طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۰ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 66889 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   رییس دانشگاه یاسوج به آخرین جزئیات از روند ساخت پارک علم و فناوری در مرکز استان پرداخت .   روز گذشته در جلسه شورای پژوهش ، که عده ای از مدیران در جلسه حاضر نبودند و این باعث عصبانیت استاندار و بیان مواضع تند نسبت به این مدیران شد . اما مهمترین […]

  فانوس زاگرس؛

   

  رییس دانشگاه یاسوج به آخرین جزئیات از روند ساخت پارک علم و فناوری در مرکز استان پرداخت .

   

  روز گذشته در جلسه شورای پژوهش ، که عده ای از مدیران در جلسه حاضر نبودند و این باعث عصبانیت استاندار و بیان مواضع تند نسبت به این مدیران شد . اما مهمترین موضوع نبودن رئیس دانشگاه یاسوج بود که استاندار وی را از سمت دبیری شورای پژوهش عزل کرد موضوعی که به مذاق رحیمی خوش نیامد و به شدت نسبت به آن واکنش نشان داد.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ،محمود رضا رحیمی  صبح امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت: هدف از برگزاری این جلسه تشریح فعالیت های دوره طولانی برای راه اندازی پارک علم و فناوری است که این روزها زیاد بر سر زبان ها افتاده است.

   

  وی بیان کرد:در روزهای گذشته شاهد بودیم که در باره موضوع این پارک هرکس می خواست ثابت کند در قلم زدن مهارت دارد و مقصر را معرفی کند.

   

   

   

  رحیمی بیان کرد: انتظار داشتیم خبرنگاران در این عرصه با ما تماس می گرفتند و توضیح می خواستند اما چنین اتفاقی نیفتاد.

   

  رییس دانشگاه یاسوج  اظهار کرد: هرکس بلند می شد به این موضوع یا ترشی یا فلفل یا بادمجان به ان اضافه می کرد .

   

  وی گفت: ما خیلی واضح می گوییم چه اتفاقی رخ داده است در استان این پارک یک شاهکار بود اما به گونه ای دیگر نمایان می شود.

   

  رحیمی ادامه داد: ما ادعا نمی کنیم پارک خیلی خوبی است اما همین که تا اینجا رسیده است سختی های زیادی را متحمل شدیم.

   

  وی به گلایه از اصحاب رسانه پرداخت و گفت: رسالت یک خبرنگار و ارزش یک خبرگزاری در بحث دقت و صحت است نه در کپی یک خبر.
   
  رحیمی افزود: در سفر دولت احمدی نژاد در سال ۸۵ احداث پارک علم و فناوری مصوب شد  و مهر ۸۶ وارد دانشگاه شدم و مسول راه اندازی پارک را به من دادند کار خاصی تا ان زمان انجام نشده بود.
   
  وی گفت: در سالهای گذشته چندین بار موضوع پارک علم و فناوری استان به کلی منتفی شد اما سید موسی خادمی استاندارپیشین کهگیلویه و بویراحمد با جدیت پیگیر این موضوع بودند.
   
  رییس دانشگاه یاسوج ابراز داشت: اگر یک حرکت ماندگار بین فرزندان این استان رخ داده باشد شروع این حرکت بود یک هماهنگی بسیار منسجم رخ داده است.
   
  وی افزود: مقصر کردن در این مورد خوب نیست و باید قدردان فرزندان این استان باشیم و در حقیقت ما از آب کره گرفتیم از هیچی پارک درست کردیم.
   
  رییس دانشگاه یاسوج یک مطالبه سازمان یافته ای در این زمینه رخ داد و ما خود را در مضان اتهامات قرار دادیم که این پارک به نتیجه برسد.
   
  وی گفت: تابلوی پارک علم و فناوری را نصب کردیم و جواب ندادیم زیرا همه اینها با برنامه و عامدانه بود و از آبروی خودمان گذشتیم که این کار به نتیجه برسد.
   
