طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : پنج شنبه ۹ شهریور, ۱۳۹۶ | کد خبر : 59197 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری گچساران هفته پرالتهابی را پشت سر گذاشت و حادثه حمله مسلحانه به یک طلا فروشی و کشته شدن دو همشهری باعث جریحه دار شدن احساسات و قلوب هم استانی ها خصوصا ساکنان این شهر شد.   بعد از این اتفاق که یک فضای ناراحت گونه و احساسی بوجود آورد […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

  گچساران هفته پرالتهابی را پشت سر گذاشت و حادثه حمله مسلحانه به یک طلا فروشی و کشته شدن دو همشهری باعث جریحه دار شدن احساسات و قلوب هم استانی ها خصوصا ساکنان این شهر شد.

   

  بعد از این اتفاق که یک فضای ناراحت گونه و احساسی بوجود آورد نوک پیکان انتقاد متوجه فرماندار گچساران بعنوان نماینده عالی دولت در شهرستان شد و در فضای مجازی و برخی رسانه ها دست نوشته هایی بر علیه وی که فردی پرتلاش و زحمت کش است منتشر گردید.قطعا هیچ مدیری از جمله شخص فرماندار خالی از نقد نیست اما برای بررسی یک پدیده بهتر است همه عوامل دخیل در آن را به خوبی بررسی کرد.

   

  اما آیا فرماندار گچساران مقصر اصلی است؟؟

  استان کهگیلویه و بویراحمد همانند چند استان همسایه خود به دلیل بافت عشیره ای-قومی همواره شاهد رفتارهای خشونت آمیز بوده که متناسب به زمان و مکان شدت آن افت و خیز داشته که اکثر این جرایم یا رفتارهای غلط و قانون گریزی ها ریشه فرهنگی دارد.

   

  روزانه در سطح شهرستان رانندگان متخلفی را مشاهده می کنیم که در اوج شلوغی خیابان های شهر در حال کورس گذاشتن هستند که فوت چند عابر پیاده وتصادفات را در سال های اخیر به همراه داشته است که خبر آن بارها از رسانه ها منتشر گردیده است.

   

   

  همواره شاهد موتورسواران جوانی هستم که در شلوغی خیابان بی تفاوت از رعایت حقوق شهروندی و حفظ سلامت خود در حال تک چرخ زدن هستند.

   

  طبق برخی خبرهای رسیده از مخاطبان و مردم،شبانه در برخی محلات موتورسوارانی که چهره خود را می پوشانند دست به زورگیری و سرقت گوش های همراه و کیف پول می کنند.

   

  تردد شوتی ها و رساندن مبهم خود از بندر به جاده های استان نیز طی سال های اخیر خطراتی را متوجه همشهریان داشته است.

   

  رسم غلط تیراندازی در مراسمات،نزاع های قومی که ریشه در تعصبات و جهل دارد،افزایش اعتیاد و کاهش سن مصرف آن و سیگار،افزایش طلاق و کاهش ازدواج،پدیده دختران و پسران فراری و…آیا این ها که ریشه اصلی ناامنی و معضلات اجتماعی در شهرستان و کشور هستند تنها یک مقصر دارد؟

   

  اما متولی امنیت کیست؟

  شورای تامین شهرستان متشکل از نیروی انتظامی،اطلاعات،قوه قضائیه و…به ریاست فرماندار مجریان اصلی تامین امنیت هستند پس نمی توان شخص فرماندار را تنها عامل و مقصر دانست.

   

  برای ایجاد یک امنیت پایدار نیاز به همکاری چندین دستگاه و نهاد است که هر کدام در جایگاه خود نقش مهمی دارند که اگر بنا به مقصریابی است باید گفت همه حتی خود شهروندان و خانواده ها مقصر هستند.

   

  صبح امروز خبر حمله به رئیس شعبه بانک تجارت که روانه بیمارستان شد بر فضای پرالتهاب این روزهای شهرستان افزود اما آنطور که می توان حدس زد این اتفاق ریشه شخصی داشته که همزمان با حادثه سرقت رخ داده است.بنابراین برای ریشه یابی یک علت باید کارشناسی شده و با تعقل و تامل به ان نگریست و هیچگاه یک فرد را مقصر اصلی نشان نداد.

