   1

   0
  5. آشنا گفت:

   دکتر …. رییس دانشگاه علمی کاربردی استان هم که نیروی دکتر ارژنگ بوده و از نظر طیف سیاسی مخالف دولت دکتر روحانی است حدود ۶ سال در این پست مانده است آیا وقت آن نرسیده تغییری حاصل شود

   2

   0
  6. شهروند گفت:

   خدایی کارایی کاظمی چی بوده؟ والله کاظمی زیاد مونده. بابا نزدیک به ۵سالی میشه که کاظمی مدیرکل دفتر فنی هست. اگر در این ۵سال خوب کارکرده و راضی کننده بوده بنابراین باید ارتقا پیدا کنه و از این استعداد در جای بالاتر استفاده شود تا هم بیشتر شکوفا شود و هم دولت و مردم بیشتر از ایشان منتفع بشوند. اگر هم ضعیف بوده و کارایی نداشته که باید عزل بشه چرا ۵سال زمان زیادی برای نشان دادن توانایی های ایشان بوده است.

   0

   1
  7. علیرضا گفت:

   انصافا آقای سهمگین مدیری توانا و پیگیرکار مردم هست.

   2

   0
  8. ناشناس گفت:

   مهندس کاظمی ماندگار هستن وکاربلد

   2

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۹۶
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • نظام سلامت و رفتارهای ناصحیح برخی شهروندان
 • نماینده کهگیلویه بزرگ خبر داد:رئیس بنیاد مستضعفان کشور به لنده سفر می کند
 • معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • سامانه بارشی وارد کهگیلویه و بویراحمد می‌شود
 • آخرین وضعیت پرونده قضائی سارقان طلافروشی گچساران
 • کارگاه آموزشی با موضوع تحکیم بنیان خانواده در شهرستان باشت برگزار شد+تصاویر
 • جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان باشت برگزار شد+تصاویر
 • تکذیب خبر ؛ سمت جدید ساسان تاجگردون
 • گزینه انتخابی شهرداری قلعه رییسی انصراف داد+جزئیات
 • ” ۲سال خدمت بالاتر از ۱۶سال حکومت”
 • با حکم مدیرعامل شرکت آتیه سازان؛ حجت اله مرزبان به سمت “سرپرست شعبه استان كهگيلويه و بويراحمد ” منصوب شد
 • اشک گچسارانی در فراق شهدای سانچی+تصاویر
 • در جلسه شورای فنی استان چه گذشت؟؟/وضعیت ساخت و سازها در یاسوج مناسب نیست
 • اردلان زینل زاده؛”مستقل به صحنه بیاید”
 • پدر مرحوم ایوب مظفری آبدهگاه:فرزندم در راه وطن جانش را تقدیم کرد
 • گزارشی از سفر استاندار به منطقه محروم زیلایی
 • یکی از فرزندان زاگرس فرماندار شمیرانات تهران شد+جزییات
 • بیانیه حمایت از شهردار دوگنبدان
 • نامه ای در خصوص استخدامی های غیر قانونی به استاندار کهگیلویه و بویراحمد
 • یک کهگیلویه و بویراحمدی مدیر بهزیستی تهران شد+حکم