طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۲ آبان, ۱۳۹۶ | کد خبر : 64190 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ تاجگردون یا کی روش؟ به قلم سید محمد شریف غلامی   نه از اعتقادات اصول گراها میدانم نه از تفکر اصلاح طبان، نه از گرمسیر میدانم نه از سردسیر نه از ایل خبری دارم نه از گذشته ماشه به دست، من فقط از محرومیت می دانم و بس. محرومیت محرومیت محرومیت و باز […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  تاجگردون یا کی روش؟

  به قلم سید محمد شریف غلامی

   

  نه از اعتقادات اصول گراها میدانم نه از تفکر اصلاح طبان، نه از گرمسیر میدانم نه از سردسیر نه از ایل خبری دارم نه از گذشته ماشه به دست، من فقط از محرومیت می دانم و بس. محرومیت محرومیت محرومیت و باز هم محرومیت.محرومیت کلمه ای به اندازه یک استان بلکه بیشتر.
  نه سواد رسانه ای دارم نه تخصص استفاده از کلمات پر طمطراق! فقط و فقط به عنوان یک کهگیلویه و بویراحمدی می نویسم تا سندی باشد برای فرزندانم که از بزرگان متخصص این استان محروم به اندازه سواد و توانم دفاع و حمایت کردم.
  روزی که کی روش به عنوان سرمربی تیم ملی فوتبال تعیین شد عده ای راضی عده ای هم ناراضی و هیچ کس خبر از آینده نداشت وهمه در هاله ای! از ابهام قرار داشتیم
  گذشت زمان مردم ما را قانع کرد که برای بزرگ بودن تنها بزرگ فکر کردن کارساز نیست باید تلاش کرد و کار را سپرد به افراد کاردان.
  با تمام عصبانیتش! همه او را دوست دارند میدانند تنها ایشان بودند که با تمام نداشتن ها، چه تیم ملی ساخته است.میدانند که باید برای گرفتن حق باید محکم و با مشت گره کرده در مقابل فلان مدیر فدراسیون ایستاد .
  و به حق که حداقل یک کلاس سطح توقعات و دانش فوتبال دوستان را بالا برد.
  خلاصه عرض کنم که سطح توقع و دانش خود را مقایسه کنید با قبل از حضور کی روش در تیم ملی، قطعا کلی حسرت می خورید چرا زودتر این اتفاقات برای رخ نداد؟

   

   

