طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۶ آذر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 67374 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ سردبیر بحث چرایی سوق داده شدن بخشی از به اصطلاح اصولگرایان گچساران و باشت در انتخابات اسفند ۹۴ به سمت غلامرضا تاجگردون تحلیلهای گوناگونی را این روزها به همراه داشته است.   اما براستی علت جذب شدن برخی فعالان سیاسی اصولگرا به سمت تاجگردون در انتخابات دوره دهم چیست؟   یکی از مشکلات […]

  فانوس زاگرس؛

  سردبیر

  بحث چرایی سوق داده شدن بخشی از به اصطلاح اصولگرایان گچساران و باشت در انتخابات اسفند ۹۴ به سمت غلامرضا تاجگردون تحلیلهای گوناگونی را این روزها به همراه داشته است.

   

  اما براستی علت جذب شدن برخی فعالان سیاسی اصولگرا به سمت تاجگردون در انتخابات دوره دهم چیست؟

   

  یکی از مشکلات عرصه سیاسی کشور ضعف احزاب و جریان های سیاسی در کار تشکیلاتی منسجم و تدوین برنامه های طولانی مدت خصوصا در بحث آموزش است.نبود برنامه های منظم، تبیین اندیشه و تعریف صحیح از فعالیت سیاسی توسط احزاب باعث گردید نسل های بعد از انقلاب خصوصا در دو دهه اخیر تنها از اصولگرایی و اصلاح طلبی نامی را برگزینند و هیچ آگاهی و شناخت دقیق یا نسبی از آرمان و اندیشه های این دو جریان سیاسی نداشته باشند و یکی از دلایلی که برخی جریانات سیاسی در سالهای اخیر دچار افراط و تفریط می شوند همین عدم آگاهی ار خط مشی ها و پیروی از سلیقه و فهم شخصی است.

  البته در از ریل خارج شدن احزاب سیاسی در سالهای اخیر عوامل دیگری هم دخیل هستند اما چیزی که در استان کهگیلویه و بویراحمد مشاهده می گردد این است که اکثر فعالان سیاسی نگاه عمیقی به واقعیات نداشته و تنها در مبارزات انتخاباتی خود را اصولگرا یا اصلاح طلب می دانند.

   

  اگر نگاهی به عمر سیاسی افرادی که سالها با آگاهی فعالیت سیاسی انجام داده اند داشته باشیم به نکته روشنی درمورد آنان خواهیم رسید و آن پایبندی محکم بر اعتقادات فکری و سیاسی خود است.

   

  در حوزه گچساران و باشت افرادی چون حاج بهرام تاجگردون،علی خواجوی،علیرضا کفایی،بهادر رمضانزاده،مرحوم نبی زاده،یدالله مرادی،عزیز رحمانی اصل و …هیچگاه حاضر نشده اند به خاطر مقتضیات زمانی فکر و اندیشه خود را معامله یا تغییر دهند و شاید این یکی از اصلی ترین مرام های سیاسی یک سیاستمدار واقعی است.البته این نکته هم قابل بیان است که گاهی افرادی در گذشته بخاطر دلایل مختلف از اندیشه خود فاصله و به سمت مقابل چرخیده اند که اگر این چرخش بخاطر دگرگونی بنیادی در اندیشه آنان بوده و به قصد معامله و فرصت طلبی اینوری آنوری نچرخند هیچ اشکالی ندارد که فردی ابتدا اصلاح طلب بعد یک اصولگرای واقعی یا بالعکس شود اما مشکل جامعه امروز ما افرادی است که بخاطر منفعت هر بار به سمتی میچرخند.

   

  اما خب در انتخابات دوره دهم مجلس شورای اسلامی در حوزه گچساران و باشت در رقابت دو قطبی شکل گرفته بین غلامرضا تاجگردون بعنوان کاندیدای مورد حمایت اصلاح طلبان و علی فولادی وندا بعنوان کاندیدای مورد حمایت اصولگرایان برخی کسانی که ادعای اصولگرایی داشتند و با برچسب این جریان به مجلس راه یافته یا در جلسات فکری آنان حضور داشته و عمری فعالیت سیاسی انجام می دادند در حق جریان فکری خود کم لطفی کردند.

