طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۱۳ آذر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 68177 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   به گزارش فانوس زاگرس،دکتر منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی امروز جهت سخنرانی در ارتباط با روز دانشجو در دانشگاه آزاد یاسوج حضور یافت و در سخنانی گفت:   ***مقوله ای که در پیش و پس از انقلاب مورد توجه بوده است روز دانشجو و اتفاقات رخ داده برای ۳ دانشجوی […]

  فانوس زاگرس؛

   

  به گزارش فانوس زاگرس،دکتر منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی امروز جهت سخنرانی در ارتباط با روز دانشجو در دانشگاه آزاد یاسوج حضور یافت و در سخنانی گفت:

   

  ***مقوله ای که در پیش و پس از انقلاب مورد توجه بوده است روز دانشجو و اتفاقات رخ داده برای ۳ دانشجوی شهید پس از انقلاب و در زمان شاه است که خون خود را در راه آزادی شرف و مبارزه با استکبار و استبداد نثار کردند و با نثار خون خود نشان دادند رژیم شاه نمیتواند با سرکوبش حاکمیت خود را تثبیت کند و به دنیا ثابت کند که ایران و مردم آن تسلیم شده اند و هیچگونه انتقاد و اعتراًضی علیه آمریکا و استکبار وجود ندارد.

   

  ***از سال ۳۲ در این روز در دانشگاههای مختلف دانشجویان برنامه داشتند تا اینکه در سال ۴۸ گارد وارد دانشگاه شد و دانشجویان را سرکوب کرد اما دانشجویان از پای ننشستند تا این جنبش به انقلاب اسلامی منتهی شد ،نقش دانشجویان نقشی بی بدیل بود که امام بزرگوار بارها به ان اشاره میکردند.

   

  ***۱۶ آذر به روز دانشجو تعلق یافت تا دانشجویان نقش دانشجو در تحولات را مرور و واکاوی کنند و همچنین مدیران مرور کندد که چقد برای دانشجو و آزادی دانشجو اقدام کرده اندو مردم نیز مرور کنند دانشجو که مظهر نیروی جوانی و تازگی اندیشه است میتواند نیروی محرک جامعه باشد و میتواند به قول شهید بهشتی موذن خفته جامعه باشد و جامعه را بیدار و هدایت کندو باید در۱۶ آذر پیام های خود را دریافت کنیم.

   

  ***نسبت به آزادی دانشجویان چندین نگاه وجود دارد که یکی از آنها آزادی مطلق است که هرکاری بخواهند انجام دهند و هرچه خواستند بگویند و محدودیتی نداشته باشندکه این همان نگاه قبل از انقلاب فرهنگی است که باعث شد دانشگاه موقتا تعطیل و تحت قانون مندی قرار بگیرد.

   

  ***نگاه افراطی ان است که دانشجو باید سرش به درس و کتاب و تحقیق باشد.و اصلا دانشجو را با سیاست چه کار است و حضور دانشجو در سیاست موجب اختلال در دانشگاه میشود و سیاست، دانشجویان را از کار تحقیق و پژوهش جدا  میکند و باید دانشگاه منهای سیاست باشد و دانشجو باید از سیاست مبدا باشد اما مقام معظم رهبری در یک سخنرانی این نظریه را نفی و رد کرد و عرض کردند:خدالعنت کند کسانی را که دانشگاه را غیر سیاسی میخواهند وبارها تاکید فرمودند که کرسی های آزاد اندیشی باید در دانشگاه ها ایجاد شود یک نگاه دیگر هم وجود دار و آنکه دانشجو باید در سیاست ورود داشته و مطالعه داشته باشد اما کانالیزه باید بشود یعنی به گونه ای که ما میگوییم عمل کند و خودش اهل انتخاب نباشد و درواقع یک نگاه تحصیلی بر دانشجو است که قطعا این با آزادی دانشگاه و دانشجویان مغایرت دارد.

   

  ***دین مبین اسلام با هرگونه اجبار و اکراه حتی در انتخاب دین مخالف است،چه اشکال دارد در مراکز آموزشی و دینی هنر را توسعه دهیم ؟ مگر دین اسلام دین ناله و ناراحتی است، اسلام دین صلح و سازش است .
  اینکه من وزیر یا روحانی و…بگوییم که باید مطابق ما و نظر ما و خط سیاسی ما دانسجو عمل بکند یک نگاه زورگویانه به دانشگاه و دانشجو استو یک نوع نگاه مستبدانه است.

