طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۲۲ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 66216 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ «فتنه ای در راه است» به قلم سید عبداله دانشی   با سلام و عرض ادب و احترام و تسلیت اربعین شهادت حضرت سیدالشهداء، و یاران با وفایش «علیهم السلام» به پیشگاه مقدس امام عصر(عج الله) و پیشوای عظیم الشأن حضرت امام خامنه ای و همه شیفتگان راه حق خصوصاً حوزه کهگیلویه بزرگ. […]

  فانوس زاگرس؛

  «فتنه ای در راه است»

  به قلم سید عبداله دانشی

   

  با سلام و عرض ادب و احترام و تسلیت اربعین شهادت حضرت سیدالشهداء، و یاران با وفایش «علیهم السلام» به پیشگاه مقدس امام عصر(عج الله) و پیشوای عظیم الشأن حضرت امام خامنه ای و همه شیفتگان راه حق خصوصاً حوزه کهگیلویه بزرگ.

  چندی قبل مطلبی از این جانب تحت عنوان علت مخالفت و اهانت به نماینده محترم مردم شریف کهگیلویه بزرگ جناب سردار پاسدار حاج هاشمی منتشر و پیش بینی گردید با نزدیک تر شدن و به ثمر نشستن طرح های کلان و توفیقات سردار ، شیب مخالفت ها، بداخلاقی ها و حسادت ها نیز تندتر گردد.

  لذا نظر به تحقق نسبی پیش بینی بنده، لازم می دانم با تمسک به قرآن کریم و عترت«علیهم السلام» مطالبی را به محضر شریف عرضه بدارم:

  یکی از بلاها و آفات ویرانگر جوامع بشری مسئله«فتنه»است. این موضوع از سخت ترین و بی رحمانه ترین حربه های فتنه گران برای ویران کردن،عقاید،منش ها،تفکرات دینی ،سیاسی و اجتماعی است،زیرا فتنه گناهی است که در قرآن کریم،سخت تر و بزر گ تر از کشتن انسان بی گناه معرفی شده و گناه کبیره است.« وَالْفِتْنَةُ أَشَدُّ مِنَ الْقَتْلِ  وَالْفِتْنَةُ اَکْبَرُ مِنَ الْقَتلِ»(سوره مبارکه بقره آیات ۱۸۷و۲۱۴).

  فتنه در محضر الهی، آنچنان مبغوض و ناپسند است که برای ریشه کن کردن آن امر به جهاد فرموده و میفرماید:«وَقاتِلوُهُمْ حَتّی لا تَکونَ فِتْنَةُ». (با آنها بجنگید تا فتنه برطرف شود)

  گرچه اهل فن برای فتنه به اعتبار موارد استعمال آن بیش از ده معنی ذکر کرده اند و مصادیق آن می تواند متعدد باشد. لیکن مراد از فتنه در اینجا عبارتست از:آشوب ،اخلال در نظم و امنیت روحی و روانی فرد و جامعه ، مردم را به جان هم انداختن و ایجاد دودستگی در بین مردم برای رسیدن خود و نزدیکان به مقاصد زودگذر دنیوی است. مقاصد فانی و دون ، دنیوی برای این دسته از افراد چنان مهّم است که حاضر شده اند ، در این راه قلماً و قدماً در مقابل حق بایستند و منافع جمع و عامه مردم را به خطر اندازند تا خود به نوایی برسند.

  این روزها شاهد مقدمات طرح تفرقه انگیز خطرناکی برای آینده کهگیلویه بزرگ هستیم که اگر مبلغین انقلابی ، پاسداران ارزشهای الهی،نخبه گان و بزرگان قوم،دانشگاهیان و فرهنگیان فهیم و خدوم و مردم عزیز خدای ناخواسته اندک غفلتی کنند، ممکن است آسیب های جدی به ارزش های اخلاقی، وحدت و آرامش مردم و طرح توسعة قدرت مندانه کهگیلویه بزرگ که توسط نمایندة ولایی و جهادی جناب آقای سردار پاسدار، مهندس حاج عدل هاشمی پور، طراحی و در حال اجرا است وارد شود. این فتنه احتمالاً از کانال تعریف و تمجید فردی و کوبیدن فرد دیگری آغاز گردد تا فرد سوّمی که در کمین است به نوایی برسد. چیزی معادل مدل، پیر فرسوده انگلیس«تفرقه بیافکن و حکومت کن».

