طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : جمعه ۲۲ دی, ۱۳۹۶ | کد خبر : 71388 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ دکتر تاجگردون و خوشحالی تبعیض آمیز.. به قلم یعقوب درویشیان جناب دکتر تاجگردون، عکس منتشره در صفحه ی اینستاگرام حضرتعالی و خوشحالی حضرتتان بابت امکان استفاده ی برخی از مناطق شهرستان گچساران از نعمت آب در آستانه ی خشکسالی پیشِ رو قابل تامل و بیشتر غم انگیز می باشد.   از آنجا که […]

  فانوس زاگرس؛

  دکتر تاجگردون و خوشحالی تبعیض آمیز..

  به قلم یعقوب درویشیان

  جناب دکتر تاجگردون، عکس منتشره در صفحه ی اینستاگرام حضرتعالی و خوشحالی حضرتتان بابت امکان استفاده ی برخی از مناطق شهرستان گچساران از نعمت آب در آستانه ی خشکسالی پیشِ رو قابل تامل و بیشتر غم انگیز می باشد.

   

  از آنجا که قبل تر نیز به استحضارتان رسیده ، اینک نیز خاطر عالی رامعطوف میداریم که: ما اهالی منطقه ی نازمکان که در منتهی الیه مرز جغرافیایی حوزه ی انتخابیه ی جنابعالی با شهرستان چرام واقع شده ایم ضمن داشتن پتانسیل طبیعی و جاذبه های گردشگری و فراوانی آب و وجود زمینهای کشاورزی، از شما نماینده ی محترم خواهشمندیم که توجه بیشتری به وضعیت معیشت و اشتغال و بهره برداری از شرایط موجود منطقه داشته باشید و ضمن فراهم نمودن زیرساخت های کشاورزی و تعریف نقشه ی راهی مناسب و پایدار در این منطقه ، برای تثبیت جمعیتی و جلوگیری از مهاجرت تعداد روستائیان باقیمانده اقدامات مقتضی را مبذول بفرمائید.

   

   

  جناب دکتر تاجگردون، مزارع نازمکان تشنه اند. ما دربالا دست سد و باداشتن چندین چشمه و آب رودخانه و زمین کشاورزی متاسفانه درگیر بوروکراسی پیچیده ی اداره آب منطقه ای استان هستیم و از اینک_ دیماه ۹۶_ به شما هشدار میدهم که در صورت بی توجهی های شما و مسولان محترم جهاد کشاورزی شهرستان و اداره ی آب استان، در ماههای آینده که فصل کشاورزی برنج فرا میرسد منطقه ی نازمکان دچار بحران و بسا بی نظمی و هنجارشکنی های مربوط به برداشت آب خواهد شد.

   

  از آنجا که پایش مستمر اداره ی هواشناسی و آب منطقه ای در این منطقه شدت محسوسی یافته است و با وجود عدم بارش مناسب در یکصد ودوازده روز گذشته و پیش بینی خشکسالی و برداشت آب از رودخانه ی نازمکان در مناطق بالا دست از روستای شاه بهرام تا مناطق سردسیری طسوج ودیلگان که جز حوزه ی کهگیلویه میباشد و با عنایت به برداشت بی رویه ی آب در مناطق پایین دست و نشست آب پشت دریاچه ی سد، از حضرتعالی خواهشمندیم که قبل از هر واقعه ای ، علاجی بیاندیشید و با دعوت از کشاورزان و برگزاری نشست های اداری ازهم اکنون راه تدبیری برای مدیریت این بحران مد نظر داشته باشید.

   

   

  جناب دکتر تاجگردون؛ از آنجا که منطقه ی نازمکان که شامل روستاهای هجرت- سرتیره- نازمکان سفلی و علیا- اسلام آباد- رودبال و پائین دست روستاهای موگ و نیمدور از کانال آب نازمکان برداشت میکنند و اینک در آستانه ی محرومیت از این نعمت خدادادی میباشند، خوشحالی شما از ابیاری دشتهای امامزاده جعفر (ع)و روستاهای سراب ننیز، نوعی تبعیض را به ذهن جامعه متبادر میکند. تبعیض از آن رو که چگونه شما برای منطقه ی کمتر برخوردار نازمکان متاثر نمیشوید ولی برای چرخش رایزرها و آبپاشهای مناطق بیشتر برخوردار در دشت امامزاده جعفر(ع)احساس شعف و خوشحالی مینمائید؟؟

   

  جناب آقای نماینده، ما ریشه در تاریخ داریم و مردمی اصیل هستیم اما بخیل نیستیم و شادی شما و رونق مزارع دیگر شهروندانمان نیز آزارمان نمیدهد ؛ دردما از بی آبی و عطشی است که لبمان را تشنه و مزارعمان را خشکانده است ..