   

  گسترش حوزه شهری گچساران طی سالهای اخیر وشکل گیری محلات جدید به خوبی نشان می دهد که ایستگاه های پلیس و کلانتری ها نیاز به افزایش دارد و جهت برقراری گشت های شبانه بهتر است در هر محله یک مرکز پلیس برقرار باشد.

   

  نقش قوه قضائیه در برخورد سریع و قاطع با جرم و آموزش و پرورش در تربیت، نیز در این راستا مهم است.در حال حاضر اکثر مردم عادی آگاهی مناسبی از مقوله جرم شناسی و قوانین مربوط به کیفری را دارا نمی باشند که قطعا اگر خانواده ها و دانش آموزان در این زمینه توجیه شوند می تواند موثر باشد.

   

  نقش خانواده ها چیست؟

  خانواده به عنوان جزء اصلی و تشکیل دهنده جامعه در کاهش جرایم و آسیب های اجتماعی نقش ویژه ای دارد و با یک بررسی معمولی مشخص می شود که اکثر مجرمان در یک فضا سالم روحی و تربیتی رشد نیافته اند.

   

  بارها این درخواست بیان شد که از برای کاهش معضلاتی چون خودکشی،فرار فرزندان از خانه،کاهش طلاق و…متولیان این حوزه با تشکیل جلسان مشاوره ای در مساجد محلات و آموزش دادن به خانواده ها در این راستا موثر واقع شوندکه متاسفانه در این زمینه کم کاری شکل می گیرد.

   

  عدم استفاده از ظرفیت خانواده ها در مبارزه با آسیب های اجتماعی عامل اصلی افزایش رفتارهای غلط در جامعه است.

   

  تاملی بر بیانات رهبر انقلاب

  رهبر انقلاب در دیدار روز ششم شهریورماه خود با طلاب اظهار داشتند که برای حفظ و تداوم انقلاب باید مبارزه کرد.

   

  این جمله کوتاه برای متولیان اداره کشور باید تبیین شود که دیدگاه رهبری برای حفظ انقلاب صرفامبارزه با استکبار و دشمنان خارجی نیست.

   

  وی به خوبی از عبارت مبارزه استفاده کردند که مبارزه با عواملی که از درون باعث گسستدگی و عدم انسجام می شود نیز مهم است.

   

  مبارزه با فقر،تبعیض،افراط گرایی،بیکاری،سیاست زدگی که عاملان اصلی تهدید امنیت و وحدت هستند باید به شدت پیگیری شود.

   

  متاسفانه در وضعیت فعلی کشور که سیاست زدگی بر بخش های مهم کشور از جمله فرهنگ،اقتصاد و شناخت صحیح از نیازهای جامعه سایه افکنده است روز به روز شاهد افزایش آسیب های اجتماعی هستیم که ناامنی های اخیر نیز ریشه در این موارد دارد.

   

  در پایان باید گفت همه بخش های جامعه در شکل گیری افزایش معضلات و آسیب های جامعه مقصر هستند هر چند که میزان یک اندازه نیست.

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  40 نظر برای “آیا فرماندار گچساران مقصر اصلی است؟؟؟”
  1. جوانان گچساران گفت:

   فرماندار انسانی قابل احترام وخوبی است مقصر جهل وکم فرهنگی است

   2

   11
   • رضا گفت:

    ما که نمیگیم آدم بدیه.ولی به درد این کار نمیخوره.ضعیفه. تواناییش نداره. مثلا یه مهندس بذاری جای دکتر بیمارستان. تا وقتی سمت و مسئولیتهای شهر آشنا بازی و باندبازی باشه شهر هیچ پیشرفتی نمیکنه.

