طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : دوشنبه ۳۰ مرداد, ۱۳۹۶ | کد خبر : 58456 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ محمدعلی وکیلی با پذیرش اینکه فرزندانش اشتباه کرده‌اند، گفت: «اینها سمت نبوده، صرفا کارمندی بوده و به آنها تشر زده‌ام و دعوایشان کرده‌ام. گاف بزرگی بود.»   به گزارش فانوس زاگرس، ، ‌در خبرها آمده بود که مهدی وکیلی فرزند ٢٦ساله محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح‌طلب مجلس به‌عنوان مدیرعامل شرکت صنعتی کاوشگران آتیه صبا (وابسته […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  محمدعلی وکیلی با پذیرش اینکه فرزندانش اشتباه کرده‌اند، گفت: «اینها سمت نبوده، صرفا کارمندی بوده و به آنها تشر زده‌ام و دعوایشان کرده‌ام. گاف بزرگی بود.»

   

  به گزارش فانوس زاگرس، ، ‌در خبرها آمده بود که مهدی وکیلی فرزند ٢٦ساله محمدعلی وکیلی نماینده اصلاح‌طلب مجلس به‌عنوان مدیرعامل شرکت صنعتی کاوشگران آتیه صبا (وابسته به سازمان بازنشستگی کشوری و وزارت تعاون) منصوب شده است؛ خبرها پیرامون وکیلی به همین جا ختم نشده و اسامی دیگری از نزدیکان او و انتصابشان در رسانه‌ها منتشر شده است. در همین راستا خبر آمده که پسر بزرگ وکیلی که ٢٩ سال دارد نیز عضو هیئت‌مدیره دوده صنعتی پارس شده است. محمدعلی وکیلی در گفت‌وگو با «شرق» با پذیرش اینکه فرزندانش اشتباه کرده‌اند، گفته «اینها سمت نبوده، صرفا کارمندی بوده و به آنها تشر زده‌ام و دعوایشان کرده‌ام. گاف بزرگی بود».

  در ادامه بخش هایی از گفت و گوی وکیلی با روزنامه شرق را می خوانید:

  حاشیه‌ها درباره فرزندانتان صحت دارد؟ آیا مهدی وکیلی در هیئت‌مدیره آتیه صبا مشغول فعالیت است؟ شغل کنونی پسرتان چیست؟

  اگر اینها را از آقای آذروش (مدیرعامل هلدینگ آتیه صبا) بپرسید بهتر است. پسرم یک‌سال‌ونیم است که در آن شرکت کارمند است. به شهادت شخص آقای آذروش حضور ایشان در این شرکت قبل از انتخابات بوده و این شرکت هم صرفا یک شرکت کاغذی است که کار مطالعاتی می‌کند. ریالی هم بودجه ندارد. این سه نفر مسئولی داشتند. مسئولش رفته جای دیگری و چون پسرم آنجا مدرک تحصیلی‌اش بالاتر بوده، ایشان را سرپرست کردند.

   مدرکشان چه بوده؟

  فرزندم دانشجوی دکترای علوم سیاسی است.

   یعنی مدیرعامل شرکت نیستند؟

  خیر! اصلا شرکتی وجود ندارد. این شرکت کاغذی است و رسما کار خاصی هم نمی‌کرده، من ١٥ روز است که مطلع شده‌ام و به محض اطلاع به ایشان {پسرم} گفتم استعفا بدهد. آن موقع آقای آذروش با خواهش و تمنا نزد من آمد که تا فرد جدیدی برای این مسئولیت نیافته‌ایم، ایشان را آنجا بگذارم.

   یعنی رئیس همان شرکتی که کاغذی است؟ که هیچ نفع مالی ندارد. پس دغدغه چه بوده برای ریاست یا همان گماردن مسئول شرکت؟

  بله.

  خب چه اصراری برای حفظ این شرکت است، اصلا چه کارکردی دارد، اگر شرکت کاغذی است چرا پسر شما عضو این شرکت شده؟

  این را باید از ‌آنها بپرسید. شرکتی وجود ندارد که مدیرعاملی داشته باشد. البته در همین سطح من مخالف بودم و اطلاعی نداشتم. این بچه‌ها جایی رفته‌اند برای کار، کاش این امکان فراهم شود که همه جوانان سر کار بروند و در سطح کارمندی جزء {مانند پسرم} مشغول شوند اما تأکید من این است که جذب و حکم ایشان مرتبط با من نبوده است.

   یعنی پسر شما با پدرشان {که شما باشید} هیچ مشورتی نداشته‌اند؟

  خیر؛ جذب ایشان با مشورت و اطلاع من نبوده است.

