طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱ شهریور, ۱۳۹۶ | کد خبر : 58594 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری عصر امروز با حضور غلامرضا تاجگردون،فرماندار گچساران،شهردار دوگنبدان و اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای پنجم مراسم تحلیف و آغاز به کار شورای پنجم برگزار شد.   ابتدای این مراسم فضا عادی بود و تاجگردون در اظهاراتی که نشان از رضایت و تعامل خوب خود با اعضای شورای چهارم […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

  عصر امروز با حضور غلامرضا تاجگردون،فرماندار گچساران،شهردار دوگنبدان و اعضای شورای چهارم و منتخبان شورای پنجم مراسم تحلیف و آغاز به کار شورای پنجم برگزار شد.

   

  ابتدای این مراسم فضا عادی بود و تاجگردون در اظهاراتی که نشان از رضایت و تعامل خوب خود با اعضای شورای چهارم داشت ضمن تشکر از آنان به منتخبان شورای پنجم توصیه داشت بر نقطه نظرات و اشتراکات هم تکیه و اختلافات را با حفظ حرمت یکدیگر و در جوی آرام حل نمایید.

   

   

  اما احوال اردلان زینل زاده در این جلسه جالب بود و اگر کسی در طول چهار سال اخیر به ندرت خنده های شهردار دوگنبدان را می توانست ببیند،در مراسم امروز خنده های زینل زاده و خوشحال بودن وی توجه همگان را به خود جلب می کرد که اینجانب خطاب به وی گفتم خنده های شما ظاهرا حکایت از تداوم شهردار بودنتان دارد که اظهار داشت:اینگونه نیست و از این خوشحالم که دیگر شهردار نخواهم بود زیرا وظیفه بسیار حساس و سنگینی بود.

   

  از این صحبت های زینل زاده به خوبی مشخص بود که وی در طول چهار سال دوره شهرداری خود دوران سختی را گذرانده است.

   

  در ادامه مکالمه شهردار با اینجانب وی ادامه داد:به اعضای منتخب نیز گفتم که کسی را به عنوان شهردار انتخاب کنید که همفکر خودتان باشد و این یعنی من نمی توانم با جو فکری برخی از آنان تعامل و کار کنم.

   

  بعد از مراسم تحلیف و خروج تاجگردون و زینل زاده و دیگر مهمانان از جلسه،مراسم تعیین هیئت رییسه شورای پنجم با حضور فرماندار گچساران،هفت عضو شورا و خبرنگاران ادامه پیدا کرد و در ابتدا رمضان عباسی رئیس هیئت سنی شورا شد و انتخابات هیئت رئیسه را برگزار کرد.

   

  سید ناصر حسینی نیز بعنوان تنها گزینه ریاست شورا کاندیدا شد که از هفت رای اعضا وی توانست چهار رای بدست آورد و سه نفر دیگر رای سفید دادند.

   

  بعد از اعلام نتیجه رأی گیری ، حبیب الله عاملی مقدم نفر اول انتخابات شورای شهر با حالت عصبانیت اعلام داشت: که برخی اعضای شورا مسایل قومی را ملاک انتخاب قرار داده اند و قصد ترک جلسه را داشت که به درخواست فرماندار از ترک جلسه امتناع ورزید.

   

   

  اتحاد سید ناصر حسینی ،نرگس زارعیان،افضل نظری و به احتمال زیاد مسلم کرمی در مقابل کیانوش بلوطی،رمضان عباسی و عاملی مقدم عملا وزنه قدرت را در اختیار داشتند که نرگس زارعیان نیز توانست با چهار رای نائب رئیس شورا شود.

  درگیری لفظی رمضان عباسی و افضل نظری پیرامون برخی قوانین شورا نیز برای دقایقی جو را متشنج کرد.

   

  سپس انتخاب منشی شورا که هیچ کدام از اعضا داوطلب این سمت نمی شدند که دلیل آن نیز وظیفه پرکار منشی جهت ثبت جلسات شورا  بود باعث گردید بار دیگر بگو مگوهایی شکل گیرد که در نهایت افضل نظری پذیرفت منشی شود.

