طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : چهارشنبه ۳ خرداد, ۱۳۹۶ | کد خبر : 53209 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ موزه یاسوج تا آبان امسال به بهره برداری می‌رسد مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: موزه یاسوج بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود تا آبان به بهره برداری برسد. به گزارش فانوس زاگرس،محمود باقری اظهار داشت: در سفر مرداد ماه سال گذشته هیات […]

  فانوس زاگرس؛

  فانوس زاگرس؛

  موزه یاسوج تا آبان امسال به بهره برداری می‌رسد

  مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: موزه یاسوج بیش از ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و پیش بینی می‌شود تا آبان به بهره برداری برسد.

  به گزارش فانوس زاگرس،محمود باقری اظهار داشت: در سفر مرداد ماه سال گذشته هیات دولت به این استان ۵۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری کامل این طرح مهم فرهنگی اختصاص یافت.
  وی بیان کرد: مساحت این موزه با احتساب محوطه سازی ۹ هزار مترمربع و زیربنای آن نیز ۲ هزار و ۷۰۰ مترمربع است.
  باقری ابراز داشت: موزه باستان شناسی یاسوج کنار بیمارستان امام سجاد (ع) این شهر و پشت هتل آزادی قرار دارد.
  وی بیان کرد: هم اکنون ۳۰۱ اثر تاریخی مربوط به دوره‌های مختلف در موزه فعلی باستان شناسی یاسوج نگهداری می‌شود که یکی از شاخص‌ترین آنها تابوت سفالی مربوط به هزاره اول قبل از میلاد بوده که در کشور منحصر به فرد است.
  سه هزار و ۸۲۴ شیء تاریخی شامل سکه، ظروف سفال و فلزی و مربوط به دوره‌های ایلامی، هخامنش، اشکانی و ساسانی در این استان وجود دارد.


  زنده گیری یک مار ۱۲۰ سانتی‌متری در منزلی در شهر دوگنبدان

  مسئول ایستگاه‌های آتش نشانی شهر دوگنبدان گفت: یک حلقه مار سمی به طول ۱۲۰ سانتی متر در یک منزل مسکونی در مرکز این شهر زنده گیری شد.

  به گزارش فانوس زاگرس،کامبیز افشین پور روز گذشته افزود: این مار سمی در منزلی جنب بیمارستان شهید رجایی دوگنبدان مشاهده و پس از اطلاع به آتش نشانی از سوی گروه نجات ایستگاه ۲ صید شد.
  وی بیان کرد: امسال هشت حلقه مار در واحدهای مسکونی دوگنبدان که سبب وحشت مردم این شهر شده بود با همکاری مأموران امدادی ایستگاه‌های آتش نشانی زنده گیری شد.
  افشین پور ابراز کرد: مارهای زنده گیری شده در خارج از شهر دوگنبدان رها سازی شدند.
  وی از مردم خواست در صورت مشاهده مار در محیط‌های مسکونی و محل تجمع انسان‌ها با دقت و مواظبت این حیوان را تعقیب و محل دقیق استقرارش را شناسایی کنند تا آتش نشان‌ها پس از رسیدن به محل، مار را صید کنند.
  مسئول ایستگاه‌های آتش نشانی شهر دوگنبدان گفت: شهروندان در صورت مشاهده مار و دیگر جانداران مضر قبل از هر اقدامی با تلفن ۱۲۵ تماس بگیرند.


  پارک اسکان در دهدشت احداث می‌شود

  رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه گفت: با برنامه ریزی‌های انجام شده پارک اسکان در ورودی شهر دهدشت احداث خواهد شد.

  به گزارش فانوس زاگرس،سیاوش زمان اظهار داشت: این پارک به مساحت ۶ هزار متر مربع در ورودی شهر دهدشت اجرایی خواهد شد.
  وی بیان کرد: اعتبار اولیه این طرح هشت میلیارد ریال است و در صورت همکاری شهرداری طی یک هفته آینده کلنگ زنی خواهد شد.
  زمان، اضافه کرد: در احداث این پارک تمام امکانات رفاهی برای گردشگران پیش بینی شده است.
  وی با اشاره به اینکه هر ساله در ایام نوروز گردشگران زیادی از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی این شهرستان بازدید می‌کنند گفت: راه اندازی این پارک نقش مهمی در استقبال بیشتر گردشگران خواهد داشت.
  زمان تصریح کرد: با راه اندازی این پارک جشن نوروز با برنامه ریزی‌های بهتری در آغاز هر سال برای استقبال از گردشگران برگزار خواهد شد.


