طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۱۱ مرداد, ۱۳۹۶ | کد خبر : 57507 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ به قلم احسان دری انتخاب علی فولادی وندا بعنوان رقیب غلامرضا تاجگردون از سوی ریش سفیدان جریان اصولگرایی حوزه گچساران و باشت و نتیجه یا بهتر بگوییم شکست سنگین آنان در انتخابات دوره دهم باعث گردید بدنه جوان این جریان سیاسی خورده گیری هایی از ریش سفیدان خود داشته باشند و همچنین در […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  به قلم احسان دری

  انتخاب علی فولادی وندا بعنوان رقیب غلامرضا تاجگردون از سوی ریش سفیدان جریان اصولگرایی حوزه گچساران و باشت و نتیجه یا بهتر بگوییم شکست سنگین آنان در انتخابات دوره دهم باعث گردید بدنه جوان این جریان سیاسی خورده گیری هایی از ریش سفیدان خود داشته باشند و همچنین در تلاش هستند در انتخابات دوره یازدهم نقش فعال تری در زمینه بررسی گزینه های احتمالی جریان اصولگرایی برای رقابت باز احتمالی با تاج گردون داشته باشند.

   

  برای این طیف سیاسی چیزی که مبرهن و همگی به آن معتقد هستند این است که تاج گردون رقیب سرسختی است و شکست دادن وی کار چندان راحتی نیست.

   

  از مدتهای پیش و هرازگاهی نامی از سیدقدرت الله حسینی بعنوان مطرح طرین چهره ای که بخشی از بدنه اصولگرایی گچساران بدنبال آوردن وی به رقابت با تاجگردون در انتخابات دوره یازدهم هستند،به گوش می رسد.دلایل زیادی وجود دارد که این جریان سیاسی دست یاری و بیعت به سوی سیدقدرت دراز کرده اند که اصلی ترین آن این است که رقیب تاج گردون باید حتما یک باشتی باشد.باشت همواره در تعیین نتیجه انتخابات مجلس در این حوزه جایگاه مهمی داشته است.

   

  دلیل دیگر این است که سیدقدرت در دوره ای قادر به شکست تاجگردون بوده است.

   

  نتایج انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در حوزه باشت باوی که حجت الاسلام رئیسی توانست بیشتر از دکتر روحانی صاحب رای اول شود برای جریان اصولگرایی امیدهایی را زنده کرده است که می تواند این آرا به سبد سید قدرت هم ریخته شود.منطقه باشت باوی دارای طوایف سادات زیادی است که در صورت حضور سید قدرت و استفاده از فاکتورهایی از قبیل روابط خویش قومی و حضور در خانه ها و فرستادن معتمدین می تواند گره گشا باشد.

   

  شاید یکی از نگرانی های اصولگرایان از حضور یک لر زبان بعنوان تنها کاندیدای این طیف در رقابت با تاج گردون،ریختن آرای ترک زبانان به سبد رای رقیب باشد که شایان ذکر است تاجگردون در انتخابات دوره دهم توانست از ترک زبانان رای قابل توجهی بگیرد که به این منظور طی نشستی که مدتی پیش میان اصولگرایان برگزار گردید می توان اینگونه برداشت کرد که در صورت اجماع بر روی گزینه سید قدرت، مقرر خواهد شد از ظرفیت فعالان اصولگرای ترک زبانی چون احمدخورشیدی آزاد جهت ایجاد یک موج “”نه به تاجگردون توسط ترک زبانان”” با ایجاد دلایل مختلف استفاده شود.

   

  در منطقه بویراحمد گرمسیر هم به احتمال زیاد اصولگرایان سعی خواهند کرد که از ظرفیت بزرگان این حوزه از جمله علیمراد جعفری استفاده نمایند.

   

  سید قدرت کفن پوش مجلس هفتم خود نیز دارای قابلیت هایی است که می تواند گزینه بهتری نسبت به علی فولادی وندا باشد از جمله اینکه به دلیل بافت قومی،عشیره ای این حوزه،وی دارای نفوذ خوبی است.

