طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۵ آذر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 68410 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   سخنی با آیت الله ملک حسینی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری و علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون وضعیت استان   به قلم احمدرضا فروزش     پیش از شروع سخن یاد می کنیم از سه دانشجوی شهید دانشگاه تهران که جان خود را فدای آرامان انسانی خویش کردند و […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

   

  سخنی با آیت الله ملک حسینی نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری و علی محمد احمدی استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون وضعیت استان

   

  به قلم احمدرضا فروزش

   

   

  پیش از شروع سخن یاد می کنیم از سه دانشجوی شهید دانشگاه تهران که جان خود را فدای آرامان انسانی خویش کردند و همه دانشجویان و جوانانی که در راه آزادی و عدالتخواهی گام برمی دارند .

   

  شاید خیلی از ما از خود بپرسیم چه شده است که دانشجویان ما از آن تحرک و انگیره و آرمان خواهی در دهه های پیش از انقلاب و حتی تا پیش از شروع جنگ به وضعیت کنونی در آمدیم ، البته باید اواخر دهه هفتاد تا سال های ۸۱ و ۸۲ را نیز بر این سال ها افزود.

   

   

  آن سال ها دانشجویان خالصانه از زمان ، تحصیل و مادیات خود می گذشتند و هر آنچه داشتند در راه آرمان های خود هزینه می کردند و امروز دانشجوی ما ، دیگر دانشجوی آن دوران نیست . منفعل، بی انگیزه و گوشه نشین شده است یا همانند سیاسیون ما در جلسات و بزم و رزم های شبانه به دنبال حقوق خود می گردد. دانشجو به عنوان حلقه واسط روشنفکران و جامعه چنین وضعیتی دارد حال واضح است که جامعه به کدام سمت خواهد رفت .

   

   

  سخنان بالا نقدی بر خود و دیگر دوستان دانشجویم به عنوان یکی از زنجیرهای عدم توسعه جامعه بود و حال به حلقه ای دیگر از این زنجیره می پردازیم .

   

  استاندار محترم جناب آقای احمدی :مدت کوتاهی از حضور شما در استان می گذرد، رفتار شما و سختگیری هایی که در ابتدا داشتید باعث خوشحالی شد و احساس کردیم مدیری بر مسند استانداری کهگیلویه و بویراحمد نشسته است که می تواند نظم و انضباط را به استان بیاورد و نیک می دانیم برای توسعه و پیشرفت اولین قدم برنامه ریزی مناسب و نظم و انضباط در راستای رسیدن به اهداف و برنامه هاست ، اما به یکباره آن امید به یاس و نا امیدی تبدیل شد.

  خبر آمد که استاندار محترم با اصولگرایان استان که عمدتا مدیرانی بودند که هشت سال مهم ترین پست های مدیریتی استان را داشته اند جلسه گذاشته اند، همان مدیرانی که در طی آن سالیان نه تنها زمینه توسعه را فراهم نیاوردند بلکه با رفتارهای سیاسی هر کدام به دنبال اهداف بلند مدت خویش بودند،.

   

  شاهد این صحبت را می توان در تعداد کاندیداهای آنان در انتخابات مجلس فعلی دید، آنگاه که هر کدام از مدیران خود را گزینه قرار دادند و پشتوانه خویش را تعداد استخدام هایشان در دستگاهی که تصدی آن را عهده دار بودند می دانستند، استخدام هایی بدون ضابطه و قانون با بار مالی فراوان برای دولت برای رسیدن آقایان به اهداف شان .

  سخن من این نیست که چرا از اصلاح طلبان در جایگاه ها استفاده نمی کنید ، چرا که عملکرد آنان در هشت سال دولت اصلاحات اگرچه کمی بهتر بوده است اما اصلاح طلبان نیز در راه توسعه گامی برنداشتند. همان قدر که اصولگرایان به دنبال استخدام فامیل های سیاسی خود بودند دوستان اصلاحطلب در آن سال ها برادران خونی خود را استخدام کردند و هر کدام از مدیران در این زمینه گوی سبقت را از دیگری می ربودند .

   

  جناب آقای احمدی :

  آیا در این مدت از سازمان های مردم نهاد استان و فعالین فرهنگی و اجتماعی استان سراغی گرفته اید؟

  برای پیشبرد اهداف فرهنگی و اجتماعی خود از چه افرادی مشورت می گیرید؟

  می دانید چه تعداد از این سازمان ها در استان فعال هستند ؟

  تعداد فعالین فرهنگی و اجتماعی استان را چطور؟

  برنامه ای برای دیدار با این فعالین دارید و اگر دارید چه زمانی ؟

   

  شاید دغدغه شما در درجه اول این مسائل نباشد اما عدم حمایت های شما موجبات بی انگیزگی را در آنان فراهم خواهد آورد.

