طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۱۶ دی, ۱۳۹۶ | کد خبر : 71174 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم سید رحمت الله خادمی سیزدهم و چهاردهم دی ماه ۹۶برای من تجربه ای بسیار متفاوت و جالب بود افتخار همراهی با نماینده ی پر تلاش کهگیلویه ی بزرگ بواسطه ی یک توفیق اجباری نصیبم گشت تا بیشتر از پیش هم بر یقینم در انتخاب و حمایت از هاشمی پور بیشتر شود […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم سید رحمت الله خادمی

  سیزدهم و چهاردهم دی ماه ۹۶برای من تجربه ای بسیار متفاوت و جالب بود
  افتخار همراهی با نماینده ی پر تلاش کهگیلویه ی بزرگ بواسطه ی یک توفیق اجباری نصیبم گشت تا بیشتر از پیش هم بر یقینم در انتخاب و حمایت از هاشمی پور بیشتر شود و هم بسیاری از سوالات ذهنی ام پاسخ داده شود.

  گفتار پیش روی در قالب یک سفرنامه ی البته با بیانی کلی ، تلاش می کند هاشمی پور ، کهگیلویه ی بزرگ و گستردگی زیادش و البته همراهان هاشمی پور را با بیانی وقایع نگارانه تحلیل کند.

  فرصت تعطیلی جلسات مجلس باعث شد تا نماینده ی خستگی ناپذیر ، شهرستان لنده و روستاهای تابعه را برای یک سفر پرفشار جهت سرکشی و دیدار رودر رو با مردم انتخاب کند.

  روال تکرار ناپذیر مراجعات و توقعات مردمی در هر توقف ایشان و همراهان حقیقتا صبوری و آرامش خاصی می طلبید که هاشمی پور کاملا صاحب این نعمت بزرگ بود .

  آرامش ، جدیت و پیگیری فی المجلس هاشمی پور همه ی آن چیزی است که می شود در باره ی این بخش از برنامه ی سفر گفت .

  از آنجا که این موضوع همواره مرسوم بوده و خوانندگان یقینا با این بخشش آشنا هستند و از سویی دیگر این موضوع سلسله ای لاینقطع است ترجیحا بیشتر از همین کلی گویی بازش نمی کنم اما لازم است یادآوری کنم که متاسفانه بخش اعظمی ازدرخواست های مردم شریف را اشتغال تشکیل می داد و انشاالله آنطور که همواره هاشمی پور هم تاکید می کند اگر تدابیر دولت مردان قدری روی خوش نشان دهد می شود امیدوار بود بتوانیم بزودی صدر جدول خواسته ها را از اشتغال پس بگیریم.

  حضور در جلسه ی اداری بخش شیتاب بعد از عبور از تنگه ای محصور به دیواره های خدانگار و طبیعی زیبا اولین برنامه ی ، کاری هاشمی پور بود ..
  شاید حضور فرماندار بهترین زمانی بود تا هاشمی پور ثابت کند برای لحظه لحظه ی نمایندگی اش برنامه ریزی کرده است.

  هاشمی پور از سیاسی کاری در لنده گفت و از سیاست زدگی نالید..
  تحلیل حرف های ایشان قدری برایم دشوار بود تا آنکه از فراز همان تنگه ای که شرح کوتاهش گذشت لنده را دیدم.
  هاشمی پور حق داشت
  هاشمی پور کاملا روی درد دست گذاشته بود اما اینکه دقیقا چه می گوید هنوز برایم گنگ بود ..در حالی که همراهان درگیر برنامه ریزی و تلفن های مکرر بودند به حرف های هاشمی پور فکر می کردم به اینکه می گفت دعوای چپ و راست و فلان و بهمان باعث شده است تا لنده ای ها بعد از سی و اندی سال از انقلاب همچنان فکر کنند اگر در دل تاریکی شب پایشان روی لبه ی قیام لیز بخورد به قعر دره ای می افتند که دیگر هیچ نشانی ازشان نمی توانی پیدا کنی ..

