طراحی سایت و قالب وردپرس
 • تاریخ انتشار خبر : سه شنبه ۱۰ اسفند, ۱۳۹۵ | کد خبر : 43187 | نویسنده : sajad |
 •   

  فانوس زاگرس؛ بنیاد نیکوکاری دست های مهربان با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم استان های کشور طرحی را با نام کاروان مهربانی آغاز کرده است که در فاز اول این طرح به مناطق محروم سیستان و بلوچستان سفر کرده و چندین تن سبد کالا در این مناطق توزیع نمود؛ این بنیاد در فاز دوم […]

  فانوس زاگرس؛

  بنیاد نیکوکاری دست های مهربان با هدف خدمت رسانی به مناطق محروم استان های کشور طرحی را با نام کاروان مهربانی آغاز کرده است که در فاز اول این طرح به مناطق محروم سیستان و بلوچستان سفر کرده و چندین تن سبد کالا در این مناطق توزیع نمود؛ این بنیاد در فاز دوم کمپین خود با سفر به استان گچساران اقدام به توزیع کالا در مناطق محروم این استان نموده و به خانواده های محروم گچساران خدمت رسانی کرد.

   
  به این بهانه پای صحبت های دکتر شهرام فرجی بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان نشستیم و گزارشی درباره این سفر از این ایشان شنیدیم.

   

  به گزارش فانوس زاگرس بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان در بازگشت از سفر گچساران طی سخنانی هدف از برگزاری کمپین کاروان مهربانی و برنامه های آتی بنیاد در این زمینه را به شرح بیان کرده و گفت: کمپین کاروان مهربانی با هدف کمک و محرومیت زدایی از مناطق محروم کشور اجرایی شد که در فاز اول این طرح مهرماه سال جاری کاروان راهی مناطق محروم سیستان و بلوچستان شده و در آنجا به توزیع کالا و کمک رسانی مشغول شد سپس در فاز دوم این طرح با بررسی و شناسایی هایی که توسط کارشناسان بنیاد انجام گرفت کاروان مهربانی راهی مناطق محروم شهرستان گچساران بام نفتی ایران شد که با استقبال و بازخورد خوبی از طرف مردم خونگرم این استان مواجه شدیم بنیاد دست های مهربان در نظر دارد در ادامه این طرح سفر کاروان مهربانی را به استان های کرمان و سپس آذربایجان غربی ادامه دهد.

   


  دکترشهرام فرجی درمورد چگونگی آشنایی با وضعیت محرومیت در شهرستان گچساران گفت: دو نفر از فعالین و کارشناسان اجتماعی ما بانو پردال و بانو پشتدار در گچساران وضعیت اسفبار و محرومیت های این استان را به بنیاد گزارش کردند همچنین دریافت عکس های هنری زیبا و دردناک خبرنگار خبرگزاری ایلنا خانم نرگس احمدپور مناظر تلخی را از وضعیت محرومیت این استان نشان می داد که پس از بررسی های انجام شده به درخواست این همکاران پاسخ مثبت داده شد و بنیاد تیم تحقیقاتی خود را جهت اعزام کاروان مهربانی راهی گچساران کرد که طبق مشاهدات وگزارش های این تیم، ثابت شد شهرستان گچساران استحقاق این یاری رساندن رادارد لذا کاروان مهربانی را جهت کمک رسانی آماده و اعزام نمودیم.

   
  رییس هیئت مدیره بنیادنیکوکاری دستهای مهربان اظهار داشت: درگچساران هیچکس از گرسنگی نمی میرد اما فقرفرهنگی فلاکت بار خواهد بود که باید برنامه ریزی لازم جهت فرهنگسازی استفاده از منابع طبیعی غنی این شهرستان صورت گیرد .۱۸ درصد بیکاری در گچساران فاجعه است و۴ درصد از استاندارد کشوری فاصله دارد.
  وی تاکید کرد: باید بحث توانمندسازی در جامعه را گسترش دهیم٬ آموزش دهیم تا افراد آسیب دیده روی پای خود بایستند.

