طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۱۷ دی, ۱۳۹۶ | کد خبر : 71219 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استقرار وانت بارها چهره زشتی به یاسوج داده که مسؤولان یک بار برای همیشه این معضل را حل کنند. به گزارش فانوس زاگرس، علی‌محمد احمدی در نشست ظهر امروز تعزیرات حکومتی در خصوص چند نرخ بودن قیمت میوه و تره‌بار در  شهر یاسوج گفت: نبود میدان میوه و […]

  فانوس زاگرس؛

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: استقرار وانت بارها چهره زشتی به یاسوج داده که مسؤولان یک بار برای همیشه این معضل را حل کنند.

  به گزارش فانوس زاگرس، علی‌محمد احمدی در نشست ظهر امروز تعزیرات حکومتی در خصوص چند نرخ بودن قیمت میوه و تره‌بار در  شهر یاسوج گفت: نبود میدان میوه و تره‌بار در مرکز استان موجب چند نرخ شدن قیمت میوه و در نتیجه گلایه‌مندی و شکایت مردم شده است.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد به اسکان وانت بارها در ورودی شهر یاسوج اشاره کرد و افزود: این وانت بارها چون پول آب و برق نمی‌دهند حاضر به حضور در میادین میوه و تره‌بار نیستند.

  وی تصریح کرد: اسکان این خودروها چهره نامناسبی به مرکز استان داده که شهرداری یاسوج، تعزیرات حکومتی و حتی استانداری استان در به وجود آمدن این وضعیت مقصر هستند.

  مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ورودی‌های شهر یاسوج در شان مردم نیست که معاون سیاسی امنیتی استاندار در این خصوص باید پاسخگو باشد.

  احمدی عنوان کرد: اگر نتوانیم وضعیت وانت بارها در ورودی شهر یاسوج را ساماندهی کنیم نباید ادعا داشته باشیم که می‌توانیم کارهای بزرگتری را در سطح این شهر انجام دهیم.

  استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: مسؤولان مربوطه برای یک بار تصمیم‌ اصولی در این مورد بگیرند و این معضل را برطرف کنند.

  وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به کیفیت نان در سطح استان افزود: بنا به توضیح تعزیرات حکومتی در چند نوبت آرد بی‌کیفیت و کبک زده در بین نانوایی‌ها توزیع شده که دستگاه متولی توضیح دهد چرا اجازه چنین کاری که با سلامت مردم در ارتباط بوده داده شده است.

  مقام ارشد اجرایی کهگیلویه و بویراحمد کیفیت پایین نان به دلیل غیراستاندارد بودن دستگاه‌ها را رد کرد و گفت: دستگاه‌هایی که در این استان نان پخت می‌کنند از همان دستگاه‌هایی هستند که در سایر شهرهای کشور نان مورد نیاز مردم را با کیفیت بهتری می‌پزد.

  احمدی با اشاره به اینکه ظرف دو هفته آینده مجددا نشست تعزیرات حکومتی برگزار شود، افزود: در نشست آینده گزارش کاملی از وضعیت استقرار میدان میوه و تره‌بار، کیفیت نان و آرد استان، استانداردسازی مصالح، وضعیت عرضه لبنیات خام و همچنین کشتار دام و مرغ زنده و عرضه فرآوری‌های نفتی خارج از شبکه ارائه شود.


  توزیع آرد بی‌کیفیت توسط یکی از کارخانه‌‌های شهر یاسوج

  مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: آرد بی‌کیفیت توسط یکی از کارخانه‌های شهر یاسوج توزیع شد که بلافاصله پس از اطلاع این کارخانه تعطیل شد.

  به گزارش فانوس زاگرس، نشست تعزیرات حکومتی پس از وقفه‌ای یک ساله به ریاست استاندار کهگیلویه و بویراحمد برگزار و در این نشست مسائلی همچون وضعیت و کیفیت نان، قیمت میوه و تره‌بار، کیفیت مصالح ساختمانی، وضعیت کشتار غیرمجاز دام و عرضه لبنیات سنتی، عرضه خارج از شبکه نفت و فرآورده‌های نفتی و اموال تملیکی مطرح شد.