  امّا برای در نطفه خفه کردن این فتنه دو نکته و یک تقاضا پیشنهاد می گردد:

  ۱- نکته اول خطاب به نماینده محترم کهگیلویه بزرگ سردار پاسدار حاج عدل هاشمی پور است و آن این که: همان گونه که در دوران قبل از نمایندگی با اقدام و عمل همراه با تدبیر، کشور از وجود شما بهره مند گردید و طرح های کلانی که در مخیله برخی نمی گنجید به ثمر رسید، در سنگر مجلس هم با همان انگیزه به خدمت به این مردم مظلوم و عقب نگهداشته شده، ادامه دهید و گرفتار حاشیه های جعلی نگردید که این توطئه دشمن است!

  خدمت رسانی کنید که خدمت گذاران مردم از بی انصافی و ملامت هرگز نمی هراسند. قرآن کریم در وصف بندگان شجاع و خدوم می فرماید:«وَلا یَخافُونَ فِی اللهِ لَوْمَةَ لائمٍ» «در راه خدا از سوزش هیچ ملامتگری نهراسید» که «فَإِنَّ حِزْبَ اللّهِ هُمُ الْغالِبُونَ»

  خصوصاً جنابعالی که مفتخر به دریافت درجه سرداری به دست با کفایت پیشوای مسلمین حضرت امام خامنه ای و پشتوانة آراء مردمی از همه سلایق و گرایش ها هستید.

  ۲-نکته دوم : خطاب به نخبگان اعم از حوزوی ،دانشگاهی، فرهنگی و … : سروران عزیز و بزرگوار بدیهی است که فریاد بر سر کج اندیشان یک اصل مسلم دینی و رسالت الهی ، انسانی و اجتماعی است. و کرامت انسانی اقتضا دارد که در مقابل ستم، و کژی سکوت جایز نیست.قرآن کریم می فرماید:«اَلَیْسَ مِنْکُمْ رَجلٌ رشید» (آیا در بین شما یک مرد رشید(یک جوانمرد) نیست(تا شما را از زشتی باز دارد).(سوره مبارکه هود-آیه۷۸)

  انسان آزاده نمی تواند در مقابل ستم سکوت کند، روز عاشورا وقتی حضرت سیدالشهداء(علیه السلام)تنها ماند، لشکر دشمن به یک باره بر آن حضرت هجوم آورد و بین ایشان و خیمه های حرم فاصله انداخت در این بین عده ای به سوی حرم یورش بردند. امام با دیدن این عمل ناجوانمردانه فریاد زد: «يا شِيعَةَ آلِ اَبى سُفْيانَ، اِنْ لَمْ يَكُنْ لَكُمْ دینٌ وَكُنْتُمْ لاتَخافُونَ الْمَعادَ فکونُوا اَحْـراراً فِى دُنْيـاكُمْ»

   

  (ای پیروان آل ابوسفیان، اگر دین ندارید و از قیامت نمی ترسید لااقل در دنیا آزاده باشید)

  عزیزان، بزرگان،حق اندیشان، عدالت خواهان، آیا این جوانمردی و آزادگی است که تلاش های شبانه روزی و خستگی ناپذیر نماینده سخت کوش و مظلوم مردم شریف کهگیلویه بزرگ یکباره نادیده گرفته شود؟تکلیف در مقابل این فتنه چیست؟

  ۳- امّا تقاضایی به محضر مبارک استاندار محترم و عدالت محور جناب آقای دکتر علی محمد احمدی

  جناب آقای استاندار محترم :

  حال که به فضل الهی توفیق خدمت گزاری به نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم فهیم، محروم، مجاهد و ولایی استان کهگیلویه و بویراحمد حاصل شده است، اقشار مختلف مردم فهیم ، بصیر، شجاع ، شهیدپرور و ولایی کهگیلویه بزرگ انتظار دارند که این بخش مهّم و کلیدی استان که در گذشته مورد بی مهری و اجحاف قرار گرفته در این دوران احقاق حق شود و سهم منتخب مردم از جمیع جهات خصوصاً از جهت اعتبارات و نیروی انسانی در پیکره اجرایی شهرستان های چهارگانه کهگیلویه بزرگ به دست جنابعالی تحقق و به عنوان باقیات صالحات در تاریخ استان و کارنامه جنابعالی ثبت گردد که« إِنَّ اللَّهَ يَأْمُرُكُمْ أَنْ تُؤَدُّوا الْأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُمْ بَيْنَ النَّاسِ أَنْ تَحْكُمُوا بِالْعَدْلِ إِنَّ اللَّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُمْ بِهِ إِنَّ اللَّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا».