  بلاشک هنوز یادمان نرفته است روزگاری را که با چه مشقتی توانست رضایت هم کیشان خود را جلب نماید (با تمام توهینهایی که در این مسیر شنید)تا برای این استان سراسر محروم گیوه بکشد بالا و در انتخابات شرکت کند.
  در دروه ای که هم کیشان او را به تحریم انتخابات (در بقیه استانها انجام شد)تشویق می کردند او تن به این فکر سیاسی نداد و ترجیح داد که الان وقت کمک به هم استانی های محروم خود است.
  با تمام اتفاقات آن دوره در انتخابات شرکت کرد و پیروز میدان شد.
  بنا ندارم که میزان فعالیت ایشان را در این نوشتار بازگو کنم فقط قصد دارم چند نکته را با هم بررسی کنیم تا ببینیم که انتخابهای ما درست بوده است یا نه؟!
  اگر تا الان بهانه این بوده است که مرکز نشینان به ما توجه ای ندارند باید بدانیم که خیر چنین چیزی نبوده است این خود ما بوده ایم که پتک محرومیت را بر سر خود کوبیده ایم.
  شما را ارجاع میدهم به چند دوره قبل مجلس!خودتان مقایسه کنید زمانی که ملاک رای دادن ما اندازه صحبت کردن یک نماینده در صحن یا صندلی مجلس بود الان معیار سنجش ما به کجا رسیده است؟
  الان ما دیگر نماینده ای نمی خواهیم که پشت تریبون چماق بزند الان ما فقط نماینده ای می خواهیم که حداقل رئیس یک کمیسیون باشد.
  الان دیگر ما منتظر بودجه بندی نیستیم الان ما داریم بر روی زمان افتتاح و درصد پیشرفت پروژ ها بحث میکنیم
  روزگاری که ما را با جمله « کوریدور شمال به جنوب» سرگرم میکردند گذشت و الان داریم بر سر ساعت پرواز تهران مذاکره می کنیم دقت کنید ساعت پرواز نه پرواز!
  چه کنیم ! اینقدر محروم بود ه ایم که در این روزگار تغییر ساعت پرواز برای ما پیروزی محسوب می شود! حتما در آینده این موارد برای ما دیگر معیار تلاش نماینده محسوب نمی شود.
  الان معیار ما تشریف فرمایی! یا عکس یادگاری با فلان مسئول به استان نیست ،دیدن این عکسها و مسئولین برای ما عادی شده است.
  و صدها مورد دیگر، که محدودیت این نوشتار توانایی بررسی آنها را ندارد.
  فقط لحظه ای تصور کنید که به جای یک رئیس کمیسیون سه تا رئیس کمیسیون داشته باشیم قطعا در آن زمان به انتخاب های خود می بالیم و با افتخار از استانمان نام میبریم. باید به جای پایین کشیدن و تخریب تمرین کنیم که ان شا الله دوره بعد سه تا رئیس کمیسیون در مجلس داشته باشیم.
  نکته بسیار مهم: اگر تا الان بهانه این بوده است که مرکز نشینان به ما توجه ای ندارند باید بدانیم که خیر چنین چیزی نبوده است این خود ما بوده ایم که پتک محرومیت را بر سر خود کوبیده ایم.با انتخابهای نابجا!
  فراموش نکنیم مهم نیست کجا پالایشگاه ، لاستیک سازی ،جاده سازی ورزشگاه، بیمارستان و….داره افتتاح می شود مهم این است که در این سرزمین محروم افتتاح می شود.
  در آخر بعنوان کوچکترین عضو این استان تقاضا دارم خودتان مقایسه کنید که با چه دیدگاهی نماینده گان استان را می سنجید و چه انتظاری از آنها دارید.به حق که حداقل از لحاظ سنجش و انتظار یک کلاس رشد کرده ایم.
  این نوشته فقط درد دل یک بویراحمدی با هم استانی های خود است که در بیرون از استان مشغول به خدمت است و نیازی به جایگاه و منصب اداری هم ندارد.

   

  من الله توفیق
  سیدمحمدشریف غلامی
  سوم آبانماه یکهزار و سیصد ونود وشش هجری شمسی

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  10 نظر برای “تاجگردون یا کی روش؟”
  1. محمد گفت:

   درود،البته سوم آذر ماه هنوز نیامده،منظور آبان است

   1

   0
   • حمید بزرگزاده دیل گفت:

    مقاله خوبی بود، به نکات خوبی اشاره نمودی.
    باید سطح توقعات را بالا و بالاتر ببریم.
    ضمن حمایت کامل از رئیس کمیسیون فعلی ، تلاش شود که به کرسی های مهمتر مجلس و دولت هم توجه کنیم ، پیشرفت استان در گروه حمایت از مردان بزرگ و کاردان در پایتخت هست.
    از قدیم گقتن:
    نانت رو به نانون بده ، بذار بسوزه

    0

    0
  2. مجتبی گفت:

   سخن سنجیده ای فرمودی
   از ماست که برماست

   2

   0
  3. محمدي-رحمت گفت:

   سلام به شما
   مطلب زيبايي بود،ولي قبول داريد كه كي روش تمام استعدادهاي فوتبال داخلي را ميسوزاند و اعتقادي به داخلي ها ندارد مثل دكتر تاجگردون
   قبول داريد كي روش هنر كار كردن دارد ولي بيشتر زبان باز و چرب زبان است،مثل تاجگردون
   قبول داريد تمام كارهاي كي روش( انتخاب محل تمرين،انتخاب مربي غير بومي،انتخاب ….) براي دوستانش هست و ….
   مثل كارخانه لاستيك،راهسازي،تبليغ باغ،امتياز پيكاپهاي شركت نفت مثل تاجگردون براي دوستاش و ليدرهاشون
   و……..
   من هم مثل شما احتياج به سمت و اينجور چيزها ندارم
   ياعلي

   0

   1
  4. قاسم باباپور گفت:

   با سلام خدمت جناب مهندس غلامی دوست و همکلاسی ارزشمند من به نوبه خودم با فکر و عقیده شما هم فکر و هم دردم ولی چه کنم که چیزی از دستم بر نمیاد. جوانی مثل من که از شدت بیکاری و فکر کار به بیمارستان و نوار قلب می کشه چی باید بگه شما خودتون تا آخر باید در دله منو بفهمید