  رضا زیرایی مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد در خصوص قیمت میوه و تره‌بار در سطح شهر یاسوج گفت: ۲۷ هزار و ۳۰۰ مورد شکایت از قیمت میوه به تعزیرات حکومتی شده است و چون تامین میوه استان از شیراز انجام می‌شود و توزیع میوه هم آزاد است لذا قیمت‌ها در استان متفاوت است و محصولی مانند پرتقال با یک کیفیت سه قیمت دارد.

  وی با اشاره به اینکه نبود میدان میوه و تره از مشکلات اصلی در خصوص قیمت میوه است، افزود: میدان میوه و تره‌بار در سطح استان ایجاد شده اما تاکنون مورد استفاده قرار نگرفته است.

  این مسؤول با اشاره به کیفیت پایین نان در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: چندین مورد بازدید از نانوایی‌ها انجام شد و در نتیجه مشخص شد که کیفیت پایین نان به دلیل آرد است و چندین مورد توزیع آرد بی‌کیفیت و کپک زده توسط سازمان بازرسی گزارش شده و کارخانه آرد نیز تعطیل شده است.

  زیرایی عنوان کرد: با همکاری صنعت و معدن و تجارت بازرسی از واحدهای نانوایی صورت گرفت که در همین راستا حکم تعطیلی ۱۳۵ واحد نانوایی به دلیل تخلفات صادر شد.

  اما سیدعلی‌صادق فروزنده مدیر شرکت غله کهگیلویه و بویراحمد گفت: گندم استان کیفیت لازم را دارد و حتی مورد تایید نیز است.


  تفاوت نرخ میوه در بین مغازه‌های کهگیلویه و بویراحمد ۲۰۰ درصد است

  مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد گفت: میوه با یک کیفیت در یاسوج با ۳ یا ۴نرخ متفاوت فروش می‌شود.

   

  بازار میوه و تره بار در آستانه شب یلدا - اصفهان

  به گزارش فانوس زاگرس، رضا زیرایی در نشست کمیسیون هماهنگی تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: میوه با یک کیفیت در یاسوج با چهار نرخ متفاوت و اختلاف قیمت ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار تومان فروش می‌شود.

  وی با بیان اینکه میوه مورد نیاز یاسوج از میدان میوه و تربار شهر شیراز مرکز استان فارس تامین می‌شود، عنوان کرد: طبق قانون باید طبق فاکتور ارائه شده ۲۰ درصد افزایش قیمت داشته باشند ولی در شهر یاسوج یک میوه در میوه‌فروشی‌های متعدد اعم از مغازه‌ها و وانت‌بارها با ۳ یا چهار قیمت متفاوت عرضه می‌شود.

  زیرایی با بیان اینکه نوسان قیمت ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ هزار تومانی یک نوع میوه با یک کیفیت پذیرفتنی نیست، ابراز کرد: بیش از ۲۷ هزار شکایت از بازار در سامانه تعزیرات حکومتی استان ثبت شده است.

  مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: این اداره در زمینه بازرسی مستمر و مداوم از بازار با کمبود نیروی انسانی روبه‌رو بوده زیرا با ۴ نفر نمی‌توانیم بازار را کنترل کنیم و باید در این زمینه چاره اندیشی شود.

  زیرایی خواستار اختصاص اعتبار در زمینه ایجاد گشت‌های مشترک برای تامین خودرو و نیروی انسانی شد و بیان کرد: دبیرخانه به عنوان یک واحد مستقل نیازمند اعتباری خاص و جداگانه با هدف انجام وظایف محوله است.

  وی تاکید کرد: در زمینه کیفیت نان در نانوایی‌های استان کهگیلویه و بویراحمد یک روند بررسی دوساله را طی کردیم و در نهایت به این نتیجه رسیدیم که دلیل بی کیفیتی از نانوا نبوده بلکه مشکل از آرد است.


  زباله‌های عفونی سلامت مردم کهگیلویه و بویراحمد را تهدید می‌کند

  معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کهگیلویه وبویراحمد خواستار ساماندهی زباله‌های شهرهای ۱۷ گانه و روستاهای استان شد و گفت: زباله‌های عفونی سلامت مردم را تهدید می‌کند و باید در این زمینه نظارت جدی و مستمر صورت گیرد.

