طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۲ آذر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 67187 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری هر چند که تا انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که در اسفند ۹۸ برگزار خواهد شد زمان زیادی باقی است اما هم اکنون در فضای سیاسی کشور اشاره هایی به این انتخابات از سوی برخی سیاسیون مطرح می گردد که نشان می دهد از هم اکنون جریان های […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

  هر چند که تا انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی که در اسفند ۹۸ برگزار خواهد شد زمان زیادی باقی است اما هم اکنون در فضای سیاسی کشور اشاره هایی به این انتخابات از سوی برخی سیاسیون مطرح می گردد که نشان می دهد از هم اکنون جریان های سیاسی خود را کم کم برای ورود به مبحث های این ماراتن مهم سیاسی آماده می کنند.

  دکتر عارف رئیس فراکسیون امید مجلس دهم از انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی بعنوان گام چهارم اصلاح طلبان یاد کرده است که این خود نشان از اهمیت موضوع دارد.

   

  در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز گاهگاهی در خصوص انتخابات دوره یازدهم از برخی گزینه های محتمل مثل ستار هدایت خواه،حجت الاسلام بزرگواری،سید محمد موحد سوالاتی پرسیده می شود که همه آنان اظهار داشتند باید دید وضعیت چگونه خواهد شد بعد تصمیم خواهیم گرفت.

   

   

   

  در حوزه گچساران و باشت نیز آنچه قابل پیش بینی است حضور چهارم غلامرضا تاجگردون در عرصه رقابت های انتخاباتی خواهد بود و جریان اصولگرایی این حوزه نیز آنگونه که یدالله مرادی از چهره های فعال این طیف امروز خبر داده است با قدرت در این انتخابات حضور خواهند داشت.

  آیا مردم گچساران و باشت از تاجگردون عبور خواهند کرد

  غلامرضا تاجگردون که در حال حاضر ششمین سال دوره نمایندگی خود را سپری می کند به احتمال زیاد در انتخابات آتی نیز کاندیدا خواهد شد.مردی که مخالفان و موافقان وی هر دو اذعان دارند که شکست دادن او کار راحتی نخواهد بود.

   

  تاجگردون در انتخابات دو دوره اخیر به خوبی حمایت های مردمی و جریان اصلاح طلبی را پشت سر خود داشته و توانسته با اختلاف فاحش بر رقیبان پیروز شود.در دور قبل وی توانست ۷۴ درصد آراء را به خود اختصاص دهد تا جایی که برخی افراد اردوگاه اصولگرایی نیز نام وی را در صندوق های رای ریختند.افرادی که بنا به ادعای یدالله مرادی اکثر آنان از حمایت کردن تاجگردون پشیمان هستند.

   

  خود غلامرضا تاجگردون نیز آگاه است که انتخابات دوره یازدهم انتخابات بسیار سختتری نسبت به انتخابات دوره دهم خواهد بود.از یک جهت جنس مطالبات مردمی تغییر کرده و در اسفند ۹۸ وزن مطالبات از وی به مراتب از مطالبات سال های ۹۰ و ۹۴ سنگینتر خواهد بود که کارنامه تاجگردون در انتخاب و روی آوردن مجدد مردم به وی خیلی موثر خواهد بود.دو سال پیش روی برای تاجگردون در زمینه اشتغال که مطالبه اصلی مردم در سال ۹۴ از وی بود خیلی مهم است.از سوی دیگر پیش بینی می شود تاجگردون در انتخابات آتی در میان ترک زبانان و حامیان اصولگرای خود در انتخابات دوره دهم، ریزش آرا خواهد داشت که شاید امری طبیعی باشد.

   

  بطور قطع دردوره یازدهم رقیب تاجگردون چهره قوی تری نسبت به علی فولادی وندا خواهد بود که اجماع بهتری پشت سر وی صورت خواهد گرفت.