    6

    3
  2. گ گفت:

   از وقتی که رحیمی شد فرماندار شهر بی نظم تر شده. بیشترین تخلفات انتخابات
   شورا هم صورت گرفت

   12

   3
  3. گ گفت:

   من سی سال سن دارم ولی شبا از هیچ مسیری رو از ترس زور گیرا پیاده نمیرم. یه شب هم دیدم که یه زن و دخترش که پیاده روی میکردن رو زورگیرا کیف و گوشیشون ازشون گرفتن. بیشتر مغازه دارا هم از ترس زورگیرا زود میبندن.بعضیا ذاتا حروم خورن و ربطی به بیکاری نداره. امنیتی نیست.

   8

   1
  4. دکتر گفت:

   بله ……. مقصر است شما ببینید که فرماندار و شورای ما چه کسانی هستند از چه طایفه هایی… وقتی برای کتک زدن رئیس بانک فردی ………..برنامه ریز است و این آقایان با حمایت …….. و نما کار خود را پیش می برند یقین بدانید مهاجرت معکوس آغاز خواهد شد

   3

   1
  5. طاهری گفت:

   کسی که………. نمیکند توقعی ازش نیست مگه ……… همین آقا به خاطر ……. در ………… که ……. را به درستی انجام داده بود …… بالاخره ……. بکنه قوانین را رعایت نکنه از بقیه چه انتظاری هست

   1

   1
  6. بویراحمد گفت:

   چاپلوسی خوب نیست

   6

   1
  7. شهروند گفت:

   عامل اصلی رحیمی و تاجگردونه که بساط قوم گرایی و تبعیض رو توی این شهر راه انداختند

   8

   1
  8. همکار گفت:

   خدایی فرماندار به ………….

   1

   0
  9. 45 گفت:

   چندین طایفه هستند در گچساران که عامل بی نظمی هستند .باید ریشه انها را کند .۹۸ درصد پرونده محکومیت در قوه قضاییه مربوط به طایفه ها است .باید نسل آنها را از زمین برداشت .

   3

   1
  10. صددرصد فرماندار یکی از مقصرینه.فرماندار رییس شورا تامینه.فرماندار خودش……….. داره.نمونه های زیادی از …….. فرماندار صورت گرفته

   2

   0
  11. م ر گفت:

   کسی که تجربه مدیریت کلان ندارد قبول کردن پست مهم و امنیتی و اقتصادی و مدیریتی….. …مستقیم به جامعه و شهروندان است .اقایان مسئولین محترم و مدیران امنیتی چه تمهیداتی جهت برقراری نظم و امنیت گچساران اندیشیده اند نهاد های نظامی نباید همانند کارمندان روزکار از ساعت ۸صبح تا ۲ بعدتز ظهررب…

   1

   1
  12. م ر گفت:

   کسی که تجربه مدیریت کلان ندارد قبول کردن پست مهم و امنیتی و اقتصادی و مدیریتی….. خیانت مستقیم به جامعه و شهروندان است .اقایان مسئولین محترم و مدیران امنیتی چه تمهیداتی جهت برقراری نظم و امنیت گچساران اندیشیده اند نهاد های نظامی نباید همانند کارمندان روزکار از ساعت ۸صبح تا ۲ بعد از ظهر در محل کار خود ظاهر شوند و از ساعت ۲ به بعد شهر را به دست اراذل و اوباش بسپارند. آقای فرماندار چرا در این مدت در چند نقطه شهر ایستگاه امنیتی و نظامی دایر نکرده است.مگر ورودی و خروجی شهر کوچک گچساران چند نقطه است که از کنترل ان عاجزند؟ باور کنید با ۲۰ نفر نیروی زبده میتوان این شهر را کنترل کرد. فرمانده نیروی انتظامی باید پاسخگو باشد ……

   1

   1
  13. ناشناس گفت:

   عامل اصلی فرماندار و اقای تاجکردون است قوم گرایی را توی این شهر رواج داده است روزی که انتخابات بود اولین کسانی که نظم شهر را بهم زدند خانواده ….. بوده و از آن زمان تا حالا گچساران روز خوب به خودش ندیده وقتی پیش نماز در زمان نماز خطا کند وای به حال بقیه. فرماندار و فرمانده انتظامی توی شهرهای مثل گچساران باید غیر بومی باش .که این موضوع در گذشته خوب در این شهر جواب داده بود که با بومی گری نظم این شهر بهم ریخته شده است

