طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۲۳ مهر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 63169 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ مخاطب فانوس زاگرس نوع انتقادات و ادبیات نقد خطاب به نماینده گچساران و باشت روز به روز از دریچه یک نگاه منطقی و واقع بینانه خارج و بیشتر شکل احساسی و کوچه بازاری به خود می دهد.   اصولا نیاز نیست به هر نقدی پاسخ داد اما خلا فرهنگ صحیح نقد در شهر […]

  فانوس زاگرس؛

  مخاطب فانوس زاگرس

  نوع انتقادات و ادبیات نقد خطاب به نماینده گچساران و باشت روز به روز از دریچه یک نگاه منطقی و واقع بینانه خارج و بیشتر شکل احساسی و کوچه بازاری به خود می دهد.

   

  اصولا نیاز نیست به هر نقدی پاسخ داد اما خلا فرهنگ صحیح نقد در شهر یا استان ما به خوبی دیده می شود که رسانه ها باید در آموزش افراد جامعه به یادگیری روش صحیح ایراد نقد همت گمارند.

   

  شرایط به گونه ای شده است که هر فردی انتقاد خود را با هر ادبیاتی که احساس می کند درست است آن را در رسانه های شهرستان منتشر داده و متاسفانه مسئولان رسانه ها که خود باید زمینه ساز ترویج نوع صحیح ادبیات نقد در جامعه باشند برای جذب اندکی مخاطب متن های دارای اشکال را منتشر می کنند.

  جوانی در خصوص وجود بیکاری در ایل خود خطاب به نماینده گچساران و باشت ابراز می دارد که فلان ایل سر پل سراط یقه ات را می گیرند که این نوع ادبیات جالب به نظر نمی رسد و انگار نماینده گچساران تضمینی برای رفع بیکاری فلان قوم را داده است.هکه اقوام در کشور محترم و قطعا برای همه اقوام هم باید یکسان تلاش و کار شود.

   

  آیا تاجگردون می تواند ریشه بیکاری را بخشکاند و نمیخشکاند؟تاجگردون نماینده مجلس است یا وزیر کار؟

   

  در اینکه نمایندگان مجلس دارای قدرت و حوزه نفوذ هستند شکی نیست اما در حال حاضر مدیران ارشد کشور در طول دو دهه اخیر و حتی بیشتر در بحث رفع معضل بیکاری به نوعی درمانده هستند و امروز این مشکل در سراسر کشور به چشم می آید.

   

  لازمه ایجاد اشتغال سرمایه گذاری خصوصا بخش خصوص است که به جزء چند کلانشر مثل تهران،تبریز،شیراز،اصفهان و مشهد که سرمایه گذاران علاقمند به سرمایه گذاری در این مناطق هستند در دیگر استان ها و خصوصا شهرستان های کوچک به دلایل مختلف در جذب سرمایه گذار درمانده هستند و امروز یکی از مشکلات اصلی در ایجاد اشتغال همین موضوع است.

   

  دولت هم جهت ایجاد اشتغال چشم به سرمایه گذاران خارجی دوخته که کشاندن این سرمایه گذاران بعد از یک دهه تحریم و وجود فضای متشنج سیاسی ایران و آمریکا که نمونه آن را دو شب پیش در اظهارات رئیس جمهور آمریکا دیدیم کار راحتی نیست.

   

  در قضاوت منصفانه عملکرد نماینده گچساران و باشت وی در حق ایل محترم قشقایی در زمینه های عمرانی و خدمات کارهای مهمی انجام داده و بی انصافی است که این خدمات نادیده گرفته شود.در شرکت بهره بهرداری نفت و گاز گچساران باز این ایل محترم نسبت به جمعیت خود در مقایسه با سایر اقوام دارای نیروی کار قابل توجهی است.

   

  قطعا نماینده گچساران و باشت خالی از اشکال نبوده و نقدهایی هم بر وی وارد است اما نوع بیان نقد با مستند بسیار مهم است و اینگونه شخصیت وی ترسیم نشود که نگاهش به مردم صرفا ابزاری است.

   

  نقدی که خود بنده بر وی دارم همواره این بوده است که درست است که جایگاه کشوری نماینده گچساران و باشت این تصور را ایجاد کرده است که وی قادر به حل همه مشکلات است اما بهتر است خود وی با تبیین چرایی سخت بودن ایجاد اشتغال در استان و حوزه انتخابیه خود تا حدودی سطح انتظارات هواداران و مخالفان خود را پاسخ گو باشد.بگوید چرا پتروشیمی راه اندازی نمی شود،سرمایه گذار نیست،برای ایجاداشتغال چه برنامه هایی را دنبال کرده و اگر بن بستی بوجود آمده علت چیست،و……….