   

  اما سید قدرت برای انتخاب شدن بعنوان گزینه اصلی اصولگرایان مشکلی در پیش روی خود دارد.سکوت وی در انتخابات دوره دهم که به منزله همراهی با تاجگردون محسوب شد باعث دلخوری و انتقاد برخی بزرگان این جریان از جمله یدالله مرادی از وی شد و در توصیف این اختلاف به نقل از برخی منبع گفته شد که در جلسه ای یکی از اصولگرایان منتقد سید قدرت گفته است که در صورت دوقطبی سید قدرت و تاج گردون بر خلاف اعتقاداتش حاضر است طرف تاج گردون باشد تا سید قدرت(نشان دادن اوج دلخوری از سکوت و همراهی نکردن سید قدرت در انتخابات دوره دهم).

   

  قطعا سید قدرت اله حسینی به شرط همراهی کردن همه صاحب نفوذان جریان اصولگرایی گزینه بهتری نسبت به علی فولادی وندا خواهد بود اما همان گونه که گفته شد شکست دادن تاجگردون کار راحتی نخواهد بود.

   

  همواره یکی از نقاط قوت تاج گردون در برابر رقبای اصولگرای خود،کاریزمای شخصیتی وی است که در جامعه دو قطبی فرهنگی ما خصوصا در میان نسل جوان،وی دارای موقعیت بهتری خواهد بود.

   

  از سوی دیگر در بحث آرای اصولگرایی و اصلاح طلبی باید گفت هرچند که شهرستان باشت در انتخابات ریاست جمهوری رای اول را به سید ابراهیم رئیسی داد اما در مجموع آرای اخذ شده گچساران و باشت این دکتر روحانی بود که رای اول را به خود اختصاص داد که قطعا اغلب این آرا از سوی اصلاح طلبان بود.

   

  جامعه اصلاح طلبی شهرستان گچساران خصوصا شورای اصلاحات شهرستان به رهبری علی خواجوی در دو انتخابات گذشته نشان داده است که اگر چه انتقاداتی به رفتارهای سیاسی تاج گردون برایشان وارد است اما جهت ممانعت از تصاحب کرسی مجلس توسط اصولگرایان حاضر خواهند بود که تاج گردون را تنها نگذارند.پس آرای اول اصلاح طلبی گچساران در انتخابات های اخیر می تواند برای تاج گردون نقطه روشن و آرامشی باشد.

   

  تاجگردون این روزها از خودی و مخالف های شهرستانی و استانی تحت انتقاد و فشار است.از خودی ها بخاطر نوع چیدن و انتخاب مدیران، نوع برخی موضع گیری های سیاسی و همچنین از سوی جامعه بیکاران که بیشترین فشارها نیز از همین ناحیه است و از مخالفان خود نیز روزانه شاهد نقد و حملاتی است.از جشنواره مشک و ملار . بافت فرسوده گرفته تا کوچکترین اظهار نظر سیاسی وی مورد حمله و نقد آنان است.

   

  از بعد عملکردی باید گفت تاج گردون در بخش های عمرانی کارنامه خوبی دارد اما بیشترین فشارها از ناحیه بیکاری است که باید دید تا اسفند ۹۸ که انتخابات دوره یازدهم است وی در حل این معضل به چه دست آوردهایی می رسد.

   

  قطعا نزدیکی تاجگردون به شورای اصلاحات شهرستان برای ایجاد یک وحدت سیاسی میان اصلاح طلبان در حمایت قاطع از وی خیلی موثر است.

   

  اکنون باید دید روز ها و ماه های آینده پازل سیاسی حوزه گچساران و باشت چگونه شکل و دنبال خواهد شد اما می توان گفت دوئل تاجگردون و سید قدرت الله حسینی در انتخابات دوره یازدهم جذاب خواهد بود.

   

   

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  28 نظر برای “آیا سید قدرت توانایی شکست تاجگردون را دارد؟؟”
  1. من گفت:

   تاجگردن اصلا درانتخابات مجلس آینده شرکت نخواهد کرد.ایشان به دنبال وزارت یا منصبی دیگر درکابینه آقای لاریجانی رئیس جمهور آینده خواهد بود.
   دوران سید قدرت همه گذشته و باید به فکر گزینه های پویا تر بود.
   زینل زاده .زراعت کیش و …

   4

   0
   • حمید بزرگزاده دیل گفت:

    گرچه تا انتخابات اینده زمان زیادی مانده ولی با قاطعیت عرض میکنم که دکتر تاجگردون حضور دارند. و پیروزی هم در دسترس .
    اضافه کنم که خیلی دوست داریم رقیب خوبی را در میدان ببینیم که شکست دادن رقیب سرسخت لذت پیروزی را دو چندان میکند.