   

  ما معتقدیم که شما میتوانید با فراهم کردن زیرساخت های گردشگری و استفاده ی اهالی از حاشیه ی بالادست دریاچه ی سد برای برخی از اهالی منطقه اشتغال پایدار فراهم بفرمائید ولی متاسفانه با فراموشی این منطقه در محاسبات آماری شما و مسولان، فقط سهممان تشنگی اهالی و خشکی مزارعمان بوده ولی همچنان به آینده امیدواریم که بالاخره تغییری حاصل بگردد.

   

  انتظار معجزه از جنابعالی نداریم زیرا عصای موسی و ید بیضائیتان در جاهای دیگر برکت و معجزه به بار آورده اند اما به عنوان بخشی از جامعه ی آماری حوزه ی انتخابی حضرتعالی از جنابتان مستدعی هستیم که در بخش اعتبارات عمرانی و اشتغالزایی در حوزه ی روستایی به اندازه ی حقمان در کمیسیون ها و بودجه های مصوبتان دیده شویم.

   

  جناب دکتر تاجگردون، ما اهالی نازمکان فارغ از طیف ها و طایفه ها باتمامِ دل و برحَسَب تکلیف ، دَینمان را به انقلاب و مسولان ادا کرده ایم و شاهد این مدعا شهدا و جانبازانی که تقدیم رسالت انقلاب شده اند و اکنون خواهان احقاق حق خویش در برخورداری از آب کشاورزی و شرب هستیم.

   

  وضعیت اشتغال و طرح های عمرانی دولت در این منطقه زیر صفر و در حوزه ی ارتباطات و امواج پایدار شبکه های تلویزیونی و دیجیتال و برخوداری از اینترنت روستایی وحتی اینترنت ۳g فاقد خدمات میباشیم.

   

  جناب دکتر تاجگردون:
  در پایان ضمن هشدار پیامدهای خشکسالی و مهاجرت در این منطقه ، حضور مبارکتان معروض میدارم که نگاه کارشناسی و برنامه ی پایدار درازمدت در معیشت و اشتغال در این منطقه ی کمتر برخوردا میتواند بخشی از ادای دین حضرتعالی و دیگر مسولان به این مردم کم توقع و انقلابی باشد.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  8 نظر برای ““دکتر تاجگردون و خوشحالی تبعیض آمیز..””
  1. ناشناس گفت:

   معلومه۰چه۰گفتی۰تاجگردون۰فقط۰منتظرهشدارشوابوده

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   امام زاده جعفر یعنی تمام شهرستان گچساران خیلی ها اونجا زمین دارن حتی ممکنه از خود شماها هم اونجا زمیندارباشن. در ضمن ورود اب به این دشت باعث کاهش گرما در خود شهر میشه.

   0

   0
  3. بيطرف گفت:

   آخرش شمالها كجاهستيد؟ازيكطرف چماقداررسانه اي عدل هاشمي هستيدوازيكطرف موكل تاجگردون !!!!!!اين نونها خوردن نداره

   1

   0
  4. تاجگردون درقلبمانی گفت:

   سلام جناب تاجگردون ؛خداوند از رگ گردن به شما نزدیکترست و مانیز کمی شاید دورتر این جمله تهدید نیست نصیحت است بلایی که به سر سیددقدرت و جعفری و حاج بهرام امد تو به سر خودت نیاور چگونه مدعی زورو زرو تزویر میشوی انهنگام که کل گچساران را به دوطایفه فروختی (گش و دو) از پتروشیمی بگویم که جایگاه طایفه و اشخاص خاص شده یا تامین اجتماعئ و برقو …از حراست شرکت نفت بگویم که …….و…….. باعث بدبختی ساده ای چون ص………شدند از تامین اجتماعی بگویم که فقط به طیف گشی گزینش میدهند از پیکاپداران نفت بگویم که استخدام پتروشیمی میشوند از بیمه اتیه سازان بگویم که رییسش بازهم طیف خاص و مخالف شما از راه شهرسازی بگویم که خود بهتر میدانی اکنون هم درپی اوردن …صار هستی ….. ناراحتم از جوانانی که پشت به پشت شما بدنام شدند فلافل میفروشند در بلوار گلستان ناراحتم از دوستانتان که برایتان قلم میزنند و بیکارند وشما فکر میکنید منصورخان رفت شما جایگزینش هستی بدان انهایی مسبب نابودی خان شدند مسبب نابودی هرجایی که زورو زرو تزویر و تبعیض باشد میشوند تاریخ را از وجود انسانیت تا امیرکبیرو رفسنجانی بخوان تا بدانی قدرت میز ماندنی نیست از بازنشستگان انتظامی پتروشیمی بگوییم که پروندهاشن را بخوانی فاقد شغل با درجه سرهنگی بودند از زمینهاب ابی دایی ها بگویم ….کوتاه بیاید که سخن فراوانست ….

   0

   0
  5. ناشناس گفت:

   تبعیضش دیگه چیه خب برای همه مردم گچساران کار کرده دیگه، اتفاقا اینکه تمام پولها رو پخش کرده توو روستاها این،تبعیض هست. پولی،که،میشد،خرج خود شهر بشه،تا،رنگ و بوی شهری،پیدا،کنه

   0

   0
  6. ناشناس گفت:

   بیمارهستی

   0

   0
  7. ب گفت:

   دقت کنید بنویسید هر کس رسیده منتقد شده برداشت اب همین جور ی که نیست که دست تاج گردون باشد امتیازی که گرفت صحرای لیشتر بود گذشته از بقیه استانها بهربرداری دهدشت و سوق و لیکک مانده بیشترین برداشت گچساران دارد

   0

   0
  8. شهروند... گفت:

   با تشکر از مطالب جناب درویشیان
   مطالب درویشیان صدای یک شخص هست بلکه از طرف تمام جوانان و کشاورزان روستاهای منطقه بویراحمد گرمسیری می باشد که به دلیل نداشتن اینترنت مثل جوانان شهری نمی توانند به تملق گویی و صحت مطالب گفته شده مرحبا و چهچه بزنن و به قول مطلب ایشان بعد از شش سال انتظار هیچ معجزه ای از جناب دکتر تاجگردون ندارن زیرا جناب دکتر مانند دو دوره قبل به دنبال رآی جمع کردن نیست که بخواهد خانه به خانه گرمسیری را بگردند و گوش شنوا داشته باشند…

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مهار آتش سوزی وسیع در تپه سلامت گچساران+تصاویر
 • “معنی ندارد تنها سه نفر برای استان تصمیم بگیرند”
 • سعید کریمی با پرسپولیس قرارداد چهارساله بست
 • غش بیش از حد تاجگردون سمت برخی چهره های قشقایی /”دو بالی که نباید چیده شوند”
 • زمین لرزه دوگنبدان را لرزاند+جزئیات
 • گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر مرحوم نشاطی فر/تاجگردون:گچساران انسان بزرگی را از دست داد
 • فاز اول پل سوم بشار افتتاح شد+تصویر
 • بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در میدان هفتم تیر یاسوج+تصاویر
 • گزارشی از سفر مصطفی تاج زاده به یاسوج/تصاویر
 • اصولگرایان گچساران بر دیوار چه کسانی یادگاری می نویسند؟؟
 • مطالبات اجتماعی و خشونت
 • شادی و شعفی که فوتبال به کالبد جامعه تزریق کرد
 • اعضای بدن بانوی باردار چرامی به بیماران نیازمند اهدا شد
 • روایت تاجگردون از پیامک هایی که برای نمایندگان ارسال می شود
 • علت بوی بد فاضلاب در برخی شهرکهای یاسوج از نظر فرماندار بویراحمد
 • عدل هاشمی پور خبر داد:احداث باند اضطراری فرودگاه دهدشت مجوز گرفت
 • مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:پروژه ساماندهی خیابان بلادیان جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود
 • دعوت باشگاه اسپانیایی از مربی جوان گچسارانی 
 • “چرايی اختلاف افكنی برخی ها در ميان اصلاح‌طلبان كهگيلويه‌و‌بويراحمد”
 • نماز عید فطر در گچساران اقامه شد+تصاویر
 •