  اعزام یک تیم کارشناسی برای جستجوی علل حادثه کارخانه فولاد یاسوج

  معاون سیاسی امنیتی استانداری به برخی از صحبت های رد و بدل شده در اعتراض کارگران فولاد یاسوج اشاره داشت و گفت: طبق قانون باید دستگاههای متولی مانند اداره استاندارد، صنعت معدن و اداره کار تعاون و امور اجتماعی وظایف محوله خود در زمینه های محوله را انجام دهند و همچنین بخش خصوصی به وظایف خود در قبال کارگران از قبیل موضوعاتی همچون حقوق، بیمه و تشریفات پایبند باشد.

  فتاح محمدی به تجمع اعتراضی برخی از کارگران کارخانه فولاد یاسوج بعد از حادثه پیش آماده در این کارخانه اشاره کرد و گفت:همیشه در حوزه های خصوصی اختلافاتی بین کارگران و کارفرمایان وجود دارد، اما باید این موضوع از لحاظ قانونی و حقوقی مورد ارزیابی قرار گیرد تا حق کسی ضایع نشود.

  نهادهای اجرایی متعهد به حل مشکلات کارگران هستند

  وی به برخی از صحبت های رد و بدل شده در اعتراض امروز این کارگران اشاره داشت و گفت: طبق قانون باید دستگاههای متولی مانند اداره استاندارد، صنعت معدن و اداره کار تعاون و امور اجتماعی وظایف محوله خود در این زمینه ها انجام دهند و همچنین بخش خصوصی به وظایف خود در قبال کارگران از قبیل موضوعاتی همچون حقوق بیمه و تشریفات پایبند باشد.

  نشست عیب یابی کارخانه فولاد یاسوج در هفته آتی

  معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد باتأکید بر اینکه باید در کارگاه های تولیدی رعایت استاندارهای لازم و حیاتی و همچنین تشریفات حوزه کار و کارگر باید به جدپیگیری شود، گفت: هفته آتی با حضور مسئولان استانی و نهادهای نظارتی نشستی با حضورنهادهای نمایندگان کارگران و کارفرما در مورد این کارخانه برگزار خواهد شد.

  محمدی با بیان اینکه در این نشست تمامی وقایع این حادثه دردناک قبل از وقوع و حال مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت،گفت:در این نشست اختلافات نظرها را بررسی  و طبق قانون تمامی حقوق و مزایا توسط کارفرما باید پرداخت خواهد شود.

  اعزام یک تیم کارشناسی برای جستجوی علل حادثه

  وی در مورد علل پیش این حادثه نیز گفت: یک تیم کارشناسی تمام جد در مورد تمامی مسائل اعم مسائل ایمنی،کارگری،کارفرمایی و حتی دیگر مسائل در حال پیگیری بوده که بعد از ارائه گزارشات دقیق و نهایی نتیجه به سمع و نظر شهروندان و مردم خواهد رسید.

  صحت و سقم برخی خبرها هنوز تأیید نشده

  معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد در پاسخ به سئوالی درمورد آخرین وضعیت مصدومان این حادثه نیز گفت: خبرهای ضد و نقیضی در مورد برخی از مصدومان این حادثه که وضعیت نامساعدی دارند منتشر شده ولی هنوز صحت و سقم آن اعلام نشده است.

  محمدی ادامه داد: حتی کارفرما این کارخانه ابراز داشته که حاضر است برای بهبود سلامتی این کارگران آنها را با هزینه خود به کشورهای دیگر اعزام کند تا سلامتی این کارگران دوباره برگردد.

  دولت تمرکز بیشتری برای حال و رفاه کارگران خواهد داشت

  وی به توجه دولت یازدهم به قشر کارگری و گسترده تر شدن چتر حمایتی دولت برای کارگران اشاره کردو گفت:هم در دولت فعلی و هم در دولت دوازهم توجه بیشتری برای حال و رفاه کارگران پیش بینی شده و امید واریم در این زمینه بتوانیم زحمات این عزیزان را ارج نهیم.