   

  آن چیزی که تا به امروز احساس می شود این است که فعل عبور از تاجگردون هنوز به مرحله خواستن در اکثریت مردم حوزه گچساران و باشت نرسیده مگر اینکه تا اسفند ۹۸ اتفاقاتی رخ دهد.

  دوئل غلامرضا تاجگردون-سید قدرت الله حسینی

  دوئلی که می تواند در اسفند ۹۸ نفس گیر و پرشور باشد.در برخی محافل اصولگرایی شنیده می شود که اکثر آنان معتقدند تنها شخصی که می تواند رقیب جدی برای تاجگردون باشد کسی نیست جزء سید قدرت الله حسینی نماینده دوره هشتم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی.

   

  مردی که نفوذ و شناخت خوبی در میان اقوام خصوصا در حوزه باشت دارد.زمزمه هایی به گوش می رسد که وی بی تمایل برای حضور در انتخابات پیش روی نیست و با درس گرفتن از عوامل شکست فولادی تلاش می کند با اجماع خوبی به مصاف رقیب دیرینه خود برود.

   

  پیشتر نیز نشستی با حضور علیمراد جعفری،احمد خورشیدی آزاد،سید قدرت الله حسینی،فولادی وندا و چندچهره تاثیرگذار اصولگرایی برگزار گردید که به نوعی همه متحد گشتند اتفاقات انتخابات دوره دهم تکرار نشود و هر کدام که به میدان آمد سایر حمایت همه جانبه داشته باشند که نفوذ خورشیدی در میان ترک زبانان،جعفری در بویراحمد گرمسیر می تواند تاثیرگذار باشد.

   

  شخص سید قدرت قطعا از تاکتیک قدیمی خود در نفوذ در مردم برای افزایش سبد رای خود استفاده خواهد کرد اما با این تفاسیر باز تاجگردون رقیب سرسختی است و شکست دادن وی راحت نیست.

   

  دوئل تاجگردون- اردلان زینل زاده

  یکی دیگر از چهره هایی که می تواند رقیب جدی ای باشد و دوئل پرشوری را در اسفند ۹۸ رقم بزند به میدان بیاید اردلان زینل زاده شهردار سابق و محبوب مورد حمایت اصولگرایان باشد.فردی که از سبد رای خوبی برخوردار است و حرف هایی برای گفتن دارد.

  تنها راه شکست تاجگردون؟؟؟

  در انتخابات میان دوره ای سال ۱۳۸۰ دو گزینه مورد حمایت اصلاح طلبان و حاج بهرام تاجگردون یعنی رهام عبدی پور و عبدالرحیم عبدی پور اجماع نکردند و هر دو در صحنه انتخابات ماندند تا این مرحوم نبی زاده اصولگرا باشد که به مجلس راه یابد.اکنون اگر جریان اصلاح طلبی گچساران و باشت بخواهند از تاجگردون عبور و چهره هایی از این طیف را همراه وی وارد کارزار کنند می توان گفت کار برای وی سخت خواهد شد اما قطعا جریان اصلاح طلبی حاضر به از دست دادن یک کرسی نخواهد شد و چنین راه را نخواهد پیمود و گزینه های مطرح این طیف نیز تمایلی به رقابت با رفیق سیاسی خود را نخواهند داشت و تا وقتی تاجگردون در صحنه باشد ورود نخواهند کرد.

  در پایان باید گفت روزهای دوران نمایندگی بسرعت گذری می شود و برآورده کردن حداکثر مطالبات مردمی می تواند تداوم موفقیت های یک نماینده را رقم بزند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  37 نظر برای “آیا مردم گچساران و باشت از تاجگردون عبور خواهند کرد/دوئل تماشایی در راه است”
  1. یلدا عباسی دانشجوی عمران گفت:

   زینل زاده جوان و پر کار و فنی و عمرانی و دارای سوابق روشن و پاکدست بهترین گزینه ی

   5

   4
   • ناشناس گفت:

    تمام پر کاریش به پشتوانه تاجگردون بود

    1

    1
   • حمید بزرگزاده دیل گفت:

    درودی بیکرانه
    هر چند فعلا زود هستش که در مورد انتخابات ۱۱ ام نظر داد ولی !!!!
    امیدوارم یا بهتر بگویم ارزوی ما اینه که با یک کاندیدا البته قوی و قدر وارد کارزار انتخاباتی شوند ،
    چه شود !!!!!
    شکست دادن رقیب قدر و قوی ، لذتش ، دو چندان میشود !!