  به اینکه با صدای رسا و قدری عصبانی اش می گفت توسعه ی زیربنایی نه تنها از توسعه ی سیاسی پراهمییت تر است که توسعه ی زیربنایی از نان شب هم واجب تراست..

  به اینکه غبار نگرش سیاسی باعث شده است تا شتر لنده با چشم مسلح هم دیدنش دشوار باشد.

  و حتی به اینکه این بیماری نگرش صرفا سیاسی حتی به دورافتاده ترین بخش های لنده هم سرایت کرده است و علاجش قدری دشوار.

  نقل قولی از هاشمی پور یادم آمد که گفته بود و البته می گوید اگر در تمام سی واندی سال گذشته دستکم ده درصد توان دولت ها و نماینده ها صرف توسعه ی زیر بنایی می شد لازم نبود از حضور در شهری چون لنده و ایضا شهرستانش شرمگین باشیم.

  این نقل قول سهل ممتنعی تامل برانگیز است از لزوم توسعه ی زیربنایی و تاکید بر کمرنگی این تفکر در ذهن و رفتار موکلان ایشان در کهگیلویه ی بزرگ چه در گذشته و چه حال..

  همچنان در تحلیل چرایی تشویش هاشمی پور غرق بودم که خودروی حامل ایشان و خودرویی که ما راکبش بودیم و دیگر همراهان ، روبروی سپاه شهرستان لنده توقف کرد تا ایشان مهمان ائمه ی جمعه ی محترم استان و جلسه شان شود بعد از کمی چانه زدن و مجاب کردن دژبان اجازه ی ورود به محوطه ی سپاه و پشت در بسته ای که ایشان مهمان ائمه ی جمعه بودند را پیدا کردیم .

  حدودابعد از حدود چهل و پنج دقیقه از ورود ما جلسه پایان یافت و خبرنگاران برای پوشش خبری این جلسه و مصاحبه با مهمانان وارد سالن شدند و ما هم اجازه پیداکردیم وارد شویم ..

  هاشمی پور در پاسخ سوال خبرنگاری که نظرایشان را درباره ی استاندار جویا شده بودند با سعه ی صدری مثال زدنی از لزوم توجه استاندار به ظرفیت نخبگانی کهگیلویه ی بزرگ و لزوم توجه عادلانه تر استاندار به این ظرفیت با لحنی که طبیعتا از یک نماینده انتظار می رفت سخن گفتند و اینکه در پیگیری و حق خواهی موکلانش با احدی تعارف ندارند..

  بعد از آن یک جاده ی حدودا صدمتری را در خروجی شهر به سمت قیام پیمودیم تا به یک ساختمان نیمه کاره رسیدیم..

  بعد از توقف تازه متوجه شدم که این ساختمان در واقع دانشگاه پیام نور شهر لنده است.

  رئیس دانشگاه در صحبت هایی از مشکلات دانشگاه و دانشجویان گفت و تاکید بر آنکه سیاست زدگی آفت سدراه توسعه ی لنده و حتی همین دانشگاه است..

  در میان همهمه ی دانشجویان سردار شروع به صحبت کردند
  دانشجویان کاملا آرام شدند.

  برایم جالب بود ببینم سردار چه می خواهد بگوید.

  دقیقا مطابق آنچیزی که پیش بینی می کردم و یا باید می بودگفت.

  لحن و کلام سردار کاملا متفاوت بود از آنچه پیش از این روایتش گذشت
  سردار اولین بخش صحبتش را به توسعه ی زیربنایی اختصاص داد
  دقیقا همین کار را هم باید می کرد.

  می دانست صحبت در جمع دانشجویی قدری باید متفاوت تر باشد
  موضوع را باز کرد ..من هم غرق در تحلیل کلید واژه ی صحبت های اصلی اش بودم.

  آری توسعه ی زیربنایی یعنی همین که دانشگاهی را در کنار شهری مثل لنده احداث کرده اند اما چند صد متر راه دانشگاه تا جاده ی اصلی را مانند یک راه مال رو گویی با بیل و کلنگ باز کرده باشند.

