طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲۳ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 66348 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ شهردار یاسوج به همراه رئیس و اعضای شورای شهر با فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.   به گزارش فانوس زاگرس،رئیس شورای شهر یاسوج در ابتدای این دیدار با تقدیر از همکاری های گذشته نیروی انتظامی با شورای شهر و شهرداری گفت : از آنجا که هدف شورای شهر و […]

  فانوس زاگرس؛

  شهردار یاسوج به همراه رئیس و اعضای شورای شهر با فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد دیدار کردند.

   

  به گزارش فانوس زاگرس،رئیس شورای شهر یاسوج در ابتدای این دیدار با تقدیر از همکاری های گذشته نیروی انتظامی با شورای شهر و شهرداری گفت : از آنجا که هدف شورای شهر و شهرداری و همچنین نیروی انتظامی رفاه شهروندان و ایجاد نظم و انضباط شهری است، شورای پنجم شهر یاسوج و شهرداری آمادگی تعامل و ارتباط تنگاتنگ با نیروی انتظامی را دارد.

   

  سید هدایت اکبری با بیان اینکه جزیره ای عمل کردن به نفع شهر نیست، ابراز داشت: بسیاری از مشکلات گذشته بخاطر عدم هماهنگی بوده است و با تعامل و تقویت ارتباط می توان از این مشکلات عبور کرد.

   

  حمله با چاقو به ماموران شهرداری

  اکبری افزود: در مقطعی با هماهنگی خوب پلیس راهور و نیروهای شهرداری در بحث ساماندهی وانت بارها اقدامات خوبی صورت گرفت که بخاطر دلایلی این موضوع رها شد و مشکلاتی مجددا به وجود آمد.

  وی با تاکید بر رفع مشکلات سطح شهر و رفاه شهروندان، گفت: مدتی پیش نیروهای اجرائیات شهرداری مورد ضرب شتم و حمله با چاقو قرار گرفتند که اگر نیروی انتظامی همراه با نیروهای اجرائیات شهرداری باشدف قطعا کسی توان تعرض و برخورد با این نیروها را ندارد.

  اکبری با بیان اینکه اگر پلیس راهور همکاری نکند، بخشی از کار دچار مشکل می شود و اگر نیروهای انتظامی و یگان ویژه همکاری نکنند بخش دیگری از کار می لنگد، بیان کرد: با توجه به اینکه هدف نیروی انتظامی و شهرداری خدمت به مردم و رفع مشکلات و افزایش رفاه شهروندان است، می طلبد از بازوی پرتوان نیروی انتظامی برای همکاری با نیروهای شهرداری استفاده شود.

  رئیس شورای شهر یاسوج تصریح کرد: یکی از اساسی ترین مشکلات شهر یاسوج بحث حاشیه نشینی و سکونتگاه های غیرمجاز است که حتی از یاسوج به عنوان مهاجرپذیرترین شهر کشور یاد می شود و اگر نیروی انتظامی با نیروهای شهرداری همکاری نکند در بحث ساخت و سازهای شبانه مشکلات زیادی برای شهر بوجود می آید.

   

  جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز و ساماندهی وانت بارها

  وی افزود: مهمترین خواسته ما همکاری نیروی انتظامی در بحث اجرائیات، وانت بارها و سد معبرها، ساخت و سازهای غیرمجاز و شبانه است.

  سیدهدایت اکبری با تاکید بر اینکه شهرداری باید محل مناسبی و ایجاد زیرساخت برای وانت بارها ایجاد کند، تصریح کرد: در حوالی فرودگاه شهر یاسوج به دلیل حضور وانت بارها مشکلات ترافیکی و اجتماعی زیادی برای شهروندان ایجاد شده است که امیدواریم نیروی انتظامی با همت و قاطعیتی که در دوره گذشته به خرج دادند و مسیر ورودی شهر از سمت شیراز را پاکسازی کردند اقدام نمایند تا محیطی امن برای شهروندان ایجاد شود.

  اکبری گفت: نمی خواهیم نان کسی بریده شود و کسانی که با وانت بار به میوه فروشی مشغول هستند از روی ناچاری و بیکاری به این شغل روی آورده اند که می بایست شهرداری این موضوع را ساماندهی کند و محلی برای آنان در نظر بگیرد.

  وی اضافه کرد: در شهرهای بزرگ و همجوار از جمله شیراز برای حل این مشکل ساعات مشخصی از شبانه روز که ترافیک کمتری وجود دارد، به دست فروشان اجازه داده می شود که فعالیت کنند.