  رحیمی با اشاره به تعداد واحدهای فناوری در دانشگاه یاسوج گفت: ۳۸ واحد فناوری در دانشگاه یاسوج داریم که قبل از حضور من ۸ تا بود.
   
  رئیس دانشگاه یاسوج افزود: نظرما برای راه اندازی پارک علم و فناوری دو سوله است که به دنبال انها هستیم یکی سوله غدیر استانداری و دیگری سوله ای در ضلع غربی دانشگاه پیام نور استان است.
   
  وی ادامه داد: سوله استانداری در گذشته مصوب شد که به پارک علم و فناوری اختصاص یابد اما چرا تا کنون محقق نشده است 
   
  وی ابراز داشت: استاندار که در جلسات به مدیران خوب می تاپند در این مورد نیز بتاپند که مصوبه روی زمین نماند.
   
  رحیمی گفت: استاندار وارد شود و موضوع واگذاری این سوله را ظرف یک تا دو ماه اینده حل کنند و مدیریت خود را در این مورد نشان دهد. 
   
  رئیس دانشگاه یاسوج افزود: ما استاندار را برای حل مشکل این سوله به چالش می طلبیم.
   
  وی گفت: استاندار که غیر بومی است و  خواستار تغییرات است در این مورد مدیریت خود را نشان دهد.
   محمودرضا رحیمی با بیان اینکه در سطح کشور دانشگاه‌ها آیین‌نامه‌ها و مقررات خاص خود را دارد، اظهار کرد: دانشگاه یاسوج یک دستگاه علمی و پژوهشی، و این در حالی است استانداری کهگیلویه و بویراحمد تنها یک دستگاه نظارتی و اجرایی است.
  رحیمی در ادامه با اشاره به جلسه دیروز کارگروه پژوهش، بیان کرد: آقای استاندار دیروز در جلسه کارگروه پژوهش و فناوری استان با عصبانیت و ناراحتی اظهار کرد که « از نظر من رئیس دانشگاه یاسوج دیگر دبیری شورای پژوهش نیست» و در واقع رسانه‌ها نوشته‌اند که رئیس دانشگاه یاسوج برکنار شده است، این در صورتی است که معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم دستور العمل‌هایی را برای هفته پژوهش به استانداران ابلاغ کرده، و باید از استاندار کهگیلویه و بویراحمد پرسید که آقای احمدی بعد از ۸ روز که از این ابلاغیه می‌گذرد، چه اهمیتی به هفته پژوهش داده است؟
  وی تصریح کرد: بر اساس آئین‌نامه‌ی پژوهش تبصره ۲، بند الف ماده ۴، رئیس ستاد فناوری کشور، استانداران را مورد خطاب قرار داده است که رئیس ما در حوزه فناوری و پژوهش استاندار است.

   

  رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه افزود: استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابتدا باید آئین‌نامه شورای پژوهش و فناوری را می‌خواند، و در اولین جلسه بنده را به عنوان دبیر پژوهش انتخاب می‌کرد و در جلسه بعدی مرا عزل می‌کرد، چرا که بنده هنوز از سوی استاندار جدید استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رئیس شورای پژوهش و فناوری به عنوان دبیری انتخاب نشده‌ام که ایشان مرا با آن عصبانیت عزل می‌کنند.

   

  رحیمی‌ با بیان اینکه آئین‌نامه شورای پژوهش روشن و صریح است، اظهار داشت: ابتدا باید استاندار آن را می‌خواند و خواسته‌هایش را بیان می‌کرد و اگر در برنامه‌ریزی خود ناتوان بودیم، آن وقت هر چه می‌خواستند، می‌گفتند. این اشکال از کیست، هیچ دعوت‌نامه‌ای برای بنده به مناسبت هفته پژوهش و فناوری ارسال نشده است. حتی تلفنی هم به بنده اطلاع‌ نداده‌اند.

