طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : یکشنبه ۷ خرداد, ۱۳۹۶ | کد خبر : 53465 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ چهارمین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین در یاسوج برگزار می‌شود دبیر چهارمین جشنواره کوچ عشایر ایران از برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگ عشایر واقوام ایران زمین “کوچ عشایر” به همت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد. حسین روحانی اظهار داشت: تجلیل ازبزرگان، نخبگان، خادمان بویژه سرداران […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  چهارمین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین در یاسوج برگزار می‌شود

  دبیر چهارمین جشنواره کوچ عشایر ایران از برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگ عشایر واقوام ایران زمین “کوچ عشایر” به همت اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کهگیلویه وبویراحمد خبر داد.

  حسین روحانی اظهار داشت: تجلیل ازبزرگان، نخبگان، خادمان بویژه سرداران شهید عشایر و چهره‌های ماندگار، نمایش الگوهای زندگی و آداب و رسوم عشایر، جایگاه بومی و سرپناه مسکونی عشایر، موسیقی مقامی، محلی و سنتی عشایر و شاهنامه خوانی وادبیات بومی عشایر از جمله برنامه‌های پیش بینی شده در این جشنواره است.

   

  کوچ عشایر لرستان

   

  وی عنوان کرد: در چهارمین جشنواره کوچ عشایر ایران اجرای برنامه‌های دیگری شامل آئین‌های نمایشی، نیایشی و نمایش خیابانی، میدانی، صنایع دستی(تولید،عرضه -فروش) عشایر، پخت وعرضه غذاهای محلی وسنتی عشایر، عکس، مقاله و فیلم کوتاه و…نیز در دستور کار است.

  روحانی ابراز کرد: چهارمین جشنواره کوچ عشایر ایران از تاریخ هفتم تیرماه لغایت ۹ تیرماه ۱۳۹۶ به مدت ۳ روز درپارک مهرورزی یاسوج، جنب رودخانه بشار با حضور استان‌های دارای جمعیت عشایر کوچ رو کشور برگزار می‌شود.

  دبیر چهارمین جشنواره کوچ عشایر ایران برگزاری این جشنواره را فرصت مناسبی برای معرفی جاذبه‌های گردشگری استان کهگیلویه و بویراحمد دانست و افزود: به طور حتم در صورت شناخت جاذبه‌های دیدنی این استان شاهد حضور بیش از پیش گردشگران در این استان چهارفصل با طبیعتی بکر و خدادادی هستیم.

  روحانی ادامه داد: انتظار می‌رود رسانه‌ها و تمامی نهادها و دستگاه‌های اجرایی این استان برای برگزاری باشکوه چهارمین جشنواره کوچ عشایر ایران از هیچ تلاشی دریغ نکنند.


  شهرداری سی‌سخت ۵۵ میلیارد تومان از ادارات کهگیلویه و بویراحمد طلب دارد

  شهردار شهر توریستی سی‌سخت گفت: پرداخت مطالبات شهرداری سی‌سخت برای دستگاه‌های اجرایی کهگیلویه و بویراحمد محلی از اعراب ندارد و در این زمینه بی خیال هستند.

  علی محمدحسینی اظهار داشت: شهرداری سی‌سخت ۵۵ میلیارد تومان از ادارات و دستگاه‌های اجرایی استان کهگیلویه و بویراحمد طلب دارد ولی به دلیل عدم پرداخت این میزان بدهی، هم‌اکنون شهرداری با مشکلات فراوان مالی دست و پنجه نرم می‌کند.

   

  شهردار سی سخت

  وی عنوان کرد: با توجه به رای کمیسیون ماده ۷۷ و پیگیری‌های انجام شده در سال ۹۲ مهلت قانونی وصول این مطالبات طی شده و هم اکنون مسئله از طریق سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی در حال انجام است که امیدواریم با همکاری این سازمان منتج به نتیجه شود.

  محمد حسینی خواستار پرداخت بدهی ادارات به شهرداری سی‌سخت با هدف ارائه خدمات مطلوب به شهروندان و گردشگران شد و افزود: اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به شهرداری سی سخت ۱۸ میلیارد تومان بدهی دارد.

  شهردار سی‌سخت از ساماندهی آرامستان شهر سی سخت خبر داد و گفت: کاربری این فضا به متراژ ۵ هزار متر در کمیسیون ماده ۵ تصویب و عملیات اجرایی گازرسانی و تکمیل سرویس بهداشتی انجام شد. 

  وی تصریح کرد: شهر سی سخت به عنوان یکی از گردشگر پذیرترین شهرهای جنوب ایران نیازمند توجه ویژه دولت در زمینه تامین اعتبار لازم با هدف ایجاد زیرساخت‌های گردشگری در مناطق مختلف این شهر است. 