  رئیس شورای شهر یاسوج خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته مشکلاتی در بحث پروانه و مطالبات با نیروی انتظامی وجود داشت که از شهرداری خواستیم این مشکلات را برای افزایش سطح همکاری و تعامل رفع نماید.

   

  همکاری شهرداری و نیروی انتظامی رفاه شهروندان را در پی دارد

  شهردار یاسوج نیز در این نشست گفت: چیزی که اکنون در شهر می بینیم و آنچه که اکنون در دید بصری شهروندان است، با چیزی که انتظار داریم فاصله دارد و قطعا تغییر این وضعیت مقاومت هایی را در پی دارد.

  دکتر نستهن مقدم با بیان اینکه نیروی انتظامی مظهر اقتدار نظام است و شورای شهر مظهر تجلی اراده مردم در امر دمکراسی است، ابراز داشت: تعامل نیروی انتظامی و شهرداری به عنوان مدیریت شهر می تواند صحنه های زیبایی از نظم و هماهنگی و خدمت رسانی به شهر و شهروندان بوجود بیاورد.

  مقدم تصریح کرد: در بحث جمع آوری برخی مشاغل مزاحم قطعا مقاومت هایی خواهد بود و بهتر است نیروی انتظامی برای حفظ نظم همکار و همیار شهرداری باشد تا تصمیات درست بدون هتک حرمت و بدور از حاشیه انجام بپذیرید.

  مقدم با بیان اینکه از رئیس کل دادگستری درخواست کرده ایم تا آندسته از همکاران ما که در بحث نظم شهری انجام وظیفه می کنند، اصول و ضوابط قضایی، حقوقی و شهروندی را آموزش ببینند، افزود: نیروی انتظامی نیز می تواند در بحث آموزش ضابط قضایی در شهر به شهرداری کمک نماید.

  شهردار یاسوج افزود: به عنوان نمونه در بحث پلیس ساختمان و ساماندهی مشاغل نیاز وجود دارد که نیروهای شهرداری برای انجام صحیح امور صحیح با ضوابط و مقررات آشنایی داشته باشند تا خللی در انجام وظیفه بوجود نیاید و در بحث نیروی انسانی شهرداری نیز توانمندسازی شود.

  وی خاطرنشان کرد: یکی از برنامه های مدیریت شهری ساماندهی صنوف و مشاغل است بطوریکه در تلاش هستیم خیابان هایی را به صنوف خاص اختصاص دهیم تا شهروندان در مدیریت زمان و حتی هزینه خود بهتر بتوانند عمل نمایند و مراجعات به شهر با توجه به نیاز مردم دسته بندی شود.

  مقدم ادامه داد: ممکن است این اقدامات بعضا با برخی مقاومت ها همراه باشد که نیروی انتظامی می تواند در این زمینه کمک شایانی داشته باشد.

  وی همچنین با اشاره به حجم بالای تخلفات ساختمانی بیان داشت: وضعیت تخلفات ساختمانی که عدد بالایی است که قبلا رسانه ای شده است و گفته شده که ۹۵ درصد ساخت و سازها دارای تخلفاتی است اگرچه نمی توان این آمار را به صراحت تائید کرد اما وضعیت مطلوبی هم شاهد نیستیم.

  شهردار یاسوج ادامه داد: برای برخورد با این تخلفات نیز نیازمند یاری و همکاری نیروی انتظامی هستیم و ما نیز حاضر به همکاری و تعامل با نیروی انتظامی هستیم.

  نستهن مقدم تاکید کرد: بخاطر از آنجا که نابهنجاری ها و مشکلاتی که بعضا در ادامه تخلفات و مشکلات شهری بوجود می آید، گریبانگیر نیروی انتظامی خواهد شد، نگاه شهرداری به نیروی انتظامی درخواست برای همکاری با اراده شهرداری نیست و معتقدیم نیروی انتظامی باید با خواست و اراده خودش در رفع مسایل شهری حضور داشته باشد.

  وی با برشمردن مشکلاتی که بخاطر ساخت و سازهای غیرمجاز بوجود می آید، بیان داشت: ساخت و سازهای غیراستاندارد باعث می شود تا در مواقع بحرانی خودروهای امدادی آتش نشانی، هلا احمر و انتظامی نتوانند خدمت رسانی کنند.

   

  افزایش ۲۵ درصدی جمعیت یاسوج در سال

  مقدم گفت: بر اساس آمار شهر یاسوج رشد چشمگیری دارد و تا ۲۵ درصد افزایش جمعیت سالانه را نیز تجربه کرده است و تداخل فرهنگ های مختلف از اقصی نقاط استان و کشور را در این شهر شاهد هستیم که نیازمند برنامه ریزی و اقدام برای پیشگیری از مشکلات آتی هستیم.