   2

   0
  5. مصطفي پور گفت:

   اصل مطلب به طور كلي بسيار جالب و لازم به توجه است بي شك نگاهاي محدود محروميت اور است ، قدر داشته هاي خود را ندانستن نا شگري و تاثير منفي بر زندگي مان دارد. بدون شك نيروهاي استان بايد محروميت ما را بر طرف كنند و صد البته وجود اقاي تاجگردون ظرفيت خوبي براي استان است نبايد انتظار معصوم بودن و مبرا از كاستي او را دانست او توانمندتر و موثر تر از ديگران است به روزي كه نمايندگان استان ما توانمندترين و موثرترين در خانه ملت باشند تا اول براي ايران و بعدبراي استان خدمت كنند

   1

   0
  6. مجیدی گفت:

   سلام :
   جناب شریفی مطالب ارزنده ای بیان کردند.اشکال مااینه که قدرنیروهای توانمند خوددرمرکزرانمیدانیم .وتازمانیکه نگاه ما قومی وقبیله ای باشه ، انتظاررشداستان رانباید داشته باشیم .نمایندگان ما همه محترم وخوبند.هم چنینی افراد موثری امثال دکترهاشمی رونباید نادیده گرفت .هروقت تصمیم گیرندگان استانی همدل وهمفکربدون نگاه بخشی داشتن حرکت کنند.حتما شاهدرشد استان درشاخصهای مربوطه خواهیم بود.ماازنظرفرهنگی وعلمی محروم نیستیم .نیروهای مستعد وتوانمند کم دراستان نداریم.

   1

   0
  7. طاهر گفت:

   تاجگردون سیاست …. داره ….. و …. مگه ایشان چکار کرده که با کی روش مقایسه بشه بجز در شهرستان …… و …… زیاد کرده چکار کرده اونم از مدیران ضعیفش که هر روز مردم از ایشان گلایه دارند

   1

   0

  
  امروز سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • یک هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در معدن فسفات چرام سرمایه گذاری می شود
 • بازدید مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از شرکت آسه یاسوج+عکس
 • مجتمع دال دنا فاقد مجوز احداث بوده
 • اظهارات محمدرضا عارف درباره رفع حصر،پرونده محمدرضا خاتمی و رویکرد صداوسیما
 • لشکرکشی اصولگرایان در مقابل تاجگردون
 • گزارش عدل هاشمی پور از سفر کمیسیون انرژی مجلس به کره جنوبی
 • گزارشی از نشست استاندار کهگیلویه و بویراحمد با وزیر نفت
 • چرا کوچ ؛ تشریح برگزاری جشنواره کوچ استان کهگیلویه و بویراحمد
 • سرپرست شرکت پتروشیمی گچساران منصوب شد
 • خبر انتخاباتی عضو شورای شهر یاسوج/گزینه نهایی اصلاح طلبان بویراحمد و دنا مشخص نشده است
 • مرگ تدریجی میراث کهن کهگیلویه
 • پیام تسلیت رئیس فدراسیون وزنه برداری کشور در پی ضایعه درگذشت رئیس هیئت وزنه برداری گچساران
 • تیم فوتبال شهرداری یاسوج به لیگ دو بر می گردد
 • هرگز “جَر بی آقا” نکنید ؛ توانایی فردی و اجرایی مهمتر از پشتوانه قومی و جناحی
 • تصویب پیشنهاد نماینده گچساران و باشت در جلسه شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا
 • حوادث در کهگیلویه و بویراحمد جان ها می ستاند/هفت کشته و سه زخمی در یک روز
 • از برگزاری نشست شبانه تا حضور در مراسم یک بزرگمرد قشقایی/خیمه زینل زاده درایل قشقایی
 • ماجرای “شیرینی الف ” شعبه یاسوج ؛ سناریو یا واقعیت؟؟!! / لزوم ورود استاندار به موضوع پیش آمده
 • یادداشت عدل هاشمی پور در واکنش به سفر نماینده بویراحمد و دنا در روستای آجم
 • عضو شورای روستای پاتاوه آجم دیشموک:مسئولان کهگیلویه بزرگ ما را فراموش کرده اند/سفر نماینده بویراحمد و دنا انتخاباتی نبود
 •