  معاون سیاسی امنیتی استاندار کهگیلویه وبویراحمد به برخی از خدمات دولت در ارج نهادن به قشر کارگری اشاره کرد و گفت:خدمت به مردم و به ویژه قشر کارگر از وظایف مهم و اصولی دولت است که در این زمینه به عنوان مثال افزایش ۱۷درصدی حقوق و مزایای این عزیزان را می توان اشاره کرد هرچند این میزان حقوق هم در قبال زحمات این عزیزان ناچیز بوده، اما نشان دهنده ارج نهادن دولت به این قشر از جامعه است.

  دستگاههای اجرایی هوشیار باشند

  محمدی با بیان اینکه نقش قشر کارگری در زمینه اقتصاد مقاومتی بر کسی پوشیده نیست،بیان کرد:نهادهای نظارتی اعم از صنعت و معدن، اداره کار و حتی دیگر نهادهای وابسته در زمینه ایمنی کارگاههای تولیدی موظف هستند نسبت به موضوعات مختلف در بحث قراردادهای کار، بیمه و حتی ایمنی کارگاههای تولیدی همت بیشتری خرج دهند تا مثال چنین حوادثی برای کارگران عزیز ما رخ ندهد.

  وی با بیان اینکه قشر کارگر جامعه امروز نیازمند حمایت بیشتری هم از لحاظ امنیت شغلی و هم از لحاظ ایمنی در جامعه هستند،گفت:در همین زمینه مسائل شرکت فولاد بویراحمد به صورت کلی و با تمام قوت مورد بازرسی و تحلیل مسئولان قرار خواهدگرفت.

  لازم به ذکر است در حادثه سحرگاه یکم اردیبهشت ماه کارخانه فولاد بویر یاسوج ۹نفر از کاگران این حادثه دچار مصدومیت شدند که حال ۶نفر از آنان وخیم بوده که بعد از این حادثه برخی از کارگران و خانواده های این کارگران به نشانه اعتراض در مورد نبود امنیت شغلی و حتی مسائل حقوقی و بیمه در جلوی استاندرای استان اعتراض خود را به مسئولان رساندند.


  بیشترین میزان رشد سبد رای دکتر روحانی مربوط به کهگیلویه وبویراحمداست

  رئیس ستاد حجت الاسلام حسن روحانی در کهگیلویه و بویراحمدبا قدردانی ازحضورحماسی و دشمن هراس امت همیشه درصحنه و آگاه ایران اسلامی در انتخابات ۲۹ اردیبهشت گفت که بر اساس ارزیابی ها این استان بیشترین نرخ رشد اقبال عمومی به منتخب ملت را در بین همه استان های کشور داشته است.

