طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : شنبه ۲۰ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 66046 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ جوابیه نماینده کارگران و فعال کارگری نفت (بهروز باشتی‌زاده) در خصوص انتقاد فعال سیاسی گچساران از تاجگردون… به قلم بهروز باشتی زاده     دیروز بالاخره پس از سالها انتقادی از دکتر تاجگردون خواندم با این مضمون”: ((در حالیکه نمایندگان شهرهای مختلف به فکر نیروهای قراردادی شرکت نفت هستند ، خبری از نماینده […]

  فانوس زاگرس؛

  جوابیه نماینده کارگران و فعال کارگری نفت (بهروز باشتی‌زاده) در خصوص انتقاد فعال سیاسی گچساران از تاجگردون…

  به قلم بهروز باشتی زاده

   

   

  دیروز بالاخره پس از سالها انتقادی از دکتر تاجگردون خواندم با این مضمون”:

  ((در حالیکه نمایندگان شهرهای مختلف به فکر نیروهای قراردادی شرکت نفت هستند ، خبری از نماینده شهرستان گچساران نیست.))

   

  ابتدا به ساکن خوشحال شدم و جا دارد از حسن نیت برادر بزرگوارم سیدجواد فدایی تشکر کنم که دغدغه‌ی این قشر را داشته، چرا که بنده نیز کارگر قراردادی و زینفع هستم. اما ایکاش از لجبازی وزیر و کارشکنی مسئولین وزارت و… قلم می‌زدید و نه بی‌خبری و بی‌تفاوتی جناب نماینــده!!!

   

  سیـد بزرگوار؛

  اینجانب بهروز باشتی زاده با افتخار ۲۶ سال سابقه کارگر بودن در صنعت نفت، سه دوره متوالی نماینده کارگران گچساران و باشت در هیات حل اختلاف، بیش از ۷ سال نماینده کنگره خانه کارگر شهرستان، کمیته انضباطی، مشاور فرماندار در امور کارگران و چندین عنوان عریض و طویل بدون مزد و مواجب بیش از دو دهه فعالیت کارگری، بدون از هرگونه گرایش سیاســی، هر کجا نام کارگر بوده از بسیار موقعیت‌ها چشم پوشیدم و چه دوندگی‌ها که برای نماینده‌های ادوار گذشته شهرستان نداشتم و گاها تا راه‌اندازی دفتر نماینده پیش می‌رفتم بلکــه گوشه‌ای از مشکلات عدیده جامعه کارگری مرتفع گردد ولی…

   

  ولی لازم شد قسم یاد کنم به تمام مقدسات تاکنون هیچ نماینده‌ای به اندازه دکتر تاجگردون با اینجانب همکاری نکرده و دغدغه‌ی ما را نداشته است. و از مدیران نیز: مهندس رحمتی و باورساد مدیران محترم عامل وقت و مهندس یوسف باقری مدیریت اسبق خدمات بیش از اندازه همکاری داشتند.

  در حال حاضر سیستم مدیریتی (مهندسین: صیدالی و جعفری و کردلو و زیر مجموعه حسن بسیار نیت دارند)
  اگــر چه نتیجه دلخواه را در بر نداشته اما عنوان بی خبری و عدم ورود ایشان کمی دور از مقوله انصاف بوده که صرفا آنرا عدم اطلاع و آگاهی از روند پیگیری‌ها میدانم لذا برآن شدم فقط گوشه‌ای از پیگیری‌های چندین ساله را که شخصا شاهد و حاضر بوده‌ام به عرض برسانم:

   

  ۱- اولین کارگروه بررسی مشکلات جامعه کارگری نفت (با دستور مهندس وزیری هامانه) کارگروهی تشکیل و منجربه ثبت اطلاعات “سوابق و مدارک” کارگران نفت شد که با درخواست مکتوب بنده و پیگیری دکتر تاجگردون این مهم صورت گرفت.

   

  ۲- اولین نامه‌ای که زنگنه در دوران وزارتش بعنوان وزیر نفت (در خصوص مشکلات جامعه کارگری) دستور بررسی داده نامه تاجگردون به پیوست درخواست کتبی حقیر و ارائه مشکلات این قشر بوده است. نامه شماره مورخ…

   

  ۳- اولین جلساتی که در سطح کلان وزارت نفت با حضور نماینده‌ای از طیف کارگری با معاونین وزیر برگزار شده با پیگیری ایشان بوده که شخصا به اتفاق معاونت امور مجلس در جلسه حضور داشته و ریز به ریز معضلات مطرح و بررسی شده است. پاراف نامه بند ۲

   