  وقتی نگاه مسولان نگاهی صرفا افتتاح محور با وضع موجود باشد یقینا این مشکلات اجتناب ناپذیر است ..

  اما قطعا اگر زیربنایی به توسعه نگاه می کردیم همین مسیر چند صد متری می باید الان دارای یک مبلمان زیبا و شایسته دانشگاه و دانشجو باشد..
  پس توسعه ی زیربنایی از نقطه نظر هاشمی پور یعنی خانه باید از پای بست آباد باشد تا خواجه دربند نقش و ایوان شود ..

  یعنی اینکه دلمان به این خوش نباشد که دانشگاهی داریم و دانشجویانی که دست آخر با مدرکی از اینجا بدرقه شان می کنیم بلکه باید فضایی ایجاد کنیم که در شان دانشجو باشد و مبلمان ساختمان متفاوت از مبلمان یک مدرسه ی دبیرستان باشد تا بلکه دانشجویانمان به آن شخصیت حقیقی دانشجویی که حقیقتا راهگشا و مفید است نائل شوند..

  بنا دارم در گفتاری مستقل این موضوع را از نقطه نظر سردار بررسی کنم پس کوتاه سخن آنکه این دیدار کوتاه دانشجویی ایشان نشان داد که هر روز که می گذرد سردار عزمش برای خدمت جزم تر می شود و لباس نمایندگی برتنش خوش تر می نشیند ..

  بعد از آن آهسته آهسته سردار و همراهان آماده ی اقامه نماز ظهر و صرف ناهار شدند.

  آنچه برایم خیلی جذاب بود و شاید باعث حسادت و حسرتم می شد هماهنگی و همدلی همراهان سرداربود برای کمک به پر باربودن این سفر و دیدارهایشان..

  در اثنای دیدارهای مردمی از هر کسی که درباره ی سردار می پرسیدم علیرغم تمام گلایه ها نوعی رضایت بخشی و شعف از تلاش و مساعی نماینده درجریان بود.

  می توان از همین برآورد میدانی چنین تحلیل کرد که سردار توانسته است بخش زیادی از آراء خاموش و البته آرائی که شاید در انتخابات گذشته *نه*به جریان های رقیب بودند را جذب کندو این یقینا حاصل نمی شد مگر با اشراف واقع بینانه و منطقی موکلین بر تلاش ها و عملکرد های وکیلشان ..

  یقینا کسانی که در انتخابات گذشته صرفا به برنامه ها و کارنامه ی هاشمی پور رآی داده اند و پشت اش بوده اند در آینده هم البته این بار بدون کوچکترین تردیدی حامی ایشان خواهند بود مگر بخش بسیار کوچکی که شاید برای منافع کوتاه مدت حامی بوده اند و حال با وجود تامین یا عدم تامین منافع به دنبال دکانی دیگر می گردند که صد البته بعید می دانم در بین مردم شریف کهگیلویه ی بزرگ چنین تفکراتی بتوانیم پیدا بکنیم
  اما آن بخشی از حامیان که اعتمادشان به سردار به یک باور قلبی تبدیل شده است یقینا تا آخرین لحظه حامی راهی خواهند بود که هاشمی پور برای توسعه ی کهگیلویه در پیش گرفته است که خوشبختانه نسبت به ایام انتخابات درصد این بخش از حامیان روز به روز افزایش می یابد .

  قدر مسلم حامیان و همراهان ستادی هاشمی پور نقش مهمی در پیش برد برنامه های سردار دارند چه آنکه در طول مثلا همین سفر یک روزه اتحاد و همدلی و همت بی ریائی از همه ی همراهان برای آنکه این بازدید نماینده حداکثر فایده را داشته باشد مصروف داشته شد.

  یکی از مهم ترین ویژگی های شخصیتی و روحی هاشمی پور بالابودن روحیه ی جهادی و تزریق این نوع عملگرایی و مدیریت به بدنه ی مدیریتی کهگیلویه ی بزرگ و همراهان است ..

