طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 66216 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ «فتنه ای در راه است» به قلم سید عبداله دانشی   با سلام و عرض ادب و احترام و تسلیت اربعین شهادت حضرت سیدالشهداء، و یاران با وفایش «علیهم السلام» به پیشگاه مقدس امام عصر(عج الله) و پیشوای عظیم الشأن حضرت امام خامنه ای و همه شیفتگان راه حق خصوصاً حوزه کهگیلویه بزرگ. […]

  فانوس زاگرس؛

  «فتنه ای در راه است»

  به قلم سید عبداله دانشی

   

  با سلام و عرض ادب و احترام و تسلیت اربعین شهادت حضرت سیدالشهداء، و یاران با وفایش «علیهم السلام» به پیشگاه مقدس امام عصر(عج الله) و پیشوای عظیم الشأن حضرت امام خامنه ای و همه شیفتگان راه حق خصوصاً حوزه کهگیلویه بزرگ.

  چندی قبل مطلبی از این جانب تحت عنوان علت مخالفت و اهانت به نماینده محترم مردم شریف کهگیلویه بزرگ جناب سردار پاسدار حاج هاشمی منتشر و پیش بینی گردید با نزدیک تر شدن و به ثمر نشستن طرح های کلان و توفیقات سردار ، شیب مخالفت ها، بداخلاقی ها و حسادت ها نیز تندتر گردد.

  لذا نظر به تحقق نسبی پیش بینی بنده، لازم می دانم با تمسک به قرآن کریم و عترت«علیهم السلام» مطالبی را به محضر شریف عرضه بدارم:

  یکی از بلاها و آفات ویرانگر جوامع بشری مسئله«فتنه»است. این موضوع از سخت ترین و بی رحمانه ترین حربه های فتنه گران برای ویران کردن،عقاید،منش ها،تفکرات دینی ،سیاسی و اجتماعی است،زیرا فتنه گناهی است که در قرآن کریم،سخت تر و بزر گ تر از کشتن انسان بی گناه معرفی شده و گناه کبیره است.« وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ  وَالْفِتْنَةُ اَکْبَرُ مِنَ الْقَتلِ»(سوره مبارکه بقره آیات ۱۸۷و۲۱۴).

  فتنه در محضر الهی، آنچنان مبغوض و ناپسند است که برای ریشه کن کردن آن امر به جهاد فرموده و میفرماید:«وَقاتِلوُهُمْ حَتّی لا تَکونَ فِتْنَةُ». (با آنها بجنگید تا فتنه برطرف شود)

  گرچه اهل فن برای فتنه به اعتبار موارد استعمال آن بیش از ده معنی ذکر کرده اند و مصادیق آن می تواند متعدد باشد. لیکن مراد از فتنه در اینجا عبارتست از:آشوب ،اخلال در نظم و امنیت روحی و روانی فرد و جامعه ، مردم را به جان هم انداختن و ایجاد دودستگی در بین مردم برای رسیدن خود و نزدیکان به مقاصد زودگذر دنیوی است. مقاصد فانی و دون ، دنیوی برای این دسته از افراد چنان مهّم است که حاضر شده اند ، در این راه قلماً و قدماً در مقابل حق بایستند و منافع جمع و عامه مردم را به خطر اندازند تا خود به نوایی برسند.

  این روزها شاهد مقدمات طرح تفرقه انگیز خطرناکی برای آینده کهگیلویه بزرگ هستیم که اگر مبلغین انقلابی ، پاسداران ارزشهای الهی،نخبه گان و بزرگان قوم،دانشگاهیان و فرهنگیان فهیم و خدوم و مردم عزیز خدای ناخواسته اندک غفلتی کنند، ممکن است آسیب های جدی به ارزش های اخلاقی، وحدت و آرامش مردم و طرح توسعة قدرت مندانه کهگیلویه بزرگ که توسط نمایندة ولایی و جهادی جناب آقای سردار پاسدار، مهندس حاج عدل هاشمی پور، طراحی و در حال اجرا است وارد شود. این فتنه احتمالاً از کانال تعریف و تمجید فردی و کوبیدن فرد دیگری آغاز گردد تا فرد سوّمی که در کمین است به نوایی برسد. چیزی معادل مدل، پیر فرسوده انگلیس«تفرقه بیافکن و حکومت کن».