   2

   1
  14. م گفت:

   کار رو به کاردان بسپارید.کار هرکس نیست خرمن کوفتن. شهر که مدرسه نیست

   3

   2
  15. رضا گفت:

   تا زمانی که افراد بی لیاقت و بیخیال در راس مدیریت و امنیت شهرند وضع روز به روز بدتر میشه. کسانی که موقع انتخابات واسه پست گرفتن دست به هر کاری میزنن. افراد دست نشانده ای که دنبال منابع خود و افراد خاصی هستن. کسی به فکر مردم و شهر نیست. بعضی ها هم در حال حاضر دارن از آب گل آلود ماهی میگیرن که بگن ما به فکر مردمیم.

   3

   2
  16. گچساران گفت:

   ما که زندگی نداریم. اروپاییا و امریکا رفاه وامنیت دارن چون مسئولان به فکر اسایش و رفاه مردمن.

   2

   1
  17. شهروند گفت:

   بله که فرمانداره، ای همه اتفاق افتاد ایشون چه کار کردن؟ ولی دودش میره تو چشم تاجگردون…

   2

   3
  18. فرمانده گفت:

   مقصر فرماندار هست تا حالا یه معذرت خواهی نکرده از مردم گچساران

   3

   3
  19. شهروند گفت:

   گچساران جای زندگی نیست به این دلیل که هرشهروندمیخواد بیادداخل بازاروبرگرده ازنگاهای جوانان سرخیابان تادعواودرگیری وگذرازخیابان وتصادفات داخل شهرامیدچندانی برای بازگشت به خانه ندارددوعلت اصلی این مشکلات،نگاه نماینده وفرمانداربه قوم گرایی،تبعیض،سیاست زدگی وبی عدالتی ،بیکاریهایی می باشد که بوجود آوردندتاعده ای عقده ای شوند وبرای شهروندان ازجان ومال آنها گذشت نکنند

   1

   1
  20. مهدی گفت:

   فرماندار چون به نوعی پدر شهر حساب میشه و بومی هستش مردم انتظار بیشتری ازش دارن .خیلی کارهای بزرگ و خوب و بیاد ماندنی انجام داده البته با همه مجموعه ها .و به نوعی در جلسات اخرین حرف حرف ایشونه.نا امنی زیاده .با احترام به اکثر نیروهای انتظامی متاسفانه تعدادی انگشت شمار رو باید جابجا کنن تا بقیه حساب ببرن که نباید به قدرت ………کنن.البته در همه ادارات چنین افرادی ابروی هم اداره و هم بقیه کترمندان زحمت کش رو هدر میدن .واگرنه اگه همه بد بودن که اینهمه کار خوب انجام نمیشد .پس باید بی طرافانه قضاوت کرد .به همین خاطره که خیلی از افرادی که نباید و به دلایلی پستهای کلیدی رو دارن و فرماندارهم خیلی زود قصاوت کردن و همچنین فرمانده نیروی انتظامی که گفتن نباید زودتر باز میکردن .اگر دقت کرده باشین .اونا اصلا مغازه رو باز نکرده بودن .چون درب جلو خیابان بسته بوده و معازه دار باید قبلش بیاد و مغازه رو بچینه و سر ساعت ۶ باز کنه .که قابل توجه فرماندار محترم و فرمانده محترم .اقایان قدم خیر همیشه نظم داشتن .اینو من قسم یاد میکنم …ولی حالا خرده گرفتن دردی رو درمان نمیکنه و الان باید ی کار جهادی و عملیاتی انجام بدن تا حداقل باعث ارامش دیگران بشه ..و بعدش کسی جرات نکنه با قمه تو خیابان بچرخه …بله گچساران نا امن شده و متاسفانه الان تو همه دنیا بواسطه ارتباط اینترنتی همه فهمیدن .ولی اکر هم گرفتنشون که ان شالله میگرنشون .دادگاه بی تفاوت نباشه و خارج از نوبت کارشون رو انجام بده و کمترین حکم که قصاصه جلو همون مغازه انجام بشه تا درس عبرتی بشه برای دیگر دزدان .