   

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  11 نظر برای “رواج انتقادات احساسی و کوچه بازاری خطاب به نماینده گچساران و باشت”
  1. طاهر گفت:

   به نظر شما اینا انتقاد کوچه بازاری هستن که نماینده کل فامیل خودش بذارهسذکار و بقیه تو خونهبیکار باشن

   2

   0
  2. اگر خودت را معرفی میکردیم خوب بودببینیم کی رفتی سر کار ولی چرا برای یک طایفه که تمام خانوادشآن از زن ومرد رفته سرکار مگر تیرهای دیگر رای نداندالبته شاید کارتیرههای دیگه راگذاشتن برای نزدیک انتخابات مگر میشه مردم کور باشند ونبینند

   2

   0
  3. اگر خودت را معرفی میکردی خوب بودببینیم کی رفتی سر کار ولی چرا برای یک طایفه که تمام خانوادشآن از زن ومرد رفته سرکار کار هست مگر تیرهای دیگر رای نداندالبته شاید کارتیرههای دیگه راگذاشتن برای نزدیک انتخابات مگر میشه مردم کور باشند ونبینند

   1

   0
  4. ناشناس گفت:

   عزیز من موقعی که از یک طیف وقومی بکارگیری می شود دل درد می گیرد شما مثل مبک وبرف هستین مردم بیدارن

   2

   0
  5. گچ2 گفت:

   تاجگردون هرچی قوم خویش آشنا باوی بوده برده سرکار بعدش تا یه انتقاد میکنی ازش همه میشن بی سواد شما میشید باسواد

   0

   0
  6. فضول گفت:

   بخدا علت ناراحتی ترکها فقط به دلیل رفتارهای دکتر کریمی است

   0

   0
  7. عادل گفت:

   خدایا تملق گویی ماننداقای ……… وجد دارد؟برادر من آبکی ترین وبی ارزشترین وسخیف ترین نقدها نقدهای خود شماست.خواهشا یه کمی به دوراز نوکری تاج به مطالب ونقدهابت فکر کن.ضمنا اصلا اینطور نیست که تاج چون تواناست یا در مجلس کسی است ازایشان توقع میرود اتفاقا شما اینگونه فکر میکنید مثل فکری که پسر راجع به پدرش میکند یا نوکر راجع به اربابش. وگرنه در مجلس کسانی هست که ایشون درمقابلشون کسی نیست.بلکه این انتظار ومتن جوان قشقایی دقیقا براساس فرمایش خود آقای تاجگردن است که بارها گفته مردم متوجه معضل بیکاری هستند ولی چیزی که انها را آزار میدهد تبعیض است که خود ایشان خدای ……است ودتمام موارد مرتبط با اشتغال شخصا ورود میکند وبه نزدیکان خودش لطف دارد.درد جوانان قشقایی وبویراحمدی همین است.کاش لااقل شعار نمیداد.

   2

   0
  8. رضا گفت:

   واقعا همین طوره مشکل بیککاری کشوری و ریشه ایه همون شهرای بز گ هم خیلی از کارخونه ها تعطیل شده واین به علت مدیران بی لیاقت مرکزه مشکل تو شهر ما نیست و ربطی به نماینده ها نداره مشکل جای دیگست

   1

   0
  9. مندنی گفت:

   مگر تاجگردون با بقیه فرق داره همین تملقها باعث شده ایشان ما فقیر و فقرا را تحویل نکیره

   2

   0
  10. شهرمن وتو گفت:

   به خداوندی خداقسم اگرمنفعتی نزدنماینده نداشتی اینجوری دفاع نمیکردی چرافکرمیکنیدهمه بایدازکارهای نماینده سرتعظیم فرودبیارند چرااین حق وبه خودتون می دهیدکه بااین لهن منتقدان راموردحمله قراردهیدیا ازسیاست قبل ازانتخابات خبرنداریدیاهم چشمان خودتون وبرروی حقیقت بسته ایدپس اگرنمی دانید بدانید که درمیتینگ های قبل ازانتخابات چه قول هایی به طوایف تیره ها جوانان جویای کاروازدواج داده نمی شودچرافکرمیکنیدهیچ کس حق اعتراض به عملکردمدیران ونماینده راندارندکسانی که لب به اعتراض گشوده اندجوانانی هستند یاخانواده هایی هستندکه درزمان انتخابات به انهاقول اشتغال داده اندچرافکرمیکنیدکه نبایدازحق خوددفاع کنندبه این جوانان بدون پارتی اجازه ملاقات بانماینده ومدیران ارشدداده نمی شودتنهاجایی که شایدصدایشان شنیده شودهمین فضای مجازی است که این هم عده ای مانع ان می شوند دراخراین رابدانیدکه درشهرمن وتوجوانان جویای کارهستن که درفقرمطلق زندگی میکنند به گفته فرمایشات مقام معظم رهبری جوانان سرمایه های اصلی کشورهستن ومسعولین کشوری بایدشرایط اشتغال جوانان رافراهم کنند

   0

   0
  11. شهروند گفت:

   نقد خوب هست و نماینده هم سراپا اشکال و ایراد. ولی نقد را باید افراد باسواد و تحصیل کرده و نویسنده زبردست ب رشته تحریر در بیاورد نه اینکه هر شوفر و شاگرد و بازاری و آهنگر و مکانیک و لبو فروش یه مطلب بازاری و سخیفی بنویسه که سر و ته آن معلوم نباشه.

   0

   0

  دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط فانوس زاگرس در وب سایت منتشر خواهد شد

  پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد

  پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد

  نظرات

  وارد کردن آدرس ایمیل اختیاری می باشد

  وارد کردن آدرس وبسایت اختیاری می باشد

  امروز دوشنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۶
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • مراسم عزاداری بمناسبت سالروز شهادت علی ابن موسی الرضا در باشت برگزار شد+تصاویر
 • تشریح برنامه های هفته بسیج در شهرستان باشت
 • ۱۴۰ دانش آموز دختر باشتی به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند+تصاویر
 • کمکهای نقدی و غیرنقدی مردم باشت برای زلزله زدگان کرمانشاه ارسال می شود+تصاویر
 • اخبار استان؛پارک جنگلی یاسوج به محلی امن برای معتادان تبدیل شده است/کشف محموله قاچاق در محور “یاسوج ــ اصفهان”/اهدا عضو نوجوان بویراحمدی به ۳ بیمار نیازمند جان تازه‌ای بخشید‌/ برخورداری از نعمت گاز طبیعی در قلعه‌رییسی در آستانه فجر انقلاب/کمک نقدی کارکنان بانک مسکن کهگیلویه و بویراحمد به زلزله زدگان غرب کشور/تلف شدن ۱۵ راس دام بر اثر تصادف در باشت
 • یادواره شهید خلبان «ابراهیم امیدبخش»درگچساران+تصاویر
 • تخلف راه و شهرسازی در فروش زمین‌های شهر یاسوج
 • افتخاری دیگر برای فوتبال گچساران/دعوت از سه بازیکن نونهال به اردوی تیم ملی +تصویر
 • مراسم عزاداری دهه آخر صفر در شهرستان باشت برگزار شد+تصاویر
 • پیش بینی آب و هوای سه روز آینده کهگیلویه و بویراحمد
 • سوغات تاجگردون از اتریش چه خواهد بود؟؟
 • واگذاری پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت/غلام محمد زارعی:مدیران ساز مخالفت نزنند
 • “اقدامات قابل تامل در ماجرای کمک به زلزله زدگان”
 • سخنرانی سید یاسر جبرائیلی در گچساران +زمان و مکان
 • روایت تاج گردون از بازدید پارلمان اتریش: ما شعار نوکری را سرمی دهیم و آنان عمل می‌کنند+تصاویر
 • رئیس دانشگاه یاسوج تغییر می کند
 • یک کشته در تصادف مرگبار پژو ۴۰۵ در بلوار”بویراحمد” یاسوج+تصاویر
 • تحلیلی بر رفتار سه نماینده کهگیلویه و بویراحمد در زمینه اشتغال
 • مراسم سوگواری بمناسبت رحلت پیامبر(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) در باشت برگزار شد+تصاویر
 • امام جمعه باشت:زلزله یک رخداد طبیعی است ولی جریان های سیاسی یکدیگر را مقصر میدانند/عبودی:برخی افراد تقصیر را به گردن مسکن مهر انداخته اند ، ولی بیمارستان سرپل ذهاب که در همین دولت هم افتتاح شده بود کاملا تخریب شد /انتقاد امام جمعه از قرارداد توتال