  ۴- برای اولین بار پس از اعلام بخشنامه وزارت کار و سازمان جهانی کار ILO به مراکز استانها با پیشنهاد و پیگیری اینجانب “یکسانسازی حقوق کل کارگران ایران توســط دکتر تاج‌گردون طـی یک پروسه زمانبـر و سخت در کمیسیون برنامه و بودجه به اتفاق آراء تصویب و به تأیید کمیسیون تلفیق و برنامه‌ریزی رسید و پس از گنجاندن در برنامه ششم توسعه در صحن علنی مجلس به رای گذاشته شد و فقط با ۷ رأی مخالف تصویب شد.
  و در این مسیر پر پیچ و خم یک تنه با رایزنی آن را از خوان شورای محترم نگهبان نیز گذراند.

  متاسفانه در اوج تعجب صرف مسائل سیاسی قبل از انتخابات، با مخالفت شورای محترم مصلحت نظام با اجرای طرح مسکوت ماند در حالیکه هم در صحن علنی و هم برنامه زنده تلویزیونی ایشان اذعان داشتند که شأن مجلس زیر سوال رفته و این موضوع که هیچ ربطی به مصلحت نداشت کم کن یکن تلقی گردید و زحمات و دوندگی‌های بیش از یکسال وی بر باد رفت.

   

  ۵- همزمان با پیگیری طرح یکسانسازی حقوق که شامل کارگران ایران زمین میشد :

  مشکلات کارگران نفتی نیز با مکاتبات، تماسها، پیامکهای پیاپی، ملاقات حضوری حقیر با ایشان که گاها واقعا از اینهمه مزاحمت خجل میشدم بدون حتی یک تاخیر۲۴ ساعته پیگیری میشد که نامه سه صفحه‌ای مورخ… به شماره….. نامه شماره…….مورخ….. و…..
  و…. مصاحبه تلویزیونی شبکه یک و…. شاهد این ادعاست.

  بارها ضمن به چالش کشاندن عملکرد ضعیف وزیر در حیطه نیروی انسانی در مکاتبات وی را تهدید به استیضاح نیز کرده است.

  ۶- برای اولین بار اعتراف شخص وزیر در سالن کنفرانس صنعت نفت گچساران در خصوص وضعیت اسفناک معیشتی کارگران و پذیرفتن اینکه حقشون تضییع شده و قول مساعد به جهت مرتفع کردن مشکلات… پس از ملاقات حضوری اینجانب که با هماهنگی و همکاری جناب دکتر تاجگردون انجام شد و همانجا دستور بررسی مجدد و سرعت دادن به کارگروه وزارت را صادر و اعلام کردند که «این هم از زیاده خواهی‌های جناب تاج‌گردونه» یعنی دقیقا این موضوع رو به ایشان ربط دادند و در آخر هم روز اخذ رای اعتماد صحن علنی مجلس از وضعیت معیشتی بد کارگران سخن گفت و خواهان همکاری مجلس شد تا مشکلات را رفع نماید.

  اگـــر چه باز هم تاکید دارم به هیچ وجه نتیجه درخور و دلخواه ما را دربر نداشته و در این بین حقیـر از هر حیث ناراحت بوده و هستم چراکه بیشترین فشارها، اهانت‌ها، افتراها، انتظارات بیش از حد و بحق را متحمل شده‌ام (در حالی که قانونا وظیفه‌ای نداشته‌ام) و صرفا چون نماینده محترم با هر مکاتبه و پیامک اینجانب پیگیر بوده کوتاهی نکرده‌ام لیکن خدا را شاهد میگیرم که طی این سالها مشکلات کارگران نفت اعم از قراردادی، پیمانکاری، حجمی،
  موقت حراست، و حتی فصلی‌های امور ورزش را بارها از جانب بنده مکاتبه و از طرف ایشان پیگیری شده است. پس با تمام این پیگیری و مکاتبات صرف نوشتن یک یا دو نامه توسط تعدادی از نمایندگان که جای تشکر دارد نادیده گرفتن اینهمه مکاتبه چندان خوشایند نیست.

   

  و اما بارها خدمت همکاران نفتی‌ام عرض کرده‌ام اگر اشتباه نکنم حدود ۶۵ نماینده از تمام شهرهای نفت و گاز کشور در مجلس شورای اسلامی حضور دارند که اگر فقط هر کدام یک دهم مکاتبات و پیگیری‌های دکتر تاج‌گردون را با وزارت نفت داشتند تحت هیچ شرایطی الان شاهد این حجم از مشکلات نبودیم. و اگر در سال جاری بصورت جسته و گریخته نماینده‌ای اقدام به اعتراض، مکاتبه، مذاکره و… با وزیر می‌نماید بدون شک شروع و استارت و پیگیری چندین ساله تمامی این مسائل از گچساران و نشست‌های فعالان کارگری و ملاقات با دکتر تاج‌گردون بوده و جای بسی خوشحالیست که دیگران نیز شروع کرده اند.

