طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۵ آذر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 67513 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم سید روح الله راوی مقدم مدتی است که دوستان بعد از نقدهای محترمانه و منصفانه در خصوص نماینده محترم شهرستانهای کهگیلویه بهمئی وچرام بسیار ناراحت شده ودستپارچه همه را تملق گو، دست کش افراد دیگر، قلم به دستان نارس، سیاه نماها وغیره خطاب کرده اند. اینجانب(سید روح الله راوی مقدم) فقط […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم سید روح الله راوی مقدم

  مدتی است که دوستان بعد از نقدهای محترمانه و منصفانه در خصوص نماینده محترم شهرستانهای کهگیلویه بهمئی وچرام بسیار ناراحت شده ودستپارچه همه را تملق گو، دست کش افراد دیگر، قلم به دستان نارس، سیاه نماها وغیره خطاب کرده اند. اینجانب(سید روح الله راوی مقدم) فقط از طرف خود عرض میکنم که هدفم نقدی منصافانه، دور از فضای تبلیغی وآری از هرگونه روی خوش به کسی بوده است.

  چون اولا در نقدم مسائل را به شکلی معقول و در زمانی که( قریب دو سال واندی) از دوران نماینده گی نماینده فعلی وجود دارد مطرح نموده ام که ایشان وقت کافی برای عملی کردن کلیه وعده ها خود را دارد ودر آخر از ایشان خواستم که اگرناآگاهی نسبت به مسایل ازطرف بنده حقیر وجود دارد ما را نسبت به آن روشن نماید تانا آگاهانه گناهی مرتکب نشویم.

  ولی به نظر میرسد اشخاص مدافع فقط با حمله به مواضع سیاسی گذشته افراد وبااستفاده از ابراز احساست دینی سعی در بیرون کردن منتقدان از میدان را دارند.

  جا دارد چندمسئله راجع به مدافیعین آقای هاشمی(نماینده مردم کهگیلویه در مجلس)به صورت تیتر وار عرض کنم:

  آقایان فرمودند، فردی که من در ستاد انتخاباتی اش مسئولیت داشتم(نماینده اسبق کهگیلویه)، مشکلات را تلمبار کرده! فکر کنم سن این افراد به آن دوران قد ندهد، چون بعد از انقلاب از چهار شهرستان موجود در این حوزه، سه شهرستان چرام، لنده و لیکک، بخش بوده و فقط دهدشت شهرستانی خسته وبیرنگ بوده است که افراد خاص وکار کشته در بحث اقتصاد کلان میدانند که ایجاد زیر بنا برای تبدیل بخش به شهر وباز چه امکاناتی وچه توانی جهت تبدیل شهر به شهرستان نیاز است وچه همتی میخواهد و از دست چه کسی بر می آید؟

  این عمل انکار نشدنی در کل دوران انقلاب نه کم سابقه بلکه بی سابقه بود (فقط جهت اطلاع) چون ازدایره المعارف نویسی خسته ام، وبه علاوه چه کسانی از بچه های از منطقه را رشد دادند وبه مناصب کشوری رساندند از جمله…

  ۲-  آقایان اشاره به کارهای عمرانی میکنند، شما به هر کار عمرانی که اشاره میکنید نشانی از ردپای کسانی دیگر در آنها پیداست که با یک سرچ ساده در گوگل با نوشتن نام طرح، اعم از پتروشیمی، سیمان سپو وقس الی هذا نام فرد دیگری مشاهد میشود، حالا باز اشکال ندارد بذارین افتتاح شوند بعد پزش را دهید مثل لری (گاو هنوز قصابی نشده پیرزن شکمش را میشورد) شما که هر کار را شروع نکرده تعطیل کردید (جاده لیکک بهبهان )

  ۳- دوستان جهت ترسیم اطلس خدمات نمایندگان سابق آنها را به دانشگاهها در جمع دانشجویان واساتید در محیطی آرام دعوت کردند، حال ازشما سوال میکنم با چه رویی میخواهید نمایندگان سابق رابه مناظره در محیط دانشگاه فراخوانید در حالیکه مراد خودتان (آقای هاشمی) در حضور همین دانشجویان واستاید ودر همین محیط به قول خودتان به دور از حب وبغض وآرام، قسم دروغ به امام زاده میرسالار جد بنده را خورد وآن را به صورت کلیپی ماندگار در آرشیو ذهنی دانشجویان واستاید دانشگاهها به امانت گذاشته اید.