  به گزارش فانوس زاگرس،سید ضیاء الدین رضا توفیقی اظهار داشت که میزان نرخ رشد سبد رای حجت الاسلام و المسلیمن حسن روحانی در این استان نسبت به دوره گذشته انتخابات ریاست جمهوری افزون بر ۱۳ درصد بوده است.
  وی تصریح کرد: این در حالی است که میزان نرخ رشد سبد رای منتخب ملت( دکتر روحانی) در کشور حدود ۶٫۶ درصد بوده است.
  رضا توفیقی ابراز داشت که استان کهگیلویه و بویراحمد برای نخستین بار بیشترین میزان حضور و اقبال عمومی نسبت به جریان اصلاحات را در این دوره از انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا کسب کرده است.
  وی از مشارکت حماسی، پرشور، امیدآفرین و شکوهمندانه مردم وفادار کهگیلویه وبویراحمد که همگام با گام های استوار ملت بزرگ ایران اسلامی حضوری عزتمندانه و سرافرازانه در انتخابات ۲۹ اردیبهشت به نمایش گذاشتند، قدردانی کرد.
  وی همچنین از تمامی مجریان انتخابات، ناظران شورای نگهبان، نیروهای نظامی و انتظامی و نهاد های امنیتی، استاندار، فرمانداران و بخشداران کهگیلویه و بویراحمد تقدیر کرد و گفت که بدون تلاش صادقانه این عوامل امکان خلق چنین حماسه با شکوهی نیز مقدور نبود.
  رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد که حضور باشکوه و مشارکت بالای مردم آگاه و زمان شناس در جای جای میهمن اسلامی به ویژه استان کهگیلویه و بویراحمد از یک طرف سبب تداوم، تقویت و تضمین پایه های مستحکم نظام و از سوی دیگر طمع دشمنان و بدخواهان این انقلاب را خنثی کرد.
  رضا توفیقی گفت که مردم ایران اسلامی با نمایش این حماسه عظیم و باشکوه که بار دیگر انگشت های جوهری خود را پای سرنوشت خود زدند و دست تاثیر در آینده کشور گشودند، سبب پشتوانه ای محکم در ارتقای سطح امنیت ملی کشورمان شدند.
  وی ابراز داشت که اکنون وظیفه مسئولان ومتولیان امور اجرایی در جای جای این میهن و استان کهگیلویه وبویراحمد در قبال این موقعیت شناسی و بینش عمیق سیاسی مردم بسیار سنگین است.
  رضا توفیقی یادآور شدکه مسئولان باید در مقابل این مردم آگاه و فهیم دست خضوع بر سینه‌ خود بگذارند و در پیشگاه خالقان حماسه‌ی ۲۹ اردیبهشت سر تعظیم فرود آورند.
  وی ابراز داشت که البته پیروز واقعی این حماسه خالقان آن یعنی مردم ایرانند و دولت باید با کار مضاعف و شبانه روزی مراتب سپاس خود را به جا آورد.
  رئیس ستاد انتخاباتی حسن روحانی در کهگیلویه و بویراحمد همچنین از ملت رشید و آگاه ایران که صلاح مملکت خود را در ادامه‌ راه دولت تدبیر و امید دیدند تقدیر خالصانه کرد و یادآور شد که این ستاد در کنار مسئولان و متولیان امر در استان به طور حتم پیگیر مطالبات مردم درحد توان و امکان خود در این چهار سال آینده دولت دوازدهم خواهد بود.
  وی همچنین تصریح کرد که نتیجه انتخابات، به معنای پایان ادبیات رقابتی و طعنه های انتخاباتی است و این پایان، باید آغازی برای رفاقت و همدلی در راستای پیشرفت همه جانبه استان و ارتقای بیش از پیش عزت، اقتدار و جایگاه ایران در سطح منطقه وجهان باشد.
  رضاتوفیقی گفت که دولت منتخب، به طور حتم برای رفع محرومیت ها به رقبای خود نیز نیاز دارد به ویژه در استان کهگیلویه وبویراحمد که با انباشت محرومیت ها از سالیان متمادی مواجه است .

  انتهای خبر/
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  
  امروز چهارشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۸
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • “فراتر از بحران”
 • تجلیل از دهیاران نمونه شهرستان چرام+تصاویر
 • کهگیلویه بزرگ ؛ سیاست مدارِ  سیاست زدهِ
 • جشن ازدواج دانشجویی در دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد برگزار شد+تصاویر
 • خودکشی چرا؟
 • نماینده کهگیلویه بزرگ:اصل ۴۴ قانون اساسی در حوزه ورزش اجرایی شود
 • مراکز خرید مهم استانبول در تور استانبول
 • آشنایی با گرجستان در تور گرجستان
 • در آنتالیا و تور آنتالیا از کجا خرید کنیم؟
 • نامه جمعی از فعالان اجتماعی و فرهنگی استان کهگیلویه و بویراحمد در رابطه با خودکشی های اخیر در سطح استان
 • “تاجگردون استارت زد”
 • شبهای خوش فوتبالی برای ورزش گچساران در ماه رمضان+تصاویر
 • نشست کارگروه صادرات غیرنفتی کهگیلویه و بویراحمد/بی‌اطلاعی مدیران از میزان صادرات محصولات
 • رئیس و اعضای ستاد انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی استان منصوب شدند
 • گزارشی از مبارزه با آفت ملخ در ۴۰ هزار هکتار ازمراتع گچساران+تصویر
 • مدیرکل فرهنگ و‌ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد: تصمیمی برای کاندیدا شدن نگرفته ام
 • خطاب به اصلاح طلبان گچساران و باشت؛ این “حوزه” نیاز به هوای تازه دارد
 • واکنش رئیس اداره برق لنده به خبر قطعی مکرر برق در شهرستان
 • رؤیای پیدا کردن گنج در کهگیلویه و بویراحمد سرابی بیش نیست
 • مطلبی پیرامون اظهارات مشاور رییس دولت اصلاحات درباره احسان دلاویز
 •