   

  از طرفی تیمی مجرب از فعالان کارگری وزارت نفت در سطح وسیع بسیج شده‌اند و با مکاتبات و ملاقات‌های مکرر با نماینده‌های شهر خود خواهان پیگیری و رفع مشکلات شده‌اند و همگی بخوبی می‌دانند که شروع از کجا و توسط چه کسانی بوده است ولی انتظار نادیده گرفتن این زحمات توسط خودی را نداریم.

  در پایان ضمن تشکر مجدد از جنابعالی بعنوان فعالی سیاسی که دغدغه این قشر را لمس کرده اید از تمامی عزیزان، فعالین سیاسی، احزاب، اصحاب رسانه و فعالان کارگری یک خواهش دوستانه و برادرانه دارم:

  بدون در نظر گرفتن گرایش‌های سیاسی و یا خدای ناکرده قضاوتی مغرضانه به پاس زحمات شبانه روزی جامعه مظلوم کارگری صرفا، در جهت مرتفع کردن مشکلات این قشـر زحمت کش بی ادعا گام برداریم و اینــکه خواستار و خواهان نتیجـه گیری باشیم بلکه معضلات معیشتی وشغلی این طیف عظیم جامعه مرتفع گردد. ان‌شاءالله

   

  با احترام و سپاس ارادتمند شما

  نماینده کارگران: بهـروز باشتی‌زاده

   

   

   

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  17 نظر برای “جوابیه فعال کارگری گچساران به انتقاد یک فعال سیاسی از تاجگردون”
  1. کارگر پیمانکاری نفت گفت:

   آقای باشتی زاده حنای شما دیگر رنگی ندارد
   زمانی خودتان نیروی پیمانکاری بودید
   اما حالا فقط به منافع نیروهای قراردادی چسپیده اید چون هم صنف شما هستند و بیخیال نیروهای ارکان ثالث و پیمانکاری شده اید
   پس شما فعال کارگری یا نماینده کارگری نیستید
   شما منافع طلب هستید

   1

   3
   • ناراضی گفت:

    بله دیگه,…… خودش از پل گذشته داره میرونش ,فقط ادعا میکنند که نماینده کارگران هستند با عده ای از دوستانش فقط پیگیر کار قراردادمدت موقتها هستند آنوقت نماینده کارگران پیمانکاری در نفت و اداره کار خود را معرفی میکنند

    1

    4
   • سلام گفت:

    سلام. لطفا کم لطفی نکنید
    خیلی از آیتم هایی که تو حقوق ما پیمانکاری ها هست به خاطر همین باشتی زاده است

    1

    0
  2. علیرضا گفت:

   انصافا چی نوشتید هر دوتاتون؟؟؟؟؟
   تاج گردون وکیل و وصی نمیخاد
   چاخان کافیه

   0

   2
  3. رستم گفت:

   اکثر نیروهای شرکت نفت در سراسر کشور پیمانکاری هستند که اکثرا تحصیلات عالیه و دانشگاهی دارند و بدلیل پارتی نداشتن و عدم داشتن رابطه قراردادی نشدند
   باید به حق و حقوق این قشر توجه کرد

   2

   0
  4. کارمند نفت گفت:

   دروود بر بهروز عزیز

   1

   2
  5. .مهندس گفت:

   آقای باشتی زاده شما از عنوان نماینده کارگران سواستفاده کردید و به نفع یکی از اعضای فعلی شورا در انتخابات تبلیغات و سخنرانی کردید

   1

   2
  6. .مهندس گفت:

   جنابعالی پشت میز نشینی و تا حالا ‌کار سنگین انجام ندادی. نه گرما دیدی و نه سرما.تابستون زیر کولری و زمستون بخاری

   1

   2
  7. پیمانکاری گفت:

   آقای باشتی سال قبل از نیروهای پیمانکاری و بعضی از قراردادی……… رو ……… دادن واسه رفتن به تهران ولی بعد معلوم شد فقط به خاطر نیروهای قراردادی بود و پیمانکاری ها…. …….. خوردن.