  انباشت زباله ها در منطقه رحیم آباد رودسر

  به گزارش فانوس زاگرس، عزیز فیلی در کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمد اظهار داشت: جانمائی، جمع آوری، انتقال و دفن زباله‌های شهری و روستائی و پسماندهای عفونی به شکل جدی مورد توجه قرار گیرد.

  وی با تشریح ظرفیت‌های کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری و طبیعت خدادادی، عنوان کرد:  ضمن اهمیت به مسائل بهداشتی و زیست محیطی باید تمام دستگاه‌های اجرائی بویژه متولیان امر به مسئله زباله‌ها و پسماند‌ها حساسیت ویژه نشان دهند.

  فیلی با تاکید براینکه جانمائی و تعیین مکان برای دفن پسماند‌ها و زباله‌ها در همه شهرهای استان با حساسیت بالا مورد مطالعه باشد، اظهار داشت: جانمائی‌ها با نگاه و روش‌های جدید و توجه به شاخص‌های جداسازی، جمع آوری، حمل و انتقال، بازیافت، دفن و مسائل بهداشتی و استفاده اقتصادی مورد توجه قرار بگیرد.

  وی با گله‌مندی از سخت کردن شرایط برای جانمائی دفن پسماند‌ها و با تاکید به اینکه تمام دستگاه‌های مرتبط در جانمائی دفن زباله‌ها در شهرهای استان همکاری جدی داشته باشند، افزود: با همه شرایط سختی که وجود دارد اما ناچارا باید سایتی در همه شهر‌ها مشخص شود، چرا که در آسمان نمی‌شود جائی برای دفن زباله انتخاب کرد.

  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دانشگاه علوم پزشکی به لحاظ بهداشتی بر جمع آوری، انتقال و دفن زباله‌های عفونی تمام بیمارستان‌های دولتی، خصوصی، درمانگاه‌ها، کلنیک‌ها و مطب‌ها در استان نظارت کامل داشته باشد و در این خصوص گزارش کاملی در نشست بعدی این کارگروه ارائه دهد.

  فیلی با تاکید بر اینکه دانشگاه علوم پزشکی باید در نشست بعدی مشکلات، کمبود‌ها، پیشنهادات و راهکارهای لازم را در این خصوص ارائه دهد، ادامه داد: ضروری است برای دفن زباله‌ها از بخش خصوی و سرمایه گذار در این زمینه بهره گرفت.

  وی با اشاره به اینکه شهرداران در کنار منابع خود به دنبال تامین منابع مالی در مرکز نیز باشند، افزود: در خصوص زباله‌ها و پسماند‌ها در استان، سیستم یک پارچه سازی، دستگاه‌های زباله سوز و بازیافت مورد توجه باشد.

  بر اساس این گزارش، در این نشست طرح جانمائی شهر لیکک از سوی مشاور مطرح که کلیات آن به تصویب رسید.


  هزار نفر زیر پوشش تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته‌اند

  مدیرکل سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد گفت: ۳۲۰ هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته و از خدمات این سازمان بهره می برند.

  به گزارش فانوس زاگرس، عباس نور محمدی ظهر امروز در نشست  بررسی مشکلات بیمه شدگان تامین اجتماعی گچساران که با حضور رئیس اداره تامین اجتماعی و برخی ار بیمه شدگان در اداره تامین اجتماعی گچساران برگزار شد، اظهار کرد: در حال حاضر  خدمات این نهاد به صورت الکترونیکی به بیمه شدگان ارائه داده می شود.

   مدیرکل سازمان  تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۸۰ درصد خدمات تامین اجتماعی به صورت الکترونیکی است، افزود:  این خدمات شامل نمایش سوابق بیم‌ ای  بیمه شدگان، صدور فیش حقوقی مستمری بگیران، ثبت اعتراض بیمه شدگان و کارفرمایان، صدور فیش پرداخت، ارائه لیست حق بیمه، ابلاغ اوراق  مطالبات به صورت  غیر حضوری است.

   وی ادامه داد: بیمه شدگان می‌توانند  با مراجعه به پایگاه اینترنتی از خدمات مورد نیاز بهره مند شوند.