    1

    2
  2. طایفه عالیشاهی گفت:

   دکتر تاجگردون واسه طایفه بزرگ عالیشاهی هیچ قدمی بر نداشته و حدود ۸ هزار رای دهنده رو از دست میده

   4

   4
   • ناشناس گفت:

    بله دیگه، چون به شما باج نداده نباید بهش رای بدید، عجب منطقی دارید، مگه گچساران چقدره که تاجگردون بخواد به همه باج و خراج بپردازه، تاجگردون برای عموم مردم کار میکنه و این برای مردم کافیه مردم هم به فکر خودشون هستند تا به فکر اینکه بخوان ببینن بزرگ طایفشون به پست و مقامی رسیده یا نه، نقد تاجگردون رو به نسیه ی هیچ کس عوض نخواهیم کرد

    3

    0
  3. باشت باوی ا گفت:

   دو سال دیگه کسی زنده نیست

   2

   1
  4. گچساران گفت:

   ……. کارش فقط فریب دادن می باشد

   1

   0
  5. باوی گفت:

   …….فقط طرفدار سرمایه داران و پیمانکاران می باشد

   1

   1
  6. باشت گفت:

   فقط هوای فامیلهایش را دارد و بقیه را در کما نگه داشته

   5

   2
   • ناشناس گفت:

    همین شماها با این تفکرات تاریخ مصرف گذشته شهر رو نابود کردین، کی نسل شما منقرض میشه خدا می دونه. نماینده مسیول پست و مقام دادن به مردم نیست بلکه کارش قانون گذاری و اباد کردن شهر هست

    2

    1
  7. ناشناس گفت:

   تاجگردون بهترین گزینه س
   کاربلد
   دلسوز
   مومن

   6

   2
  8. ناشناس گفت:

   با تشکر از آقای دری
   ولی جناب هنوز خیلی زوده که اسم زینل زاده را کنار بزرگانی همچون سید قدرت و تاجگردون میارین کسی که بدرستی نتونست یه شهرداری را اداره کنه بزار بنده خدا را یه وقت جوگیر میشه

   5

   1
  9. شرمت الله گفت:

   تمام شان جمع شوند بیشتر از رای فولادی در سبد نخواهند داشت

   8

   1
  10. دوگنبدانی گفت:

   تعجب میکنم شما حتی نمی دونید رهام عبدی پور اصولگرای تندروست.ایشان در لیست وزرای پیشنهادی ستاد مهرورزی سال ۸۸ گزینه نخست پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی بودن.

   2

   1
  11. ناشناس گفت:

   تاج گردون هر چه اوباش و ارازل بود رو بجای افراد تحصیل کرده و با سواد گذاشته سر کار بره همون افراد دورو بریش براش کار انجام بدن

   5

   4
  12. ناشناس گفت:

   درجواب عالیشاهی اولاعالیشاهی این رای که شمامیفرمایی ندارنداگرداشتندحداقل درشورافاطمه ملکزاده وغلام شکوهی رامی فرستادنددومامدیرکل هواشناسی رییس دانشگاه ازادگچساران و۰۰۰عالیشاهی هستندسوماروستاهای خودراببینیدوباقبل ازان مقایسه کنید

   7

   0
  13. ناشناس گفت:

   تفسیرجالبی نبودهم سیدقدرت میدونه هم زینل زاده که هیچوقت نمیتونندباتاجگردون رقابت کننداصلاقابل مقایسه نیستندسیدقدرت فقط درچندروستای باشت رای داره وافرادمنافع طلبی که همه انهارامی شناسندوزینل زاده درهمان بویراحمدگرمسیروجهه ای نداره تاجگردون تاسالیان سال هست بشرطی که بیادهم لیاقتش راداره هم محبوبیت داره هم وزنه ای سنگینیه درتهران

   6

   2
  14. هم شهری گفت:

   موحد رقیبشه داداشا

   0

   5
  15. باشت باوی. گفت:

   برید بپرسید چند نفر رو فقط بهزیستی گذاشته سرکار.۶تا۷نفر.!!!!!!همه از طرفداران خودش.
   پتروشیمی گچ،برق،نفت هم همینطور یه مشت با رابطه و ناتوان..کو عدالت.ما که درخواست میدیم میگن کار نیس…حسینی هم همینجور.رای هرگز!!!نه به ریش بور نه به پارتی باز

   0

   0
  16. نا شناس گفت:

   تا شیرمردی مثل تاج گردون هست هیچ قدرتی نباید پا به عرصه رقابت گذاشت
   می دونی برای چه برای اینکه در مرحله اول شکست می خورد دوم مردم عمل می باشد
   اما کمی تاج گردون به نیروهای اصلی خویش نگاه داشته باشد
   نه اکثریت طیف جدید اصولگرا که تازه اورا همراهی می کنند

   1

   1
  17. عابدزاده گفت:

   زینل زاده با این همه بودجه که تاجگردون برای شهرداری میاورد نتونست یه کاری برای شهر انجام بده حالا شما میخواید بزدگش کنید و با سید قدرت در یک ردیف قرارش بدید؟ بعدش هم ارای بویراحمد گرمسی ۴درصد کل رای دهنده ها ست و بعیده که کسی از این ایل دیگه بتونه قبول بشه ولی از ایل قشقایی احتمالش بیشتره چراکه جمعیت رای دهنده بیشتری داره

   1

   1
   • بویراحمد گفت:

    لطفا برو یکم ریاضی بخون. این دور بویراحمد گرمسیر هیچ حمایتی از تاج نمیکنه.حتی ترکا هم حمایت نمیکنه. تاج یادش رفته با ارای شورای شهر چیکار کرد.یادش رفت توی این ۶ سال هیچ فعالیتی نداشت.یادش رفته تمام پستای مهم رابطه بازی کرد یادش رفته یه مشت ا……… توی پتروشیمی گذاشته سرکار. توی این دوره ما از طرف طایفه های نیمدوری و برافتابی و خانواده ایثارگران تبلیغات منفی ای رو شروع میکنیم و درس خوبی بهش میدیم.

    0

    0
  18. کارمند دانشگاه گفت:

   انشاالله دور بعد مستقیما علیه تاج ستاد میزنیم.تاج نشان داد فقط آدم خودخواه و منفعت طلبی است.جز شعار هیچ کاری نکرده.با این رئیسی که برای دانشگاه آزاد گذاشته،دانشگاه رو نابود کرد.قربون همون سی قدرت

   2

   1
  19. ناشناس گفت:

   فقط تاج

   0

   0
  20. دوگنبدانی گفت:

   تنها راه شکست تاجگردون تعدد کاندیداست.از هرطایفه یک نفر کاندید شود.یعنی روش خودش قومگرایی رو پیش بگیرید.جعفری سیدقدرت فولادی افشین پور زینل زاده خلاصه ده پانزده نفر کاندید بشن.با توجه به اینکه نیمدوریها دیگه به تاجگردون رای نمیدن تاجگردون برای رای به التماس میفته.