   
  در ادامه دکترشهرام فرجی با بیان این که جهت ارتقای کیفیت آموزش، سلامت، فرهنگ و همچنین توسعه و آبادانی کشور باید به زیرساخت ها و تجهیزات آموزشی رسیدگی شده و شرایط تحصیلی مناسب برای دانش آموزان مناطق محروم فراهم شود اظهار داشت: کلنگ مرکز اوتیسم بنیاد دست های مهربان در اصفهان بهمن ماه جاری به زمین زده شده و اوایل سال ۹۶ افتتاح بزرگترین هنرستان کشاورزی خاورمیانه در شهر زلزله زده مراغه توسط بنیاد دست های مهربان انجام می شود؛ همچنین دراین راستا بنیاد دست های مهربان در نظر دارد ساخت بزرگترین مدرسه شبانه روزی را در شهرستان گچساران آغاز نماید که توضیحات بیشتر این برنامه در گزارشات بعدی ارائه خواهد شد.

   
  دکترفرجی ادامه داد: سفربه گچساران مرابالایه های فقرزیرپوست شهرآشناکرد.
  وی گفت: در هر سفر تیم پزشکی ما متشکل از افراد متخصص در زمینه های مختلف کاروان مهربانی را همراهی می کنند و مراحل غربالگیری وتست بیماران به صورت رایگان انجام شده که طی رایزنی های از پیش انجام شده با مرکز پزشکی نمازی استان فارس موارد درمانی خاصِ بیماران استانهای جنوبی به این مرکز ارجاع داده می شود.

   
  مدیرعامل بنیاد نیکوکاری دست های مهربان با بیان این که جامعه هدف ما بیماران خاص، دانش آموزان و زنان بدسرپرست وبی سرپرستی هستند که همسرانشان یا در زندان به سر می برند و یا جدا شده اند همچنین افرادی که برای کمک به ماپناه می آوردند در لیست حمایتی ما هستند؛ اعلام داشت: در این سفر ۲۰۰۰نفر از افراد نیازمند در گچساران تحت پوشش قرار گرفتند و ۱۰۰۰ دانش آموز مورد حمایت تحصیلی واقع شدند.

   

  وی افزود:درصدد هستیم باتوجه به برآورد سطح نیاز های این استان، جهت خدمت رسانی بیشتر و سریع تر شعبه ای در شهرستان گچساران داشته باشیم؛ همچنین لازم به ذکر است جهت همکاری و فعالیت با بنیاد دست های مهربان محدودیتی در این زمینه وجود ندارد که فعالان اجتماعی می توانند به واحد مشارکت های مردمی این بنیاد مراجعه نموده و با پیوستن به جمع ما فعالیت های انسان دوستانه خود را آغاز کرده و جهت برگزاری و اجرای این قبیل کمپین ها به ماکمک کنند.

   
  دکترشهرام فرجی درخصوص راهکارتوجه به ظرفیتهای غنی گچساران گفت:بستگی به تصمیم مسئولین دارد، منابع بسیار بالای کشاورزی این شهرستان با درصد کمی استفاده می شود وباید گسترش یابد، استفاده از منابع طبیعی غنی این شهرستان وارائه ی ایده های نو تاثیرپذیر است که باید از این فرصت ها به نحو احسن استفاده گردد.

   
  بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دست های مهربان با اظهار تاسف از محرومیت مردم غیور گچساران از منابع سرشار و خدادادی این استان ادامه داد: حقایق زیادی از گذشته تاریخی شهرستان گچساران و ۴ دهه فعالیت در انقلاب جنگ وبازسازی کشور وجود دارد که اگر تنها یک هزارم درآمد نفت این شهرستان صرف مردمش شود بی شک بهشتی در ایران و خاورمیانه خواهیم داشت.

   
  همچنین دکتر شهرام فرجی خاطرنشان کرد: بنیاد دستهای مهربان به هیچ نهاد وارگانی وابسته نیست وکاملا غیر انتفاعی است؛ با توجه به این که بارها به بهزیستی وکمیته امداد امام خمینی خیلی درخواست مساعدت داده ایم اما متاسفانه با ما رقابت مهربانانه ندارند .

