طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۳۰ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 66889 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛   رییس دانشگاه یاسوج به آخرین جزئیات از روند ساخت پارک علم و فناوری در مرکز استان پرداخت .   روز گذشته در جلسه شورای پژوهش ، که عده ای از مدیران در جلسه حاضر نبودند و این باعث عصبانیت استاندار و بیان مواضع تند نسبت به این مدیران شد . اما مهمترین […]

  فانوس زاگرس؛

   

  رییس دانشگاه یاسوج به آخرین جزئیات از روند ساخت پارک علم و فناوری در مرکز استان پرداخت .

   

  روز گذشته در جلسه شورای پژوهش ، که عده ای از مدیران در جلسه حاضر نبودند و این باعث عصبانیت استاندار و بیان مواضع تند نسبت به این مدیران شد . اما مهمترین موضوع نبودن رئیس دانشگاه یاسوج بود که استاندار وی را از سمت دبیری شورای پژوهش عزل کرد موضوعی که به مذاق رحیمی خوش نیامد و به شدت نسبت به آن واکنش نشان داد.

   

  به گزارش فانوس زاگرس ،محمود رضا رحیمی  صبح امروز در نشست با خبرنگاران ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول گفت: هدف از برگزاری این جلسه تشریح فعالیت های دوره طولانی برای راه اندازی پارک علم و فناوری است که این روزها زیاد بر سر زبان ها افتاده است.

   

  وی بیان کرد:در روزهای گذشته شاهد بودیم که در باره موضوع این پارک هرکس می خواست ثابت کند در قلم زدن مهارت دارد و مقصر را معرفی کند.

   

   

   

  رحیمی بیان کرد: انتظار داشتیم خبرنگاران در این عرصه با ما تماس می گرفتند و توضیح می خواستند اما چنین اتفاقی نیفتاد.

   

  رییس دانشگاه یاسوج  اظهار کرد: هرکس بلند می شد به این موضوع یا ترشی یا فلفل یا بادمجان به ان اضافه می کرد .

   

  وی گفت: ما خیلی واضح می گوییم چه اتفاقی رخ داده است در استان این پارک یک شاهکار بود اما به گونه ای دیگر نمایان می شود.

   

  رحیمی ادامه داد: ما ادعا نمی کنیم پارک خیلی خوبی است اما همین که تا اینجا رسیده است سختی های زیادی را متحمل شدیم.

   

  وی به گلایه از اصحاب رسانه پرداخت و گفت: رسالت یک خبرنگار و ارزش یک خبرگزاری در بحث دقت و صحت است نه در کپی یک خبر.
   
  رحیمی افزود: در سفر دولت احمدی نژاد در سال ۸۵ احداث پارک علم و فناوری مصوب شد  و مهر ۸۶ وارد دانشگاه شدم و مسول راه اندازی پارک را به من دادند کار خاصی تا ان زمان انجام نشده بود.
   
  وی گفت: در سالهای گذشته چندین بار موضوع پارک علم و فناوری استان به کلی منتفی شد اما سید موسی خادمی استاندارپیشین کهگیلویه و بویراحمد با جدیت پیگیر این موضوع بودند.
   
  رییس دانشگاه یاسوج ابراز داشت: اگر یک حرکت ماندگار بین فرزندان این استان رخ داده باشد شروع این حرکت بود یک هماهنگی بسیار منسجم رخ داده است.
   
  وی افزود: مقصر کردن در این مورد خوب نیست و باید قدردان فرزندان این استان باشیم و در حقیقت ما از آب کره گرفتیم از هیچی پارک درست کردیم.
   
  رییس دانشگاه یاسوج یک مطالبه سازمان یافته ای در این زمینه رخ داد و ما خود را در مضان اتهامات قرار دادیم که این پارک به نتیجه برسد.
   
  وی گفت: تابلوی پارک علم و فناوری را نصب کردیم و جواب ندادیم زیرا همه اینها با برنامه و عامدانه بود و از آبروی خودمان گذشتیم که این کار به نتیجه برسد.
   
  رحیمی با اشاره به تعداد واحدهای فناوری در دانشگاه یاسوج گفت: ۳۸ واحد فناوری در دانشگاه یاسوج داریم که قبل از حضور من ۸ تا بود.
   