   

  بعد از اینکه انتخابات هیئت رییسه برگزار گردید،فرماندار گچساران خطاب به رئیس شورا اظهار داشت :باید حتما در این جلسه تکلیف شهردار فعلی مشخص و شهردار جدید یا سرپرست شهرداری مشخص شود که سید ناصر حسینی اعلام داشت اردلان زینل زاده دیگر شهردار دوگنبدان نیست و سرپرست شهرداری را از بین گزینه های پناهپوری و آقایی مشخص خواهیم کرد که بار دیگر رمضان عباسی با حالت آشفته ابراز داشت: تعیین سرپرست شهرداری باید در ساختمان خود شورا مشخص گردد که فرماندار اظهار داشت: از نظر قانونی در این جلسه نیز می شود شهردار یا سرپرست انتخاب شود.

   

  در آخر رمضان عباسی و عاملی مقدم که به شدت عصبانی بودند حاضر به ادامه جلسه نشدند تا جلسه بعدی شورا در ساختمان شورا برگزار گردد.

   

   

  آرامش افضل نظری،نرگس زارعیان و سید ناصر حسینی حکایت از دست برتر آنان در انتخابات هیئت رییسه و احتمالا روزهای بعد شورا را داشت و عصبانیت رمضان عباسی و عاملی مقدم نشان داد که شورای پنجم روزهای پرتنشی را خواهد داشت.

   

  مسلم کرمی و کیانوش بلوطی نیز آرام بودند و باید دید آنان در ادامه چگونه نقش آفرینی خواهند کرد.

   

  زینل زاده :شورای پنجم بهتر است شهرداری هم قد و هم وزن خودشان پیدا  کنند

  در این جلسه نقل قولی از اردلان زنینل زاده نیز در برخی رسانه ها منتشر گردید مبنی بر اینکه شورای پنجم بهتر است شهرداری هم قد و هم وزن خودشان پیدا  کنند همانطور که یک موتور هشت سیلندر را نمی توان روی یک خودروی پژو نصب کرد و یا یک بدن نحیف تحمل یک سر بزرگ را ندارد و شما هم باید شهرداری در حد و اندازه خودتان برگزینید.

   

  اما چیزی که امروز در چشمان زینل زاده می توانست به خوبی دید این بود که وی حاضر نیست با شورای پنجم کار کند و بهتر بگویم وی این شورا را از هر لحاظ قبول ندارد.

  واما مسلم کرمی…..

  هر چند که وی در این جلسه سه عضو دیگر شورا یعنی  سید ناصر حسینی،نرگس زارعیان و افضل نظری را همراهی می کرد اما با سکوت معنا دار خود  گاهأ نشان می داد فکر هایی در سر می پروراند و چشم انداز خود را معطوف به شهرستان تصور نمی کند .

   

  به هر حال جلسه ابتدایی شورای پنجم دوگنبدان با تنش و تلخ آغاز شد و خود نشان از اختلافات عمیق و تضاد شدیدی میان اعضا دارد .

   

  امید است شهردار منتخب این شورا در اختلافات و حواشی این شورا دخیل نباشد و در جهت توسعه ساختارو مدیریت شهری قدمها برداشته شود.

   

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  40 نظر برای “نگاهی به حاشیه های جلسه تحلیف شورای شهر دوگنبدان/از توصیه های تاجگردون تا خنده های زینل زاده و عصبانیت های عاملی مقدم و رمضان عباسی+تصاویر”
  1. ناشناس گفت:

   باید به حال این شهر گریست که چه کسانی براش تصمیم میگیرن.پول چه کارا که نمیکنه.