    7

    0
  2. علیرضا گفت:

   امیدوارم سید قدرت اله حسینی نامزد کاندیداتوری مجلس شورای اسلامی در دوره آینده باشند. اما اگر ایشان تصمیمی نداشتند باید کسی را معرفی نماید که مشکل بیکاری جوانان باشت و حومه را حل نماید.

   1

   5
  3. ناشناس گفت:

   هر کس با تاجگردون درافتاد ورافتاد

   8

   2
  4. مطلع گفت:

   ازخودسیدقدرت هم بپرسیدمیدونه توان مبارزه باتاج رانداره نیروهای اوکسانی هستندکه بیشتردنبال منافع خودهستنداماخانواده تاجگردون درگچساران وباشت ریشه بسیارقوی داردوبین مردم هستندسیدقدرت فقط درزمان انتخابات سروکله اش پیدامیشه واگرمی بینیدرییسی درباشت تاحدودی بیشترازروحانی رای اورده دلیل معقولی نیست چون خیلی ازاین افرادتاجگردون راقبول دارنداماسیاستهای روحانی راقبول ندارندلپ مطلب اینکه هروقت تاج بیادنماینده است جزاینکه حضورپیدانکنه

   5

   2
  5. محمد گفت:

   سید قدرت پیروز میشه

   3

   5
  6. گرمسیر دیگه ادم توش نیست که جعفری و زراعت کیش بخواد براش تصمیم بگیره.

   5

   0
  7. ناشناس گفت:

   سید قدرت حتی بین اصولگرایان محبوبیت چندانی ندارد…ازموده را، ازمودن خطاست.

   4

   0
  8. درود گفت:

   این قابلیت را سید محمد موحد و دکتر افشین پور فقط دارند.

   2

   4
  9. نبوی گفت:

   دوران جاهلیت دیگه به سر اومده.مردم دیگه اشتباه ۴سال وقت فروشی های سید قدرت را فراموش نمی کنند..و زمین باشید بیشتر رای در سبد تاج گردون میرود.تاریخ مصرف جعفری و حزب او هم تمام شده…تا می تونید بیانیه صادر کنید کسی به حرف های شما اهمیتی نمیدهد

   4

   0
  10. ناشناس گفت:

   هیچ گزینه ای در برابر تاجگردون ندارند اینو خودشون هم بهتر میدونن فقط سعی دارن نذارن رای تاجگردون در دور بعد بیشتر بشه تمام این تخریبهایی هم که در رسانه ها صورت میگیره ربطی به عموم مردم نداره. مردم ازش راضی هستن حتی برخی از مردم اصولگراهای شهر. ضمنا رای گچساران تعیین کننده نتیجه انتخابات هست. مشکل بیکاری رو هم اگر تاجگردون نتونه حل کنه مردم انتظار ندارن که کس دیگه ای بیاد و حلش کنه

   2

   1
  11. جوانان انقلابی لیشتر گفت:

   فقط موحد فقط کلید حل معما

   0

   1
  12. آگاه گفت:

   گزینه های فعلی همه امتحان پس دادن قدرت دست یک نفر نباشد بهتر است افراد تازه نفس میان نگران نباشید

   0

   1
  13. رضا گفت:

   اگه تاجگردون هم پست بگیره گزینه هایی مثله زارع پور نوروزی افشین پور گوهرگانی هستندکه اصلاحطلبان بر روی یکی ازاین افراد اجماع کرده وبازهم نمی گذارند که اصولگرایان پیروز شوندوخاطرات گذشته تکرارشود

   3

   0
  14. ناشناس گفت:

   تازمانی که دکترتاجگردون تواین شهربخوادباشه وکاندیدبشه بدون شک رقیبی نیست که بتواندجلودارش باشد.چون ازحق نگذریم واقعاعملکردش روشن وهمچون چشمه ای زلال پاک است.

