طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۸ مرداد, ۱۳۹۶ | کد خبر : 57860 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری قطار کرسی شهرداری دوگنبدان به ایستگاه زینل زاده و ظفری رسید.   شهرداری ها همواره یکی از پرحاشیه ترین مجموعه ها بوده و دلایل آن نیز تا حدودی مشخص است.   بحث انتخاب شهردار جدید دوگنبدان بعداز مشخص شدن منتخبان شورای پنجم در سی ام اردیبهشت ماه جاری تاکنون […]

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

  قطار کرسی شهرداری دوگنبدان به ایستگاه زینل زاده و ظفری رسید.

   

  شهرداری ها همواره یکی از پرحاشیه ترین مجموعه ها بوده و دلایل آن نیز تا حدودی مشخص است.

   

  بحث انتخاب شهردار جدید دوگنبدان بعداز مشخص شدن منتخبان شورای پنجم در سی ام اردیبهشت ماه جاری تاکنون بحث داغی را رقم زده و با نزدیک شدن به زمان آغاز فعالیت رسمی شورای پنجم در شهریورماه،قطعا داغتر نیز خواهد شد.

   

  در مدت پنجاه روز اخیر بعد از انتخابات، نام های مختلفی بعنوان گزینه شهرداری دوگنبدان مطرح گردید که مهمترین آنان اردلان زینل زاده شهردار کنونی (اصولگرا)،مسعود ظفری (اصلاح طلب)،مهدی اکبری(اصلاح طلب) و حمید بخشایی(مستقل) بوده اند.البته در کنار این چهار گزینه ،از افراد دیگری چون قاضی فر،قنبری،رحمانی و …نیز نام برده می شد که کمی کمرنگ تر از چهار گزینه اول مورد توجه بوده اند.

   

   

  عدم گفتگوی منتخبان شورای شهر با خبرنگاران و عدم یک موضع روشن از سوی آنان باعث گردیده طی این مدت گمانه زنی و تحلیل های مختلفی صورت گیرد تا هر چند وقت یکبار کرسی شهرداری دوگنبدان به نام یکی از این چهار نفر(زینل زاده،اکبری،ظفری و بخشایی)رد و بدل شود که چیزی که تاکنون مبرهن بوده این است که معادلات اننخاب شهردار دوگنبدان دستخوش تغییرات است و هرگونه احتمالی در زمینه تغییر گزینه ها محتمل است.

   

  در روزهای نخست بعد از انتخابات شورای شهر دوگنبدان،جو به وجود آمده حاکی از رفتن قطعی زینل زاده در دوره پنجم و انتخاب حمید بخشایی بعنوان شهردار جدید داشت.علت رخ دادن این گمانه زنی ها دلایل مختلفی داشت.برخی ها مدعی شدند که بخشایی به دلیل حمایت تاجگردون و قولی که داده است قرار است شهردار شود و عده ای هم باز رفتن زینل زاده را به نظر تاجگردون گره زدند.

   

  نکته جالب در ماجرای انتخاب شهردار جدید دوگنبدان و خیل زیاد شایعات و تحلیل ها این است که اکثر کسانی که این موضوع را پیگیر و تحلیل می کنند یک سر توجیهات حود را متوجه غلامرضا تاجگردون می کنند.اما واقعیت امر این است که نماینده گچساران و باشت تاکنون قصد جدی ای جهت ورود به این مسئله نداشته است.

   

  بعد از اینکه نام بخشایی بعنوان شهردار جدید پیچید،طی روزهای بعد، از گزینه های دیگری چون مهدی اکبری و مسعود ظفری بیشتر سخن به میان آمد و تحلیل هایی مبنی بر اینکه فعالان اصلاح طلبی گچساران به دنبال بدست آوردن مدیریت شهری بعد از دو دهه یکه تازی اصولگرایان هستند این گمانه زنی بیشتر قوت گرفت که اصلاح طلبان با آوردن فشار به نماینده گچساران و باشت این مهم را رقم بزنند و یکی از این دو نفر شهردار شود.

   

  در مورد مهدی اکبری و مسعود ظفری و اینکه کدام یک بیشتر مطلوب اصلاح طلبان است اطلاعات دقیقی نیست اما همواره توجهات حول محور مسعود ظفری بیشتر دیده می شود.