   نورمحمدی در ادامه با اشاره به بیمه شدگان کهگیلویه وبویراحمد اذغان کرد: هم اکنون تعداد  ۷۱ هزار و ۴۲۶ نفر بیمه شدگان اجباری، ۲۴ هزار و ۳۰۰ نفر بیمه شدگان اختیاری، یک هزار و  و ۳۴۹  نفر بیمه شدگان قالیبافان، ۱۲ هزار نفر بیمه شدگان ساختمانی و یک هزار و ۲۲ نفر بیمه شده توافقی هستند که زیر پوشش این سازمان قرار گرفته‌اند.

   مدیرکل سازمان تامین اجتماعی کهگیلویه وبویراحمد با بیان اینکه ۴۳ درصد از جمعیت این استان چیزی حدود ۷۱۳ هزار و ۵۲ نفر در این استان تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، عنوان کرد:  در این استان چیزی معادل ۳۲۰ هزار نفر بیمه شده اصلی تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار گرفته  و  از خدمات این سازمان بهره می برند.

   نور محمدی در ادامه خاطرنشان کرد: ماهانه ۲۸۰ میلیارد ریال برای خدمات  درمانی بیمه  شدگان تامین اجتماعی هزینه می‌شود.

   این مسوول افزود:  در سطح استان کهگیلویه وبویراحمد در حال حاضر هفت شعبه اصلی و دائم تامین اجتماعی و ۲ دفتر کارگزاری وجود دارد که خدمات خود را به بیمه شدگان ارائه می‌دهند.


  ۱۹ هزار تن مرکبات از باغ‌های گچساران برداشت شد

  مدیر جهاد کشاورزی گچساران گفت: ۱۹ هزار تن مرکبات شامل لیموترش، پرتقال، نارنگی و انار امسال از باغات این شهرستان برداشت شد.

  به گزارش فانوس زاگرس،علی مرادی افزود: این میزان محصول از سطح یکهزار و ۲۶۷ هکتار باغ تولید شده است.
  وی بیان کرد: برداشت محصولات باغی در گچساران از ابتدای مهر آغاز شده و تا یک ماه دیگر ادامه دارد.
  مرادی سطح باغات شهرستان گچساران را بیش از ۲ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: از این میزان یکهزارو ۲۶۷ هکتار آن مثمر است.
  وی تصریح کرد: ۷۳۳ هکتار از باغات این شهرستان غیربارور یا به‌صورت نهال هستند که در سال‌های آینده به مرحله ثمر دهی می‌رسد.
  مدیر جهاد گچساران افزود: روستاهای چهاربیشه، پاکوه، ماهور باشت، آب توت، اسپر، مارین، دیل، شامبراکان و نارک را عمده‌ترین مناطق تولید محصول باغی این شهرستان است.
  وی ابراز کرد: بیش از ۸۲۰ بهره بردار در زمینه برداشت مرکبات در باغات گچساران فعالیت دارد.
  وی بهره گیری از تجهیزات مکانیزه کشاورزی در مراحل کاشت، داشت و برداشت، آموزش‌های ترویجی بهره برداران مهمترین برنامه‌های این اداره متولی برای افزایش بهره وری از تولیدات کشاورزی در این شهرستان است.
  وی با اشاره به غیرواقعی بودن قیمت محصولات کشاورزی در گچساران به دلیل کمبود زیرساخت‌های صنایع تبدیلی بیان کرد: احداث صنایع تبدیلی و سردخانه از برنامه‌های در دست اجرا برای حمایت از تولیدکنندگان بخش کشاورزی در این شهرستان است.
  وی گفت: محصول برداشت شده علاوه بر بازار داخلی به شهرستان‌های همجوار و استان خوزستان نیز صادر می‌شود.
  والنسیا، واشنگتن ناول، محلی و خوشه‌ای از مهمترین ارقام پرتقال تولیدی در گچساران است.
  ˈخارو، محلی و کلمانتین از ارقام مهم نارنگی در این شهرستان است.
  اقتصاد هفت هزار نفر از مردم شهرستان گچساران وابسته به بخش کشاورزی است.
  بیش از ۳۵ هزار هکتار زمین قابل کشت در مناطق مختلف گچساران وجود دارد.
  ۸۶ هزار و ۸۰۰ تن انواع محصولات کشاورزی در سال زراعی ۹۶-۹۵ در این شهرستان تولید و روانه بازار مصرف شد.