   1

   1
  21. سلیمی گفت:

   همش تقصیر کم کاری نیروی انتظامی و قوه قضاییه است

   1

   1
  22. مردمی گفت:

   تمام این بدبختیها از ……… …..و …….این شهر توسط …… و خانواده آنهاست کارهای پیمانکاری واسه خودشونه زمینهای شهر رو تصاحب کردند ماشینهای تو شرکت نفت توسط خودشون بکار گمارده میشه معلومه قشر فقیری کنارش در شهر پیدا میشه و شروع به سرقت گلدن کشی ميکنن

   0

   1
  23. ظفر گفت:

   بروید تو باغ …….. ببینید چه خبره این سرمایه مردم بوده که آقای …… داماد ….. با پول ….. این باغ رو تاسیس کرده میخواهی سفر بوجود نیاد معلومه این همه ……. تو شهر اول توسط …… صورت میگیره که این بلایا سر مردم مياد

   1

   1
  24. فربد يوسفي گفت:

   اونايي كه ميگن فرماندار مقصر هست يا اينكاره نيست يكم بيشتر فكر كنند و كوركورانه قضاوت نكنند،ايشون ادم زحمت كشي هستند و گاها از زندگي شخصي خودش ميزنه و وقت ميزاره،مشكل خيلي بزرگتر از اين حرفاست،روزانه تو اين كشورجرائم زيادي رخ ميده ولي كسي فرمانداراون شهر رو مقصر نميدونه،هيچكي تا ٤ سال پيش نميدونست فرماندار شهر كيه حالا چون يه نيروي بومي همچين جايي هستش بعضي اقايون دنبال مقصر كردن ايشون براي تمام مشكلات اين شهر هستند،مشكل جاي ديگه است….

   2

   3
   • پیک گفت:

    تو چته .انگار بهت برخورد.فرماندار باید انتقادپذیر باشه. نمیدونم تو چ نسبتی باهاش داری.ولی انگار زیاد به دردت خورده

    2

    1
  25. ناشناس گفت:

   اون زمان که همایش های طوایف می گرفتندبایدبه فکراین روزهاهم می بودند.گچساران شهری بودکه مهاجرین هم دراون احساس امنیت داستند.امروزبه مددمسولینش قدیمی هاهم امنیت ندارند

   2

   1
  26. حسن گفت:

   مقصر فقط ت……..منفعت طلب هست

   1

   1
  27. ناشناس گفت:

   مقصر………شهر روبا مدرسه اشتباه گرفته اونقدر ….. و…….هست که روز به روز شهر بی نظم تر وبی امنیت تر میشه.

   0

   1
  28. باشت باوی گفت:

   برادر عزیز که این مطلب رو نوشتی, بحث تنها این کشتار نیست, بحث این همه درگیری است که به راحتی منازل مسکونی رو خورد میکنن, از طرف زور گیری میکنن, مغازه یکی دیگه رو خورد میکنن, و صدها بی نظمی دیگه,,, خب مگه فرماندار نباید وارد میشد جلسه فوری شورای تامین میذاشت و… من چنسال دهدشت بودم, اون زمان فرماندار سید ناصر رضایی اتفاقا همشهری خودتون و اهل گچساران بود, واسه اینکه در مراسم عروسی تفنگ نبرن چندلار دستور داد داماد رو بازداشت کردن یکیش پسر خاله خودم بود, هر وقت درگیری میشد سریعا جلسه شورای تامین میذاشت و محکم ترین برخوردهارو انجام میداد با خاطیان, کی جرات داشت اسلحه حمل کنه یا منزل مسکونی کسی رو تخریب کنه, دستور میداد پدرشو دربیارن, یسال بیشتر نبود ولی تونست امنیت رو تضمین کنه, الان سه ساله گچساران شما دانشجو هستم چهار بار تاحالا اومدن خونه دانشجویی مارو تخریب کردن هر چی پیگیری کردبم فایده نداشت, اخرم گفتن خودتون مشکل دارین, من مشکل دارم, ولی ایا خونه پشتی ما که مربوط به یک حاجی با شخصیته و عده ای اراذل اومدن حمله کردن اونم مشکل داشت, فرماندار شدن که کار هر کسی نیست عزیز من. اقای دری, شما اهل رسانه این مثلا بجای اینکه مشکلات رو پیگیری کنید فقط,دنبال طرفداری و …هستین