  رئیس دانشگاه یاسوج افزود: نظرما برای راه اندازی پارک علم و فناوری دو سوله است که به دنبال انها هستیم یکی سوله غدیر استانداری و دیگری سوله ای در ضلع غربی دانشگاه پیام نور استان است.
   
  وی ادامه داد: سوله استانداری در گذشته مصوب شد که به پارک علم و فناوری اختصاص یابد اما چرا تا کنون محقق نشده است 
   
  وی ابراز داشت: استاندار که در جلسات به مدیران خوب می تاپند در این مورد نیز بتاپند که مصوبه روی زمین نماند.
   
  رحیمی گفت: استاندار وارد شود و موضوع واگذاری این سوله را ظرف یک تا دو ماه اینده حل کنند و مدیریت خود را در این مورد نشان دهد. 
   
  رئیس دانشگاه یاسوج افزود: ما استاندار را برای حل مشکل این سوله به چالش می طلبیم.
   
  وی گفت: استاندار که غیر بومی است و  خواستار تغییرات است در این مورد مدیریت خود را نشان دهد.
   محمودرضا رحیمی با بیان اینکه در سطح کشور دانشگاه‌ها آیین‌نامه‌ها و مقررات خاص خود را دارد، اظهار کرد: دانشگاه یاسوج یک دستگاه علمی و پژوهشی، و این در حالی است استانداری کهگیلویه و بویراحمد تنها یک دستگاه نظارتی و اجرایی است.
  رحیمی در ادامه با اشاره به جلسه دیروز کارگروه پژوهش، بیان کرد: آقای استاندار دیروز در جلسه کارگروه پژوهش و فناوری استان با عصبانیت و ناراحتی اظهار کرد که « از نظر من رئیس دانشگاه یاسوج دیگر دبیری شورای پژوهش نیست» و در واقع رسانه‌ها نوشته‌اند که رئیس دانشگاه یاسوج برکنار شده است، این در صورتی است که معاونت پژوهشی و فناوری وزارت علوم دستور العمل‌هایی را برای هفته پژوهش به استانداران ابلاغ کرده، و باید از استاندار کهگیلویه و بویراحمد پرسید که آقای احمدی بعد از ۸ روز که از این ابلاغیه می‌گذرد، چه اهمیتی به هفته پژوهش داده است؟
  وی تصریح کرد: بر اساس آئین‌نامه‌ی پژوهش تبصره ۲، بند الف ماده ۴، رئیس ستاد فناوری کشور، استانداران را مورد خطاب قرار داده است که رئیس ما در حوزه فناوری و پژوهش استاندار است.

   

  رئیس دانشگاه یاسوج در ادامه افزود: استاندار کهگیلویه و بویراحمد ابتدا باید آئین‌نامه شورای پژوهش و فناوری را می‌خواند، و در اولین جلسه بنده را به عنوان دبیر پژوهش انتخاب می‌کرد و در جلسه بعدی مرا عزل می‌کرد، چرا که بنده هنوز از سوی استاندار جدید استان کهگیلویه و بویراحمد به عنوان رئیس شورای پژوهش و فناوری به عنوان دبیری انتخاب نشده‌ام که ایشان مرا با آن عصبانیت عزل می‌کنند.

   

  رحیمی‌ با بیان اینکه آئین‌نامه شورای پژوهش روشن و صریح است، اظهار داشت: ابتدا باید استاندار آن را می‌خواند و خواسته‌هایش را بیان می‌کرد و اگر در برنامه‌ریزی خود ناتوان بودیم، آن وقت هر چه می‌خواستند، می‌گفتند. این اشکال از کیست، هیچ دعوت‌نامه‌ای برای بنده به مناسبت هفته پژوهش و فناوری ارسال نشده است. حتی تلفنی هم به بنده اطلاع‌ نداده‌اند.

  وی افزود: آقای استاندار این آئین‌نامه‌ها هم در سایت‌های اینترنتی وجود دارد، و شما می‌تواند بروید، بینید و بخوانید. نمی‌توانیم خارج از چارچوب و قانون کاری انجام بدهیم‌. و در این چارچوب هر کس باید وظیفه خود را انجام دهد.