   0

   1
  21. سادات محله گفت:

   نه تحلیل الکی کنید نه رایتون راخراب کنیدتا تاجگردون برا مجلس ثبت نام می کنه هیچکس توان مقابله با اون را نداره

   2

   3
  22. ناشناس گفت:

   تاجگردون کلاه گشادی بر سر ترکها و بویراحمدی ها گذاشت .جایی گفته بود که میخام انتقام …….. رو از بویراحمد بگیرم .پس جناب تاجگردون کی بیاد انتقام …….. رو از شما بگیره که رو سفره ش بزرگ شدین ولی در نهایت لگد زدین زیر سفره

   3

   1
  23. مهندس م گفت:

   فقط تاج گردون امیرکبیر استان

   0

   2
  24. نفتی هوادار تاجگردون گفت:

   مهمترین حامی دکتر تاجگردون عملکرد مثبت ایشان و خدمات بی سابقه اش می باشد.
   فقط اگر در برخی انتصابها در این حدود سه سال تغییراتی بدهد خیلی خوب است.
   البته در حوزه نفت الان بر عکس یک سال قبل مدیرعامل قوی و توانمندی دارد که واقعا عالی است. مهندس صیدالی حرف ندارد.

   1

   1
  25. محمد گفت:

   تاج گردن …………..زد. خیلی ریزش آرا داره

   2

   0
  26. حمید گفت:

   ای بابا !!!!
   کجای کارید شما؟؟؟؟؟
   اقای تاجگردون دنبال معاون اولی رئیس جمهوری در انتخابات ۱۴۰۰ ریاست جمهوری هست انوقت شما در خصوص رای اوری ایشون در مجلس می گردید؟؟؟

   0

   0
  27. ناشناس گفت:

   دلخوش باشین تا اسفند هم ترکها را ی دارن هم بویرگرمسیر ولی به پای حاجی نمیرسن خودتون و خسته نکنیدتلاش کنید برای دورهای بعد البته اگر تاج نباشه

   0

   0
  28. سهراب گفت:

   تاجگردون اندازه خودشو تا اندازه جعفر گ….پایین آورده ،قطعا مردم دیگه بهش رای نخواهند داد

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • با حضور مسئولان استانی صورت گرفت؛بررسی مشکلات سد چم شیر گچساران و عدم پرداخت مطالبات کارگران
 • حکم جالب برای شکارچی یک راس کل وحشی در کهگیلویه و بویراحمد
 • اندر حکایت آشتی استاندار با نماینده کهگیلویه
 • نرخ کرایه حمل و نقل برون شهری در گچساران ۲۰ درصد افزایش یافت
 • جدیدترین خبرها از عملیات تفحص پیکر جانباختگان سانحهATR
 • ریخت و پاش های بدون خروجی و اسراف پول بیت المال در صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد
 • پتروشیمی بویراحمد وارد فاز اجرایی شد
 • در دیدار شهردار تهران با رئیس جمهور چه گذشت؟
 • آقای استاندار؛ از چه فرد یا گروهی می‌ترسید؟
 • “استانداری کهگیلویه و بویراحمد در دست جریان بویراحمد”
 • مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری کهگیلویه و بویراحمد منصوب شد
 • رئیس محیط زیست گچساران خبر داد:پروژه تونل دیل – چرام مشکل زیست‌محیطی دارد
 • حکایت دو کودک کار یاسوجی که دلشان برای “پدر” تنگ شده است
 • پوزش فرمانداری مهربان اما لجباز
 • فوتبال و همبستگی اجتماعی
 • حضور سرمایه گذار ایتالیایی و چینی در محل ساخت پتروشیمی دنا بویراحمد+تصاویر
 • مدیرعامل شرکت پخش فرآورده های نفتی کهگیلویه و بویراحمد:افزایش قیمت بنزین صحت ندارد
 • “دو راه پیش پای مسئولان تیم فوتبال نفت و گاز گچساران”
 • واکنش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کهگیلویه و بویراحمد به شایعات
 • گفتگو با اولین فرماندار زن در کهگیلویه و بویراحمد/ سياست‌هاي دولت تدبير و اميد را در شهرستان دنا پيگيري و عملي مي‌كنم