   0

   1
  29. همسایه قدیمی گفت:

   چند سال پیش را خوب به یاد دارم که گچساران یک مرکز اجرایی امر به معروف و نهی از منکر داشت تمام پرسنل پاسدار و بسیجیش به پانزده نفر نمیرسید اما همین تعداد کم چنان این شهر را کنترل میکردند که کسی جرات نداشت حتی به خلاف کردن فکر هم بکنه .چنان کاردان و جسور بودن که هر چه خلافکار تو گچساران بود مثل مرگ از اینا میترسیدند .مدتی همسایه مرکزشون بودیم از نزدیک میدیدیم که چطور خلافکارهای قلدر و گردن کلفت را میگرفتند و تحویل قانون میدادند حداقل همونها را برگردونید تا شهر را یه سر و سامونی بدن

   6

   0
  30. ناشناس گفت:

   همشهری برادران وخواهران عزیز مشکل فرماندار یا نیروی انتظامی ویا بقیه مسعولین نیست که هست مشکل بزرگتر از این حرفهاست من حدود شصت سال دارم والا هیچ موقع اینطور نبود اتفاقات بسیار نادری درشهر پیش می اید منتظر بدتر هم باشیم جامعه جوان بدون اموزش لازم بی عدالتی در تمام زمینه ها اعم از رفتن بروی کار در ادارات ویا بقیه کسبها اگر از طیف خاصی نباشی امکان ندارد مورد لطف قرار گیریمن برای اذاهان مثلی می زنم فرض کنیدگله گوسفندی در یک روستا کسی داشته وبقیه روستا فقیر باشند ایا به نظر شما ان گوسفند ها سالم می ماند ودزدیده نمی شوند معلوم است که ادم فقیر گرسنه نمی خوابد اگر سلمان وابوذر هم باشد تا حدودی تحمل می کند تا وقتی بیکاری باند بازی بدون برنامه بدون عدالتی در جامعه باشد روز بروز این فجایع ادامه دارد وبیشتر هم می شود چه جناح چپ باشد چه جناح راست اصولگرا یا اصلاحطلب باید همگان اگر اعتقاد به درست شدن داریم از بالا تا رده های پایین شروع به درست شدن کنیم حرف زدن مشکلی حل نمی کند ما در شهری هستیم که روزی ۸۵۰ هزار بشکه نفت دارد وچقدر گاز ومعدن شرایط اب هوای بی نظیر این زندگی حق ما نیست بهخدا امیدوارم انهایی که حرفشان خریدار دارد تا دیر نشدهاقدام شایسته این ملت را انجام دهند والا وقتی کارد به استخوان رسید دیر است

   1

   1
  31. ناشناس گفت:

   ………. تو مقصر و عامل همه مشکلات شهر ما هستی به زودی اسناد شما رسانه ای می شود

   0

   1
  32. جهان گفت:

   نه برادر پدر من مقصر میباشه از زمانی که این فرماندار آمده همه چیز ……. شده از …..شهر تا ……. ادارات تا پیروزی …….در شورای شهر واقعا متاسفم

   1

   1
  33. موسی میگه گفت:

   کسانی که کامنت بد زدند اینها همگی سیاسی صبحت میکنند چون در انتخابات پوزشون به خاک مالیده شدو فرماندار بهشون باج نداده

   0

   0
  34. گچسارانی گفت:

   عزیزان قطعا امنیت بایدباشه وضروریه ولی نباید سوء استفاده بشه ؛؛؛باید جلوی سرقت ضرب وشتم و اراذل واوباش گرفته بشه ؛؛؛؛مردم صددرصد با امنیت موافقن ولی با افراط کاملا مخالفن ؛؛؛امنیت بسیارعالی ولی محروم کردن ومحدود کردن مردم از نشاط وشادابی درجامعه وآزادیهای مدنی وحقوق شهروندی متفاوته “””تعادل ومیانه روی در جامعه””آری بزرگ،اما درعین حال برخورد قاطع وسریع با بذهکاری وکسانی که آرامش مردم رابه هم میزنن؛؛؛؛نه محکم به محدود سازی اجتماعی مثل جلوگیری ازبرگزاری کنسرت و…….

   0

   1
  35. سعید گفت:

   نیروی انتظامی نقش داردخیلی با تاخیر به صحنه میرسند بارها اتفاق افتاده

   1

   0
  36. سعید گفت:

   نیروی انتظامی دیر عمل میکند

   1

   0
  37. دیدمک گفت:

   نیروی ا ن بد تقسیم بندی شده مثال صدوهشت ورزمندگان کلانتری یازده خ پ پانصد مشت نمونه خروا راست /مطلب ب /درنزاعها فقدر اورانس گزارش می گیرند خیلی کم پیش میاد درمیدان برسند / بعد هم وقتی میان از پنج ک اژیر فرار خاطی رو می زنند

   0

   0
  38. دیدمک گفت:

   در عجبم الان خلاف کاران منظم تراز نیروهای نظامی عمل میکنند اگر بهتر عمل میکردند این افسر خدوم به شها دت نمرسیدانگار نیروی انتظا میهم ……..ی شده گرفتن یک الف بچه نباید این همه سخت جلوه داده بشه ایشون که از نیروهای دوره دیده نبود والا من که در این ماجرا موندم

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • غلامرضا پاکدل:در طرح هاي عمراني هم عملكرد خارق العاده اي وجود نداشته است!/نگران نبود آقاي تاجگردون نباشيد
 • نقش قانون در سلامت و توسعه اقتصاد باز
 • فریاد بی‌ارزش نقاب‌زنان جریان سیاسی و قلاب‌گیران قومیتی/ مدیرکل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد :مدیر مخالف برنامه دولت برکنار می‌شود
 • پیام قدردانی خانواده کرمی از ابراز همدردی مردم و مسئولان
 • زمزمه تغییرات در آموزش و پرورش و فرمانداری گچساران
 • شووینیسم و عدم توسعه یافتگی کهگیلویه و بویراحمد
 • یادداشت خداحافظی فرماندار سابق کهگیلویه
 • نویسنده و شاعر سرشناس کهگیلویه و بویراحمدی نامزد یکی از مهمترین جوایز ادبی کشور شد 
 • سه ویژگی که فرماندار کهگیلویه به دنبال نهادینه کردن آن است
 • دانش‌آموخته ابتدایی، متوسطه ۱ و ۲ در گچساران تجلیل شدند+تصاویر
 • سرنوشت اعتبارات یک‌سوم نفت کهگیلویه و بویراحمد به کجا رسید؟؟
 • استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در روستای سادات محمودی/ارائه خدمت به ۳۰۰ نفر از مردم روستا+تصویر
 • ایل قشقایی نیازمندِ یک صولت­ الدوله دیگر (بخش ۲+اعتبارنامه)
 • “فشار هست،چانه زن خوب نیست”
 • تنها واحد ریسندگی کهگیلویه و بویراحمد فعالیت خود را از سر گرفت
 • خاموشی های امروز ۱۴ نقطه گچساران و باشت
 • خیابانهای شهر یاسوج رضوی می شوند
 • واکنش محمود منطقیان به ماجرای انتصاب فرماندار کهگیلویه
 • تجدید بیعت فرماندار جدید کهگیلویه با آرمان‌های شهدا +تصویر
 • مسئولیت مهم نخبگان کهگیلویه برای عبور از یک برهه حساس تاریخی
 •