   2

   0
  15. ناشناس گفت:

   آقایانی که مینویسی موحدمگر باوی نباشد

   1

   0
  16. ﻧﻔﺘﻰ ﻫﻮﺍﺩﺍﺭ ﺗﺎﺟﮕﺮﺩﻭﻥ گفت:

   با وجود غرش میر شکال فکر نکنم هیچ آدم عاقلی کاندید شود.

   غلام تاجگردون مردی برای تمام فصول.

   3

   0
  17. سید گفت:

   اگه سید قدرت واقعا بخواهد می تواند ……

   0

   1
  18. اصلاحات گفت:

   در جواب رضا اقایانی که نام بردید در زمان مدیریتشان چه گلی به سر اصلاحات زدن فقط به فکر خودشان بودن و فامیلشان اقای زارع بعد چند سال هنوز نتوانسته معاونت های اصولگرایش را جابجا کنه اصلاحات نیروهای با لیاقت خیلی داره فعلا تاج سروره کسی هم توان رودرروی با ایشان را نداره حتی سید قدرت

   2

   0
  19. غیب گو گفت:

   زراعت کیش جوانی متعهد مورد تایید همه اقشار ترک ولر وباوی وبویراحمد هست

   0

   1
  20. منصف گفت:

   حمید بزرگ زاده یکبار از زحمات دکتر !!!!!!!تاج گردون در دیل هم بنویسید ویکبار هم که شده سربرگ مدرک دکتری ایشان را بزنید توسایت

   0

   0
  21. بیدک طرف دار اصلاح طلب گفت:

   همه بیاید سیدقدرت نیاید در ضمن اگر امد پول های ان مصرف وبه یقین قبول نمی شود ومرد عمل تاج گردن است قبول میشود

   0

   0
  22. گچساران گفت:

   من به عنوان کسی که از اول عمر خود اصلاحاتی بوده ام و همراه اکثر مردم گچساران برای تاجگردون فعالیت بیش از اندازه کردیم ولی به دلیل فاصله گرفتن تاجگردون از مردم و صرفا حفظ منافع اطرافیان درصدد هستیم با عده ای از جوانان شهر انشاءاله همانطوریکه کمپینهای طایفه ای حمایت از تاجگردون را راه اندازی کردیم کمپینی طایفه ای با موضوع نه گفتن به تاجگردن راه اندازی کنیم و در آینده در خصوص نیروی جایگزین تصمیم گیری نماییم …..
   تا کی ما باید چوب ادعای روشنفکری خود را بخوریم و آقایون لذتش ببرن!!!!

   0

   0

  
  امروز پنج شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • چاقوکشی و درگیری در آب وفاضلاب روستایی کهگیلویه /سمغان را به خاطر صندوق رای انتخاباتی نخواهید بلکه کرامت انسانی و حقوق شهروندانش را نیز رعایت کنید
 • کاش تاجگردون نباشد !!
 • جشن گلریزان آزادی زندانیان در گچساران برگزار شد/از حضور دو رقیب سیاسی تاجگردون تا غیبت برخی رؤسای ادارات+تصاویر
 • ملخ ها عزیزترند یا کشاورزان و باغداران منطقه لیشتر؟!
 • دل پر هواداران ستار هدایت خواه از معاون سیاسی استانداری کهگیلویه و بویراحمد
 • واکنش رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گچساران به خبر ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی
 • واکنش شهرداری دوگنبدان به خبر جلوگیری از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • با حضور معاونین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران ، پروژه انتقال نفت گوره به پایانه های نفتی بندر جاسک کلید خورد+تصاویر
 • ممانعت شهرداری دوگنبدان از برگزاری یک برنامه فرهنگی در گچساران
 • ۲۹ میلیارد تومان غرامت به کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شد
 • دوره سوم نمایندگی تاجگردون؛ دوره “اصلاح ،عدالت و اشتغال” باشد
 • جوابیه گمرگ کهگیلویه و بویراحمد به اظهارات استاندار؛بی‌تفاوت نیستیم
 • “فراتر از بحران”
 • تجلیل از دهیاران نمونه شهرستان چرام+تصاویر
 • کهگیلویه بزرگ ؛ سیاست مدارِ  سیاست زدهِ
 • جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • خودکشی چرا؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه ورزش اجرایی شود
 • مراکز خرید مهم استانبول در تور استانبول
 • آشنایی با گرجستان در تور گرجستان
 •