   

  اما اردلان زینل زاده که طی مدت اخیر سکوت اختیار کرده است طی روزهای قبل در نشستی با اعضای شورای منتخب ضمن اعلام آمادگی مبنی بر وجود توان و تجربه کاری در خود جهت ارایه خدمات به شهروندان در پنجمین دوره شورای اسلامی شروط هایی را نیز اعلام داشت.

   

  در واقع این اقدام زینل زاده به نوعی زیرکی بود و توپ را به زمین شورای منتخب فرستاد.اما اینکه زینل زاده ای که بیشتر تحلیل ها حکایت از رفتن وی داشت چه شد که به یکباره پیشنهاد همکاری با شورای جدید را مطرح کرد؟

   

  در واقع طی دو هفته اخیر کم کم روند جلسات شبانه اعضای شورای پنجم و خبرهای ضدونقیضی که به بیرون می آمد حکایت داشت که چهار عضو این شورا(رمضان عباسی،کیانوش بلوطی،مسلم کرمی،حبیب الله عاملی مقدم و )بر روی نام زینل زاده به توافق و سه عضو دیگر شورا (سیدناصرحسینی،افضل نظری و نرگس زارعیان)نیز بر روی نام مسعود ظفری به توافق و جمع بندی رسیده اند.

  در حالی که برخی زینل زاده را شهردار قطعی دوگنبدان می خواندند و حتی مدعی شدند که تاجگردون با این انتخاب مشکلی ندارد باز طبق برخی نقل و قول ها ظاهرا یکی از چهار نفر شورای پنجم حامی زینل زاده به جبهه مقابل و حامی مسعود ظفری متمایل شده است و اکنون این ظفری است که با چهار رای شانس شهردار شدن را دارد.

   

  در پایان باید گفت با توجه به تغییرات شدید معادلات و جلسات شبانه ای که تمامی ندارد و همچنین تا زمان آغاز رسمی شورای جدید به نظر می رسد باز شاهد تغییراتی در ذکر نام شهردار جدید باشیم اما آن چیزی که شاید به واقعیت نزدیک باشد این است که از میان زینل زاده اصولگرا و ظفری اصلاح طلب یک نفر شهردار دوگنبدان خواهد شد.

   

  نکته:تحلیل فوق بر اساس گمانه زنی های ضدونقیضی است که این روزها در محافل سیاسی گچساران در خصوص مسائل شهرداری دوگنبدان نقل می گردد و امید است اعضای محترم منتخب شوای پنجم خود به شفاف سازی در این زمینه اقدام نمایند.

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  12 نظر برای “کرسی شهرداری دوگنبدان سهم کدام یک از این دو نفر است؟؟”
  1. گچساران گفت:

   شهر با زینلزاده آباد شده دوستان با خودش هم آباد تر میشه مردم به خاطر این که زینل زاده دزدی نمیکنه باش بدن با خاطر این که به کسی باج نمیده باش بدن اما دکتر زینل زاده واقعا مرد خوبیه

   4

   5
   • شهروند گفت:

    این شهر با اعتبارات دکتر تاجگردون آباد شده
    اگر نه آقای زینل زاده آباد کن بود همون دوره قبلی این کارو می کرد
    اتفاقا با کج سلیقه گی محض این اعتبارات رو داره هزینه می کنه
    مشتی جدول و چراغ
    دو تا برنامه این آدم نداده تا حالا

    0

    0
  2. شهروند گفت:

   زینل زاده اصلا کاری به …… وجریانهای …… نداشت وندارد کی اصول گرا شده؟وی در مدارس راهنمایی دوگنبدان که کار میکرد با همه مسائل انقلاب ……. بود تا اینکه به طور تصادفی با حمایت قوم لر وارد شورای شهر گردید وزمینه رشد ایشون فراهم شد وبعدهمه چیزرا فراموش کردوکسانی را که درجریان قوم لر موجب قبولی ایشون شدند را فراموش کرد در کل کاری به اصول انقلاب نداره

   2

   1
  3. ناشناس گفت:

   ظفری تخصصی نداره بهتره شهرداری چند …….خریداری کنه تا بظفری ببره ……ون.