  شهردار یاسوج بیان کرد: ایجاد پارک های محله و ساماندهی فضای سبز در محلات یکی از برنامه های شهرداری برای جلوگیری از مشکلات و تبعات تداخل فرهنگ ها و راحتی و آسایش خانواده ها است.

  وی ابراز امیدواری کرد: کارگروه های مشترک میان شهرداری و نیروی انتظامی به صورت منظم تشکیل شود و اقدامات صورت گرفته بررسی شود و برای آینده نیز برنامه ریزی مناسب صورت گیرد تا نتایج کار مورد ارزیابی قرار گیرد.

  احمدی کیش: باید تعریف درستی از سد معبر داشته باشیم

  احمدی کیش عضو شورای شهر یاسوج در این دیدار گفت: در هر پدیده و آسیب اجتماعی که سد راه توسعه می شود، چند متغییر تاثیر گذار است و یکی از پدیده های اجتماعی شهر ترافیک است که پلیس، شهرداری و مردم در آن تاثیر گذار هستند.

  فرشید احمدی کیش با بیان اینکه متاسفانه در اذهان عمومی، در ذهن پلیس، شهرداری، شورای شهر و مسئولان این باور را بوجود آورده ایم که علت اصلی ترافیک، سد معبر است، چرا که تعریف درستی از سد معبر نداریم، خاطرنشان کرد: همکاران ما در شهرداری یاسوج سد معبر را بد تعریف کرده اند و چرا مسئول ترافیک در این جلسه حضور ندارد و موضوعات را رصد نمی کند.

  وی افزود: متغییر دیگر پلیس است که عملکرد راضی کننده ای دارد و دیگر متغییر در این موضوع مردم هستند.

  احمدی کیش با انتقاد از عدم فرهنگسازی خواستار توجه رسانه ها به چنین موضوعاتی شد و گفت: رسانه های محلی عامل مهمی در فرهنگسازی هستند.

  وی با تاکید بر اینکه باید تعریف درستی از سد معبر داشته باشیم، بیان کرد: تابلوها را نمی بینیم، مغازه هایی که از حد مجاز خود عبور را نمی بینیم اما این دستفروشان و یا این وانت هایی که میوه می فروشند را به عنوان عامل ترافیک می دانیم!

  دست فروشان اگر واسطه ای داشتند به مشاغل کاذب روی نمی آورند / فوق لیسانس هایی که نان خشک جمع می کنند!

  عضو شواری شهر یاسوج با بیان اینکه اعضای شورا از با رای مردم آمده اند تا حرف مردم را بزنند، ابراز کرد: خودتان را جای وانت بارها و دستفروشان بگذارید، چه کاری باید انجام دهند؟ چرا ما جایی برایشان تعریف نکنیم و جایی برایشان در نظر نگیریم  و اگر رهایشان کنیم در جامعه آسیب های جدیدی از جمله سرقت، اعتیاد و فحشا گریبانگیر جامعه می شود.

  احمدی کیش ابراز داشت: این افراد بخاطر اینکه کسی را ندارند به این مشاغل روی آورده اند و اگر مثل دیگران مدیرکلی، شهرداری، شورای شهری و یا واسطه ای در ادارات دولتی داشتند به این مشاغل کاذب روی نمی آورند و شاهد نبودیم که فوق لیسانس های ما نان خشک جمع کنند!

  وی افزود: حال که این افراد برای نان شب خانواده به مشاغل کاذب روی آورده اند باید حداقل بخشی از دردهای آنها را تحمل کنیم، باید آنها را ببینیم، جای مناسبی برایشان تهیه کنیم و بعد چنین جلساتی را تشکیل دهیم.

  احمدی کیش ادامه داد: ما ابتدا باید جای خودروها را مشخص کنیم و سپس از نیروی انتظامی استمداد می طلبیدیم که چنین محلی را مشخص کرده ایم و از شما تقاضای همکاری داریم.

  وی بیان داشت: از خودروهایی که در مسیر یاسوج به بلهزار حضور دارند، سوال کردم که گفتند از ما پولی می گرفتند اما به حساب شخصی که زمین اجاره داده بود، واریز نمی کردند و یا مسیر سرآبتاوه به کپرها و حلی آباد تبدیل شده است.

  عضو شورای شهر یاسوج با ارائه پیشنهاداتی در این زمینه، تصریح کرد: اگر شهرداری همکاری کند، در آن قسمت با سازه ای ایجاد می کنیم و آن را ساماندهی می کنیم.