  کمبود شدید آب در مناطق عشایری گچساران

  خشکسالی از یک سو و آلودگی رودخانه دریلا از سوی دیگر باعث کم آبی شدید و سخت شدن زندگی در مناطق عشایری گچساران شده است.

  به گزارش فانوس زاگرس، کاهش میزان بارندگی سال زراعی امسال نسبت به پارسال، خشک شدن چشمه‌ها و بدون استفاده ماندن تنها منبع آب آشامیدنی دام عشایر گچساران (رودخانه دریلا)، کام این قشر زحمتکش را در روزهای سرد زمستان تلخ کرده است.
  براساس گزارش هواشناسی گچساران در سال زراعی جاری ۵۷ میلیمتر باران در این شهرستان باریده است در حالی که میزان بارندگی مدت مشابه سال گذشته ۱۰۰ میلیمتر و میانگین بلند مدت سالیانه در گچساران ۴۳۰ میلیمتر است.

  ** عشایر در جست و جوی راهکاری برای فرار از بی آبی
  یکی از عشایر منطقه دریلا گفت: این منطقه با کمبود شدید آب روبه روست و در صورت رفع نشدن مشکل مجبور به فروش بخشی از دام‌های خود هستیم.
  کاظم فرهمندیان بیان کرد: در صورت فروش بخشی از دام‌ها درآمد آنها کاهش و زندگی آنها دشوار می‌شود اما چاره‌ای جز این نداریم.
  وی با اشاره اهمیت آب برای سالم برای ادامه حیات انسان و دام و تولید محصولات سالم افزود: آبرسانی سیار به کندی انجام می‌شود و پاسخگوی نیاز مردم نیست.
  وی از مسئولان خواست برای تسریع در روند آبرسانی سیار در مناطق عشایری به ویژه دریلا چاره اندیشی کنند.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز چهارشنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه فرهنگیان یاسوج برگزار شد
 • ناگفته ها و نقد ششم پاکدل در خصوص ” مغازه‌های شرکت نفت گچساران”
 • معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد : بکارگیری ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در جلوگیری از قانون گریزی در جامعه ضروری است
 • يك كهگيلويه و بويراحمدي معاون پست كشور شد
 • اعتراف تلخ دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بر بکارگیری بی ضابطه نیرو
 • مطهری: تنها راه رفع حصر ورود مجلس خبرگان است/ نمی‌شود قیمت بنزین تا ابد ۱۰۰۰ تومان باشد/ باید موشک داشته باشیم اما نباید روز امضای برجام آن را هوا کنیم
 • صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم/آقای حجاریان! مردم اسباب‌بازی ما نیستند/ تلاش‌های اصلاح‌طلبان نبود روحانی ۴میلیون رأی نیز نداشت
 • فرشاد نگین تاجی:شهردار یاسوج تغییر نمی‌کند
 • واکنش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران به نامه تاجگردون به اسماعیلی
 • نامه های تاجگردون به روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد گچساران
 • سرپرست دانشگاه آزاد گچساران: به شایعات دامن نزنیم و همه با هم با هر گرایش فکری صرف و صلاح دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهیم
 • روز شلوغ شورای اداری گچساران با دو تغییر در ادارات شهرستان/خانه تکانی در میراث فرهنگی و اداره کار گچساران+تصاویر
 • ﺭﻭﺯ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﻮﻫﺴﺘﺎﻥ ﻣﺒﺎﺭﮎ
 • گزارش تصویری مراسم تودیع و معارفه روسای قدیم و جدید امور فرهنگی شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران
 • فرماندار شهرستان چرام رسمآ منصوب شد
 • تغییر رئیس میراث فرهنگی گچساران
 • پایان ۱۱ سال انتظار ؛ پذیرش نخستین بیمار بستری در بیمارستان بزرگ یاسوج
 • مدیرکل جدید بهزیستی کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • مدیر کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد:تکلیف و رسالت بنده اقتضا می‌کند جلوی هر مفسده‌ای  ایستاده و برخورد کنم/ مفاسد را مطرح کنید آنجا که باید برخورد قضایی شود ورود پیدا می‌کنیم
 • واکنش مجمع هماهنگی تشکل های اسلامی دانشجویان استان ( مَهتاد ) به نامه نماینده کهگیلویه بزرگ به استاندار و حواشی پیرامون آن
 •