  ضرورت امر را می توان تنها در اخبار و اتفاقات یک روز استان دید و آن هم فقط از یک جنبه آن، جناب آقای احمدی در حالی که شما برای حضور در برنامه ای به تهران سفر کرده بودید، رسانه های استان از خودکشی یک مرد در سوق، خودکشی یک دختر در مارگون و قتل پیرمرد و دو فرزند معلولش توسط فرزند دیگرش درگچساران  خبر دادند .

   

  در مرحله اول سوال من از شما این است، اخبار به گوش شما رسیده است و اگر رسیده آیا مدیرکل بهزیستی استان را بازخواست کرده اید ؟

  مگر می شود بهزیستی از وضعیت خانواده ای با دو معلول خبر نداشته باشد ، مددکاران اجتماعی و مشاوران این سازمان باید سرکشی های منظم داشته باشند و وضعیت آنان را به دیگر ارگانهای حمایتی خبر دهند تا شاهد چنین اتفاقاتی نباشیم .

  بنابراین امیدوارم هرچه سریع تر زمینه تشکیل این جلسه فراهم شود و کمیته فرهنگی و اجتماعی استانداری زیر نظر شما و با حضور فعالین فرهنگی و اجتماعی که نمایندگان سازمان های مردم نهاد در زمینه های مختلف زیست محیطی، هنری، ادبی ، ورزشی و … هستند، تشکیل جلسه دهند و این جلسات به صورت منظم و با حمایت های همه جانبه جنابعالی برقرار  شود.

   

  موضوع دوم که موجب از بین رفتن اقتدار ابتدایی به وجود آمده در ذهن اینجانب شد خبرهایی از انتصابات احتمالی حضرتعالی در معاونت های خویش و  شاید باج دهی به نمایندگان باشد.

   

  استاندار محترم ، در طول سالیان اخیر کمتر شاهد شایسته سالاری در استان بوده ایم ، مدیران اکثرا از نزدیکان نمایندگان انتخاب شده اند و آ ن هم دلیلی نداشته ، مگر حمایت های آن مدیر در انتخابات های پیشین و ادامه این حمایت ها در انتخابات های پیش رو .

  اگر برای یک دوره چهارساله همان اقتدار اولیه را از شما ببینیم شاید نظم و انظباط در مدیران به وجود آید و در طول سالیان بعد شاهد نهادینه سازی آن شویم .

   

  این کار در گرو مستقل عمل کردن شما در تعیین مدیران زیر دست و عدم باج دهی احتمالی به نمایندگان خواهد بود چرا که آنان پیش از آنکه منافع جامعه و توسعه استان را ببیند منافع و توسعه خویشتن خویش را می بینند .

  سخن بسیار است اما در زمینه های دیگر منتظر عملکرد شما خواهیم ماند .

   

  و اما…….

   

  تا به حال ندیده ام فردی در رسانه از حضرت آیت الله ملک حسینی نقدی داشته باشند و من این را در عدم شناخت فعالین عرصه رسانه و فعالین فرهنگی، اجتماعی و سیاسی از ایشان و قابلیتهای ایشان می دانم .

   

  حضرت آیت الله ملک حسینی نماینده محترم خبرگان رهبری در استان:انتظار اینجانب همانند جمع زیادی از مردم استان از شما این است که مدت زمان حضور خویش در استان را بیشتر  افزایش دهید و بیش از آنکه در شیراز و تهران هستید به میان مردم بیایید به روستاها و مناطق محروم استان سفر کنید، از دغدغه ها و مشکلات آنان آگاه شوید و در صدد رفع آنها بر آیید.

   

  ما این حضور را وظیفه شما و حق خود می دانیم . اگر امروز از دیشموک می شنویم که خانواده ای با هزاران مشکل از حمایت نهاد کمیته امداد خارج می شود تمام دغدغه هایش با تحت پوشش قرار گرفتن دوباره حل می شود حضور شما و نامه هایتان برای مردم در صدد رفع ظلم هایی که به اسم قانون و با بی قانونی به مردم می شود، معجزه خواهد کرد .

   

  در صحبت های بالا نه از ساخت جاده که حق طبیعی مردم است و در طول یک ماه اخیر مکررا اخبار تصادفات مرگ بار استان به گوش می رسد سخن گفته شده و نه از ساخت کارخانه ها و اشتغالزایی حاصل از آن ، آنچه گفته شد حضور مسئولین در بین مردم مناطق محروم و مشورت گرفتن از دلسوزان عرصه های مختلف برای حل مشکلات و معضلات انباشته شده در طول سالیان است که امید داریم هرچه سریع تر در جهت رفع آنها قدم برداشته شود.