  وی از شورای شهر و شهرداری درخواست کرد: ساعاتی از روز را برای این افراد اختصاص دهند تا بتوانند بخشی از هزینه ها زندگی خود را تامین کنند.

   

  مقدم: بخاطر اشتغال نباید حقوق شهروندی مردم پایمال شود

  شهردار یاسوج در پاسخ به موضوعات مطرح شده از سوی احمدی کیش بیان داشت: با بررسی های انجام شده مشخص شد که فقط یک نفر در حوزه ترافیک شهرداری حضور داشت و هیچ رضایتمندی و عملکرد خاصی از وی وجود نداشت و در بازدیدی که با رئیس پلیس راهور داشتیم ماشین خط کشی شهرداری یاسوج که مدت ها از کار افتاده بود کمتر از ساعت راه اندازی شد و لذا مسئول مربوطه را کنار گذاشتیم و مسئولیت ترافیک شهر یاسوج فعلا با خود بنده است.

  مقدم افزود: با توجه به آماده شدن ماشین خط کشی و ابزار کار با آمادگی پلیس راهور خط کشی های شهر را شروع خواهیم کرد.

  وی درخصوص ساماندهی وانت بارها نیز بیان داشت: ما هم مخالف این نیستیم که بخشی از شهروندان از این طریق ارتزاق کنند ولی نباید شغل مزاحمی بوجود بیاید که شهروندان بخاطر آن آزرده شوند.

  نستهن مقدم با بیان اینکه شهر یاسوج یک متر هم خط کشی ندارد، تصریح کرد: برای این موضوع برنامه ریزی های صورت گرفته است که بزودی اجرا می شود و در خصوص ایجاد موانع ترافیکی در حوزه مدارس نیز عملیات اجرایی شروع می شود.

   

  اکبری: متولی اشتغال برای دست فروشان نیستیم/ در قبال مردم شهروندان مسئولیم

  هدایت اکبری نیز در این خصوص بیان داشت: ما متولی این نیستم که برای دست فروشان اشتغال ایجاد کنیم و وظیفه داریم با ایجاد مبلمان و فضای شهری برای راحتی و آسایش مردم اقدام کنیم.

  رئیس شورای شهر یاسوج ابراز داشت: اما با توجه به اخلاقیات و با توجه اینکه عده ای از این طریق ارتزاق می کنیم، محل هایی برای این افراد اجاره کرده ایم ولی متاسفانه عده از این موضوع سواستفاده کردند و زمین های اجاره ای شهرداری را به حلبی آباد تبدیل کردند و دوباره به خیابان ها هم برگشتند.

  اکبری گفت: ما متولی این نیستیم که وانت ها را حتما برایشان شغل ایجاد کنیم و محلی را با هماهنگی پلیس راهور برایشان در نظر می گیریم و آنها را ساماندهی می کنیم.

   

  نگین تاجی: حاشیه و پیرامون شهر در حال رشد ناموزن است

  فرشاد نگین تاجی دیگر عضو شورای شهر نیز در این نشست گفت: در حوزه مدیریت شهری علاوه بر مدیریت های که وجود دارد، نیروی انتظامی می تواند عملا در جهت پیاده سازی مدیریت شهری و توسعه شهری همکاری کند.

  نگین تاجی گفت: شهر یاسوج بسیار شهر مهاجرپذیری است و به تبع مهاجرت پذیری، حاشیه و پیرامون شهر در حال رشد ناموزن است.

  وی افزود: وقتی رشد ناموزن باشد و مدیریت شهری نتواند سیاست خود را در جهت رشد و پخشایش استاندارد فضاها لحاظ کند، قطعا به همان نسبت مجموعه نیروی انتظامی و دستگاه قضا با مشکلاتی روبرو خواهد شد.

  عضو شورای شهر یاسوج خاطرنشان کرد: با رشد ناموزون حاشیه شهر فضاهایی ایجاد می شود که تولید فضا از سوی مدیریت شهری ناکارمد شود و بواسطه این فضاهای حاشیه ای و خرده فرهنگ ها نابهنجاری هایی ایجاد می شود.

  وی تصریح کرد: بر همین اساس شاهد هستیم که تعداد پرونده هایی که در حوزه پیرامون شهر وجود دارد، بیش از پرونده های مرکز شهر است که این موضوع هم به مسایل معماری و شهرسازی مربوط است.

  نگین تاجی گفت: این نوید را می دهیم که طرح جامع شهر یاسوج در حال شکل گیری است و لیکن در بحث اجرا و درخصوص ساخت و سازهای غیرمجاز و سازه های ناموزون انشالله به کمک نیروی انتظامی بتوانیم به آن چیزی که شایسته شهر و شهروندان ما است، دست پیدا کنیم.

