طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۲۸ تیر, ۱۳۹۶ | کد خبر : 56544 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ گزارش قبل تحت عنوان” وضعیت اسفناک آبشار یاسوج “(اینجا) از پایگاه خبری فانوس زاگرس منتشر شد. در این گزارش به وضعیت نامطلوب و شرایطی که برای منطقه گردشگری آبشار یاسوج پیش آمده پرداخته شد. به گزارش فانوس زاگرس ، استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد مناطق گردشگری زیادی دارد که به واسطه همین پتانسیل […]

  فانوس زاگرس؛

  گزارش قبل تحت عنوان” وضعیت اسفناک آبشار یاسوج “(اینجا) از پایگاه خبری فانوس زاگرس منتشر شد.
  در این گزارش به وضعیت نامطلوب و شرایطی که برای منطقه گردشگری آبشار یاسوج پیش آمده پرداخته شد.

  به گزارش فانوس زاگرس ، استان چهارفصل کهگیلویه و بویراحمد مناطق گردشگری زیادی دارد که به واسطه همین پتانسیل موجود سالانه شاهد حضور هزاران گردشگر از نقاط مختلف کشور در این استان هستیم.

  متأسفانه زیرساختهای مناسب برای حضور حداکثری گردشگر در مناطق تجمع گردشگران فراهم نیست و در مواقعی که حضور مسافران زیاد است مشکلاتی از لحاظ امکانات و خدمات ایجاد می شود که باعث می شود گردشگری که فرسنگها راه را طی کرده تا به استان بیاید و از طبیعت خدادادی لذت ببرد اولین و آخرین سفر خود را به مناطق گردشگری فاقد امکانات کهگیلویه و بویر احمد علیرغم زیباییهای فراوانی که دارد ، تجربه کند.

  سی سخت شهر برف و آفتابُ آرمیده در پناه دنا ، مشهور به نگین کهگیلویه و بویراحمد

  شهری کوچک و زیبا آرمیده بر دامنه دنا با برچینی از بقچه معطر و ناگشوده طبیعت خدادادی به انتظار عاشقان طبیعت نشسته است.

   

   

  هوای مطبوع و خنک کوهستان به همراه چشم‌اندازهای زیبا، جویبارها و چشمه‌های پرآب، جنگل‌های بلوط، باغ‌های میوه، روستاهایی که از پس یکدیگر می‌آیند و تاک‌های انگوری که نوید آبسالی منطقه را می‌دهند .

  به گزارش فانوس زاگرس ، منطقه گردشگری چشمه میشی و کوه گل از مناطق زیبا ودیدنی استان کهگیلویه و بویراحمد وشهر سی سخت است که علیرغم وجود جاذبه های گردشگری فراوان فاقد امکانات مناسب برای جذب گردشگران بیشتر است.

   

   

   

   

  در سفری که به عنوان گردشگر به این منطقه گردشگری زیبا داشتم به موارد و مشکلاتی برخوردم که جهت بهبود وضعیت این مناطق بر خود دیدم به اطلاع متولیان امر برسانم.

   

   

   

  منطقه گردشگری چشمه میشی و کوه گل مثل سایر نقاط گردشگری در استان تا پول ندهید اجازه ورود حتی برای یک لحظه نمی دهند .
  به قول یکی از دوستان که در همین وصف می گفت:چشمه میشی پول ندهی رد نمیشی

  هزینه ورودی به این منطقه گردشگری برای هر دستگاه خودروی سواری مبلغ ۴هزارتومان و برای اتوبوس ، مینی بوس و کامیون مبلغ ۸هزار تومان می باشد که البته و مطمینأ در زمانهایی که حضور گردشگران در این منطقه زیاد باشد بدلیل جاده های باریک تردد خودروها بخصوص کامیون و اتوبوس مشکلاتی را بوجود می آورد و فکری به حال جاده های باریک این منطقه گردشگری نشده است.

   

   

   

  مسلمأ هزینه ورودی هر چند ناچیزی که در هر منطقه گردشگری دریافت می شود بخاطر خدمات و امکاناتی است که در آن منطقه قرار است به گردشگر داده می شود.

  در این منطقه گردشگری به نسبت حضور چشمگیر گردشگران درختهای کمی وجود دارد که در فصل تابستان مسافران بتوانند در سایه آن بنشینند و متولیان هم امکاناتی در این رابطه فراهم نکرده اند .

  در روزی که ما به این منطقه رفته بودیم علیرغم اینکه در یک روز غیر تعطیل وسط هفته بود و حضور مسافران حداقلی بود جا برای نشستن وجود نداشت.

   

   

  در منطقه چشمه میشی و مواقعی از روز که خورشید می تابد هیچ سایه ای جهت نشستن گردشگر وجود نداشته و امکاناتی از جمله سایه بان ، آلاچیق و ….هم تدارک ندیده اند.

   

  البته سکوهای سیمانی و چادر هایی در منطقه کوه گل وجود داشت که علیرغم اینکه هزینه ای برای اسکان در آنها دریافت می کردند ، وضعیت مناسبی برای گردشگر نداشتند.

   

   

   

  به مسول این محل اسکان مراجعه کرده و جهت دو تا سه ساعت نشستن بر روی این سکو ها از ایشان قیمت گرفتیم که ایشان گفتند: از یک ساعت تا ۱۲ساعت مبلغ دریافتی ۲۵هزارتومان می باشد که با چانه زنی و گفتن اینکه نهایتأ سه ساعت در این مکان حضور داریم ۱۰هزارتومان تخفیف داده و مبلغ ۱۵هزارتومان دریافت کردند.(خط خوردگی مبلغ قبض به همین خاطر بوده است).