  در جای دیگر مشاور فرهنگی حاج عدل (عدل هاشمی) نیز بحث فتنه را پیش کشید وآن را آفت ویرانگر دانسته و با آوردن چند آیه از قرآن فتنه را مورد نکوهش قرار داد که از نظر من هم فتنه امری ناپسنداست ولی من در تعجبم که چرا حاج آقا نقد منصافانه را فتنه قلمداد کرده، آقای هاشمی وخودشان را مسلمان شیعه و منتقدان را فتنه گر خوانده است! در صورتیکه درجامعۀ اسلامی همه به اندازۀ فهم درکشان از امور و در حد استطاعت مسئول هستند و می باید به مسئولیت شان عمل کنند. ((کلکم راع و کلکم مسئول عن رعیته))

  یکی از این مسئولیت ها نقد همۀ کسانی است که در مناصب مختلف قرار دارند. وباز تعجب میکنم از یک مبلغ دین که (منتقدان) را در لوای ادبیاتی مشکوک ومجهول الصدق در متن خود با استناد به آیه ها واحادیث نبوی که راه سعادت همه ما مسلمانان است استفاده کرده وبا این ابزار دیگران راتحت فشار قرار دهد. ولی خدمت شما عرض کنم ما در بهترین زمان که فرصت کافی در اختیار نماینده محترم هست از نحوه کار ایشان انتقاد کردیم آن هم انتقادی منصفانه و قصد افتادن به جان کسی را نداریم.

  نکته بسیار مهم وحساس که تقاضا دارم مردم توجه کنند، شاهکار تفسیر وترجمه متفاوت مشاور فرهنگی آقای هاشمی از ترجمه آیه قران کریم است! او که ملبس به لباس روحانیت است جهت از میدان بدر کردن منتقدان وحتی تحریک احساسات دینی مردم واژه “سوزش” را جایگزین “سرزنش” کرده است که امری بسیار بدیهی و خطرناک در دین و در حقیقت تحریف در ترجمه قرآن جهت کوبیدن مخالفان سیاسی است.

  سوره ۵: المائدة – جزء ۶ :

  “يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَنْ يَرْتَدَّ مِنْكُمْ عَنْ دِينِهِ فَسَوْفَ يَأْتِي اللَّهُ بِقَوْمٍ يُحِبُّهُمْ وَيُحِبُّونَهُ أَذِلَّةٍ عَلَى الْمُؤْمِنِينَ أَعِزَّةٍ عَلَى الْكَافِرِينَ يُجَاهِدُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَلَا يَخَافُونَ لَوْمَةَ لَائِمٍ ذَلِكَ فَضْلُ اللَّهِ يُؤْتِيهِ مَنْ يَشَاءُ وَاللَّهُ وَاسِعٌ علِيمٌ”

  اى كسانى كه ايمان آورده‏ ايد هر كس از شما از دين خود برگردد به زودى خدا گروهى [ديگر] را مى ‏آورد كه آنان را دوست مى دارد و آنان [نيز] او را دوست دارند [اينان] با مؤمنان فروتن [و] بر كافران سرفرازند در راه خدا جهاد مى كنند و از سرزنش هيچ ملامتگرى نمى‏ ترسند اين فضل خداست آن را به هر كه بخواهد مى‏ دهد و خدا گشايشگر داناست (۵۴)

  بهتر است شما نگران آفت نباشید چراکه از نگاه (حمید خویی پژوهشگر نهج البلاغه) “دورویی” جزوچهار آفت اصلی دین اسلام است. تا دیر نشده همه باید به فکر این آفت باشیم، من تمام علمای استان وحوزه را دعوت میکنم جلواین کارها (تحریف مقدسات)گرفته شود .

  ۴- دربحث مسائل عمرانی، زمان پیشین آقای هاشمی در دوران قرارگاه سازندگی تا الان بحث خیلی متفاوت است از زمین تا آسمان! الان دیگر بحث اختصاص وگرفتن بودجه جهت پروژه و مدیریت راهبردی است که از هزاران فیلتر رد میشود و با قبل بسیار متفاوت است، به مصداق ضرب المثل “گاو نر میخواهد ومرد کهن”

  گاهی خدمات خیرین محترم را به رخ مردم می کشند، باید گفت مگر خیرین جهت رضایت آقای هاشمی کار میکنند؟ بهتراست در مورد این آمار(آورده خیرین)، این دو سال را با دو سال قبل از آقای هاشمی مقایسه کنید، سهمی که خیرین به حوزه شهرستانهای کهگیلویه آوردند ۵/۱ برابر دوسال جاریست وباز هم چرا خدمات نظام جمهوری اسلامی ودولت را همه را به صورت تبلیغی مصادر به نفع نماینده میکنید؟ الحمدالله که سایت، کانال تلگرام، پیج اینستا دارید، پس دستورالعملهای مکتوبی که توسط آقای هاشمی گرفته میشود روی سایت و فضای مجازی بگذارید و تنها خود را به طرحهای قبل وبعد از خود نرسانید و عکس بگیرید!

  ۵- در خصوص دوستانی که گفتند نماینده های قبلی در کمسیونهای بی ارزش بودند، باید ذکر کنم، اگر دوستان فقط وظایف این سه کمیسون را مطالعه کنند به نتیجه میرسندکه کدام کمسیون دوای درد این حوزه میباشد:

  کمیسیون کشاورزی (آقای بزرگواری)کمسیون اصل نود (آقای موحد) وکمیسون انرژی (آقای هاشمی)

  کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی(آقای بزرگواری):  یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است. این کمیسیون برای انجام وظایف محوله در محدوده کشاورزی، منابع آب، دام و طیور، شیلات، محیط زیست و هواشناسی تشکیل می‌شود.