  خوبانی: شهر حق حیات دارد

  خوبانی عضو دیگر شورای شهر هم ابراز کرد: شهر یک پدیده زنده است و حق حیات دارد و اگر شهر دچار یکسری از نابسامانی های شود که باعث شود یکسری مشکلاتی برای شهر بوجود بیاید، شهروندان نیز آسیب می بینند.

  مسعود خوبانی تصریح کرد: در واقع شهر زیبا و با نضاط انسان های بانشاطی خواهد داشت و هدف این نشست نیز دستیابی به همین مهم است.

  وی گفت: علیرغم اینکه شهر یاسوج عنوان پایتخت طبیعت را یدک می کشد ولی درعین حال که غنی است، فقیر هم است.

  خوبانی اضافه کرد: فقر به جغرافیای خاصی مربوط نمی شود و به افکار انسان ها بر می گردد و باید با تعامل و خرد جمعی زمینه ای را فراهم کرد که بتوان کارها و امورات شهر را پیش برد.

  وی تصریح کرد: یکی از دلایل این جلسه خودروهایی است که بر شهر سایه افکنده اند و مشکلاتی از جمله ترافیک برای شهر ایجاد کرده اند و زیبنده شهر نیست.

  خوبانی افزود: خروجی ها و ورودی های هر شهر نماد و شناسنامه شهر هستند و در حال حاضر این ورودی های شهر یاسوج زیبنده نیست و باید کاری کنیم که از این حالت نابسامانی خارج شود و می طلبد با همکاری نیروی انتظامی از این حالت خارج شویم.

   

  رئیس پلیس راهور: تا دو سال دیگر یاسوج قفل می شود

  رئیس پلیس راهور استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: در دوره گذشته مدیریت شهری یاسوج علیرغم اینکه به حوزه عمران و پارک سازی توجه ویژه ای شد اما دغدغه ترافیکی وجود نداشت.

  سرهنگ  اسماعیل خوشوقت افزود: در تمامی جلسات مشترکی که در زمینه های مختلف و ساماندهی وانت بارها گرفته شد، اما این جلسات به نتیجه نرسید و امیدوارم که رویکرد شهر جدید نسبت به مسایل ترافیکی متفاوت باشد.

  رئیس پلیس راهور بیان داشت: اولین وضوع بحث واحد ترافیک است که اگر با این وضعیتی که وجود دارد و خودروهایی که سالانه به شهر اضافه می شود، همین طور ادامه پیدا کند کمتر از دو سال دیگر خیابان های شهر یاسوج با پوشش ترافیکی بالایی روبرو خواهد شد و ظرفیت معابر اشباع خواهد شد.

  وی ادامه داد: بر اساس سیستم شماره گذاری خودروها، در سال گذشته ۴ هزار خودرو پلاک  شد و با این رویه  اگر فکری به حال مشکلات ترافیکی نشود، شاید واقعا در دوسال آینده  با مشکلات عدیده تری روبرو باشیم .

  خوشوقت تاکید کرد: بر همین اساس از دکتر مقدم درخواست می کنیم تیمی را برای واحد ترافیک در نظر بگیرند که کار مطالعاتی انجام دهند و به فکر معابر، ایجاد زیرگذرها و روگذرها و ساماندهی خیابان های یک طرفه باشد و برای معضلات ترافیکی برنامه داشته باشند.

   

  مرکز مانیتورینگ شهر یاسوج راه اندازی شود

  وی با تقدیر از رویکرد شهردار و رئیس شورا بخاطر نوید ایجاد مرکز مانیتورینگ شهر یاسوج، گفت: موضوع دیگر استفاده از بحث تجهیزات الکترونیکی است که اکثر شهرها از آن برخوردار هستند و با توجه به وفور تخلفات در معابر شهر یاسوج نیازمند به مرکز مانیتورینگ است.

  رئیس پلیس راهور با اریه اماری از وضعیت سایر شهرهای کشور درخصوص برخورداری از تجهیزات الکترونیکی، ابراز داشت: در شهرهای استان کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه هیچ اقدامی نشده است.

   

  وضعیتی که وانت بارها بوجود آورده اند دهن کجی به قانون است

  سرهنگ اسماعیل خوشوقت با بیان اینکه وضعیتی که وانت بارها بوجود آورده اند به نوعی دهن کجی به قانون، شهرداری و نیروی انتظامی است، گفت: تیم اجرایی شهرداری در این زمینه خوب اقدام می کند اما این راهکارها جوابگو نیست و در جلسات گذشته مقرر شد نقاطی برای ساماندهی وانت بارها در نظر گرفته شود که منتظریم این نقاط پیش بینی شود و وانت بارها ساماندهی شود.