   حالا پسرتان از آن شرکت استعفا داده؟

  بله؛ ولی مدیر مربوطه سه بار از من خواهش کرد که چند روز عقب بیفتد و این چند روز، چند روز رسید به ماجرای رأی اعتماد. وگرنه به خواست من سریع استعفا داد. از یک طرف می‌گویند وزیر ٣٦ساله خوب است و جوان‌گرایی است. اینکه خوب است یک دهه‌شصتی را در یکی از تخصصی‌ترین وزارتخانه‌ها گذاشته‌‌اید و به‌به. از یک طرف می‌گویند یک دهه‌هفتادی را برای یک شرکت کاغذی سه‌نفره نباید گذاشت. کدام منطق درست است.

   این شرکت کاغذی، شرکت چیست و چطور پسرتان به این شرکت کاغذی رفت؟

  از پسرم سؤال کردم چطور رفتی؟ گفت یکی از همکلاسی‌هایش آنجا بوده و دعوت کرده که بیا در این کار مطالعاتی به ما کمک کن… او هم فکر نمی‌کرده که جایی که می‌رود اینها پیش بیاید. اگر فکر می‌کرده ماهی دو میلیون تومان این همه سروصدا دارد، حتما نمی‌رفت.

  قبول دارید که این حرف‌ها تقصیر شما را کم نمی‌کند. شما مسئول رسیدگی به فرزندتان هستید. به‌ویژه وقتی سمت رسمی دارید و کارتان باید نظارت باشد. شاید مردم نپذیرند که نماینده ناظر بر دیگر نهادها، نتواند بر فرزندش نظارت کند.

  نه من اصرار داشتم و نه موافق کار آنها بودم و اتفاقا تا متوجه شدم سریع مخالفت کردم.

   کار ایشان بالاخره اشتباه بوده یا نه؟

  حتما اشتباه بوده و دعوا شده‌ و حتما باید اینها تنبیه شوند. بالاخره حداقلش این بود که باید مشورتی می‌کردند. اما این حد هجمه رسانه‌ای علی‌الاصول باید برای آنهایی راه بیفتد که بدون نیاز به مقام کارمندی جزء، پورشه‌ سوار می‌شوند. خب آنها از کجا پول می‌آورند که پورشه سوار شوند؟ یا این حاشیه‌سازی‌ برای آنهایی راه بیفتد که هیئت‌مدیره و مجوز معامله می‌کنند. اینکه یک بچه برای ماهی دو میلیون تومان با این سطح هجمه مواجه شود، آیا درست است؟ این کارشان یک گاف بزرگ بود. اما شما به‌عنوان خبرنگار بفرمایید آیا این توطئه نیست؟ این سطح هجمه به نظرتان طبیعی است؟

   شما می‌گویید این شکلی از پاپوش بوده؟

  بعید نیست.

  خب چرا شما فرزندان و مسئولان هیئت‌مدیره‌ پورشه‌سوار را افشا نمی‌کنید؟ مگر مردم به شما رأی نداده‌اند که چنین کنید، بالاخره باید بین نماینده اصلاح‌طلب و دیگران فرقی در برخورد با خلاف باشد؟ اگر خلافی یا پورشه سواری نامربوطی دیدید، چرا رسانه‌ای‌اش نکردید، شما که خودتان اهل مطبوعات هستید.

  به وقتش این کار را خواهم کرد.

   برگردیم به اینکه گفتید احتمال پاپوش وجود دارد، استدلالتان چیست؟

  این ‌آقایان تفحص کردند تا بتوانند چیزی پیدا کنند. یکی از برادرانم در جایی مربوط به بانک ملی مدیرعامل است. برادر من در ٢٠ سال گذشته سمت‌های مختلفی داشته و حالا در یک فرایند زمانی مدیرعامل شده و اینها ربطی به من ندارد و با اطلاع من نبوده است.

  البته شما قطعا اطلاع دارید که برادرتان چه سمتی دارند.

  بله قطعا اطلاع دارم؛ منظورم این است که من دخالتی در انتصاب ایشان نداشتم.

   به جز مهدی وکیلی هیچ فرد دیگری از خانواده‌تان در وزارت کار مشغول است؟

  هیچ‌کس.

  البته گفته می‌شود فرزند دیگر شما هم در شرکت‌های تابعه وزارت کار مشغول است. صحت دارد؟

  بله، شنیده‌ام یک پسر دیگرم عضو غیرموظف دوده‌صنعت است. تازه این را فهمیدم و کلی دعوایش کردم. اینکه شما از کجا این شرکت را گیر آورده‌‌اید و کی شما را گول زده؟ البته او عضو غیرموظف است و این یعنی کارش جدی نبوده و درآمدی هم ندارد.