   

  چرخش این افراد به خاطر  پیشرفت شهر یا انتخاب اصلح که این روزها از سوی برخی ها بیان می شود بدور از واقعیت است و همچنین باید گفت تغییر بنیادی در تفکر آنان برای این چرخش شکل نگرفته بود بلکه عوامل دیگر دخیل بود.

   

  یکی از عوامل اختلافات درون حزبی بود که باعث گردید مخالفت برخی از آنان با گزینه انتخاب شده،از ورود مستقیم به این کارزار پرهیز کنند.عامل بعد پیش بینی برخی اصولگرایان از شکست قطعی فولادی وندا بود و این مهم باعث گردید آنان از اعتبار خود در این شکست قابل پیش بینی شده هزینه ننمایند که این خود نوعی تاکتیک سیاسی است.

   

  عامل بعد همان عدم شناخت یا بی تفاوتی و نداشتن تعصب سیاسی افراد به مرام نامه یک جریان فکری- سیاسی بود که نگاه این افراد از فعالیت سیاسی رسیدن به مقام یا رسیدن به نان بود که باعث گردید چرخش های منعفت طلبانه به سمت تاجگردون بوجود آید.

   

  در پایان باید گفت انتخابات دروه دهم مجلس شورای اسلامی در گچساران درس ها و عبرت های جالبی به همراه آورد که می تواند برای جریان های سیاسی این حوزه مبدا آغاز برخی تدبیرها و تفسیرها باشد.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  6 نظر برای “چرایی چرخش برخی اصولگرایان گچساران به سمت تاجگردون ؟؟”
  1. استاد گفت:

   جناب به اصطلاح سردبیر
   بیکاری تو هر موضوعی نظری از خودت درمیکنی
   یعنی اگر حرف نزنی میگن نوار خالیییی

   1

   1
  2. دوگنبدانی گفت:

   اینها که اصولگرا نیستن.اینها حزب بادن.اصولگرای واقعی کسی است که اگه برادرشم کاندید بشه بهش رای نده.

   6

   0
  3. ب گفت:

   د اصولگراهای که بطرف تاجگردون امدند میشناسم انسانهای محترمی هستند وبرای عمران وابادانی شهرشان امدند وخط سیاسی خود را هم دارند که همه دیدند کسانی که در انتخابات مجلس امدن طر ف تاجگردون انتخاب ریاست جمهوری رای به خط خود دادند کسانی هم مریض هستند بین اختلاف می اندازند که می شناسید خودشان نمی توانند یکاداره

   1

   1
  4. ناشناس گفت:

   اصولگراهایی۰که۰به۰تاج۰رای۰دادند۰دنبال۰منافع۰شهرشون۰هستند۰اماافرادی۰که۰نام۰بردی۰بجزتاجگردون۰وخواجوی۰همه۰اهل۰معامله۰بودند

   1

   0
  5. مندنی گفت:

   یک دوستی داشتم خودش و برادرانش تقسیم شده بودند بین کاندیداها خودش با حاج غلام بود برادرش با جعفری پدرشون هم نگاهی به حسینی داشت اینا ضرر نکردند چون الان همه کاره هستند
   ما هم داریم کوگرو می خونیم!!!!!!! والا

   1

   0
  6. اصولگرای باوی گفت:

   اصولگرایانی که به تاجگردون رای دادن فقط بخاطر منافع شخصی بود. اگر برای منافع عمومی و پیشرفت و توسعه شهر بود که الآن توسعه شتاب بیشتری گرفته پس چرا در برابر تاجگردون موضع مخالف گرفته اند و پشت سرش بد و بیراه و حرفهای نامربوط میزنند؟ شک نکنید بعضی از آنها برای استخدام و اشتغال فرزندانشان در ادارات و شرکتها و بعضی برای گرفتن پستهای مدیریتی توسط بستگانشان و عده ای هم برای استفاده از تسهیلات و وامها و دیگر امتیازات( تصرف زمینهای منابع ملی و شهرداری و مسکن و شهرسازی)، به سمت تاجگردون چرخش کردند. عده ای یقین داشتن که فولادی شکست میخورد و خود را به کاندیدایی که احتمال قبولی اش صددرصد بود نزدیک کردند و برای نزدیک شدن از همدیگر سبقت میگرفتند. عده زیادی از اصولگرایانی که این دوره در رکاب تاجگردون بودند چون به منافع شخصی و اهداف خود نرسیدند، پس از سپری شدن حدودا شش ماه از دوره نمایندگی تاجگردون بنای مخالفت و نواختن ساز مخالف را سر دادند و شروع به شایعه پراکنی و مخالفت شدید پشت سر نماینده کردند. البته در جلو و روبروی تاجگردون به تعریف و تمجید وی میپردازند. که بارهای خودم شاهد این قضایا بوده ام که بعضی از به اصطلاح اصولگرایان(حامی تاج) پشت سر تاجگردون بد و بیراه میگفتند ولی وقتی با تاج روبرو میشد شروع به تملق و چاپلوسی میکردند. عده قلیلی از اصولگرایان حامی تاجگردون چون به منافع خود رسیدن از تاجگردون فاصله گرفتند.

   1

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • حکم اعدام ۴ سارق طلافروشی یاسوج صادر شد+جزییات
 • در فکر پسا نبی زاده و اندیشه ایشان باشیم”
 • کلافگی و سردرگمی چند ماهه ساکنان یک کوچه در کیامرثی دوگنبدان/وقتی خود ساکنان کار شهرداری را انجام میدهند +تصاویر
 • “نقدی بر برخی حامیان مدیر آموزش و پرورش گچساران”
 • فرمانده سابق سپاه کهگیلویه و بویراحمد: مسؤولیت‌ها گذراست و آن چه می‌ماند خاطره خوب است
 • محمدی تبار خبر داد:تلف شدن ۱۵ بز و بزغاله در روستای عنا بر اثر برخورد صاعقه+تصویر
 • شرایط ناعادلانه مزایده مغازه های بازارچه جدید شهر دهدشت/لزوم تجدید نظر شهرداری دهدشت در شرایط مزایده
 • “قومیتگرایی و از دست دادن مدیران موفق”
 • به مناسبت روز جهانی غذا/نگرانی هایی که جدی گرفته نمی شود
 • “سرهنگ بیعت اصل”،سخنگوی نامزدهای اصولگرا گچساران و باشت
 • تشکیل پرونده قضایی برای مدیرکل ورزش و جوانان کهگیلویه و بویراحمد
 • اخبار بویراحمد و دنا؛مجتمع رفاهی یاسوج پارکینگ می‌شود/تعیین تکلیف زیرگذر “چنار برم” شهرستان دنا بعد از گذشت ۱۰ سال/ورودی‌های پایتخت طبیعت ایران ساماندهی می‌شود/عملیات اجرایی ۳ پروژه عمرانی در شهرستان دنا متوقف شده است/بی توجهی فاحش مسئولان آبفای شهری یاسوج به هدر روی آب
 • پهپادی کاملا ایرانی بر فراز بام نفتی ایران
 • واکنش مدیرکل سازمان هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد به خبر فانوس زاگرس؛ هواشناسی هرگز در خواب نیست
 • خبر خوش نوروزی برای بخش خصوصی
 • دلسوزان اصیل انقلاب باید اشعری های زمان خود را بشناسند
 • مدیر آموزش و پرورش بهمئی؛ دفاع از دولت در اولویت کاری مدیران
 • فرمانده سپاه فتح استان کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد
 • “بویراحمد گرمسیر” و انتخابات مجلس یازدهم
 • غلبه سیاسیون بر اراده‌ی استاندار؟
 •