  امّا برای در نطفه خفه کردن این فتنه دو نکته و یک تقاضا پیشنهاد می گردد:

  ۱- نکته اول خطاب به نماینده محترم کهگیلویه بزرگ سردار پاسدار حاج عدل هاشمی پور است و آن این که: همان گونه که در دوران قبل از نمایندگی با اقدام و عمل همراه با تدبیر، کشور از وجود شما بهره مند گردید و طرح های کلانی که در مخیله برخی نمی گنجید به ثمر رسید، در سنگر مجلس هم با همان انگیزه به خدمت به این مردم مظلوم و عقب نگهداشته شده، ادامه دهید و گرفتار حاشیه های جعلی نگردید که این توطئه دشمن است!

  خدمت رسانی کنید که خدمت گذاران مردم از بی انصافی و ملامت هرگز نمی هراسند. قرآن کریم در وصف بندگان شجاع و خدوم می فرماید:«وَلا یَخافُونَ فِی اللهِ لَوْمَةَ لائمٍ» «در راه خدا از سوزش هیچ ملامتگری نهراسید» که «فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغالِبُونَ»

  خصوصاً جنابعالی که مفتخر به دریافت درجه سرداری به دست با کفایت پیشوای مسلمین حضرت امام خامنه ای و پشتوانة آراء مردمی از همه سلایق و گرایش ها هستید.

  ۲-نکته دوم : خطاب به نخبگان اعم از حوزوی ،دانشگاهی، فرهنگی و … : سروران عزیز و بزرگوار بدیهی است که فریاد بر سر کج اندیشان یک اصل مسلم دینی و رسالت الهی ، انسانی و اجتماعی است. و کرامت انسانی اقتضا دارد که در مقابل ستم، و کژی سکوت جایز نیست.قرآن کریم می فرماید:«اَلَیْسَ مِنْکُمْ رَجلٌ رشید» (آیا در بین شما یک مرد رشید(یک جوانمرد) نیست(تا شما را از زشتی باز دارد).(سوره مبارکه هود-آیه۷۸)

  انسان آزاده نمی تواند در مقابل ستم سکوت کند، روز عاشورا وقتی حضرت سیدالشهداء(علیه السلام)تنها ماند، لشکر دشمن به یک باره بر آن حضرت هجوم آورد و بین ایشان و خیمه های حرم فاصله انداخت در این بین عده ای به سوی حرم یورش بردند. امام با دیدن این عمل ناجوانمردانه فریاد زد: «يا شِيعَةَ آلِ اَبى سُفْيانَ، اِنْ لَمْ يَكُنْ لَكُمْ دینٌ وَكُنْتُمْ لاتَخافُونَ الْمَعادَ فکونُوا اَحْـراراً فِى دُنْيـاكُمْ»

   

  (ای پیروان آل ابوسفیان، اگر دین ندارید و از قیامت نمی ترسید لااقل در دنیا آزاده باشید)

  عزیزان، بزرگان،حق اندیشان، عدالت خواهان، آیا این جوانمردی و آزادگی است که تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیر نماینده سخت کوش و مظلوم مردم شریف کهگیلویه بزرگ یکباره نادیده گرفته شود؟تکلیف در مقابل این فتنه چیست؟

  ۳- امّا تقاضایی به محضر مبارک استاندار محترم و عدالت محور جناب آقای دکتر علی محمد احمدی

  جناب آقای استاندار محترم :