  رئیس دانشگاه یاسوج در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تغییر مدیران، اظهار کرد: در آئین‌نامه‌های جامع مدیریتی امده است که رئیس دانشگاه یاسوج توسط وزیر علوم انتخاب و به شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور ابلاغ می‌شود و بعد وزیر می‌تواند آن را به هیئت دولت ابلاغ کند. رئیس دانشگاه در یک میدان شهر عوض نمی‌شود، حتی استاندار هم در میدان و کوچه بازار تغییر نمی‌کند، حکم هیچ رئیس دانشگاهی و یا استانداری با یک شب‌نامه‌ها لغو نمی‌شود.

   

  رحیمی گفت: با آبروی استان بازی نکنید، و هر روز عده‌ای کاغذی را زیر بغل می‌گذارند و با حضور در وزارتخانه به دنبال تغییر مدیران هستند، این کار را نکنید، وزارتخانه‌ها به این حرف‌ها بهایی نمی‌دهند چرا که آنها تخصصی کار می‌کنند.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “واکنش تند رئیس دانشگاه یاسوج به اظهارات استاندار”
  1. کارمند گفت:

   واقعا باید اساتیدی مثل ع………،ک…….،………ت…… و… که هر روز دارن زیراب بچه های استان رو تو تهران میزنن خجالت بکشن.نمایندگان باید بدانن اینا همه اصولگرا و فرصت طلب هستن

   1

   0
  2. ناشناس گفت:

   مظان درست استو

   0

   0
  3. ناشناس گفت:

   از چی داری دفاع می،کنی ستاری که معاون پژوهشی رییس جمهور هست اشتباه میگه، استاندار هم اشتباه میکنه ما،هم که میبینیم اشتباه میبینیم فقط حضرت عالی در مورد پارک درست میگی؟

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز یکشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۶
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • واکنش عضو شورای،شهر یاسوج به خبر دخالت اعضای شورای شهر در انتخاب معاونان شهردار یاسوج/دهراب پور:از همان ابتدا مخالف انتخاب نستهن مقدم بودم
 • نشست غلام محمد زارعی با جمعی از مردم سی سخت /نماینده بویراحمد و دنا:در دو سال آینده شهرستان دنا را توسعه یافته تر خواهیم دید/+ تصاویر
 • نشست هم اندیشی رؤسای هیئت ها و مربیان ورزش قهرمانی نفت با حضور مدیر منابع انسانی شرکت بهره بهرداری نفت و گاز گچساران
 • بویراحمد نیاز به پتروشیمی ندارد/ تصویری از منطقه‌ زیبای سقاوه بویراحمد که پتروشیمی آن را نابود می‌کند
 • “چینش مدیریتی”و نقش نمایندگان استان در مجلس
 • تحلیل سؤال یک گزینه ای حامیان “موحد”
 • نامه ای به آیت الله ملک حسینی ؛ جلوی انحراف تریبون ها را بگیرید / امام جمعه محترم یاسوج را برای بقیه استان الگو قرار دهید
 • عدل هاشمی پور؛عده ای دنبال کار و کاسبی هستند / خادم مردم هستم به هیچ جریان سیاسی تعلق ندارم
 • بودجه ۹۷ و ابهامات یارانه ای
 • تتلو پشت پرده “دیدار با رئیسی” را فاش کرد
 • امام جمعه شهر باشت ؛ هر مسئول و مدیری باید به اندازه کارو جایگاه شغلی حقوق دریافت نماید/نواقصات لایحه پیشنهادی بودجه ۹۷ دولت از دیدگاه حجت الاسلام عبودی
 • با حضور مسولان ،دوستداران طبیعت و محیط زیست ؛ طرح جنگلانه در گچساران اجرا شد+تصاویر
 • باید لبخند را به گچساران برگردانیم
 • تخریب اصالت های اکولوژیک و جاذبه های توریستی دنا!
 • انهدام باند مخوف سارقان زورگير در گچساران
 • امام جمعه قلعه رئیسی:برخی افساد طلبند نه اصلاح‌طلب/این چه روشنفکری است که دختران شیعه فکلی مکلی شده اند
 • “موحد”یک قطب قطعی انتخابات ۹۸ در “کهگیلویه بزرگ”
 • رونمایی از کتاب “قشقایی های ایران” در دانشگاه آزاد گچساران+زمان
 • شهردار یاسوج از خود استقلال دارد؟/ماجرای سهم‌خواهی علنی اعضای شورای شهر یاسوج از شهردار
 • سه انتصاب در شهرداری یاسوج/نستهن مقدم معاونان خود را انتخاب کرد