  وی بیان داشت: در سطح شهر یاسوج که مرکز استان است، خط کشی معابر وجود ندارد که حتی به شهروندان آموزش داده شود و در تقاطع ها نیز چراغ عابر وجود ندارد که این موضوعات نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

   

  ۷۰ درصد فوتی ها تصادفات مربوط به عابران است

  خوشوقت به اهمیت ایمن سازی معابر عابر پیاده نیز تاکید کرد و گفت: قریب به ۷۰ درصد از فوتی ها تصادفات در چند ماهه گذشته مربوط به عابران پیاده بوده است.

  وی افزود: بویژه در نزدیکی مدارس و محل تردد دانش آموزان و مکان های پر تردد انتظار داریم ایمن سازی انجام شود.

  خوشوقت اضافه کرد: اصلاح نقاط حادثه خیز و اصلاح مشکلات هندسی برای کاهش تلفات و تصادفات نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

  رئیس پلیس راهور به ساماندهی علایم و تابلوها هم اشاره کرد و گفت: بعضی از تابلوها قدیمی و پوسیده شده اند و بسیاری از معابر نیاز به نصب تابلوهای مقرارت راهور وجود دارد.

  وی بیان کرد: یکی از مشکلاتی که در شهر یاسوج وجود دارد، ایستگاه های پراکنده مسافربری است که وضعیتی نامناسبی ایجاد کرده است و نیاز است ایستگاه های مسافربری ساماندهی شود.

  خوشوقت نداشتن پارکینگ های عمومی را یکی از مشکلات شهر یاسوج برشمرد و گفت: یکی از مشکلاتی که در سطح شهر وجود دارد، نبود پارکینگ های عمومی است که زمینه ساز بسیاری از تخلفات و توقف های غیرمجاز می شود.

  وی ادامه داد: نیاز است که از بیلبورد های شهری برای ارتقای فرهنگ رانندگی و آموزش همگانی استفاده شود که امیدواریم مدیریت شهری در این زمینه همکاری کند.

  رئیس پلیس راهور نابسامانی چراغ های راهنمایی در سطح معابر، عدم اجرایی شدن مصوبات شورای ترافیکی، ایجاد زیرگذرها و روگذرها، پیش بینی خط ویژه تاکسی و اتوبوس، ساماندهی جاده آبشار یاسوج و پارکبان ها را دیگر نیازها و مشکلات شهر یاسوج دانست و عنوان کرد: اگر مشکلات شهر یاسوج رفع نشود در دو سال آینده با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم بود.

   

  اکبری: پایانه مسافربری درون شهری یاسوج احداث می شود

  رئیس شورای شهر یاسوج نیز پس از این سخنان گفت: واحد ترافیک بصورت منسجم احداث خواهد شد و در بحث تجهیزات الکترونیکی و حرکت به سمت شهر هوشمند نیز قرار است بزودی اقداماتی در دست انجام است و بزودی سرمایه گذار انتخاب خواهد شد.

  سید هدایت اکبری گفت: هدف ما این وانت بارها ساماندهی شود و با جمع آوری آنها به محل هایی که شهرداری در نظر گرفته است منتقل شوند.

  وی بیان داشت: با راه اندازی واحد ترافیک، ایمن سازی برای محل های عبور عابر پیاده و معابر و تابلوها و علایم رانندگی در سطح شهر در دستور کار قرار خواهد گرفت.

  اکبری درباره نقاط حادثه خیز نیز بیان کرد: طی نامه ای مکتوب به شهرداری این موضوع را اعلام می کنیم تا با همکاری مشاورین مشکلات اساسی شناسایی و برطرف شوند.

  رئیس شورای اسلامی شهر یاسوج پیرامون ساماندهی ایستگاه های تاکسی شهر گفت: توافقاتی با اداره کل اوقاف صورت گرفته است و بخشی از مجموعه به پارکینگ تبدیل شده است و برای ایجاد پایانه مسافربری با سازمان بهزیستی مذاکراتی داشته ایم که متاسفانه سخت گیری هایی صورت می گیرد و با توجه به اینکه عمر مفید این ساختمان ها به پایان رسیده است و می توانیم اقدام قانونی انجام دهیم اما می خواهیم با تعامل این موضوع را حل کنیم.