   یعنی درآمدش چقدر است؟

  ٥٠٠ هزارتومان در ماه.

  البته رقم‌های بالاتری به گوش می‌رسد.

  خب شرکت کارپردازی دارد و می‌شود آمار گرفت.

  شما از کجا آمار گرفتید؟

  از دوست مشترکی پرسیدم و او گفت حقوق عضو غیرموظف ماهی ٥٠٠ هزارتومان است.

   تحصیلات پسرتان چه بوده؟

  لیسانس مهندسی نفت دارد و فوق بازرگانی.

  جناب وکیلی حاشیه‌های فرزندان شما خواه‌ناخواه به اعتماد عمومی مردم لطمه وارد کرده است. سخنی با مردم دارید.

  خب شاید دلیل بروز این مسائل به این خاطر است که ما مدتی است به طور فشرده درگیر کارهای عجیب‌وغریب شده‌ایم و طبیعی است که باید حواسمان را جمع می‌کردیم. من ده‌ها مقاله درباره آسیب شعاع قدرت نوشته‌ام. حالا متوجه شدم در نتیجه مشغله گاهی باندهایی از اسم افراد استفاده می‌کنند بی‌آنکه فرد خبر داشته باشد. این دلیل نمی‌شود طرف وارد قصه مافیایی و باندی دیگران شده و باید بیشتر مراقبت می‌کردم.

   می‌پذیرید که پسرتان بخشی از این فرایند باندی بوده یا نه؟

  نه نمی‌پذیرم. شاید در مسیر مشغله افراد مسئول و مدیر، گاهی مافیایی شکل بگیرد. اینها چندان وارد آن شبکه نشدند و به محض اینکه متوجه این مسیر خطا شدم، آنها را دعوا کردم و اینها تنبیه شدند.

   سخنتان با مردم چیست؟ خب شما می‌توانید در خانه آنها را تنبیه کنید، اما مسئله دیگر خانوادگی نیست.

  چه اتفاقی افتاده؟ اصل موضوع و صورت‌مسئله را برای شما گفتم. یک نفر کارمند شده و حجم اتفاق این است. کسی مدیرعامل ایران‌خودرو و معاون وزیر که نشده است. یک بچه‌ای بدون اطلاع پدرش کارمند شده و عضو غیرموظف یک شرکت؛ کارمند جایی که قابل اهمیت نیست. هدف این بوده که بخواهند فضای فکری را علیه یک جریان سیاسی بسیج کنند.

  به‌هرحال این کارمندی ساده از نظر شما، برای خیلی از جوانان در کشور ما مهیا نیست.

  من فرایند قصه را گفتم. بدون اطلاع من بوده و با مخالفت من مواجه شده و هیچ ربطی به موضع من نداشته است.

  انتهای خبر/
  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  10 نظر برای “واکنش محمد علی وکیلی به حواشی پیرامون پسرش/از کار فرزندانم اطلاعی نداشتم”
  1. گچساران گفت:

   قابل توجه سیاسیون استان در چنین مواقعی دیگه نمیشه گفت از کار نزدیکانم بی اطلاع بودم چون مردم چنین چیزی رو نمیپذیرن و باید همیشه مراقب افرادی بود که به واسطه نام یک چهره برجسته سوء استفاده میکنن و باید دست چنین افرادی کوتاه بشه وگرنه میشه مثل آقای وکیلی. دیگه دلیل و توضیح کسی رو قانع نمیکنه

   0

   0
  2. ناشناس گفت:

   کلاهمه چی روانداختین گردن بچه هادکترجان

   1

   0
  3. ناشناس گفت:

   دکتر وکیلی و بچه‌هایش …… زدند می رویند ……. اگر نره به بازار بازار میگنده البته حالا خوب لر ها با کلاس شدندو خیلی هم پر مدعا مغرور شاید اینه قبول نداشته باشند

   0

   0
  4. جوان گفت:

   جناب وکیلی عزیز فکر کردی مردم نفهمند اینجوری داری توجیح میکنید این توجیحات مربوط به چند سال پیش که همان مردم شریف روستای نقاره خانه شما با …… به شهر میامدند نه حالا که شما از همان روستا نماینده تهران شدید ، الان ملت میدانند تو آمریکا چه میگذرد ایران که سهل است . پس خودتی میخواستی راه صد ساله را یک شب طی کنی برادز ،کا عنچعلی هم جریان فهمید

   0

   0
  5. بویراحمد گفت:

   برادر وکیلی تمامش کن دیگه بس آبروی اصلاحات را بردی

   0

   0
  6. جهان گفت:

   جناب وکیلی جنابعالی که میگی خبر نداشتم تا بعد از مدتی فهمیدم پس کسی که نمیدونه تو خونه خودش چه میگذره میتونه نماینده مجلس بشه وای بحال مملکت ما

   0

   0
  7. حسين گفت:

   سلام
   براي خراب كردن يك حقيقت خوب به آن حمله نكنيد بد از آن دفاع كنيد.
   اقاي وكيلي روزنامه نگار گرامي
   براي اهل خرد و تعقل خنده دار نيست كه بگوييد من از شغل فرزندانم خبر نداشتم آنهم پدر .چه كسي حرف شما را باور مي كند .ايا يك …. بزرگ نيست.در قرن ۲۱٫ برادر گرامي حداقل چنين دفاعي نمي كردي و اصلا سكوت را انتخاب مي كردي تا آبروي شما حفظ شود.مي داني ريشه همه دردها و مشكلات …… است.دروغ در غرب مطرود است و دنياي غرب با …… به شدت برخورد مي كننند.اما در دنياي ما د….. راحت الحلقوم است.تو مدافع اصلاح طلب و مدافع حقوق شهروندان هستي و …… از شما قابل قبول نيست.اكنون تو با اين …… خيلي چيزها را از دست داده اي و جبران ان سخت است.اميد وارم سياسيون و قلم به دستان به ……متوسل نشوند با احترام

   0

   0
  8. علیرضا گفت:

   جناب آقای وکیلی حتما دلنوشته منو بخون
   کاش پدر من هم یک وکیلی، تاجگردون، زارعی, هاشمی و ……………… بود
   پسر شما با ۲۶ سال سن مدیر عامل می شود و پسران خیلی ها هم اینگونه پست گرفتند و پست شدند!!!!!!
   اما من با ۱۰ سال سابقه در اثر اشتباه عمدی رییس سابقم و اعتماد من به ایشان در خصوص مرخصی بدون حقوق، از کار اخراج شدم.
   تا حال حتی به خدا هم نامه نوشتم اما هیچکس درد منو حس نکرد و نشنید!!!!!
   کاش پدر من هم وکیل مردم و نماینده مجلس و از دولت مردان بود!!!! و الا حال، لااقل مدیر عامل مناطق نفت خیز جنوب بودم.

   0

   0
  9. ناشناس گفت:

   جناب آقای وکیلی، یکی از پسران شما تنها ۳۰ سال سن داره و در یکی از شرکت های پتروشیمی که زیر مجموعه بانک ملی هست،ریاست خرید خارجی را بر عهده داره، ایشان جزو حقوق نجومی ها است و با ماشین لکسوز رفت و امد می کنه.
   تمام شرکت ها پر شده از رانت و باند بازی مثل امثال وکیلی ها و ….

   0

   0
  10. سلام.خواستم بابت وبسایت خوبتون ازتون تشکر کنم و امیدوارم باعث ایجاد انگیزه براتون بشه

   0

   0

  
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “فراتر از بحران”
 • تجلیل از دهیاران نمونه شهرستان چرام+تصاویر
 • کهگیلویه بزرگ ؛ سیاست مدارِ  سیاست زدهِ
 • جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • خودکشی چرا؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه ورزش اجرایی شود
 • مراکز خرید مهم استانبول در تور استانبول
 • آشنایی با گرجستان در تور گرجستان
 • در آنتالیا و تور آنتالیا از کجا خرید کنیم؟
 • نامه جمعی از فعالان اجتماعی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با خودکشی های اخیر در سطح استان
 • “تاجگردون استارت زد”
 • شبهای خوش فوتبالی برای ورزش گچساران در ماه رمضان+تصاویر
 • نشست کارگروه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد/بی‌اطلاعی مدیران از میزان صادرات محصولات
 • رئیس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان منصوب شدند
 • گزارشی از مبارزه با آفت ملخ در ۴۰ هزار هکتار ازمراتع گچساران+تصویر
 • مدیرکل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نگرفته ام
 • خطاب به اصلاح طلبان گچساران و باشت؛ این “حوزه” نیاز به هوای تازه دارد
 • واکنش رئیس اداره برق لنده به خبر قطعی مکرر برق در شهرستان
 • رؤیای پیدا کردن گنج در کهگیلویه و بویراحمد سرابی بیش نیست
 • مطلبی پیرامون اظهارات مشاور رییس دولت اصلاحات درباره احسان دلاویز
 •