   12

   1
   • گچساران گفت:

    بخواد اینجوری پیش،بره باید بعضی از اعضا رو وادار به استعفا کرد

    3

    0
   • ناشناس گفت:

    جالبه میگه هیچ کس حاضر نمیشد منشی بشه و بالاخره یکی با اکراه منشی شد در زمان تبلیغات که میگفتن هدف خدمت به مردم هست و از این حرفا ولی الان کسی حاضر به پذیرفتن مسئولیت ها نیست پس واسه چی اومدین کاندید شدین نکنه فک کردین فقط یه حقوق مفتی میگیرین و قرار نیست کاری کنین

    4

    0
  2. شرکت نفتی گفت:

   آخ سی شهری که ………… سیش تصمیم بگیره.خاک تو سر اونانیی که بهش رای دادن.تازه به دوران رسیده ها .اقای مسلم کرمی خیلی چیزا رو امروز ثابت کردی .چه فکر میکردیم چه شدی

   6

   1
  3. رهگذر گفت:

   خدا به فریاد مردم بدبخت شهرم برسه که شهر دست چه کسانی واگذار شده

   8

   1
  4. باشت باوی ایران گفت:

   بی سواد ترین و ضعیف ترین کسی ورود خروج شهرداری بود و کسی که با رای …..الان شده این سیاست پدر مادر نداره گچساران به فتا رفت

   4

   0
  5. فرهادی گفت:

   واقعا اینده شهر و مردمت ۲۰۰ میلیون ارزش داره اقای ایکس؟تویی که صدات در نمیاد حرفی بزنی تو جلسه از این وعده ۲۰۰ میلیون های مفتکی تا اخر این ۴ سال بهت زیاد دادن؟ خاک عالم تو سر این شهر و ……..ش کنن که ادعاشون میشه کار بلدن ولی حتی حاضرن خودشون بفروشن برای گرفتن پول مفت اخه تویی که فکر الانتی به اینده شهرت ایندت بچه خودتم فکر کن که بعد تو روبچه خودت خجالت نکشی که تو باعث نابودی شهرش بود.به عنوان یه شهروند متاسفم واسه شهرم و گچساران جای زندگی نیست فقط باید تماشاچی خوردنهای بسیار گشنه باشیم.متاسفم

   3

   0
  6. م.ف گفت:

   شواری ضعیف شهردار ضعیف انتخاب میکند . مسلم کرمی هم خودشو گم کرد

   4

   2
  7. گچسارانی گفت:

   فقط حییییییییف….حییییف که همچین ادمایی نشستن سر صندلی شورا….س…..ن…….چی حالیشه آخه….
   بجز این هرچی بنویسم مدیر سایت کامنتمو پاک میکنه….

   5

   0
  8. پرویزی گفت:

   باغیرت با شرف خلاصه میشه تو اقای عباسی بلوطی عاملی مقدم شیر مادرتان حلالتان باشد مردان بزرگ با غیرت.

   5

   2
  9. ناشناس گفت:

   عاملی چرا ناراحت شدی دیگر پست همینه واقعا تعریف مدیریت شهری را بلدی.

   4

   5
  10. عاشق شهدا گفت:

   خاک تو سرت ………

   0

   0
  11. گچ گفت:

   افرین به دکتر کرمی که راه درست را انتخاب کرد

   5

   5
  12. ناشناس گفت:

   متاسفم برای اقای …… که خودتو فروختی ، قیمتت چنده اقا ……

   0

   0
  13. گچسارانی گفت:

   درود بر مسلم کرمی مردی از ایل بزرگ باوی .

   4

   3
  14. دردمند گفت:

   حاکم شهری که مرغابی بود بر سر آن شهر رسوایی بود…

   خودمان کردیم که لعنت بر خودمان باد..

   شهری که همه لالنــد تو لال ز صحبت شو
   خواهی نشوی رســوا همرنگ جماعت شو.