   2

   0
  4. کرم گفت:

   قاضی فر……… خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

   1

   0
  5. اصولگرا گفت:

   مردم از برخورد مهندس زینلزاده نگران هستند نیروها تحت امر ایشان هم چند نفرش مشکل داره بهتره که خودش تشریف ببرد تا سازمان بازرسی ورود نکرده

   0

   1
  6. منصف گفت:

   رمانی خوبه ولی تاج گردون گفته دیلی نباید باشد

   0

   0
  7. ناشناس گفت:

   به نظرمن هرکی که صلاحیت وکاربلدباشه خوبه.ربطی به دیلی یاباشتی یا….نداره

   0

   0
  8. الف.ز گفت:

   هر کی اصرار و پا فشاری مبنی بر موندن توی یک جایگاه دارد حتما منفعتی دارد حتما زدو بندی هست…..اقای ….زاده که ادعای پاکی دارد چه ادمایی در دوره ایشان استخدام شدن…..اینقد جا نماز اب نکش.خودت خوب میدونی چه گرگ هایی دورت هستن و چه دزدی هایی میکنن….بیشتر بجای اینکه فکر موندن باشی فکر اطرافیانت باش…

   0

   0
  9. سالار گفت:

   این مسخره بازی ها چیه ، تاجگردون تصمیم واسه کل شهر میگیره ، زینل زاده کار شاخی نکرده این بودجه که شهرداری دادند هر کسى میتونست این کارا انجام بده ، کلا شورا رو هوا هستند تاج همه کاره

   0

   0
  10. گچ گفت:

   شهردار باید به نیروهای زیر دستش تسلط کامل داشته باشد چرا نیروهای شهردار تخلف کنند ولی هیچ گونه برخوردی با انها نداشته اقای ر…..و آقای م…..این همه سرمایه را از کجا اوردن ..دو نفر مسول واحدهای شهرداری

   0

   0
  11. ناشناس گفت:

   بهترین وکارامدترین گزینه زینل زاده می باشد

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • غلامرضا پاکدل:در طرح هاي عمراني هم عملكرد خارق العاده اي وجود نداشته است!/نگران نبود آقاي تاجگردون نباشيد
 • نقش قانون در سلامت و توسعه اقتصاد باز
 • فریاد بی‌ارزش نقاب‌زنان جریان سیاسی و قلاب‌گیران قومیتی/ مدیرکل سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد :مدیر مخالف برنامه دولت برکنار می‌شود
 • پیام قدردانی خانواده کرمی از ابراز همدردی مردم و مسئولان
 • زمزمه تغییرات در آموزش و پرورش و فرمانداری گچساران
 • شووینیسم و عدم توسعه یافتگی کهگیلویه و بویراحمد
 • یادداشت خداحافظی فرماندار سابق کهگیلویه
 • نویسنده و شاعر سرشناس کهگیلویه و بویراحمدی نامزد یکی از مهمترین جوایز ادبی کشور شد 
 • سه ویژگی که فرماندار کهگیلویه به دنبال نهادینه کردن آن است
 • دانش‌آموخته ابتدایی، متوسطه ۱ و ۲ در گچساران تجلیل شدند+تصاویر
 • سرنوشت اعتبارات یک‌سوم نفت کهگیلویه و بویراحمد به کجا رسید؟؟
 • استقرار کلینیک سیار دندانپزشکی در روستای سادات محمودی/ارائه خدمت به ۳۰۰ نفر از مردم روستا+تصویر
 • ایل قشقایی نیازمندِ یک صولت­ الدوله دیگر (بخش ۲+اعتبارنامه)
 • “فشار هست،چانه زن خوب نیست”
 • تنها واحد ریسندگی کهگیلویه و بویراحمد فعالیت خود را از سر گرفت
 • خاموشی های امروز ۱۴ نقطه گچساران و باشت
 • خیابانهای شهر یاسوج رضوی می شوند
 • واکنش محمود منطقیان به ماجرای انتصاب فرماندار کهگیلویه
 • تجدید بیعت فرماندار جدید کهگیلویه با آرمان‌های شهدا +تصویر
 • مسئولیت مهم نخبگان کهگیلویه برای عبور از یک برهه حساس تاریخی
 •