  نیروی جهادی بجای آنکه پشت میزش تئوری بدهد و نگران خط اطوی شلوارش باشد خودش وسط میدان است و نیروهایش را همانجا به صف می کند.

  این روحیه از هاشمی پور که صدالبته برخواسته از آن مجاهدت های متمادی در جنگ هشت ساله و حتی بعد از آن می باشد هنوز هم در عمل سردار وجود دارد.

  تا آنجا که در همین سفر دستکم دو جلسه ی مهم ایشان در شیتاب و لنده در محل پروژه و سرپایی برگزار و همانجا برایش تصمیم گیری شد و این دقیقا عملگرایی جهادی را نشان می دهد.

  هر چه باشد هاشمی پور عزمش را جزم کرده تا اگر روزی فرزندی از کهگیلویه جای ایشان را گرفت دغدغه اش جاده و آبرسانی و گاز رسانی و برق رسانی از صفر نباشد.

  هاشمی پور می خواهد کلنگی بر زمین نخورد مگر آنکه مسولش پای کار باشد و کارش درست و اصولی باشد و به موقع آماده ی کار شود ..
  هاشمی پور می خواهد سنگ اول را کج نگذارد.

  می خواهد بسازد اما درست
  می خواهد دیگر هیچ کوچه ی بن بستی در کهگیلویه نباشد
  می خواهد درهای توسعه را بروی لنده و لنده ای بگشاید تا قیام ، قیامتشان نباشد و شهر اولین ها فقط یک شعار نباشد .

  همه ی کهگیلویه ی بزرگ همراهان و یاران هاشمی اند
  تاریخ عادلانه ترین قضاوت ها را همراه خودش دارد
  اما نیکوست بدانیم که
  فان الله مع الصابرین

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بازدید مجمع خیرین از مرکز سلامت کره شهبازی و بیماران سرطانی+تصاویر
 • نماینده بویراحمد و دنا:داشتن نگاه سیاسی به شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد خیانت به مردم است
 • سیستم پیشرفته لرزه نگاری در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود
 • مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد: طرح «هر دانش‌آموز یک نهال» در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شود
 • قیمت گوشت در کهگیلویه بویراحمد اعلام شد
 • کامرانی در سیاست یک مبتدی است
 • پاسخ مدیرکل بازرسی استانداری به سخنان معاونت فرهنگی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد / پیشنهاد مومن نسب برای تشکیل یک کارگروه ویژه
 • در جلسه شورای اداری شهرستان چرام مطرح شد: تقدیر فرماندار چرام از رئیس شرکت ملی پخش فراورده های نفتی کهگیلویه و چرام
 • انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه فرهنگیان یاسوج برگزار شد
 • ناگفته ها و نقد ششم پاکدل در خصوص ” مغازه‌های شرکت نفت گچساران”
 • معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد : بکارگیری ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در جلوگیری از قانون گریزی در جامعه ضروری است
 • يك كهگيلويه و بويراحمدي معاون پست كشور شد
 • اعتراف تلخ دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بر بکارگیری بی ضابطه نیرو
 • مطهری: تنها راه رفع حصر ورود مجلس خبرگان است/ نمی‌شود قیمت بنزین تا ابد ۱۰۰۰ تومان باشد/ باید موشک داشته باشیم اما نباید روز امضای برجام آن را هوا کنیم
 • صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم/آقای حجاریان! مردم اسباب‌بازی ما نیستند/ تلاش‌های اصلاح‌طلبان نبود روحانی ۴میلیون رأی نیز نداشت
 • فرشاد نگین تاجی:شهردار یاسوج تغییر نمی‌کند
 • واکنش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران به نامه تاجگردون به اسماعیلی
 • نامه های تاجگردون به روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد گچساران
 • سرپرست دانشگاه آزاد گچساران: به شایعات دامن نزنیم و همه با هم با هر گرایش فکری صرف و صلاح دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهیم
 • روز شلوغ شورای اداری گچساران با دو تغییر در ادارات شهرستان/خانه تکانی در میراث فرهنگی و اداره کار گچساران+تصاویر
 •