  وی افزود: آقای استاندار این آئین‌نامه‌ها هم در سایت‌های اینترنتی وجود دارد، و شما می‌تواند بروید، بینید و بخوانید. نمی‌توانیم خارج از چارچوب و قانون کاری انجام بدهیم‌. و در این چارچوب هر کس باید وظیفه خود را انجام دهد.

  رئیس دانشگاه یاسوج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر مدیران، اظهار کرد: در آئین‌نامه‌های جامع مدیریتی امده است که رئیس دانشگاه یاسوج توسط وزیر علوم انتخاب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ابلاغ می‌شود و بعد وزیر می‌تواند آن را به هیئت دولت ابلاغ کند. رئیس دانشگاه در یک میدان شهر عوض نمی‌شود، حتی استاندار هم در میدان و کوچه بازار تغییر نمی‌کند، حکم هیچ رئیس دانشگاهی و یا استانداری با یک شب‌نامه‌ها لغو نمی‌شود.

   

  رحیمی گفت: با آبروی استان بازی نکنید، و هر روز عده‌ای کاغذی را زیر بغل می‌گذارند و با حضور در وزارتخانه به دنبال تغییر مدیران هستند، این کار را نکنید، وزارتخانه‌ها به این حرف‌ها بهایی نمی‌دهند چرا که آنها تخصصی کار می‌کنند.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “واکنش تند رئیس دانشگاه یاسوج به اظهارات استاندار”
  1. کارمند گفت:

   واقعا باید اساتیدی مثل ع………،ک…….،………ت…… و… که هر روز دارن زیراب بچه های استان رو تو تهران میزنن خجالت بکشن.نمایندگان باید بدانن اینا همه اصولگرا و فرصت طلب هستن

   1

   1
  2. ناشناس گفت:

   مظان درست استو

   0

   0
  3. ناشناس گفت:

   از چی داری دفاع می،کنی ستاری که معاون پژوهشی رییس جمهور هست اشتباه میگه، استاندار هم اشتباه میکنه ما،هم که میبینیم اشتباه میبینیم فقط حضرت عالی در مورد پارک درست میگی؟

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بی اطلاعی فرماندار و رئیس دفتر نماینده از تغییر مدیر آموزش و پرورش گچساران
 • تشکیل شورای پیشگیری از جرائم با حضور معاون قضایی استان در شهرستان چرام+تصاویر
 • “آزمون وزرای مردود”
 • استخدام ۱۰۰ فرزند شهید با مدرک دیپلم و زیر دیپلم در دستگاه‌های اجرایی استان
 • در نامه ای به دادستان گچساران/لزوم نظارت بر فعالیت موسسات خیریه در شهرستان
 • آموزه های سعدی شیرین سخن
 • بارش ۵۲ میلی متری باران در منطقه دیل /آخرین وضعیت جوی استان
 • گزارش تصویری آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری گچساران /مزارعی:ملک ۱۰۰۰میلیاردی در گچساران به بیت المال بازگشت
 • مراسم تودیع و معارفه دادستان های سابق و جدید چرام برگزار شد+تصاویر
 • بررسی پروژه های آبرسانی کهگیلویه بزرگ با حضور وزیر نیرو
 • ابراز نگرانی فرماندار بویراحمد از افزایش خودکشی
 • ‍ وادادگی برخی مدیران گچسارانی پس از بیماری تاجگردون
 • نشست هم اندیشی رئیس آموزش و پرورش ، مربیان ورزش مدارس با رئیس و اعضا هیئت هندبال لنده+تصاویر
 • یک غروب بارانی در گچساران به روایت تصویر
 • کشف ۲ محموله سنگین تخته چوب mdf در باشت
 • رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد معرفی شد
 • مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ابقاء شد
 • سلاخی انسانیت پشت عابر بانک بن‌سلمان
 • گزارشی از آخرین وضعیت سد چم‌شیر گچساران
 • گزارش تصویری همایش پیاده روی خانوادگی در گچساران
 •