   تقدیم به کسانی که بارای ناپاک وارد شدند و آراء پاک آورده را نیز با پول خریدند… متاسفم وبـــــس

   وای ب احوال آینده این شهـــر😭😭

   1

   0
  15. ناشناس گفت:

   اي خدا ماها چرا اينقدر ساده ايم و ذره اي آينده نگري نداريم و اينقدر سطحي راي ميديم كه امثال مسلم كرمي و بلوطي و … بشن شوراي شهر، از ماست كه برماست

   1

   2
  16. باوی گفت:

   …… دلم سیتون ایسوزه. زور زور باوی

   0

   2
  17. ناشناس گفت:

   خدا به فرياد برسه، عباسي و عاملي مقدم از همين روز اول نشون دادن كه اينكاره نيستن، حيف از راي كه ما به اين آدما داديم

   1

   4
  18. × گفت:

   احسنت بر جوان با غیرت مسلم کرمی

   6

   2
  19. گچساران گفت:

   هفت تا بچه بداری بهتر از اینا تصمیم میگیرن. چ ادمایی. خانم ……..چ ……. کرده. چ شوراهایی

   0

   0
  20. محسن احمدی گفت:

   درود بر مسلم کرمی که با وجود فشارها راه درست انتخاب کرد بعد اقای حسینی با سابقه مدیرتی وراوبط عمومی بسیار بالا وگرفتن چهار رای از هفت رای به حق رئس شدن ودیگر دوستان بجای ناراحتی باید تعامل وظرفیت داشته باشن .ب……… که حزب باده وبعد از دو دوره شورا معلوم نیست با کیه به امید خدا شهردار باسواد وپر انژی مد نظر هم انتخاب میشود واین شورا وشهردار با اقتدار کار خود را آغاز میکنن .دوستان از این ناراحتن که بعد از بیست سال توازن بهم خورده ودیگر در راس امور شورا وشهرداری نیستند فراموش نکنید دزدیهای شهرداری دردوران همین مدعیان قانون وعدالت انجام شد.

   2

   2
  21. بیطرف گفت:

   اقای……. که تعریفشون رو میدی مدرک و سوادشون چیه بازاری بودن چه ربطی به تصمیم گیری صحیح برا شهر داره ، آقای فلان که تعریفش رو میدی هم خودش و شهرش رو به ۲۰۰ تومن فروخت . حالا میمونه شهردارمون که یه حق التدریس دانشگاه بدون هیچ سابقه هست . حتما شما ها که اینجوری مینویسین هم نفعی پشت پرده دارین هیچکی دلش برا این شهر نمیسوزه.

   1

   0
  22. رامین گفت:

   پیام های سخیف ومغرضانه هم شهریانم جای بسی تعجب است چرا اینقد سریع پیش داوری می کنید اختلاف سلیقه وتفکر در شورا امری طبیعی است وباید واجبارن مخالف را تحمل کرد وتمرین دموکراسی از پایه های شورای شهر را شروع کنیم که بسی راه طولانی می باشد.
   باید به انتخاب شورا احترام گذاشت زمان همه چیز را مشخص می کندادم با سیاست وکیاست می ماند لطفا قضاوت عجولانه نکنید

   0

   1
  23. ناشناس گفت:

   دو مرد بزرگ سيد ناصر و افضل نظري

   0

   5
  24. بابکان گفت:

   چه بر سر این شهر اومده که ……. میخواد براش تصمیم بگیره😂😂😂😂😂

   0

   0
  25. کهگیلویه و بویراحمد گفت:

   انهای که نسبت به شورا انتقاد می کنند در اشتباهند وشورای قوی وپول که باشد کار انجام می پذیرد مگر شهر دار تخصص عمران ابادی داشت ولی پول می امد کا می کردند

   0

   1
  26. باوی گفت:

   درود بر افضل نظری

   0

   4
  27. بیطرف گفت:

   مشکل اینجاست که پول میاد ولی اینهمه خرج تا به اینجا برسن که برای هیچ نبوده اومدن برای …….ا نه اینکه خرج شهرش کنن

   0

   0
  28. ناشناس گفت:

   خدابیامرزد شهرستان گچساران را.روح شهرمان شاد ویادش گرامی که درحال نابود شدن هست .گچساران تسلیت.