   
  این بنیاد ۱۵۰۰۰ نفر خانواده نیازمند را تحت پوشش دارد که همگی در لیست دریافت سبد کالاهای ماهانه هستند و تحت بیمه سلامت و بیمه عمر می باشند همچنین به صورت ادواری این خانواده ها از سوی بنیاد دست های مهربان به سفرهای زیارتی اعزام می شوند.

   
  وی گفت: تا کنون ۱۵ هزار نفر دانش آموز و دانشجوی بی بضاعت را درکشورتحت پوشش قرار دادیم که تاپایان سال ۹۵ این رقم به ۲۵هزار نفرخواهد رسید.

   
  بنیانگذاربنیادنیکوکاری دستهای مهربان تاکید کرد: با مجوز رسمی از وزارت کشور تعداد ۱۱ شعبه در مراکز استانها داریم که همه ی شعبه هافعال هستند .

   
  وی درپایان گفت:اعضای کمپین دانشجویان پاک نهادی هستند که هم قسم شدند به آرمانهای کمپین جامه عمل بپوشانند. در اینجا به نمایندگی از تمام یاوران بنیاد دست های مهربان قول می دهم ما گچساران رافراموش نمی کنیم وهمواره درلیست توجه بنیاد خواهد بود.

  گفتگو از نرگس احمدپور

  عکس از سینا صداقتی

  برچسب ها :
  -نظرتان درباره این دیدگاه چیست؟
  نظرات در مورد » “گفتگو با بنیانگذار بنیاد نیکوکاری دستهای مهربان/سفر به گچساران مرا با لایه های فقر زیرپوست شهر آشنا کرد+تصاویر”
  1. ناشناس گفت:

   چی باید گفت در مورد شهری که از منابع خودش اونقدر به کشور داد که الان خودش نیازمند دریافت صدقه شده

   0

   0

  
  امروز جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷
  • تـــازه ترین خبرها
  • پـــربازدیدترین ها
 • خبر ویژه فرماندار بویراحمد برای روستاههای بورک از توابع سیلاب کلوار
 • گزارشی از نشست شبانه قشقایی ها
 • یاران تاجگردون را بشناسید
 • حرمت‌ها و جایگاه‌ها را در آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد پاس بداریم
 • نشست خبری فرمانده سپاه گچساران
 • گزارش تصویری مراسم عزاداری عاشورای حسینی کهگیلویه و بویراحمدی های مقیم تهران
 • مراسم روز عاشورا در شهرهای کهگیلویه و بویراحمد به روایت تصویر
 • گزارش تصویری مراسم روز عاشورا در گچساران
 • نماینده بویراحمد و دنا:از افتخارات من این است کسی دیگر نمی گوید در بهزیستی و کمیته امداد پشت نوبت هستم
 • گلایه برخی خبرنگاران چرامی از مدیر آموزش و پرورش این شهرستان
 • آیت الله ملک حسینی در گچساران:رقابت های زشت و نکبت بار باوی بویراحمدی دراستان!/ امروز خیلی ها به جان هم افتاده اند!؟/ بی تدبیری ها بیداد کرده است
 • حاشیه سازی برای تیم فوتبال نفت و گاز گچساران/نیکبخت می ماند
 • گزارش تصویری از موکب حضرت زینب (س) در شلالدون باشت
 • بازدید آیت الله ملک حسینی از تأسیسات نفتی گچساران+تصاویر
 • نشست صمیمی مدیرآموزش و پرورش چرام با اصحاب رسانه+تصاویر
 • مشمولان قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در کهگیلویه و بویراحمد خداحافظی میکنند!
 • اصولگرایان گچساران/در به در به دنبال “اتحاد”
 • سفر مدیر کل مدیریت بحران استان به شهرستانهای کهگیلویه، چرام و باشت /محمدی تبار:صفر تا صد اعتبارات را نظارت می کنم+تصاویر
 • گناهان واقدامات نابخشودنی غلامرضا تاجگردون
 • گعده اصلاح طلبان و دور باطل!
 •