  حال که به فضل الهی توفیق خدمت گزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم فهیم، محروم، مجاهد و ولایی استان کهگیلویه و بویراحمد حاصل شده است، اقشار مختلف مردم فهیم ، بصیر، شجاع ، شهیدپرور و ولایی کهگیلویه بزرگ انتظار دارند که این بخش مهّم و کلیدی استان که در گذشته مورد بی مهری و اجحاف قرار گرفته در این دوران احقاق حق شود و سهم منتخب مردم از جمیع جهات خصوصاً از جهت اعتبارات و نیروی انسانی در پیکره اجرایی شهرستان های چهارگانه کهگیلویه بزرگ به دست جنابعالی تحقق و به عنوان باقیات صالحات در تاریخ استان و کارنامه جنابعالی ثبت گردد که« إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُكُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا».

  در پایان توفیق خدمت و رستگاری را برای همه عزیزان و خدمت¬گذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت دارم. (والسلام علیکم والرحمة الله و برکاته)

   

  با ارادت و اخلاص

  سید عبداله دانشی

  مشاور فرهنگی سردار حاج عدل هاشمی پور نماینده محترم مردم شریف کهگیلویه بزرگ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “«فتنه ای در راه است»”
  1. مطلع گفت:

   چند میگری گریه کنی

   0

   0
  2. گ گفت:

   سردار پاسدار مهندس دیگه چ صیغه ایه

   0

   0
  3. گ گفت:

   یا فارسی بنویس یا عربی

   0

   0
  4. آرش گفت:

   حاج آقا دكان كاسبان فتنه سالهاست از رونق افتاده وديگرگوشي شنواي اين فرافكني هانيست شما كجاتشريف داشتيد دراين مقال منظورازآل ابوسفيان كيست ؟……..كيست؟…….شماچقدراست كه اين ظلم رابه…….. رواميداريد؟

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • گزارش تصویری مراسم تشییع پیکر مرحوم نشاطی فر/تاجگردون:گچساران انسان بزرگی را از دست داد
 • فاز اول پل سوم بشار افتتاح شد+تصویر
 • بازسازی صحنه سرقت از طلافروشی در میدان هفتم تیر یاسوج+تصاویر
 • گزارشی از سفر مصطفی تاج زاده به یاسوج/تصاویر
 • اصولگرایان گچساران بر دیوار چه کسانی یادگاری می نویسند؟؟
 • مطالبات اجتماعی و خشونت
 • شادی و شعفی که فوتبال به کالبد جامعه تزریق کرد
 • اعضای بدن بانوی باردار چرامی به بیماران نیازمند اهدا شد
 • روایت تاجگردون از پیامک هایی که برای نمایندگان ارسال می شود
 • علت بوی بد فاضلاب در برخی شهرکهای یاسوج از نظر فرماندار بویراحمد
 • عدل هاشمی پور خبر داد:احداث باند اضطراری فرودگاه دهدشت مجوز گرفت
 • مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد:پروژه ساماندهی خیابان بلادیان جزء پروژه های پایلوت کشوری محسوب میشود
 • دعوت باشگاه اسپانیایی از مربی جوان گچسارانی 
 • “چرايی اختلاف افكنی برخی ها در ميان اصلاح‌طلبان كهگيلويه‌و‌بويراحمد”
 • نماز عید فطر در گچساران اقامه شد+تصاویر
 • گزارش تصویری نماز عید فطر در دهدشت/امام جمعه دهدشت:اجاره مسکن در شهر دهدشت کمرشکن است
 • پیام تبریک مدیر بهداشت و درمان صنعت نفت گچساران به مناسبت فرا رسیدن عید سعید فطر
 • ضیافت افطار جمعی از مدیران شهرستان گچساران با رهایی یافتگان از دام اعتیاد+تصاویر
 • جزئیات کامل دستگیری سارقان طلافروشی در یاسوج از زبان فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد
 • زمان دقیقا زمانِ پرسشگری و نقد کوبنده است
 •