  در پایان توفیق خدمت و رستگاری را برای همه عزیزان و خدمت¬گذاران نظام مقدس جمهوری اسلامی مسئلت دارم. (والسلام علیکم والرحمة الله و برکاته)

   

  با ارادت و اخلاص

  سید عبداله دانشی

  مشاور فرهنگی سردار حاج عدل هاشمی پور نماینده محترم مردم شریف کهگیلویه بزرگ

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “«فتنه ای در راه است»”
  1. مطلع گفت:

   چند میگری گریه کنی

   0

   0
  2. گ گفت:

   سردار پاسدار مهندس دیگه چ صیغه ایه

   0

   0
  3. گ گفت:

   یا فارسی بنویس یا عربی

   0

   0
  4. آرش گفت:

   حاج آقا دكان كاسبان فتنه سالهاست از رونق افتاده وديگرگوشي شنواي اين فرافكني هانيست شما كجاتشريف داشتيد دراين مقال منظورازآل ابوسفيان كيست ؟……..كيست؟…….شماچقدراست كه اين ظلم رابه…….. رواميداريد؟

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مراسم عزاداری دهه آخر صفر در شهرستان باشت برگزار شد+تصاویر
 • پیش بینی آب و هوای سه روز آینده کهگیلویه و بویراحمد
 • سوغات تاجگردون از اتریش چه خواهد بود؟؟
 • واگذاری پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت/غلام محمد زارعی:مدیران ساز مخالفت نزنند
 • “اقدامات قابل تامل در ماجرای کمک به زلزله زدگان”
 • سخنرانی سید یاسر جبرائیلی در گچساران +زمان و مکان
 • روایت تاج گردون از بازدید پارلمان اتریش: ما شعار نوکری را سرمی دهیم و آنان عمل می‌کنند+تصاویر
 • رئیس دانشگاه یاسوج تغییر می کند
 • یک کشته در تصادف مرگبار پژو ۴۰۵ در بلوار”بویراحمد” یاسوج+تصاویر
 • تحلیلی بر رفتار سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد در زمینه اشتغال
 • مراسم سوگواری بمناسبت رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در باشت برگزار شد+تصاویر
 • امام جمعه باشت:زلزله یک رخداد طبیعی است ولی جریان های سیاسی یکدیگر را مقصر میدانند/عبودی:برخی افراد تقصیر را به گردن مسکن مهر انداخته اند ، ولی بیمارستان سرپل ذهاب که در همین دولت هم افتتاح شده بود کاملا تخریب شد /انتقاد امام جمعه از قرارداد توتال
 • امام جمعه قلعه‌رئیسی مطرح کرد:بی‌عدالتی در جاده دهدشت- قلعه‌رئیسی
 • امام جمعه گچساران:موازین شرعی در تالارهای عروسی رعایت شود
 • اختصاص یک روز حقوق کارکنان کتابخانه های عمومی چرام به زلزله‌زدگان استان کرمانشاه
 • باحضور مسولان و اولیاء دانش آموزان ؛ نشست محاسبات ذهنی هوشمند  (ima) در شهرستان باشت برگزار شد+تصاویر
 • در راستای طرح تحول سلامت دهان و دندان ؛ توزیع ۱۲۰۰ مسواک و خمیر دندان در بین دانش آموزان لنده ای+تصاویر
 • فعالیتهای عمرانی شهردار جدید باشت رسمأ آغاز شد +تصاویر
 • نقدی بر برخورد ناشایست با فعال رسانه یا کارمند حاضر در نشست شورای برنامه ریزی استان کهگیلویه و بویراحمد
 • احمدی نژاد بدنبال چیست؟