  محمدحسینی افزود: شهرداری سی‌سخت در زمینه ایجاد درآمد پایدار وضعیت مطلوبی ندارد که انتظار می‌رود در زمینه تخصیص اعتبارات ملی، استانی، متمرکز و …این شهر به طور ویژه دیده شود.


  ۲۰۰ هزار رأس دام در کهگیلویه علیه بیماری آبله واکسینه شد

  رئیس دامپزشکی کهگیلویه گفت: ۲۰۰ هزار رأس دام سبک بز و گوسفند از اوایل سال جاری تاکنون علیه بیماری آبله در این شهرستان واکسینه شدند.

  کرم الله کیانی اظهار داشت: با برنامه ریزی‌های انجام شده تا پایان تیر نیز ۲۰۰ هزار رأس دام سبک علیه بیماری آبله واکسینه خواهند شد.
  وی بیان کرد: در سال جاری ۱۴۰ عدد سم ۲۵۰ سی‌سی، ۱۴۰ ویال تالوزین ۲۰۰ درصد و ۱۵۰ بسته لوامیزول در روستاهای آبله و کمردوغ از توابع بخش چاروسا به‌صورت رایگان بین دامداران توزیع شد.
  کیانی ارزش ریالی داروهای توزیع شده را ۴۲ میلیون ریال اعلام کرد.
  وی با اشاره به آغاز عملیات آزمایش سل گاوی در گاوداری‌ها و دامداری‌های سنتی شهرستان گفت: در این طرح یک هزار و ۸۰۰ گاو برای سل گاوی آزمایش خواهند شد.
  وی عنوان کرد: طرح تشدید نظارت و کنترل بهداشتی فراورده‌های دامی در ماه مبارک رمضان با ۲ اکیپ سیار و یک اکیپ ثابت از امروز آغاز شد.
  وی افزود: شهروندان می‌توانند هر گونه تخلف را با شماره ۱۵۱۲ دامپزشکی اطلاع رسانی کنند.


  خرید ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد

  مدیرکل شرکت غله و خدمات بازرگانی کهگیلویه و بویراحمد گفت که تاکنون ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان در شهرستان‌های گرمسیری گچساران، باشت و کهگیلویه خریداری شده است.

  سید علی صادق فروزنده  اظهار داشت: تاکنون ۶ هزار تن گندم خریداری شده با استفاده از ۴۰ دستگاه کامیون حمل و ذخیره سازی شده است.
  وی بیان کرد که ۴۲ میلیارد ریال از مطالبات خرید تضمینی گندم مناطق گرمسیری کهگیلویه و بویراحمد پرداخت شده است.
  فروزنده عنوان کرد: هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۳ هزار ریال و گندم دروم ۱۳ هزار و ۳۰۰ ریال سال جاری از کشاورزان خریداری می‌شود.
  وی اظهار داشت: مابقی مطالبات کشاورزان برای پرداخت به بانک ارسال شده است و به‌زودی انجام خواهد شد.
  ۸۲ هزار هکتار گندم دیم، ۲۴ هزار هکتار گندم آبی و ۳۰ هزار هکتار جو دیم و آبی در سال جاری در کهگیلویه و بویراحمد کشت شده است.
  بر اساس پیش بینی های سازمان جهاد کشاورزی امسال ۶۲ هزار تن گندم سیلویی در این استان خریداری می شود.


  نصب ۲۶۲ آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد

  معاون حفاظت و امور اراضی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد گفت که ۲۶۲ آبگرمکن خورشیدی با هدف تغییر الگوی سوخت در مناطق روستایی این استان توزیع شد.

  پراکندگی یک هزار و ۶۷۶ روستا در کهگیلویه و بویراحمد فقر و کمبود سوخت، سالانه سبب تخریب بخش زیادی از جنگل‌های این استان برای تأمین سوخت می‌شود.
  احسان نعمتی اظهار داشت: برای تأمین این تعداد آبگرمکن خورشیدی هفت میلیارد و ۸۶۰ میلیون ریال هزینه شده است.
  وی عنوان کرد که این آبگرمکن های خورشیدی در شهرستان‌های بویراحمد، لنده، چرام و باشت برای تأمین سوخت خانوارهای حاشیه جنگل با هدف جلوگیری از قطع درختان بلوط توزیع و نصب شده‌اند.
  وی بیان کرد که بیش از ۱۷۰ مورد از این آبگرمکن ها در منطقه سیلاب کلوار از مناطق محروم شهرستان بویراحمد نصب شده است.
  ۷۰ درصد چوب درختان بلوط قطع شده در روستاهای حاشیه جنگل به‌عنوان سوخت آبگرمکن مصرف می‌شود و توزیع آبگرمکن خورشید گام خوبی برای جلب مشارکت مردم در حفظ جنگل‌هاست.
  بخشی از جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در منطقه سیلاب کلوار بویراحمد است که به دلیل محرومیت منطقه و نبود سوخت مناسب، مردم برای تأمین سوخت خود از چوب درختان بلوط استفاده می‌کنند.


  برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مصلی شهر یاسوج

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیست و هشتمین مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مصلی شهر یاسوج و مساجد سراسر استان برگزار می‌شود.

   حجت‌الاسلام سید جواد خاضع در نشست صبح امروز ستاد بزرگداشت ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی اظهار کرد: امسال و دو سال آینده به دلیل تقارن مراسم ارتحال امام خمینی(ره) و ایام پرفیض رمضان اعزام به مرقد امام(ره) نخواهیم داشت و مراسم به صورت استانی برگزار می‌شود.

  رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کهگیلویه و بویراحمد بر برگزاری باشکوه بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام(ره)  تأکید کرد و افزود: اندیشه‌ها و آرمان‌های بنیانگذار کبیر انقلاب برای آشنایی هر چه بیشتر نسل جوان مورد توجه قرار گیرد.

  وی تصریح کرد: مراسم بزرگداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ساعت ۱۸:۳۰ روز یکشنبه ۱۴ خرداد در مصلی بزرگ شهر یاسوج و همچنین مساجد جامع سایر شهرستان‌ها برگزار و بعد از پایان این مراسم نیز نماز مغرب و عشا و مراسم افطار برگزار می‌شود.

  این مسؤول به قیام ۱۵ خرداد اشاره کرد و افزود: قیام خونین ۱۵ خرداد به صورت مطلوب و باشکوهی در سراسر استان صورت گیرد که این مراسم نیز در روز دوشنبه ساعت۱۸:۳۰ در مسجد جامع شهر یاسوج و سایر شهرهای استان برگزار می‌شود.

  خاضع خواستار حضور همه اقشار جامعه در این دو مراسم مهم شد و گفت: به منظور بهتر برگزار شدن این دو مراسم ۵ کمیته تخصصی و فضای مجازی، فرهنگی و علمی، تبلغیات و اطلاع‌رسانی، پشتیبانی و مراسم تشکیل شده که میزگردهای تحلیلی و تبیینی به منظور بهتر برگزار شدن این مراسمات صورت گیرد.

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “اخبار استان؛برگزاری چهارمین جشنواره فرهنگ عشایر و اقوام ایران زمین در یاسوج/شهرداری سی‌سخت ۵۵ میلیارد تومان از ادارات کهگیلویه و بویراحمد طلب دارد/۲۰۰ هزار رأس دام در کهگیلویه علیه بیماری آبله واکسینه شد/خرید ۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد/نصب ۲۶۲ آبگرمکن خورشیدی در روستاهای کهگیلویه و بویراحمد/برگزاری مراسم بزرگداشت ارتحال حضرت امام خمینی(ره) در مصلی شهر یاسوج”

  
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “فراتر از بحران”
 • تجلیل از دهیاران نمونه شهرستان چرام+تصاویر
 • کهگیلویه بزرگ ؛ سیاست مدارِ  سیاست زدهِ
 • جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • خودکشی چرا؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه ورزش اجرایی شود
 • مراکز خرید مهم استانبول در تور استانبول
 • آشنایی با گرجستان در تور گرجستان
 • در آنتالیا و تور آنتالیا از کجا خرید کنیم؟
 • نامه جمعی از فعالان اجتماعی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با خودکشی های اخیر در سطح استان
 • “تاجگردون استارت زد”
 • شبهای خوش فوتبالی برای ورزش گچساران در ماه رمضان+تصاویر
 • نشست کارگروه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد/بی‌اطلاعی مدیران از میزان صادرات محصولات
 • رئیس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان منصوب شدند
 • گزارشی از مبارزه با آفت ملخ در ۴۰ هزار هکتار ازمراتع گچساران+تصویر
 • مدیرکل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نگرفته ام
 • خطاب به اصلاح طلبان گچساران و باشت؛ این “حوزه” نیاز به هوای تازه دارد
 • واکنش رئیس اداره برق لنده به خبر قطعی مکرر برق در شهرستان
 • رؤیای پیدا کردن گنج در کهگیلویه و بویراحمد سرابی بیش نیست
 • مطلبی پیرامون اظهارات مشاور رییس دولت اصلاحات درباره احسان دلاویز
 •