   2

   0
  29. شهریار گفت:

   وقتی که آدم های بی ……. و کوتوله صرفا با پول و هزینه های آنچنانی منتخب شورای شهر می شوند،نتیجه ای جز این نخواهد داشت.بیچاره مردم این شهر که امیدشان به این افراد بی ……است که هیچ درکی از همکاری و همفکری ندارند.
   با احترام به آقایان کیانوش بلوطی و رمضان عباسی و جناب عاملی مقدم

   1

   1
  30. همشهری گفت:

   ببیند جای بزرگ مردانی مثل حاج ایاز اکبری و حاج شکوهی و مرحوم خانپایه رو چه کسانی گرفتن .حق مردمی که رای را به کارت شارژ بدن همینه

   2

   1
  31. ناشناس گفت:

   مسلم کرمی جوانی شایسته؛تا همیشه از جنابعالی حمایت میکنیم؛

   0

   1
  32. مرحوم............ گفت:

   وصیتی دارم به پسر کوچک ………..تا میتونی بین مردم و طوایف اختلاف درست کن تا بتوانی نماینده باشی مردم ب….. ………و …….. وجو گیر و کم “ظرفيت هستند با کمی تعریف دادن از آنها سریع مثل پشه دورتوجمع میشن تا میتونی وانمود کن مهربانی ته دلت فريبشان بده و سرمایه گچساران رو برای خودت و خانواده جمع کن بین مردم خوب اختلاف درست کن به خانواده های بی ارزش بیشتر توجه کن تا بیایند اطراف تو ………. همیشه حقیر بوده وتو با سیاست حقیر نگه شان دار خداحافظ………..

   0

   0
  33. مردمی گفت:

   آقای ب………آبروی مردم کيسفي رو بردی هر روز با یکی هستی امروز با اینی فردا با اون

   0

   1

  
  امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • غلامرضا پاکدل:در طرح هاي عمراني هم عملكرد خارق العاده اي وجود نداشته است!/نگران نبود آقاي تاجگردون نباشيد
 • نقش قانون در سلامت و توسعه اقتصاد باز
 • فریاد بی‌ارزش نقاب‌زنان جریان سیاسی و قلاب‌گیران قومیتی/ مدیرکل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد :مدیر مخالف برنامه دولت برکنار می‌شود
 • پیام قدردانی خانواده کرمی از ابراز همدردی مردم و مسئولان
 • زمزمه تغییرات در آموزش و پرورش و فرمانداری گچساران
 • شووینیسم و عدم توسعه یافتگی کهگیلویه و بویراحمد
 • یادداشت خداحافظی فرماندار سابق کهگیلویه
 • نویسنده و شاعر سرشناس کهگیلویه و بویراحمدی نامزد یکی از مهمترین جوایز ادبی کشور شد 
 • سه ویژگی که فرماندار کهگیلویه به دنبال نهادینه کردن آن است
 • دانش‌آموخته ابتدایی، متوسطه ۱ و ۲ در گچساران تجلیل شدند+تصاویر
 • سرنوشت اعتبارات یک‌سوم نفت کهگیلویه و بویراحمد به کجا رسید؟؟
 • استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در روستای سادات محمودی/ارائه خدمت به ۳۰۰ نفر از مردم روستا+تصویر
 • ایل قشقایی نیازمندِ یک صولت­ الدوله دیگر (بخش ۲+اعتبارنامه)
 • “فشار هست،چانه زن خوب نیست”
 • تنها واحد ریسندگی کهگیلویه و بویراحمد فعالیت خود را از سر گرفت
 • خاموشی های امروز ۱۴ نقطه گچساران و باشت
 • خیابانهای شهر یاسوج رضوی می شوند
 • واکنش محمود منطقیان به ماجرای انتصاب فرماندار کهگیلویه
 • تجدید بیعت فرماندار جدید کهگیلویه با آرمان‌های شهدا +تصویر
 • مسئولیت مهم نخبگان کهگیلویه برای عبور از یک برهه حساس تاریخی
 •