  وی ادامه داد: در زمان استاندار سابق نیز توافقاتی صورت گرفت که زمین در اختیار سازمان بهزیستی قرار گیرد و ساختمان های آنها برای ایجاد یک پایانه مسافربری درون شهری در اختیار شهرداری قرار گیرد.

  اکبری به تلاش برای آزادسازی خیابان بازارچه روز نیز اشاره کرد و گفت: با آزادسازی این خیابان می توانیم مسیر میدان جانبازان را آزاد کنیم.

  وی تصریح کرد: برای احداث پارکینگ های عمومی آگهی درج کرده ایم که متاسفانه هنوز سرمایه گذار پیدا نکرده ایم.

  رئیس شورای شهر یاسوج افزود: مجتمع بزرگی که در میدان هفت تیر در حال ساخت است، سه طبقه پارکینگ عمومی خواهد داشت و برخی از مشکلات را حل خواهد کرد.

  سید هدایت اکبری بیان کرد: برای فرهنگسازی مسایل ترافیکی و راهنمایی و رانندگی با کمک رسانه ها اقداماتی صورت گرفت و ادامه آن نیز در دستور کار است.

  وی بیان کرد: در دو نقطه شهر یاسوج تقاطع غیرهمسطح پیش بینی کرده ایم و با قرارگاه خاتم الاوصیا نیز مذاکراتی داشته ایم.

  اکبری در خصوص مشکلات جاده آبشار یاسوج گفت: متاسفانه برخی از ادارات دولتی از منابع طبیعی زمین دریافت می کنند و آن را در اختیار بخش خصوصی می گذارند که این موضوع خلاف قانون است.

   

  واگذاری زمین های دولتی به بخش خصوصی برای ساخت آلاچیق!

  وی گفت: چند روز پیش شهرداری ناحیه مطلع شد که زمین واگذاری منابع طبیعی به جهاد کشاورزی به بخش خصوصی اجاره داده شده است تا بخش خصوصی در این مکان باغ تفریحی و آلاچیق ایجاد کند و سریعا با این موضوع برخورد شد.

  اکبری با تاکید بر اینکه شهرداری متعلق به همه اقشار مردم است و نیازمند همکاری همه ادارت و سازمان هاست، گفت: چندی پیش کارخانه آسفالت شهرداری تعطیل شده است در حالی که همه کارخانه های خصوصی در حال فعالیت هستند و در حالی که هیچکدام استاندار نیستند.

   

  مقدم: اولویت های ترافیکی مشخص می شود

  شهردار یاسوج نیز گفت: تدوین الزامات ترافیکی و تعیین اولویت ها باید از خروجی این جلسات باشد.

  دکتر نستهن مقدم بیان داشت: با تعیین اولویت های ترافیکی می توان از اولویت های مهمتر و در فازهای متوالی اقدامات را شروع کرد.

  وی همچنین ابراز کرد: برای رسیدن به نتیجه، تعیین برنامه زمان بندی یکی دیگر از الزامات است که شهرداری این آمادگی را دارد تقویم زمانی برای این امور تدوین کند.

   

  سردار انصاری: گنجایش شهر یاسوج، پاسخگوی جمعیت نیست

  فرمانده نیروی انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: خدمت گذاری به مردم در کسوت شهردار و شورای شهر که بیشترین زحمات را برای شهر و شهروندان متحمل می شوند، توفیق بزرگی است که باید قدردان این فرصت بود.

  سردار مهدی انصاری با آرزوی موفقیت برای شهردار و شورای پنجم شهر یاسوج، بیان داشت: تنها راه پاسخ دادن به اعتماد مردم که بزرگترین سرمایه مردم است، خدمتگذاری به مردم است.

  وی تصریح کرد: شهرداری و نیروی انتظامی در بحث شهروندی و شهر بیشترین زحمات را متحمل می شوند و اگر باهمدیگر هماهنگ و همسو نباشند، ممکن است در خدمت رسانی مشکلاتی بوجود بیاید که موجب نارضایتی مردم گردد.

  انصاری با بیان اینکه گنجایش شهر یاسوج پاسخگوی این حجم جمعیت نیست و ممکن است در ایام بحرانی امکان خدمات رسانی وجود نداشته باشد، گفت: با افزایش جمعیت و ورود گردشگران در ایام تعطیل مشکلات بسیاری از جمله گره های ترافیکی بوجود می آید.

  وی با تقدیر از زحمات جاوید شهردار پیشین یاسوج و تبریک مسئولیت جدید وی در شهرداری بیرجند، ابراز داشت:  در دوره گذشته به پارک سازی و ایجاد فضای سبز توجه ویژه ای شد و امیدواریم در دوره جدید به تسهیل در رفت آمد شهروندان و مشکلات ترافیکی شهر یاسوج بیشتر توجه شود.

  فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: یاسوج نماد و مرکز استان است و به عنوان نماد تفریحی و تفرجگاهی استان باید از نظم و زیبایی برخوردار شود.

  سردار انصاری گفت: باید با هم اندیشی و همفکری و همکاری برای توسعه و زیبایی شهر و رفاه شهروندان تلاش کنیم.

   

  باید به حقوق شهروندان احترام بگذاریم

  وی در خصوص سد معبر و وانت بارها ابراز داشت: باید برای رفع این معضل به مصوبات پایبند باشیم و برنامه ها را اجرایی کنیم.

  انصاری با تاکید بر حفظ منظر و زیبایی شهر، بیان کرد: مخالف ارتزاق و اشتغال شهروندان نیستیم اما باید این امر در چارچوب قانون باشد و موجبات سلب آسایش و مزاحمت برای سایر شهروندان را ایجاد نکند و باید به حقوق شهروندان احترام بگذاریم.

  فرمانده انتظامی استان کهگیلویه و بویراحمد با تقدیر از پیشنهاد شهردار برای تعیین برنامه زمان بندی در کارها گفت: اجرای امور بر اساس برنامه زمان بندی باعث افزایش راندمان و بالابردن سرعت در کارها می شود.

  وی بیان کرد: یکی از مطالبات بحق مردم، پاسخگویی مسئولان است و باید در راستای مطالبات مردم به وظایف خود عمل نمایم و رفاه شهروندان و رضای خدا را در کارهایمان در نظر بگیریم./بویرنیوز

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “فوق لیسانس هایی در کهگیلویه و بویراحمد که نان خشک جمع می کنند!”

  
  امروز پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بازدید مجمع خیرین از مرکز سلامت کره شهبازی و بیماران سرطانی+تصاویر
 • نماینده بویراحمد و دنا:داشتن نگاه سیاسی به شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد خیانت به مردم است
 • سیستم پیشرفته لرزه نگاری در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود
 • مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد: طرح «هر دانش‌آموز یک نهال» در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شود
 • قیمت گوشت در کهگیلویه بویراحمد اعلام شد
 • کامرانی در سیاست یک مبتدی است
 • پاسخ مدیرکل بازرسی استانداری به سخنان معاونت فرهنگی دادگستری کهگیلویه و بویراحمد / پیشنهاد مومن نسب برای تشکیل یک کارگروه ویژه
 • در جلسه شورای اداری شهرستان چرام مطرح شد: تقدیر فرماندار چرام از رئیس شرکت ملی پخش فراورده های نفتی کهگیلویه و چرام
 • انتخابات انجمن اسلامی دانشجویان پیرو خط امام(ره) دانشگاه فرهنگیان یاسوج برگزار شد
 • ناگفته ها و نقد ششم پاکدل در خصوص ” مغازه‌های شرکت نفت گچساران”
 • معاون سیاسی و امنیتی استاندار کهگیلویه و بویراحمد : بکارگیری ظرفیت تشکل‌های مردم نهاد در جلوگیری از قانون گریزی در جامعه ضروری است
 • يك كهگيلويه و بويراحمدي معاون پست كشور شد
 • اعتراف تلخ دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد بر بکارگیری بی ضابطه نیرو
 • مطهری: تنها راه رفع حصر ورود مجلس خبرگان است/ نمی‌شود قیمت بنزین تا ابد ۱۰۰۰ تومان باشد/ باید موشک داشته باشیم اما نباید روز امضای برجام آن را هوا کنیم
 • صادق زیباکلام: به‌خاطر دفاع از روحانی شرمنده‌ایم/آقای حجاریان! مردم اسباب‌بازی ما نیستند/ تلاش‌های اصلاح‌طلبان نبود روحانی ۴میلیون رأی نیز نداشت
 • فرشاد نگین تاجی:شهردار یاسوج تغییر نمی‌کند
 • واکنش بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد گچساران به نامه تاجگردون به اسماعیلی
 • نامه های تاجگردون به روسای سابق و جدید دانشگاه آزاد گچساران
 • سرپرست دانشگاه آزاد گچساران: به شایعات دامن نزنیم و همه با هم با هر گرایش فکری صرف و صلاح دانشگاه را در دستور کار خود قرار دهیم
 • روز شلوغ شورای اداری گچساران با دو تغییر در ادارات شهرستان/خانه تکانی در میراث فرهنگی و اداره کار گچساران+تصاویر
 •