  کمیسیون اصل نود قانون اساسی مجلس شورای اسلامی(آقای موحد): تخصصی ترین کمیسیون مجلس شورای اسلامی که حتی بر قوه مجریه وقضائیه نظارت دارد وعلاوبر مسائل مهم مملکتی رسیدگی به شکایات از دیگر قوا هم هست .

  کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی(آقای هاشمی):  یکی از کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی است. این کمیسیون برای انجام وظایف محوله در محدوده نفت، گاز، برق، سدها و نیروگاه‌های آبی و برقی، انرژی اتمی و انرژی‌های نو تشکیل می‌شود.

  با کمی دقت میبینم که کمسیون انرژی در استان ما فقط به درد شهرستان گچساران میخورد و حتی شهرستان بهمئی با وجود دهها حلقه چاه، نفت آن در خوزستان تصفیه میشود وتنها در آمدی ناچیز از سهم آلاینگی دارد وهمه می دانند آمار درآمد نقتی آن کذب است وحتی اندک در آمد آلایندگی را به صورت گدایی توسط فرماندار وشهرداران مطالبه میشود، و حوزه ما با وجود اشتغال مردم به دامداری وکشاورزی بیشتر محتاج همان کمسیون انرژی ودر بحث کلان روابط بین قوه جهت امتیاز گیری به کمسیون اصل نود بیشتر احتیاج دارد .

  در پایان، منِ منتقد نیز در جهت هر نوع همکاری برای پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی در حد توانم آمادگی دارم وبه شما نیز توصیه میکنم با ارائه طرح وبرنامه تازه جهت پیشرفت شهرستان کهگیلویه و استان کهگیلویه وبویراحمد و کار های عملی، بهتر میتوانید منتقدان را توجیه یا به اصطلاح از میدان بدر کنید.

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  2 نظر برای “آقای هاشمی! جوانمردی در فتنه گر خواندن منتقدان منصف نیست”
  1. کارشناس گفت:

   کهگیلویه این دوسال نابود شد تمام مدیران کل که داشتیم اقای تاج گردون همه را از پیش عدل هذف کرد وحتی جرات ندارد به تاجگردون بگوید چرا اینکار می کنید واقعا کهگیلویه محروم شده است خدایا این دوسال زودتر تمام شود تا کمتر حسرت بخوریم

   0

   0
  2. دهدشتی گفت:

   بسیارشیوا

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز پنج شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “دو راه پیش پای مسئولان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران”
 • واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد به شایعات
 • گفتگو با اولین فرماندار زن در کهکیلویه و بویراحمد/ سياست‌هاي دولت تدبير و اميد را در شهرستان دنا پيگيري و عملي مي‌كنم
 • افزایش خودسرانه ۲۵تا۵۰درصدی کرایه تاکسی در دوگنبدان صحت دارد؟؟
 • نفتی ها باید کار را در گچساران تمام می کردند/حسرت صعود در تهران تمدید شد+تصاویر
 • تجمع اعتراضی کامیون داران یاسوجی جلوی اداره کل حمل و نقل جاده ای کهگیلویه و بویراحمد+تصویر
 • خروج آمریکا از برجام؛ بازنده کیست؟!
 • افزایش بی‌‌حساب و کتاب قیمت گوشت قرمز در بازار گچساران
 • فرماندار دنا تغییر می کند/برای اولین بار در استان یک زن فرماندار خواهد شد
 • چرا کهگیلویه و بویراحمد مکانیک ماهر و نانوای خوب ندارد؟
 • پرونده غارت‌گران زمین‌های «کلاغ‌نشین» گچساران تشکیل شد
 • ورود به مناطق حفاظت شده گچساران ممنوع است
 • مراسم یادبود مرحوم محمد تاجگردون در مسجد نور تهران برگزار شد+تصاویر
 • روز سخت و نفسگیر مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان مقابل استاندار/احمدی:تا ۳۰۰ سال دیگر هم سراغ واحدهای راکد نمی‌رفتید
 • ماجرای تیراندازی به یک منزل مسکونی در گچساران
 • یادداشت غلامرضا پاکدل پیش از دیدار حساس برگشت پلی اف فوتبال/بی صبرانه منتظر حضور سبزتان هستیم
 • نگاهی به ویژگی ها و موقعیت سید قدرت الله حسینی و غلامرضا تاجگردون بعنوان دو رقیب احتمالی
 • عملکرد فرهنگی شهرداری دهدشت صفر است
 • اعتماد به نفس بهمن فرازمند رمز صعود تیم فوتبال نفت گچساران به لیگ دسته یک
 • در گفتگوی محمود منطقیان با فانوس زاگرس مطرح شد:از عملکرد عدل هاشمی و تاجگردون تا دلایل محرومیت و سهم مدیران کهگیلویه در استان و آینده اطلاح طلبی در کهگیلویه/ منطقیان:دخالتی درانتخابات دوره قبل کهگیلویه نکردم ، موحد کار شخصی می کرد نه عام المنفعه /بخش دوم