   0

   3
  8. پیمانکاری گفت:

   در ضمن لیست پرداختیا هم هنوز داریم

   1

   1
  9. ناشناس گفت:

   جواد….. فدایی ازجای دیگری م……

   0

   2
  10. خودم گفت:

   قوت من این گپل نی.تا آخر این دولت همین وضع ادامه داره.

   1

   1
  11. پیمانکاری گفت:

   ناحق و غیر مستنو دنبال بهروز باشتی زاده نگید.
   اسناد و مدارک موجوده که برای هر دوقشر پیمانکاری و قراردادی ایشون زحمت کشیده و میکشند.
   زیاد طمع نکنید و همین بهروز را بچسبید که آدم تلاشگر مثل ایشون گیر نمیارید و اینم از دست دادید دیگه سرتون بی کلاه میمونه.
   در ضمن بد نیست بدونید در اصول کامنت گذاری، کامنت ها میبایست در مورد موضوع درج شده باشد.

   1

   0
  12. پیمانکاری گفت:

   حقیقت تلخه. لایک منفی نذارید

   0

   1
  13. محسنی گفت:

   من از آقای باشتی زاده به خاطر تمام زحماتی که کشیده و تمام هزینه هایی که از جیب خودش کرده کمال تشکر رو دارم

   1

   0
  14. نیروی قرارداد مدت موقت گفت:

   درود بر مرد خستگی ناپذیر اقای باشتی زاده . اقای باشتی زاده برای کل نیروها فعالیت میکنه نه برای قشر خاصی مدارک موجود هستش نمونش پایه سنواتی ،حق الایندگی ، ذخیره ۹ روز مرخصی و کمک به برگشت به کار تعداد زیادی از نیروهای پیمانکاری و خیلی چیزهای دیگه. تا الان هر چه تلاش شده برای نیروهای پیمانکاری بوده . مگه این نیست که با هزینه شخصی وقت وزندگی خودرا وقف کارگران میکنه. خب یاعلی هرکس میتونه فعالیت کنه این گوی و میدان فقط بلد هستید تخریب کنیدمتاسفم برای بعضی ها .

   1

   0
  15. ناشناس گفت:

   واقعا جناب باشی زاده انسانی باشرف وبا ارزشیه مناطق نفت خیز آرزو دارن که یکی مثل اقا بهروز ورداشته باشن ع پرویزی

   0

   0

  
  امروز یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • بارش ۵۲ میلی متری باران در منطقه دیل /آخرین وضعیت جوی استان
 • گزارش تصویری آیین تکریم و معارفه روسای جدید و قدیم دادگستری گچساران /مزارعی:ملک ۱۰۰۰میلیاردی در گچساران به بیت المال بازگشت
 • مراسم تودیع و معارفه دادستان های سابق و جدید چرام برگزار شد+تصاویر
 • بررسی پروژه های آبرسانی کهگیلویه بزرگ با حضور وزیر نیرو
 • ابراز نگرانی فرماندار بویراحمد از افزایش خودکشی
 • ‍ وادادگی برخی مدیران گچسارانی پس از بیماری تاجگردون
 • نشست هم اندیشی رئیس آموزش و پرورش ، مربیان ورزش مدارس با رئیس و اعضا هیئت هندبال لنده+تصاویر
 • یک غروب بارانی در گچساران به روایت تصویر
 • کشف ۲ محموله سنگین تخته چوب mdf در باشت
 • رئیس کل جدید دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان بویراحمد معرفی شد
 • مدیرعامل آب و فاضلاب روستایی کهگیلویه و بویراحمد ابقاء شد
 • سلاخی انسانیت پشت عابر بانک بن‌سلمان
 • گزارشی از آخرین وضعیت سد چم‌شیر گچساران
 • گزارش تصویری همایش پیاده روی خانوادگی در گچساران
 • اشتغالزایی برای ۱۵۰ نفر در اورژانس دهدشت
 • خبر خوش فوتبالی برای یاسوجی ها/شهرداری بر می گردد
 • در نشست خبری مدیر شبکه بهداشت ودرمان لنده مطرح شد؛ از خبر خوش راه اندازی بخش دیالیز تا انجام ۱۹۴۴۵ خدمت پزشکی و حمایت بنیاد علوی از ۳۴۵ مادر باردار و شیرده بهمراه خدمات رایگان در طرح پزشک خانواده روستایی
 • فیلم ” ایرو” ساخته هنرمند کهگیلویه و بویراحمدی به جشنواره سائوپائولوی برزیل می رود+تصاویری از صحنه های فیلم
 • گرامی داشت هفته تربیت بدنی در گچساران به روایت تصویر
 • واکنش مدیرکل ورزش و جوانان به شکایت دادستان یاسوج
 •