   

  ***نگاه چهارم نگاه معتدل و قانون مند است و فًای دانشگاه باید ازاد باشد و آزاد اندیشی باید برای دانشجویان و اساتید وکارکنان اما در چهارچوب قانون وجود داشته باشد.بهترین وسیله رشد دانشجویان برگزاری کرسی های آزاداندیشی است.

   

  ***سیاست را عین دیانت میدانیم و یک دانشجو را در صورتی مفید به جال جامعه میدانیم که سیاسی باشد.گذشت انوقت که انگلیسی ها بعد امام میگفتند که این آخوند سیاسی است تا مردم از گرد وی دور شوند…برخی هم هستند که به سیاسی نبودن خود افتخار میکنند که باید به انها گفت که شما ناقص الخلقه اید.

   

  ***برادران و خواهران و مسئولان وزارتخوانه های علوم و بهداشت و دانشگاه بزرگ آزاد و این میراث گران سنگ امام و رهبر و ایت الله هاشمی (رض) …نگران نباشید که در دانشگاه دانشجو سیاسی است و بحث سیاسی…
  در کلاس باید درس داده شود و مباحث سیاسی خارج از کلاس و تایم ان باشد من یک عنصر سیاسی هستم اما سر کلاس از طرح مباحث سیاسی خودداری میکنم و اگر کسی از من سوالی کند بعد از کلاس آنرا جواب میدهم
  عزیزان طرح مسائل سیاسی و مباحق و اخبار سیاسی هیچگونه ضرر برای دانشگاه و امنیت دانشگاه و دانشجویان که ندارد بلکه از لوازم است.

   

  **یک لیست های سخنرانی دادند و گفتند اینان باید دردانشگاه سخنرانی کنند مگر میشود یکی از دوجناح که به تعبیر رهبر انقلاب دوبال انقلاب هستند تقویت و دیگری از بین ببرد…این که بگوییم این افراد فقط باید سخنرانی کنند نمیشود آری یک هیئت نطارتی طبق قانون است ولی نباید بیش از قانون و طبق سلیقه شخصی عمل کر و این کار درستی نیست
  دانشگاه جای فعالیت سیاسی است اما با اینکه احزاب در دانشگاه شعبه بزنند مخالفم.

   

   در ادامه برنامه  یکی از دانشجویان  موضوع آتش‌سوزی و تخریب مساجد تهران را بیان کرد و افزود: عده‌ای خودسرانه  می‌خواستند که مساجدی را در تهران آتش بزنند و تخریب کنند، چرا این وضوع با سکوت کامل مسوولین دولت همراه بود؟

  منتجب نیا در پاسخ گفت : من هیچ گونه اطلاعی از آتش سوزی مساجد ندارم و چیزی در این خصوص نشنیده ام.

   یکی دیگر از دانشجویان  به نام “سارا ره‌ انجام” سوال خود را اینگونه بیان کرد: تئوری دولت سازندگی اینگونه بود که دانشجویان نباید سیاسی باشند بلکه باید فقط به درس و پژوهش بپردازند ، اما شما اظهار کردید که حجت‌الاسلام هاشمی حرفش سیاسی بودن دانشجویان و دانشگاه بود، لطفا این تناقض را برای دانشجویان توضیح دهید.

  دانشجوی دیگیری به نام “آرین”  گفت: دانشجو روزگاری ندارد یک روز است پس اجازه بدهید  مسولین و رئیس جمهور را نقد کنیم و بگوییم که آقای روحانی وعده‌های انتخاباتی‌تان چه شد، بگویم شورای نگهبان حقوق اقلیت‌ها کجاست؟ چرا اجازه می‌دهند فردی که به مدت هشت سال مشکلات فراوانی برای کشور به وجود آورد، آزادانه بگردد.

  “بابک حاتمی” دیگری کسی بود که جهت پرسیدن سوال از منتجب نیا اقدام کرد که با اعتراض دانشجویان همراه بود، دانشجویان   خطاب به حاتمی گفتند:  مگر شما دانشجو هستید که رفتید پشت تریبون؟ حاتمی در پاسخ گفت هر فردی که فارغ التحصیل شود تا شش ماه می‌تواند فعالیت سیاسی کند، سپس شروع به انتقاد تند از دولت قبل  کرد که با شعارهای ضد ونقیض حاضرین همراه بود. حاتمی در ادامه اقدام به همایت مستقیم از سید محمد خاتمی، میرحسین موسوی، شیخ کروبی کرد که عده ای دانشجویان با شعارهای مرگ بر فتنه‌گر به صحبت‌های او واکنش نشان دادند.