   

   

  وضعیت برای نشستن و نبود سایه جهت نشستن به گونه ای بود که تعدادی از گردشگران در سایه سرویسهای بهداشتی نشسته و یا چادر برپا کرده بودند.

   

   

  متأسفانه وضعیت نظافت در این محیط چندان مناسب نبود و بسیاری از زیباییهای این محیط به همین دلیل سلب شده بود.

   

   

  بحث دریافت هزینه در این مناطق گردشگری نیست و مسلمأ هر مسافر و گردشگری که قصد سفر و پا گذاشتن به این محیطها را دارد با جیب نسبتأ پر و در نظر گرفتن هزینه ها به این مناطق می آید.
  موضوع اینجاست که باید روشن شود پیمانکار و یا مجموعه ای که این مناطق را مدیریت می کنند این هزینه ها را در عوض عرضه کدام خدمات و امکانات دریافت می کنند.
  درسفر به اکثر مناطق گردشگری کشور در ورودی مبالغی کمتر و یا بیشتر از این مبلغ دریافت می شود اما بعد از وارد شدن امکانات مناسب جهت راحتی گردشگران فراهم شده که در چشمه میشی و کوه گل ذره ای از آنها را به چشم ندیدیم.

  پیرو درخواستی که در گزارش قبل ، مربوط به آبشار یاسوج از مسولین داشتیم ، از مسولین امر تقاضامندیم به وضعیت اسفناک مکانهای گردشگری در نقاط مختلف استان توجه بیشتری داشته باشند و محیط و امکانات و مناسبی جهت رفاه حال گردشگران در این مناطق فراهم آورند تا در وضعیت کمبود شغلی که برای جوانان استان وجود دارد با حضور گردشگران در مکانهای زیبای خدادادی و طبیعی استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد  در کنار خدمات مطلوب و امکانات مناسب جهت رفاه حال گردشگران مشاغلی ایجاد شده و درآمدی نصیب جوانان و مردم محروم استان شود .

   

  به امید آن روز

   

  گزارش و عکس ؛ سجاد تقی پور

   

   

   

   

   

  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  4 نظر برای “فانوس زاگرس گزارش می دهد :خدمات و امکانات ضعیف در منطقه گردشگری چشمه میشی و کوه گل سی سخت+تصاویر”
  1. ایمان گچساران گفت:

   وجدانن یطوری میگفتن کوه گل و چشمه میشی وقتی رفتم دیدم به پای زیباییهای مناطق باشت و تنگه دیل گچساران در فصل بهار نمیرسد .فقط بلدن پول اسکان بگیرن تنها مزیتی که یاسوج داره هوای خنک میباشد

   1

   1
  2. بوشهر گفت:

   دیروز چشمه میشی بودیم
   هر چه گفتید درست بود
   ۴ هزار تومان از ما گرفتن هیچ خدماتی هم ندادن
   باز دم خدا گرم!

   0

   0
  3. عالیشاه گفت:

   هرکس بخواد بره چشمه میشی فک کنم مغزش مشکل داره تاروزگاریکه زنده هستم دیگه اونجا نمی رم داغ اون چهارهزارتومان که دادم براوووووورررروووددددی.تاروز قیامت من دلمه.خدالعنتتون کنه

   0

   0

  
  امروز دوشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • از گوشت کیلویی ۶۴ هزار تومان تا قیمت جدید نان و ورود دستگاه قضایی برای جلوگیری از خروج دام زنده از استان
 • پیام تبریک دکتر شاهرخ رضایی فر به دکتر خداداد غریب پور
 • عیادت جمعی از پیشکسوتان ورزش گچساران از یک مدیر ورزش دوست+تصاویر
 • علیمراد جعفری:اجماع نهایی جبهه اصولگرایان صحت نداشته و دروغی محض است
 • مدیر کل صداوسیمای کهگیلویه و بویراحمد تغییر کرد/افشارنیا مدیر کل صداوسیمای چهار محال و بختیاری شد
 • يك كهگيلويه وبويراحمدی مديرعامل پتروشيمي اروند شد
 • خیز سیدقدرت برای فتح قلعه قشقائی/بهشت سیدقدرت یا جهنم تاجگردون
 • نقدی بر گفته های کامرانی در مناظره با فیاض بخش
 • توئیت و پاسخ جالب وزیر ارتباطات به یک کاربر به زبان لری
 • افتخار افرینان گمنام گچساران
 • عزل و نصب های گسترده در شهرداری یاسوج
 • احتمال تغییر رئیس سازمان صدا و سیمای کهگیلویه و بویراحمد قوت گرفت
 • پیام تبریک دکتر شاهرخ رضایی فر به استاندار جدید البرز
 • خداداد غریب‌پور معاون وزیر و رییس هیات عامل سازمان گسترش ‌ نوسازی صنایع معدنی ایران شد
 • باید خون گریست که……..
 • بازدید مجمع خیرین از مرکز سلامت کره شهبازی و بیماران سرطانی+تصاویر
 • نماینده بویراحمد و دنا:داشتن نگاه سیاسی به شهرداری‌های کهگیلویه و بویراحمد خیانت به مردم است
 • سیستم پیشرفته لرزه نگاری در کهگیلویه و بویراحمد راه اندازی می شود
 • مدیرکل بحران کهگیلویه و بویراحمد: طرح «هر دانش‌آموز یک نهال» در کهگیلویه و بویراحمد اجرا شود
 • قیمت گوشت در کهگیلویه بویراحمد اعلام شد
 •