   

  خدایا چنان کن سرانجام کار
  تو خشنود باشی و ما رستگار

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “سخنی با نماینده محترم مجلس خبرگان رهبری و استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون وضعیت استان”
  1. محمدیان گفت:

   احسن انچه نویسندفرموده اند کاملاصحت داردباباچهل سال ازانقلاب مامیگذردخیلی روستاهای ماهنوزجاده ندارند اب شرب ندارند برق ندارندو…….ندارندولی مسئولین امارغلط میدهند مسئولین خوب حرف میزنندولی ضعیف عمل میکنند شماببینیدحقوق مسئولینی که اکثرابازنشسته هستندچقدراست چرامانمیبینیم که مسئولین نهادهاوسازمانهاوادارات کارکنانشان رابازخواست کنندحالاکه انهاضعیف عمل میکنندمگراستاندارونماینده محترم مردم درمجلس خبرگان وهمان نماینده ولی فقیه دراستان اندچرامدیران رابازخواست نمیکنندشماببینیدکسانیکه خودکشی کرده اندعلت چه بوده چراکسی پاسخ نمیدهدمسئولان باحقوقهای نجومی حتی راضی نیستندکه تحت حمایت هامستمری اندکی هم بگیرند جناب ملک حسینی نترسندوباقدرت تذکربدهندکه مامیبینیم مردم پشت ولایت بودندوهستندوخواهندبودچرامسئولین دراستان مااین همه حق کشی وبی عدالتی میکنند

   0

   0
  2. هوشنگ دهشی گفت:

   سلام بر مدیر سایت فانوس
   میگم چرا با واقع گرایی مشکل داری
   دور از اخلاق پاک رسانه ایست کتمان حقایق ونقطه نظرات مراجعین ….

   0

   0
  3. هوشنگ دهشی گفت:

   سلام بر مدیر سایت فانوس
   میگم چرا با واقع گرایی مشکل داری
   دور از اخلاق پاک رسانه ایست کتمان حقایق ونقطه نظرات مراجعین ….

   0

   0
  4. هوشنگ دهشی گفت:

   شما اصحاب رسانه درواقع رسالت خطیر انبیاءرو دارید اگر بخواهید مردم بعنوان پیام آوران راستین مورد اعتماد قرار گیرید سعی کنید نگاه هندسی شما رو شکار نکند ….موید باشید حال دوران دائما”یکسان نماند سعی کنید برای تمام فصول باشید…

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۳ شهریور ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بررسی جایگاه و وزن سیاسی اردلان زینل زاده کاندیدای ائتلاف اصولگرایان گچساران و باشت
 • نگاهی به عملکرد بهزیستی شهرستان کهگیلویه
 • بانوی کهگیلویه و بویراحمدی ، بهترین کارگردان جشنواره فیلم مادرید اسپانیا شد
 • مرگ راننده در آتش سوزی خودرو در محور گچساران – باشت+عکس
 • کلانتری: انتخابات سالم در کهگیلویه و بویراحمد برگزار می‌کنیم
 • توضیحات فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد درباره کیفیت ورود سپاه به مسائل سیاسی و انتخابات
 • آیت الله ملک حسینی:استخدام های بدون رعایت ضابطه علاوه بر قوم و خویشی معامله انتخاباتی هم هست/ساد در جمهوری اسلامی شرم آور است
 • جزئیات سفر وزیر نیرو به استان کهگیلویه و بویراحمد
 • “اصلاح طلبان خود را به روز رسانی کند”
 • رئیس شورای شهر دوگنبدان تغییر می کند؟
 • نماینده بویراحمد و دنا:اینکه عده ای توقع داشته همه مشکلات در ۸ سال نمایندگی من حل شود بی انصافی است /در زمان من اعتبارات عمرانی بویراحمد و دنا ۱۲ برابر افزایش داشته است
 • آیا میرشکار شکار می شود؟؟
 • لیگ برتر هندبال ؛ پیروزی فرازبام خائیز دهدشت و شکست نفت و گاز گچساران در هفته دوم
 • شکست تیم هرمزگان مقابل دختران هاکی‌باز کهگیلویه و بویراحمد
 • ذبح غیر بهداشتی روزانه ده‌ها دام در تنگاری یاسوج و سایر نقاط استان
 • مدیرعامل پرسپولیس استعفا داد
 • نیروهای بیمارستان بزرگ یاسوج تعیین تکلیف می شوند
 • باقرنژاد برکنار؛حمید کمایی دبیر هیئت فوتبال گچساران شد
 • اخبار استان؛اولتیماتوم استاندار کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود وضعیت بازار مرغ تا پایان شهریور ماه/علت گرانی میوه در کهگیلویه و بویراحمد مشخص شد/به‌کارگیری نیروهای بدون ضابطه در بیمارستان بزرگ یاسوج به یک معضل تبدیل شده است/واقعه غدیر در گچساران بازسازی شد/مناطق روستایی بخش چاروسا از اینترنت نسل ۴ بهره مند می‌شود/
 • یک آمار عجیب از تعداد دانش آموزان رشته ریاضی در یاسوج/وقتی خانواده ها دوست دارند فرزندانشان پزشک شوند
 •