  حاتمی در ادامه صحبت های خود با مفسد مالی خواندن معاون اول رییس جمهمور سابق که خود که رئیس مبارزه با مفاسد اقتصادی بود، این جلسه پرسش و پاسخ را به حاشیه کشاند و اعتراض حاضران را برانگیخت.

  “جمالدین عمید” دانشجو بسیجی دانشگاه آزاد یاسوج  به نجومی بگیران در این دولت  اشاره کرد و آن را از ضعف‌های دولت تدبیر و امید دانست.

  وی در پاسخ به اظهارات حاتمی گفت: برادر معاون اول رئیس جمهور دولت تدبیر و امید هم دلیل فساد اقتصادی دستگیر شد و برادر رئیس جمهور کنونی  نیز دستگیر شد ولی با وثیقه چند میلیارد تومانی آزاد شد.

  منتجب نیا که از بی نظمی حاکم بر جلسه حسابی شاکی شه بود گفت من واقعاً متأسفم، من در تمام دانشگاه‌های کشور  سخنرانی کردم اما هیچ دانشگاهی را  به این بینظمی ندیدم، واقعا برای مسولین دانشگاه متاسفم.

  وی به عدم کنترل مناسب جلسه از سوی اجرا برگزار کننده اشاره کرد و گفت: من تا آخر عمرم این بی‌نظمی را فراموش نمی‌کنم ، خبر این جلسه در کشور منعکس می‌شود و آبروی این استان می رود. همه جای کشور رفتم، اما هیچ جا مثل یاسوج نبود.

  حجت الاسلام منتجب نیا گفت: همه باید نقد شوند ولی نباید توهین شود هر دولتی که باشد، روحانی یا هر دولت دیگر باید نقد شود، نقد لازم است اما انتقاد سازنده نه با شلوغ کردن و هیاهو.

  قائم مقام حزب اعتدال ملی در پایان افزود: دولت آقای احمدی‌نژاد نیز دجار اختلاس‌های شد و آقای هاشمی رفسنجانی که جز شخصیت های اول انقلاب بوداشتباهاتی داشته است،  همه باید مورد نقد قرار بگیرند. باید هم اجازه دهیم اصلاح‌طلبان اصولگرایان را نقد کنند و اصولگرایان نیز اصلاح طلبان را.

  گزارش و عکس از سید مصطفی خادمی/احسان دری

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بارش ۵۲ میلی متری باران در منطقه دیل /آخرین وضعیت جوی استان
 • گزارش تصویری آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری گچساران /مزارعی:ملک ۱۰۰۰میلیاردی در گچساران به بیت المال بازگشت
 • مراسم تودیع و معارفه دادستان های سابق و جدید چرام برگزار شد+تصاویر
 • بررسی پروژه های آبرسانی کهگیلویه بزرگ با حضور وزیر نیرو
 • ابراز نگرانی فرماندار بویراحمد از افزایش خودکشی
 • ‍ وادادگی برخی مدیران گچسارانی پس از بیماری تاجگردون
 • نشست هم اندیشی رئیس آموزش و پرورش ، مربیان ورزش مدارس با رئیس و اعضا هیئت هندبال لنده+تصاویر
 • یک غروب بارانی در گچساران به روایت تصویر
 • کشف ۲ محموله سنگین تخته چوب mdf در باشت
 • رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد معرفی شد
 • مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ابقاء شد
 • سلاخی انسانیت پشت عابر بانک بن‌سلمان
 • گزارشی از آخرین وضعیت سد چم‌شیر گچساران
 • گزارش تصویری همایش پیاده روی خانوادگی در گچساران
 • اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر در اورژانس دهدشت
 • خبر خوش فوتبالی برای یاسوجی ها/شهرداری بر می گردد
 • در نشست خبری مدیر شبکه بهداشت ودرمان لنده مطرح شد؛ از خبر خوش راه اندازی بخش دیالیز تا انجام ۱۹۴۴۵ خدمت پزشکی و حمایت بنیاد علوی از ۳۴۵ مادر باردار و شیرده بهمراه خدمات رایگان در طرح پزشک خانواده روستایی
 • فیلم ” ایرو” ساخته هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی به جشنواره سائوپائولوی برزیل می رود+تصاویری از صحنه های فیلم
 • گرامی داشت هفته تربیت بدنی در گچساران به روایت تصویر
 • واکنش مدیرکل ورزش و جوانان به شکایت دادستان یاسوج
 •